Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER MULDER DE HEER A. BAKKER LID VAN GEDEPUTEERDE STATEN? Veenendaals Burgemeester treedt waarschijnlijk af Besluit valt hedenmiddag in vergadering van Gedeputeerde Staten Utrecht Nieuws uit de omgeving Begin februari bouw nieuwe industrie aan Groeneveldselaan Tabaktelers krijgen nul op 't rekest AMERONGEN „Grote blijdschap... al den volke" Grote belangstelling voor kerstwijdings- avond bejaarden EDERVEEN SCHERPENZEEL Wat nu weer 34 jaargang WOENSDAG 21 DECEMBER 1960 Nr. 101 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel HET BENOEMEN VAN EEN NIEUWE BURGEMEESTER assurantiekantoor alle verzekeringen HYPOTHEKEN EN financieringen Hoofdprodukt: PAPIEREN MELKBEKERS CENTRAAL GELEGEN In April: 100-JARIG BESTAAN V.S.W. Personeel Produkt Morgenavond VOLKSKERSTZANG in garage De Haas Ook in Veenendaal school-verkeers-competitie Geleden schade ca. 150.000, DE DONKERE DAGEN Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bQ de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Burgem. Bakker treedt vermoedelijk af als eerste burger van Veenendaal. Dit sloeg tijdens het weekeinde in als een donderslag bij heldere hemel, bij heel de Veenendaalse bevolking. Zelfs degenen, die ten nauwste bij het bestuur van de gemeente zijn betrokken werden door deze voor Veenendaal niet zo plezierige tijding overrompeld. Het was dan ook nog niet de bedoeling om het aftreden van burgemeester Bakker in de publiciteit te brengen. Er is inderdaad sprake van, dat Veenendaals burgemeester zal worden benoemd tot lid van de gedeputeerde staten van de provincie Utrecht. Echter, deze aangelegenheid was nog slechts binnenskamers behandeld en weliswaar was het zo, dat de benoeming kon wor den verwacht, maar zekerheid hierom trent bestaat nog niet. De heer Bakker Wanneer burgemeester Bakker van Vee nendaal als zodanig zal aftreden, dan zal de aandacht van iedereen zich natuurlijk richten op de benoeming van een nieuwe burgemeester. Vanzelfsprekend kan in een dergelijk stadium nog geen enkele mede deling omtrent een bepaald persoon wor den gedaan. Van het openvallen van een burge meestersfunctie wordt mededeling ge daan in de Nederlandse staatscourant, het officiële mededelingenblad van de Staat der Nederlanden, dat dagelijks verschijnt. Naar de functie van de burgemeester kan worden gesolliciteerd bij de minister van binnenlandse zaken. Uit deze sollici tanten dient de commissaris der Koningin van de betreffende provincie - in dit ge val dus van de provincie Utrecht - een aanbevelingslijst in bij de minister van binnenlandse zaken. Deze minister draagt uit deze lijst één persoon voor benoeming voor aan de Koningin. Sinds 1931 kan dit ook een vrouw zijn. De benoeming van een burgemeester neemt, als gewoonlijk, minstens twee maanden in beslag, gerekend vanaf de verschijning van de mededeling in de Staatscourant. Zoals de zaken nu staan en aangeno men, dat burgemeester Bakker reeds in januari a.s. zal aftreden, zal Veenen daal dus op z'n vroegst in de maand maart 1961 een nieuwe burgemeester kun nen hebben. DOOR GLADHEID GESLIPT Door gladheid van de weg is woens dagmorgen de taxichauffeur v. A. uit Veenendaal op de Munnikenweg ge slipt en tegen een paal van de elek trische bovenleiding gereden. Er ont stond aanzienlijke materiële schade. Ongeveer hetzelfde overkwam don derdagmorgen de automobilist B. uit Veenendaal, toen hij door de gladheid op de Rembrandtlaan ter hoogte van de Adr. van Ostadelaan uit de bocht vloog. Een gedeelte van de afrastering ter plaatse werd vernield. GEEN VOORRANG VERLEEND Op de hoek Parallelweg-Kerkewijk heeft woensdagmiddag een aanrijding plaats gevonden doordat de automobi list B. uit Veenendaal geen voorrang verleende aan twee fietsende dames. De dames v. d. S. en H. beiden uit Veenendaal, reden op het fietspad