Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Wij willen de brug terug! Voor de KANTONRECHTER MULDER Benedeneind-bewoners eisen van Provineiale Waterstaat: Van wie is de brug? Nieuws uit de omgeving Controle van het bevolkingsregister Geslaagde tentoonstelling „0-60" in Kamp Overberg Eén dode en veel materiële schade RHENEN FEEST IN BRUSSEL ELST Schaatswens van Ab van Manen gaat in vervulling Op de fiets RENSWOUDE ACHTERBERG Wat nu weer 34e jaargang WOENSDAG 7 DECEMBER 1960 Nr. 97 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Strijdtoneel .,Caecilia" brengt zeer gevarieerde muziek op winteruitvoering VERKEERSBALANS: IN MEMORIAM J. A. Leccius de Ridder GROOTSCHEEPSE VERLICHTING VAN HET CENTRUM TER GELEGENHEID VAN HET KONINKLIJK HUWELIJK Brussel viert in de maand december een dubbel feest. Het huwelijk van Koning Boudewijn met Dona Fabiola de Mora y Aragon en de traditionele kerstviering zijn voor de Brusselaars gerede aanleidingen om een aantal spectaculaire feestelijkheden op touw te zetten. trainen, trainen en nog eens trainen Benoemd tot postcommandant Naar Beieren ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redaktle en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktle: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b(J de agentschappen van „De Vallei" In plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprljzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Een vijftal families aan het Benedeneind die hun have en goed aan de zuidkant van de Bisschop Davids Grift hebben, hebben op het ogenblik de strijdbijl opgegraven tegen Provinciale Waterstaat met als inzet een brug! Figuurlijk gesproken staat aan de ene kant van de Grift oever Prov. Waterstaat die onlangs een bestaande brug heeft afgebroken en niet meer wil opbouwen, terwijl aan de andere kant als één man gestreden wordt om de wederopbouw van het „voet- en kruipad over den Grift" zoals in oude documenten beschreven wordt. De schijnaanvallen van het be gin zyn inmiddels uitgegroeid tot tactische aan- en uitvallen. De particulieren heb ben gemeentelijke en andere instanties in de arm genomen en ook Prov. Waterstaat heeft het strijdtoneel op hoger niveau gebracht. Het water van de Grift kabbelt in middels rustig voort. Het stoort zich blijkbaar niet aan het feit dat vrijwel alle pitto reske bruggetjes, over liaar langgerekte figuur gespannen, en die zelfs de naam de den ontstaan van „Vcencndaals Venetië", in vrij korte tijd zijn verdwenen. Het tijdstip waarop de landelijke vrede langs dat gedeelte van de Grift min of meer werd verstoord, was omstreeks het begin van dit jaar. Tot voordien konden de families die uiteraard vol ledig op Veenendaal georiënteerd zijn, hun huis bereiken oved de smalle hou ten bruggetjes welke altijd weer her inneringen opriepen aan het verre ver leden. De smalle weg - luisterend naar de naam Benedeneind - en die zich pa rallel met de Griftoever door het land schap kronkelt, was (hoewel spaar zaam) verlicht en iedereen had vrede met deze situatie. Totdat op zekere dag op een van de bureaus van Prov. Waterstaat het be sluit viel dat de Grift uitgediept en schoongemaakt moest worden. Om dit werk zo doeltreffend mogelijk te kun- WOUDENBERG. Tijdens een raads vergadering is het besluit gevallen dat Woudenberg binnenkort een koopavond krijgt. Zevenentwintig middenstanders hadden hierom in een adres aan de raad gevraagd, terwijl er zestien win keliers tegen waren. Hun argument was