Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken «D e Wereld van WEEK-tot-WEEK Openbaar forum met bedoeling bomenrij te behouden „Zuid-Oost-Utrecht" pakt koe bij de hoorns: Bespreking Wist u... Diamanten echtpaar ^~WAAR IS DE VALLEI-RIKS? WAAROM VLUCHTTE LAGAILLARDE Landbouwbelang" Rhenen troosteloze ruïne AMERONGEN SCHERPENZEEL ELST Agenda 34e jaargang VRIJDAG 9 DECEMBER 1960 Nr. 98 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Openbaar Forum Er ontbrak iets Ook V.V.V.'s! NaaaoHan vwuaan sa N.P.B. houdt actie voor kerkbouw WlïHI HaBe-Supermarkt vestigt zich in Veenendaal TABAKTELERS HEBBEN ZICH TOT MINISTER GEWEND OM SCHADEVERGOEDING Waarde 7,50 2 NN 032284 LEGER BLIJFT ECHTER SCHEIDSRECHTER PROCES VERLIEP IN ZIJN VOORDEEL Lezing over stuwcomplex in de Rijn Spookhuis is weer verkocht r i Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b|j de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Sedert de dag dat het besluit van Provinciale Waterstaat om de bomenrij langs onverwacht is gekomen, ziet men als de Veenendaalsestraatweg naar Eist om te kappen, bekend werd, zijn zowel in Eist als in Veenendaal de gemoederen danig in beweging gekomen. Enerzijds uitte zich dit in ingezonden stukken en op rijm gezette gedachten waarin fel stelling is genomen tegen dit besluit. Anderzijds werd dit punt bij diverse ver enigingen in en om Veencndaal-Elst druk besproken en zocht men naar een ge schikt middel om tegen dit besluit te protesteren en als het maar enigszins mo gelijk zijn het ongedaan te maken. Alhoewel over het geheel genomen de mening heerst dat de tyd nog maar zeer kort is om te trachten de bomen te redden, heeft de Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost Utrecht" de koe bij de hoorns gepakt en zal op korte termijn door middel van een openbaar forum proberen Provin ciale Waterstaat zover te krijgen dat de bomen langs bedoelde weg bewaard blijven. Onder het motto „Zolang de bijl nog niet aan de stam ligt" wordt er intern hard gewerkt om deze protest-actie tot een succes te maken. De bijeenkomst waar het forum de Bovendien denkt men aan een bos bouwkundige en uietraard ook een functionaris van Provinciale Water staat, welke het pro-standpunt zal ver dedigen. Om een eerlijk eindoordeel over dit vraagstuk te bewerkstelligen zijn de initiatiefnemers van mening dat zowel het vóór als het tegen tot in details uit de doeken gedaan moet worden. De Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost- Utrecht" die in de belanghebbende ge meenten Rhenen, Eist en Vócnendaal, talrijke leden telt - vooral in Eist is deze vereniging zeer actief - heeft als penningmeester de heer F. Roks uit Eist. Dit bestuurslid heeft contact op genomen met de Veenendaalse veld- bioloog A. P. de Kleuver, omdat laatst genoemde diverse keren met succes de hand heeft gehad in het behoud van natuurschoon. Men denke in dit ver band o.a. aan de Slaperdijk boven de spoorlijn Utrecht-Arnhem, de Blauwe Hel en Allemanskamp bij De Klomp. Beide heren hebben de zaak uitvoerig besproken en alle kansen die er zijn om de bomen eventueel te redden, nauw keurig onderzocht. Hierbij is wel dui delijk naar voren gekomen dat, wan neer Prov. Waterstaat het noodzakelijk acht deze weg te reconstrueren, de ge meenten zich hierbij neer moeten leg gen. In een vorig artikel heeft de bur gemeester van Rhenen dit overigens persoonlijk verklaard. Er is nu besloten om een forum bij een te roepen. Als leden zullen ver schillende prominente figuren worden aangezocht hierin zitting te nemen. De initiatiefnemers van dit forum zijn zeer terecht van mening dat dit deskundige personen moeten zijn, die zo goed mo gelijk georiënteerd zijn omtrent de ont stane situatie. Zo is het plan bijvoorbeeld om per sonen van Natuurbescherming en Land- schapsschoon te vragen in het forum zitting te nemen, alsmede autoriteiten op verkeerstechnisch gebied. Om aan te tonen dat er by verant woord ryden op deze weg vrywel geen ongelukken behoeven te