FORD* I H ar dbo ard HET GROTE SUCCES VAN DEZE TIJD „De waag moet zich bedruipen" Kanarietentoonstelling had wereldfaam TAXI? TELEF. 3700 Marktberichten Stralende gezichten GOUD WAARD! WERKNEMER v.a. f 1.50 p. m VEBOTEX begrafenis A. W. de Haas VRAAG EN AANBOD DE VALLEI UW BLAD! Vervolg van raadsverslag van j.I. vrijdag Wethouder Van Hardeveld: Ruim een ton verschil bij aanbesteding NIET ZAKELIJK Gewicht Verschil „DEOS" huldigde 100ste lid D.S.-serenade in Korenbeurs' Markt Gevaarlijk Trekhonden De lezer schrijft: Dronkemansrit van twee Amerongers Sint Nicolaas in Scherpenzeel Hier wordt de Sint verwelkomd door burgemeester A. Bakker Echtpaar Geytenbeek 55 jaar getrouwd De Nederlandse Rode Kruis ambulance vertrekt naar Ethiopië SARCO GLOBINE Een collectie voor 5 december. ASSISTENTE Coöp. Landbouwvereniging „Renswoude' te Renswoude vraagt een flinke voor magazijnwerkzaamheden Ford Anglia Van der Kolk Veenendaal N.V. een net MEISJE Voor een NU OOK VERHUUR ZONDER chauffeur DIVERSEN Omdat het in ons vrydagnummer niet mogelijk was het gehele raadsverslag weer te geven, volgt onderstaand het restant van hetgeen behandeld is in de openbare raads vergadering van donderdag 24 november JJL Na een vry uitvoerig debat over een verhoging van het vastrechtbedrag voor aansluiting op de waterleiding, dat zoals bekend door de raad werd tegengehouden, kwam de herziening van de waagtarieven aan de orde. Met deze herziene tarieven voor het gebruik van de gemeentewaag kon de heer Van Deelen nog geheel niet in stemmen. Bij het ingebruik nemen van de waag was dit tarief gesteld op 60 cent voor een varken, dat werd gewo gen op maandag en dinsdagmorgen en het dubbele tarief als buiten deze „nor male" uren werd gewogen, omdat dit veel extra werk met zich meebrengt, ook voor de waagmeester. De heer Van Deelen had al meer tegen deze hoge tarieven geageerd. Om te beginnen rekent men nergens meer dan twee kwartjes en die 1,20 voor het wegen buiten de normale uren vond hij helemaal uit den boze. De gemeente zou met een dergelijk tarief overal te kijk staan. Daarom hadden b. en w. de hele zaak nog eens bezien en kwamen nu met het volgende uit de bus: op de normale urén 60 cent laten en buiten de normale uren alleen voor de eerste twee varkens - van dezelfde persoon uiteraard - het dubbele tarief nemen. De heer Van Deelen vond het nog maar erg ambtelijk en niet zakelijk. Over die zestig cent op de normale uren wilde hij niet eens langer praten, maar wel over het dubbele tarief. Ik wil nog één voorstel doen, aldus de heer "Van Deelen: buiten de normale uren ook zestig cent, waarvan de helft voor de waagmeester en de helft voor de ge meente. Wethouder Van Hardeveld verdedig de het standpunt van b. en w. De waag moet zich bedruipen, zei hij en de waag meester kan niet voor niets van huis komen voor wegingen buiten de nor male uren op maandag en dinsdag. De heer Van Deelen riep nu wel over de lagere tarieven elders, maar, droeg de wethouder met stemverheffing: is het gewicht dan nog welin orde? De heer Van Deelen weet ook heel goed, dat er wagen zijn waar men de klomp onder de schaal houdt! Maar in Scherpenzeel had de heer Van Deelen dan toch gewogen voor 30 cent per varken en daar beschikt men ook over een moderne snelweger. Ook de heer M. Bastmeijer (CH) vond het niet zakelijk; met dat dubbele tarief kweken we geen goodwill voor de waag, zei hij. Hij stemde dan ook voor het eerder genoemde voorstel van de heer Van Deelen, evenals