i JAAR, EEN NIEUW GELUID! men ziet het direct. De Coureur Nu is het tijd voor het planten van bomen en heesters 2! life CONCENTRATIE WIELERSPORT ARAM X W. van SCHUPPEN Zn. Abortus Bang bij het paard zimmerma flinke omwerker on bdeTkbare TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 13 JANUARI 1961 Nr. 4 RIIENEN Automobiel frontaal in botsing met achterkant N.B.M.-bus Hoe Engelse teenagers hun geld spenderen „Levensschool" voor renners te Breda Meer wielerwedstrijden De rode burcht van Iphanca RADIO EN TELEVISIE Hoofdstraat 102 - Veenendaal Telefoon 2729 VOOR DE BOER V erzekeringen Financieringen Hypotheken T. J. VAN MANEN NEEMT AUTORIJLES BIJ DE Eerste Veenendaalse Autorijschool veel voordeliger! dat u maatkleding draagt Anne v. Manen DE VALLEI UW BLAD! Horlogerie VAN MANEN kuilplaatsje cn gaan de plant klaar maken, d.w.z. we verwijderen alle slechte, beschadigde of enigszins ver schimmelde bladeren, nemen met een scherp mes de uiterste haarwortels wat weg en verwijderen bij vaste planten met vlezige wortels die zover, tot er al leen gezonde delen overblijven. Dit doen we op een schaduwrijke, koele plaats en de planten die klaar zijn kun nen we b.v. in een met een zak afge- De komende maanden - vriezend weer uitgesloten - zijn zeer geschikt om bomen en heesters met afvallend blad (dus ook rozen) te planten. Bomen en heesters rekenen we tot de „grote tuinmeubelen" om het zo maar eens te noemen. Ze zijn duurder in aanschaf dan wat vaste planten of eenjarige snijbloemen! Wat dekt kistje leggen. Daarna gaan wc nu zo vreemd is? Wel, bij aanschaf of vernieuwing van „kamer" meubelen wordt planten- wel terdege uitgekeken of het a.s. meubilair wel in alle opzichten „past", zowel Een hulp legt volgens het plan van de tuinarchitect de vaste planten uit wat vorm, afmeting als kleur betreft, terwijl men voor de siertuin maar vaak en u gaat zelf aan het planten Het heesters, rozen etc. bestelt, zonder op deze vraag te letten. En zo worden legio tuinplan voorkomt, dat wij te nauw planten. De plantjes die van de kwe ker komen zijn altijd klein. Kleine jon ge planten zijn krachtiger, dan oude grote pollen die men wel op de markt koopt en die meestal over het hoogte punt van hun kracht en groei zijn. Goede kwekerijen brengen dus geen grote planten ter verzending, maar kleine, gezonde, jonge planten die bla ken van energie om het volgend seizoen te tonen hoe ze groeien en bloeien kun nen. Dikwijls valt het bij de mensen tegen, wanneer ze de lang verwachte planten thuis krijgen en me tb.v. slechts enkele wortelstukjes ontvangen. Zo is b.v. een Akelei maar een nietig plantje, maar U moet eens zien hoe mooi zo'n Akelei wordt, indien deze in de zomer volop groeit en bloeit. Het is nog wel eens goed hierop aandacht te vestigen, daar dikwijls het verkeerde begrip be staat, dat alleen grote zware planten hun geld waard zijn. Het tegendeel is het geval. fouten gemaakt. Wilt u enkele voorbeelden? a. We zagen klimrozen geplant tegen een smal stukje muur. Men weet, dat klimrozen bloeien aan lange ranken. Doch dat ging hier niet en wat buiten het muurtje groeide, werd telkens af gesneden. Gevolggeen fraaie bloei. Hier had geen klimroos moeten staan. b. Op een smal strookje in een stads tuintje zette men Budleia's. U weet wel, die struik met prachtige paarse bloemtrossen in augustus. De eerste jaren kon dat nog, maar deze struiken moeten ruimte hebben, omdat ze zo hard groeien. Dan maar snoeien zegt u? Helaas, dan komen er weer grote en nog langere scheuten, zoals ook hier het geval was. Men moest ze opruimen. c. We zagen rozen geplant op de juiste wijze in een geschikt perkje in de volle zon. Maarmen had alleen naar de „kleur" gekeken en er niet op gelet, dat deze soorten erg te lijden hebben van allerlei zwamziekten (o.a. meel dauw) etc. Ze voldeden niet. d. U kent misschien de Mahonia, de