gebeuren zal men ook iemand uitnodigen die be doelde weg al honderden keren met een auto heeft bereden. De visie van een dergelijk iemand die de weg ter dege kent en daardoor op de hoogte is van de problemen die dit weggedeelte oplevert, acht men van zeer groot be lang. W., loodgieter te Wageningen, zou onlangs in zijn woonplaats met zijn bestelauto een verkeersgeleider op de Arboretumlaan aan de verkeerde kant gepasseerd zijn. Hij was op nummer be keurd en dus pas dagen daarna door de politie gehoord en toen kon hij zich niet meer herinneren of hij op de be wuste dag en het gewraakte uur op de Arboretumlaan geweest was. Naar zijn eigen zeggen - vrijdag voor het Wageningse kantengerecht - kon het haast beslist niet het geval geweest zijn. Overigens was het op de Arboretumlaan een wat onoverzichtelijke situatie ge weest. De weg was pas gereconstrueerd en eerst stond er geen verkeerszuil, doch later wel. Het liep echter - ondanks het feit, dat verdachte nog al brutaal tegen de agent was geweest - met een sisser af. Het is een heel moeilijke en inge wikkelde tenlastelegging, zei de officier met enige droefheid in zijn stem, maar jammer genoeg heeft de verbalisant vergeten zijn verbaal te ondertekenen.... Ik moet dus vrijspraak eisen. U hoort het, besloot de rechter. Maar toch geloof ik, dat u de verkeers zuil links genomen hebt! dat de Elstenaar P. onlangs drie rij tjes van dertien goed had bij de voetbalpool? dat hij hiermee drie prijzen in de wacht sleepte? dat het wel iets bijzonders is om op één formulier driemaal dertien pun ten te behalen? dat men bij werkzaamheden langs de Cuneraweg op een projectiel uit de oorlog gestuit is? dat de mijnopruimingsdienst de gra naat onschadelijk heeft gemaakt? dat dinsdagnacht in het centrum van Veenendaal een pony liep te win kelen? dat het dier geen enkele angst koes terde voor een naderende politie patrouille? dat beide agenten zich over het dier ontfermden en de pony in St. Nico- laasstemming naar het bureau brachten? dat men zich hier afvroeg of het paardje soms van het dak gevallen was? dat de eigenaar niet uit Spanje kwam maar in Veenendaal woon achtig was? IU Al deze plannen zijn nog in voor een grote handicap. Het korte tijds bestek dat ligt tussen de beslissing en de uitvoering hiervan is volgens velen doelbewust gedaan om te voorkomen dat eventuele protestacties voldoende tijd hebben op touw gezet te worden. Niettegenstaande deze hinderpaal, zal „Zuid-Oost-Utrecht" als eerste, blijven strijden voor het behoud van de bomen. Na het bekend worden van deze door Zuid-Oost-Utrecht' georganiseerde pro testactie, hebben ook de Verenigingen voor Vreemdelingen Verkeer van Rhe nen en Veenendaal in principe besloten de actie te steunen. De VVV-Veenendaal heeft haar me dewerking reeds toegezegd, terwijl men bovendien contact op zal nemen met de directeur van de provinciale VVV. Van de zijde van de vereniging Zuid- Oost-Utrecht' werd verklaard dat men rekent op nog meer steun van personen of verenigingen die op een of andere wijze belang hebben bij het behoud van de bomen. Ds. W. Heerma, Chr. Ger. predikant alhier, is beroepen door de kerkerda van de Chr. Ger. Kerk te Nunspeet. Leden van de Ned. Protestanten Bond afd. Veenendaal voeren al geruime tyd een actie met het doel gelden byeen tc brengen voor de bouw van een eigen kerk. De vrouwenvereniging beyvert zich op het gebied van handwerken en ver lotingen, terwyi ook de oud-papier-actie gemiddeld 100,per maand opbrengt. Voorganger van de N.P.B. afd. Veenen daal is dominee de Pré uit Veenendaal die eveneens de afdeling Rhenen bedient. Tevens geeft deze predikant catechesa- ties aan de openbare scholen. Ongeveer vijftig jaar geleden is de Veenendaalse afdeling opgericht door wijlen de heer Roessingh. De huisvesting liet in de loop der jaren veel te wensen over: men trok van het ene gebouw naar het andere. Van het gebouw bij de Panter en via Pro Rege kwam men na de oorlog te recht in de cantine van de