dat de vrijdagavond verloren zal gaan als avond waarop de winkeliers hun interne zaken kunnen afwikkelen. EDE: Doordat ambtenaren van de Provinciale Waterstaat in het uitdie pen van de bij de schaapskooi Zuid- Ginkel liggende drinkplaats, een niet toegestane ontgronding meenden te ontdekken, is dit werk plotseling stop gezet. Men hoopt nu tot overeenstem ming te komen, zodat de werkzaam heden voortgang kunnen vinden. DOORN: Bij de rondvraag van de Doornse gemeenteraadsvergader, heeft een der raadsleden b. en w. verzocht er voor te willen zorgen dat bij ker kelijke huwelijken in de Grote Kerk de toegang niet door geparkeerde au to's versperd wordt. SOEST: Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft de heer J. Krijkamp afscheid genomen van het Gewestelijk Arbeidsbureau Soest. nen uitvoeren, had Prov. Waterstaat langs de gehele Grift een strook grond nodig voor de verbetering van het talud en alle grondeigenaren langs het be trokken gedeelte kregen een schriftelijk verzoek om een kleine strook te ver kopen. Tot hen die een dergelijk verzoek kregen behoorden ook de families Van Heemsbergen, Hasselaar, Van Engelho ven, Van Harten en nogmaals Hasselaar wier huizen op één rij langs de zuid kant van de Grift staan. „Ja - laat 's kijken - dat was in mei dat wij die brief kregen", zo vertelde mevrouw Heemsbergen (49) moeder van 5 kinderen, die in het huis Benedeneind nummer 14 woont. Zij is zo'n beetje de spreekbuis voor de overigen en doet dit met zoveel vuur en élan dat men er soms stil onder zou worden Haar huis, net als de andere vier, is op het ogenblik alleen te bereiken via de Grebbeweg en door tuinen en land van anderen. Om een zo juist mogelijk beeld te krijgen van het „strijdtoneel" nam ze ons mee over smalle tuinpaden en onder laaggroeiende boompjes door, naar de waterkant en staande op de smalle strook grond tussen haar huis en het water deed zij het relaas van de brug. (Zie verder pagina 2) Met een zeer gevarieerde muziekavond komt de Veenendaalse Harmonie „Cae- cilia a.s. zaterdagavond ten tonele in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan, alles in het kader van de jaarlijkse mu ziekuitvoering. Deelneming aan het pro gramma verlenen het harmonieorkest in zijn oude klassieke vorm, een Tiroler- en het kwintet van den Broek. Onder leiding van dirigent Jan Weijers speelt het harmonieorkest voor de pauze: Skymaster, Tnars van R. Sennema; Dich ter und Bauer, ouverture van Franz von Suppé; Feu-Sacre, mars van T. Ketter; Wiener Blut, mars van Johann Straus; Eurovisie-mars, van Holland; La Cote d'Azur, ouverture van Fülling; een se lectie uit de musical-show My Fair Lady; On the Mall, mars van E. F. Goldman; Five minutes Cole Porter, een selectie van bekende melodieën van de beroem de Amerikaanse componist Cole Porter en de tot slot traditiegetrouw een mars, de bijzondere American Swing Marche. Is het programma voor de pauze reeds afwisselend, na de pauze belooft het nog gevarieerder te worden met Piet van Hees' Tiroler Kapel en zang door Bea Spies. Het amusementsorkest van „Caecilia" speelt onder leiding van Jan Weijers met zang van Erica van der Gijn. Dit zyn de vyf wo ningen aan de over- zyde van de Grift aan het Benedeneind (zie X) die by Prov. Waterstaat hebben aangedrongen op we deropbouw van een brug. Ter controle van het bevolkingsregister van de gemeente Veenendaal zal één dezer dagen in ieJc woning in Veenendaal, evenals andere jaren, een kaart worden bezorgd. Op