bladheester met mooie, altijd groene bladeren? Deze kan zowel in de zon, als in de schaduw staan, is ongevoelig voor vorstmaar.hij krijgt bruin blad als hij veel te lijden heeft van schrale noorden- of oostenwind. En nu had men juist een paar van deze struiken neer gezet op het oosten - voor windkering! We zouden deze enkele voorbeelden met tientallen kunnen vermeerderen. Na deze „ontboezeming" wat techni sche wenken over de juiste wijze van planten. DE JUISTE PLANTTIJD Zo dikwijls krijgen wij vragen van tuinvrienden, wanneer het nu eigenlijk de juiste planttijd is: de herfst of het voorjaar. Wij antwoorden dat ieder jaargetijde zijn voordelen heeft en dat in vele gevallen de herfst de voorkeur verdient. De mening dat bijv. septem ber of oktober of november de beste maand is, gaat niet op. Het is best mo gelijk, dat de luchtvochtigheid in de cember veel beter is dan die in de voorafgaande maanden en dan kan men in december nog zeer goed en soms met veel meer succes dan bijv. in het vroege voorjaar planten, wanneer droge wind en scherpe zon de plantcondities on gunstig maken. Verder kan men ook wel zeggen, dat in het laatst van het jaar de bodem- warmte gunstiger voor het planten is, deze bedraagt tot in december dikwijls nog 10-12° C, tegenover 5-7° C in het vroege voorjaar. Een hoge luchtvoch tigheid en een gunstige bodemwarmte zijn bijzonder gunstige voorwaarden voor de hergroei van bijv. pas geplante Vaste planten kunnen de hele herfst vanaf middenseptember worden ge plant. Men behoeft helemaal geen haast te maken en kan bij zacht en vochtig weer vrijwel altijd deze vaste planten een plaatsje in de tuin geven. Vaste planten zijn nl. over het algemeen win terharde gewassen. Dit geldt in het bij zonder voor rotsplanten en bodem- bedekkende, die juist in deze tijd door de vaste-plantenkwekers worden ver meerderd. In dit jaar hebben we een bijzonder regenrijke herfst gehad en daardoor op vele plaatsen een te natte bodem. De maand oktober is dit jaar bijv. niet gunstig geweest, om te plan ten en daarom zijn verschillende kwe kerijen eerst in november met het af zenden van het materiaal begonnen, ook al omdat door het vrijwel geheel ontbreken van nachtvorsten, de groei steeds maar door ging en men vooral heesters eigenlijk kan verplanten wan neer de groei beëindigd is en het blad er afgevallen is. De nieuwe wortels kunnen zich in de herfst goed ontwik kelen en de plant groeit in het voor jaar direct door. Hetzelfde geldt voor fruit, maar en kele soorten kunnen beter in het voor jaar worden geplant, zoals perziken, WIE King kent, kent ook dat heerlijke verkwikkende gevoel, dat elk tablet onmiddellijk geeft. Neem King, bereid uit het zuivere natuur product en ga de dag tegemoet met frisse moed en frisse mond. De natuurzuivere abrikozen en ook druiven. Het planten van groenblijvende struiken en van co niferen is ook in de herfst, na afsluiting van de groei volgens vakmensen gun stiger dan in het voorjaar. In dit regen- rijke jaar heeft zich ook de ontwikke ling van de eindgroei aanmerkelijk ver traagd, zodat groenblijvende planten en coniferen eigenlijk nu met het meeste succes kunnen worden verplant. Kleine, altijd groenblijvende planten, zoals lage cotoneasters en berberissen, kunnen zonder enig bedenken de ge hele winter worden doorgeplant, in dien men er voor zorgt, dat zij wat afgedekt en beschut worden (met turf molm, dennegroen e.d.) Wanneer het een dag vriest in november of decem ber, is dit in het geheel geen bezwaar. Men wachte dan met planten tot het weer zachter is geworden. DE JUISTE WIJZE OM VASTE PLANTEN UIT TE PLANTEN Wanneer de vaste planten van de kwe kerij komen, hebben wij de plaats waar ze uitgeplant moeten worden, in orde gemaakt. Mocht dit nog niet het geval zijn, dan worden de pas aangekomen nieuwelingen direkt gekuild. Dit moet echter niet langer dan 14 