Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Bomen langs Veenendaalsestraatweg niet meer te redden? MULDER LANDSCHAPSCHOON MOET ZICH OPOFFEREN VOOR HET VERKEER Nieuws uit de omgeving ELST Eerste repetitie van volkskerstzang Enthousiaste kinderschare haalde Sint Nicolaas in „Daar komt ie"' De Nederlandse Rode Kruis ambulance vertrekt naar Ethiopië OVERBERG EDERVEEN RENSWOUDE Aantal leden „School met de Bijbel" Amerongen belangrijk gestegen Wat nu weer Agenda 34e jaargang WOENSDAG 30 NOVEMBER 1960 Nr. 95 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Beleid overgelaten Erg spijtig De Sint bracht bezoek aan Eist ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Textielfabriek „Veenendaal" 25 jaar alleen maar zoete kinderen VIJFENTWINTIG JAAR GELEDEN: 3 december 1935: HET LIEP ANDERS DAN WERD VERWACHT DAADWERKELIJKE HULP Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Rcdaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 oent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,eik woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Het is vrijwel zeker dat aan het drastische besluit van Provinciale Water staat om de prachtige bomen langs de verbindingsweg Veenendaal-Elst te doen verdwijnen, niet valt te tornen. Alle betrokken instanties hebben hieraan hun fiat gegeven en nog eind dit jaar of in het begin van volgend jaar zullen de wortels voorgoed uit de grond getrokken worden. Dit alles overigens tot grote teleurstelling van vele natuurliefhebbers, die er veel voor over zouden hebben als de levensduur van de rij bomen zou worden verlengd. De door deze beslissing ontstane situatie doet denken aan de vele prolesten die er klonken toen de be roemde Middachter Allee bij Ellecom het hoofd moest buigen, echter alle zonder resultaat. een geheel nieuwe weg, buiten de be jammer, maar... staande. Dit plan bleek echter, gezien de hoge kosten, niet te realiseren en Het is merkwaardig dat alle instan ties die bij het nemen van dit besluit betrokken zijn geweest, unaniem van mening zijn, dat het bijzonder jammer is dat de bomen gaan verdwijnen, maar dat er niets aan te doen is. Een woordvoerder van Provinciale Waterstaat - de instantie welke dit werk uitvoert-gaf als zijn mening te kennen dat het economisch belang ho ger aangeslagen moet worden als dat tot het behoud van natuurschoon. „De bomen staan te dicht op de weg en dit is voor het steeds toenemende verkeer op deze weg bijzonder gevaarlijk. De praktijk heeft dit al meerdere malen uitgewezen en de enige oplossing is om de weg te asfalteren en de bomen er uit te halen." Ook bij Staatsbosbeheer zegt men dit besluit te betreuren, „maar", zo voegde men er aan toe, „het is redelijk." Vol gens deze zegsman heeft men in het verleden naar een oplossing gezocht in BENNEKOM: De bekende bas David Hollestelle en andere prominente solis ten werken 13 december a.s. mee aan een Kerstconcert in de Ger. Kerk te Bennekom. In samenwerking met het Amsterdams Bach-Orkest worden zel den uitgevoerde, doch uitzonderlijk mooie composities van grote meesters tot klinken gebracht. Het geheel staat onder leiding van Gijsbert van Zanten uit Veenendaal. DOORN: In Doorn schijnt iemand rond te lopen die er behagen in schept om de doelnetten van de Doornse voetbal club DEV stuk te snijden. Dit is al tot tweemaal toe gebeurd en aangezien de kosten van hertsel vrij hoog zijn, houdt het bestuur zich aanbevolen voor tips die kunnen leiden tot ontmaskering van deze zonderlinge maniak. EDE: In de gemeente Ede zijrf na april 1945 zesduizend nieuwe woningen ver rezen. J.l. zaterdag is het 6000ste huis officieel door