Clir. Geref. Kerk nam nieuw orgel in gebruik Om 3 uur begint défilé Byzantijns koor komt naar Veenendaal Nog slechts enkele dagen GRATIS EEN RIJKSDAALDER Kirst: Fabriek van officieren Geslaagde uitvoering van v.v. „Renswoude" Vlotte en boeiende jubileumuitvoering van The Kiholo's crêpe-nylons 2,98 p. p. 10% korting H. JONKER Dank aan gemeente voor spontane hulp OPENING IJSBANEN: De heer Bakker sprak over loonpolitiek Veenendaal krijgt 97 woningen toegewezen Ernstig verkeersongeval op Larikslaan EEN GEWAARSCHUWD MENS.....* VOETBALLOOS WEEK-END Chr. Huishoudschool gaat uitbreiden Orgelbespeling door Feike Asma ZATERDAGMARKT IN FLUITERSSTRAAT Coöp. Raiffeisen-Bank RHENEN Dagelijks geopend - Rente 3"/t RHENEN SCHERPENZEEL KLEEFS MAN'S BOEKHUIS Schoorsteen moet blijven roken Koninklijke onderscheiding voor Rhenenaar Oom van de ezeltjes ZEER GOEDE LICHTEFFECTEN Marktberichten De hoogste tijd Een zeer goed en prachtig radiotoestel voor een werkelijk redelijke prijs!!! Openbare aanbesteding Onder zeer grote belangstelling - o.a. woonden tal van organisten deze avond by - is zaterdagavond in de onlangs gerestaureerde Chr. Ger. Kerk aan de Hoofd straat het nieuwe orgel officieel in gebruik genomen. Het eerste deel van deze buitengewone dienst werd geleid door de predikant, ds. J. Keuning, terwijl na de pauze de bekende organist Feike Asma een uur lang het nieuwe orgel bespeelde. Nadat ds. Keuning de dienst met ge bed en Schriftlezing had geopend en de hoop uitsprak dat deze avond zowel in woord als muziek in het teken des Hee- ren zou staan, sprak de voorzitter van de orgelcommissie, de heer J. Verhoef een overdrachtsrede uit. „Het is voor ons een bijzonder aan gename avond want we mogen de kroon op ons werk zien gezet", zo zei hij. Ver volgens memoreerde hij de werkzaam heden van de orgelcommissie vanaf het beginstadium tot deze heuglijke avond. Het was voor de commissie een moei lijke opdracht toen vier jaar geleden het verzoek kwam om gelden in te za melen voor een nieuw kerkorgel. In het begin was het wat stroef gegaan, temeer daar er een bedrag van 30.000 gulden mee gemoeid zou zijn. „Anderhalf jaar geleden ec\ter waren we zover dat we de kerke- raad konden adviseren een nieuw orgel te kopen", aldus de voorzitter. Bü aanhoudende vorst zullen de volgen de ijsbanen geopend worden: ELST: Vanavond om half zeven. De in gang Is, in tegenstelling tot de eerste vorstperiode, bij het Ingense veer. De baan is zondags gesloten. RHENEN: Deze baan op de Blauwe Ka mer wordt waarschijnlijk a.s. zaterdag geopend. EDERVEEN: Vermoedelijk morgenmiddag. Informaties kunnen uitsluitend gevraagd worden onder telefoonnummer 303. VEENENDAAL: Zoals bekend dit jaar geen ijsbaan. LEERSUM: Ook dit jaar is er op de Leer- sumse Piassen een unieke gelegenheid de schaatssport te beoefenen. Er is ech ter geen officiële baan, zodat er 's avonds geen verlichting is. In het O.C.B.-gebouw aan de Sand- brinkstraat heeft donderdagavond, op uitnodiging van de Chr. Besturenbond Veenendaal, de secretaris van het NVV, de heer C. Bakker, gesproken over de loonpolitiek. De bijeenkomst, waarvoor een redelijke belangstelling bestond, werd met een kort woord geopend door de voorzitter van de besturenbond, de heer L. R. A. Ester. In zijn toespraak herdacht deze ook nog de bij een verkeersongeval om het leven gekomen heer Hazenbosch, lid van de Tweede Kamer en één der voor mannen van het Chr. Nat. Vakverbond. De heer Bakker schetste in zijn rede een beeld van de loonpolitiek vanaf vóór de oorlog tot nu toe. Na de vrije loonvorming van vóór de oorlog, volgde van ongeveer 1945 tot 1955 de geleide loonpolitiek, terwijl tegenwoordig ge sproken wordt van de gedifferentieerde loonpolitiek. Hoewel op het ogenblik een veel sterker overleg tussen de re gering en bedrijfsleven over de loon vorming bestaat, was dit echter naar de mening van de heer Bakker nog té strak. „Het CNV staat geen ongebonden loonpolitiek voor, maar wél een vrijere" zo betoogde spreker. Hierbij wees hij nadrukkelijk op het