Hootsen SOLEX-oto HflRDEVELD Autoschade? Geluidsbarrière J. BAARS Renault Dauphine f 5250,00 Kleuteronderwijs in Veenendaal al meer dan een eeuw oud Tweedehands vrachtwagentje won het van een nieuwe waterdichthaken AANBESTEDING mCORDIA M Rhenus nam in eerste helft kansen waar ARAM mm OPTIEK J. de Kievid, Eist (U.), tel. 295 H. B. GAASBEEK van Herk, Fa. Garage Hogendoorn Fa. J. van Hofwegen TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 25 NOVEMBER 1960 Nr. 94 Onderwijzeres verdiende vroeger vijftig cent per week „HELPT ELKAAR" - V.G.C.N Verhuisd Groei Ook anderen PFAFF NAAIMACHINEHUIS UIT DE RAAD VAN AMERONGEN: SARCO GLOBINE MEUBEL EXPOSITIE 600 m2 MATSER GVW - Huizen 2-2 Kulan versloeg Valleivogels met ruime cijfers GVVV-ZUIDVOGELS Renswoude bleef Dorestad de baas POOR EEATRIX5TP 37 TEL 2415 VEENENDAAL ELK- EN MELKPRODUCTEN De rode burcht van Iphanca Ruime overwinning voor D.V.S.A. Laat Uw ogen tijdig kontroleren Voor eerste klas AUTO-PLAATWERK naar Hier wordt altijd snel en goed ge werkt door prima vakmensen GESCHENK 20 N HANDIGE PARAPLU... Op zaterdag 26 november 1960 in gebouw „Eltheto" Wilt U 't beste voor Uw geld, dan bij Baars Uw bed besteld! Fa J. A. E. v. Offeren enige nette meisjes Auto-schade? Gezinscrediet „De Voorzorg'* Inlichtingen en demonstratie bij Voor beter CHEMISCH REINIGEN EN VERVEN STOPPAGE - PLISSEREN Met de bouw van een nieuwe kleuterschool op het terrein achter de DUkstraat- Heemskerkstraat door de Stichting tot oprichting en instandhouding van Chr. kleu terscholen te Veenendaal, wordt een kleuteronderwijs-traditie voortgezet die, voor zover wU konden nagaan, al dateert van 1856 Meer dan honderd Jaar geleden konden de huismoeders hun peuters naar de bewaarschool (zoals dat toen heette) brengen en het kwam in die t(jd zelfs voor dat de onderwijzeres, naast haar onder- wijs-capaciteiten, ook bedreven moest zgn in het luiers voordoen. Aan de andere kant waren er ook jongens en meisjes welke naar onze begrippen al lang en breed op de lagere school zouden moeten zitten, maar die iedere morgen welgemoed de kleuterschool-deuren binnen stapten. Sedert die tijd is er wel het een en ander ver anderd. Vooral na de oorlog kwamen er steeds meer kleuterscholen in Veenendaal en op het ogenblik berbergen deze scholen en tijdelijke onderkomens, dagelijks ruim 600 kleuters. In vergeelde gemeentelijke documenten staat, in bijzonder mooi handschrift, voor het jaar 1856 genoteerd: „1 Bijzondere Bewaarschool met 63 jongens en 58 meis jes". Deze school was toendertijd gevestigd in het pand wat nu Hoofdstraat 35 is. Er waren drie klassen met een speelplaats en de kleuteronderwijzeres die dagelijks van 9-12 en 2.30-4.30 uur voor de klas stond (er waren klassen met 80 kinderen!) ontving aan het einde van de week als loon twee kwartjes. Hoewel de naam „bewaarschool" de in druk zou geven dat de kinderen maar zo'n beetje zoet gehouden werden, was dit toch niet het geval. De thans 80-jarige mevrouw v. Doorn- van Kooten vertelde daal het initiatief om met een kleuter klas te beginnen in de Chr. Nat. School II, later gevolgd door een klas in de Chr. Nat. School-I. Drie jaar later werden beide klas sen overgeplaatst en in gebouw 't Tref punt voortgezet, omdat er in genoemde scholen geen plaats meer was. Het gevolg hiervan was dat het bestuur van de kleuterschool in