de heer G. Vos (SGP). De rest was tegen. Voor de aanbesteding van 56 etagewo ningen in „De Schrijverswijk" waren maar twee gegadigden geweest en deze twee verschilden met hun inschrijvingen maar liefst 110.000,Dit deed de heer R. Koppenberg (PvdA) twee vragen stel len: Was de hoogste wel een serieuze in schrijver? Of: is de laagste wel in staat om dit object financieel te volbrengen? Deze huizen zijn groter dan het vorige blok dat werd aanbesteed en toch moet het voor dezelfde prijs kunnen. Ook mevr. Buddingh had gezien, dat Tijdens een St. Nicolaasfeest dat za terdagmiddag in gebouw ,,'t Trefpunt" door de Chr. Sportstichting DEOS was georganiseerd, is het honderdste lid van deze vereniging op bescheiden wijze ge huldigd. Deze eer viel Willy van Dijk ten deel, die zich op voorspraak van Gerda Wes- selo als lid van de stichting had aange meld. Beide meisjes werden tijdens de feestmiddag, waar St. Nicolaas in hoogst eigen persoon enige tijd aan wezig was, op het podium geroepen, waar zij toegesproken werden door de voorzitter, de heer Van Hunnik. Als blijk van waardering voor het propa gandistisch werk kreeg Gerda Wesselo een aardig geschenk aangeboden, ter wijl Willy van Dijk eveneens verrast werd met een fraai cadeau. De rest van de middag werd in gezellige feeststem ming doorgebracht. Een onvervalste boogy, bedoeld als een serenade aan de directie, klonk za terdagmiddag in het nieuwe hotel „De Korenbeurs" toen de voltallige D.S.- harmonie gezellig bijeen was om van de vermoeiende tocht voor het rijtuig van de Sint, uit te blazen. De leden van de harmonie, ditmaal te gast zijnde bij de firma De Haas, be perkten dit uitblazen niet alleen tot de ruimte, maar ook in hun instrumenten, want op last van de dirigent, die hierbij op een stoel klom, werden op een ge geven moment de instrumenten voor de dag gehaald en klonk er zo'n welluiden de serenade dat, om eventuele rampen te voorkomen, de ramen werden open gezet Dit alles als blijk van waardering voor de vele goede zorgen die de har monie in het verleden van de firma De Haas had ondervonden en tevens als een soort muzikale inwijding van het nieuwe hotel. Als bijkomstigheid kreeg de dirigent van de harmonie, de heer De Graaff, van St. Nicolaas een kunstig ontworpen fles met inhoud. En voor de directie én voor de aan wezige gasten was dit spontane inter mezzo een, zij het dan wat luide, doch leuke ervaring. dat deze woningen veel „rijker" van op zet waren dan het vorige complex. Zij dacht dat de laagste inschrijver zich wel eens vergaloppeerd zou kunnen hebben met de prijs. Wethouder Van Kuijk durfde evenwel, op grond van ervaringen en informaties, voor de deugdelijkheid van de laagste inschrijver in te staan. Een uitstekend bedrijf, dat in het verleden in Veenendaal prima werk heeft geleverd en in Zeist enorm veel woningen heeft gebouwd. Daar verstrekte men beste inlichtingen. Het bedrijf beschikt over een apparatuur voor woningbouw, die we waarschijnlijk in Veenendaal niet vinden. Het voorstel werd aangenomen. De tijdelijke afschaffing van de dag- markt op dinsdagen, zoals door b. en w. werd aanbevolen, had de heer Van Dee len bevreemd, omdat men de Veenendaal- se markt van gemeentewege immer heeft gestimuleerd. Wat is de oorzaak hiervan? wilde spreker weten. De gedachte hiertoe is bij de markt kooplieden zelf opgekomen, aldus het voorstel van b. en w. en wethouder Ant. de Ruiter, herhaalde dit nog eens. Het is de wens van de kooplieden, omdat de markt 