deze kaart staan vermeld: straat en huisnummer en de namen en geboorte-data van de personen, die in het betreffende perceel wonen. Een kruisje (X) voor het huisnummer betekent een „bis"-nummer. Iedereen wordt verzocht deze ge gevens nauwkeurig te controleren. Wanneer er geen aanmerkingen op adres, naam en geboortedatum zijn. kan onmiddellijk achter iedere naam een kruisje worden gezet. Zijn de gegevens foutief dan wordt verzocht op duidelijke wijze de nodige verbeteringen, dan wel aanvullingen, aan te brengen. Tevens moet het beroep en het kerk genootschap van iedere bewoner op de De derde tentoonstelling in Kamp Overberg - getiteld „0-60" - welke vrydag, zaterdag en zondag is gehouden, is weer byzonder goed ge slaagd. Naast de 117 individuele inzendingen van kampbewoners waren er ook vier in groepsverband. De jury stond voor een buitengewoon moeilijke taak, temeer daar alle inzen dingen met een bewonderenswaardige vakkundigheid in elkaar waren gezet. Met een complete miniatuur textiel- en groentemarkt wist groep X een eerste prijs in de wacht te slepen, terwijl groep D met een plaquette van het ge bouwencomplex Kamp Overberg op de tweede plaats eindigde. Onder de indi viduele inzendingen vielen 6 eerste en 5 tweede prijzen. De inrichting van de tentoonstelling was bijzonder fraai: de ene zijwant was opgefleurd met een drietal aquarel len en vijf schilderijen van de kunst schilder Grisé uit Utrecht. Aan de an dere kant was een complete stand in gericht van postzegels, sigarenbandjes en oude muntstukken, een en ander verzorgd door de Hobby- en verzamel club van de personeelsvereniging. Aan het einde van de zaal was een grote volière met daarvoor een ophaalbrug geheel vervaardigd van lucifershoutjes. kaart worden geplaatst. Het kerkge nootschap in de eerste kolom vóór de naam en het beroep in de kolom on middellijk achter de naam. Gevraagd wordt het juiste beroep, dus niet bijv. fabrieksarbeider, maar bijv. sigaren maker, katoenwever, wolspinner enz. Percelen, waarin meerdere gezinnen zijn gehuisvest, ontvangen slechts één kaart, waarop alle bewoners staan aan gegeven. De achterzijde van de kaart doet dienst als aangiftebiljet voor de hon denbelasting. Iedereen, al dan niet hou der van een hond, moet dit aangifte biljet invullen en ondertekenen. De bewoners van de woningen, waar niet een bovenbedoelde kaart wordt bezorgd, worden verzocht dit te melden by de gemeentesecretarie, Hoofdstraat 92, afdeling bevolking. Eveneens kan men zich hier vervoegen als het con troleren of het invullen moeiiykhedcn oplevert. De kaart moet binnen één week per post worden teruggezonden. Een post zegel behoeft niet te worden geplakt en evenmin een nader adres te worden vermeld. Op de tentoonstelling „O-60" in kamp Overberg viel o.a. een ophaalbrug te bewonderen die geheel vervaardigd woj van luciferhoutjes. Deze inzen ding was eigendom van dhr Hilgers. ZIEKEN FONDSLEVE RA NCI ER SINTERKLAAS KOMT BIJ SPARTA-KLEUTERS Sint Nicolaas vergeet de kleuters van de gymnastiekvereniging „Sparta" niet. Als alle drukte achter de rug is komt de Sint a.s. zaterdagmiddag nog op be zoek bij hen in de zaal achter de Konin gin Julianaschool aan de Kerkewijk. Om half drie worden alle kleuters daar ver wacht. Voor de grotere Sparta-jeugd - van 9 tot 16 jaar - wordt op maandag 12 de cember een filmavond gegeven ln „El- theto". Tenslotte wordt de ledenverga dering van „Sparta" gehouden op woens dag 14 december a.s. in het O.C.B.