van de Kerkewijk in de richting Hoofd straat. Van de Parallelweg naderde een auto, bestuurd door B., welke geen voorrang verleende en de fietsers aan reed. Mevr. H. liep enkele verwondin gen aan gezicht en benen op. De chauf feur verklaarde hen niet opgemerkt te hebben. ZEIST. De N.V. Solafabriek heeft een belangrijke order geboekt. Aan het be drijf werd namelijk opdracht verleend om de complete installatie te leveren voor de twee gigantische Hilton-hotels die in Amsterdam en Rotterdam in aanbouw zijn. EDE: Op de Edese gemeentebegroting voor 1961 is een bedrag van 39.000, uitgetrokken voor de aanschaffing van een lichtere bluswagen. DOORN. In verband met de viering van het 295-jarig bestaan van het roem ruchte korps Mariniers is vorige week zaterdag in de Braam Houckgeestkazer- ne een feestelijke ontvangst gehouden. Hierbij waren ook vele personen uit de burgerij vertegenwoordigd. LUNTEREN. Aan de Mielweg te Lun- teren zal een nieuwe industrie geves tigd worden door de heer C. Houwe- ling die enkele jaren geleden de pro- duktie-afdeling van zijn pompenfabriek van Rotterdam naar Lunteren ver plaatste. SOESTERBERG: Het college van Ge deputeerde Staten heeft aan Provin ciale Staten voorgesteld schriftelijke bezwaren in te dienen bij de minister van Defensie tegen diens voornemen Soesterberg opnieuw aan te wijzen voor de militaire luchtvaart. KEPKEWIJK Ifc7 - TEt. 5000 VE E N E N DA AL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America moet immers ook de benoeming nog aannemen. In besloten kring hebben de fracties, die in de provinciale staten zijn ver tegenwoordigd over deze benoeming be raadslaagd en besloten en hierbij kwam vast te staan, dat de overgrote meerder heid voor de benoeming van burge meester Bakker zou stemmen. De vakature is ontstaan, doordat mr. G. A. Diepenhorst te kennen had gegeven zich om gezondheidsredenen als lid van gedeputeerde staten te wil len terugtrekken. Als vertegenwoor diger van de Anti-Revolutionaire Partij kwam toen de heer Bakker in aanmer king. Burgemeester Bakker was nog niet zo lang lid van de Provinciale Sta ten. In de vergadering van hedenmiddag zullen de provinciale staten het defini tieve besluit nemen. Dit zou betekenen dat de heer Bakker begin volgend jaar - mogelijk reeds in januari 1961 - zal aftreden als burge meester van Veenendaal en onmiddel lijk bij de provincie in functie zal komen. Naar wij hebben horen verluiden is het de wens van de heer Bakker om in Veenendaal te blijven wonen. In ons blad van vrijdag a.s. komen wij hierop uitvoerig terug. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal in februari van het volgend jaar begonnen worden met de bouw van een groot fabriekspand aan de Groene veldselaan van de N.V. Mopavi uit Rotterdam. De bouw en inrichting hiervan is in handen van het architectenbureau Steensma te Vlaardingen, hetzelfde bureau dat het Julianaziekenhuis gebouwd heeft. De bouw zal ongeveer een jaar in beslag nemen, zodat het bedryf in het begin van 1962 zal kunnen gaan draaien. De personeelssterkte zal by de aanvang van de produktie circa 70 a 80 personen bedragen (fabriekspersoneel) en het nodige administratief personeel. Met de aantrekking hiervan is nog geen begin gemaakt, gezien het tijdstip waar op het bedrijf zal gaan draaien. De N.V. Mopavi is thans gevestigd te Rotterdam. Omdat ter plaatse de uit breidingsmogelijkheden vrijwel nihil zijn, zocht men naar andere wegen die gevonden werden in het industrieter rein dat de gemeente Veenendaal be schikbaar had. Vooral het feit dat Vee nendaal centraal gelegen is heeft er toe bijgedragen dat de N.V. besloot zich aan de Groeneveldselaan te gaan vesti gen. Omstreeks februari zal begonnen worden met de bouw van een groot fabrieksgebouw met kantoor- en op- Terug in Ethiopië. De eerste foto van de terugkeer van Keizer Haile Selassie