de Achterstraat een stichting vormde, waarin tal van vooraanstaande fi guren zitting namen en die beide scholen in exploitatie nam. Deze stichting kreeg de naam van .Stich ting tot oprichting en instandhou ding van Chr. kleuterscholen te Veenendaal.' Geen leeftijdsgrens Geen wachttijd Voor verzekering van Ziekenhuisverpleging Specialistenhulp Huisartsenhulp Apotheker Sanatoriumverpleging en andere kosten Vraagt vrijblijvend inlichtingen: EDE, Grotestraat 123, Tel. 08380-8646 WAGENINGEN, Gen. Foulkesweg 28 Telefoon 08370-2841 Onze premie werd dit jaar niet verhoogd! Ook voor het jaar 1961 mag verwacht worden dat de bestaande premie ongewijzigd zal blijven. ons er iets van. „Ja de kleuters moesten in die tijd ter dege leren. De grootste klas bijvoorbeeld had Lucas II helemaal uit het hoofd ge leerd. Natuurlijk was er ook een tijd van spelen maar men moet niet denken dat de school er was om de taak van de huismoeders enkele uren per dag te ver lichten". Het schoolgeld bedroeg 0,10 per kind maar ook in die dagen kwam het veelvuldig voor dat de onderwijzeres er op uit moest om de schulden te incas seren Omstreeks de eeuwwisseling verhuisde de bewaarschool naar een gebouw aan het Verlaat dat de naam „Truffel en Zwaard" droeg. He. is bekend dat in 1869 een zekere juffrouw Vroom de leiding van de school had, welke later opgevolgd werd door juffrouw Chroes, voor de oud- Veenendalers beter bekend als „Chrisje Chroes". Intussen had er weer een verhuizing plaatsgevonden van het Verlaat naar de Achterstraat, waar op het ogenblik juf frouw Wesselo de scepter zwaait. In de jaren dertig had de oudste kleu terschool een particulier bestuur. Wèl kreeg men een kleine subsidie van de gemeente, maar dit hield zo weinig in dat het voorkwam dat een onderwijzeres twee jaar voor niets haar werk deed. Dit was juffrouw van Doorn die thans in Achter berg woont en zij vertelde ons ook nog dat na die twee-jaar-zonder-salaris er vier volgden met een beloning van 2, per week. Bij het uitbreken van de oorlog werd de school stilgelegd. Er was geen geld meer om de salarissen uit te betalen en bovendien was het voor de kleuters te gevaarlijk om naar school te gaan. Na de bevrijding trok het hart van juf frouw van Doorn die om in haar onder houd te voorzien een baan op het Achter- bergse postagentschap had geaccepteerd, automatisch weer naar de kleuters. En zjj was het die op eigen risico de school weer begon, in hetzelfde gebouw. Haar werkzaamheden waren echter niet van lange duur want zij nam al spoedig de status van de ge huwde vrouw aan. Tot haar opvolg ster werd mej. Wesselo benoemd wel ke thans nog hoofd is van de Kleu terschool aan de Achterstraat. Zes jaar na beëindiging van de oorlog, in 1951, werd de enige kleuterschool die Veenendaal rijk was, grondig vernieuwd en voor zover mogelijk gemoderniseerd. Het aantal kleuters werd echter steeds groter en de bevoegde instanties voel den aan dat er uitgebreid moest wor den. Allereerst nam de vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Veenen- De stichting zag zich vier jaar later al voor het moeilijke probleem geplaatst dat het aanbod groter was dan men op kon nemen. Nadat in eerste instantie een oplos sing was gevonden in een lokaliteit bij de Chr. Nat. School-I, werd later be sloten tot de bouw van een nieuwe school, waarmee men thans