VEBOTEX SINTERKLAAS OR IIESTELLING PRIJSVERLAGING VEBOTEX' Bouwpakketten vrouwelijke werkkrachten Missiewerk van een ander soort ST. NICOLAAS-VERTELLING Tafel pootjes Tochtband Competitiewedstrijd WAGENINGEN - D.H.C. gedistilleerde dranken Slijterij v/h W. Keman TWEEDE BLAD „DE VALLEI' VRIJDAG 1 DECEMBER 1960 Nr. 96 Zonnehuis-kalender 1961 O, kom toch 's k{jken Sint Nicolaasgeschenken Henny Jansen Schuimplastic nu 20°/o goedkoper EETHOEK voor slechts 199,- Autorijschool „Marino" BEZOEK ONZE LEERZAME theorie-avond geven U dubbel pleizier KOMT BINNEN! BEKIJK 'T EN U KOOPT 'T BIJ Kerkewijk 37 Veenendaal Telefoon 2730 REPARATIES KUNSTGEBITTEN A.s. zondag, aanvang 2.30 uur Terrein Wageningse Berg Coöp. Raiffeisen-Bank „VEENENDAAL" GROOTSTE SORTERING Wijnen en Likeuren N.V. BOXAL aluminium-emballagefabriek Beste jongens en meisjes, Jullie zullen wel benieuwd zijn naar de uitslag van de Sinterklaas-kleur- wedstrijd. Er waren heel veel inzendingen en ik wil beginnen met jullie allemaal hartelijk te bedanken voor je werk. Er waren nog enkele inzen dingen zonder naam er op, dat was jammer en ook veel kinderen die Zwarte Piet wel een zwart gezicht gaven maar geen zwarte handen. Maar de meeste tekeningen waren toch erg mooi. Wat zou ik graag de geldzak van Sinterklaas lenen om jullie allemaal een prijs te geven, maar ja, dat gaat niet. Sinterklaas zou me aan zien komen! Ik heb dan ook maar de vier allermooiste kleurplaten uitgezocht en daarbij rekening gehouden met de verschillende leeftijden. Hier zijn de namen van de gelukkige prijswinnaars: le prijs (geschenkenbon van ƒ5,Annie Troost, Govert Flinck- straat 36, Veenendaal, 11 jaar; 2e prijs (geschenkenbon van ƒ3,50): Willy de Jager, Bruine Engese- weg 24, Rhenen, 12 jaar; 3e prijs (geschenkenbon van 2,50): Hansje v. d. Schreur, Rijksstraat weg 178, Eist, 7 jaar; 4e prijs (geschenkenbon van 2,50): Gerda Bruinsma, Hoofdstr. 76, Veenendaal, 9 jaar. De geschenkenbonnen moeten worden besteed bij adverteerders van „De Vallei." De 4 troostprijzen gaan naar: Wijnie Sukkel, Nieuweweg 194 Veenen daal, 13 jaar; Ria Terlouw, Pr. Bcrnhardstraat 45, Rhenen, 10 jaar; Eefje de Gooijer, Schras 19, Ederveen, 9 jaar; Emiel v. d. Heuvel, Leinwcber- straat 17, Veenendaal, 6 jaar. Alle prijswinnaars hartelijk gefeliciteerd! Tante Jos. Een EERVOLLE VERMELDING krijgen: Geurt Alberti, Gertje Knevel, Gertje van Viegen, Cocky van Wakeren, Gerrit Voerman, Jaap, Dik en Hans Karsten, Jannie Hardeman, Ria van Appeldoorn, Leentje Boon, Rudi van Manen, Eva v. d. Kaa, Gerrit Goedhart, Diny van Beek, Ferry Lemsnen, Henk en Rijk Roor, Gerard Leppers, Herman Suijdendorp, Ellie Roor, Riekje Bulsink, Jannelientje Budding, Henriëtte van Rem merden, Emiel v. d. Heuvel, Gert Jan Vermeulen, Harrie Kuster, Beppie Gaasbeek, Bennie van Remmerden, Hannie Bulsink, Aleida Budding, Errie Lefers, Corrie de Jong, Gerda Hanken, Jacob Voerman, Lizelot Har- ting, Margriet de Jager, Beppie v. d. Weerd, Hennie van Son, Rita Zweeris Bert van Ravenhorst, Marian Schrijver, Kees van Hardeveld, Betsie van Dijk, Rija Mollema, Gesien Bulsink, Lida Buddingh, Gerda Jansen, Hen nie Otte, Gerard v. d. Pol, Heiny Sukkel, Janny Koolma, Rika Helms, Corrie van Burken, G. Koudijs, Annie de Kruyff, Adri Overeem, Marius Scholten, Cootje de Pater, Rudie Versteeg, Jaap Pol, Marien Visser, Mar jan van Mil, Lonneke Alsema, Reijer