BLOED ARMOEDE? Donderdag, 26 januari 10 uur FEESTELIJKE OPENING - SPECIALE OPENINGS ATTRAKTIES gratis gratis 'n stukje AMERIKA in VEENENDAAL GRATIS Altijd een kassabon voor 10% korting. Oók bij de weekreclames net meisje Openbare aanbesteding DE VALLEI UW BLAD! NAAISTERS leerling naaisters SA^C° G ervaren winkelmeisje begrafenis A. W. de Haas Kom gezellig zelfbedienen bij de Habé 'n grove of fijne ROOKWORST 'N GROOT PAK WAFELEN Uit onze slagerij 500 gram runderpoulet voor haché 129 100 gram ham 29 Extra aanbieding le soort bananen 69 DE CAFETARIA BIEDT U 3 heerlijke moorkoppen feestprijs 79 HOOFDSTRAAT t.o. de Markt VEENENDAAL Ant. Achterberg r Voor direct gevraagd of per 1 februari voor levensmiddelenbedrijf T. H. DIJKSTRA Voor een Het moderne levensmiddelenbedrijf waar U kruidenierswaren, vers vlees, groenten en fruit, gebak, ijs, sigaretten koopt en 'n heerlijk kopje koffie drinkt. WINKEL MODERN EN VOORDELIG. Bij aankoop van Bij aankoop van 10,boodschappen 5,boodschappen BIJ AANKOOP VAN VLEES Bij aankoop van 1, groenten en/of fruit I kg EVEN EEN ONDERBREKING: Neem 'n heerlijke kop koffie met 25 een tompouce voor 20 Een CHOCO IJSJE Bij groot pak Trexop een pak TREXOP (43d.) De 3.5 ton nuttig besteed Dankwoorden Veenendaal, blijf actief! Voor de kantonrechter Wandelaars blijf op de trottoirs I FAMILIEBERICHTEN Enige en algemene kennisgeving Heden overleed in het Julianaziekenhuis te Ede onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer Joh. Niemöller in de ouderdom van 92 jaar. Namens de familie M. Hupkes E. Hupkes-Niemöller Ede, 21 januari 1961. Arnhemseweg 82 GEVRAAGD voor de winkel Enige ervaring in het textielvak Leeftijd 17 jaar Veenendaal-zuid Namens zijn opdrachtgeefster, het bestuur van de Chr. Huishoudschool te Veenendaal, zal door ondergetekende in het openbaar worden aanbesteed onder erkende aan nemers, overeenkomstig het Aanbestedings Reglement W. B. Het uitbreiden van de bestaande huishoud school met twee lokalen, een overbiyf- lokaal en een gymnastieklokaal aan de Acacialaan te Veenendaal. Bestek en eerste staat van wijziging en aanvulling, no. 442 en de bijbehorende tekeningen zijn vanaf heden a. ter lezing op het kantoor van de architect G. de Geit, Kerkewijk 41 te Veenendaal; b. verkrijgbaar bij dezelfde voor de massa van het gehele werk tegen betaling van 25,00 per stel. Voor verzending per post 2,00 extra. Restitutie op de dag der aanbesteding 10,00 per com pleet stel. De aanbesteding vindt plaats op woensdag 15 februari 1961 des namiddags vier uur in Hotel „De Korenbeurs" te Veenendaal. De architect, G. DE GEIT Mr. POODLE vraagt in zijn confectie-ateliers de hulp van handige en U kunt er een hoog loon verdienen, er is een prettige sfeer en de werktijden zijn er gunstig. Komt eens praten bij N. V. TRICOTFABRIEK PEHAVEE Vijgendam 13 - Veenendaal li.: I' hloecWorn^ bovenop- *et pr sne\ *eer moe> he\Pt u 7 'otnen caRCO r gorden. dc ;s hr°^;: *mnvtp\\\ke sto^n, r de opbOUy'yI ertóeo' Aanmelden bij: De Sav. Lohmanstraat 24, Veenendaal met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2845 Habé SUPERMARKT (VLEES INBEGREPEN) (VLEES INBEGREPEN) NAAR KEUZE KEUZE UIT DRIE SOORTEN Habé SUPERMARKT Een prachtige gelegenheid om voordelig een voorraadje te maken. De reclame geldt ook voor Zelfw. Wasmiddel met 42 ct. voordeel. Neem dat voordeel mee! (Vervolg van pag. 1) gesmeten. Die drie en een halve ton zijn zo nuttig mogelijk besteed en de raad hoeft geen berouw te hebben." Na nog op de rijke aanwinst van de nieuwe ladderwagen gewezen te heb ben en alle medewerkers aan dit ge bouw dank te hebben