feit dat men de tegenwoordige loonvorming niet alleen nationaal, maar ook internationaal moet bezien. Na afloop was er gelegenheid tot vragen stellen waarvan druk ge bruik gemaakt werd. „Wij zetten echter geen brede borst op, want de commissie wil gaarne bekennen dat zij in haar arbeid de zegenende hand Gods heeft er varen." Toch wilde hij, naast God, ook niet de mensen vergeten. De gemeente bracht hij daarom dank voor de spontane hulp. „U hebt u vele offers getroost. Moge het orgel ons tot lering en zegen zijn". Voorts bracht hij dank aan de orgelbouwer fa. B. Pels Zn. te Alkmaar, alsmede aan de adviseur Feike Asma. EREDIENSTEN De aanvaarding van het orgel door de Kerkeraad geschiedde bij monde van ds. Keuning. Deze zei het een aangename taak te vinden het orgel te mogen aan vaarden. „Het is een geschenk van de ge meente die heeft bewezen de noodzaak in te zien van de aanschaf van een nieuw orgel. Laat de erediensten, met de na druk op het woord ere, in het middel punt moge staan". Een korte meditatie door de predikant werd gevolgd door een toelichting op het orgel door de adviseur Feike Asma. Hij betoogde dat een kerkorgel volkomen moet voldoen aan de eisen die de ere dienst stelt. Een dergelijk orgel moet ech ter ook bruikbaar zijn voor muzikale medewerking aan andere avonden en hij noemde het daarom niet eenvoudig een goed orgel te maken. „Bij ons ontwerp moesten wij er voor waken dat het geen modern orgel werd met een vaak harde en scherpe klank", aldus de heer Asma. In de fa. Pels had hij hierin direct een medestander gevon den en het resultaat was dat op dit nieu we orgel werken uit alle tijden gespeeld kunnen worden. Tussen de verschillende programma onderdelen door, was er samenzang, eerst begeleid door het harmonium, bespeeld door organist N. v. d. Berg en later met begeleiding van het nieuwe orgel. Het bouwvolume 1961 voor de ge meente Veenendaal is gesteld op 97 wo ningen. Dit betekent dat Veenendaal méér woningen toegewezen heeft ge kregen dan alle andere gelijkwaardige gemeenten uit de provincie. VANDAAG VEILIG-VERKEERSDAG Veenendaal staat vandaag in het te ken van het Veilig Verkeer. Op de Markt is vanmorgen het mobiele test station opgesteld en een propaganda- wagen, terwijl in de morgenuren een geluidswagen rondreed die de verschil lende activiteiten bekend maakte. Zo wel op de Industrielaan als op de Markt is er vanmiddag gelegenheid spatbor den te laten schilderen. Aan de Indu strielaan is eveneens gelegenheid voer tuigen te keuren. Vanavond om acht uur worden er in „Eltheto" verkeers- films en culturele films vertoond. Op het kruispunt Sparrelaan-Lariks- laan heeft zich vanmorgen een ver keersongeval voorgedaan, waarbU de Veenendaalse bakker II. in bewusteloze Zaterdagmiddag zal een groot gedeelte van de Veenendaalse verenigingen af scheid nemen tijdens een defile van bur gemeester Bakker. De scheidende burge meester zal dit défilé afnemen vanaf het bordes van het Gemeentehuis in de Hoofd straat en het is de bedoeling, dat de kop van het défilé precies 3 uur de Hoofd straat bereikt. De deelnemende vereni gingen starten vanaf de Koningin Julia- naschool en de Hollandia Trlcotagefabriek. De drie plaatselijke-muziekkorpsen ver lenen hun medewerking en zullen direct na het voorbijtrekken van de laatste groep voor het Gemeentehuis gezamenlijk aan burgemeester Bakker een serenade bren gen. Het koude jaargetijde laat niet toe, dat b.v. de kinderen in een sporttenue komen en misschien bedekt menige winterjas het uniform. Veel zal er van afhangen hoe de weersgesteldheid a.s. zaterdagmid dag is. Niettemin zal het merendeel van het Veenendaalse verenigingsleven depu taties in de stoet hebben, waaraan ook de brandweer en gemeentewerken met vol ledig materiaal zullen deelnemen. Gedurende enkele uren zal het verkeer vanaf de Stationssingel tot aan de Nieu- weweg omgelegd worden. Direct na afloop van het défilé en de serenade begint om 4 uur de afscheids receptie van de farriflie Bakker in Hotel „De Korenbeurs". Deze receptie