burgemeester Oldenhof in gebruik gesteld. VOORTHUIZEN: Vier jeugdige inbre kers zijn in Voorthuizen op heterdaad betrapt toen zij bij een souvenirwinkel tje een inbraak pleegden. Het viertal koos aanvankelijk het hazenpad, maar drie van hen renden onverwacht in een beerput waar zij tot hun middel inzak ten. Een speurhond was in dit geval overbodig (Ingezonden) Zeer geachte redactie, Met ontsteltenis heb ik het be richt gelezen betreffende het plan, de bomen langs de weg naar Eist te rooien. Het is waar, dat er de laatste weken enige malen op deze weg een verkeersongeval heeft plaats gevonden. Dat er in verband daar mee gestreefd wordt naar groter veiligheid op deze weg, is te be grijpen en valt alleen maar te prijzen. Kan dit echter niet op een an dere manier worden bereikt dan door deze prachtige toegangsweg tot Veenendaal te ontluisteren? Naar mijn mening zou zich geen enkele moeilijkheid meer voor doen, wanneer aan de Veenen- daalse en aan de Elsterse kant beide een bord werd geplaatst met het verbod, harder te rijden dan 50 km per uur. Het berijden van deze straat weg behoeft absoluut niet tot abnormaal veel ongelukken te leiden, indien men er slechts rekening mee houdt, dat het niet de bedoeling is, met de grootst mogelijke snelheid bochten te rijden. Daar komt nog iets bij. De ervaring heeft nu toch wel duidelijk aangetoond, dat „ver betering" van wegen heel dik wijls het aantal ongevallen eerder doet toenemen dan afnemen! Hoe beter de weg, hoe harder men meent te moeten rijden. Het is al erg genoeg, dat er zo veel natuurschoon moet sneuve len. Laten we toch proberen, deze verarming tot het uiterste mini mum te beperken! Maar al te gemakkelijk wordt in naam van de eisen van het verkeer gegrepen naar het paar- demiddel van rooien en slopen. Van harte hoop ik, dat op een of andere wijze aan de bevoeg de instanties duidelijk kan wor den gemaakt, dat Veenendaal deze prachtige bomen niet missen wil! U dankend voor de verleende plaatsruimte, met de meeste hoogachting, J. G. THOOMES Veenendaal. waartoe ook Eist behoort, mr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal. „Wij hebben dit punt reeds enige tijd geleden bekeken en van onze kant is zelfs voorgesteld om er om de andere boom één tussenuit te kappen. Provin ciale Waterstaat echter zag als enige radicale oplossing - naast het plan van een nieuwe weg, dat financieel niet uit voer baar bleek - alle bomen te kappen. Het is een bijzonder mooie laan en wij vinden het dan ook erg spijtig dat hij zal verdwijnen", aldus de burgemeester daar de bestaande toestand niet ge handhaafd kon blijven heeft Staatsbos beheer met een min of meer „bloedend hart" toegestemd. Op de vraag welke rol Rijkswater staat in deze aangelegenheid speelt, luidde het antwoord dat men alles aan het beleid van de provincie overge laten heeft. „Het is en provinciale kwestie geweest en wij hebben dan ook alleen als eigenaar gereageerd, uiter aard in nauwe samenwerking met Staatsbosbeheer." Toch was Rijkswaterstaat de enige instantie die op dit verzoek afwij zend had kunnen beschikken. Prov. Waterstaat is n.l. eigenaar van de weg, maar de beplanting, in casu de bomen zijn eigendom van Rijkswa terstaat. Dat dit niet gebeurd is, is in vele kringen met gemengde gevoelens ont vangen. Velen zijn het direct eens met de stelling dat de verkeersveiligheid, waar dit maar enigszins mogelijk is, verhoogd moet worden, maar men vraagt zich af of dit in het onderhavige geval niet op een andere manier te be reiken was geweest Deze vraag hebben wij ook voorge legd aan de burgemeester van Rhenen, FRIESE AVOND IN „TREFPUNT" De „froulju