Positie kleding DE ERVEN BLIJDSCHAP OVER SLUITENDE BEGROTING De gemeenteraad van Amerongen kwam bijeen Marktberichten EDERVEEN Hij is er weer... Café De Bijenkorf bankwerkers en machinebankwerkers GROOT en KLEIN DRUKWERK Drukkerij De Gelderse Vallei JAPON JAPONNEN ROKKEN ARAM De rode burcht Iph anca AMERONGEN SCHERPENZEEL UIT DE RAAD VAN RENSWOUDE: vitrage overgord ij ns tollen JAC. VAN SCHUPPEN 3<Cerótoclttend aan het meer° Lezing voor C.B.T.B. over graslandbemesting oud en nieuw Het Kwaliteitshuis Maison Kramer HOOGOVENS IJ MUIDEN beschikbaar Positie-pakjes structuur I 24.75 Positie-rokken I 12.75 en I 16.75 van Donderdagavond: V.C. Veenendaal - Celebes V.V. „Renswoude" versloeg Oranje-Wit op eigen terrein Uitslag Kerstvolleybal toernooi Oranje-Wit verliest met 3-0 van Renswoude D.V.S.A. verloor van Veense Boys SPORTPROGRAMMA Alleen G.V.V.V. speelt vriendschappelijke wedstrijd De gemeenteraad heeft tydens de vergadering van vorige week dinsdag met blijdschap geconstateerd, dat de gemeentebegroting van het jaar 1961 een gunstig beeld geeft. Een sluitende begroting heeft de raad de gerustheid gegeven, dat het financieel beleid van Renswoude in handen wordt gehouden en dat van r^kswege is ingezien, dat de gemeente Renswoude in haar financiële moeilijk heden moet worden opgevangen. De heer Vermeulen maakte zich de tolk van de raad en van de begrotings commissie. Het had zijn volle instemming dat het bedrag per leerling voor het bijzonder onderwijs was verhoogd van 35,op 40,per leerling. Verschillende wensen bracht de heer Vermeulen nog ter sprake en meer spe ciaal liggend op het gebied van ver betering van wegen. Hier staat nog wel het een en ander te gebeuren. Burgemeester J. A. Hosang, die de vergadering zoals gewoonlijk presideer de, dankte de heer Vermeulen voor het gesprokene en voor de waarderende woorden aan het adres van b. en w. Inderdaad, aldus de voorzitter, heb ben wij nog een aanzienlijk verlang lijstje van in de toekomst uit te voeren objecten, tezamen een investering van ruim 7 ton. Helaas zal de Cultuur technische Dienst in deze wel geen sub sidie verlenen, aangezien de middelen bij deze dienst voorshands zijn uitge put. Toch somde burgemeester Hosang dit lijstje nog even op en het omvat: 1. aanbrengen van een slijtlaag op de Emminkhuizerlaan en een gedeelte van de Kooiweg. Geraamde kosten 17.000,—; 2. aanbrengen van een deklaag op de Barneveldsestr. Raming 84.000, 3. reconstructie van een gedeelte van de Kooiweg. Begroting 37.000, 4. verbetering van de oprit naar de brug aan de Roode Haan. Raming 46.700,—; 5. verharding van de Parallelweg. Ge raamde kosten 70.000, 6. bochtafsnijding Emminkhuizerlaan. Raming 60.000, 7. verbetering Veenweg, geraamde kos ten ƒ74.500,—. B. en w. hopen zo spoedig mogelijk met nadere voorstellen in de raad te komen, al zullen al deze werken grote financiële offers vragen. De Ubbeschoterweg, Bekerweg en Daatselaarsweg zijn in één plan onder gebracht, dat een wat wonderlijke ont wikkeling heeft, aldus de voorzitter. De Cultuurtechnische dienst had aanvan kelijk hiervoor subsidie toegezegd, maar kan deze verplichting niet meer na komen. De voorbereidingen voor de plannen gaan evenwel door en de uit voering ervan zal een belangrijke ont sluiting van het Noorderkwartier be tekenen. Men is bezig met de regeling van deze afstand van grond voor de uitvoering. Op een vraag van de heer Zweers zegt de voorzitter, dat het de bedoeling is bij de verbetering van de