gebracht, droeg de burgemeester eerst het gedeelte van Gemeentewerken over aan de heer Ant. de Ruiter, wethouder van Openbare Werken. „Ik hoop dat u en uw personeel voel plezier aan deze nieuwe huis vesting zult beleven en ik wens u tevens toe dat u nog vele jaren wet houder zult mogen zijn", aldus de burgemeester tot wethouder Ant. de Ruiter. Bij de symbolische overdracht van het brandweergedeelte zei burgemees ter Bakker o.m. tot de commandant v. d. Veen: „U bent een ijverig com mandant, ga zo voort met de brandweer te vervolmaken. Ik vertrouw u de ka zerne volkomen toe, wetende dat u hem nuttig zult gebruiken." Wethouder De Ruiter, als volgend spreker, noemde het een prachtdag voor de Dienst Gemeentewerken. „Deze dienst zat altijd in de verdrukte hoek en helaas het eind is er nog niet, want er is nog steeds geen goed gebouw voor onze administratieve dienst." Voorts hoopte hij dat Gemeentewerken met veel plezier in het nieuwe gebouw zou werken, ten bate van geheel Veenen daal. Brandweercommandant v. d. Veen wilde ook gaarne zijn vreugde en dank baarheid uiten. „Ons korps is zeer in genomen met dit gebouw en we zijn veel dank verschuldigd aan het college van b. en w. en de gemeenteraad." Tot slot richtte hij ook nog enkele woorden aan het adres van de. oud directeur van gemeentewerken en oud brandweercommandant de heer Jarings, van wie hij bij het zilveren jubileum van de brandweer een miniatuur-lad derwagen had gekregen als een soort wens voor de toekomst. „Nu deze wens in vervulling gegaan is, voel ik me ver plicht dat kostbare kleinood dat ik al die tijd heb bewaard, weer aan u te overhandigen", hetgeen onder grote hi lariteit geschiedde. De heer Jarings („ik ben wel ambte loos burger maar er gaat toch iets door me heen want ik heb nog aan het ont werp van dit gebouw mee mogen wer ken") - had hier blijkbaar op gerekend, want op zijn typisch humoristische wijze, haalde hij een miniatuur tank wagentje uit zijn zak en gaf dit aan de commandant met de woorden: „ik weet dat u graag een tankwagen wilt hebben, laat dit dan het symbool van de toe komst zijn." Tot slot sprak nog de inspecteur van het Brandweerwezen, de heer Fehrés, die Gemeentewerken en Brandweer ge lukwenste met deze nieuwe aanwinst. (Vervolg van pag. 1) jaren is het gebrek aan huizen geweest. Verder heeft Veenendaal zich, zoals een ieder wel bekend is, enorm uitgebreid. Wanneer u een toekomstbeeld van Veenendaal zou moeten geven, hoe zou dat dan luiden? Ja, dit hangt in de eerste plaats af hoe het in de wereld zal gaan. Zonder een oorlog, zie ik de ontwikkeling van Veenendaal zeer gunstig, voornamelijk omdat het in het centrum van het land ligt met prima wegverbindingen en spoorverbindingen die overigens nog voor verbetering vatbaar zijn èn Vee nendaal heeft een bevolking die zowel voor handel als industrie goede ver wachtingen wekt. Kunt u een korte beschrijving geven van de bevolking? De bevolking is energiek, vlijtig, godsdienstig en zelfbewust. Welke wensen zou u als burgemeester nog graag in vervulling hebben zien gaan? De bouw van meer woningen, de bouw van het raadhuis want dit is brood nodig, een nieuwe zuiveringsinstallatie voor afvalwater en meer sportaccom modatie. Welke taak is voor u het moeilijkste geweest? Ik heb alles met evenveel plezier ge daan, maar als u mij vraagt wat ik één van de moeilijkste opdrachten heb ge vonden, dan is dat wel te trachten de SKF naar Veenendaal te krijgen. Hier voor heb ik bijzonder veel moeite ge daan. Ik moest met concurrentie van andere gemeenten, Veenendaal showen en exposeren, alles in het Engels, en