en Brandiena Demoet, Wim Vink, Ida Horlings, Kees van Voskuilen, Jopie Hardeman, Ineke Atteveld, Richarda v. d. Kraats, Nelly Hootsen, Rudy Schakel, Ina Graas, Tinus Hasselaar, Bert Versteeg, Annie Robben, Tonnie Verbeek, Willie Hootsen, Jan v. d. Scheur, Riny van Kooten, Wim Limbeek, Adrie van Blitterswijk, Wilma Eimers, R. van Ommeren, Gertie v .d. Scheur, Jan Drost, Martina Verweerd, Riek en Ria van Wagensveld, Marian Otte, Johan Dijkhorst, Gerard v. d. Haar, Manna v. d. Schouw, Arikke Puuk, Neeltje v. d. Hoofd akker, Bep Baars, Joke Hofland, Simone Stevens, Ina Hofland. Willie v. d. Schaaf, Bertie van Gent, Gerrie Henken, Cor Bos, Evert Jan Henken, Janny van Donkelaar, Wimmie Snijders en Dirk Jan van Silfhout. Hen nie van Ravenswaay (beterschap Hennie!) Dit zyn de vier prijswinnaars van de Sini-Nicolaaskleurwedstrijd. Speciaal voor deze gelegenheid hebben wy de Goedheiligman gevraagd of hy bereid was samen met de vier beste deelnemers op de foto te gaan. Aan dit verzoek vol deed de Sint gaarne en zo zien jullie (v.l.n.r.) Hansje v. d. Scheur uit Eist, Willy de Jager uit Rhenen, Annie Troost en Gerda Bruinsma, beiden uit Veenendaal, hier samen met de Sint op een plaatje. (Ingezonden) Onder de kalenders die niet als relatie geschenk gratis worden uitgereikt maar worden verkocht ten bate van een goed doel behoort de Zonnehuis-kalender 1961. Het aantal z.g. reklame-kalenders schijnt elk jaar toe te nemen. Elk Neder lands gezin ontvangt wel één of meer gratis kalenders. De een nog mooier dan de ander. Er behoort moed toe om dan ook nog kalender te verkopen. Dit kan alleen maar als de kalender bijzonder mooi en het doel waarvoor hij wordt ver kocht sympathiek is. Wat het eerste betreft, welnu, de Zon nehuiskalender is mooi, prachtig zelfs. Hij bevat 7 sublieme kleurenfoto's van voorjaarsbloemen. Juweeltjes van foto grafie maar vooral ook van drukkunst. Het verwondert ons niet dat de ongeveer gelijksoortige kalender van verleden jaar een eervolle vermelding kreeg van het G. J. Thiemefonds. Het verwonderlijke is alleen dat deze kalender die royaal van formaat is, verkocht kan worden voor 1,35 (in enveloppe) en dan nog baten oplevert voor het Zonnehuiswerk. Toch is dit laatste in aanzienlijke mate het ge val. En dit kan omdat de oplage zeer groot is. Een klein legertje Zonnehuis werkers brengt die elk jaar aan de man. Wat het doel betreft, dit is bijzonder sympathiek. Christelijke verpleging van langdurige zieken van alle leeftijden en ongeacht hun godsdienst of kerkelijke ge zindte is het doel van de Vereniging „Het Zonnehuis". Dit wordt momenteel verwezenlijkt in vier „Zonnehuizen" (Beekbergen, Doorn, Roermond en Schie dam) terwijl er grote plannen op stapel staan voor de stichting van nieuwe „Zon nehuizen" (Zuidhorn Gr., Vlaardingen en Amstelveen). Worden thans ongeveer 250 zieken ver pleegd, bij verwezelijking der plannen worden dit er ruim 800. De opbrengst der Zonnehuis-kalender moet daarbij helpen. Zolang er in Nederland nog te weinig goed ingerichte en sociaal ingestelde ver- pleeggelegenheden zijn voor langdurige zieken (en dit zal helaas nog lang het ge val zijn) verdient „Het Zonnehuis" aller steun en is het te hopen dat de verkoop- aktie voor de Zonnehuis-kalender elk jaar in omvang toeneemt. WAT BIEDT DE CHR. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK? Nu vanaf 1 dec. nieuwe lezers zich voor het komende jaar kunnen laten inschrij ven, lijkt het ons goed nog eens de volle aandacht te vestigen op het grote nut van deze instelling. De bibliotheek bevat een ruime voor raad romans en ontspanningslectuur van de beste binnen- en buitenlandse schrij vers, als ook een behoorlijke collectie in de Engelse, Franse en Duitse taal. Van groot belang is echter wel de af deling studie en ontwikkeling. Heeft men voor zijn studie of hobby bepaalde boe ken nodig, of leest men gaarne iets over een of ander onderwerp, dan vindt men hier wel wat men zoekt. Bovendien is er nog de mogelijkheid boeken via andere bibliotheken ter leen te krijgen. Bovendien vindt men in de leeshoek vele periodieken, tijdschriften, naslag werken en encyclopedieën, die voor ie dereen vrij ter inzage zijn. In het bijzonder wijzen wij op de af deling voor de jongeren van 6 tot 16 jaar. Behalve verhalen zijn er voor de kinde ren ook ontwikkelingsboeken aangeschaft, waarvan veel gebruik wordt gemaakt. Uit dit alles blijkt wel van hoe groot belang deze instelling voor onze plaats en omgeving is en wij bevelen de kennis making dan ook gaarne aan. Het bestuur. Mejuffrouw Elly Jansen, een jonge Nederlandse met een Cristelijke roeping arriveerde acht jaar geleden in Londen om een opleiding voor zendelinge te volgen. Vandaag de dag houdt deze vrouw, die in Dinxperlo werd geboren, zich met een geheel ander soort zen- dingsarbeid bezig de revalidatie van geesteszieke patiënten van alle leeftij den. Haar Richmond Fellowship, waar zij een tehuis en een huislijke atmosfeer biedt aan deze psychiatrische gevallen, heeft dezer dagen de steun verkregen van kerken van alle gezindten en deze ondernemende moedige jonge vrouw heeft alle Christenen en psychiaters verenigd in de enorme taak om hen die aan geestesziekten lijden weer hun nor male gezondheid terug te geven. In een interview heeft mej. Jansen vrijdag j.l. in Londen verklaard: .Alhoewel ik mijn theologische studie heb opgegeven voel ik mij thans meer dan ooit een zen delinge.* Haar opleiding op het gebied van de psychiatrie aan het Paedologisch Instituut en haar opleiding als ver pleegster aan de Boerhaave Kliniek hebben haar ongetwijfeld geholpen bij haar huidige werk, maar haar Christe lijke geloof wordt getemperd door rea lisme. „Het heeft geen nut om over zielen te spreken met mensen die geen stabili teit bezitten - die emotioneel gestoord zijn en een grote behoefte hebben aan liefde en genegenheid. God zei dat men zijn medemensen moet liefhebben en ik doe dat op de manier die mij het beste voorkomt", zei ze. Mejuffrouw Jansen begon de Rich mond Fellowship op haar eigen initia tief achttien maanden geleden. Zij huurde een huis in Richmond en nodig de emotioneel gestoorde patiënten uit om bij haar te komen wonen. Haar on derneming was zo succesvol dat zij thans wordt geconsulteerd door voor aanstaande psychiaters van Londense ziekenhuizen en met tegenzin wekelijks tien aanvragen om opneming moet af wijzen. „Wij zijn nu een naamloze ven nootschap geworden en in ons bestuur zitten leden van de geestelijkheid en de medische beroepen." Mejuffrouw Jan sen hoopt ook in andere delen van En geland dergelijke tehuizen op te richten. Sprekende over het type patiënt waar zij belangstelling voor heeft, zei ze: „Er is nooit iemand waarmee men helemaal niets kan