's middags door het vertrek van diverse kraamhouders aan aantrekkelijk heid inboet. Het zou wethouder Van Hardeveld niet verwonderen als de kooplieden zelf vol gend jaar weer om een dagmarkt op dins dag vroegen. Daarom was men nu bij wijze van proef voor een jaar tot af schaffing overgegaan. Er is echter geen sprake van teruglo pen van de markt. Daar is ook geen van de kooplieden bang voor. Het tegendeel zelfs, de markt is nog voor uitbreiding vatbaar. De heer J. Scholten (CH) vond het toch maar jammer, speciaal in de zomermaan den, met het oog op de vakantiegangers. Hoewel de exploitatielasten voor de ge meente 3,20 per uur bedroegen in 1959 stelden b. en w. de raad voor de tarieven voor gebruik van de gemeentelijke sport zalen en het terrein niet hoger te stellen dan 2,50 per dag. Het leek mevr. Buddingh een verkapte subsidie en wethouder Van Kuijk gaf dit volmondig toe. Deze zei, dat men vooral de kleinere clubjes terwille moet zijn en men moet nu eenmaal één tarief aan houden. Tegen de manier, waarop b. en w. de aanleg van trottoirs in de complexen „De Geer" en „Het Franse Gat" (op plaatsen waar deze trottoirs nog niet zijn aange legd) hadden vele raadsleden bezwaren. B. en w. vroegen hiervoor een krediet van ruim 50.000,en wilden deze ver schillende werken geleidelijk aan in uur loon laten uitvoeren, omdat uitvoering als één werk niet mogelijk was. Beter openbaar aanbesteden was de me ning van de heer Verkuijl en de heer E. C. Diepeveen (AR) wilde deze woorden nog eens onderstrepen. De laatste vond het beter om het als één werk te zien. Volgens de voorzitter was dit echter onuitvoerbaar. Bij stukjes en beetjes moeten deze wijken in gereedheid wor den gebracht. Men moet niet het risico lopen, dat een trottoir weer kapotgereden wordt, omdat men nog aan het bouwen is. Zo'n werk kan wel een paar jaar du ren en daarom is het moeilijk als één groot werk aan te besteden. Spreker was ook bang dat het bij een openbare aan besteding veel duurder zou komen. De heer Van Deelen vond een uurloon gevaarlijk. Misschien was het raadzamer om enkele aannemers om prijsopgaaf te vragen. De heer Verkuijl maakte er een voor stel van om openbaar aan te besteden. Mr. J. F. van Leeuwen (AR) wees er nog even snel op, dat het op die manier een gevaarlijk spelletje werd, omdat ge gadigden voor de aanbesteding nu de ra ming van gemeentewerken wisten en hier wel eens naar zouden kunnen handelen. Toch kwam het voorstel-Verkuijk in stemming, maar het haalde de meerder heid net niet. Er waren 9 tegen- en 8 voorstemmers. De heer Slok vroeg of de aanschaffing van een tractor voor gemeentewerken - hetgeen de raad in deze vergadering deed - nu betekende, dat er niet langer ge meentewerklieden een karretje met een maaimachine erop moesten trekken. Spre ker had die mensen voor zichzelf altijd vergeleken met trekhonden. Dit bleek niet langer het geval; de tractor neemt het „trekwerk" over, aldus de voorzitter. De raad besloot ook tot aanleg van een bestrating rond het nieuwe hotel „De Korenbeurs". Mr. Van Leeuwen vroeg in dit verband moet parkeren. of er mettertijd als de markt geheel is gereconstrueerd aanwijzingen op het weg dek (strepen) komen hoe men zijn auto Op het gemeentehuis te Rhenen is het huwelyk voltrokken tussen Sander Hasselaar en Wil de Jong. De bruide gom is solo-trompettist by de Veenen- daalse Harmonie „Caecilia", hetgeen aanleiding was dat het bruidspaar by het verlaten van het stadhuis een sere nade gebracht