DE VALLEI perken te buiten Aardbeien i Ananas Frambozen: I.05 maakt u de feestdagen goedkoper Voor de Jeugd KERST-KLEURWEDSTRIJD Het kaarsje in de Kerstnacht Perziken Abrikozen Ananas Fruitcocktail Aardbeien dST FEUILLETON EET KIP Doperwtjes fijn literblik 99 bonen literblik 65 goudreinetten literblik 49 iS^erse Ham 100 gram 39 in olijfolie 3 blikjes alm hele moot per blik 97 !VeP Neco per blikje 58 Blanke tonijn hele moot, StarKist blik *7 gesneden (met punten) blik 7S literpak 65 Zoute' pinda's zak 225 gram 55 Gepelde pinda's °rr^ngram ïn doos 18 stuks Waffelkoeken .zak 18 stuks Cake-Mix -in een wip klaar per pak Kerstkrans roomboter en amandelspijs t Madeira voor de fijne keuken flesje Vinolia rode vruchtenwijn .per fles la Advokaat primaper fles 4 Grote aanbieding VRUCHTEN OP SAP blik 2 blik BLIK Luxe Delfts-blauwe bus llken gesneden dikke hele schijven literblik literblik I-59 per fles 1 «9S Jeaujolais Supérieur .per fles 2.5° Vermouth Lamati rood en wit in fraaie gratis geschenkdoosliterfles 4« FidaJgo Ruby Port Sherry medium dry SAMEN in fraaie draagdoos GRATIS Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal 23 dec. 24 24 25 26 26 27 OT ft 27 28 28 29 29 WIE ZIJN ER JARIG? Annemarie Huibers. Nelly Hootsen. Wimmie van Barneveld. Jaap Lodder. Ria van Wagensveld. Gijsbertha v. d. Bijl, Rhenen. Jannie Scheffer, Rhenen. Ferry Lemmen. Eva Heiwegen. Teuntje van Heerikhuizen. Sjoelie van Hardeveld. Beri v. d. Wolf. Joke v. d. Poel. Alle jarigen gefeliciteerd! OPLOSSING RAADSELS I. 1. Een novelle is een kort proza verhaal. 2. Een herik is een kruisbloemige plant. 3. Een certificaat is een getuig schrift, een schriftelijke ver klaring. 4. Een minstreel is een middel eeuws muzikant. II. Een vis, de tong. III. Bee,* - Beerta. I. Korenschuur - schuurdeur; water hoos - hoosvat; broodschaal - schaaldier; voetzool - zooldier; vishaak - haakgaren. II. Haai. III. Krans, kers, kies, kous, kroos, kans, karwats, kaas. ZILVERPAPIERAKTIE Zilverpapier en capsules ingekomen van: Tonnie, Pietje, Guusje en Hennie Mulder (Goed zo, jongens!) Adri Blit- terswijk in Eist en mevr. Van Baaren. Namens de blinden hartelijk dank. Beste Eefje de Gooijer, Bedankt voor je brief hoor. Leuk, dat je ook wat hebt gewonnen hé? Je zit dus al in de vierde klas en haalt mooie cijfers. Goed zo! Schrijf je me ook eens wanneer Gert, Co en Kees jarig zijn, dan komen hun verjaardagen ook in onze rubriek. Gerrie is nog een beetje te klein hè? Nou, dag Eefje, de harte lijke groeten van tante Jos. BESTE NEVEN EN NICHTEN, Alweer een wedstrijd; alweer een kleurplaat! Een gezellig werkje voor de Kerstvakantie. Als jullie moe van het spelen en een beetje verkleumd binnen komen, pak dan je kleurpotloden of je verfdoos en werp je op deze schilderij. Een kleine kerk, hoog in de bergen. Er ligt wat sneeuw en op deze kerstmorgen haasten de mensen zich, bij het luiden van de kerstklokken, naar het bedehuis. Doe er maar weer je best op! Er worden weer vier prijzen uitgeloofd die bij adverteerders van „De Vallei" moeten worden besteed, n.l. een le prijs van 5,een 2e prijs van 3,50; een 3e prijs van f 2,50 en een 4e prijs ook van 2,50. Bovendien zijn er weer vier troostprijzen elk bestaande uit een set met 3 kleuren ballpennen. De inzendingen worden weer verdeeld in vier grot pen, naar de verschillende leeftijden. Alle kinderen, wier ouder abonné zijn van „De Vallei", kunnen weer meedoen. Op de voorkant van je tekening duidelijk vermelden: naam, leeftijd, verjaringsdatum, adres en woonplaats. Inzendingen moeten uiterlijk 1 jan. ingeleverd zijn bij het redactiebureau van „De Vallei" Parallelweg 10. Als jullie de tekening over de post stuurt, willen jullie