beginnen. Vele mensen heb ben een zenuwinzinking gehad als ge volg van emotionele spanning, maar zijn niet ziek genoeg om naar een ze nuwgesticht te gaan. Maar zij kunnen nergens anders heen en wanneer zij ontslagen worden hebben zij moeite om zich weer aan hun eigen omgeving aan te passen. Daarom komen zij hier - om zich opnieuw aan te passen, hun zelf vertrouwen te herwinnen en het gevoel te krijgen dat zij gewenst zijn." „Dat is dan afgesproken hè „Ja, dat is in orde." „Zal ik het aan de directeur vragen „Goed, nou, ik moet weer naar m'n loketik hoor het dan wel." Haastig ging René Breezand naar het loket „post zegels". Zijn collega had inmiddels „giro-stortingen" weer bezet en hamerde snel een paar keer met zijn stempel op een biljet. Een paar brievenbestellers schar relden wat rond, sorteerden een paar pakjes en bun delden wat brieven. Het was niet druk op het post kantoor. Buiten dwarrelde een trieste motregen traag naar beneden. De paar mensen, die de hal binnen kwamen, waren gehuld in vochtig plastic. De bureau lampen wierpen lichte plekken in het schemerdonker. René Breezand staarde voor zich uit. Hij voelde zich nooit zo prettig bij dit trieste weer. Hoe lang zou deze winter weer duren? De kalender wees een datum ach ter in november. Lange maanden zouden volgen voor dat het weer zomer werd en de zon weer scheen. Hij zag tegen de winter opAls het maar weer januari wasals eerst die feestdagen maar voorbij waren. Een gestalte aan de andere kant van het loket deed hem opschrikken. „Mag ik van u vijf postzegels van twaalfen tien briefkaarten?" René had het postzegelboek al opengeslagen. „Zeg Breezand", zei de directeur de volgende dag, „heb ik dat goed van Venrooi begrepen? Wil jij met Sint-Nicolaasdag dienst doen „Och, dienst doen mijnheerhij vroeg of ik wilde. Hij heeft een gezin en ik kan mij best voorstellen, dat hij zo'n avond vrij wil zijn.... Ik ben per slot van rekening maar alleen „Ja, niet dat ik er bezwaar tegen heb, want je weet dat ik met ruilingen niet graag tegenwerk, maar jij hebt deze keer recht op een vrije Sinterklaasavond, vorig jaar heb je ook al dienst gedaan. Bijzondere dagen houd ik een beetje in de gatenzie je ik bedoelik probeer het zo eerlijk mogelijk te ver delen. Venrooi had vorig jaar vrijhet is niet meer dan billijk wanneer hij nu dienst doet." „Ochwat moet ik op m'n eentje „Nu, je moet het zelf maar weten. Het is een avond dienst." De directeur keek de jongeman tegenover hem eens aan. Hij kreeg een beetje medelijden met deze stille, gesloten figuur. Hij wilde nog wat vragen, maar be dacht zich. Hij was bang de ander met zijn belangstel ling verdriet te doen. „Ik zal het op het dienstrooster veranderen", waren daarom zijn enige woorden, en hiermee was het korte onderhoud afgelopen. Henkie van der Hoef schudde halsstarrig met zijn blonde kuif op en neer. Zijn gezicht was vuurrood en de talloze sproeten rond zijn wipneus schenen nog donkerder van kleur dan anders. „Het is wèl waar "Nietes" zei zijn oudere zusje, „Mamma heeft het zelf gezegdSinterklaas komt van het jaar niet bij ons." „Wèl waarDe juffrouw heeft het zelf gezegd. Sinterklaas komt bij iedereen, zei ze, hij slaat niemand over „Ach, joh, dat weet je toch wel, omdatomdat vader is gestorven Henkie zweeg ineens. Hij herinnerde zich weer die vreemde dagen, toen het huis vol was met onbekende zwarte