werd door een aantal collega-muzikanten. Geachte redactie: Schrijver dezes woont binnen afzien bare tijd aan een mooie gladde weg. Een weg, zoals Wout Blauwkous zegt, waar men geen natte voeten meer krijgt, of de kans beloopt in een gruppel te fietsen. Maar met deze mooie weg, is er nog geen goed water. Het is wat men noemt een super-onrendabel gebied. De Prov. Staten van Utrecht, wil nu deze super- onrendabele gebieden ook laten profite ren van goed water, en deed daarom een voorstel. Het rijk geeft al een goede zet in die richting, en geeft op de kosten die hieruit voortvloeien. 55% sub. De rest komt dan voor rekening van Provincie en gemeenten. Dat er nu in onze gemeenteraad nog leden zijn, die aan dit voorstel zonder meer hun fiat niet kunnen geven, heeft mijn verwondering gewekt. Niet ieder een bezit een eigen installatie, waar schijnlijk wel een eigen handpomp. Maar tot op heden kan men op een handpomp, geen boiler of douche aansluiten, hoe graag men ook van deze dingen zou wil len profiteren. Heeft men er ook wel eens aan gedacht, hoe bewoners in super- onrendabele gebieden, bij droogte aan water voor hun gezinswas moeten komen, aangezien men hiervoor meestal op re genwater is aangewezen? Naar mijn mening hebben deze raads leden hieraan niet gedacht, toen zij over deze zaak het woord voerden. Wat die veehouders betreft, voor wie de aanslui ting te duur komt te staan, laat die hun eigen installatie dan blijven gebruiken, maar laat een niet-veehouder hier de dupe niet van worden. Maar hopelijk wordt dit super-onrendabele gebied toch nog eens van waterleiding voorzien. Een inwoner uit het super-onrendabele gebied. (Naam en adres van inzender zijn bekend. Red.). De twee inwoners van Amerongcn, L. M. en B. K., die vorige week vrij dagnacht in het centrum van Veenen daal werden aangehouden omdat zij te veel aan Bachus geofferd hadden, heb ben zich, naar later bleek, ook schul dig gemaakt aan de appeldiefstal op de Markt en de vernieling van de ver- keerszuil in de spoorwegovergang aan de Kerke wijk. Nadat zij op de Markt een kist met appels hadden weggenomen, die daar reeds waren opgeslagen voor de zater- dagmarkt, ging het in de richting Ame- rongen. Bij de spoorwegovergang op de Kerkewijk werd eerst de verkeerszuil ingetrapt, terwijl verderop de kist ap pels te zwaar bleek te zijn en de hele inhoud over de weg werd uitgestrooid. Hierna keerden beide mannen weer te rug naar het cenrum van Veenendaal waar zij 's nachts door de politie ter ontnuchtering werden ingesloten. Vol spanning zaten ruim duizend kinde ren donderdagmiddag in de gemeentelijke eierhal de komst van Sint Nicolaas af te wachten. Omstreeks halfvier deed Sint Nicolaas, vergezeld van twee knechten, gezeten in een landauer, bespannen met twee witte paarden, op het Oosteinde zyn intrede. Na een rondrit door het dorp werd hij in de eierhal ontvangen door de loco-burgemeester, wethouder B. Valken burg. Alvorens zich tot de kinderen te wen den verzocht de Sint, namens de inge zetenen, uitbreiding van de riolering, meer straatverlichting en meer huizen. Wethouder Valkenburg en Van Kampen, alsmede de secretaris liet hij plechtig be loven dat bij zijn volgende komst deze problemen opgelost zouden zijn. Bij voor baat kregen zij hiervoor een cadeautje aangeboden. Nadat de oudste inwoner van Scher penzeel eveneens op het podium was ver schenen en een cadeautje in ontvangst had genomen, werd de Sint door de kin deren toegezongen en kregen meer