er dan aan denken, voldoende porto op de envelop te plakken? Nu jongens en meisjes veel plezier bij het kleuren en allemaal een blijde en gelukkige kerst toege wenst doorTante Jos. P.S. Op de envelop vermelden „Kerstpuzzel" Aan de rand van het bos en bij het heideveld stond het landhuisje van de familie Westerbeek. Op kerstavond za ten de kinderen allemaal om de tafel en toen had vader een heel mooi ver haal verteld. Van de herders die in het veld waren bij de schapen. Er was in eens een vreemd, fel licht geweest en zingende engelen. Eén engel had ver teld van een stal waarin een Kindje was geboren. Dat Kindje was Jezus. Die later groot werd en toen zo heel veel van kinderen hield. Vader ver telde dat de herders daarna naar de stal gingen om het Kindje te zien. Eén herder was wat achteraan gekomen, omdat hij nog even naar een schaap moest kijken, dat een beetje ziek was en toen was die herder verdwaald in het donker. Dat vond hij zo erg, want hij wilde het Kindje waarvan de engel verteld had, ook zo graag zien. Ineens zag hij toen een lichtje in de verte en door dat lichtje had hij de stal kunnen vinden. Toen de andere herders in de stal kwamen, hadden ze hun kameraad gemist. Ze waren al bang dat hij ver dwaald was en daarom hadden ze een klein lichtje achter het raam van de stal gezet en dat lampje had de herder gezien en toen had hij, gelukkig, de stal toch kunnen vinden. In aanbidding knielde hij naast de andere herders bij de kribbe neer, waarin het Kindje lag, de Koning der wereld, de Zaligmaker. Vader kon erg mooi vertellen en de kinderen hadden heel stil zitten luiste ren. Daarna zongen ze samen nog enke le kerstliederen bij de piano en toen ze nog een laatste kopje chocolade had den gekregen, moesten de kinderen naar bed. Elsje en haar grotere zuster Sonja, sliepen samen op één kamer en toen ze zich uitkleedden, moest Elsje telkens nog aan het verhaal denken, dat vader verteld had. Ineens zei Elsje: „Sonja, wij wonen vlak bij het grote bos en de wijde hei en vannacht kon er ook wel eens iemand op de heide (28) Het deed hem goed dat Zwiersma on middellijk al die bedenkingen over Hilko met grote beslistheid verwierp. Voorhout moest toch vooral geen leeu wen en beren op de weg zien, als die er niet waren. Nee, Zwiersma durfde er wel honderd gulden mee te verwed den, dat Hilko, als hij straks thuis kwam, wel een geldige verontschuldi ging zou hebben. „Heus", zei burgemeester Zwiersma zelfbewust, en hij wist niet hoe zijn eigen dochter met angst en beven zijn beslissing over hen had uitgesteld, „heus, geloof me, we moeten veel meer vertrouwen in de jeugd hebben. Zij kiezen veelal onbewust het goede, ter wijl wij door onze diepzinnige gesprek ken, dikwijls door de bomen het bos niet kunnen onderscheiden." De gemeentesecretaris voelde zich na dat oordeel bijna volkomen opgemon terd. Burgemeester Zwiersma viel toch wel mee. In stilte nam hij zich voor de strijdbijl voorgoed te begraven. Deze gesprekken deden de mens toch meer dan de dagelijkse schermutselingen om de macht. Er heerste een bijna vriendschappe lijke stemming toen de burgemeester op het idee kwam om nadere inlich tingen aan Ineke te vragen. Het trouwe vriendinnetje van Hilko zou beslist wel meer weten. „Ja maar, ik wilde het juist voor verdwalen, we hoesten maar een kaars in de vensterbank zetten. Dat hebben de herders toen ook gedaan." „Och mal le meid", zei Sonja, „alle mensen zijn nu thuis omdat het kerstavond is, wie moet er nu verdwalen op de heide?" „We moesten het toch maar doen", zei Elsje. Sonja stak een kaars aan en zette die voor het raam, och ze vond het on zin, maar als Elsje dat nu zo graag wilde. Vooruit dan maar. Sonja