in Ethiopië: op het vliegveld van Addis Abeba buigt een Abes- syn zich vol deemoed op de grond om de voeten van de keizer te kussen, bij diens terugkeer in het vaderland. In april 1961 zal de N.V. Veenendaalsche Stoomspinnery en Weverij het 100-jarig bestaan herdenken. Op welke wijze dit zal geschieden is nog niet bekend. Wél is op de j.l. vrijdagavond gehouden familieavond in het OCB-gebouw meege deeld dat de gepensioneerden ter gelegen heid van dit jubileum ieder 100,zul len ontvangen. Ook de huidige werkne mers staat een flinke gratificatie te wach ten, zo werd gezegd. slagruimten. Kantoor en laboratorium komen op de eerste verdieping. Men hoopt binnen een jaar met het gehele complex gereed te zijn, zodat de pro duktie vanuit Rotterdam overgeheveld kan worden naar Veenendaal. Bij de bouw zal rekening worden gehouden met een eventuele uitbreiding in de toekomst. Uitgezonderd het administratief per soneel, heeft de N.V. Mopavi op het ogenblik in Rotterdam ongeveer vijftig mensen in dienst Dit personeel zal om geschoold worden om bij andere be drijven in de Maasstad werk te kunnen vinden. Alleen de staf verhuist van Rotterdam naar Veenendaal. De bedoeling is in Veenendaal te starten met ongeveer tachtig man fa briekspersoneel. Daar het voor het me rendeel machinaal werk betreft, zal men zoveel mogelijk ongeschoold per soneel proberen aan te trekken. Voor lopig zal er een 2-ploegen dienst opge steld worden. Ook gehuwde vrouwen zullen - indien aanwezig - in de avond uren tewerk gesteld kunnen worden. De personeelswerving zal t.z.t. via het Gewestelijk Arbeidsbureau geschieden. Voor huisvesting van het stafpersoneel heeft de gemeente een aantal woning wetwoningen toegezegd. De N.V. Mopavi (MOderne PApier Verwerkende Industrie) behoort, zoals de naam reeds uitdrukt, tot de papier- verwerkende industrieën. De produktie bestaat hoofdzakelijk uit papieren melkbekers voor de Benelux, die uit sluitend aan zuivelfabrieken geleverd worden. Als het fabrieksgebouw aan de Groe neveldselaan gereed is, komen een aan tal nieuwe machines uit Duitsland, die hier opgesteld zullen worden. Morgenavond, donderdag 22 dec., wordt in garage De Haas aan de Kerkewijk te Veenendaal een ■massale volkskerstzang gehouden, onder het motto: „Komt allen te- samen". De garage is evenals vo rig jaar geheel verwarmd. De zaal is open om kwart voor acht, ter wijl de zang om kwart over acht zal beginnen. Het geheel staat onder leiding van de heer D. C. van Stempvoort. Auto's kunnen geparkeerd worden in de omge ving Industrielaan en Parallelweg en fietsen op het Stationsplein. De toegang is vrij. WIE HEEFT EEN VERKEERDE DAMESFIETS Sinds vorige week staat op het po litiebureau te Veenendaal een dames fiets waarvan de eigenaresse onbekend is. Zij heeft vermoedelijk per vergis sing op de markt een ander (en beter) exemplaar mee naar huis genomen. De politie verzoekt de betrokkene zich zo spoedig mogelijk op het bureau te mel den. Met het oog op het feit dat de landelijke schoolverkeerscompetitie voor het voort gezet onderwijs steeds meer deelnemers trekt en uitgroeit tot een jaarlijks evene ment, stelt de afd. Veenendaal van het Verbond voor Veilig Verkeer pogingen in het werk ook Veenendaal aan deze competitie te laten deelnemen. In het schrijven van de plaatselijke WV aan de hoofden van diverse scholen wordt verzocht om een zo sterk mogelijk schoolteam bestaande uit vijf leerlingen en een reserve samen te stellen. Aange zien ook scholen van omliggende gemeen ten aan deze competitie deelnemen, ver trouwt het Verbond er op dat alle aan geschreven scholen hieraan mee zullen doen. Op het verzoek van de tabaktelers in Amerongen, Eist en Rhenen gericht aan do Minister van Landbouw en Visserij om na twee mislukte oogsten van vorig jaar en dit jaar in aanmerking te komen voor een schadevergoeding, is