Veenweg een gedeelte van de Slaperdijk af te graven. Dit ter verbetering van het uit zicht ter plaatse. Bij de begroting van het gemeentelijk woningbedrijf voor 1961 was de com missie .geconfronteerd met een enorm aantal cijfers, voor een kleine gemeen te als Renswoude zelfs met getallen van 7 cijfers. Helaas had men nog geen ramingen voor de nieuwbouw 1961 aangetroffen, omdat het bouwvolume nog niet be kend is. Triest was het volgens de voorzitter, dat b. en w. bij de nadering van 1961 het bouwvolume nog niet wisten. Voor zitter Hosang kon dan ook niet anders dan in mineur zijn. Destijds vertoonde Renswoude het meest schrikbarende beeld van de provincie t.a.v. de woning nood in percentages uitgedrukt. Spreker deed dan ook een beroep op allen die bij de verdeling van het woningcontin gent betrokken zijn om Renswoude goed te willen bedenken. Er is enige vooruitgang, maar de lijst van woning zoekenden wordt gestaag groter. Aan de Reedeweg zou de resterende grond in optie uitgegeven zijn had de heer Zweers horen verluiden. Hij vroeg of de gemeente deze grond niet zelf moest houden voor woningwetbouw. Inderdaad was volgens de voorzitter het zuidelijke gedeelte van deze weg in optie uitgegeven aan een particuliere bouwer. B. en w. meenden voldoende grond te hebben om het bouwvolume 1961 te kun nen verwerkelijken. De heer Zweers was er toch niet hele maal gerust op. Hij was bang, dat deze particuliere woningen te duur zouden wor den voor de arbeiders, die geen buiten sporige hoge huren kunnen betalen. Maar de voorzitter zei, dat deze huizen bij voorkeur bestemd zijn voor particuliere bouw. Daarop vroeg de heer Zweers of het dan niet mogelijk was de hiervoor in aan merking komende personen deze wonin gen te laten betrekken en de vrijkomen de woningwetwoningen toe te wijzen aan arbeiders. Dat vond de voorzitter een be denkelijk plan en wel te ingrijpend. Bij het punt notulen deelde de voor zitter mede, dat de PUEM verschillendegemeenten brengen. Voorzitter zegt dat lichtpunten buiten de bebouwde kom zal bijplaatsen. Tot ambtenaren van de burgerlijke stand werden benoemd burgemeester J. A. Hosang in de vakature wijlen M. J. L. Baron Taets van Amerongen van Rens woude en de heer P. C. Grundman, in de vakature J. Meijer. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Oosterink of ook langs de Groeperweg een beplanting wordt aangebracht, het geen het geval bleek te zijn. De beplanting langs de Barneveldse- straat zou volgens de heer Vlastuin ge vaar voor het verkeer kunnen opleveren, maar er is rekening gehouden met ver- keersbelangen, zei de voorzitter en wet houder Wolleswinkel voegde hier nog aan toe, dat de struikbeplanting laag zal wor den gehouden. De heer Zweers vroeg tenslotte hoe het zat met de fabrieksgrond. De voorzitter antwoordde, dat een ondernemer die ter plaatse een bedrijf wil vestigen in contact is gebracht met de N.V. Nutricia te Zoe- termeer, die de destijds aangekochte grond wenst te verkopen. Aan het einde der vergadering dankte de voorzitter de raad en het personeel voor de prettige wijze van samenwerken en wenste hen gezegende kerstdagen en een goede jaarwisseling. De heer Wolles winkel deed dit tot de voorzitter namens de raad. Het hele jaar door een pracht sorte ring ook veel keus In Terlenka Gortstraat 39, Telefoon 2321 Vrydagavond 23 december kwam de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Martens büeen. Afwezig waren de heren Dagnelie en Schreuders. De