mannen. Vader was ziek geweesterg ziek, en hij was er nu niet meer.... „Ja, maarzei hij nog weifelend, maar verder kwam hij niet. Het was ook zó erg. En zou Sinter klaasHij wist het niet meer. Verdrietig liep hij weg. Hij kón maar niet begrijpen, waarom Sinterklaas nu ook niet meer kwam. Toen hij het 's avonds voor hij ging slapen aan zijn moeder vroeg, gaf zij geen antwoord. Zijn moeder keek alleen maar bedroefd, gaf hem een dikke kus op zijn snuit en stopte hem lekker in. Maar de volgende morgen had hij een plan. Opeens wist hij wat hij doen moest. Ja, ja, hij zou...., hij" zou.... Opgetogen vertelde hij zijn plannetje aan zijn zusje. „Jij moet mij helpen....", zei hij telkens. Maar zijn zusje zei alleen maar: „Och, jong, dat kan immers niet." „Maar natuurlijk kan het.en, en als jij niet hel pen wilt, dan doe ik het zelf." „Ja, jij zeker", zei zijn zusje en lachte hem uit, maar dat kon hem niets schelen. Hij zou het zelf wel doen. Hij zat toch ook al in de tweede klas René Breezand gaapte eens. Hij zocht zijn zakken na en vond voor de zoveelste maal het verfrommelde pakje en voor de zoveelste keer stak hij de vlam in een verse sigaret. Hij keek, totaal overbodig, op zijn horloge. Hij wist precies hoe laat het was: tien over half vierStraks om half vijf werd het gelukkig wat drukker. Dan kwamen de jongste bedienden van de verschillende bedrijven met hun stapels brieven, pakjes en hun cahiers „aangetekende stukken". Hij liep van het loket vandaan om een paar poststukken naar achteren te brengen. Een postbode, die met rappe routine brieven in talloze vakjes gooide, was verlegen om een praatje. Maar Breezand ging er slechts traag op in. De brievensorteerder liet zijn prooi echter niet zomaar gaan en stapte over op een ander onderwerp. René knikte maar wat en gaf de man in alles gelijk. Hij hield met een half oog zijn loket in de gaten en was blij, dat hij beweging zag. „Nou", zei hij, „ik moet weer naar voren. Er is een klant." Het bleek een schooljongen te zijn. „Zeg het eens, broertje", nodigde René wat stijfjes maar minzaam uit. Maar het jongetje zei niets. In plaats daarvan gooide hij een enveloppe voor hem neer. Automatisch pakte René de enveloppe en las vluchtig het adres. Toen keek hij eens beter. „Aan Sinterklaas, SpanjeRené wist niet goed wat hij er mee aan moest „Wat is er met die brief?" vroeg hij wat onnozel. „Nou", zei het joch, „dat is een brief voor Sinter klaas". „Dan zal er een postzegel op moeten", antwoordde René formeel. De jongen schrok. „Ikik heb geen geld bij me. René zag de jongen eens aan. Hij keek in twee hel dere, maar bedroefde ogen. Hij zag de kleine handen geklemd om de rand van het loket en hij overwon zijn gebruikelijke terughoudendheid. Hij vroeg: Wat staat er dan wel in die brief? Je vraagt zeker iets wat je heel graag wilt hebben „Neen", zei het jongetje, „m'n zusje zegt, dat Sin terklaas niet bij ons komtmaar de juf zegt van wel „Waarom komt Sinterklaas dan niet bij jullie „M'n zusje zegt omdat mijn vader is gestorven en omdat we nu geen geld hebben...., maar dat...., maar datmaar dat heeft toch niets met Sinter klaas te maken. René Breezand, de stille, wat stugge loketambtenaar, zag de lippen van het jongetje verdacht trillen en spontaan antwoordde hij: „Nou, wees maar niet bang hoor. Sinterklaas komt natuurlijk. Ik zal er wel een postzegel op doenen dan