en manlju" van de plaat- sleijke Friese vereniging F.F.F., hebben van het „bistjür" een schrijven ontvan gen waarin hen wordt medegedeeld dat op dinsdag 13 december a.s. een Friese avond zal worden gehouden in ,,'t Trefpunt". Alle leden worden verzocht voor deze avond een voordracht of iets dergelijks te leren, zodat het geheel gezellig zal verlopen. De F.F.F. heeft ook een to neelspel in bewerking, in samenwer king met de afdeling Driebergen, waar aan misschien ook nog Zeist mee zal werken. Een dergelijk verkeersongeval is één der hoofdredenen geweest dat Prov. Waterstaat het besluit heeft genomen om de bomenrij langs de weg Veenen daal-Elst te rooien. Het feit dat men dit besluit als enige oplossing ziet van het verkeersprobleem heeft vele re acties teweeggebracht, vooral in krin gen van hen die het behoud van landschapschoon voorstaan. Op uitnodiging van de Elsterse Mid denstands Vereniging arriveerde de Goedheiligman j.l. zaterdag onder een enorme belangstelling in Eist. Sinter klaas kwam per motorboot en legde aan bij het Ingense veer, waar een de putatie van het bestuur van de Elsterse Middenstands Vereniging hem ontving. Nog grootser echter was de ontvangst door de Elsterse kinderen, die Sint uit volle borst toezongen, waarbij het jam mer was dat de kinderen niet werden begeleid door een muziekkorps. Na deze hartelijke ontvangst trok de Goedheiligman door het dorp in een open calech. Op verschillende plaatsen stapte Sint uit om zieke kinderen te bezoeken en een cadeautje te overhan digen. START GEHUWDE DAMES-GROEP Na het overwinnen van vele moeilijk heden is het bestuur van de Sportver eniging „Oranje Wit" er eindelijk in ge slaagd een leidster te vinden voor het geven van les aan de onlangs opgerich te gehuwde-dames-groep. Het bleek dat de vrijdagavond de meest geschikte avond was, zodat a.s. vrijdag een tiental dames de spieren los zal gaan maken. Er bestaat nog gelegenheid zich als deelneemster aan te melden. SPANNENDE SCHUTJASAVOND J.l. vrijdagavond startte de schutjas club „De Morgenster" met een kaart avond voor leden en niet-leden waar aan prachtige prijzen verbonden waren. Het was een bijzonder leuke avond met een spannende strijd. Ter voorbereiding van de massale volkskerstzangavond van 22 dec. a.s. heeft op vrijdagavond j.l. de eerste repetitie plaats gevonden van de medewerkende koren. Ook voor deze volkskersztangavond is weer de medewerking verkregen van alle plaatselijke koren, w.o. een jeugdkoor en twee kinderkoren, welke ge zamenlijk ruim 500 zangers en zangeressen omvatten. Daar het programma enige uitbrei ding heeft gekregen en o.a. het beken de „Halleluja" van Handel door alle plaatselijke koren gezamenlijk zal wor den uitgevoerd spreekt het vanzelf dat hieraan veel voorbereidend werk be steed moet worden. Reeds bij deze eerste repetitie-avond kwamen de aanwezigen onder de in druk van de machtige muziek van Handel in deze massale uitvoering en ook, hoewel vele zangers en zangeres sen verhinderd waren of zich door het bijzonder slechte weer hadden laten weerhouden, van wat samenwerking op dit terrein tot stand vermag te brengen. Van het Volkskerstzang-comité ver namen wij dat reeds een aantal grotere KCRKCWUK 167 TEl.SOOO'VEENENCAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America en kleine giften ter bestrijding van de hoge onkosten verbonden aan de orga nisatie van deze avond zijn binnenge komen. Van verschillende zijden was echter het verzoek gedaan, daar velen niet over een giro-rekening beschik ken, om verspreid over het dorp enige adressen aan te wijzen waar geldelijke bijdragen al of niet in gesloten enve loppe, kunnen worden gedeponeerd. Het comité heeft nu de navolgende boekhandelaren bereid gevonden gif ten voor dit doel in ontvangst te ne men. Boekhandel Davelaar, Hoofdstr. 