aangekochte tweedehands vrachtauto stond ter bezichtiging bü het gemeen tehuis. Het presentiegeld van de raadsleden wordt voortaan 8,per vergade ring, het salaris van de wethouders 1200,per jaar. Het spyt de heer Wilde man dat de raad hierin geen zeggenschap heeft gehad. De Ned. Spoorwegen hebben in een brief op 2 december geantwoord op het verzoek van de gemeente een rijwielpad aan te leggen rechtstreeks van de Dwarsweg naar de Slaperdijk. De spoorwegen eisen o.a. dat de open- van de omwonenden te behartigen (het publiceren van het voornemen een der gelijke vergunning te verlenen en het schriftelijk op de hoogte brengen van de omwonenden). Deze moeten zich op een schadevergoedingsverordening kun nen beroepen. Vandaar de aanvulling. De heer Tenge merkt op dat deze vergunningen slechts voor de tijd van 10 jaar worden gegeven. Het is dus eigenlijk een tijdelijke vergunning. In bare overweg in de Dwarsweg moet vervallen. B. en w. willen een en ander onderzoeken en later met een voorstel komen. De heer Hasselaar vindt het een bijzonder zware eis, gezien het luttel stukje weg. Spreker meent bo vendien dat sommige particulieren recht van overweg hebben. Dit zal door de heer Tenge worden nagekeken. Ook de heer v. d. Dikkenberg acht de over weg van groot belang voor Overberg. Het verzoek van de PUEM tot het leggen van een hoogspanningskabel in de Bergweg en de Dwarsweg in Over berg wordt ingewilligd. Aanvulling schadevergoedings verordening Het gaat hier over vergunningen voor het bouwen van woningen, die enigszins afwijken van de normale voorschriften wat betreft bouwplan en ligging. B. en w. zijn bevoegd deze vergunningen te verlenen. G.S. geven thans enige bin dende voorschriften om de belangen b. en w. erg voorzichtig zijn dit soort vergunningen te verlenen. Wordt aan de eis van G.S. geen gehoor gegeven, dan kan niet meer gebouwd worden met toepassing van art. 20 omdat geen goedkeuring van G.S. te verwachten is. Zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Gaarntie geldlening huisvesting bejaarden De kosten voor inrichting van het be jaardencentrum zoals doketerskamer, inventaris recreatiezaal, keuken enz. zijn niet in de rijksvoorschotten begre pen. De kosten hiervan worden op 205.000,geschat. Genoemde centrale kan dit bedrag lenen en verzoekt om een gemeentelijke garantie. De heer Tenge vraagt of dit een voorschrift is of alleen maar een gebruik. Voorzitter: het is gebruikelijk dat de gemeente ga rant blijft. De heer Tenge is van me ning dat de inventaris er moet komen, maar acht roerend goed geen geschikt onderpand. De heer Blankestijn wijst erop, dat indien de garantie niet ge geven wordt, dit vertraging in de tot standkoming van het bejaardencen- centrum kan betekenen. Z. h. st. aan genomen. De punten: aanvulling verordening tot heffing van baatbelasting Lekdijk, aangaan rekening-courant overeen komst met de N.V. Bank Ned. Gemeen ten voor 1961, aankoop grond van de N.V. Columba te Noordwijk en een be grotingswijziging worden alle z.h.st. aanvaard. Aankoop woning B. en w. stellen voor het pand Neder- straat 2 aan te kopen voor 1200, De heer Blankestijn zegt dat de woning zeer slecht is en vraagt of de gemeente er wat aan zal doen. Voorzitter ant woordt bevestigend. Voorstel aangeno men. Benzinepompen Het is niet gewenst dat op iedere wille keurige plaats in de gemeente benzine pompen verrijzen. B. en w. stellen voor een verordening benzinepompen vast te stellen. De heer Tenge wijst erop dat