reeds bezig is. Het wordt een zeer moderne school, onder architecteuur van de hr Brouwer die men in het voorjaar hoopt te ope nen. Bij iedere klas is een eigen zandbak, terwijl de school zodanis wordt ge bouwd dat er zoveel mogelijk zonlicht binnenvalt. De stichting zit overigens nog lang niet stil, want voor een derde school aan de Rembrandtlaan is al een aan vraag ingediend, waarmee de raad in principe accoord is gegaan. Het kleuteronderwijs werd voor Vee nendaal ook in andere richtingen uit gebreid. Zo werden op 20 oktober 1952 twee Herv. kleuterklassen gevormd, één in de Gr. v. Prinstererschool en één in de Patrimoniumschool. Dit bestuur zag eveneens al gauw in dat een nieuwe school de enige oplos sing zou brengen en het is nu zover dat de bouw ervan - langs de Dijkstraat bij de Sionskerk - niet lang meer op zich zal laten wachten. De tekening spreekt hier van drie speel-werklokalen met ieder lokaal een keuken. Voorts zijn er twee zandbak ken gepland, een speelweide en een kindertuin. _»tn<h 1862 Kerkawljk 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 De R.K. Kleuterschool „De Kleuter hof" werd in 1956 officieel geopend en telt thans meer dan tachtig „leerlingen" Bij de annexatie kreeg Veenendaal er nog een kleuterschool bij in de vorm van de Geldersche Kleuterschool, die echter al geruime tijd bestond. De open bare school, tenslotte, heeft toevalliger wijze bij de raad het verzoek ingediend om in één der lokalen van de Rijk van Gaasbeekschool te starten met een kleuterklas. Het kleuteronderwijs in Veenendaal is een lange geschiedenis geweest. Jarenlang werd er gebrekkig ge werkt, maar zoals de feiten thans liggen, betekent het ongetwijfeld een forse sprong vooruit op de weg naar een volledig geïnstalleerd kleuteronderwijs. De gemeenteraad van Amerongen die vrijdagavond onder voorzitterschap van burgemeester Martens bijeenkwam, heeft geruime tyd besteed aan de vraag of er nu een tweedehands vrachtwagentje gekocht zou moeten worden of een ge heel nieuwe. Toen het voorstel tenslotte in stemming kwam behaalden de „tweedehands"-stemmcrs een overwinning, zodat Amerongen binnenkort een klein vrachtwagentje rijk is dat hoofdzakelijk voor het onderhoud van de wegen gebruikt zal worden. Uit de Ingekomen stukken bleek dat de ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer L. Vrielink, eervol ontslag verleend is wegens zijn benoeming in Weststellingswerf. In zijn plaats werd de heer G. H. van Dijk uit Leersum benoemd. Tariefswijziging Waterleiding Met ingang van 1 januari 1961 wordt een opslag van 0,60 per aansluiting per jaar op de tarieven gelegd. KLEUR OP DE WANGEN MET het bloedvormend krachttonicum. Uw kind weer levensblij en ge zond omdat Sarco Glo- bine alle stoffen bevat die voor een goede op bouw van het bloed noodzakelijk zijn. Vaor kinderen tot 12 jaar alleen In vloeibare vorm DUTIM N.V. - OEGSTGEEST Vérkoop grond industrieterrein De heer W. H. Derksen uit Amster dam wil een pianofabriek bouwen en daartoe een gedeelte van het industrie terrein kopen. Het betreft het gedeelte gelegen in het verlengde van de indu strieweg noord. Oppervlakte 2550 m*. Uiterlijk binnen 5 jaar zal hij het restant, groot 1500 m', kopen. Gezien een vroeger voorkomend geval, waarbij de gemeente „erin getippeld" is, blijkt de heer Wildeman nogal huiverig te zijn. Hij zal