Kon. Scheep- jeswolfabrieken, waar men sinds die tijd iedere zondag kerkdiensten houdt. Het gemis van een eigen kerkgebouw - men wil dit gezien de hoge kosten eenvoudig opzetten - heeft zich ten laatste zo sterk doen voelen, dat men besloten heeft zo gauw mogelijk een eigen kerkgebouw te stichten. Bovendien zal bij de N.P.B. bin nenkort een jubileum plaats hebben, wan neer de heer A. P. de Kleuver het feit herdenkt dat hij een kwart eeuw orga nist is. Wandklokken toot betere uurwerken bereiding en momenteel is het na tuurlijk de grote vraag of alle aan gezochte personen inderdaad in het forum zitting zullen nemen. Mocht dit het geval zijn en wordt dus op de bewuste avond de vraag aan de orde gesteld of het gewenst is dat de bomen verdwijnen óf dat er een mogelijkheid bestaat ze te behou den, dan acht men een redelijke kans aanwezig dat Prov. Waterstaat het besluit in zal trekken. bomenkwestie zal behandelen is van zelfsprekend openbaar. Men hoopt dat iedereen - en volgens de opgedane er varingen zijn dit er zeer velen - die met deze zaak symphatiseert aanwezig is. Nadat de pro- en contra-argumenten behandeld zijn bij het forum zal de eindconclusie voorgelegd worden aan Prov. Waterstaat. Op welke datum het forum gehouden wordt, is nog niet be kend. Wel is reeds bekendgemaakt dat het zal gehouden worden in hotel Stuy- venberg te Eist. Het feit dat de beslissing van Prov. Waterstaat om de bomen te rooien zo In het voormalige pand van de fa. J. v. d. Bosch, Hoofdstraat 2-4, zal bin nenkort een HaBe-Supermarkt geves tigd worden. De ingrypende verbou wing is zo goed als gereed en de be drijfsleiding is reeds bezig met werving van personeel. De Supermarkt, eigendom van de heer Hensbergen in De Bilt, beslaat de gehele levensmiddelensector w.o. groen ten en fruit. De winkel is volledig ge baseerd op het zelfbedieningssysteem. De bedoeling is dat er ongeveer dertig personeelsleden tewerk gesteld zullen worden. Zij krijgen een praktische op leiding in de Supermarkt te De Bilt, waarmee men op het ogenblik al be zig is. Een juiste datum van openstel ling van de nieuwe winkel is nog niet vastgesteld. Na de twee mislukte oogsten van vorig jaar en dit jaar, hebben de tabakstelers in Amerongen, Eist en Rhenen zich met een rekest tot de Minister gewend om uitkering van een schadevergoeding. In het rekest dat via de gewestelijke Raad van het Landbouwschap is> ingediend, wordt als argument aangevoerd dat de Voorlichtingsdienst in Wageningen aan sprakelijk moet worden voor de zich voorgedaan hebbende ziekten. Het rekest is drie maanden geleden in gediend, maar tot nog toe heeft men geen definitief antwoord ontvangen. Aange zien vele telers door de twee achtereen volgende mis-oogsten huiverig zijn ge worden voor de tabaksbouw, bestaat een grote kans dat deze cultuur af zal ster ven. In ons blad van a.s. woensdag ho pen wij hierop uitvoeriger terug te ko men. De Europese landbouw moddertVoor vele boeren in Europa is de abnormaal grote regenval van de laatste weken een bijzonder grote handicap. Ploegen B.U. kan niet meer worden gedaan met tractoren alleen; er moeten paarden aan te pas komen: die op hun beurt de trek ker weer voortzeulen. Dit modderige tafereeltje komt uit de Kretjenkoog polder) in Noord-Oitmarschen West- Duitsland. De foto had evenwel ook in Zeeland of Friesland gemaakt kunnen zijn De heer E. J. H. Spies en mevr. H. H. Spies-van Zoest hopen op 22 december a.s. de dag te herdenken dat zij 60 jaar geleden met elkaar in het huwelijksboot je stapten. De bruid en de bruidegom zijn beiden 80 jaar our en hebben 55 jaar lang in hetzelfde huis gewoond, n.l. aan de Munnikenweg nr. 27. Zeven kinderen werden uit het huwe lijk geboren en verder: 24 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen. Belangstelling zal er genoeg zijn voor deze bijzondere gebeurtenis. WINTERSERIE-TOCIIT VAN DEOS De tweede winterserie-wandeltocht in Veenendaal, georganiseerd door „DEOS" onder auspiciën van de N.C.W.B. afd. Midden-Nederland, wordt