voor sommige grote bedrijven met veel eigen autos een eigen benzinepomp on ontbeerlijk is. Voorzitter zegt dat er teveel benzine pompen komen, vaak op onmogelijke punten. Ieder geval za! afzonderlijk be keken worden. Het gaat erom uitwassen tegen te gaan. Z.h.st. aangenomen. Rondvraag De heer Hasselaar verzoekt de Haarweg die nu bijna klaar is voor het zware ver keer te sluiten. De heer Wildeman wil het volgende in de politieverordening opne men: Het is verboden om vloeibare fae- caliën in de kom der gemeente te vervoe ren anders dan in gesloten reservoirs. Dit naar aanleiding van enkele zeer storende gevallen. De heer Blankestijn wil verbe tering van de Schapedrift. Voorzitter: de Schapedrift is geeen openbare, maar een particuliere weg. De heer van Mourik vraagt een inrit voor een zaak in de Overstraat. De heer v. d. Dikkenberg merkt op dat een gedeelte van het Utrechtse spoor nog steeds is afgesloten. Vraagt openstelling. Voorziter: de ruil met Leersum is nog altijd niet rechts- BOTSING OP MUNNIKENWEG Dinsdagmorgen omstreeks kwart over acht vond op de Munnikenweg een aanrijding plaats doordat de 44-jarige vrachtauto bestuurder G. de doorgang niet vrij liet voor het tegemoetkomende verkeer. Het gevolg hiervan was een botsing met een personenauto, bestuurd door de K. Er ont stond aanzienlijke materiële schade. VEENENDAAL Eierenmarkt: aanvoer 98.000 stuks. Prij zen van f 14,— tot 15,voor de grote eieren en van 11,tot 13,50 voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 75 stuks. Prijzen van 55,tot 70,— per stuk. Handel matig. eenzetting - uitstekend met cijfers toe gelicht - volgde nog een leerzame ge- dachtenwisseling tussen de spreker en de voorzitter - die als dierenarts uiteraard zeer deskundig is - over de verschillende symptonen van de kopziekte. Na de pauze werd eveneens vanwege de Landbouw Voorlichtingsdienst een in teressante film gedraaid over de Zuider zeewerken: „En de zee was niet meer". Deze film toonde de tragiek van de oude Zuiderzeestadjes, die geheel moesten omschakelen en hun Zuiderzee zagen ver anderen in een gigantisch landbouwge bied. Treffend waren de beelden uit de oude stadjes Spakenburg en Volendam. Tenslotte volgde nog een bestuursmu- tatie. In de plaats van de heer G. van Ginkel, werd de heer D. Boonzaayer in het bestuur gekozen. De voorzitter drong er met klem op aan om de C.B.T.B. gro ter te maken en wilde de leden op het hart binden serieus bezig te zijn met het werven van nieuwe leden voor de afde ling Ederveen. Toen na dien nacht de storm had uitgewoed En 't woelig meer zijn wateren neder vlijde, Kwam er een stilte, plots en onvermoed, Van vreemde vrede over snel besneeuwde weiden. Zó schenkt Gij, Heer, na iedre strijd, Die onze trots tot deemoed wist te breken, Na ieder duister dat ons dolen deed, Uw teken: Het wondre weten van Uw Aaanwezigheid D. Philips ^Qadio ^fëallecjoyen ótaat altijd voor klaar* dien de woning na 10 jaar niet aan de eisen voldoet, moet dan de de eigenaar verbouwen of afbreken, vraagt spreker. Indien de woning na 10 jaar wél aan de eisen voldoet^ moet dan ontvangen schade worden terugbetaald? Volgens spreker willen G.S. van de schadever goedingen af en dit ten laste van de krachtig. Dit is binnenkort te verwach ten. De heer v. d. Dikkenberg vraagt twee lichtpunten aan de Broekersteeg in Over berg. Burgemeester IV^rtens sluit de verga dering met een woord van dank aan de Raad voor de prettige sfeer waarin de vergaderingen dit jaar