-ge- bouw aan de Sandbrinkstraat. Het wordt niet alleen vergaderen want na afloop is er een gezellig samenzijn. In het afgelopen weekeinde heeft het ver keer wederom een zware tol geëist. Be halve dc grote materiële schade, vond een 40-jarige man de dood en liep een 12- jarlg meisje een zware hersenschudding op. Vooral vrqdag werd een zwarte dag, want: *s morgens om half negen werd de eerste aanrijding gemeld op de Kerke wijk. Een bestuurster van een perso nenauto, mevr. G. uit Wageningen, reed op de Kerkewijk in de richting Hoofdstraat. Zij wilde linksaf de Sta tionssingel inrijden, sorteerde voor en stond een ogenblik stil om het tege moetkomend verkeer voorrang te ver lenen. Op dit nwiaent werd zij van achteren aangereden door een auto bus, bestuurd door W. uit Culemborg. De personenauto kwam pas op het rij wielpad aan de overkant tot stilstand. Er ontstond flinke materiële schade. 's middags om half vier vond een on geval plaats op de Nieuweweg tegen over de Nieuwewegse school. Onge veer een kwartier na het uitgaan van de school stonden nog enige kinderen op het trottoir met elkaar te praten. Een van deze kinderen, het meisje v. M. (12) uit Veenendaal, had een fiets bij zich. Op onverklaarbare wijze ver loor zij het evenwicht en viel met haar fiets op de rijbaan. Op hetzelfde moment passeerde een bus van de fa. de H. die het kind met de voorbumper raakte. Het slachtoffer is met een zware hersenschudding naar het zie kenhuis overgebracht. Dr. Bisschop verleende medische hulp. 's avonds kwart voor negen kwamen op de Kerkewijk ter hoogte van de Bilderdijkstraat twee auto's met el kaar in botsing. De automobilist P. uit Veenendaal moest stoppen voor een auto die de Bilderdijkstraat wilde inrijden. Een andere auto, bestuurd door R. uit Opheusden zag deze ma noeuvre te laat en botste tegen P. op. Behoorlijke materiële schade. Een verkeersongeval met dodeiyke af loop deed zich zaterdagmiddag om kwart over vyf voor op de Prins Bern- hardlaan. Het slachtoffer was de 40- jarige L. uit Ederveen die per brom fiets in dc richting Dc Klomp reed. Uiterst rechts van de weg stond een bestelauto zonder lichten geparkeerd, echter wèl onder de directe straling van een lantaarn. Door de snel in vallende duisternis en de bijzonder slechte weersomstandigheden heeft L. de auto vermoedelijk te laat gezien en er in volle vaart tegenaan gereden. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Dr. Hey verleende medische hulp. zaterdagavond is het 13-jarige meisje H. uit Veenendaal toen ze de Konin- ginnelaan kwam oprijden, tegen een links van de weg geparkeerd staande auto gereden. Het kind verklaarde de auto wel gezien te hebben, maar er desondanks mee in botsing te zijn ge komen. Er ontstond alleen materiële schade aan de auto. Na zaterdagmiddag nog in zijn kwaliteit van technisch-adviseur de jaarvergade ring van de Rhenense IJsclub te hebben bijgewoond, overleed zaterdagavond plot seling de heer J. A. Leccius de Ridder, in leven directeur van de N.V. Kalkzand steenfabriek „Leccius de Ridder". Hij be reikte de leeftijd van 64 jaar. De overledene, die tijdens zijn leven nimmer op de voorgrond wenste te tre den, had een open oog voor de moeilijk heden waarmee het plaatselijk vereni gingsleven chronisch heeft te kampen en wie dan ook op de heer Leccius de Rid der een beroep deed om steun, klopte nimmer tevergeefs bij hem aan. Grote bekendheid en tot grote succes sen leidde telkenjare de Grebbemotor- cross, welke wordt gehouden op