Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken V oor of tegen aansluiting Landbouwschap De Wereld van WEEK-tot-WEEK Imkerswereld voor de vraagt Mening en van de bonden zijn verdeeld Volksuniversiteit: De Paraplu „Prinses Mira" - een Voorindische film Nieuws van de P0LI0- winkelweekaktie /""WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Natuurbescherming Eerste vergadering van pas opgerichte C.P.B. te Ederveen Vogelexpositie te Eist trok grote belangstelling AMERONGEN SCHERPENZEEL 34e jaargang VRIJDAG 2 DECEMBER 1960 Nr. 96 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel REACTIES VAN LEZERS: PORTIER MISHANDELD St. Nicolaas cadeaus FA. J. F. TAK PRIJSWINNAARS POLIO- WINKELWEEKACTIE GOUDEN BRUILOFT Mevrouw De Haan gelukkige vindster 2 AF 148352 „Zij drukken de neusjes plat om al dat moois te kunnen zien" Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Ds. G. B. Westenburg overleden Voorganger Ger. gemeente onderscheiden föetzcruus&ale - WEKKERS hTSO H00F0STP. 91 VEENENDAAL i I llll Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lynen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent De imkerswereld in liet algemeen en die van de Gelderse Vallei in het bijzonder ziet zich op het ogenblik voor de belangrijke vraag gesteld of de verplichte aan sluiting bij het Landbouwschap krachtens een artikel van het Instellingsbesluit van dit schap, wèl of niet aanvaard moet worden. De meningen van de drie grote lande lijke bonden Algemene Nederlandse Imkersvereniging, de Vereniging tot Bevorde ring van Bijenteelt en de Katholieke Bond - zijn hieromtrent verdeeld. In Ederveen bijvoorbeeld is dinsdagavond een vergadering geweest van de A.N.I. die door meer dan 140 imkers werd bezocht en waar een drietal sprekers deze materie uitvoerig hebben belicht. Na de huishoudelijke vergadering de P.B.O. en dus verplichtend. Het was was het woord aan de heer Schwieters, die vrij uitvoerig inging op de bezwa ren, die er bij de A.N.I. bestaan om zich aan te sluiten bij de afdeling Bijenteelt in het Landbouwschap. Spreker stelde dat het Landbouw schap een onderdeel is van de wet op Geachte Redactie, Gaarne zou ik nog enige opmerkingen willen maken naar aanleiding van Uw artikel in „De Vallei" van 30 november j.l. onder het hoofd „Bomen langs de Veenendaalsestraatweg niet meer te red den?" en in aansluiting op het ingezonden stuk van de heer Thoomes, waarvan de woorden mij uit het hart zyn gegrepen. Zonder twijfel is de kwestie door de Provinciale- en de Rijkswaterstaat gron dig bekeken, maar desondanks komt het mij onwaarschijnlijk voor, dat door het verwijderen van de bomen de Veenen daalsestraatweg veiliger kan worden ge maakt; mijns inziens in ieder geval niet voor de wandelaars en fietsers. En moet de begroeiing langs de rechte gedeelten ook sneven voor die een of twee zoge naamd gevaarlijke bochten. Komt de he le kwestie in feite niet neer op een ge brek aan zelfdiscipline bij de deelnemers aan het snelverkeer? Bovendien waar is het eind? Hoeveel wegen zijn er niet in ons land, waarvan de bermen bezet zijn met bomen; zou het in de toekomst daar naar toe gaan, dat al dat schoons verwijderd wordt ten gerieve van het snelverkeer? Wordt ons schone Nederland langzamerhand gewijzigd in een woestenij van snelwegen en toren hoge flats? Tussen haakjes zij hier nog opgemerkt, dat bij de dagelijkse busdiensten Eist - Ede v.v. nog zelden ongelukken zijn voor gekomen op het traject langs de Veenen- daalsestraatweg. Deze regels worden geschreven door een leek op het gebied van wegenaanleg, maar ook door een hartstochtelijk natuur liefhebber, die hoewel nog betrekkelijk kort woonachtig in Veenendaal, toch reeds is verknocht aan het natuurschoon in deze contreien. Gezien de snelheden, waarmee men te genwoordig de