werden gehouden. Woensdagavond hield de afdeling Eder veen van de Chr. Boeren- en Tuinders- bond een vergadering in café v. d. Lin den, waar de heer B. v. d. Brink van de Landbouw Voorlichtingsdienst uit Oos terbeek sprak over de bemesting van het grasland en dan speciaal het gebrek aan sporenelementen in verband met kop ziekte van het rundvee. Tevoren had voorzitter van Riesen een gedeelte uit Lukas 1 gelezen en heette allen welkom. De spreker de heer v. d. Brink wees erop dat de meeste boeren te zwaar mes ten. Uit onderzoekingen van een proef station was gebleken dat ook in Eder veen de grondtoestand niet goed was. Men had in 74 bedrijven in Ederveen een onderzoek ingesteld en daarvan bleek bij 32 bedrijven de kalkhoeveelheid nor maal, bij 41 abnormaal hoog en bij 1 matig. Op de Ederveense boerderijen was ook het fosforzuurgehalte veel te hoog. Bij 68 bedrijven was dit abnormaal hoog, bij 2 goed en bij 4 ruim voldoende. Ook was er een groot surplus aan kali. Bij slechts 18 bedrijven normaal, bij 28 ruim en eveneens bij 28 veel te hoog. Vooral het laatste is funest in verband met het optreden van de kopziekte bij het rundvee. De spreker toonde aan dat een bedrijf dat zelf voldoende mest pro duceert, beslist geenV kunstmest behoeft bij te voegen. Als de verhouding kali- kalkmagnesium is verstoord bestaat er kans op kopziekte. Na de leerzame uit- Een keur van artikelen voor Chipolatapudding met rum en vruchten Blanche Manger een pudding van amandelen en Japanse perzik Een ruime keuze Nieuw jaarstaar ten speciaal opgemaakt Sneeuwballen in roomboter gebakken, gevuld met slagroom, appelflappen, appelcarrees, appel bollen en appeltaart. Apart van smaak zijn ook onze saucijzenbroodjes, ragoutbroodjes gevuld met vleesragout, pasteitjes met kippenragout en champignons. - Doet uw keuze uit onze etalages. Tel. 2365 - Kerkewljk 21 Wij verwerken uitsluitend roomboter WIE? aan de Nieuweweg 267, Tel. 2310 Na een flinke modernisering en ver nieuwing openen wij heden om 5 uur onze zaak. Wij hopen dat wij door een vlotte be diening Uw vertrouwen mogen winnen. Uw bezoek zal door ons ten zeerste op prijs worden gesteld. Hoogachtend, W. F. SPIES. De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. en aangesloten bedrijven N.V. Mekog, Cemij N.V. en Breedband N.V. te IJmuiden vragen in verband met uitbreidingen voor reparatie- en onderhoudswerkzaamheden. Door de aard van de bedrijven kan een verant woordelijke en afwisselende werkkring worden geboden. Het werk wordt hoofdzakelijk in dag dienst verricht. Zij, die een gedeeltelijke opleiding hebben ge noten of een beperkte praktijk hebben worden aangeraden eveneens te solliciteren. Voor hen bestaat de mogelijkheid door middel van een be- drijfscursus zich verder in het vak te bekwamen. Het aanvangsloon is afhankelijk van de functie en de mate van vakbekwaamheid. De lonen zijn gebaseerd op werkclassificatie overeenkomstig de C.A.O. in de Metaalindustrie. Min. leeftijd 25 jaar, max. 45 jaar. Sollicitaties (schriftelijk) te richten aan: Hoogovens - IJmuiden, Personeelsza ken, gebouw „Buitenhof", met vermelding van naam, geb. plaats, geb. datum, volledig adres en de werk zaamheden die werden verricht. Voor gehuwden komt luwden I nt een j WOlUlig Ibei Gedurende de wachttijd op de woning worden de reiskosten voor het wekelijks gezinsbezoek vergoed. moet correct en prettig zitten. Geeft u de voorkeur aan een of draagt u liever een ROK met BLOUSE of VESTJE? in