en Elsje vielen in slaap en vader en moeder gingen ook naar bed, maar achter het venster van de meisjes kamer bleef de kaars branden. De kaars werd hoe langer hoe kleiner en straks zou ze wel uitgaan Aan de andere kant van het bos stond ook nog een huisje. Daarin woon de de familie Verver. Een vader, een moeder en twee flinke jongens. Vader Verver had een half jaar geleden dat huisje gekocht, het zelf wat opgeknapt en nu was hij daar een kippenfokkerij begonnen. Het woonde wel eenzaam daar bij het bos en bij die grote heide maar de natuur was er ook erg mooi en de hele familie Verver hield van de natuur en het buitenleven. En met de kippen ging het best. Ze legden flink eieren en vader en de jongens fokten kuikens op die dan, evenals de eieren verkocht werden. Vader en moeder Verver hadden ook nog een derde zoon, dat was Arnold. Die was derde stuur man op een schip. Die hield van de zee. Arnold was bijna een half jaar weg ge weest, maar nu zou hij wel gauw thuis komen. Vader en moeder Verver wisten niet, dat het schip van Arnold die middag in Rotterdam was aangekomen. Arnold had verlof gekregen om nog naar huis te gaan en hij vond het heel prettig de familie op kerstavond te kunnen ver rassen en dan fijn met de kerstdagen thuis te zijn. Er zou wel een dikke kip in de pan zijn. Maar Arnold moest nog een hele reis maken. Eerst met de trein van Rotterdam naar Steenwijk, toen nog een eind met de bus en het laatste eind moest hij lopen. Arnold was nog maar één keer op de kippenfokkerij geweest. Dat was in de zomer, toen vader het huisje op de heide gekocht had en Arnold met zijn vader mee gegaan was om de boel eens te bekijken. Toen was het heel lang licht, maar nu december was het zo vroeg donker. En het was al zo laat, maar Arnold was helemaal niet bang om nog een wande ling van drie kwartier te maken naar het huis van zijn ouders. Als hij in een storm op de brug van het schip stond was hij ook niet bang. En Arnold wist nog wel ongeveer hoe hij lopen moest. Eerst vanaf het dorp een eind straat weg, dan de derde weg links tot aan het bos, dan dwars door het bos heen naar de heide en dan nog tien minuten over een zandweg. Hij zou het wel vin den. Maar Arnold vond het niet. Hij vond wel de straatweg en de derde weg links, maar in het bos was het zo donker, dat hij helemaal de kluts kwijtraakte en in 't laatst helemaal niet meer wist waar hij was. Dat vond Arnold niet prettig. Het was een koude avond en als hij de weg niet weer vond dan zou hij de hele nacht buiten moeten blijven. Hij keek na al het gedwaal met een lucifer op zijn horloge en zag dat het al bijna half elf was. Arnold wist echt niet wat hij doen moest. Hij dwaalde maar steeds rond en hij was bang dat hij in het bos zou moeten blijven tot het weer licht zou zijn en dat zou nog een heel lange nacht duren. Kerstnacht in het eenzame bos, dat was niet erg prettig. Op een open plekje in het bos had hij al eens naar de lucht gekeken. Hij was zeeman en als er sterren waren, zou hij misschien de richting kunnen vinden, maar er waren geen sterren, de lucht was zwaar bewolkt. Een beetje moede loos leunde Arnold tegen een boom. Straks ging het misschien ook nog re genen en wat zou die nacht lang zijn. En toen veerde Arnold ineens op. Was dat nu verbeelding of werkelijkheid? Wat zag hij daar toch tussen de bomen door? Het leek wel een lichtje. Arnold had scherpe ogen en hij tuurde inge spannen in het duister. Maar nu zag hij het duidelijk, daar in de verte was een lichtje. En waar licht was, waren mensen. Hij moest op dat lichtje af. Met nieuwe moed begon Arnold te lopen. Het was een heel eind, maar steeds hield hij het flakkerende lichtje in de gaten en