dagen duren. Men dient erop te letten, dat bij het planten de wortels niet langer dan nodig is, aan lucht en licht worden Hoge planten hebben ongeveer 3/* tot 1 m2 plaatsruimte nodig, middelgrote 40-50 cm2 en lage planten 20-30 cm2. De plantdieple wisselt ook met de plantsoort. Wanneer we bijv. Phloxen, riddersporen, Heleniums, Aster amel- lus te diep planten, dan bloeien ze slecht of helemaal niet. Over het alge meen kan men zeggen, dat de juiste plantdiepte een gevoelskwestie is en dat men zich 't beste kan houden aan de juiste plantdiepte. HUWELIJKSGESCHENK. Dete fraaie villa in een tuindorp van Oslo, is het huwe lijksgeschenk van koning Olav aan zyn dochter prinses Astrid en de heer Johan Martin Ferner, met wie zij op 12 januari j.l. in het huwelijk is getreden. De 34 jarige automobilist C.D., afkom stig uit Bennekom, die met z(jn personen wagen op de Utrechtsestraatweg in de richting Rhencn reed, reed dinsdagavond omstreeks zes uur bovenop een b(j de halte „Paka" op Remmerden staande NBM-bus van de lijndienst Utrecht-Arn hem. De automobilist had een snelheid van plm. 70 km per uur. Als door een wonder mankeerde de heer D niets. Zijn mede-passagier D., af komstig uit Renkum, vloog met zijn hoofd door de voorruit, doch kon, na ter plaatse door Dr. S. M. van Ommeren te zijn be handeld, op eigen gelegenheid naar huis. De auto van D. moest worden wegge sleept, daar deze aan de voorzijde zwaar was beschadigd. In de NBM-bus zat aan de achterkant een fikse deuk. De reizi gers in de bus liepen geen letsel op. JEUGDDIENST IN CUNERAKF.RK In de Cunerakerk wordt zondag 15 ja nuari 's nam. 5 uur weer een jeugddienst gehouden, waarin zal voorgaan ds. P. de Vries van Driebergen met als onderwerp: „De weg terug Hoewel de dienst om 5 uur aanvangt, bestaat er al gelegen heid om vanaf kwart voor vijf liederen te zingen uit de bundel van de N.H. kerk. GROENTENFABRIEK IN AMERIKA De consumptie van groenten in de Ver enigde Staten is gedurende de laatste 25 jaren toegenomen met 33 procent. Reke ning houdend met de toename van de bevolking is het gebruik van verse groen ten per hoofd daarentegen met 8 procent gedaald in deze periode. Dit laatste zou toegeschreven kunnen worden aan de sterk vergrote populariteit van ingeblik te en ingevroren groenten waarvan het gebruik gedurende de laatste kwart eeuw met 110 procent is toegenomen. BEBOSSING IN CHINA Het gebrek aan bomen in China - dit land is naar men zegt één der spaar zaamst beboste gebieden van de wereld - heeft nu ook de belangstelling van de regering gekregen. Slechts 8 procent van de totale oppervlakte van China bestaat uit bos. De her-bebossing en het planten van bomen en heesters heeft nu een rui me nationale aandacht gekregen door het opzetten van speciale plantschema's waar bij ook een jaarlijkse boomplantdag voor de jeugd is inbegrepen. 1—0 1—0 1—0 SCHAAKNEDERLAAG VOOR RHENEN De schaakontmoeting Leersum-Rhenen is in een 10-5 nederlaag voor Rhenen geëindigd. De volledige uitslag was als volgt: Leersum Rhencn H. J. Hofstede E. J. Olvers W. Nooteboom M. ter Haar P. Zandvliet J. Verwoert W. v. d. Broek H. VischV«-Vt A. ten Donkelaar G. de Jager V2-V2 J. Zandvliet F. A. André10 H. Hofstede Jr. C. v. Vlooten 10 W. v. Altena A. de Groot01 W. Bontebal J. v. Leeuwen 01 G. v. Cooten H. Busé .v10 W. J. v. Soest G. J. Coops10 G. de Leeuw J. Kat10 F. W. d. Hartog Mr. J. Deen 01 G. H. v. Esseveld B. v. Doorn 01 J. Noordam Sr. H. Rijkse10 blootgesteld, hoe het weer ook is. De lichtgevoeligheid van de wortels der planten is veel groter dan men denkt en in een goede kwekerij wordt er ook steeds zorg voor gedragen, dat bij het verplanten de wortels bedekt zijn met een zak of met aarde. Dit is niet iets van de laatste tijd, want wij herinneren ons uit onze jeugd nog een tuinman, die bomen en struiken alleen bij avond verplantte omdat hem bekend