Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken JEUGD DOET BEROEP OP GEHEEL VEENENDAAL HELP HONGEREND KONGO u... De Wereld van WEEK-tot-WEEK LENIGING VAN DE NOOD GEEF! Wist Schrijversnamen voor flats in de „Schrijvers wijk" 25.000,- subsidie EDERVEEN WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Streekplan waterwingebieden in Rhenens raad RENSWOUDE ELST Koning Winter met vreugde begroet AMERONGEN Agenda s 35e jaargang VRIJDAG 20 JANUARI 1961 Nr. 6 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Schcrpenzeel Vijfenzeventig Veenendaalse jongelui doen morgenmiddag een beroep op de gehele Veenendaalse bevolking om met gulle hand te offeren om de tienduizenden kinderen in de Kongolese provincie Kasai van de hongerdood te redden. TWEEHONDERD DUIZEND medemensen in deze Kongolese provincie hebben te lijden van de ergste hongersnoden. Tweehonderd mensen komen er per dag van de honger om bejaarden, mannen en vrouwen in de kracht van hun leven en kinderen. Er is niets meer te eten en daarom rekenen de jongelui er op dat zij met deze bliksemaktie een deel van de nood kunnen lenigen. Tekening van Elly van Hardeveld (22) bekroond STRENGE CONTROLE OP NIET-AFGESLOTEN FIETSEN Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER BESTEMMING UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL: maar Multatuli vond geen genade bij Prot.-Chr. Fracties voor restauratie Oude Kerk Godloochenaar Dorpspolitiek DITMAAL NIET GEVONDEN 2 NY 032785 EERSTE VERGADERING IN NIEUWEJAAR Eist heeft weer een ijsbaan fëetzcruuiale Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Morgenmiddag zullen 75 jongelui, afkomstig van het Chr. Lyceum, de Kon. Julianaschool en de Herv. Ulo bij ieder huis in Veenendaal aanbellen, in de verwachting dat niemand hen teleur zal stellen. Wat vragen zü? Van de ouderen van ons GELD en van de jongeren BLIKJES MELK of MELKPOEDER. Verder niets, geen kleding of voorwerpen, want het gaat om de HONGER die inmiddels al honderden slachtoffers heeft geëist. In een groot deel van de wereld zijn, na de ontstellende berichten uit de pro vincie Kasaï - in een groot dagblad stond onlangs een sprekende foto van een uitgehongerd jongetje - acties ont ketend. De Ver. Naties sturen meel naar de Kongo, Suriname levert zoveel ton rijst, kortom iedereen die ,in overvloed' leeft, gééft! Het Nederlandse Jeugd Rode Kruis heeft het initiatief genomen om inge blikte melk in te zamelen op de scholen. In Veenendaal echter is de hulp aan de Kongo gecoördineerd met andere jeugd- instanties, zodat er nu één grote blik- sem-actie op touw gezet is met als mot to: door het kind, voor het kind! Vijenzeventig jongens en meisjes ver klaarden zich direct bereid te helpen. De firma's Schoonhoven, v. d. Lustgraaf en De Haas stelden ieder gratis een auto ter beschikking, met behulp waar van men de blikjes melk of melkpoeder gaat inzamelen. Is het nog nodig deze Kongo-actie aan te bevelen? Moet er nogmaals op gewezen worden dat het spook van honger iedere dag toeslaat? Mogen wij, die in overvloed zitten, hongerend Kon go aan zijn lot overlaten? De jongelui vertrouwen erop dat zij bij iedere deur van de kinderen een blikje melk of melkpoeder krijgt en dat de ouderen geld zullen geven. Eén school in Amsterdam bijvoor beeld verzamelde in korte tijd f 30.000,Vandaar ook het ver trouwen dat in Veenendaal wordt Onze plaatsgenote mej. Elly van Harde veld, Kerkewyk 97, leerlinge van de Ko ninklijke Academie voor Beeldende Kuns ten heeft de derde prfjs gewonnen in de Premio Duque de Baena, een door de Spaanse ambassadeur in het leven geroe pen jaarlijkse prijs voor de beste tekening of aquarel. De uitreiking van de prijzen heeft za terdagavond op de Spaanse ambassade te Den Haag plaats gevonden. Mej. van Har develd behaalde een derde prijs met de tekening „Gossip in Scheveningen". De inzendingen moesten namelijk alle be trekking hebben op de Scheveningse ha ven en alles wat daarmee samenhangt. De prijstoekenner, had persoonlijk zijn keuze gedaan. (In ons blad van woensdag a.s. hopen wij hierop uitvoeriger terug te komen. - Red.). In verband met het feit dat er bij de politie de laatste tijd herhaaldelijk mel dingen binnenkomen van personen die hun fiets of bromfiets hetzij opzettelijk of per vergissing kwijt zijn, zal er met in gang van volgende week een strenge con trole gehouden worden op niet-afgesloten fietsen en bromfietsen. Zoals bekend is men verplicht een onbeheerde fiets c.q. bromfiets op of aan de openbare weg op slot te zetten. Bij constatering van een overtreding wordt zonder meer proces verbaal opgemaakt. dat enkele uren na de opening van de Ederveense ijsbaan al een ongeluk is gebeurd? dat er een meisje tijdens het schaatsen gevallen is? dat zij met een hoofdwonde naar haar huis moest worden gebracht? dat een overmoedige knaap het Spin- nemeer is opgelopen? dat de veel te dunne ijslaag hem niet dragen kon en hij in de diepte ver dween? dat de jongen nog bijtijds op het droge gebracht kon worden? dat het zeer gevaarlijk is om op on betrouwbaar ijs te gaan? Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 gesteld om steunen. de act ie volledig te De ingezamelde hulp in natura en het geld wordt afgedragen aan het Neder landse Jeugd Rode Kruis, die voor een directe bestemming zorg draagt. Het Internationale Rode Kruis beschikt over een apparaat in de Kongo dat voor directe verdeling van het voedsel zorgt. Het geld wordt besteed ook in overleg met het Rode Kruis in Genève voor dót voedsel dat op dat moment het hoogst nodig is. Het is een spontane actie waarvan de medewerkers rekenen op een spon tane gift. Men krjjgt wel eens de in druk, dat er over het hongerprobleein zoveel gesproken wordt dat het niet meer op ons inwerkt. Laten we dan alleen nog even het schrikbarende feit in onze gedachten nemen dat PER DAG 200 MENSEN de HONGERdood sterven. Mensen die het leven lief hebben zoals wfj. Mensen die, als er eten komt, met het geweer in bedwang moeten worden gehouden om de uit deling ordelijk te laten verlopen. Laat ook Veenendaal, dat geen honger kent, zijn zwarte broeders in Kasaï te eten geven! Op enkele kleine bezwaren na vond de gemeenteraad - die woensdagavond j.l. voor het eerst in de zalen van hotel „De Korenbeurs" vergaderde en met een fleurig bloemetje op de anders zo ambtelijke vergadertafel werd verwelkomd - het een aar dig idee van burgemeester en wethouders, die hadden voorgesteld om naast de stra ten ook de woonflats ln het complex „De Schrijverswijk" namen te geven en wel namen van Nederlandse schrijvers. En toch draaide het uiteindelijk nog op een stem ming uit. Het prot. chr. deel van de Veenendaalse raad kon namelijk over één der voorgestelde schrijversnamen maar niet zonder meer heenstappen en vond deze naam persé onaanvaardbaar. Dat was de naam van Multatuli (het pseudoniem voor de schrijver: Eduard Douwcs Dekker). Aan één der flatgebouwen wilden b. en w. de schuilnaam van deze Dekker verbinden. Hoewel b. en w. in hun voorstel hadden geschreven, dat bij de keuze van de namen niets by hen had voorgezeten, geen poli tiek, godsdienst, of dergelyke, vonden de prot. chr. raadsleden deze naam te ver gaan voor een plaats als Veenendaal. Eduard Douwes Dekker, alias Multa tuli, was namelijk volgens deze leden een uitgesproken atheïst, een god loochenaar en de godsdienst bepaald vijandig gezind. Dat had hij in zijn ge schriften niet onder stoelen of banken gestoken. Een voorstel - het kwam van de heer J. Scholten (CH) - om Multatuli te schrappen, werd voldoende ondersteund en bij de stemming, die volgde, staak ten de stemmen (9 tegen 9). Vóór schrapping