alleen vóór stemmen omdat b. en w. verantwoordelijk zijn. De heer Dagnelie zegt dat door deze verkoop de Industrieweg noord niet meer doorge trokken zal kunnen worden. Verzoekt hiermede wel rekening te willen hou den, hetgeen de voorzitter toezegt Commissie wering schoolverzuim De heer Schreuders hoofd van de chr. school in Overberg, stelt zich wel her kiesbaar maar verzoekt, aangezien hij per 1 april uit Overberg wegens be noeming elders vertrekt, in zijn plaats het nieuwe hoofd, de heer Van Dijk uit Huizen als plaatsvervangend lid te be noemen. Voorzitter merkt op dat dit t.z.t geregeld kan worden. Benoemd worden de heren Maris, Schreuders, Van Bergen, Brevé, Beumer, Ter Maa- ten uit Overberg, Slotboom en A. v. d. Veer. De laatste in de plaats van de heer B. Esveld. Benoeming begrotingscommissie In de commissie van onderzoek be groting 1961 worden benoemd de heren Tenge, Schreuders en Hasselaar. In die voor 1959 de heren Brinkman, Dagnelie en Van Mourik. Aankoop grond in het uitbreidingsplan B. en w. stellen voor drie percelen ten noorden van de Kon. Wilhelmina- weg te kopen. De prijs met inbegrip van de schadevergoedingen komt op 38.000,De heer Wildeman is niet tevreden over de schattingscommissie. Het is meer loven en bieden geworden aldus spreker. Hij prijst burgemeester Martens voor het vele werk dat hij voor de totstandkoming van de overeenkom sten heeft verzet. Spreker vraagt zich af, waarom er bij de verschillende aan kopen zo'n groot verschil in prijs ge maakt werd. Zal slechts vóór stemmen omdat de grond gebruikt zal worden voor woningwetwoningen. Voorzitter zegt dat het verschil in prijs niet zo groot geweest is, wel het verschil in schadevergoedingen. Voorstel z. h. st. aangenomen. Voorzitter deelt mede dat met één persoon geen overeenstemming te krijgen is en verzoekt de raad in principe te besluiten tot onteigening over te gaan. Aldus geschiedt De heer Dagnelie verlaat de vergadering. Naamgeving weg tussen Irene- en Beatrixlaan. De commissie voor de naamgeving, de heren Van Barneveld, Hasselaar en Blankestijn kwamen niet tot overeen stemming. Eerstgenoemde stellen voor: Oranjelaan. Laatstgenoemde: Karei Doormanlaan (bij marinewijk) of anders Prins Hendriklaan. De heren Hasselaar en Van Barneveld nemen dit laatste voorstel over. Ook de raad keurt deze naam goed. De heer Blankestijn wil zo BINNENHUISARCHITECTUUR BIJ HOOGSTRAAT 83 WAGENINGEN brandweerauto gebruikt, maar deze is inmiddels afgekeurd. De heer Van Mourik wil in geen ge val een tweedehands wagen kopen. De reparatiekosten zijn dan veel te hoog en is vóór aankoop nieuwe vrachtauto. Ook de heer Hasselaar acht een nieuwe voordeliger. Als er anders helemaal geen auo komt zal spreker vóór stem men. De heer Brinkman is het volledig met de heer Van Mourik eens. Een kleine nieuwe wagen kost 8000, Voorzitter zegt dat G.S. hiervoor geen toestemming zullen geven. De heer Van Barneveld wijst op de voordelen: snelle verplaatsing, tijdsbesparing ten tijde van personeelsschaarste, het meenemen van licht materiaal. De heer Wildeman is vóór als het voor de gemeente voor delig is. De heer Blankestijn is tegen aankoop van een tweedehands auto. Spreker verzoekt het voorstel terug te nemen. De heer Wildeman verlaat de vergadering. Voorstel aangenomen met 5 stemmen vóór en 3 tegen (de heren Van Mourik, Blankestijn