was, dat wortels een hekel aan licht hebben. Eigenlijk is dit ook logisch, want wor tels verblijven hun hele leven in de donkere grond en de bacteriën, die hen behulpzaam zijn in de bodem, schijnen voor een gedeelte door de lichtstraling vernietigd te worden. Wetenschappelijk is dit zelfs vastgesteld bij b.v. de Dou- glas-den, die slechts met bedekt en donker weer verplant mag worden. Wanneer we gereed zijn om te plan ten, dan halen we de planten uit ons Engelands vijf miljoen teenagers zijn verantwoordelijk voor slechts vijf pro cent van de gehele nationale uitgaven aan verbruiksgoederen. Hun jaarlijkse uitgaven - die op bijna 9 miljard gulden worden geschat - blijven onder het be drag dat volwassenen alleen al aan sigaretten uitgeven. Deze feiten zijn vorige week op een Londense conferentie van jeugdleiders door Dr. Mark Abrams naar voren ge bracht. Dr. Abrams, die de cijfers be kend maakte uit een nog niet gepubli ceerd overzicht, dat betrekking heeft op 5000 teenagers in alle delen van Groot Brittannië, zei dat de gemiddelde mannelijke „tiener" die in de industrie werkt ongeveer 85,per week ver dient en het gemiddelde meisje 63, Jongens betalen ongeveer 16 gulden voor hun onderhoud en besteden onge veer 39 gulden aan zichzelf, terwijl de meisjes hun ouders ongeveer 14 gulden geven en 28 gulden uitgeven. Jongemensen, aldus Dr. Abrams, be steden een vijfde van hun geld aan kle ding en schoeisel, 17 procent aan tabak en drank en 15 procent aan versnape ringen en niet-alcoholische dranken. Sommige industrieën, zoals de gram mofoonplatenindustrie, de cosmetische industrie en de bioscopen zijn voor 25 procent van hun inkomsten aangewezen op de tieners. De wielrenners in het zuiden van Nederland zijn het nieuwe jaar goed be gonnen. Er heerste een opgewekte stemming in hun kringen. Zij hopen, dat vele narigheden in de loop van dit nieuwe jaar zullen kunnen worden ge regeld. Op het einde van deze maand komen de wielrennersclubs uit Etten, Willebrord, Oud Gastel, Breda, Made, Oosterhout, Tilburg en Gilze bijeen, om te pogen een gezamenlijk plan van aktie te ontwerpen. Het inrichten van wielerwedstrijden wordt in Nederland sterk gehinderd door de houding van vele gemeentebe sturen. In bepaalde dorpen en steden moeten de organisatoren 30 van de vermakelijkheidsbelasting betalen, in andere gemeenten 18 °/o. In bepaalde gemeenten verleent het gemeentebe stuur, via de openbare diensten, een eer goedkope medewerking aan de or ganisatie, maar in andere steden, zoals onder andere in Roosendaal en Breda, vragen dezelfde diensten bedragen van 500 en 600 gulden. Het budget laat zulke hoge uitgaven niet toe? Deze steden belemmeren eerder de gezonde ont wikkeling van ?le wielersport. De ge noemde verenigingen willen nu door gezamenlijk overleg en gezamenlijk contact, met de gemeentebesturen pogen te verwezenlijken, dat men over al slechts een minimum aan vermake lijkheidsbelasting behoeft te betalen, en men overal een klein vast bedrag in SCHAAKNIEUWS Uitslagen uit de 13e en 14e ronde van de onderlingen competitie der Veenendaalse schaakvereniging. J. N. Elenbaas J. de Vries afg. W. C. H. van Dam J. Konings afg. G. R. Kets J. W. Boelens 0-1 C. ter Hogt J. B. Griffioen 0-1 H. J. van Aller Dr. M. van Dam afg. H. Heikamp J. de Vries afg. G. R. Kets M. de Kleuver 1-0 J. W. Boelens C. ter Hogt 0-1 P. den Hertog F. Luchsinger 0-1 J. B. Griffioen H. J. van Aller 1-0 Dr. M. van Dam J. Konings 0-1 De stand aan de koop van de ranglijst is nog steeds: 1. J. B. Griffioen; 2. J. de Vries en 3. J. Konings. rekening brengt, door de openbare dien sten, zonder welke men nu eenmaal geen wedstrijd kan organiseren. DE VERHUIZINGEN Men gaat ook eenheid brengen in de „verhuizingen". De aan deze beweging deelnemende wielerclubs hebben elkaar beloofd dat voortaan een renner, alleen na onderling overleg van de beide