duurt tot 6 uur. Maandagavond zal het Comité Hulde- BRITS VORSTENPAAR IN INDIA. India heeft het Britse vorstenpaar een sprookjesachtige ontvangst bereid. De ont- vangst in het paleis van de Maharadja van Jaipoer was glorieus. Koningin Elizabeth zat op* de rug van een zwarte toestand naar het Julianaziekenhuis isj blijk BuTg^ oIifant- De draagcabine was van filigraan-goud. De olifant zelf was overdekt met zilveren bellen. Naast de koningin zat overgebracht. Bakker H. kwam met zijn bestelwagen uit de Larikslaan rijden, toen een van de Dennelaan komende personenauto, be stuurd door K. uit Geldermalsen, hem op het kruispunt geen voorrang verleende. De bestelauto die aan de linkerzijde, ter hoogte van de cabine werd geramd, kwam meters verder in een voortuintje pas tot stilstand. De bestuurder die men veel moeite uit de verwrongen cabine kon be vrijden, is in allerijl naar het ziekenhuis vervoerd. De personenauto liep alleen ma teriële schade op. Op de plaats van het ongeval was ook de korpschef van politie, Inspecteur W. C. H. Dekker aanwezig. „Een gewaarschuwd mens telt voor twee", zo luidt het bekende gezegde, maar dat het niet altijd waarheid bevat, is dinsdagmiddag gebleken toen de politie alleen al in de Hoofdstraat en onder aan de Markt 25 fietsen, voor het overgrote deel damesfietsen, in rekende die niet op slot stonden. Niettegenstaande de waar schuwing die wij j.l. vrijdag in ons blad plaatsten, kwamen de agenten aan de lopende band met onbeheerd gelaten fietsen het po litiebureau op, zodat er in een minimum van tijd een bonte ver zameling rijwielen bijeen was. Het grootste leed kwam echter pas, toen de vele gedupeerde da mes en enkele heren op het bu reau hun karretje terug kwamen halen, compleet met een bon. Het meest aangevoerde argument was dat men er niet aan gedacht had de fiets op slot te zetten. Het meest „tragische" geval was dat van een dame die haar fiets gestald had om in een zaak op de Markt een slot te gaan kopen. Terug uit de winkel zag zij, met het slot in haar hand, haar fiets door een politieman gevankelijk wegvoeren Het was opmerkelijk, dat er geen enkele bromfiets bij „de oogst van de straat" was. Zoals bekend zyn, in verband met de gesteldheid van de terreinen, alle wed strijden van het afgelopen weekend afge last. Het door ons aangekondigde pro gramma in ons blad van j.l. vrijdag zal nu op zaterdag 28 en zondag 29 jan. a.s. gespeeld worden. Het bestuur van de Chr. Huishoud school heeft toestemming ontvangen om zeer binnenkort over te gaan tot aanbesteding van een belangrijke uit breiding van de bestaande school. Deze uitbreiding wordt uitgevoerd onder architectuur van de heer G. de Geit en omvat, behalve een zeer mo dern in te richten gymnastieklokaal met bijgebouwen, een ruim overblijf lokaal en enkele leslokalen. De aanbe steding zal vermoedelijk volgende maand plaats vinden. Het wereldbekende Utrechts Byzantijns koor onder leiding van Dr. Miroslaw Antonowytsch geeft, In het kader van het 25-jarig bestaan van de plaatselijke Mannenzangvcreniging „Het Ritmeesterkoor", op donderdag 23 februari a.s. een concert in Veenendaal. Op het programma staan een aantal liturgische liederen in de Kerslavische taal en volksliederen in de Oekraïnse taal. Met ingang van 18 febr. a.s. komen de toegangskaarten voor dit concert in voor verkoop. van de Veenendaalse bevolking aan bur gemeester Bakker overhandigen tijdens een bijeenkomst in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Deze avond draagt een gesloten karakter en alle Veenendaalse verenigingsbesturen op elk terrein, scho len en kerken hebben een uitnodiging ontvangen om een afvaardiging te zen den. Tijdens deze bijeenkomst zal de voor zitter van het Hulde-comité, de heer Sandbrink het geschenk .overhandigen. Rond het programmö dat samengesteld is voor deze avond, zullen er geen verdere toespraken zijn. Mochten er Verenigingen zijn die geen uitnodiging voor deze afscheidsavond heb ben ontvangen, dan kunnen zij alsnog een tweetal toegangskaarten aanvragen