toen zag Arnold ineens een landhuisje voor zich. Ineens her innerde hij zich, dat hij een half jaar geleden dat landhuis ook gezien had. Maar wat gek, dat die mensen zo maar een kaars voor het raam hadden staan. Arnold trok moedig aan de bel, maar hij moest wel drie keer bellen voor va der Westerbeek wakker werd. „Vrouw' zei hij, „er wordt gebeld, wat kan dat nu zijn, half twaalf in de nacht." „Wees toch voorzichtig", zei zijn vrouw, „je kunt nooit wetéh, wat het is, we wonen hier zo eenzaam." Maar vader stapte uit bed en ging naar de deur. Hij deed eerst het raampje van de deur open en vroeg wie er was. Een vreemde stem deelde mee, dat hier de oudste zoon van Verver, de kippenboer, stond, die verdwaald was. Vader kende de familie Verver wel en de deur ging open. De jonge stuurman stapte binnen en toen vertelde hij het verhaal van zijn aan komst in Rotterdam en dat hij ver dwaald was. „Maar gelukkig meneer, in uw huis brandde een lichtje en dat heb ik gezien." „Een lichtje", zei vader Westerbeek, „maar man, dat bestaat niet, we sliepen allemaal al." „En toch is het zo", zei de jonge Verver, „als u even mee naar buiten komt, dan ziet u het." Vader liep mee naar buiten en inder daad, voor het raam van de kamer van zijn dochters flikkerde nog flauw een lichtje, want de kaars was bijna opge brand. „Och", zei vader, „dat is vast iets van onze Elsje. Ik heb vanavond een kerstverhaal verteld van een ver dwaalde herder en een lichtje in de stal en nu heeft zij een kaars voor het raam gezet, ze leeft altijd zo mee als ik een verhaal vertel." De jonge Verver kreeg nog een kopje koffie van moeder VOOR HARTIGE HAPJES! Kleine toost per pak 32 Cream Crackers Patria pak 60 Mayonaise per tube 49 pV Hele augurkjes zoetzuur pot S9 Zilveruitjes per pot 49 Paling/Zalmmayonaise tube 75 Halfrode zalm Canadese blik 225 Noorse haringhapjes blik v.a. 65 appttiI site - cocktail mac kt gaffclbiter) Crabmeat Chatka per blik 350 Sandwich Spread Heinz pot 98 Hors d'oeuvre salade blik 69 Nibb-Its per zak 70 Cocktailworstjes blik14st. 98 Knakworst Frankf. bl. 6 st. 98 DE FEESTELIJKE NOOT1 Grote Franse walnoten in dop 250 gram 85 Elitehaver met 4 soorten noten zakje 5 5 Tafelamandelen 100 gram 75 Cashewnootjes^ezowren zakje 69 Gemengde noten idem 69 Hazelnoten gepeld 100 gram 69 Hazelnoten in dop 250 gram 79 uit de diepvries panklaar Malse Poularde per 500 gr. 240 'in diverse gewichten per stuk Verkrijgbaar in een groot deel van de AH-filialen. BAK HET ZELF! Witte bloem pak 500 gram 25 Zelfr. bakmeel pak 500 gram 3 2 Cakemeel pak 500 gram 45 Zuivere slaolie grote fles 98 Krenten 250 gram 45 Calif, blauwe rozjjnen 250 gr. 49 Sukade hele. 100 gram 45 Bakamandelen 100 gram 65 FIJNE ZOMERGROENTEN! literblik Doperwten extra fijn 15 5-149 Doperwten fijn 110-99 Doperwten middel fijn 92-89 Holl. snijbonen89 Tuinboontjes half blik 85 Worteltjes extra fijn 119 Sperziebonen 85-75-65 Appelmoes van goudreinetten 79-59-49 25 naar keuze halve schijven hele schijven naar keuze VOOR 'N HEERLIJKE SOEP! Champignons de Paris blik 85 Gesneden asperges blik 75 uU9 Kippesoep Heinz blik 108 Champignonsoep Heinz blik 108 Soepballetjes blik 79-55 ALLERHANDE! French Capers Crosse <L Black well flacon 140 Keuken-Madeira flesje 95 Citroensap Sunkist blikje 42 Ananassap blik 49 DelMonte Feestfruit-actie l Ananas, schjjven blik 118 Fruitcocktail blik 144 Halve perziken blik 130 Mandarijntjes Geisha blik 95 Kersen met pit pot 115 Kersen zonder pit blik 110-65 Tutti Frutti le keus 250 gr. 89 Calif, abrikozen 100 gr. 59 Casseler-rib 100 gr. 69 Noorse kaas div. smaken doos 4 5 KERST-TRAKTATIES! met zuivere amandelspijs Roomboter-Kerststaaf .135 Roomboter-Kerstkrans .275 rijkelijk bestrooid met amandelen Amandelkransjes pak 69 met suiker bestrooid: Kerstkransjes pak 49 Choc, kransjes 100 gr. 69 Choc, kransjes gevuld 100 gr. 39 Choc, kransjes musket 100 gr. 49 Fondantkransjes doosje 49 Hazelnootreep dubbel-dik 3/89 Gemberkoek per stuk 59 gevuld met een rol <8 15 Zaanse koeken samen 6.