wie lerclubs, van de ene club naar de an dere kan verhuizen. Beide wielerclubs moeten hun akkoord er op geven. Men wil er door deze gemeenschappe lijke actie ook toe komen, om één vaste lijn te trekken, inzake het vergoeden van reis- en verblijfkosten voor de amateurs. De wielerclubs en de consuls staan op het standpunt, dat deze ver goedingen niet mogen gegeven worden. Ze willen zachte druk uitoefenen op de organiserende comité's, die wel reisver- goedingen geven. SCHOOL VOOR WIELRENNERS Zowel de Nederlandse katholieke sport bond, als de Kon. Ned. Wielren Unie hebben besloten hun medewerking te verlenen aan de plannen van de wieler club uit Oud-Gastel, om te komen tot de oprichting van een „levensschool voor wielrenners". Wij vernemen, dat de school vermoedelijk zal worden ge vestigd te Breda. Deze maand nog ne men de initiatiefnemers contact op met de Limburgse wielerschool. Bekende renners zullen er „les geven" in het be halen van successen. Van sportdokters zullen de jonge ren ners er leren hoe ze hun lichaam gezond kunnen houden. Geestelijke leiders zul len de leerlingen een juiste levensweg bijbrengen en natuurlijk worden er ook nog lessen gegeven in Frans en Duits, en misschien zelfs in Italiaans en an dere vakken. (17) „Weer gingen enkele van mijn getrouwen heen", vertelde de heer van Iphanca. „Ik peinsde mij suf, wat deze raadselachtige dingen te beteke nen konden hebben, doch ik vond er geen verkla ring voor. Na die eerste keer had ik onmiddellijk de wachten laten versterken, doch het hielp alle maal niets, want in diezelfde week werd een van de stalknechts 's ochtends dood gevonden. Men had hem slechts aan een balk in de stal opgehangen! Nu begon een ware uittocht en slechts enkele krij gers en Lom bleven mij trouw. Ik wist niet, wat ik doen moest. Ik heb een boodschapper gezonden naar de Hertog van Alamarla, doch reeds dezelfde avond werd de man gevonden naast de heirweg naar het noorden, met een pijl in de borst! Krijgers had ik nauwelijks meer en zelf was ik reeds dagen aan het ziekbed gekluisterd. De toestand was ver schrikkelijk! Doch het zou nog erger worden. Een week geleden kwam Lom mij 's morgens wekken met de verschrikkelijke tijding, dat Coleandra ver- dwennen was! In haar vertrekken heerste een grote wanorde, doch van mijn kleindochter was geen spoor te bekennen!" (Wordt vervolgd) 95.- Philips stereo platen speler voor kwaliteits- weergave (voor inbouw 85.-). ƒ139.- Zelfde grammofoon in elegant koffertje. Aan te sluiten op uw radio. Een beter geluid, door de perfecte weergave van uw eigen lievelings platen met zo'n volmaakte Philips grammofoon. U vindt bij ons vele modellen in prijzen vanaf f 55.-. Dc bacil van Bang, die by het rund de meest voorkomende oorzaak is van be smettelijk verwerpen, kan ook by het paard voorkomen. Besmetting van het paard geeft echter geen aanleiding tot het optreden van abortus, maar veroorzaakt verschillende andere aandoeningen, die hier verder besproken zullen worden. Besmetting bij paarden komt al sinds jaren voor en zolang het besmettelijk ver werpen bij het rund niet is bedwongen, kunnen wij nog aandoeningen, die ver oorzaakt worden door de bacil van Bang, bij het paard verwachten. De besmetting zal wel, evenals dit bij het rund het geval is, tot stand komen door het opnemen van met bacillen verontreinigd voedsel en mo gelijk ook doordat de bacillen rechtstreeks via de huid binnendringen. Misschien spe len insecten hierbij als overbrenger een rol. Duidelijk zal zijn, dat er ernstig ge vaar voor besmetting van de paarden be staat, wanneer een koe in de paardenstal verwerpt. Ook wanneer men een besmet te koe in de paardenstal laat afkalven, of zulke koeien daar laat verblijven zo lang ze nog navuilen, kan gevaar opleve ren. De meest bekende aandoeningen bij het paard, veroorzaakt door de bacil van Bang, zijn wel de