de door hem geheel belangeloos beschikbaar ge stelde terreinen op de Grebbeberg. Hij was beschermheer van talrijke plaatselijke verenigingen. Grote steun on dervond de muziekvereniging „Ons Ge noegen" van hem bij de bouw van het repetitielokaal in de Muntstraat. De heer P. Hoolhorst, directeur van de vereni ging, componeerde destijds voor hem de „Leccius de Ridder Mars". Enkele weken geleden vierde hij nog het 60-jarig bestaan van de fabriek, waarvan hij aan het hoofd stond en wel ke door zijn vader, wijlen Mr. D. L. Lec cius de Ridder was gesticht. Het is de oudste fabriek op dit gebied in Neder land. De bijzetting van het stoffelijk over schot in de grafkelder van de familie zal plaats vinden donderdag 8 december des voorm. 11.45 uur op de algemene be graafplaats aan de Achterbergsestraatw. Op 2 december zal voor het eerst de feestverlichting ontstoken worden in het centrum van Brussel. Tot 3 januari zullen de Nieuwstraat, de Boelevard Adolf Max, de Boulevard Anspach en het Brouckère- plein toepasselijk verlicht zijn. Brussel, dat zich na de oorlog door zijn kerstver lichting de eerste lichstad van Europa heeft mogen noemen, komt nu met deze verlichting in het centrum grootser voor de dag dan ooit. In de Nieuwstraat wordt van begin tot eind een gewelf van bogen aangebracht, die ieder bestaan uit dertien guirlandes op een afstand van 50 centimeter van el kaar. In totaal worden hiervoor 8.000 gloeilampen gebruikt. De Boulevard Adolf Max krijgt negentien ornamenten en het Brouckèreplein zes. Twee kronen en vijf- BROMFIETSER TEGEN AUTO De jeugdige bromfietser V. uit Eist is zaterdagavond midden in het dorp op een personenauto gereden. Er ontstond alleen maar materiele schade. Hij is 19 jaar, fors gebouwd, kijkt een beetje donker en spreekt op een manier of hij zeggen wil: ik zeg het maar één keer en dan moet je het snappen. Hij is in geen geval een redenaar, maar wat hij wél is - en dat hebben ook andere deskundigen gezien - een schaatsen rijder in hart en nieren. De vrije tijd die hij heeft, offert hij op voor zijn hobby. Hij spaart zijn geld op om materiaal te kopen en het is zelden dat men hem op een sportveld of bij een film ziet. Nee, zo is Ab van Manen, lid van de Rhenense ijsclub, niet. Als je het hem zelf vraagt zegt hij: „als ik ooit iets wil bereiken dan zal ik moeten trainen, trainen en nog eens trainen" en dat hij van deze stelregel doordrongen is, zouden zijn buurtgenoten kunnen vertellen. Als jongen van 14 jaar voelde hij zich al aardig thuis op de gladde ijzers. An deren, die in deze jongen veelbelovende capaciteiten zagen, stuurden aan op het lidmaatschap van de Nederlandse Ver eniging tot Bevordering van het Hard rijden op de Schaats (NVBHS). Twee jaar geleden deed Ab v. Manen voor de eerste keer mee aan een offi ciële wedstrijd en het resultaat - een tweede plaats - was voor iedereen bij zonder verheugend. Een jaar later had hij zijn uithoudingsvermogen en tech niek al zover opgevoerd dat hij twee maal over eerste werd bij wedstrijden die door de Rhenense ijsclub waren ge organiseerd. Zijn successen dankte hij voor een groot deel aan zijn intensieve training, eerst enige jaren buiten Rhenen en sinds 1958 onder bekwame leiding van de voorzitter van de Rhenense ijsclub en gediplomeerd schaatscoach D. W. de Jong. OUDSTE INWONER OVERLEDEN De oudste inwoner van Renswoude Mari- nus van de Kaa, Dotpsstraat 72, is op 95- jarigc leeftijd overleden. De heer van de Kaa zou morgen zijn 96ste verjaardag vieren. De oudste inwoner van Renswoude is nu Harman Pater Dorpsstraat 79 die deze maand 93 jaar hoopt te worden. 