®5 SUPERIEURE WIJNEN Landwjjn rood en wit ..165 Bordeaux rood en wit. 195 Pfalzer Weinkönig. .195 Chateauneuf du Pape 375 Liebfraumilch 295 Graves Supérieures 290 NIEUW! Lichte zachte wijn Rosé de France .195 (koel geserveerd is deze wijn geschikt om praktisch elk gerecht op te fUT/JM luisteren AANTREKKELIJKE WIJN-AANBIEDING Bij gelijktijdige aankoop van 12 flessen wijn, gesorteerd naar keuze, een fles Bordeaux Réserve du Palais Gallien of Rosé de France bij aankoop van 6 flessen (als boven) een fles Bordeaux of een fles Rosé de France voor HALVE PRIJS. (AUera geldig voor natuurwijnen. Uiige- ilotea ijja Martini en Saranto Vermouth, Champagne en alle vruchtenwijnen) KWALITEITSGARANTIE Wanneer u enig bü AH gekocht artikel niet élke cent waard acht die u ervoor betaalt, dan geeft AH u het volledige bedrag prompt terug. Albert Heijn De Albert Heün winkels zijn in de Kerstweek (van dinsdag 20 t/m vrijdag 23 december) tot 's avonds 9 uur geopend. met een lekker stuk kerstkrans en toen liep vader even met hem mee over de heide. Met tien minuten stond de stuur man voor de ouderlijke woning en daar moest ook nog heel wat geklopt en ver teld worden voor in de nacht de deur open ging. Maar wat was de familie Verver blij dat Arnold er was. Vader Westerbeek liep weer naar huis, blij dat hij zijn buren had kunnen helpen, dank zij ook zijn dochtertje. De volgende morgen hoorde Elsje wat er gebeurd was. Vader zei dat ze het nooit weer mocht doen, zomaar een kaars laten branden. Dat beloofde Elsje en zus Son ja ook, maar Elsje zei tegen haar zus ter: „Die arme Arnold Verver had wel een ongeluk kunnen krijgen in het bos en ik weet zeker, dat gisteravond het Kindje in de kribbe in mijn hartje ge fluisterd heeft, dat we een kaars bran dend voor het raam moesten zetten. Want dat Kindje weet alles en het wist ook, dat In de kerstnacht die zeeman naar huis zou komen en dat hij verdwa len zou, net als de herder uit het ver haal van vader." En zo vierden de families Westerbeek en Verver daar bij die grote heide een blij kerstfeest, gelukkig in de weten schap dat in Bethlehem het grote Licht was gekomen en het kleine Elsje vond het fijn dat die grote zeeman met haar hulp nog vóór de nacht in de gezellige familiekring was aangeland. Ineke geheim houden", protesteerde Voorhout. „U weet dat wij de vriendschap tus sen Hilko en Ineke van harte toejuichen en wanneer zij hetzelfde vermoeden krijgt, dan zou zij wel eens afstand van Hilko kunnen doen. U had me juist weer moed gegeven dat alles goed komt." „Als er werkelijk een goede verstand houding tussen die twee heerst, dan is er toch geen tractor die hen van elkaar kan krijgen", meende Zwiersma. Nog nauwelijks gerustgesteld gaf Voorhout toe. Het heldere stemmetje van Ineke klonk heel verbaasd door de telefoon. „Ja, Hilko was in de namiddag bij haar geweest. Hij had geen rust over de verdwijning van Linda. Hij zou op on derzoek uitgaan. Omdat ze verder niets van Hilko gehoord had, nam ze aan, dat hij geen succes had gehad. Nu bleek dat hij nog niet terug was, maakte zij zich ook ongerust. Ze zou straks nog eens opbellen." Zwiersma en Voorhout keken elkaar aan. Hilko op onderzoek. Dan vertrouw de hij ergens de zaak niet en had hij zich waarschijnlijk een eigen mening gevormd. „We moeten opperwachtmeester Pol ten waarschuwen, meende Zwiersma. Hij is zeer goed met de