zaterdagmiddag 10 december a.s. gehouden. De start is om half drie bij gebouw 't Trefpunt aan de Dennelaan. EENENDAAL REMMEN WEIGERDEN Doordat plotseling zijn remmen weiger den is de automobilist ter H. uit Veenen daal woensdagavond op de Kerkewijk in botsing gekomen met een andere perso nenauto, bestuurd door mevr. K., even eens uit Veenendaal. Er ontstond alleen materiële schade. De Valleiriks welke vorige week uitgegeven is by Garage De Klomp, is niet gevonden. Hier door stygt de premie weer met twee gulden vijftig, zodat de nieuw uit te geven riks met het nummer ZEVEN GULDEN VIJFTIG waard is. By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uit betaald. NIEUW SCHOOLHOOFD In de plaats van de heer G. Wijnmalen, die per 1 maart a.s. is benoemd aan de Chr. Technische school te Alphen aan den Rijn is aangesteld als hoofd van de Centrale school voor Chr. V.G.L.O. aan de Geerseweg, de heer J. van Beusekom, thans nog hoofd van een christelijke school te Hank (N.B.). TRANSFORMATOR IN BRAND Door tot nog toe onbekende oorzaak is vanmorgen brand uitgebroken in het fabriekstransformatorhuisje van de PUEM bij de Ritmeester Sigarenfabrie ken. De gealarmeerde brandweer die snel ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen. Elektriciens zijn direct begonnen met een nieuwe transforma tor te installeren. MEISJE WEGGELOPEN Op Rijksweg 12 heeft de politie woens dagmorgen de 20-jarige mej. B. aange houden. Het onder toezicht staande meis je was uit een rusthuis in Wageningen weggelopen en wilde naar huis. Op eigen gelegenheid is zij naar Wageningen te ruggekeerd. Van onze Parijse correspondent. Parijs vreest een nieuwe actie van de Algerijnse activisten. In de politieke kringen meent men, dat Lagaillarde naar Madrid is gevlucht, om aanwezig te zijn hij de aanval, die de voorstanders van een Frans Algerië voorbereiden tegen het referen dum van de Gaulle. Het is de enige redelijke verklaring die men tot nu toe kan geven aan de ontvluchting van Lagaillarde en vier andere beschuldigden van het barricaden-proces, die eveneens in voorlopige vrijheid waren gesteld: Susini, Feral, Ronda en Dcmarquet. Sedert enige dagen ontvingen de „vedetten" van het proces talrijke telefoontjes in de aard van: „Vlucht! Het is nu het moment als jullie in vrij heid willen blijven". Lagaillarde gaf er gehoor aan. De andere vier zyn pas geruime tijd na hem gevlucht, hetgeen laat vermoeden dat 7.ü vooral gedreven werden door de vrees opnieuw van hun vrijheid beroofd tc worden, als gevolg van Lagaillarde's daad. Tegen hen is een arrestatiebevel uitgevaardigd, terwijl ook de nodige maat regelen worden getroffen om Lagaillarde, die nog steeds volksafgevaardigde is van Algerie, van zyn parlementaire onschendbaarheid te ontheffen. Va de uitslag van het proces had zelfs Lagaillarde niets meer te vrezen. Na de belangrijke onthulling aan de hand van de foto's van Kolonel Gardes, die aan toonden, dat de gendarmen tijdens de ge beurtenissen van 24 januari manifestan ten waren aangevallen, had het verloop van het proces definitief een andere rich ting genomen. Omdat hij echter wist dat een anti-referendum actie op touw werd gezet, kon Lagaillarde niet het risico lo pen straks onder strenge controle in Pa rijs geblokkeerd te zitten. De drie dagen schorsing van het pro ces gaven hem de kans kontact op te ne men met de andere activisten en de Spaanse grens passeren, terwijl iedereen hem op rust achtte bij zijn broer te Her- rebouc, in het departement Gers. Over de omstandigheden van zijn vlucht is weinig bekend. Waarschijnlijk heeft hij gebruik gemaakt van een dubbelganger met een valse baard, om de politieman nen die hem op een afstand moesten be waken om de tuin te leiden. Het betreft een zekere mijnheer Bertin, die reeds door de politie werd aangehouden. Ook staat vast dat heel zijn vlucht van Pa rijs naar Madrid nauwkeurig werd voor bereid, en vanuit de Franse hoofdstad Kantoor- en opslagruimte van de coöperatieve vereniging „Landbouwbelang" aan de Vogelenzang te Rhenen, woensdagochtend geteisterd door een zware brand, zijn veranderd in een troosteloze ruïne. Woensdagmiddag, toen de „kruitdamp" was op getrokken, kreeg men eigcnlyk pas een juist beeld, van wat hier door het vuur in een korte spanne tyds werd verteerd. Van het dak zyn alleen nog maar een stelletje zwart geblakerde en op instorten staande houten balken over. In het aan de wegkant gelegen kantoor smeulden de resten van de eens zo keu rige inventaris. Een schrijfmachine „hing" als het ware tussen allerlei an dere verbrande resten. Daar achter lig gen grote bergen gebakken of misschien wel door vuur en water gekookte poot- aardappelen. De zwart geblakerde kunstmest puilt uit de verteerde zakken. De enkele da gen geleden nog gloednieuwe vrachtwa gen van naar schatting 20.000,staat zieltogend naast de puinhopen, totaal uit gebrand. Buiten liggen vier a vijf opgebolde, ge scheurde en verwrongen benzine vaten, als stille getuigen van de tijdens de brand zo angstaanjagende knallen. In het naastgelegen pakhuis is enorme waterschade aangericht. Omstreeks één uur woensdagmiddag brak daar op zol der brand uit. Met één straal op de ne velspuit kon de zaak geblust worden. Smeulende zakken meel werden naar buiten gesmeten. Temidden van dit troosteloze geheel stapten deskundigen van de brandweer inspectie en het verzekeringswezen rond. Bestuursleden van de coöperatie werkten als paarden om de laatste vuurhaarden te bedwingen. Uitgaande van het Nutsdepartement Amerongen zal er woensdag 14 december a.s. in het Clubhuis een causerie worden gehouden door de hoofdingenieur der Rijkswaterstaat ir. P. Blokland over het in aanbouw zijnde stuwcomplex in de Rijn bij Amerongen. Wie al eens een kijkje genomen heeft halverwege de Lekdijk tussen Ameron gen en Wijk bij Duurstede zal bemerken dat de omgeving hier drastisch veran derd is. Binnenkort begint men hier met de bouw van het stuwcomplex. Het grondwerk met inbegrip van bouwput is reeds gereedgekomen. Ook een gedeelte van het kanaal, dat een grote bocht van de Rijn zal afsnijden, is klaar. Ir. P. Blokland zal woensdagavond een nadere uiteenzetting geven over het één en ander. Vragen zoals: waar dient de stuw voor; hoe werkt deze enz. zullen dan zeker beantwoord worden. Het wordt beslist geen technische uiteenzetting, maar een causerie waar een ieder iets van kan opsteken. Deze lezing is voor de Nutsleden vrij toegankelijk. Veel ogenschijnlijk nog in goede staat verkerend veevoeder zal moeten worden afgeschreven door rook- en waterschade. Woensdagavond laat tastte men omtrent de oorzaak van de brand nog steeds in het duister. door talrijke invloedrijke personen werd gesteund. Deze vlucht heeft het geval van de vijf beschuldigden niet verzwaard en zij zullen in geen geval een extra straf op lopen. De in voorlopige vrijheid gestelde verdachte heeft volledige bewegingsvrij heid. Alleen wanneer het proces begint wordt hem automatisch verboden het land te verlaten. In die zin zijn Lagail larde en de vier anderen dus inderdaad „gevlucht". Maar in de strafwet wordt bepaald, dat iedere gevangene het recht heeft om te vluchten en dat zulks hem niet als een overtreding kan worden aan gerekend. Iemand die door het tribunaal wordt opgeroepen om te komen getuigen is ver plicht te gaan indien hij geen zware boete of zelfs gevangenisstraf wil riske ren. Maar er bestaat geen enkele wet, die een beschuldigde verplicht zijn eigen proces bij te wonen. Als hij afwezig is wordt hij bij verstek veroordeeld, dan is het meestal de gewoonte hem de maxi male straf voor zijn misdrijf toe te wij zen. Een der advocaten van Lagaillarde, Monsieur Tixier-Vignancourt is naar Ma drid geweest en heeft nutteloos getracht zijn cliënt te overreden. NERVOSITEIT IN FRANKRIJK EN ALGERIE In Algerië heeft het nieuws van de ontvluchting iedereen verwonderd en aan sommigen nieuwe hoop gegeven. „Ein delijk gaat er weer eens iets gebeuren" zeggen zij. Over het algemeen wordt er aan de