afwijzend beschikt. In een brief van Zijne Excellentie Minister Marijnen wordt o.m. gezegd dat uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat de zich voorgedaan hebbende Australische valse meeldauw niet te wijten is aan de schuld van de door de telers genoemde instituten en overheidsinstanties. (Zoals bekend stellen de telers de Voorlichtingsdienst in Wa- geningen aansprakelijk voor het optreden van de valse meeldauw - Red. Uit het schrijven blijkt dat op last van de Minister inmiddels een onderzoek gaande is naar de technische mogelijk heden en de behoeften tot omvorming van de getroffen bedrijven door het in voeren van andere teelten. De Minister zegt opdracht gegeven te hebben dit on derzoek zo snel mogelijk te doen verlopen en de telers van de resultaten op de hoogte te houden. Deze afwijzende beschikking op het rekest heeft in kringen van de tabaks- telers nogal enige beroering verwekt. DEELNAME AAN WINTERWANDEL- TOCHT WORDT MINDER De deelname voor de serie winterwan- deltochten is in Amerongen sterk gemin derd. Slechts 47 deelnemers verschenen zaterdagmiddag aan de start in het Club huis, en dat terwijl het weer toch bij zonder gunstig was voor een wandeling in de bossen rond Amerongen. Men hoopt nog dat de tweede tocht meer deelnemers op zal leveren, dat kan omdat men mins tens drie wandelingen moet volbrengen, wil men strake een medaille in ontvangst nemen. In ieder geval hebben de deelnemers van zaterdagmiddag j.l. geen spijt ge- Een opname van het gerestaureer de interieur van de Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat. Om een gewenste com positie te krygen is het orgel niet in de middellyn van de kansel ge plaatst. Op a.s. donderdagavond komen wij, Veenendalers van allerlei leeftijd en uiteenlopende geestesrichting, tezamen in groten getale om gezamenlijk te zingen van de Grote blijdschap die heel het volk zal ten deel vallen". Grote blijdschap omdat „heden is geboren de Heiland, namelijk Christus de Heere, in de stad van David". Wij komen bijeen om samen het Kerstevangelie te horen en om samen te zingen de liederen van het Kerstwonder, dat God neerdaalde naar „een wereld, verloren in schuld"om die wereld te redden. Om Gods lof te verkondigen Ik hoop dat er enkele duizenden Veenendalers zullen komen. En ik ver wacht dat ook. En bovenal hoop ik, dat er velen zullen komen die weet hebben van dit grote blijdschap. God geve ons een gezegende avond! A. BAKKER. Dat de door de plaatselijke stichting Ontspanningscentrum Bejaarden (O.C.B.) georganiseerde activiteiten door de bejaarden bijzonder op prijs worden gesteld, bleek maandagavond weer eens overduidelijk, toen in gebouw „Eltheto" een Kerstwijdingsavond werd gehouden. Het gebouw was vrijwel tot de laatste stoel bezet en de talrijke aanwezigen hebben genoten van een sfeervolle avond, die geheel in het teken stond van het naderende Kerstfeest. toond, de voortreffelijke route heeft hen veel doen genieten. KERSTWIJDING NED. CHRIST. GEM. BOND Uitgaande van de Ned. Christ, gemeen- schapsbond wordt er donderdagavond a. s. een kerstwijdingsbijeenkomst gehou den ten huize van mevr. Wolf. De bij eenkomst staat onder leiding van zr. Gee- ne. PREDIKBEURT GAAT NIET DOOR De aangekondigde spreekbeurt door ds. v. d. Poel uit Ede voor de Oud Ger. Gem. te Ederveen gaat woensdag wegens ziekte van de predikant niet door. KINDERKOOR ZINGT KERSTLIEDEREN Het kinderkoor van de muziekvereni ging „Irene" te Ederveen zal vrijdag avond om half acht Kerstliederen zingen in een der bijgebouwen van de Ned. Herv. Kerk. Zoals gewoonlijk was de leiding in be kwame handen van de heer J. M. Meyer, die de avond opende met samenzang van de Lofzang van Zacharias vers 1 en 4. Na gebed en schriftlezing, trad het mannen koor „De Veenzangers" onder leiding van de heer G. v. Zanten, voor het voetlicht. Het koor bracht een