mousse-bryl, en tinneroy in alle maten in terlenka, strak en plisseé in diverse kleuren, tweed, kamgaren enz. Bijpassende BLOUSES in diverse kwaliteiten en kleuren SPECIALE AANBIEDING: stevige kwaliteit In DUSTERS en PEIGNOIRES vele modellen, reeds vanaf f 11.75 Dames- en Kinderconfectie Hoogstraat 16 Telefoon 2032 (12) Aram haalde zijn schouders op. „Het lijkt hier wel een verzameling gekken" merkte hij verstoord op. „Laat ons weggaan", stelde Iklas voor. „Wie weet, wat er nog meer voor verrassingen verborgen zijn!" Doch Arams nieuwsgierigheid was nu pas goed gewekt. Opnieuw bonsde hij op de deur. „Ge vergist u!" schreeuwde hij. „Wij zijn hier niet ge komen om u kwaad te doen! Wij hebben slechts on derdak gevraagd voor de nacht! Kunnen wij u van dienst zijn?" Even bleef het stil. Toen klonk het geluid van grendels, die teruggeschoven werden en de deur werd op een kier geopend, terwijl de oude man argwanend om de hoek gluurde. Maar toen hij zag, dat niemand aanstalten maakte om hem aan te vallen, klonk een wereld van wantrouwen in zijn stem, toen hij vroeg: „Wie zijt ge en wat zoekt ge hier op Iphanga? Het is hier niet goed! Ge kunt beter heengaan, voor het te laat is!" (Wordt verv.) TWEE AUTO S SLOEGEN DOOR GLAD HEID OVER DE KOP Tengevolge van de gladheid zijn donder- dagochten j.l. in de bocht op de Rijksweg nabij de Veenseweg achter elkaar twee voertuigen aan het glijden gegaan en en kele malen over de kop geslagen. Geluk kig bleef het bij een drietal niet al te ernstige gewonden. Gezien de toestand van één der verongelukte wagens, had het veel erger kunnen zijn. De eerst wagen die aan het glijden ging was van een aannemer uit Amsterdam die met vier personen op weg was naar het werk. De wagen ging net op de bocht aan het glijden, sloeg enkele malen over de kop en bleef grondig vernield in het eikenhakhout liggen. Even hierna over kwam een militaire jeep hetzelfde, echter de schade bleef hiervan beperkt. Van de vier inzittenden van de eerste wagen moesten drie met verwondingen naar het ziekenhuis in Veenendaal vervoerd wor den. De militairen van de jeep kwamen met de schrik vrij. De afdeling Ederveen deed ook mee aan de hulpaktie - door de landelijke C.B.T.B. georganiseerd - voor de collega agrariërs in Griekenland. GESLIPT Een in de richting Woudenberg rijdende auto, bestuurd door de 22-jarige A. A. van Veldhuizen uit Scherpenzeel, raakte zaterdagmorgen op het Holevoetplein aan het slippen en kwam met een harde klap tegen het winkelpand van Wittenberg tot stilstand, na vooraf een melkwagen van Malenstein uit Bunschoten en een langs de weg staande boom aangereden te heb ben. Door de klap werd de bestuurder Van V. uit de auto geslingerd, doch mankeer de wonder boven wonder niets. De auto werd zodanig beschadigd dat zij moest worden weggesleept. Donderdagavond (20.30 uur) zal in de zaal van het Chr. Lyceum het dames-hoofd klasseteam van VC Veenendaal de strjjd aanbinden met de tienvoudige kampioene van Nederland, het Haagse Celebes. Vorig jaar wist VCV op verrassende wijze Celebes van een elfde Ned. kam pioenschap af te houden en ook nu zijn de kansen van VC Veenendaal op de overwinning volop aanwezig. Celebes be gint zich echter - getuige de fraaie over winning op REVA - te herstellen na een uiterst zwakke start. Een enthousiast en geconcentreerd VCV moet echter voor een sensatie kunnen zorgen, waarbij het er vooral op aan komt, dat de aanvalskracht van Wil Versteeg goed wordt uitgebuit. Het eerste