12'/i JAAR BIJ DE GEMEENTE De gemeentewerkman J. Pater herdacht dezer dagen het feit dat hij 121/* jaar bij de gemeente in dienst was. In verband met zijn ziekte bracht het college van b. en w. een bezoek aan het huis van de jubilaris waar hem een bloemstuk en een elektrisch scheerapparaat werd aangebo den. Van zijn collegas kreeg de heer Pa ter een fruitmand. De heer D. de Fluiter is met ingang van 1 december 1960 benoemd tot postcomman dant van de Rijkspolitie te Renswoude, ter opvolging van de heer A. v. d. Ham. Als er ys is staat hy natuurlijk alle vrye tijd op de schaats, maar wat te doen als er zomermaanden in het land zyn, of zich een kwakkelwinter voor doet? Fietsen! Ruwweg gerekend heeft hy er met zyn racefiets al een kleine 15.000 km opzitten. Weer of geen weer-voor een ritje van zo'n 150 km in één keer draait hij zijn hand niet om. Als hij vroege dienst heeft bijvoorbeeld is hij kwart over twee thuis, eet gauw en stapt dan op de fiets. Maar dan blijft hij ook aan één stuk doorpeddelen van Rhenen naar Utrecht, via Soestdijk en Amersfoort, De Klomp naar Arnhem en weer terug naar Rhenen! „Ja ik moet mijn uithou dingsvermogen op peil houden en als het kan opvoeren", zegt hij zelf. Het is slechts één onderdeel van de training, want zijn buurtgenoten zien hem ook vaak op de rolschaatsen en coach De Jong houdt hem twee avonden in de week bezig met lichamelijke oefeningen en „droogrijden". Zijn grote wens om uitgezonden te worden ging zaterdagavond definitief in vervulling toen op de gehouden ver gadering van de Rhenense ijsclub het bestuursbesluit viel om in de kosten van uitzending bij te dragen. Met een groep van ongeveer 25 schaat senrijders uit ons land wordt hij n.l. door de NVBHS uitgezonden naar Inn- zeil in Zuid-Beieren, om op 8 en 9 jan. deel te nemen aan internationale schaatswedstrijden voor junioren met deelnemers uit Italië, Oostenrijk, Duits land, Nederland en Zwitserland. Om hieraan deel te nemen kreeg hij zelfs uitstel van militaire dienst en wanneer Ab erin slaagt bij de eersten te eindigen, zijn er voor hem grotere toekomstmogelijkheden. Het kost hem al zijn vrije tijd, zijn zakcenten en een flink deel van zijn spaarcenten, maar „sport is sport" is zijn oordeel. Voor de schaatssport in het algemeen en voor Rhenen in het bijzonder is het te hopen, dat deze vastberaden sport man tot de besten zal gaan behoren. Van de K., uitvoerder te Ede, reed on langs op de zeer vroege morgen met zijn auto in Harskamp eerst een benzinepomp en daarna een lichtmast omver, nadat hij achter het stuur in slaap gevallen was. Ik was vermoeid, zei verdachte vrijdag voor het Wageningse kantongerecht. Dat zal wel, dacht ook de rechter. U bent de hele nacht niet naar bed geweest en des avonds hebt u nog drank gedron ken. Misschien was u niet onder invloed, maar de drank zal de slaap wel bevor derd hebben. De officier achtte het wel duidelijk, dat de drank het rijden bemoeilijkt had. Ver dachte heeft een paar glazen cognac en bier genuttigd en bij de bloedproef be droeg het percentage 1,25 pro mille. Daarbij was hij zeer vermoeid. Geluk kig is geen mens slachtoffer geworden, maar de manier van rijden blijkt wel uit het feit, dat de lichtmast enkele tien tallen meters onder de auto werd mee gesleurd. De officier vond het een meer dan ergerlijk gedoe en hij eiste 150, of 30 dagen met ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van één jaar. Verdachte schrok ervan. M'n rijbewijs heb ik nodig voor mijn werk en ik wil het graag houden, zei hij. Dat zal moeilijk gaan, antwoordde de rechter. U hebt wel een ernstig begrip aan verantwoordelijkheidsgevoel getoond. Vonnis conform. D., chauffeur te Schipluiden, stond vrij dag voor het Wageningse kantongerecht omdat hij op rijksweg 12, ter hoogte van het viaduct bij de Nieuweweg te Veenen daal, met zijn zware tankauto zo plotse ling naar links was gegaan, dat een hem juist inhalende personenauto, bestuurd door de heer V. uit Tel Aviv, in ernstige moeilijkheden geraakte. De heer V., die ongeveer 120 kilometer reed, zag zich de pas afgesneden en rem de zo sterk, dat zijn wagen enkele malen om zijn lengte-as sloeg en vervolgens de ter plaatse vrij hoge berm afslipte. Een paar arbeiders, die langs de weg stonden werden door de personenauto geraakt en ernstig gewond. D. gaf toe, dat hij een uithaalmanoeu vre gemaakt had. Het gebeurde toen even voor hem een vrachtauto op de uitwijk- strook stopte om enkele arbeiders uit te laten stappen. Daardoor was hij iets naar links gegaan, doch ver over de wegas, was hij naar zijn mening niet geweest. Er was nog wel ruimte over voor de per sonenauto om te passeren. De heer V. en zijn echtgenote, die als getuigen werden gehoord, verklaarden evenwel, dat de tankwagen tamelijk ver naar links was gekomen. De vrije door gang werd hun versperd en er bleef niets anders over dan de andere rijbaan op te gaan, met alle daaraan verbonden ge varen, of sterk af te remmen. De heer V. had het laatste gekozen. De officier vond dat verdachte een gro ve fout gemaakt had, door naar links te gaan, terwijl hij reeds werd ingehaald. Hij eiste 75,of 15 dagen. Rechter v. d. Brand had niet de indruk, dat D., die de auto achter hem in het geheel niet ge zien had, een onverantwoordelijke rijder was. Het was meer een ondoordachte handleing geweest. Vonnis 60,— of 12 dagen. De 21-jarige decoropbouwer De G. uit Heemstede .was enige tijd geleden met een personenauto op de oude rijksweg bij De Klomp tegen een schrikhek gere den en dat bracht hem vrijdag voor het kantongerecht te Wageningen. Ik reed die dag met een kleine wagen in plaats van met de zware, die ik ge wend ben. Bij deze kleine reageerde het stuur veel sneller. Toen ik dan ook op zeker moment uitwijken moest voor een motorrijder, die tamelijk onverwacht zijn hand uitstak en afremde om naar rechts te gaan, waardoor hij mij in verwarring bracht, draaide ik het stuur veel te ver rond. Het gevolg was, dat ik dwars op d> weg kwam te staan en tegen het schrik hek slipte. 't Is zonder meer een domme rijfout van u geweest, verweet de officier. Ken nelijk hebt u even niet gelet op de wijze van rijden van de motorrijder. Eis en vonnis 40,— of 8 dagen. (Zie verder pagina 2) tien lusters zullen de Boulevard Anspach sieren. Het Koninklijk huwelijk zal, zoals be kend, 15 december plaatsvinden. Het bur gerlijk huwelijk wordt gesloten om tien uur in het Koninklijk Paleis. Voor de kerkelijke inzegening, die om kwart vóór twaalf voltrokken wordt in de kerk van St. Michiel en St. Goedele, wordt de vol gende route genomen: Paleizenplein, Ko ningsplein, Berg van 't Hof, Kunstberg, Keizerinlaan, St. Goedele-Voorplein. De terugweg gaat via de Kanselarijstraat, Koloniënstraat, Wetstraat (vóór het par lement), Hertogstraat, Paleizenplein. EXTRA TREIN UIT AMSTERDAM Op 15 december zal een