aantal subliem ge zongen kerstliederen die onder de grootst mogelijke stilte werden aangehoord. De meditatie werd gehouden aan de hand van Lukas 2 31ben zult Zijn naam noemen Jezus". Na de pauze, waarin de aanwezigen koffie werd aangeboden, traden nogmaals „De Veenzangers" op en hield de heer Meyer een boeiende kerstvertelling. Aan het slot van de avond kreeg iedere be jaarde een kerstgeschenk. Met samenzang en dankgebed werd de kerstwij dings avond besloten. Op een avond in september liet mej. W., kantoorbediende te Bennekom, haar bromfiets aan de buitenkant van het hek rond haar woning aan de Hullenbergweg te Bennekom staan, waarbij ze verzuim de het voertuig met een slot te vergren delen. Ik wist wel, dat je in de stad de brom fiets op slot moet doen, zei ze vrijdag voor het Wageningse kantongerecht. Maar waar ik woon komt geen kip. Dan is het juist nodig repliceerde de rechter. Hoe minder mensen er in de buurt zijn, hoe meer kans een eventuele dief heeft de bromfiets te stelen. Verder was de jonge dame niet erg te spreken over het optreden van de politie man, die haar bekeurde. Eerst had hij haar aan de huisdeur beleefd gewezen op de overtreding en niet over een pro ces-verbaal gepraat, maar toch had ze het gekregen toen ze met hem mee naar het tuinhek liep om de bromfiets op slot te zetten. Dat vond ze niet sympathiek. Enfin, het werd 4,of 1 dag voor haar. K., automonteur, had onlangs helemaal de verre reis uit Dordmund in Duitsland gemaakt om zich voor het Wageningse kantongerecht te kunnen verdedigen tegen een hem ten laste gelegde verkeersover treding. Bovendien had hij zijn zwager en schoon zuster nog als getuige meegebracht. Afgelopen zomer zou K., toen hij met zijn personenauto van Rijksweg 24 te Ede de Lunterseweg in wilde zwenken een hem tegemoetkomende scooterberijdster de vrije doorgang belet hebben, met het gevolg, dat ze ging slingeren en viel. Het bleef bij wat materiele schade. K., die geassisteerd werd door een vrouwelijke tolk, verklaarde, dat hij in het geheel niet over de wegas geweest was. Hij had alleen voorgesorteerd en rus tig gewacht tot de scooterberijdster was gepasseerd. Daarna was hij linksaf geslagen, de Lun terseweg in en toen had hij ook gezien, dat de dame op de scooter viel. De zwager en de schoonzuster van K. vertelden onder ede eveneens dat diens auto niet over de middenstreep was ge weest. De officier vond geen bewijs voor het tegendeel en eiste vrijspraak. Vonnis con form. Van O., stoker te Veenendaal, was met PLANNEN BOUW GROENE KRUIS COMPLEX GOEDGEKEURD De gemeenteraad van Ede heeft het plan voor de bouw van een Groene Kruis- gebouw annex politiepost in Ederveen zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bijzonderheden over de raming en de plaats waar het complex zal verrijzen vermeldden wij reeds in een vorige edi tie. een tractor, waarachter twee aanhang wagens gekoppeld waren van een uitrit de Zandstraat te Veenendaal opgereden, waardoor een botsing met een naderende auto ontstond. Ik zag de wagen te laat door het plansoen dat in de Zandstraat is, zei ver dachte. U moet nu eenmaal de grootste voor zorg nemen, als u uit een uitrit komt, repliceerde de officier. Overigens, zo ver volgde hij, begrijp ik niet waarom u hier nu voor de balie staat, want u hebt me met klem om een schikkingsvoorstel ver zocht. U was, aldus uw brief, zelfs be reid het hoogste bedrag te betalen. Wan neer ik daarop ingegaan was zou het wel erg onvoordelig voor u geworden zijn, want het hoogste schikkingsbedrag loopt in de duizenden guldens Ik heb geen schikking gehad, zei ver dachte. Dat moet, antwoordde de of ficier. Uit m'n stukken blijkt, dat het u gezonden is. Uit verdere vragen bleek echter, dat verdachte juist in de periode van de be twiste schikking naar een ander adres verhuisd was. Niet erg verstandig, vond de