stemden negen prot. chr. raadsleden en tegen de PvdA, mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch, de heer F. P. Stal (KVP) en de drie wethouders. De beslissing over deze ene naam werd aangehouden tot de volgende vergade ring, waar opnieuw zal worden gestemd. Mr. J. F. van Leeuwen (AR), die door droeve familie-omstandigheden verhin derd was deze vergadering bij te wonen, zal dan met zijn stem uitkomst moeten brengen. De heer Scholten was het, die de kat de bel aanbond. Hij vond uit chr. oog punt bezwaren bestaan tegen de naam van een dergelijke verbitterde atheïst in een overwegend chr. Veenendaal. Uit zijn geschriften blijkt, dat hij een felle bestrijder van de godsdienst was en het hoogtepunt - of beter gezegd: het diep tepunt-van zijn publikaties was naar de mening van de heer Scholten wel „het gebed van de ongelovige", waarin hij o.m. uitroept: „Er is geen God". Daarom alleen al kwam het spreker voor, dat deze naam in Veenendaal niet zou mogen worden gebruikt. Trouwens, de schrijver zelf zou, als hij nog leefde, verbaasd staan als hij in Veenendaal zou zijn vernoemd. Of zich misschien schamen, interrum peerde de heer R. Koppenberg (PvdA). Kennelijk was het merendeel der raadsleden getroffen door de woorden van de heer Scholten. Op die ene inter ruptie na was het muisstil tijdens diens betoog. Ja, en toen waren er meer overtui gende bezwaren uit prot. chr. kring. Sommigen erkenden ruiterlijk de be wuste schrijver en diens werken niet te kennen, maar alle sprekers uit deze hoek waren het er toch over eens, dat men een godloochenaar de eer niet kon geven om uitgerekend in Veenendaal een flat naar hem te vernoemen. Daar kon ook geen zegen op rusten. Men kon het over de litteraire verdiensten van Multatuli nog zo eens zijn; dit kon niet. Toen velen op deze grond hun stem hadden gemotiveerd wilde de heer T. Verkuijl (PvdA) dit ook nog wel even doen. Deze had zich zitten bedroeven en naar zijn mening ging men hiermee weer terug naar de kleine dorpspolitiek (wethouder Joh. van Hardeveld (PvdA) had zich ook reeds in deze zin geuit). Wat men met Multatuli wil weren, haalt men met een andere schrijver misschien naar binnen. Men ontkent de litteraire waarde van de schrijver niet; alleen omdat hij atheïst was moet hij worden geweerd. De heer Verkuijl wil de bij dit alles voorop stellen, dat hij het politiek gezien misschien niet met Multatuli eens was en godsdienstig ook niet, maar men moet dit ook ruim schoots gescheiden weten te houden van de culturele waarde van een dergelijke figuur. Waarom heeft men dan geen enkel bezwaar tegen rooms-katholieke schrijvers laten horen? Ook burgemeester Bakker, die voor het laatst een „werkvergadering" van de Veenendaalse raad presideerde, was het niet met de heer Scholten c.ss eens. Inderdaad, Multatuli was kerk en chris tendom niet welgezind, maar litterair heeft hij toch veel betekend en zijn proza is voortreffelijk. Als men nu een naam gaat weren, waar blijft dan mis schien het eind. Men kan bezwaren hebben tegen de stellingen van bepaal de figuren, maar deze mensen kunnen voor anderen veel betekend hebben. Mevr. Buddingh: Het is niet uitgeslo ten, dat na deze discussie half Veenen daal naar de boeken van Multatuli grijpt. (Zie verder pagina 2) ONTSPANNINGSAVOND BEJAARDEN Naar de Stichting O.C.B. mededeelde, zal er op 3 februari a.s. in gebouw Elthe- to weer een ontspanningsavond voor de Veenendaalse bejaarden worden gehou den. Omtrent het programma zullen bin nenkort nadere bijzonderheden volgen. AUTO OVER DE KOP Tengevolge van de gladheid is vanmor gen op de Munnikenweg een personen auto over de kop geslagen. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. BEROEPEN PREDIKANT Door de kerkeraad van de Geref. Gem. in Ned. te Ederveen is als predikant be roepen Ds. H. Ligtenberg uit Rotter dam-west. Mannenvereniging in oprichting Een aantal mannelijke lidmaten van de Ned. Herv. Kerk te Ederveen heeft maandagavond een vergadering belegd teneinde te komen tot oprichting van een mannenvereniging. In principe werd hiertoe besloten. Op een volgende bijeenkomst zal er een bestuur worden gekozen en zullen plannen wat vaster vorm krijgen. De Valleiriks die de laatste tUd vrU vlot werd gevonden, is dit maal niet ontdekt. HU is uitge geven bU Sigarenmagazijn v. d. Loosdrecht in de Hoofdstraat. Hierdoor stUgt de premie weer met 2,50 zodat de nieuw uit te geven riks met het nummer ZEVEN GULDEN VIJFTIG waard is. BU inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie k contant uit betaald. VORSTELIJK SKI-AVONTUUR IN GSTAAD. H.M. dc Koningin, die zich naar het Zwitserse wintersportcentrum Gstaad heeft begeven om daar de achttiende verjaar dag van prinses Margriet mee te vieren, heeft de gelegenheid te baat genomen om zich sportief aan de skisport te wUden. Natuurlijk is een val daarbU niet uitgesloten, zoals bijgaande foto-strip laat zien. Eén van de belangrijkste punten van de vergadering van de gemeenteraad van Rhe nen op woensdag 25 januari is ongetwijfeld het voorstel van burgemeester en wet houders om in beroep te komen tegen een ontwerp-verordening van gedeputeerde staten van Utrecht en een ontwerp-wijziging van het streekplan waterwingebieden. De wijziging betreft o.m. het vervallen van de beschermingsgebicden I en II voor de buiten bedrijf gestelde bronnen aan de Schoutenboomgaardweg (dc oude watcr- winplaats) en het vaststellen van de beschermisgsgebieden I en II voor de nieuwe bronnen aan de Reumersweg (de nieuwe waterwinplaats). Het beschcrmingsgcbied I beperkt zich tot de onmiddellijke omgeving van de bronnen. Het streekplan verbiedt hier alle bebouwing, anders dan ten behoeve van een waterleidingbedrijf ten alge mene nutte. Het beschermingsgebied II omvat een zeer ruim gebied met een middellijn van ca. 2000 meter. Het verwondert burge meester en wethouders zeer, dat voor deze bronnen een zo ruim tweede bescher mingsgebied is geprojecteerd. Ten aan zien hiervan delen gedeputeerde staten in hun toelichting mee, „het water wordt op zo grote diepte beneden een kleilaag gewonnen, dat de kans op verontreini ging bijzonder gering is". Blijkens een mededeling van de direc teur van de N.V. Waterleiding Mij. „Rhe nen" is in de afgelopen zes jaar wel ge bleken, dat het oppervlaktewater niet doordringt tot de bron. Er zijn drie klei lagen aangetroffen, waarvan de onderste klaarblijkelijk volledig afsluit. Wel is ge bleken dat de bron reageert op de water- GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer B. Vink, is vorige week geslaagd voor het praktijk diploma Boekhouden. GESLAAGD JUBILEUMFEEST VAN C.P.B. EN C.J.B.T.B. Met een bijzonder geslaagd feest heeft de C.P.B. en de C.J.B.T.B. in gebouw Re- hoboth het 10-jarig bestaan gevierd. De avond werd geopend door de voor- ziter van de C.J.B.T.B., de heer W. Wil- lemsen, die allen hartelijk welkom heet te. Na het aardige spel met de toepasse lijke titel „Het eerste kruisje", volgde het optreden van een Zuid-Afrikaans zangclubje onder de naam „De Voortrek kers". De hoofdschotel van het programma vormde het toneelspel „En de bossen zin gen hun lied". Dit stukje werd vlot en rolvast gebracht waarbij vooral het spel van Reyer van Voorthuizen als jachtop ziener domineerde. Ook Corrie Westen- eng bracht een uitstekende vertolking als Olga Offerdsen. Ds. Molenaar sloot de avond met een kort woord. Eist dat het enkele jaren zonder ys- baan heeft moeten stellen, heeft dit jaar weer een gelegenheid waar de schaats liefhebbers terecht kunnen. De baan, die veel groter is als twee jaar geleden, ligt aan de westkant van de Veerweg. De ingang is t.o. garage Houth aan de