dan duizend kinderen een zak met snoepjes. Het bezoek van Sint Nicolaas en zijn knechten geschiedde op initiatief van de winkeliersvereniging E.M.M. Tijdens de j.I. vrijdag en zaterdag gehouden kanarietentoonstelling van de kanarie- fokkersvereniging „De Gelderse Vallei" is een collectie vogels bijeengebracht, die zeker in de voorste gelederen zou staan bij het wereldkampioenschap. Tot deze roemvolle conclusie kwam de deskundige jury, die verder verklaarde, dat dit de beste collectie zangvogels was, die zij ooit bij elkaar heeft gezien. Tot de jury behoorden de keurmeester A. van Londen uit Utrecht voor dé zang vogels, J. Blankestijn uit Veenendaal, D. van Ginkel uit Amersfoort en J. J. He- rickhuizen uit Ede. De tentoonstelling werd gehouden in het O.C.B.-gebouw aan de Sandbrink- straat. De uitslag was als volgt: De heer C. Vink spande de kroon met zijn inzending zangvogels: kampioen stammenklasse, le prijs met 2 vogels „ei gen teelt 1960" en tevens eigenaar „mees terzanger" met 81 punten. In de afdeling kleurvogels ging het stammenkampioenschap naar de heer J. Bolderman met 4 vogels Rood-agaat N.I. met 355 punten. Met 2 vogels eigen teelt behaalde de heer H. van Kooten een le prijs. Kampioen gehele collectie werd de rood-brons vogel van de heer W. van Harselaar; 2e werd de zalmvogel van de heer M, van Santen. De beste mozaiekvogel was van de heer J. W. Schuurman; de heer J. Bolderman had de beste vogel zonder rood-factor. Het hoogst gemiddelde aantal punten haalde de heer A. van Harselaar met een inzending van 9 vogels. Overjarige vogels: le prijs voor de heer W. van Harselaar, Vrije klasse rode vo gel: le prijs voor de heer J. van Geeren- stein (90 punten). VEENENDAAL Eierenmarkt: aanvoer 98.000 stuks. Prij zen voor de grote van 14,— tot 14,50 envoor de kleine exemplaren van 12, tot 13,50 alles per 100 stuks. Handel traag. Biggenmarkt: aanvoer 75 stuks. Prijzen van J 48,tot 60,Handel matig. SCHERPENZEEL Aanvoer kippeëieren 1.000.000 stuks. Prijs 15,75 16,25. Henneëieren 13,15,Alles per 100 stuks. Handel vlug. Aanvoer biggen 134 stuks. Prijs per stuk 44,57,Handel vlug. Op vrijdag 2 december viert het echt paar Hendrik Geytenbeek en Hendrikje Geytenbeek-v. d. Pol, Bruinhorsterweg 5 te Ederveen haar 55-jarig huwelijks feest. De bruidegom is 83 jaar oud, de bruid 85 jaar. Uit hun huwelijk werden drie kinderen geboren en er zijn 11 kleinkinderen. Beide echtelieden zagen hun gezond heidstoestand de laatste jaren wat te ruggaan. De heer Geytenbeek kan moeilijk meer lopen en verlaat slechts zelden zijn boerderijtje. De bruid is wat doof, maar een bijzonderheid is dat zij nog leest zonder bril. Ondanks deze ouderdomskwalen leven beide mensen tevreden en stellen vooral belang in het kerkelijk leven van de Herv. Kerk te Ederveen. Zij weten precies welke pre dikant er zondags voorgaat, maar kun nen de kerk niet meer bezoeken. Daar om werden zij nog vorige week in de gelegenheid gesteld om via een band recorder thuis een predikatie te beluis teren. De heer Geytenbeek vertelde dat zij op zaterdag voor de wet en 's zondags in de kerk trouwden op 2 dec. 1905. Dat was in Scherpenzeel waar de bruid woonde. Zij betrokken daarop de boer derij de Bruinhorst en bewonen deze stee nog steeds. Bijzondere moeilijk heden ondervond het echtpaar niet in hun lange huwelijksleven, alleen moes ten zij eenmaal een zeer jong kind reeds na 14 dagen verliezen. Overigens zit het echtpaar, dat streng orthodox is, in al hun