41. Kleefsmans Boekhuis, Zandstr. 3. Kleefsmans Boekhuis, Patrimonium laan 22. Het giro-adres van de penningmees ter van het comité blijft uiteraard on gewijzigd, t.w. J. Th. Slijderink, Van Hogendorpstraat 18 - giro 350546, al waar ook bijdragen kunnen worden af gegeven. DE SECREGATIE VECHT. - Een groep ouders in New Orleans, die wanhopige pogingen doet om de secregatie ten koste van alles door te zetten, heeft nu het plan opgevat om particuliere scho len te stichten om zo te voorkomen, dat hun kinderen in aanraking komen met negerkinderen. Aangezien derge lijke scholen veel geld kosten hebben zy op verschillende punten in de stad inzamelposten opgericht, waar passan ten hun offertje voor het „welzijn van de blanke kinderen" kunnen bijdragen. van Rhenen. Tenslotte de visie van de Natuur beschermingsconsulent, ir. Jansen uit Utrecht, die in het kort weer te geven is met de woorden: „Zeer, zeer jammer, maar ja - er is niets aan te doen." De conclusie ligt voor de hand: niettegenstaande alle protesten zal de toegangsweg naar Veenendaal en omgekeerd naar Eist, wat de be planting betreft, in belangrijke mate ontluisterd worden. Het moderne verkeer eist zijn zoveelste slacht offer WERKNEMERS ONDERSCHEIDEN De heren A. van de Loosdrecht en J. van Leeuwen zijn woesdagmiddag onderschei den met de ere-mcdaillc in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, In verband met hun 50-jarig jubileum in de textielindustrie. 25 jaar hadden deze beide jubilarissen gewerkt by de N.V. Roessingh, toen dit bedryf werd opgehe ven. Textielfabriek „Veenendaal" N.V. nam hen over en in dit bedryf hebben zy er inmiddels weer 25 jaar trouwe dienst op zitten. De directeur van de textielfabriek „Veenendaal" N.V., de heer D. Sandbrink gaf een overzicht van het einde van de N.V. Roessingh en het ontstaan van de textielfabriek „Veenendaal", nu 25 jaar geleden. De heer Sandbrink jubileert thans met zijn bedrijf en het betrof hier dus een veelvoudig jubileum. Zelf had de heer Sandbrink evenwel van iedere huldiging afgezien en men moest volgens hem in het onderscheiden van deze twee jubilarissen het jubileum van het gehele bedrijf zien. Een enorme enthousiaste kinderschare en niet te vergeten de talrijke ouderen hebben Sint Nicolaas en zijn twee knechten j.l. zaterdagmiddag een ontvangst bereid, die de hoge gast ongetwijfeld nog lang in herinnering zal blijven. Was de belangstelling by de ontvangst aan de grens van de gemeente reeds groot tc noemen, ook langs vrijwel de gehele route stonden de kinderen met spanning hun grote vriend op te wachten. De grootste drukte concentreerde zich voor het gemeentehuis in de Hoofdstraat, waar de ontvangst door burgemeester Bakker dank zij een voortrcffeiykc afzetting van de politie geheel volgens plan verliep. overhandigd te hebben, begaf de Sint zich nog even in de nabijheid van het publiek. Voordien zongen alle aanwezi gen uit volle borst het „Vol verwach ting klopt ons hart", dat muzikaal be geleid werd door de in de Hoofdstraat opgestelde D.S.