zul jij eens zienHeb je je adres erop gezet. „Neen", zei het jongetje. „Dan doen we dat even, dan weet Sinterklaas ook waar je woontHoe heet je?" „Henkie „En hoe nog meer?" „Henkie van der Hoef." „En waar woon je?" „Berkenstraat vier." „En hoe oud ben je?" „Moet Sinterklaas dat ook weten „Natuurlijk „Ik ben zeven jaar „En je zusje, hoe heet die?" „Die heet Rietje." „En hoe oud is Rietje?" „Negen jaar. „En heb je nog meer broertjes of zusjes?" „Ja, nog een broertje van vijf jaar, die is nog op de kleuterschool." „Prachtig, nou Henkie, nu weet Sinterklaas wel ge noeg, en denk er omje wordt niet vergeten hoor." Even kwam er een lach op het gezicht van de jongen. Toen liep hij, zonder wat te zeggen, hard weg, maar bij de deur keek hij nog even om, stak zijn hand om hoog en riep: „Dag meneeren bedankt hoor!" René stond met de enveloppe nog in zijn hand; hij haalde de brief er uit en las.Toen lachte hij hardop. „Waarom lach je zovroeg de praatgrage post bode. Maar René Breezand gaf geen antwoord. „Nou ja, je hebt het maar voor 't zeggen, als je niet wilt, even goede vriendenVenrooi probeerde on verschillig te doen, maar zijn gezicht stond niet vro lijk. „Was het al op het dienstrooster veranderd „Neen nog niet", zei Breezand. „Ik vind het niet erg prettig voor jou." „Och", zei Venrooi, „je hebt al zoveel vervelende diensten voor me opgeknapt. Ik kan je niets ver wijten, maar, zie je, ik had m'n vrouw al verteld, dat jij mijn dienst zou doen „Ja, dat is niet zo leuk, maar ik zou toch graag vrij hebben „Ik hoop, dat je het me niet erg kwalijk neemt, maar waarom wil je opeens met Sint Nicolaas vrij zijnHeb jeheb je soms een afspraakje „Neen", haastte René zich te verzetten, maar toen hij het ongelovige gezicht van zijn collega zag, besloot hij de ware reden maar te zeggen. En hij vertelde van de brief van Henkie van der Hoef. „Oh, nu begrijp ik het", zei Venrooi, „en nu wil je Sinterklaas een handje helpen daar in de Berken straat." „Juist", zei René„Wat kijk je raar „Renéik vind het een pracht-idee'n siga retEnenne, maak je over mij maar niet be zorgd; natuurlijk doe ik m'n eigen dienst...." „Dus je wilt nu ineens wel weer vrij hebben, Bree zand?" vroeg de directeur enigszins verbaasd. „Graag mijnheer „Ik hoorde het van VenrooiZegdat plan van jou vind ik erg leuk." „Kon Venrooi z'n mond weer niet houden?" „Nou, je hoeft je niet te schamen hoor.... Maar ik wilde je graag iets vragen." „Zegt u het maar, mijnheer." „Mogen wij ook meedoen?" „Meedoen?" „Ja, meedoen en om je eerlijk de waarheid te zeg gen, we hebben bij voorbaat al aangenomen, dat we mee mogen doen.. Venrooi is met de hoed rond gegaan en één van de bezorgers wil Zwarte Piet wel terzijde staan." „Maar dat hoeft helemaal niet „Onzin, we willen allemaal iets doen voor die kin deren in de Berkenstraathoe heten ze ook weer?" „Van der Hoef „O ja. Nu, om kort te gaan, we hebben geld inge zameld en dan moet Sinterklaas maar iets voor de kinderen uitzoeken Het gesprek werd onderbroken door de werkster. „Directeurmijnheer Breezandik hoorde van het plan om voor die arme kinderen De directeur lachte Breezand gemoedelijk toe; „Je hoort het, iedereen wil Sinterklaas helpen „Alstublieft", zei de werkster, „ook van de koffie juffrouw Op de avond van de vijfde december zat Henkie van der Hoef in stille afwachting aan tafel. „Je hoeft heus niet te