levenservaringen de besturende hand Gods. Op verzoek van beiden willen zij vrijdag deze heuglijke dag alleen met hun kinderen herdenken. (Vervolg van pagina 1) Te Dessië, een plaats 300 km ten noor den van Addis-Abeba, zou de hoofdpost komen, verder twee voorposten tussen het front en Dessië in. Op deze manier hoopte men de oorlogsslachtoffers het best te kunnen helpen. Pas op 2 februari 1936 werd met het werk begonnen. De voorposten hebben echter maar kort dienst gedaan. Bombardementen, sterfte onder de lastdieren en vooral roversben den, waarvan de omgeving wemelde, be moeilijkten het werk der voorposten der mate, dat tenslotte alleen de hoofdpost te Dessië bleef doordraaien. VEEL WERK VERZET Dat betekende, dat gewonden een klei ne 300 km moesten lopen alvorens de am bulance werd bereikt. Toch vonden ze de Roode-Kruis tenten, de stakkers, ver moeid, beroofd, uitgehongerd, vol ette rende wonden. Er is veel werk verzet door het dappere team. Op de duur wer den honderden patiënten per dag gehol pen in de meest volle zin van het woord. Kleren werden uitgereikt, eten rondge deeld, wonden verbonden, operaties ver richt (in totaal een 400-tal). Zelfs zagen de doktoren in het begin nog kans een polikliniek voor de omwonende bevol king te openen. De beschikbare bedden waren altijd bezet. En dat alles gebeurde terwijl de vijandelijke vliegtuigen boven het gebied rondcirkelden. En nooit was men er zeker van, dat de Italiaanse vlie gers het Roode-Kruisembleem eerbiedig den. Bekend was, dat het Zweedse en En gelse Roode Kruis door vliegtuigen wa ren aangevallen, waarbij slachtoffers vie len. Bovendien maakte de Italiaanse luchtmacht een veelvuldig gebruik van strijdgassen. PLOTSELING EINDE Zo werkte de groep onverschrokken verder. Men wist, dat het de Ethiopiërs in de strijd niet goed ging. De gebrekkig bewapende troepen van de Negus moes ten het afleggen tegen de modern uitge ruste Italianen. Het was de bedoeling, dat bij een verder terugtrekken van de Ethi opiërs de Nederlandse ambulance op zijn plaats zou blijven om zo de komst van het Italiaanse leger af te wachten. Dat heeft niet zo mogen zijn. Naarmate de meer ge regelde Abessijnse troepen wegtrokken, steeg de wanorde. Groepen rovers, die hun kans schoon zagen, deden, zodra het donker werd, aanvallen op iedere vreem deling. De toestand werd onhoudbaar en er werd besloten het basishospit'aal op te heffen. Het werd een dramatische terug tocht. Onbeschermd ging men op 13 april 1936 per auto stapvoets op weg, links en rechts liepen Roode-Kruismannen naast de wagen om nog enige indruk naar bui ten te maken. Langs onpeilbare ravijnen, over een zeer slechte weg, door rivieren en over wankele bruggen ging het verder. Op 20 april werd eindelijk Addis-Abeba bereikt. Ook in de hoofdstad werd de toe stand steeds onoverzichtelijker en op 24 april vertrok het team, op last van het hoofdbestuur van het Roode Kruis, naar Djiboeti. Alleen wat handbagage kon worden gered. Met de Palembang werd de terugtocht aanvaard. Op 19 mei 1936 arriveerde men in het vaderland. Het was anders gegaan dan men verwachtte. Maar er is daad werkelijke hulp verleend, op een manier waarop wij nu nog trots kunnen zijn. VOOR EN NA DË BEVALLING OP KRACHTEN BLIJ- VEN EN SNEL HERSTELLEN MET het bloedvormend krachttonicum. Bevat naast haemoglobine alle nood zakelijke stoffen zoals leverextract en mineralen die voor de opbouw van het bloed noodzakelijk zijn. Verkrijgbaar als dragees en In vloeibare vorm. DUTIM