en Brinkman). Rondvraag De heer v. d. Dikkenberg verzoekt de gaten in de wegen te Overberg te dichten. De heer Blankestijn vraagt een brandblusapparaat voor de openbare kleuterschool (is inmiddels geplaatst). De heer Hasselaar verzoekt nogmaals de verbindingsweg tussen Dwarsweg en Slaperdijk op te knappen. Voorzitter zegt dat de spoorwegen nog steeds geen toestemming gegeven hebben. De heer Hasselaar vraagt hoe het staat met het materiaal om sneeuw te ruimen in Overberg. De heer Brinkman wil een houten paal, welke gevaar oplevert voor het verkeer en bij de Vissersweg in Eist staat, verplaatsen. De heer Van Mourik informeert naar de vorderingen betref fende de openbare kleuterschool, bouw tweede lokaal en wil de oude tabaks- schuur bij deze school laten slopen. Spreker verzoekt tevens stappen te on dernemen om tot verbetering van de prov. Kersweg te komen. Hierna slui ting. spoedig mogelijk komen tot nieuwe straatnamen in de marinewijk. De voorstellen van b. en w. inzake: incasso waterleiding door de Boeren leenbank, vaststelling diverse besluiten betreffende het lager onderwijs en het kleuteronderwijs, bezwaarschriften be lastingen, aanvaarding van een geldsom voor grafonderhoud en begrotingswijzi ging worden z.h.st. aangenomen. Mededeling Voorzitter deelt mede dat er grote behoefte bestaat aan een klein vracht wagentje voor onderhoud wegen enz. Kosten 2500,tot 3000,(2e hands). Dit bedrag kan komen uit de begroting 1960, post wegen. Thans wordt de oude De wedstrijd GVVV-Huizen is on danks het zeer gladde veld, een strijd geworden van zeer goed gehalte. De einduitslag gaf de verhouding wel weer. GVW begon met goede open aanval len, maar de achterhoede van Huizen was zeer moeilijk te passeren. De wedstrijd was ongeveer een kwar tier oud toen spil v. d. Haar een bal van richting veranderde en Huizen zeer goed koop aan het eerste doelpunt kwam. Na de rust vergrootte Huizen de voor sprong tot 2-0. De achterhoede wijfelde even voor buitenspel, dit was voor de linksbinnen van Huizen voldoende om doelman v. d. Pavert kansloos met een prachtig doelpunt te passeren. Wie dacht dat GVW een verloren par tij speelde kwam bedrogen uit, want met een geweldig offensief kwamen de Vee- nendaalers terug. Eerst was het rechts binnen Leppers die de Huizer doelman passeerde 1-2. De buurtlaanbewoners ble ven doordrukken. Twee minuten later kwam linksbuiten Schols alleen voor doel, maar diens harde schot suisde net over de lat. De wedstrijd werd steeds harder en for ser maar scheidsrechter Bergmeyer wist de teugels goed in handen te houden. Acht minuten voor het einde van dit ware modderballet wist rechtsbuiten Di- teweg de Huizer doelman te passeren 2-2. Zo kwam het einde van deze door een talrijk publiek bijgewoonde wedstrijd. In deze, onder leiding van scheidsrechter Verkroost, gespeelde wedstrjjd bleek Ku lan over een grotere dosis uithoudings vermogen te beschikken. Waren de gasten voor rust al iets in de meerderheid, na de thee kwamen de gastheren er praktisch niet meer aan te pas. Nadat de eerst aanvallen van Vallei vogels op de hechte Kulan-defensie ge strand waren en Vlaanderen aan de an dere kant buiten bereik van de keeper tegen de paal geschoten had, viel na twin tig minuten het eerste doelpunt. Het was linksbuiten Vlaanderen die op rechts han dig zijn broer passeerde (linkshalf