herenteam beging geen ver dere misstappen en won gedecideerd van het Zeisterse Levu I. Het blijft jammer, dat de NeVoBo nog steeds geen oplossing kan vinden voor de veel te grote krachts verschillen, welke thans binnen vrijwel iedere klasse bestaan. Hierdoor worden voor ploegen, die dit verschil in klasse ervaren of moeten ondergaan het grootste deel der wedstrijden weinig interessant. Uitslagen van deze week: Levu I VC Veenendaal I: 0-3. Setstanden: 6-15; 6-15; 9-15. Een goed spelend Renswoude heeft in een uitwedstrijd een 3-0 zege be haald op Oranje-Wit. Na ongeveer vijf minuten spelen zette Van Raay de bal voor het doel, Peters van Oranje-Wit trapte over de bal heen en deze fout werd benut door Hardeman en hier mede gaf hij Renswoude de leiding 0-1. Na dit doelpunt kreeg Hardeman weer de bal te pakken en nu gebruikte hij zijn kop, maar precies in de handen van de keeper. Af en toe kwamen er ge vaarlijke aanvallen voor het Renswoud- se doel, want Oranje-Wit vocht voor de gelijkmaker. Maar de achterhoede van Renswoude maakte deze aanvallen on schadelijk. In de 30e min. kreeg de midvoor C. Vink van de rood witten de bal te pak ken, maar de keeper van Oranje-Wit kon de bal nog net over de lat stompen. Na nog wat heen en weer getrap met de roodwitten steeds in de meerderheid, waarbij de keeper van Oranje-Wit ver schillende keren actief moest optreden, ging de rust in. Na de thee begonnen de roodwitten meteen weer met aanvallen op te zet ten. Een aanval van Oranje-Wit werd door de keeper afgeslagen. In de 10e minuut kreeg de midvoor van Rens woude de bal te pakken, hij stond wel buitenspel, maar de scheidsrechter floot niet en de achterhoede van Oranje-Wit bleef staan, maar de midvoor C. Vink hield de bal bij zich, hij omspeelde de keeper en plaatste de bal in het doel 0-2. De spelers van Oranje-Wit gingen meteen naar de scheidsrechter toe, dat de midvoor buitenspel had gestaan, maar de scheidsrechter wees naar de middenstip. Na deze beslissing van de scheidsrechter was de sportiviteit van Oranje-Wit meteen verdwenen. De aan voerders werden nog een keer bij el kaar geroepen. Na deze bijeenkomst ging het beter. In de 15e min. kreeg Renswoude een corner te nemen, Van Raay stond op zijn plaats en schoot de bal in de uiterste hoek 0-3. Na nog wat heen en weer getrap kreeg Oranje-Wit nog een kans om een doelpunt te maken, maar Renswoude bleef hen de baas en ging met een ver diende zege huiswaarts. DAMMEN Voor de onderlinge competitie werden gespeeld: Groep A: Veldhuizen A. Berkhof 2-0 Van Loon van de Kolk 0-2 G. v. Zomeren A. v. d. Grift 0-2 M. v. d. Grift Meijer 0-2 Groep B: Rebcrgen de Groot 2-0 Kleinveld Blankestein 0-2 Plantinga Swetselaar 2-0 v. Wamel C. Viegen 2-0 Smits E. v. d. Grift 0-2 DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES Prima Luiers van f 1.20 nu 0.89 Warme Flanel Lakens 2 pers. nu I 4.95 MANUFACTUREN BE DDE NalEDIK ANTEN VKNlNDOftl GORTSTR.39 Tfltf. Ut' ten- (Vervolg van pagina 1) De voornaamste uitslagen zijn slotte: Afdeling Middelbaar Onderwijs: Meisjes A 1: 1 Chr. Lyceum Arnhem. 