gedragingen van de jongelui op de hoogte. Misschien brengt hij ons op een nieuw idee." Even later verscheen Polten al. Hij luisterde naar de beide heren zonder hen in de rede te vallen. Dan dacht hij diep na. Wanneer Hilko zelf op onder zoek wilde uitgaan, dan betekende dit dat hij hier in het dorp nog hoop had. Buiten het dorp zou Hilko wel even een seintje hebben gegeven. Het dorp zelf en de naaste omgeving kende hij als zijn broekzak. Hilko was ook op de hoogte van de plaats waar het losgeld moest worden gedeponeerd. Morgen was het de dag. De plaats was zo ge kozen dat men naar alle kanten zou kunnen vluchten, maar ook bovendien naar alle kanten uitzicht had. De eiser moest dus ook met de situatie goed op hoogte zijn. Had Hilko misschien op die plaats al de wacht betrokken? Mis schien wilde hij ook eerst Linda ont dekken, om zo het dreigement van de chanteur alle waarde te ontnemen. Als hij in Hilko's plaats stond, waarheen zouden dan zijn gedachten gaan? Pol ten dacht aan de avond toen hij de jon gelui in de auto had aangehouden. Hil ko was toen bij Linda achtergebleven. Nu ja, dat waren zijn zaken niet. Maar die Eric was er ook geweest. De woon wagen was echter doorzocht en Eric verhoord. Toch mocht hij die vent niet en Hilko zou hem waarschijnlijk ook niet sym pathiek vinden. Ergo, zou Hilko toch wel weer bij Eric gaan zoeken. Mis schien hoopte hij door langdurige be spieding iets gewaar te worden. Hij zelf had ook het voornemen om het niet bij het eerste bezoek aan de woonwagen te laten. Die jongens konden soms ook zo logisch denken. Polten wist op dat moment niet hoe raak zijn conclusies waren. Hilko lag, op enige afstand van de wagen, al uren in de grasberm. Hij kon zelf niet ver klaren waarom hij hier naar een oplos sing van de verdwijning van Linda zocht. Hij was zo maar zijn intuïtie ge volgd. Eerst had hij een bezoek aan Ineke gebracht. Eerlijk had hij haar alles verteld van zijn zinsbegoocheling. Van de vrede, die er later in zijn ge moed was gedaald en van de onrust die hem nu weer bevangen had, toen hij hoorde dat Linda weg was en dat men losgeld eiste. Hij had Linda oprechte vriendschap aangeboden. Nu moest hij tonen wat dit waard was. Zijn onrust zei hem dat Linda in grote nood was. Haar briefje was echt geweest, daar twijfelde hij niet aan. „Ze had zo'n wanhopig gezichtje toen ik haar verliet" vertelde hij aan Ineke. „Ze is blindelings verliefd op die Eric en ik vertrouw hem geen steek. Wie weet welk drama zich heeft afgespeeld. Maar voor ik op onderzoek uitga, vond ik dat je alles moest weten. Zou je me nog kunnen vertrouwen Ineke, al heb ik het niet verdiend?" Ineke had geglimlacht als een wijs moedertje en Hilko's hart smolt bij de aanblik van de lieve lach om haar mond. „Liever dood, dan dat ik mijn Ineke nog één keer verdriet doe", fluisterde hij haar in het oor. „Liever dat je nu de ervaring hebt opgedaan en er door geleerd hebt, dan later", zei Ineke. „Weet je wel dat alle mannen zo één keer in hun leven een fata morgana zien?" Hilko bedolf haar vertederd onder een lawine van kussen. Ze keken elkaar diep in de ogen en vaster dan ooit wis ten ze dat ze onverbrekelijk aan elkaar verbonden waren. Ineke liet Hilko dan ook met een gerust hart gaan. Ze was zelfs nog een beetje trots op hem omdat hij zijn vriendschapsverbond zo ernstig nam. Met de glans van haar stralende ogen nog in zijn hart, was Hilko op weg ge gaan. Hij wist dat Eric al verhoord was en de wagen doorzocht, dus verwachtte hij daarvan niet veel heil meer. Het beste was om Eric lange tijd gade te slaan en uit zijn gedragingen te weten te komen in welke richting hij zou moeten zoeken.

De Vallei | 1960 | | pagina 6