N.V. e OEGSTGEEST Gouden DAMES- EN HERENRINGEN Gouden ARMBANDEN Gouden COLLIERS EN HANGERS Gouden MUNTEN EN BEDELS Gouden HORLOGES EN -BANDEN Gouden HORLOGES MET BANDEN Gouden BROCHES EN OORKNOPPEN Gouden VERLOVINGSRINGEN Gouden SLUITINGEN VOOR BLOEDSNOEREN Gouden RINGEN MET BRILJANT Gouden HUGENOOT-KRUISJES Gouden MANCHETKNOPEN Markt - Tel.2272 N.V. HOLLANDIA WOL- EN KOUSENFABRIEKEN v/h GEBR. VAN LEEUWEN, te Veenendaal Pr. Bernhardlaan 186 vraagt voorspoedige indiensttreding een voor de afdeling export. Minimum leeftijd 17 jaar. Diploma machineschrijven is vereist. Ervaring als zodanig strekt tot aan beveling. Sollicitaties kunnen zowel mondeling als schrif telijk worden gericht aan de afd. personeelszaken Aanmelden aan het kantoor der vereniging Kerkewijk 37 - Veenendaal OUT NOV DCC J»N ft.» U»T 1» Mil JUNI JUU AUG SEP! OKI DE LUXE De verkoopcijfers bewijzen het! leder uurkiezen nieuwe kopers de Ford Anglia de Luxe om zijn: betrouwbaarheid e degelijke constructie grote zuinigheid luisterrijke comfort verbluffende rijprestaties en... zijn véle EXTRA'S als: méér beenruimte - brede instap - verse luchtverwar- ming afwasbare vinylbe- kleding 4 versnellingsbak. Kom nü met ons praten. Het kan een interessant gesprek voor u worden. Kerkewijk 128 - Tel. 2244* - Veenendaal MEER AUTO. VOOR UW GELD ORIGINELE FORD ONDERDELEN: ZIJN GOED PASSEN GOED BLIJVEN GOED Wij vragen in onze espresso-bar MAISON KRAMER Kerkewijk 21 - Tel. 3619 met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2845 VOOR RIJLES Autorijschool „Victoria" Eist (U.) Rijksstraatweg 107 Telefoon 207 Amerongen, Utrechtse str. weg 15, Telefoon 430 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop prima 2e hands hand- en trapnaaimachines, ook zig-zag. Fa. Koomen Kerkewijk 17, Veenendaal. Te koop z. g. a. n. voetbalspel, 100 x 60 cm. 2 paar voet balschoenen 10 jaar. Em- malaan 70, Veenendaal. Te koop z. g. a. n. Kayser ringspoclnaaimachine, inzink- bare traptafel. 5 jaar garan tie. 195,—. G. v. d. Garde, Naaimachines, Cuneraweg 328, tel. 08385-2332. Te koop prima wringer met bok. Gr. van Prinstererstr. 23, Veenendaal. Te koop prachtige zware trouwjapon met toebehoren. Roomkleurig. Maat 42. Halve prijs 90,Brieven onder no. 5645 aan het bur. van dit blad. Te koop zo goed als nieuwe elektr. ringspoelnaaimachine. 175,5 jaar garantie. G. v. d. Garde, Naaimachines. Cuneraweg 328, tel. 08385- 2332. Een goede jonge herders hond te koop. Jan v. Goyen- straat 18, Veenendaal. Te koop parkieten en kriel kippen. Franseweg 56 I, Eist (Utr.). Sint en Piet costuum te huur, Rijksstraatweg 107, tel. 207, Eist (Utr.). Te koop: poppewagen, groot model. Westersingel 25, Vee nendaal. Te koop piano en volauto matische compressor. Nieuwe Veenendaalseweg 58, Rhenen. Te koop Pfaff zig-zag naai machine. Nog bijna nieuw. In pracht salonkast. 5 jaar garantie, 375,—. G. v. d. Garde, Naaimachines, Cune raweg 328. Tel. 08385-2332. Te koop een hond, 7 maan den oud. Te bevragen Prins Bernhardlaan 223, zij-ingang. Veenendaal. Zware biggen te koop. Dijk- straat 151, Veenendaal. Te koop televisie-toestel 43 cm. In prima staat, slechts 325,—. G. Bijl, Dr. Waller- straat 39, Rhenen. Te koop prima Singer hand naaimachine. In pracht kof fer. 5 jaar garantie, 75, G. v. d. Garde. Naaimachi nes, Cuneraweg 328. Telef. 08385-2332. Te koop aangeboden2e hands piano, merk „Bell". Te bevr. Julianastraat 11, Veenendaal. Te koop Ford-Taunus Combi wagen. Bouwjaar '55. Te be zichtigen bij D. Kooistra, Cu neraweg 243, Achterberg, tel. 721. Te koop elektr. zig-zag naai machine, merk Anker. 