auto's langs de weg ziet razen zou het opschrift van Uw hoofd artikel in „De Vallei" van 30 november j.l. ook als volgt hebben kunnen luiden: „Kan het rooien van de bomen langs de Veenendaalsestraatweg het verkeer nog wel redden?" In de hoop dat de betreffende instan ties in Rhenen en in Veenendaal zich tot het uiterste zullen inzetten om het weg vagen van dit stuk natuurschoon te voor komen verblijf ik met dank voor de ver leende plaatsruimte. D. G. Muntinga Dr. de Visserstraat 7 volgens spreker absoluut niet noodzake lijk deze aansluiting bij het Landbouw schap. Economisch gezien zou het de imkers geen voordeel brengen. Wense lijk was het volgens spreker evenmin, want men weet niet wat de eventuele heffingen zouden zijn. Voorts ging de heer Schwieters uit voerig in op de benoeming van de com missie, die is ingesteld om de belangen der imkers in het Landbouwschap te behartigen. De spreker toonde aan dat deze commissie geen echte imkers telt. Het zijn achtereenvolgens een burge meester, een referendaris ten departe- mente, een politiebeambte, een zuivel- arbeider en een drietal onderwijzers. Van deze mensen verwacht spreker niet dat zij volledig een imkershart bezitten en dus ging hij met deze presentatie niet akkoord. Men beziet het zo dat men poogt om via het Landbouwschap de Bedrijfsraad voor bijen uit het moeras te halen. Met cijfers toonde spreker dat enkele maatregelen o.a. de bespuitingen, funest waren voor de bijenstand. Vervolgens sprak de heer H. Drost enkele korte woorden. Deze spreker kwam met enkele rustgevende feiten. De heer Drost betoogde dat ook de fruitteelt bezwaren heeft want als de be zwaarde imkers hun hobby zouden op geven uit protest dan zouden de fruit telers evenmin bijen hebben. Dit achtte spreker een sterk argument. Hij wilde de raad geven stil af te wachten, want waar schijnlijk mogen de kleine imkers buiten het Landbouwschap blijven. Het hoofdbestuurslid de heer van Apel doorn uit Kesteren was naar Minister Ma- rijnen op audiëntie gegaan en kreeg daar over een bemoedigend antwoord. Onder hilariteit zei de heer Drost dat als men de bijen in het Landbouwschap wil on derbrengen, men de kanariepietjes ook wel in dit schap kan duwen. De voorzitter van de A.N.I., de heer G. Hooyer, las enkele citaten voor uit bijen bladen en sprak over de groei van de A.N.I. Hij gaf eveneens de raad rustig af te wachten. De deur staat open en nu moet de heer van Rappard hem maar openen zei de heer Hooyer. Deze burge meester en voorzitter van de commissie (Zie verder pagina 4) De politie onderzoekt een geval van mis handeling van een portier van een plaat selijke industrie, die door een inwoner van Amsterdam geschopt zou zyn. De Amsterdammer die om restjes wol kwam vragen werd door de portier de toegang tot het fabrieksterrein ontzegd. De man nam hier geen notitie van en wilde doorlopen, waarna de portier hem verwijderde. Bij deze verwijdering wond de Amsterdammer zich zo op dat hij de portier een trap gaf. De verdachte werd later op de Kerkewijk aangehouden. Een kleine jongen steelt een paraplu. Een jongetje uit een keurig net gezin. Veel te netjes. Alles verloopt daar in volmaakte orde en de grootst mogelijke regelmaat. Maar het kind mist ietsmist veel en het probeert die leegte in zijn leven op te vullen. Toevallig met een paraplu. Of misschien wel niet zo toevallig, want het gaat hier om een film die is gemaakt door mensen. En met een vooropgezet doel, in opdracht van „Pro Juventute", de kinderbescher ming. Deze film werd woensdagavond j.l. vertoond onder auspiciën van de Volksuniversiteit en toegelicht door dr. J. v. d. Grient. Met deze spreker had het Veenen- daalse VU-publiek reeds eerder kennis gemaakt en de goed bezette zaal was daarom niet iets om zich over te ver wonderen. Dr. v. d. Grient weet