-harmonie, welke op dit punt de taak van „Caecilia' 'overgeno men had. Staande in het open rijtuig en vrien delijk wuivend naar het publiek ver trok de Sint in de richting van de Hoog straat om het tweede deel van zijn route af te geggen. En ook hier weer overal wuivende en zingende kinderen die, zodra de Pieten naderden, bedacht zaam een stapje terugdeden. In zijn hotel „De Korenbeurs" kwam de goede Sint laat in de middag iets op zijn verhaal na een lange, vermoeiende maar toch levendige en gezellige in tocht. Om klaarblijkelijk verzekerd te zijn van een goede plaats, stonden er om half drie al kinderen bij het gemeente huis in de rij. De Sint was toen nog in geen velden of wegen te bekennen, maar ook dat kon vele ouderen niet verhinderen om al lang vóór het tijd stip van ontvangst aan de grens van de gemeente (Bergweg) een plaats langs de weg in te nemen. Aanvankelijk liet de Harmonie „Cae cilia" op zich wachten maar al spoedig nadat deze haar plaats had ingenomen kwam het rijtuig met de twee witte schimmels er voor in zicht. De kinderen die al zo lang op dit moment gewacht hadden, rie pen in koor „daar komt ie" en on der het spelen var, „Zie ginds komt de stoomboot" passer de de Sint en zijn knechten de grens van de ge meente. Ter begroeting waren twee bestuurs leden van de Veenendaalse Winkeliers vereniging „Handel Nijverheid", de heren Ant. de Ruiter en J. v. d. Pol, aanwezig, die de Sint welkom in Vee nendaal heetten. Vele ouderen maakten van deze gelegenheid gebruik om de kleintjes heel dicht bij de Sint te bren gen en er waren er zelfs bij die de Sint een hand mochten geven. ONTVANGST Inmiddels had de politie in de Hoofd straat voor een doeltreffende afzetting gezorgd en naarmate het tijdstip van de officiële ontvangst naderde, werd het hoe langer hoe drukker in het cen trum. Tegen vieren had de Sint het eerste gedeelte van zijn route welke voorna melijk door Veenendaal-zuid voerde af gelegd, en werd hij op de stoep van het gemeentehuis door burgemeester A. Bakker ontvangen. Mede in tegenwoordigheid van de drie plaatselijke wethouders verklaarde de burgemeester zeer verheugd te zijn de Sint en zijn knechten te mogen be groeten. „Ik zal niet veel vertellen want dan worden we koud", zei bur gemeester Bakker, „maar ik kan u wel zeggen dat het Veenendaal goed gaat". Na de wens dat de Sint een goede te rugtocht zou mogen hebben naar Span je, besloot de burgemeester zijn toe spraak met een driewerf hoera dat door de opeengepakte massa toeschouwers werd overgenomen. „GRAAG NAAR VEENENDAAL" De Sint, kennelijk hinder hebbende van de frisse Hollandse wind, zei zeer erkentelijk te zijn voor de woorden welke burgemeester Bakker tot hem ge sproken had. Vervolgens richtte hij zich tot de jon gens en meisjes tot wie hij o.m. zei: „Ik kende Veenendaal bijna niet meer; het lijkt wel of er een heel groot aantal kinderen is bijgekomen." Voorts zei de Sint dat hij erg blij was door alleen maar zoete kinderen te vinden. Na burgemeester Bakker een cadeau AMERONGEN MET „ASAF" NAAR CONCERT IN AMSTERDAM Het Christ, gemengd koor Asaf stelt pogingen in het werk om met een flinke groep personen op 15 december a.s. een concert in het Concertgebouw in Amster dam bij te gaan wonen, 's Avonds treedt onder leiding van Piet van Egmond op het Amsterdams Oratorium koor. Koor, solisten en het U.S.O. gaan werken uit voeren van Brahms, Bach, Mozart (Krö- nugsmesse) e.a. Belangstellenden voor dit concert kunnen zich wenden tot de voor zitter C. Vervat, Utrechtsestraatweg 7 te Amerongen. Het is een sombere decemberavond. Van een der kaden van de Rotterdamse haven maakt zich een schip los. Een korte stoot op de stoomfluit. Vaag en donker beweegt het gevaarte in het duister. Het is de Kotaradja van de Rotterdamse Lloyd. Aan boord heeft een kleine plechtigheid plaats, toe spraken worden gehouden, er wordt afscheid genomen. Afscheid van een negental Roode-Kruismannen. Er wordt gesproken over gevaren, over een onzekere toekomst. Want onzeker is de toekomst van de mannen en het is een vreemd