bij het secretariaat van het Comité, Hoofdstraat 98. Het Utrechts Byzantijns Koor, dat on der leiding staat van de Oekrainer Dr. Miroslaw Antonowytsch, die het in 1951 oprichtte, specialiseert zich in de religieu ze- en volksmuziek uit het geboorteland van de dirigent: Oekraine. Sinds onheuglijke tijden bezingt de Oe krainer het leven in al zijn schakeringen. Altijd en overal is het zijn trouwste met gezel in lief en leed. Het lied van de moe der zingt het kindje in slaap, begeleidt het argeloze spel der kleinen. Vooral ook de jeugd laat in de zang haar teerste ge voelens spreken en de oeroude bruilofts traditie gaan hand in hand met de oudste melodieën. Ook ieder jaargetijde heeft zijn eigen karakteristieke liederenschat en vooral de voorjaarsliederen zijn van een opgetogen uitbundigheid. Is het dus een wonder dat de Oekrainer ondanks kata- strofen en verwoestingen, vele oorlogen en vreemde bezettingen, die dit volk de eeuwen door teisterden, hun geliefde volkslied tot op de dag van heden zorg vuldig bewaarden en het, vaak als enigst overgebleven bezit, meedroegen tot ver over hun landsgrenzen? Dr. Antonowytsch, musicoloog, eertijds operazanger en koordirigent pursang, houdt ervan, iets grondig aan te pakken. De leden van het Utrechts Byzantijns Koor, allen geboren Nederlanders, krij gen van hem wekelijks individueel stern- vorming. In talloze kerken en kathedralen luis tert het ensemble met zijn forse mannen- zang de Byzantijns-Slavische liturgie vieringen op. Reeds zes weken na de op richting vond hiervan een uitvoering plaats. Tegelijkertijd werd ook een reper toire van Oekrainse volksmuziek opge bouwd, dat in binnen- en buitenlandse concertzalen een enorme weerklank vindt. Van alle kanten komen de uitnodigingen binnen, in dusdanige hoeveelheid, dat op alle niet kan worden ingegaan. Immers, de leden zijn en blijven amateurs, die naast het zingen ook nog andere zaken te behartigen hebben. Zo gaf het koor te Parijs een ambassa deconcert, trad herhaalde malen op in Rome, Luzern, Lyon, Brussel, Lille, Luik, Bonn, Metz, concerteerde te Bazel, Keu len en Essen en maakte opnamen voor de B.B.C., de Radiodiffussion-Television Francaise, Radio Nancy, Strassburg, N.I.R. Brussel, de Nederlandse omroepen etc. In tussen breidde het ensemble zich uit tot de huidige sterkte van 44 man, afkomstig uit de meest uiteenlopende kringen. Onder deze mensen is een grote kameraadschap gegroeid, bezield als ze allen zijn met dit ideaal: zingen, en zo goed mogelijk zin gen, met volledige overgave. Het repertoire is nog steeds groeiende en omvat momenteel: De volledige gezan gen van de Byzantijns-Slavische liturgie, alsook die van de Paasnachtviering, een keur van religieuze gezangen uit de Kerst en Vastentijd, alsmede religieuze volks liederen. Voorts profane liederen in bon te verscheidenheid zoals lyrische- en lief desliederen, dans- en Kozakkenliederen, enz. Als bijzonderheid moge nog vermeld worden dat het Utrechts Byzantijns Koor optreedt in Oekrains costuum. Uit het orgelspel van de bekende or ganist Feike Asma, pas teruggekeerd van een concertreis door Amerika, op het nieuwe orgel van de Chr. Ger. kerk Hoofdstraat, kan men de conclusie trek ken dat het orgel, wat dispositie be treft, veel perspectieven biedt. Toch zou de intonatie van het instru ment sterker kunnen zijn, temeer daar de accoustiek van de kerk (laagbouw - x ceptie, te houden ter gelegenheid van ment niet v^r de ^olle ^iondcrcT pro= - de Ede,achtbare heer pent is. Als de intonatie krachtiger en helderder gehouden was, dan zou er ongetwijfeld een belangrijker geheel ontstaan zijn. Onder het concert werd het „Adante recitativo" van Mendelssohn gewijzigd in Adante van S. Landsman, beter be kend onder de naam „Berusting", het geen uitstekend ten gehore werd ge bracht. Hierbij kwamen vooral de „strijkers" van het zwelwerk goed tot hun recht. Van de drie gespeelde werken van Bach was het „Allein Gott in der Höh' sei Ehr" uit Petersband nr. 6 het beste. „Fuga en Gique in G dur" klonk wat