zijn onderwerp te brengen, hij windt er geen doekjes om en is wat men noemt een populaire spreker. De film, waarom de heer v. d. Grient zijn lezing had opgebouwd en die hij ook bekritiseerde, was vol van symbo liek. Dr. v. d. Grient zei dit ook. „Het is geen stukje levensrealiteit". Ongetwijfeld is de film door de voor af gegeven beschouwing veel duide lijker geworden voor de toeschouwer. Het verhaal van een kind, dat door de ouders „in de watten" wordt gelegd, maar dat juist één belangrijk ding mist, n.l. het gevoel ergens bij te horen. Een kind, dat eenzaam is, hoewel hij voor het oog alles heeft. Het ging in de film niet om het stelen van de paraplu, maar om de achter gronden ervan. Het kind grijpt naar In samenwerking met de Volksuniversiteit Veenendaal zal de vereniging Nederland-India-Ceilon op donderdagavond 8 december a.s. in gebouw 't Trefpunt de bijzonder interessante film „Prinses Mira" vertonen. Door deze vertoning wenst N.I.C. aan haar activiteiten, tot op heden beperkt tot het westen des lands, grotere bekendheid te geven. Het Hindoeisme, zoals men de gods dienst van India noemt, heeft altijd een veelgodendom gekend. Maar uit de ver bijsterende veelheid van goden en demo nen zijn een paar godenfiguren naar bo ven gerezen die zowel de geest van de wijzen als het hart van de eenvoudigen hebben aangegrepen. Onder hen geniet de jeugdige god Krishna wel de grootste de votie. Zijn eredienst, die zich heeft gecon centreerd rondom jeugdlegenden van de god in zijn aardse leven toen hij, als de Vleeswording van God Vishnu, in de Noordindische plaatsen Méthura en Brin- daban leefde, is al spoedig tot een der grootste godsdiensten geworden. Hij werd in het bijzonder gekenmerkt door de mys tieke liefde die hij zijn vereerders in boezemt; en de film „Prinses Mira" is een weergave van het leven van een der grootste dichteressen der Indische mys tiek die, uit liefde voor Krishna, een le ven van rijkdom en genietingen verzaak- Voor de Dames EAU DE COLOGNE. PARFUM, ZEEP in doosjes, LIPSTICK, POEDER, CREME, HAARBORS TELS, KAMMEN in diverse merken en soorten, TOILETTAS JES, TOILETHANGERS. HAND SPIEGELS enz. enz. Speciaal voor de Heren De gehele sortering OLD SPICE ARTIKELEN, BRILLANTINE, SCHEERAPPARATEN, HEREN TOILETTAS enz. enz. Drogist Apoth. Ass. Hoofdstraat 106 - Tel. 2576 Alles wordt in speciaal papier verpakt te om zichzelf geheel aan de god te wij den en zich tenslotte voor eeuwig in de vereniging met zijn heerlijkheid te ver liezen. Deze film, aanvankelijk door de In diase Ambassade aan de Rotterdamse Volksuniversiteit ter beschikking gesteld, zal in zijn volle lengte vertoond worden. „Prinses Mira" geeft meer dan mis schien welke andere film ook een aan grijpende indruk van de wijze waarop de Indische godsdienstige, mystiek zich in het leven der gelovigen openbaart. Het is een film ook, die juist omdat hij uit een geheel andere beschaving is voortge komen, een beroep doet op de volle aan dacht van het publiek; maar als het die weet te geven, zal het, juist in dit tijds gewricht en in deze tijd van het jaar, door de ervaring verrijkt worden. iets om een leegte, de eenzaamheid, in zijn leven weg te werken. Een kind kan niet zo gemakkelijk aan een leegte in zijn leven gewend raken, aldus spreker, als volwassenen. Volwassen worden betekent eelt op je ziel krijgen. Een volwassen mens kan zich ergens bij neer leggen. Men ligt niet wakker, omdat er duizenden men sen in de wereld hongeren. In de film „De paraplu" vindt men iets uit zijn eigen leven terug. Inder daad, het was volgens dr. v. d. Grient, ook allemaal overdreven voorgesteld, maar toch kon men er alledaagse din gen in vinden. Eén dag uit het leven van Charles, een jongen die leeft in een keurig nette, gepolitoerde, omgeving. Spreker vergeleek deze film