gebeurtenis dezelfde betekenis gegeven als in het moederland. Sedert enige tijd heeft men in Algerië de aandacht ver scherpt i.v.m. de tekenen van een nieu we aanval op de 5de republiek: de reis van Salan naar Spanje, Van Soustelle naar de U.S.A., de geruchten over het oprichten van burgelijke commando's, het spoorloze verdwijnen van sommige personnaliteiten die Algerië werden uit gewezen. De mogelijkheid van een „voor lopige regering van Frans-Algerië" in ballingschap wordt druk besproken. In tussen wacht iedereen op de reactie van het leger, dat tenslotte ook de enige scheidsrechter is. Een beeld van de opslagruimte bij „Landbouwbelang" in Rhenen, nadat er woensdagochtend een zware brand had gewoed. GEVAARLIJK FIETSPAD Het ligt in de bedoeling om de langs de Stationsweg staande lantaarnpalen te gebruiken voor uitbreiding van de dorpsverlichting. Reeds enige tijd lig gen de nieuw te plaatsen lantaarnpalen voor de natriumverlichting reeds langs de Stationsweg. Dat deze palen zo spoe dig mogelijk geplaatst moeten worden bleek woensdagavond weer eens duide lijk. Het was reeds laat toen de heer Harskamp van zijn werk te Wouden berg naar zijn huis in Scherpenzeel per bromfiets terugkeerde, toen hij op een gegeven moment tegen een dwars over het fietspad liggende lantaarnpaal op botste, tengevolge waarvan hij kwam te vallen en een sleutelbeenfractuur en hersenschudding bekwam. Op medisch advies is hij donderdag naar het zieken huis in Amersfoort vervoerd. BRIEF. De Franse zanger Louis Mariano heeft zich voor een keer de moeite getroost om zijn hele fanpost van één week door te nemen. Onder de 640 briefschrijvers(sters) ble ken er 40 te zijn die hem om een radio- of televisietoestel vroegen, 100 die bijzonderhe den over zijn privéleven wil den weten en 500 die hem haar liefde verklaarden. De leeftijd van de laatsten varieerde van 13 tot 70 jaar. VERWANTE DORST. Twee Franse broers, die elkaar in twintig jaar niet hadden ge zien, troffen elkaar in de ge vangenis. Beide zaten daar een straf van drie weken uit voor dezelfde misdaad: het stelen van flessen champagne in grote warenhuizen. MEREL. Een onschuldige merel is de schuld van het op handen zynde huwelijk van de Cubaanse gravin Patricia de Blanck en de rykste vrij gezel van Engeland, de 24- jarige Anthony Leigh-Milnc. De merel vloog toevallig de bar van een hotel te Monte Carlo binnen, waarop Patricia vergeefs probeerde het rond fladderende diertje te vangen. Op dat moment kwam Antho ny binnen, die galant te hulp schoot, de merel ving en hem buiten de vrijheid hergaf. De ze daad had zo'n charme, dat Patricia de jongeman aan haar tafeltje nodigde. En zo begon het-.. -- GROOTST. De 16-jarige Gabriel Muniane uit Manja- kaze op Mozambique gelooft de grootste mens te zijn. Zijn lengte is 2 m 31 en zijn ge wicht 111 kilo. MOP. Op het congres van humoristen te Antwerpen is de volgende mop als „typisch Engels" bekroond: Een Amerikaan en een Engels man zyn samen aan 't zwem men en worden daarby aan gevallen door een haai. De Amerikaan trekt moedig zijn mes en wil het monster te lijf. Waarop de Engelsman ver schrikt en verontwaardigd uit roept: „Oh no! dear, nooit een vis met een mes!" Naar wij vernemen is het z.g. „Spook huis" in Eist (dit is het pand Rijks straatweg 117) weer in andere handen overgegaan en zullen langs de Rijks straatweg woon- en/of winkelhuizen worden gebouwd. De bouw hiervan wordt behartigd door makelaar De Hartog uit Amerongen. I: IU I II II Ml I I I M VEENENDAAL Zaterdag 10 december: Winterserie-wandeltocht. Start 2.30 uur „Trefpunt" Uitvoering „Caecilia" in Ver. gebouw, 19.30 uur. Dinsdag 13 december: Toneelspel ,De jeugd vliegt uit' in Ver.gebouw, 19.30 uur. Luxor Theater: Vrijdag t/m donderdag: „De zaak M.P.", alle leeftijden. RHENEN Bio Rhenen: Zaterdagavond en zondagmid' dag: „Tax-zans verborgen schat" toegang 14 jaar, zondagavond: ,De liefdesnachten van Lucretia' M Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1960 | | pagina 1