bij Valleivogels) en vervolgens via de han den van keeper Iprenburg inschoot 0-1. Beide elftallen forceerden hierna een viertal corners echter zonder resultaat. De laatste periode voor de thee leverde nog enkele benauwde momenten voor bei de doelen op. Na de rust ging de betere conditie der gasten een steeds grotere rol spelen. Na Zatordag a.s. 2,45 uur 10 minuten gaf Hensen een afgemeten voorzet waaruit de hoogopspringende Vlaanderen schitterend inkopte o-2. En kele ogenblikken later gevolgd door een goal van Hensen uit een voorzet van Fa- ber 0-3. Rond de 20ste minuut passeerde Hensen handig langs spil Veldhuizen om daarna van 20 meter hard en zuiver in te schieten 0-4. Foutief terugspelen van v. d. Ham leverde weer een doelpunt op toen Hensen hiervan profiteerde 0-5. Vijf mi nuten voor afloop bepaalde Faber de eindstand op 0-6 toen hij van zeker 35 meter op het doel schoot en de bal over Iprenburg heen in het net verdween. Bij Kulan bleek v. Kooten een goede plaats vervanger voor de op de ziekenlijst staan de v. Leeuwen. Na de eerste competitie helft heeft Kulan nu 14 punten uit 8 wed strijden met de mooie doelcijfers 39 voor en 5 tegen. Een sterker en daardoor veel gevaarlijker Renswoude, heeft zondag op eigen veld de twee puntjes thuis kunnen houden en versloeg Dorestad met 2-1. Direct al na de aftrap begonnen beide elftallen aanvallen op te zetten, die aan weerskanten werden afgeweerd. De thuis club bouwde voortdurend meer aanvallen op en brak meer dan eens door de defen sie van Dorestad heen, echter nog steeds zonder resultaat In de 10 min. kreeg de vlugge midvoor van Renswoude C. Vink de bal te pakken. Hij wipte hem mooi over de back heen en schoot de bal in het doel 1-0. Een half uur later maakte de achterhoede van Renswoude een fout en deze werd benut door de midvoor van Dorestad en hier mede kwam de gelijkmaker 1-1. Na de thee begonnen beide elftallen met een offensief op te zetten. De mid voor van de thuisclub gaf een voorzet maar deze werd niet benut. Dorestad kreeg ook een cornerbal te nemen, maar deze werd prachtig uit het doel gestompt door de doelman van Renswoude v. Ede. Na 15 min. spelen kreeg de kleine mid voor van de thuisclub C. Vink de bal te pakken, hij omspeelde twee spelers en schoot de bal onhoudbaar in het doel 2-1. Dorestad bleef door vechten voor de ge lijkmaker, maar de achterhoede van Renswoude was goed op dreef deze mid dag en maakte steeds de aanvallen on gedaan. Hoewel in de resterende tijd Renswoude sterk in de meerderheid was, bleef de stand 2-1. nujnjaJkMeltyi/if éviA tytf&mw e/i STOMEBU Door de Rechter-Commis- saris in het faillissement van Adrianus Arnoldus van der Schouw, vertegenwoor diger, wonende te Rhenen, Veerplein 1, is bepaald: 1. dat de schuldvorderin gen bij de curator moe ten worden ingediend uiterlijk de 29ste decem ber 1960. 