Rijksstraatweg, dus in het dorp, en bij aanhoudende vorst zal de baan vandaag reeds open zijn. IJs en weder dienende zullen er a.s. zaterdag wedstrijden gehou den worden voor hard- en kunstrijden. Degenen, die hieraan mee willen doen kunnen zich opgeven bij groentenhandel van Dam. De baan, welke 's avonds ver licht wordt, is zondags gesloten. Koning Winter is door de vele schaatsliefhebbers met vreugde begroet. De ijspret in onze omgeving begon gistermiddag toen om twee uur de Ederveense ijsbaan in De Fliert werd geopend. Direct al was het enorm druk, vooral door het feit dat de schoolkinderen uit Ederveen deze middag vrij kregen om mee te kunnen doen aan de vrolijke ijspret. Ook des avonds was de drukte enorm. Vanuit alle plaatsen uit de omgeving, zoals Veenendaal, Ede, Scherpenzeel enz., trok men naar de ijsbaan. Zoals wij reeds in ons blad van j.l. woensdag schreven, heeft Veenendaal dit jaar geen ijsbaan. De be langrijkste schaatsmogelijkheden in onze omgeving zijn nu de banen in Ederveen en in Eist, die waarschijnlijk vandaag geopend zal worden. Blijft het vriezend weer aanhouden, dan zullen ook binnenkort de Blauwe Kamer te Rhenen en het Spinnemeer aan de Klomp te berijden zijn. LIED. De koningen van de jazz, Duke Ellington en Louis Armstrong hebben FrankrUks grootste vertolkster van het levenslied (ja, Edith Piaf!) uit genodigd om met hen mee naar Amerika te gaan. Neemt Edith dit aanbod aan, dan zul len Duke en Louis haar daar begeleiden, respectievelUk op de piano en op de trompet. Een dergelijk aanbod van twee zo uitzonderlijke figuren kan alleen maar ingegeven worden door een buitengewo ne adoratie, die zij dan delen met de bezoekers, die sinds kort in verschillende Franse steden de theaterzalen weer tot de laatste stoel bezetten om een herboren Piaf toe te juichen. Na haar lange en ernstige ziekte, die het ergste deed vrezen en een nieuw op treden wel voorgoed onmoge lijk leek te maken, is de chan- sonnière - tegen de raad van doktoren en vrienden in - weer aan een tournee van zes we ken begonnen. „Want als ik niet kan zingen ga ik dood", zegt zij, en in het openings lied van haar nieuwe pro gramma zingt ze: „Als ik jul lie moet missen zal ik zeker sterven", want ze kan niet buiten de opwinding van een volle zaal. Het leven, de dood, de liefde, dat zijn de drie the ma's, de drie gedaanten waar in de angst de mens obsedeert, en die zij vertolkt met haar warme, nu eens verstikte, dan weer hartverscheurende stem geluid. Louis Armstrong zegt van haar: „Piaf verscheurt mUn hart, zoals eens Bessie Smith het verscheurde, zU is de enige blanke die me tot tranen toe beweegt." HONDERDDUIZEND. De schrijver van My fair Lady, de muzikale comedie die nu in ons land een geweldig succes heeft, de heer Alan J. Lerner, zal op doorreis naar Zwitser land even ons land aandoen om de Hollandse versie van zijn stuk te zien. Hij gaat naar Zwitserland om uit te rusten van het overweldigende succes dat zijn nieuwe muzikale co medie Camelot (naar de sage van koning Arthur) in New- York heeft: er werd tot nu toe voor ruim tien miljoen gulden aan plaatsen gereserveerd en van de grammofoonplaat die ervan gemaakt werden op de eerste dag dat de plaat werd uitgebracht honderdduizend exemplaren verkocht. HEMD. In New York schijnt het onmogelijk om zich van een oud overhemd te ontdoen. Een gast in een der New York- se hotels vertelt tenminste, dat nadat hij een hemd dat hij versleten achtte in de papier mand van zijn kamer had ge deponeerd, hij het de volgen de dag keurig gewassen en gestreken op zijn tafel terug vond. Hij nam het daarop uit het cellophanen omhulsel, ver kreukelde het en deponeerde het opnieuw in de prullemand. De volgende morgenOm kort te gaan, na vier dagen gaf hij het op en besloot in wanhoop het hemd dan maar in de badkamer te