af gestoten, hetgeen toegeschreven moet worden aan de minder goede accoustiek. Het werkje dat buiten Asma's eigen be werkingen over twee geestelijke liede ren, het meest tot zijn recht kwam op dit instrument was „Aria" van J. B. Loeillet, waar we ook in contact ge bracht werden met de op het zwelwerk aanwezige vulstemmen. Tot slot wat de gemeentezang betreft: hieruit bleek weer eens duidelijk dat de organist in de eredienst een dienen de taak heeft, maar ook zeer zeker een leidinggevende functie. Dit was vooral te bemerken bij de inzet van de gezon gen psalmen (en gezang). De inzet was vrij duidelijk en soepel. Hierdoor werd het zgn. „trekken" (dat bij gemeente zang nog wel eens voorkomt) volkomen geweerd. Al met al een zeer leerzame en interessante avond. In verband met het défilé en de re- meente, zal op ZATERDAG 28 JAN. 1961 de dagmarkt NIET kunnen worden gehouden op het Marktplein alhier. De marktkramen zullen op die dag geplaatst worden aan weerszijden van de Fluitersstraat. Als gevolg van deze maatregel zullen de voertuigen van de bezoekende marktkooplieden niet geparkeerd kun nen worden in deze straat. Deze voer tuigen zullen moeten worden onderge bracht op het terrein van de gemeen telijke eierhal aan de Achterkerkstraat. Zo nodig zullen hiervoor nog nadere aanwijzingen worden gegeven door de marktmeester. Overigens zal op zaterdag 28 januari 1961 de gehele Fluitersstraat in beide richtingen voor alle verkeer gesloten zijn. kunt u profiteren van onze spaar actie. Op elk nieuw te openen spaarbankboekje ontvangt u: de Maharadja in een kostuum van blauwe zijden brokaat. V.V.V. PENSION LIJST De vereniging voor vreemdelingenver keer Rhenen geeft telkenjare een uitge breide hotel- en pensionlijst uit. Deze lijst wordt verspreid over de V.V.V.-kantoren in ons land en worden ook overhandigd aan de grenskantoren. Men is thans druk bezig de lijst voor 1961 samen te stellen. Is men van plan deze zomer kamers te verhuréh of op andere wijze aan het V.V.V.-werk deel te nemen, gelieve men zich in verbinding te stellen met het V.V.V.-kantoor. „PAUL KRUGER" OP DE TWEEDE PLAATS In de Arnhemse Kegel Bond werd de eerste ronde gespeeld van de competitie in de klasse B2. De uitslag was als volgt: 1. Onder Ons, Voorthuizen, 1007 hout; 2. Paul Krüger, Rhenen, 910 hout; 3. Ons Genoegen, Arnhem, 888 hout; 4. Poedels 2, Arnhem, 859 hout. MOOI BEDRAG Dezer dagen werden door de Scherpen- zeelse lagere schooljeugd in het kader van de hulpactie voor Kongo gelden ingeza meld. Overeen gekomen was dat een richt bedrag van 3,per leerling zou worden ingezameld. De 11-jarige leerling Herman van de Kamp, maakte een keurige inte kenlijst klaar en ging er in zijn eentje mee op stap. Het resultaat was, dat hij maandagmorgen 50,— aan het hoofd der school kon afdragen. HEDEN VERSCHENEN: De schrijver zegt: 08/15 was een schermutseling - hier is mijn frontaanval. Prijs geb. 14,90 - 540 pag. Uit vorraad leverbaar bij: Zandstraat 3 en Patrimoniumlaan 22 - Veenendaal FAMILIEAVOND C.N.V. De grote Sociëteitszaal was zaterdag avond tot de laatste plaats bezet toen de afdelingsvoorzitter, de heer J. Vermeulen, op de gebruikelijke wijze de opening ver richtte van de jaarlijkse familieavond van het C.N.V.afdeling Scherpenzeel. In zijn openingswoord herdacht hij de onlangs overleden C.N.V.-be^tuurder, wijlen mr. C. P. Hazenbosch. Ele heer J. Ester uit Veenendaal, districtstyestqurder van „Uni- tas" sprak vervolgens een kort propagan distisch woord, waarin hij de vrije loon politiek van de regering De Quay en de arbeidstijdverkorting aanhaalde. Een pro bleem van de welvaart noemde de heer Ester de verdeling van de produkten der hoogconjuctuur in uriiverseel verband en wel aan die gebiedgn waar nog bittere honger wordt geleden. „We moeten ons als C.N.V.-leden hiervoor inzetten en in dit opzicht onze erantwoordelijkheid aan vaarden, want de wepld wacht in dezen op ons" aldus spreker. Hierna was het woord aan de toneel groep van de C.J.B.T.B. voor de opvoering van het toneelstuk „En de bossen zingen hun lied". De C.J.B.T.B.