2. dat de verificatie-verga- dering zal worden ge houden op vrijdag 13 januari 1961, des mid dags om 4 uur in één der lokalen van het Gerechts gebouw aan de Velper- weg no. 61 te Arnhem. De Curator, Mr. J. van der Deure Stationsweg 52, Ede. VOOR auto-, scooter- en verkeerslessen naar G. VAN DE BERG Oude Veenendaalteweg 94 Rhenen - Tel. 606 Namens de heren A. van den Grift en R. van Door nenbal te Amerongen zal op woensdag 7 dec. a.s. des n.m. 5 uur in café „Bui- telust", Burg. v. d. Bosch straat 13 te Amerongen door ondergetekende wor den aanbesteed: Het bouwen van een dubbel woonhuis en bijbehorende werken. Perc. 1 Metsel-, timmer-, dakdekkerswerk. Perc. 2 Elektra. Perc. 3 Lood-, zinkwerk sanitair. Perc. 4 Glas-, schilder en behangwerk. Best. en tek. verkr. bij on- derget. tegen betaling van 10,Toez. p. p. na ont vangst per giro op nr. 271598. Rest. 5,voor in schrijvers. Architect C. M. Ploeg. Imminkstraat 2 te Amerongen. Telefoon 0 3434-287 E. J. van de Briok Slo». de Bruïneplein 5 - Veenendaal-ZUID - Telefoon 3703 De met zoveel spanning tegemoet geziene wedstrijd „Rhenus" „Oranje Wit", zon dagmiddag op „Candia" te Rhenen gespeeld, is een iets wat éénzijdige vertoning ge worden. De gastheren hadden de gehele eerste helft een sterke veldmeerderheid, die zij wisten om te zetten in een 4-0 voorsprong. Na de thee veranderde het speibeeld volkomen en kon „Oranje-Wit", dat wel bijzonder onfortuinlijk was, de achterstand tot 4-2 verkleinen. Direct na het beginsignaal trok „Rhe nus" ten aanval. Er zat al meteen een doelpunt in de lucht. Eerst kopte Nelle- stein een bal rakelings over de lat, direct daarop stelde hij de Oranje Wit-doelman zwaar op de proef. Toch zou het nog ze ventien minuten duren, voordat Rhenus de score kon openen. Een achterhoede speler van de gasten sloeg in het straf schopgebied de bal met de hand weg en daarna was het voor rechtsbuiten Van Stokkum nog maar een peuleschil om de toegewezen penalty te benutten 1-0. Opnieuw kwam Rhenus terug. Een mooi opgezette aanval werd eerst nog door een muur van Oranje Wit-spelers onder schept, doch in de twintigste minuut maakte midvoor Veenendaal er 2-0 van. Met de nieuwe aanwinst en zeker niet slecht spelende Wilbrink op de spilplaats bleven de gastheren onophoudelijk op het doel van Eist beuken, waarin een totaal verrastte doelman in de vier en twintigste minuut opnieuw de bal langs zich heen zag gaan, ditmaal van de voet van de hard werkende Nellestein 3-0. Een onno dig doelpunt. „Oranje Wit" kon geen begin vinden. (3) „Een burcht!" riep Presto vrolijk uit en van louter plezier smeet hij zijn muts in de hoogte. „Hoera! Voor vannacht zijn we tenminste onder dak!" „Het wordt tijd", merkte Iklas op. „Over een uur zal het donker zijn!" Het vooruitzicht van een onderdak had de uitgeputte reizigers nieuwe moed De twee goedkope doelpunten, die Rhe nus had gekregen, deprimeerden de ploeg kennelijk en toen Nellestein na een half uur op een ver doorgespeelde bal liep, die opnieuw door de „Oranje Wit"-doel- man werd losgelaten en door de Rhenus- speler schuin voor het doel langs in de linker hoek kon worden ingeschoten 4-0, zag het er voor de gasten niet best uit. Na de thee kregen we een totaal ver anderd speibeeld. Het was in geen enkel opzicht meer te vergelijken met dat van vóór de rust. Rhenus viel aanzienlijk te rug en Oranje Wit kwam er wel iets be ter in, maar miste tenslotte de stoot kracht om de te groot geworden achter stand in te lopen. Het kwam niet verder dan tot twee doelpunten. Het eerste viel in de eerste minuut, toen Van Drumpt van Rhenus wat onbesuisd terugspeelde, welke fout onmiddellijk door de oranje mannen werd benut 4-1. Het tweede te- genpunt kwam na een half uur, toen de rechtsbuiten van Oranje Wit was doorge broken en alleen voor 4-2 zorgde. De Rhenus aanval liep talrijke malen