van Kees Brusse met het boek en het toneelstuk van diens vader „Boefje". De laatste, een jongen uit een zogenaamd a-sociaal milieu en de toeschouwer zei na de kennismaking met Boefje: „zulke din gen komen gelukkig in onze kringen niet voor". Men stond ernaast. De jonge Brusse kwam met iets an ders. Iets waarin men een doorsnee milieu ziet afgespiegeld. De kritiek van dr. v. d. Grient hield in, dat naar zijn mening de film een tè eenzijdig beeld van de situatie geeft; de film heeft het niet over hoe het kind in de wereld komt - belast en beladen. Juist terug van een studiereis door de Scandinavische landen, zei spreker: In Zweden heb ik een morele kater op gelopen. Hier wordt uitsluitend geleefd voor de welvaart. Materieel gesproken heeft men daar alles, maar daarachter is een ontzettende leegte, die de mensen aangaapt en dit leidt veelvuldig tot al coholisme, zelfmoord en criminaliteit. Men maakt zich tegenwoordig zorgen over de jeugd, maar, zei dr. v. d. Grient, wie hierover praat geeft te kennen dat hij rijp is voor het tehuis voor ouden van dagen. Men maakt van de jeugd een geweldig probleem, maar het is helemaal geen probleem. Men moet bedenken, dat de jeugd van tegenwoor dig ook ouders van tegenwoordig heeft, m.a.w. dat het gehele zogenaamde pro bleem heel vaak aan de ouders te wij ten is. KINDERWAGEN AANGEREDEN Mevr. H. die met een kinderwagen op de beveiligde voetgangersoversteekplaats in de Hoofdstraat liep, is dindsdagmiddag door mej. M. uit Lunteren aangereden. Mej. M. probeerde met haar fiets nog vóór de kinderwagen heen te rijden, maar raakte hierbij de kap. De politie heeft de zaak in onderzoek. SPREEKBEURT DS. DE BRUIN Op uitnodiging van de Knapenvereni- ging „Spreuken 8:17" afd. Oude Kerk, hoopt ds. R. de Bruin, Ned. Herv. Pred. te Zetten-Andelst (voorheen te Barne- veld) op D.V. woensdag 7 dec. 1960, 's avonds om 19.30 uur in de Oude Kerk een spreekbeurt te vervullen. Een levensmiddelenpakket ontvingen: Fam. E. Baars, Buurtlaan 87 W.; fam. A, J. Boers. Nieuweweg 200; fam. St. van Eden, Nieuweweg 100; fam. R. Hafteman, Panhuis 37; fam. P. v. d. Meijden, Mul derslaan 73; fam. v. Nieuwamerongen, Valleistraat 112; fam. J. v. d. Poel, Korte Molenstraat 10; fam. H. van Santen, Bos- laan 25; fam. T. J. Beijer, Emmalaan 77; fam. G. Dillen, Govert Flinckstraat 54; mevr. W. J. v. d. Heiden, Achterkerk straat 76; mevr. Dirkzwager, SI. de Bru- inestraat 102; fam. J. A. Kruijver, Rem- brandtpark 283; mej. D. H. Lasscher, Bea- trixstraat 57; fam. E. v. Ravenswaay, Mul derslaan 42; fam. J. Willemse, SI de Bru- inestraat 14; fam. H. J. Anbeek, J. Steen laan 11; fam. C. v. d. Berg, Vendelseweg 51; fam. Bolderman, De Lairessestraat 10; fam. J. Bos, Adr. v. Ostadelaan 68; mevr. C. v. d. Dikkenberg, J. Steenlaan 49; fam. T. Haverkamp, Haspel 1; fam. M. Keulen, KI. Katerstraat 111; fam. C. v. d. Kraats, Adr. v. Ostadelaan 2'5; fam. T. v. d. Lust- graaf, Zandstraat 181, allen te Veenendaal en fam. J. Methorst, Nieuweweg 5, Eder veen. Vanavond en ook morgenavond (za terdagavond) zyn de winkels tot 9 uur geopend. Met ingang van vol gende week maandag geldt weer de normale winkelsluiting. De extra-actie waarbij een onbeken de in de winkels speculaaspoppen verstrekt, blijkt door het publiek bijzonder op prijs te- worden gesteld. Er was zelfs een +- -ïie die het on verwachte aanbod niet wilde geloven en aan grap dacht. Tot dinsdag 6 december 's avonds 9 uur kunnen enveloppen met bon nen in de rode bussen gedeponeerd worden. De uitslag van de laatste trekking is dan 's woensdags bekend. De inlevering van bonnen voor een speculaaspop - zeep en nylonkousen sluit dinsdag 6 december om 6 uur. De opbrengst van de Polio-winkel- weekaktie voor het Prinses Beatrix- Poliofonds wordt belangryk groter dan de geraamde 5000 De heer