-ers die dit stuk eerder in de week te Renswoude voor het voetlicht hadden gebracht kwamen stuk voor stuk niet boven de middelmaat uit, waaraan het gehalte van het stuk ook debet was. De souffleur moest er nog wel eens wat te duidelijk aan te pas komen hetgeen overigens niet wegnam, dat de aanwezigen zich wel, met de problemen van het Noorse boswachtersgezin ver maakten. FLINKE BAZAAR VAN RIIENEN'S ROODE KRUIS De afdeling Rhenen van het Nederland se Roode Kruis houdt 16, 17 en 18 maart in gebouw „Irene" eerf wel zeer groots opgezette bazaar, waarvan de gehele op brengst ten goede komt van het werk in Rhenen, Eist en Achterberg. Deze bazaar wordt daarom zo groots, omdat er buiten gewoon veel werk van is gemaakt. Er zal een zeer grote collecte handwerken en andere artikelen ten verkoop worden aan geboden. Men zal er kunnen deelnemen aan alle mogelijke spelen, waaronder sjoe len en schieten. Ook de speelgoed-afde ling belooft van bijzondere omvang te worden, vooral in de speelgoedbeesten. De handwerken en de baby-kleertjes zijn praktisch uitsluiten door de röode kruis dames zelf vervaardigd. Veel werd ge schonken door winkeliers, bedrijven en fabrieken, niet alleen uit Rhenen maar ook daarbuiten. Er zijn heel mooie prij zen bij, die in vele stands zullen zijn te rug te vinden. Een grabbelton ontbreekt evenmin. Van het gemeentebestuur werd toestemming ontvangen om op de laatste avond het rad van avontuur te draaien. Er zullen op 18 maart voor de kinderen poppenkastvoorstellingen worden gegeven. Enkele nieuwe attracties zullen aanwe zig zijn, maar daaromtrent wilden de or ganisatoren zich nog niet uitlaten. Dat moet een verrassing blijven. Zaterdagavond heeft de voetbalvereniging „Renswoude" in gebouw „Rehoboth" een gezellige en geslaagde uitvoering gegeven. Een niet onbelangrijke bijdrage hiertoe leverde de occordeonist-jeugdkampioen De Geit uit Ede en het toneel gezelschap N.A.O. uit Veenendaal, dat op perfecte wijze de klucht in drie be drijven „Het zal je gebeuren" voor het voetlicht bracht. De ere-voorzitter van de v.v. „Rens- ZELDZAAM Bij de landbouwer A. van Ginkel te Kolfschoten kalfde d^zer dagen een zij ner koeien een tweeling. Nu komt dit wel meer voor, doch in dit geval was het ene kalf zwartbont en het andere roodbont, hetwelk een bijzonderheid genoemd mag worden. Om bij het uitbreken van brand on middellijk te kunnen ingrijpen, kan men een alarmeringssysteem aanleggen. In Ouwehands Dierenpark is het pre cies de omgekeerde wereld. Daar is een alarmeringssysteem gereedgekomen voor het geval de „brand".uitvalt. Toch is het een volkomen logische zaak. In de verblijven van de olifanten, de apen, de nijlpaarden en ook in het aquarium wordt gedurende de winter maanden dag en nacht gestookt. Deze gekoppelde oliestookinrichting blijft uiteraard een mechanisme, dat defect kan geraken. Gebeurt dat zonder dat men er direct bij is, dan bestaat het ge vaar, dat de vatbare dieren kou vatten. Wij mensen kunnen ons met warme kleren of dekens tegen plotseling inval lende koude beschermen, maar wanneer een nijlpaard, aap of olifant in de kou komen te zitten, dan moeten zij onher roepelijk verkleumen of minstens ziek worden. Dat kan nu gelukkig niet meer ge beuren, want mochten de kachels er gens in de dierenverblijven onverhoopt toch uitvallen, dan gaan op die plaatsen in het park waar zowel overdag als 's nachts mensen aanwezig zijn, onmid dellijk de alarmeringssirenes loeien, waarop direct kan worden ingegrepen. woude", J. K. Baron Taets van Ame- rongen heette in zijn openingsrede in het bijzonder welkom burgemeester Hosang en zijn dochter, alsmede zijn vader Baron Taets van Amerongen en de Jonkheren uit Zeist. Tevens deelde hij mee, dat het muziekgezelschap „The Three Happy's" wegens ziekte verhin derd was op te treden, een reden waar om het bestuur de jeugdige accordeon kampioen uit Ede had moeten inschake len. Aan het slot bracht hij dank aan winkeliers en alle andere milde gevers voor de