extra trein van Amsterdam naar Brussel en terug rijden; voor deze trein geldt een gehal veerd tarief. De trein vertrekt om 6.57 uur uit Amsterdam, stopt te Haarlem, Leiden, 's-Gravenhage, Delft, Rotterdam, Dordrecht en Roosendaal; aankomst te Brussel (Congres) om 10.14 uur. De trein vertrekt uit Brussel om 20.50 en komt om 0,25 te Amsterdam aan. Tot de vele feestelijkheden van die dag behoort een volksbal dat 's avonds door de Vereniging voor Vreemdelingenver keer wordt georganiseerd. Hoewel de ho telcapaciteit van Brussel in ruime mate voldoende zal zijn om aan alle aanvragen te voldoen, verdient het in ieder geval aanbeveling voor een verblijf te Brussel vooraf logies te bespreken bij een reis bureau of rechtstreeks bij het hotel. Men kan zich voor inlichtingen altijd wenden tot het voorlichtingscentrum op het Brouckèreplein te Brussel. Bovendien kan ook het Belgisch Verkeersbureau te Amsterdam alle inlichtingen geven. Naar traditie zal op de grote markt we derom een grote kerstboom geplaatst worden en zoals gebruikelijk zullen de gebouwen rondom dit plein door schijn werpers verlicht zijn. OPBRENGST KINDERPOSTZEGELS De verkoop van kinderpostzegels en kaarten door leerlingen van de o.l. school in Achterberg heeft opgebracht 424,50. SINT BEZOCHT „EXCELSIOR" EN O.L. SCHOOL Zaterdagmiddag j.l. was het een feest middag voor de jeugd van de gymna stiekvereniging „Excelsior". Van twee tot drie werden een viertal leuke kin derfilms vertoond. Hierna kwam de Sint met zijn knecht het Buurtschap huis binnen, luide toegezongen door de jeugd, die flink vertegenwoordigd was. Door de kleutermeisjes onder leiding van mej. Jakobs, werd een leuk dansje uitgevoerd. De Sint reikte onder een vermanend en goedkeurend woord aan alle kinderen geschenken en versnape ringen uit. Maandagmiddag bracht de Sint een bezoek aan de kinderen van de o.l.-school. De kinderen genoten ook hier van een aantal leuke films. Na een toespraak door het hoofd der school, reikte de Sint ook hier met gulle hand geschenken en versnaperingen uit. FILMAVOND P.J.G.U. Donderdagavond a.s. wordt in het Buurtschaphuis een filmprogramma vertoond door de „Esso". Deze avond is georganiseerd door de plattelandsjonge ren gemeenschap. Het programma be vat o.a. enige technische en komische films. ■B- Een Duitse journalist, die de befaam de stunt van Wilhelm Teil wilde na doen, raakte met een revolver inplaats van de fles, het hoofd van zijn dron ken collega. ■B- In een woud in Siberië staan bomen die acht maal sneller gegroeid zijn dan andere bomen. ■B- Talloze Nieuwzeelanders hebben dit Jaar 9000 kledingexemplaren gebreid voor de melaatsen in de leprakolonie* rond Hong Kong. -B- Duitsers hebben in de afgelopen drie jaar voor niet-industriële doelen ln Ierland 1200 ha. land gekocht. -B- Marie-Anne-Byries die wegens haar schoonheid tot Miss France 1960 werd gekozen heeft alle aanbiedingen afge slagen en is in het huwelijk getreden met een eenvoudige decorateur. -B- In Spanje is een aardappel geoogst die meer dan twee kilogram woog. ■B- Een uitgehongerd paard heeft ln een Noord-Italiaans plaatsje de notulen van een raadsvergadering opgegeten. •B- De filmster Lana Turner (39) is voor de vijfde keer in het huwelijk getre den, nu met een veefokker. ■B- In èèn maand tijds zijn in Japan acht entwintig bergbeklimmers om het le ven gekomen. KEPKPWIJK 16? *TEl, 5000 'VEENENDAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America

De Vallei | 1960 | | pagina 1