avontuur dat ze tegemoet gaan deze groep, die vertrekt naar het verre, onbekende Ethiopië, waar de oorlog is uitgebroken Het is voor de krantenlezer van van daag moeilijk voorstelbaar, dat het vijf entwintig jaren geleden voor een land nog mogelijk was, zijn koloniaal gebied ongestraft uit te breiden. Bijna dagelijks immers kan men in de krant lezen over voormalige koloniën, die hun vrijheid verkrijgen. In 1935 was de situatie nog geheel anders. Toen drongen Italiaanse troepen het vrijwel nog enige zelfstandige gebied van Afrika binnen: Ethiopië of ook wel Abessinië genoemd. Tevergeefs had de Negus van dit land, Haille Selassié op steun van de Volken bond gehoopt. Afgezien van economische sancties, waaraan lang niet alle landen deelnamen, lieten de grote mogendheden de Italiaanse dictator Mussolini zijn gang gaan. Dat wil niet zeggen dat er geen medeleven was. Integendeel van vele zijden werd alles gedaan om het aange vallen land te helpen. Ook in Nederland stond men aan de kant van Ethiopië, dit bleek o.m. duidelijk uit de talloze giften, die bij het Roode Kruis binnenkwamen. De bedoeling was duidelijk: Hulp ter ver zachting van de oorlogsellende. Het hoofdbestuur begreep deze bedoeling ten volle en na rijp beraad werd besloten het niet te laten bij een geldelijke bijdrage aan het Ethiopische Roode Kruis. Beslo ten werd, een volledig ingerichte ambu lance naar Abessinië te zenden. Vele vrij willigers meldden zich. Tenslotte werden negen mannen uigekozen. 't Waren men sen die berekend waren voor hun taak. De leider der ambulance, dr. Ch. W. F. Winckel, was een echte tropenman, die er menig „Indisch" jaartje op had zitten. BROMFIETSBERIJDSTER KWAM TEN VAL Mej. Van Ginkel, kraamverzorgster te Overberg, is donderdagavond met haar bromfiets op de Haarweg tegen een afrastering gereden. Zij kwam hier bij ten val en verwondde haar knie dusdanig, dat operatief ingrijpen nood zakelijk bleek. De bromfiets werd be schadigd. Vervolgens bestond de groep uit een drie tal chirurgen en een aantal verplegers. Na een voorspoedige boottocht kwam men 2 december in de hoofdstad van Frans Somaliland, Djiboeti, aan. Vandaar werd de reis per trein voortgezet. Op eerste kerstdag arriveerden de Roode- Kruis-mannen in Addis-Abeba, de hoofd stad van Ethiopië. Eerst werd besproken welke taak de ambulance zou krijgen, want er waren nog meer buitenlandse Roode-Kruis teams aan het werk. De Ne derlandse ploeg kreeg een plaats aan het Noordelijk front toegewezen. (Zie verder pagina 2) KLEURRIJKE BRUILOFTSTOET Het bruidspaar Bouw-Florissen uit Ederveen trok vorige week met veel kleurige auto's naar het gemeentehuis te Ede om hun huwelijk te laten vol trekken. De bruidegom, die werkzaam is bij Garage De Klomp, die een be paald merk automobiel vertegenwoor digd in deze streek, had tien wagens uitgezocht om daarmee naar Ede te gaan. De auto's waren echter allen verschillend van kleur. Het echtpaar zelf was gezeten in een stemmig zwart wit gekleurde auto. De volgauto's had den de kleuren van de regenboog. Het varieerde van beige tot vuurrood, van lichtgrijs tot donkerbruin. Deze bruidsstoet vormde een aardige show in de straten van Ede. GEEN SPREEKUUR De burgemeester van Renswoude is vandaag verhinderd geweest spreekuur te houden. om Op de woensdagavond gehouden algemene ledenvergadering van de vereniging „Een School met de Bybel", bleek uit het Jaarverslag dat het ledenaantal tot 228 was ge stegen na een zeer geslaagde leden-aktie. Nog nimmer heeft de vereniging zo'n groot aantal leden gehad, vertelde de se cretaris in zijn jaarverslag. Om bij cij fers te blijven, het nieuwe