geschenken die beschikbaar zijn gesteld voor de verloting. Nadat de accordeonist enkele num mers ten gehore had gebracht, kwam NAO uit Veenendaal voor het voetlicht met een klucht die zo goed gespeeld werd, dat de lachsalvo's niet van de lucht waren. De avond werd gesloten door burge meester Hosang die o.m. zei dat de buurgemeenten elkaar vanavond weer De heer P. J. Baardman, geboren 9 juni 1900, wonende Stationsweg 28 te Rhenen, werd dinsdagochtend ten gemeentehuize ontvangen in verband met het voor hem heuglijke feit, dat Hare Majesteit de Ko ningin hem had onderscheiden met de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, welke onder scheiding hem ten deel was gevallen van wege zün veertig jarig ambtsjubileum b(j de N.V. Nederlandse Buurtvervocr Maat schappij. In tegenwoordigheid van de directeur van, de maatschappij de heer E. D. Klin- këTT, speldde Rhenen's burgemeester Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Ro senthal de jubilaris de versierselen op de revers, na hem in de meest hartelijke be woordingen te hebben toegesproken en gefeliciteerd. Ook de heer Klinkert bood zijn werk nemer de gelukwensen aan met een toe passelijke toespraak, waaruit zeer veel waardering voor de heer Baardman en diens veertig jarige trouw aan het ver voerbedrijf naar voren kwam. De jubilaris, die als bankwerker in dienst trad, op 3 januari 1943 werd be vorderd tot monteur en op 1 januari 1951 tot automonteur I, sprak tot besluit een welgemeend dankwoord voor de grote eer hem bewezen. gevonden hadden, o.a. Ede, Veenendaal en Renswoude. Hij overhandigde de vrouwelijke leden van NAO een prach tige bos tulpen en vergat hierbij ook niet de ere-voorzitter die hij dank bracht voor de geslaagde avond. Hierna werd overgegaan tot de verloting. „Mama", zei Paultje Heuts van de Marktstraat 11 in het vriendelijke dorp je Wessem, „moet maar aan de oom van de ezeltjes schrijven dat ik 1,63 in mijn spaarpot heb om een ezeltje te kopen en dan behoeft Sinterklaas niet meer langs te komen." Trouwens de Heuts' zijn allemaal echte dierenvrien den en vooral paardjes zijn hun harte- dieven. De zesjarige Paultje is de groot ste bewonderaar van ezels. Hij heeft al een enorme verzameling plaatjes opge plakt en hij hoopt nu maar, als hij groot is, een echte ezel te krijgen. Vandaar dat hij nu al maar vast liet vragen wat ze kosten en eten. Dat staat allemaal in de brief die zijn moeder dus daadwer kelijk voor hem schreef aan de „oom van de ezeltjes". En die „ezeltjes-oom" was niemand minder dan Dries Hellenkate, oppasser in het Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg. SALTO PER FIETS De heer Van N., onderwijzer aan de bij zondere lagere school aan de Achterberg- sestraatweg te Rhenen, per fiets rijdende op de Nieuwe Veenendaalseweg in de richting stad, maakte ter hoogte van het Hervormd Rusthuis een complete salto, als gevolg van een op de rijweg liggende steen. De 28-jarige onfortuinlijke wiel rijder schaafde zijn gezicht en was verder licht gewond aan zijn knie. Het Veenendaalse muziekgezelschap „The Kiholo Hawaians" heeft zaterdag avond in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan met een vlotte en boeien de uitvoering het talrijke aanwezige publiek mee laten genieten van het 20-jarig jubileum. De muzikale prestaties van het jubilerende gezelschap stonden op hoog peil, alleen liet de uitspraak van de Engelse liedjes meer malen veel te wensen over. Deze tekortkoming werd echter ruimschoots ver goed door de steeds goed gekozen wisselende lichteffecten, zodat het geheel een waardevolle ontspanningsavond is geworden. De muziek van de Zuidzee-eilanden blijkt nog altijd gewaardeerd te worden, getuige het steeds weerklinkende applaus waarmee het publiek'de artisten beloon de. De typische HawÜ-klanken namen de aanwezigen in gedachten mee naar de pa radijselijke eilanden en dit idee werd nog sterker door het handig gebruik maken van de belichtingsmogelijkheden. Deze rustige sfeer werd verdreven toen „The Kiholo Cowboys" voor het voetlicht