en mevrouw Lammers-Bolder- man, wonende Trambaanweg 5 te Rhe nen, hopen donderdag 15 december hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Beiden genieten nog een goede gezondheid op hun zeven en zeventig jaartjes. De heer Lammers is een geboren en ge togen Rhenenaar, zijn vrouw werd in Veenendaal, dus vlak in de buurt, gebo ren. Een tyuische bijzonderheid is, dat hij Rhenen- nimmer heeft verlaten, be houdens de tweemaal gedwongen evacu atie tengevolge van de oorlog. Als metselaar van professie kon hij er altijd brood vinden. Vele jaren was hij in dienst van de firma Gebrs. Klomp, doch hij heeft ook nog wel andere Rhenense aannemers als baas gehad. De heer Lam mers heeft dus héél wat stenen op elkaar „gestapeld". Hij werkte o.a. nog mee aan de bouw van de openbare mulo aan de Wilhelminastraat, aan het oude wijkge- bouw en aan de restauratie van de Cune- rakerk. Met de twee kinderen, de zeven klein kinderen en vele andere familieleden, vrienden en bekenden hopen de heer en mevrouw Lammers er een genoeglijke dag van te maken. Dertig zilveren guldens kreeg mevrouw G. de Haan-van Beek in ruil voor de Valleriks die zij in de loop van de week bij het Rotanhuis Van Ingen aan de Nieuweweg ontdekte. De geluk kige vindster die aan de Groen van Prinstererstraat 4 woont, zag bjj het afrekenen plotseling een rijksdaalder met een rood num mer. Haar gedachte dat dit wel eens de Valleiriks kon zijn, bleek later juist, zodat zy een niet te versmaden extraatje in handen kreeg. De uitgave gaat weer nor maal door en de riks die nu uit gegeven wordt draagt het RODE nummer en is VIJF GULDEN waard. Bij inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. 'n Hele laan met mooie bomen Moet in deze buurt geveld, want als zij wat ruimte maken Kan de snelheid weer versneld, door de automobilisten. Deze bomen, naar ik hoor, waren „oorzaak" van de botsing als een man de macht verloor over 't stuur .Dus, weg die bomen als zij in de weg gaan staan. Staat, zo vraag ik m' af zo'n boom dan midden op de autobaan? Of had soms die snelle rijder schuld aan deze botserij Was hij oorzaak van de botsing of die statige bomenrij? Ik zou zeggen: ('t klinkt onaardig) „Kerel, doe dan niet zo dom, wie door wildheid van de weg raakt, nou, die vraagt er zelf om." Wie 't eenmaal zover gebracht heeft dat zijn neus de bomen raakt, die was zonder deze bomen tóch wel in de sloot geraakt. Ik ben ouderwets, ik weet het, maar ik denk, „het is gewis, niet de bomen langs de wegen, maar zo'n automan is mis." En ik eiste, ware ik rechter, voor „geschonden levend hout" vast een flinke scha-vergoeding plus een boete voor zijn fout. Want moest nu een boom 't ontgelden morgen is 't een mens misschien, Laat toch, heren, mannen, vaders ook uw beet're kant eens zien, Waarom immer toch die snelheid hoger, hoger opgejaagd? Denk toch aan 't gevaar dat u en ook uw medemens belaagd. Want als straks zo'n boom geveld is, die nu nog wat weerstand bood, zult gij over 't fietspad schieten en u hebteen mens gedood! A.H. Donderdagavond hield de jonge afdeling van de Chr. Plattelandsvrouwenbond in Ederveen haar eerste vergadering in de zaal van Van de Linden. De spreek ster, mej. Lugtigheid uit Ede, liet zingen Psalm 123 1 en las Mattheus 25, de gelijkenis van de talenten. In haar onderwerp zei Mej. Lugtigheid o.a. dat men in deze tijd organiseert. „Eendracht maakt macht", is dan de slagzin. De neutrale organisaties spannen zich in om een groot ledental te krijgen. Daarom zijn de Christenen en ook de Christenvrouwen verplicht op basis van hun levensbeschouwing en op grond slag van Gods Woord zich ook te ver enigen. De CPB beoogt het geestelijk welzijn en dan speciaal op het platteland. De spreekster wekte alle aanwezige dames op om ook in Ederveen actief bezig te zijn. De