leerjaar werd met 303 leerlingen begonnen, eveneens een buiten verwachting groot aantal. Ook de financiën staan er goed voor, zo bleek uit het verslag van de penningmeester, hoêwel nu niet direct van een rijke school gesproken mag worden, zo vertelde de heer Maris later. De opkomst van de leden was weer be droevend slecht. Ds. L. Zwaan, voorzitter, sprak hierover zijn teleurstelling uit. Uit gezonderd het hoofd der school, was geen der andere leerkrachten aanwezig. In de kas-commissie werden benoemd de heren T. v. Blitterswijk, M. Kleinveld en H. Slotboom. Er ontspon zich tydens de vergadering nog een interessante discussie over de af dracht van de jaarlijkse Unie-kollekte. Het bleek dat 15°/« van de koliekten naar de Unie gaat, gebruikelijk zoals het be stuur meedeelde, terwijl het restant voor eigen kring wordt aangewend. Het me rendeel der leden bleek met deze gang van zaken niet op de hoogte te zijn, hoe wel in de folder het een en ander om schreven staat. Enkele leden voelden er meer voor het gehele bedrag aan de Unie af te dragen, welke op haar beurt dan zou kunnen zorgen voor een verdeling onder de noodlijdende scholen. De school in Amerongen doet dit ook wel met de resterende 85°/o, maar naar de mening van deze leden heeft de Unie daar een betere kijk op. Het bestuur zegde toe het een en ander nader te bekijken. De aftredende bestuursleden ds. L. Zwaan, G. Breeschoten en J. H. H. Gör- temöller werden herkozen. Na de rondvraag zonder vragen ver toonde de heer B. Weyman een aantal door hem in Amerongen opgenomen films, waarnaar met aandacht is gekeken. BROMFIETSER GESLIPT De heer G. v. d. K. uit Ederveen kwam woensdagavond uit de richting Lunteren per bromfiets over de Lun- tersekade. Plotseling kwam de heer v. d. K. in de gladde en weke wegberm te recht, waardoor hij slipte. Hij sloeg over de kop en kwam te vallen. Met een ernstige hoofdwond en een zware hersenschudding werd hij naar het Streekziekenhuis te Bennekom overge bracht. BRUINHORSTERPAD WORDT OUD ERFSEWEG Drie aan-wonenden van het Bruin- horsterpad tussen Lunteren en Eder veen zonden een verzoekschrift aan b. en w. der gemeente Ede om de naam te wijzigen in Oud Erfseweg. Dit om ver warring met de in Ederveen liggende Bruinhorsterweg te voorkomen. Na een discussie in de gemeenteraad werd het verzoek ingewilligd en heet het pad nu Oud Erfseweg. In het Duitse plaatsje Kirchenheim staat een monument, gewijd aan de herinnering van de „Onbekende lezer van dagbladen". Een Franse vrouw welke zestig jaar getrouwd was heeft op die dag haar trouwjapon gedragen die ze al die Ja ren zorgvuldig had bewaard. President de Gaulle (70) is vier jaar ouder dan partijsecretaris Chroetsjef. President Kennedy heeft in Londen een kostuum laten maken dat bijna zeshonderd gulden kostte. Een Amerikaanse dame was zo bang om aan haar blindedarm te worden ge opereerd, dat ze in nachtgewaad de bossen in vluchtte. Volgons berichten zou Algerië bezig zijn met het samenstellen van een na tionaal Algerijns voetbalelftal. Een trottoir-veegmachine die in Mos kou in bedrijf gesteld is, is door de Moskovieten de „Kangoeroe" gedoopt. In Beiroet is melding gemaakt van een aanslag op de Sjah van Perzië en zijn gemalin Farah Diba. In Zevenhuizen is een suikerbiet ge rooid met een lengte (zonder blad) van 1.50 meter. VEENENDAAL Woensdag 30 november: Lezing over zending in Afrika in Petrakerk, 8 uur. Lezing Volksuniversiteit in ,,'t Trefpunt", 8 uur. RENSWOUDE Vrijdag 2 december: Intocht St. Nicolaas. St. Nicolaasavond voor bejaar den in „Rehoboth", 8 uur. II!! 1 I I II ZIEKENFONDSLEVERANCIER

De Vallei | 1960 | | pagina 1