2 Marnix College Ede 3 Revius Doorn 4 Chr. Lyceum Veenendaal 5 Chr. Kweekschool Ede Meisjes A 2: 1 Marnix College II 2 Chr. Lyceum Arnhem II 3 Revius Doorn II Meisjes BI: 1 Chr. Lyceum Veenendaal III 2 Revius Doorn IV 3 Marnix College III Meisjes B 2: 1 Chr. Lyceum Veenendaal IV 2 Chr. Lyceum Veenendaal V 3 Revius Doorn VI Jongens Al: 1 Chr. Kweekschool Ede I 2 Chr. Lyceum Veenendaal I 3 Revius Doorn I 4 Chr. Lyceum Arnhem I 5 Marnix College I Jongens A 2: 1 Revius II 2 Chr. Lyceum Veenendaal IV 3 Marnix College II Jongens A 3: 1 Chr. Kweekschool Ede II 2 Chr. Lyceum Veenendaal IV 3 Chr. Lyceum Veenendaal V Jongens B 1: 1 Chr. Lyceum Veenendaal VI 2 Marnix College III 3 Revius Doorn V Jongens B 2: 1 Marnix College IV 2 Chr. Lyceum Veenendaal III 3 Chr. Lyceum Veenendaal IX Afdeling Ulo en Techn. Scholen: Meisjes A 1: 1 Kon. Julianaschool I 2 Hiemstraschool I Meisjes A 2: 1 Ulo Rhenen I 2 Chr. Ulo Ede I Finale: 1 Kon. Julianaschool Veenendaal Meisjes B 1: 1 Bergschool Rhenen II 2 Kon. Julianaschool III 3 Kon. Wilhelminaschool Wag. II Jongens A 1: 1 Kon. Julianaschool I 2 Openb. Ulo Wag. I Jongens A 2: 1 Ulo Rhenen I 2 Kon. Julianaschool II Finale: Jongens B 1: 1 Chr. Techn. school Vdaal I 2 Kon. Julianaschool III Jongens B 2: 1 Chr. Techn. V'daal II 2 Ulo Rhenen II Jongens B 3: 1 Kon. Julianaschool V'daal V 2 Kon. Wilhelminasch. Wag. Ill Finale: 1 Chr. Techn. school V'daal I Renswoude won de toss en begon de wed strijd met de wind en regen in de rug. Men trok ook direkt ten aanval en na 5 min. spelen kon Renswoude door Harde man de leiding nemen. De gastheren namen het middenveld in bezit en het O.-W.-doel werd steeds on der vuur genomen. De enkele aanvallen van O.-W. waren ook niet van gevaar ontbloot. Renswoude zag voorlopig geen kans om het overwicht in doelpunten om te zetten en met een 1-0 voorsprong brak de rust aan. Wie gedacht had dat O.-W. met de re gen en wind in de rug spoedig de achter stand in winst om zou zetten kwam be drogen uit. De strijd ging gelijk op en na 16 min. had de middenvoor van Renswou de .nadat de gehele achterhoede van 0.-W. voor buitenspel bleef staan, een prachtige kans die hij dan ook benutte (2-0). O.-W. zag geen kans om wat van de achterstand in te lopen en nadat de midvoor van Renswoude na 32 min. spelen de stand op 3-0 gebracht had, was de fut er uit. De wedstrijd, waarbij de beste ploeg ver diend heeft gewonnen, ging als een nacht kaars uit. WEDSTRIJD HOOGLANDERVEEN UNITAS UITGESTELD De wedstrijd welke R.K. Unitas 2e Kerst dag tegen Hooglanderveen zou spelen, is even vóór het aanvangsuur afgelast. De scheidsrechter keurde "n.l. het veld af waardoor een teleurgesteld Unitas on verrichter zake huiswaarts moest keren. Het is DVSA niet gelukt maandag in Nijkerkerveen van Veense Boys te win nen. De gastheren die bovenaan in de afdeling staan, hebben begrijpelijkerwijs al het mogelijke gedaan die plaats te be houden, want Amerongen was een mede dinger. Er werd gespeeld op een zeer mod derig veld. Ondanks deze handicap werd er behoorlijk gevoetbald, het was een for se en sportieve wedstrijd. Veense Boys nam al na vijf minuten het heft in handen door er 1-0 van te maken, een kwartier later gevolgd door een twee de doelpunt. Amerongen kreeg wat betere kansen en een prachtig doelpunt veran derde de stand in 2-1. Even voor de rust wisten de gastheren nogmaals te scoren en de stand te brengen op 3-1. Met deze cijfers ging de rust in. Na de thee ging de wedstrijd op en neer, zonder echter verandering in de stand te brengen. In verband met de a.s. jaarwisseling is er voor dit rayon geen enkele voet balwedstrijd vastgesteld voor de com petitie. De enige ploeg die tussen de witte lijnen komt is G.V.V.V. die zater dagmiddag een vriendschappelijke wed strijd speelt tegen Cobu-Boys uit Amersfoort. De wedstrijd begint om half drie.

De Vallei | 1960 | | pagina 2