verbranden. Nauwelijks vatte het hemd vuur of een alarmsysteem trad in werking, waarop brand weerlieden de badkamer bin nenstormden en de man ar resteerden wegens poging tot brandstichting. Resultaat: Twee dagen cel lulair. stand in de Rijn. De directeur van de maatschappij is met burgemeester en wet houders van mening, dat het voorgestelde beschermingsgebied II sterk overdreven is en dat zonder bezwaar met een veel kleiner gebied kan worden volstaan. B. en w. kunnen zich niet aan de indruk ont trekken dat bij G.S. de neiging heeft be staan om de begrenzing van de bescher- mingsgebieden II in het landelijk gebied veel ruimer te nemen dan in het stede lijke gebied. Zij noemen het opmerkelijk in dit ver band, dat voor de waterwinplaats „Amers- foortseberg" slechts een gebied is ont worpen met een middellijn van 1500 me ter, terwijl G.S. in hun toelichting opmer ken, dat daar afsluitende kleilagen ont breken, zodat het tweede beschermings gebied zo ruim mogelijk moet worden ont worpen en als gevolg daarvan een be langrijk deel van de bestaande bebouwing zal omvatten. (Zie verder pagina 2) Gereformeerd verenigingslokaal in gebruik genomen Het nieuw opgetrokken verenigings lokaal achter de gereformeerde kerk is dinsdagavond tijdens een bijeenkomst in gebruik genomen. Van het oude en sombere lokaal is niets meer te zien. Een ruime in moderne tinten geverf de zaal en een dito kerkeraadskamer is er voor in de plaats gekomen. Het ge heel is tot stand gekomen onder archi tect C. Ploeg, die geheel belangeloos de plannen heeft ontworpen, zo vertelde ds. L. Zwaan in zijn openingswoord Ook de leden hebben zowel financieel als daadwerkelijk aan de verwezenlij king veel bijgedragen. Architect Ploeg, sprekende namens de bouwcommissie, zette uiteen, waar om een algehele verbouwing noodzake lijk was geworden. In het gebouw zijn verder nog een frisse keuken en toilet ten aangebracht, een geheel waarop men trots mag zijn, en nieuwe moge lijkheden opent voor het gereformeerde verenigingsleven. Er werden dinsdagavond ook geschen ken aangeboden. Het verjaardagsfonds gaf een prach tig orgel ten geschenke en de jeugdver enigingen boden een complete keuken uitrusting aan. De gelden voor dit laatste waren bij eengebracht met babysitten. Bij monde van de heer K. Klein werd een minia tuur lessenaar aangeboden, met de be lofte dat de echte spoedig zal volgen. Verder werd nog het woord gevoerd door wethouder G. J. van Barneveld, die hoewel niet officiéél sprekende na mens het gemeentebestuur, toch meen de gelukwensen namens hen te mogen uitspreken. Hij betreurde het dat bur gemeester Martens ziek was, anders was deze zeker aanwezig geweest. Hij hoopte dat het nieuwe lokaal mee zou mogen werken tot verrijking van de geestelijke waarden. Ds. L. Zwaan deelde in zijn slotwoord nog mede dat de kerkeraad plannen heeft voor de jeugd van 8-12 jaar, waardoor de loka len nog intensiever zouden worden ge bruikt. I til iMHH i II PI VEENENDAAL Zaterdag 21 januari: Uitv. „The Kiholo Hawaians" in Ver.geb., 7.30 uur. Ingebruikname orgel Chr. Ger. Kerk (Hoofdstraat), 7.30 uur. Maandag 23 januari: Officiële opening brandweer kazerne aan Industrielaan, 8 uur. Luxor Theater: Vrijdag t/m zondag: „Liefde zo als een vrouw begeert", toeg. 18 jaar; maandag t/m woensdag „Zeven jaar pech", alle leeft.; donderdag: „De levensroman van Richard Tauber", alle leeft. RHENEN Bio Rhenen: Zaterdagavond en zondagmid dag: „Nacht der vergelding", toegang 14 jaar; zondagavond: „De koe en de gevangene", alle leeft. RENSWOUDE Zaterdag 21 januari: Uitvoering v.v. „Renswoude" in Rehoboth, 7.30 uur. AMERONGEN Woensdag 25 januari: Vergadering voor a.s. lichtweek in hotel Smits. 9VN6HAN& PRISMA pontiAc OMK6A voor betere uurwerken QOFDSTP 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1961 | | pagina 1