verschillende „builen" en fistels". Vooral de nekbuil, de schoft- buil en de borstbuil zijn bekend. Er ont wikkelt zich dan n.l. op de nek, ook wel in kortere of iets langere tijd een zwel- op of naast de schoft of aan de voorborst ling, waarin zich o.m. een geelachtig soort vocht bevindt. Meermalen breekt zo'n buil door en blijft er een uitvoergang, een z.g. fistel over, waaruit een vuile vloeistof naar buiten treedt. De bewegingsmoge lijkheden van het paard kunnen door de ze builen beperkt worden en ook zullen lichaamconditie en voedingstoestand er meermalen duidelijk onder lijden. Ook geeft de bacil van Bang bij het paard zeer dikwijls aanleiding tot het op treden van kreupelheden van verschillen de aard. Het kan zijn, dat er een pees schede van de onderbenen ontstoken raakt. Hierbij vertoond de ontstoken met vocht overvulde schede zich als een „gal". Een enkele keer kunnen ook gewrich ten en slijmbeursen van de ledematen worden aangetast. Lang niet altijd zijn uitwendige verdikkingen waar te nemen. Het komt voor, dat de kreupelheid z.g. „verspringt", d.w.z. dat het paard nu eens aan dit en dan weer aan een ander been kreupel is. Deze kreupelheden kunnen eveneens de conditie en de voedingstoe stand ongunstig beïnvloeden. Voorts kunnen ook meer algemene ziek teverschijnselen de overhand hebben: het paard is dan loom, de eetlust is minder, de lichaamstemperatuur is verhoogd en het kan een stijve houding en stramme gang vertonen. In verband met een doel matige abortusbestrijding op de boerderij is het gewenst zo spoedig mogelijk de die renarts te raadplegen. DE PLUIMVEETEELTREGELING VOOR 1961 AANZIENLIJK VERRUIMD De „pluimveeregeling 1961", welke voor het jaar 1961 het aanhouden van volwas sen hennen regelt, is een dezer dagen af gekomen. Zij is in werking getreden met ingang van 1 januari 1961 en eidigt met ingang van 1 januari 1962. Het maximum aantal volwassen hennen dat thans mag worden aangehouden op bedrijven per grootte van xh t/m 3 ha cultuurgrond is verhoogd van 250 op 300 stuks per volle ha cultuurgrond. Op bedrijven per groot te van 3 t/m 20 ha mogen maximaal 900 stuks (voorheen 750 stuks) volwassen hen nen worden aangehouden en op bedrij ven met meer dan 20 ha cultuurgrond maximaal 150 stuks (voorheen 125 stuks). Ondernemers die over geen of minder dan ha cultuurgrond de beschikking hebben, mogen, gelijk tot nu toe het ge val was niet meer dan 50 stuks volwassen hennen aanhouden. De voor 1 januari 1961 door of namens het Produktschap voor Pluimvee en Eie ren afgegeven ontheffingen of vergunnin gen blijven - voor zover deze inmiddels niet zijn vervallen, of ingetrokken - nor maal van kracht en behoeven niet op nieuw te worden aangevraagd. Het op de ze ontheffingen of vergunningen vermel de aantal volwassen hennen wordt geacht te zijn verhoogd met: 50°/o voorzover het vóór 1 januari 1960 afgegeven vergunnin gen of ontheffingen betreft; 20%> voor zover het de in de loop van 1960 afgege ven ontheffingen betreft. op elk gebied verzorgt voor u Larikslaan 41 Telefoon 0 8385-3259 Vertegenwoordiger van de A.L.B., E.N. en N.E.N. II II J. B. KOOL EN Zn. KERKEWIJK 29 SUCCES VERZEKERD! Wij gaan in clubverband naar Arnhem dus A.s. dinsdagavond 8 uur starten wij weer met de verkeerslessen a 1,per persoon. Deze verkeerslessen zijn voor iedereen toegankelijk! Iedere dinsdagavond ook VERKEERS-HERSEN- GYMNASTIEK met leuke prijzen! Komt u ook eens een avondje? Aanvang 8 u. op Kerkewijk 29. Telefoon 2596 Uw costuum zit als „gegoten". Stof van hoge kwa liteit en naar uw keuze. KLEERMAKERIJ Prins Bernhardlaan t.o. Julianakerk Veenendaal Voor Soliede Weefsels Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij N.V vraagt: voor buitenwerk. Eventueel twee-ploegendienst. Aanmeldingen: Zandstraat 93, Veenendaal Hoogstraat 28 - Telefoon 2521 HOEK ZWAAIPLEIN

De Vallei | 1961 | | pagina 3