officier. Eerst met nadruk een transactie vragen en den verzuimen van een adresverande- (Zie verder pagina 4) Een ruwe schatting van de werkelijk geleden schade van de laatste twee jaren bedraagt circa anderhalve ton. Daarbij komt nog dat men rekent op een minimale oogst voor de komende drie, vier jaren, omdat de ziektekie men zich nog in de tabaksgronden zouden bevinden. Afgaande op de diverse reacties van de telers zal er binnenkort hoogstwaarschijn lijk een soort protest-vergadering worden gehouden. Bij deze gelegenheid zou men dan richtlijnen vaststellen voor verdere pogingen om alsnog vergoeding van de geleden schade te krijgen. OUD VOORZITTER WINKELIERSVER. OVERLEDEN In de nacht van zaterdag op zondag is in zijn woning aan de Dorpsstraat over leden de heer W. Pol. Gedurende tal van jaren was hij voorzitter van de Scher- penzeelse winkeliersvereniging EMM. De overledene, die verder ere-voorzit- ter van de voetbalvereniging „Scherpen zeel" was, bereikte de leeftijd van 68 jaar. De gezondheid van de heer Pol, die daags na de in de maand oktober gehou- ren receptie ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de winkeliersvereni ging in het ziekenhuis moest worden op genomen, ging nadien sterk achteruit. Onder zijn leiding werd EMM een ver eniging, die veel bijdroeg tot een krach tige Scherpenzeelse middenstand. Met de inzet van zijn gehele persoonlijkheid be hartigde hij de belangen van deze ver eniging, waarin men hem allerwege waar deerde. Het stoffelijk overschot van de heer Pol zal woensdag 21 december a.s. 's mid dags om één uur op de algemene be graafplaats ter aarde worden besteld. In Frankrijk kan een vrouw burge meester worden maar in het nor male huishouden blijft de eindbe slissing aan de man. Een 3-jarig Amerikaans meisje heeft zeven levende grootouderstwee grootmoeders, vier overgrootmoe ders en één bed-ovei grootmoeder. In Mannheim heeft de politie uit de bagageruimte van een auto een vrouw verlost die hierin was gaan slapen na een ruzie met haar man. Bij het huwelijk van koning Bou- dewijn hebben 6500 militairen en 3000 politiemannen voor de afzetting langs de route gezorgd. Een rechtbank in Irak heeft de beeldschone Nadia veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf, om dat ze met zeven in plaats van met vier mannen in het huwelijk was getreden. Een bijna 19-jarige stamboekkoe ip Nederland heeft een geregistreerde levensproduktie bereikt van 110.00P kg melk. Omdat hij tegen een medespeler schreeuwde: „Laat mij die bal" heeft een Engelse scheidsrechter een doelpunt afgekeurd wegens „slecht gedrag". Tchekow zei: „Wanneer de mensen maar vaker de zon zagen opgaar», dan zouden ze minder slecht zijn. De verwachting is dat het gemiddel de Amerikaanse gezin dit jaar een bedrag van 550,- aan kerstcadeau tjes zal besteden. Toen de decembermaand begon Zagen we zo nu en dan nog zon Maar reeds sedert 'n dag of tien Hebben wij de zon niet meer gezien Soms probeert hij nog te schijnen Doch is gedoemd weer te verdwijnen Maar komt heel niet aan z'n trek Wordt verdreven door het wolkendek Nu is 't wel een vaststaand feit ,t Is meestal zo om deze tijd 't Zijn de donkere dagen, zo dat heet Voor Kerstmis, zo elk weet Toch is december rijk aan licht Overdag heeft men maar weinig zicht Maar 's avonds, als de lamp aangaat Is 't binnen gezelliger dan op straat Want 'n gezellig zitje bij de haard Is inderdaad ook heel wat waard December biedt veel huiselijkheid Als vader rookt en moeder breit De kinderen mogen nog wat spelen Geen echter hoeft zich te vervelen 't Zij dat men een spelletje doet Of liever leest, mij is het goed Men mist dan niet zo erg de zon Maar velen denken, kom toch kom Want schijn je 's zomers soms wat fel Om deze tijd mist men haar wel J. M. Hoofdstraat 51 - Tel. 3184 Veenendaal ZIEKENFONDSLEVERANCIER

De Vallei | 1960 | | pagina 1