dood op de buitenspelregel. En wanneer dat niet het geval was gingen de meeste kansen over of naast. Het Rhenus-doel stond nog menigmaal aan gevaar bloot, maar in de 4-2 stand kwam geen verandering meer. gegeven. Zij zetten hun paarden tot grotere spoed aan en het duurde niet lang, of zij konden de burcht nu duidelijk onderscheiden. „De man, die deze burcht heeft laten bouwen, moet wel een vreemde smaak gehad hebben", peinsde Aram hardop. Het tamelijk vormloze gebouw was geheel uit vuurrode steen opgetrokken en in het schemerachtige licht maakte het in deze woeste, verlaten streek een on heilspellende indruk. „Ik heb nog geen enkel teken van leven gezien!" ging Aram verder. „Maar in ieder geval heeft men de valbrug neergelaten!" (Wordt vervolgd) Met de verbluffende cijfers 12-1 heeft DVSA zondagmiddag op de Burgwal gewonnen van Achterveld. Van deze twaalf goals namen de Gebr. Viegen samen het grooste gedeelte voor hun rekening. Deze hoge eindstand zou kunnen ver moeden dat het een niet al te beste wed strijd geweest zou zijn. Dit is toch niet waar, want er werd behoorlijk gespeeld, D.V.S.A. was alleen stukken sterker. Vooral de achterhoede van Amerongen deed het goed, er was voor Achterveld geen doorkomen aan. De meeste goals werden na de thee gemaakt, ruststand 4-0. In de laatste tien minuten wist Ach terveld nog een klein beetje de eer te redden door een tegendoelpunt te scoren. Het meest vertrouwde adres voor Uw reparaties van Uw Radio en Televisie FIRMA P. v. Hoeflaken 6 Zn Pr. Bernhardlaan 163 Telefoon 2398 alle reparaties, indien moge lijk, in één dag gereed. Bij aankoop van een radio of televisie (zie onze etalages) staat onze service dag en nacht klaar. Erkend Philips radio en t.v. service. Gedipl. voor Radio en T.V. HOOFDSTR. 51. TEL. 3184 VEENENDAAL Spreekuur oogartsen: Dr. M. Kooyman: maandag, dinsdag, donderdag 2-3 uur. Dr. J. van de Drift: woens dag en vrijdag van 2-3 uur in het oude Groene Kruis gebouw. HOOFDSTR.77 - TEL-.2236 YEENENDRRL beëdigd als Makelaar en taxateur in roerende en onroerende goederen. verzorgt gaarne voor U VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN WONINGBEHEER TAXATIF^ AAN- EN VERKOOP VAN VASTE GOEDEREN. Hoofdweg 101a Telef. 259 Ederveen (Soundbarrier) met RALPH RICHARDSON, ANN TODD, NIGEL PATRICK EN JOHN JUSTIN Een ontwerper van straaljagers is er vast van over tuigd dat de geluidsbarrière doorbroken kan worden, maar wie gaat dat bewijzen? Aanvang voorstelling 20.00 uur; toegang 14 jaar. Kaart verkoop en plaatsbespreken op de dag van de voor stelling van 15 tot 16 uur aan de zaal en vanaf 19.00 uur aan de kassa. Prijzen der plaatsen 1,50; 1,25 en 1,00. Plaatsbespreken 0,10 per plaats. Nieuweweg 28-30 - Veenendaal - Telefoon 2667 MATRASSENEN MATR ASSEN REPARATIES! vanaf Leinweberstraat 57 Veenendaal Wij vragen voor ons borduuratelier Uitdeuken-lassen Dorpsstraat 8 - Renswoude Tel. 08387-502 Bijkantoor Utrecht Begijnekade 16 Telefoon 0 30-18614 Benzineverbruik 1 17 Nieuweweg 155 - Telefoon 2454 Dealer voor Veenendaal. Eist en Amerongen Dr. SI. de Bruïneplein 29 Veenendaal, Telefoon 3404 „FANTASTISCH" zult u zeggen. INDERDAAD, HET IS ALSOF U VANZELF GAAT met vol-otomatische koppeling 395,00 NU WEGRIJDEN ZONDER TRAPPEN Vraag proefrit S. J. VAN WIJK Pr. Benhardlaan 219, Veenenaal, tel. 3029

De Vallei | 1960 | | pagina 3