vogeltentoonstelling die de Elsterse Kleurvogelvereniging vrijdag en zaterdag in de zaal van café „Sportlust" te Eist organiseerde, trok een grote belangstelling en is in zijn geheel bijzonder goed geslaagd. Een weelde van kleuren en geluiden viel er te bewonderen en te beluisteren. Enkele fraaie volières stonden er in Drost 89+ pt.; H. Terschegget 88+ pt. Men stelt zich voor eens per maand te vergaderen en dan de ene keer een stoffelijk onderwerp te behandelen en de andere een meer principieel. Bij de bestuursverkiezing na de pauze werd mevr. J. W. Bos-Verwey als presi dente gekozen. Mevr. D. Evers-Bos werd secretaresse en mevr. H. Diepe- veen-v. d. Kraats 2e secr. Als penning- meesteresse werd mevr. G. Lagerwey gekozen en mevr. v. d. Bosch-Wolfs winkel werd algemeen adjuncte. Er werd besloten dat de volgende vergadering in het teken van het Kerst gebeuren zal staan. Na het zingen van ,,'k Wil U o God mijn dank betalen" werd de vergade ring besloten. de zaal opgesteld, bevolkt met prachtige eenden, fazanten, grote parkieten enz. Ook waren er een honderdtal kleur- kanaries in alle variëteiten en voorts enkele soorten agaporniden, graspar kieten, tropische duifjes en valkpar kieten. Zowel vrijdag als zaterdag werd de tentoonstelling, ondanks de regen, druk bezocht. Ook de burgemeester van Rhe nen en zijn echtgenote bezochten de ex positie en verbleven geruime tijd te midden van de vogels. De vogels werden gekeurd door de bondskeurmeester, de heer Buitenhuis uit Rhenen, die geen gemakkelijke taak had. De heer M. Onink uit Eist werd kampioen der tentoonstelling zowel in de „Eigen Kweek" als in de „Vrije klasse". Hierdoor legde de heer Onink beslag op de bondsstandaard, toegekend door de Bond van Nederlandse Vogel liefhebbers en op de verenigingswissel- beker, die hierdoor definitief in zijn bezit kwam. Kampioen tropische vogels werd de heer Westerhof uit Eist met een paartje Rijst vogels. De verdere uitslagen waren: Eigen kweek: kampioen M. Onink met or. r. schimmel 90+ punten. Oranje rood: le en ereprijs G. Drost 86 pt. en M. Oinink 87 pt. Oranje r. schimmel: le en ereprijs G. MIDDEL. Een Amerikaan se professor heeft een middel uitgevonden om honden van vlooien te bevryden. Het is een drankje, dat een voor vlooien schadelyke stof in het hondebloed brengt, zodat elke vlo die zich op rug of buik van het dier tegoed doet, dit ogenblikkelijk met de dood bekoopt. HAAN. Waarom kakelen de hanen 's morgens zo vroeg? Omdat zij de kans grijpen zich te laten horen voordat de hen nen ontwaken. SCHOT. De Engelse ama teur-voetballer John Lewis, heeft werkelijk wat men noemt een dodelijk schot in zijn rechterbeen: in de wed strijd tegen Albans City ko gelde hij eerst de bovenlat van het vijandelijke doel in tweeën en met een volgend schot sloeg hij de doelman van Albans City k.o. GELUK. Mevrouw de we duwe Jean Corbett, 36 jaar, heeft het geluk gehad 300.000 gulden in de Engelse voetbal pool te winnen, en wil nu ook weer het geluk smaken een man te bezitten, voor de ge zelligheid, zegt zy, en om haar kinderen op te voeden. Daar om heeft zy een advertentie geplaatst, waarin zij vraagt om een echtgenoot van 30 a 40, jaar. Hij mag niet kaal zyn, maar wel bereid om de afwas te doen, want, zegt mevrouw Corbett, ik heb een hekel aan huishoudelijk werk. WIE ZEI DAT? „Ik houd van de mannen, niet omdat het mannen zyn, maar omdat zy geen vrouwen zijn." MANTEL. De Sjah van Perzië heeft zijn vrouw ter gelegenheid van de geboorte van de troonopvolger een bontmantel geschonken, die werd gemaakt uit 130 pelzen gekozen uit 5000 stuks. Er werd 240 uur aan gewerkt. Maar de vreugde over deze mantel is een beetje vergald omdat astrologen hebben uit gerekend dat volgens de ster ren de jongen weinig kans maakt ooit de pauwentroon te bestijgen. Daarbij is