5 jaar garantie, 275,—. G. v. d. Garde. Naaimachines, Cune raweg 328, tel. 08385-2332. Te koop buiten-folicre met kanaries, tropische vogels en broedkooien. Te bevr. Kerke wijk 6, Veenendaal. Te koop een mooi T.V.-toc- stel, 43 cm beeld. Valleistraat 52, Veenendaal. Handige jongen gevraagd voor opleiding Elektr. Techn. wikkelaar. E.T.B. de Kruijf, Zuivelstraat 5, Veenendaal. Te koop of in pacht gevraagd stuk grond waarop 2 zomer huisjes gebouwd mogen wor den. Brieven J. J. Smit, Brui- nehorstweg la, Ederveen. Terstond gevraagd flinke zelfstandige dienstbode. Van 8 tot 2 uur. Bakkerij Wallet, Mulderslaan 54, Veenendaal. Gevraagd door heer een net kosthuis in Veenendaal. Week-einden afwezig. Brie ven onder nr. 5644 a.h. bur. van dit blad. Werkster gevraagd. 3 halve dagen in de week. Sav. Loh- manstraat 106, Veenendaal. Te koop gevraagd een piano. Brieven onder no. 5640 aan het bur. van dit blad. 3 pakjes margarine voor 85 cent en jonge Edammer van 1,25 nu voor 1,10 per 500 gram koopt U alleen bij van Beek op de markt te Veenendaal. Tevens koel- huisboter voor de laagste prijs. Gasaanstekers: Poppell, Sil- vermatch, Mylflam. A. v. Walsem, Achterkerkstraat 26, Veenendaal. Tel. 3179. De fijnste harde belegen kaas voor 1,50 per 500 gram koopt U bij Van Beek kaas handel op de markt te Vee nendaal. Wenst U jonge, belegen, ou de of volvette voor zeer lage prijzen. Niemand zal het ons beletten, dat wij U het be wijzen. Koop niet anders dan finaal, bij Van Beek op de markt te Veenendaal. Kruidenierscursus. Vraagt thans nog inlichtingen bij de NIVA, hoofdstraat 78, Drie bergen. 03438-3494. Lessen o.a. te Ede. Sigaren en sigaretten ook in grote dozen. A. v. Walsem, Achterkerkstraat 26, Veenen daal. Tel. 3179. Voor slechts 147,50 heeft U een Rundlederenjas die door ons volledig gegaran deerd wordt. Gazenbeek's U. S.A. Hal, Holleweg 3, Vee nendaal. Beursmonsters: nog enkele Centrifuges 2800 toeren, goe de kwaliteit. 2 jaar garantie. Brieven onder no. 5642 aan het bur. van dit blad. Regenbroeken 5,65; regen capes 4,65; regenjassen 7,50; regenpakken 19,75. Nw. mil. jassen 2,85; mil. broeken 7,50; mil. jacks 6,50. Werkpetjes 1,35. Ga zenbeek's U.S.A. Hal, Holle- weg 3, Veenendaal. Er is nog plaats voor enige passagiers om donderdags middags per auto naar Dr. v. d. Molen in ter Wolde te gaan. Brieven onder no. 5646 aan het bur. van dit blad. Pijpen, aanstekers en verdere rokersbenodigdheden A. v. Walsem, Achterkerkstraat 26, Veenendaal. Tel. 3179. Prima vlokkenmatras een persoons 80 x 190 voor 24,90 Prima binnenvering éénper soons 49,—. Ant. Achter berg, Veenendaal-Zuid. Te koop prima handappels, gesorteerd Jonathan, Glorie van Holland, Lombeert, Cal ville en moesappels. Johan van de Geer, Boerenbuurt 10, Leersum. Glaskisten in alle soorten steeds voorradig bij Jansen „De Geerboer", Colijnstraat, Veenendaal. U kunt St. Nicolaas en zwarte Piet aan huis ont bieden. Te bevragen Wes tersingel 1372, Veenendaal. Woningruil. Aangeb. nieuwe flatwoning in Pendrecht Rot terdam. Huur 17,50 per w. Gevr. woning Veenendaal, Rhenen, Ede, Amerongen, Eist, Wageningen, Ederveen of Renswoude. Aanbieding of inlichtingen aan het bureau van het Nieuwsblad „De Val lei", Parallelweg 10, Veenen daal. Tel. 08385-2022. Huisslachters voor varkens darmen naar Jan van Rhee, Slagerij, Valleistraat 23, Tel. 3373.

De Vallei | 1960 | | pagina 2