traden, compleet met breedgerande hoe den, geblokte hemden en vervaarlijk uit ziende pistolen. Af en toe met knallende pistolen brachten zij hun nummers, ge heel in de lijn van het vroegere Wilde Westen en ook zij kregen menig open doekje. praaue ae diverse progrumm Als medewerkers aan deze avond be- op beschaafde wijze aan eik traden de Bandonica's uit Nijmegen het podium. Met een tweetal accordeons, een drumstel en een sousaphoon zorgden zij voor een opgewekt ritme, waarbij de mu zikale kolder af en toe om de hoek kwam kijken. Het aangekondigde trio „Los Andes" was verhinderd en in diens plaats had men te elfder ure „The Hot Lads" uit Nijmegen kunnen contracteren. Men heeft hiervan ongetwijfeld geen spijt gehad want deze groep jongeren - een dame en drie heren - ontpopten zich als voortref felijke vertolkers van de Blue-Diamonds stijl, wat vooral bij het jeugdige publiek op prijs werd gesteld. Conferencier Huib Bussing tenslotte praatte de diverse programma-onderdelen VEENENDAAL Eierenmarkt: aanvoer 90.000 stuks. Prijs van 12,— tot 14,— per 100 stuks. Han del redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 70 stuks. Prijs van 48,tot 65,per stuk. Handel matig. SCHERPENZEEL Eierenmarkt: aanvoer 950.000 stuks. De prijzen varieerden van 12,50 tot 14,50 per 100 stuks. Handel matig. om nu uw oude radio in te ruilen bij Radio Ballegoyen voor deze nieuwe Erres. ERRES Hoe goed uw oude radiotoestel ook nog mag zijn, deze nieuwe Erres is in alle opzichten stukken beter dan wat u van een radio gewend bent. Vraagt u Radio Ballegoyen om inlichtingen en nadere bijzonder heden omtrent de betaling die altijd voor u geregeld kan worden RADIO EN TELEVISIE MOLENSTRAAT 16 TELEFOON 579 RHENEN Ook voor Erres televisie kunt u steeds bü ons terecht! Namens zijn opdrachtgever, de Weled. heer M. J. van Leeuwen, „Huize Melina" te Veenendaal, zal het Ar chitectenbureau H. Nieuwenhuijs B.N.A., Prins Bern- hardlaan 297 te Veenendaal, in het openbaar aanbe steden, overeenkomstig het Aanbestedingsreglement W.B. Het bouwen van een WOONHUIS met garage, met alle daarbij behorende werken, op een terrein gelegen aan de Kerkewijk te Veenendaal, kadastraal bekend: Gem. Veenendaal, Sectie „B" nummer 4046. De aanbesteding vindt plaats in vier percelen n.l.: Perceel 1. Hoofdaannemer( het gehele werk, voor zover niet genoemd in de per celen 2, 3 en 4). Perceel 2. Loodgieterswerk. Perceel 3. Elektriciteitswerk. Perceel 4. Glas-, schilder- en behangwerk. In hotel „De Korenbeurs", Markt 16 te Veenen daal, op maandag 6 februari 1961, des middags 4 uur precies. Bestek en voorwaarden met tekeningen zijn vanaf 26 januari 1961 verkrijgbaar bij fa. J. v. d. Pol Zn., Hoofdstraat 98 te Veenendaal tegen betaling van 15,— voor de hoofdaannemer, of 10,voor de overige aan nemers, of zij worden door laatstgenoemde toegezon den, na ontvangst van een postwissel, dan wel een overschrijving op postgirorekening no. 309184 t.n.v. J. v. d. Pol Zn. ten bedrage van resp. 16,of 11, per stel. Restitutie ten bedrage van 5,— per stel, vindt plaats bij inlevering der bestekken en tekeningen in onge schonden staat, waarvoor direct na de aanbesteding gelegenheid bestaat. Architectenbureau H. NIEUWENHUIJS B.N.A. Prins Bernhardlaan 297 Veenendaal Telefoon 08385-2161. Wij ontvingen weer een zending van die ijzersterke en voordelige tegen de zeer lage prijs van leze maand ook TEXTIELHUIS Adr. van Ostadelaan 31 en deze maand ook nog Te koop: Gitaar met hoes 40,—; elektr. kookstel (2- pl.) 25,2-pers. ledikant met spiraal 25,—. Esdoorn laan 1, Rhenen. Grondzeilen. Ideaal voor au tohoezen a 2,10 m*. Gazen- beek's U.S.A. Hal. Holleweg 3, Veenendaal. Restanten fietscapes 4,65. Rubberdoek. Gazenbeek's U. S.A. Hal, Holleweg 3, Vee nendaal. Lederen jassen 135,—; le deren vesten 74.50; motor- overall's 49,50; im. lederen jassen 32,50; lederen wan ten 9,50; motorcap's 8,75; regenbroeken 7,75; regen pakken 19,75; regenjassen 7,50. Gazenbeek's U.S.A. Hal, Ilolleweg 3, Veenendaal.

De Vallei | 1961 | | pagina 2