denken",, zei zijn zusje, „dat Sinterklaas tijd heeft gehad om jouw brief te lezen. Je hoeft heus nergens op te rekenen Henkie keek eens naar zijn moeder. Moeder knikte hem bemoedigend toe: „Natuurlijk heeftEen luid bellen deed allen opschrikken. Henk vloog naar de deur. Hij deed haar open. Buiten stond in vol ornaat, de mijter op zijn grijze haren, Sinterklaas. Een beetje opzij stond Zwarte Piet, zijn witte tanden vormden één grijns in zijn zwarte gezicht. „Ben ik hier bij Henkie van der Hoefvroeg de Sint. „Ja, Sinterklaas", zei moeder, die broertje op haar arm had. „Ik heb je brief ontvangen, Henk", zei Sinterklaas. „Je bent een beste jongen, want je hebt niet alleen iets voor jezelf gevraagd, maar ook voor je moeder, je broertje en je zusje „Maar komt u toch binnen,, Sint Nicolaas", zei moe der, ,,'t is buiten zo koud." „Ja ja", zei de Sint, „Piet neem jij het pak mee naar binnen." Het werd een onvergetelijke Sinterklaasavond. Voor iedereen waren er cadeautjes. „En", vroeg moeder, toen ze Henkie naar bed bracht, „ben je tevreden „En of, moeder. Wat een lieve man is die Sinter klaas he? Netnet zo lief als die mijnheer op het postkantoor „Hoe ging het in de Berkenstraat?vroeg Venrooi. „Had Sinterklaas nog wat succes?" „Ik geloof het welzei René Breezand. „Ik ben blij dat ik de Sint die brief heb kunnen geven en het geld voor de pakjesEn, weet je wat nu het leukste wasIk heb hierdoor zelf ook een prettige her innering aan die avond. Een avond, waar ik anders altijd zo tegenop zag." naar onze uitgebreide sortering -£ dozen zeep. Eau de Cologne, Parfum, After Shave Lotion, toiletpoeder enz. enz. van: Tabac Old Spice Boldoot Tosca 4711 Yardley Maja Houbigant enz. enz. verder Borstclsets, Vapo's. poederdozen. toilettasjes, nagelgarnituren, Medicijn kastjes, warmwaterzakken, fototoestellen. w Volop keusl Feestelijke verpakking en... bij elk cadeautje, keus uit 10 aardige rijmpjes. DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL Zandstraat 7 Telefoon 2472 DIVERSE SOORTEN TOT 30 °/o GOEDKOPER voor de kinderbox commode stoelvering Badmat enz. enz. PRESSOSTRIP voorheen 1,80 per pakje NU SLECHTS 1,50 lil vuorraau. 1-1Vï-2-3 4 en 5 cm dik diverse kleuren 4 prima gestoffeerde stoelen plus een tafel van 105 cm doorsnee voor slechts 1 ltutw KEUZE uit 200 soorten t.m. 5 december 10*/» korting in de vorm van waardebonnen. Deze bonnen kunt u tot 1 januari 1961 by ons besteden. IEDERE MAANDAG 8 UUR Gebouw hoek Spoorlaan-Sparrenlaan Toegang 75 cent ERKEND EN GEDIPLOMEERD INSTRUCTEUR VEENENDAAL, Dr. Colijnstraat 14, Telef. 3153 Julianastraat 50, Telefoon 3024 RHENEN, Julianastraat 44, Telef. 812 Eerst gezellig knutselen en dan als resultaat een goed afgewerkt produkt. Sneller, beter en goedkoper! ACHTERBERG Jan Steenlaan 71, V'daal Telefoon K 8385-2969 Telefoon 2354 - Postrekening 380265 SPAARGELDEN (jeugdspaarwet 10°/0 Rijkspremie) HYPOTHEKEN VOORSCHOTTEN KREDIETEN in rek. crt. AAN- EN VERKOOP EFFECTEN (via. Coöp. Centr. Raiffeisen-Bank) REISDEVIEZEN Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt op kan toor Hoogstraat 13-15 VOOR DE FLUITERSSTRAAT 76 - TELEFOON 2674 Filiaal van W. A. MeUer Zn. te Veenendaal vraagt voor directe indiensttreding: voor werkzaamheden in onze afd. Lithografie en voor inpakken en controleren. Aanmelden: dagelijks - Rozenstraat 19, Veenendaal

De Vallei | 1960 | | pagina 3