het dan weer een troost dat hij niet zal worden vermoord, maar een zeer gelukkig huisvader zal worden. En wat kan een man meer verlangen? —.DOEL BEREIKT. Een 46- jarige gevangene in Engeland wilde liever dood, dan in een cel zitten en slikte daarom een fietsketting van 1 m 25, een soeplepel en een nagel schaartje in. In het hospitaal opende men zyn buik om deze weinig verteerbare ingrediën ten er uit te halen. Nauwe lijks terug in bed werkte de wanhopige man een thermo meter, een veiligheidsspeld en zyn eigen gebit naar binnen. Na opnieuw te zyn geope reerd heeft de rechter hem de vrijheid teruggegeven. D. Kosters uit Rhenen 88+ pt. In de vrije klasse werd de heer M. Onink kampioen met een rode kanarie die 90 pt. behaalde. D. Kosters behaalde in deze klasse een le en ereprijs met een zalmkanarie met 90- pt. In de tropische klasse werd kampioen de heer Westerhof uit Eist met een paartje Rijstvogels die 90+ pt. kregen. Tweede in deze klasse was de heer M. W. Struycken met een paartje diamant duifjes met 90 pt. Verder werden nog verschillende prijzen toegekend waarvoor prachtige bekers en medailles beschikbaar waren. SCHOORSTEENBRAND IN ELST Woensdagmiddag werd omstreeks 4 uur de brandweer van Eist geallarmeerd voor een schoorsteenbrand aan de Franseweg bij de fam. W. De enorme rookontwik keling trok veel publiek naar de plaats van de brand. De brandweer van Eist had bijna 2 uur werk om de brand te bedwin gen. EERSTE PRIJS OP MUZIEKCONCOURS Onze plaatsgenoot de heer H. Doorn speek behaalde op het solisten muziek concours te Wageningen een eerste prijs in de hoogste afdeling, met tuba. Dit is reeds de derde maal dat Doornspeek deze hoge prijs wist te winnen. KLANDESTIENE ZENDER „U - 2" OPGESPOORD Op zaterdag 26 november j.l. hebben opsporingsambtenaren van PTT in sa menwerking met de Rijkspolitie te Bar- singerhorn, de klandestiene zender ,U-2' opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 35-jarige radiohandelaar C. A. W. te Callantsoog. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 In de ouderdom van drieënzeventig jaar is j.l. maandag te Doorn overleden ds. G. B. Westenburg, emeritus predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk. Na een lange ambtsperiode vroeg ds. Westenburg in 1939 om gezondheidsrede nen op tweeënvijftig-jarige leeftijd ver vroegd emeritaat aan. Hij vestigde zich toen eerst metterwoon te Hilversum, waar hij in 1941 werd be noemd tot hulpprediker. In 1943 verhuis de de thans overledene naar Nijkerk op de Veluwe, waar hij nog ongeveer drie jaar werkzaam is geweest als predikant - voorganger van de Hervormde Evange lisatievereniging. Daarna was ds. Westenburg nog enige jaren hulpprediker te Amerongen, waar hij speciaal belast was met de geestelijke verzorging van het sanatorium. Enkele jaren geleden verhuisde hij vandaar naar Doorn. Zijn stoffelijk overschot is gistermiddag bijgezet op de Algemene Begraafplaats te Amerongen. Dinsdag herdacht de heer B. Roest, Glas- horsterweg 34, de dag, dat hy veertig jaar geleden als voorganger van de Scherpenzeelse Gereformeerde gemeente werd benoemd. Burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, vergezeld van zijn beide wethouders, de heren B. Valkenburg en G. van Kampen en de gemeentesecretaris, de heer B. van den Brink, waren de eer sten die aan het huis van de jubilaris aanbelden en kwamen niet met lege han den. Na een hartelijke toespraak speldde hij de heer Roest de gouden versierselen op de borst behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Verder was het de gehele dag een ko men en gaan van hen, die deze in alle kringen bekende en gerespecteerde plaat selijke figuur kwamen gelukwensen met dit zeldzame jubileum en de hoge onder scheiding. ♦♦J VA. voor betere uurwerken

De Vallei | 1960 | | pagina 1