ik ben er maanden mee druk geweest. Wat zijn voor u de verheugendste resultaten geweest? Dat zijn er teveel om op te noemen. Ik ben bijvoorbeeld erg blij met de ver meerdering van de plaatselijke onder wijsinstellingen, de verbetering van de wegen enz. enz. Hoe ziet u zelf uw benoeming tot lid van Gedeputeerde Staten? Op die benoeming had ik nooit ge rekend, want ik had al jaren niet an ders verwacht dat ik tot mijn pensioen in Veenendaal zou blijven. Enerzijds vind ik het jammer omdat ik nu diverse dingen niet meer kan meemaken, an derzijds is het naar mijn gevoel een mooi slot van een burgemeestersloop baan, omdat je op bestuursgebied kunt blijven werken zij het dan in breder kring. Daarbij hoef ik Veenendaal niet uit het oog te verliezen, aangezien ik, als ik een geschikte woning kan vinden, hier blijf wonen. Het is dus geen vlucht uit Veenendaal. Zijn er nog zaken, waarmee u het niet helemaal eens bent? Ja, o.a. dat de grenswijziging aan de Rhenense kant te beperkt gebleven is, is m.i. een belangrijke fout die in de toekomst gecorrigeerd zal moeten wor den door een verregaande grenswijzi ging. En ook het raadhuis blijft veel te lang uit. Welke raad zou u, bij uiv vertrek, aan Veenendaal willen meegeven? Ten eerste actief blijven! Verder zor gen dat de uitbreidingsplannen vóór blyven bij dc plannen tot bouwen. Bij tijds grond kopen en alle moeite doen om zoveel mogelijk huizen te laten bouwen. In het algemeen gezegd: zo gunstig mogelijke condities scheppen voor de bestaansbronnen van Veenen daal. MEVROUW BAKKER: Hebt u zich, sedert uw komst naar Veenendaal, temidden van de bevolking thuisgevoeld? Inderdaad. Mijn man en ik schakel den ons gemakkelijk over en we hebben er nooit moeite mee gehad. Bekend is dat zich bijzonder verdien stelijk hebt gemaakt in het plaatselijke verenigingsleven e.d. Welke functies bekleedde u? Ik ben presidente van de Vrouwelijke Hulpverlening, presidente van de Stich ting tot Oprichting en Instandhouding van Chr. Kleuterscholen, bestuurslid van de Chr. Huishoudschool en heb tal rijke malen zitting gehad in comité's. Als we in Veenendaal blijven wonen, hoop ik dit te kunnen blijven behar tigen. Wat is uw mening over Veenendaal en zijn bevolking? Het zijn prettige joviale mensen. Toen mijn man bijvoorbeeld ziek was, heb- bij we buitensporig veel belangstelling ondervonden uit alle kringen. Hoe vindt u de benoeming van uw echtgenoot? Voor mij verandert er niet veel. maar voor mijn man vind ik het een prach tige afsluiting van zijn loopbaan, waar mee ik bijzonder in mijn schik ben. Wat zou u Veenendaal toe willen wensen? Het allerbeste voor het verdere be staan. (Vervolg van pag. 1) Van G., chauffeur te Rotterdam, werd voor het Wagenings kantongerecht ten laste gelegd, dat hij op rijksweg 12 met een vrachtauto zonder noodzaak naar links was uitgeweken, waardoor een bot sing met een hem achteropkomende auto was ontstaan. De vrachtauto was daarop door de middenberm geschoven en pas op de rijbaan, bestemd voor het tegemoetko mende verkeer tot stilstand gekomen. Ik reed volkomen recht en pas na dat de personenauto schuin achter tegen mijn cabine was gebotst ging mijn wagen door de schok naar links. Ik draaide toen achter de personenauto langs, verklaarde Van de G. De bestuurder van de personenauto, S., directeur van een N.V. te Den Haag, ver klaarde als getuige precies het tegendeel. Zonder aanwijsbare reden was de vracht auto plotseling een anderhalve meter naar links gezwenkt, waarna S. een botsing niet meer had kunnen voorkomen. Dat ver dachte naar links ging kan niet door de klap van de aanrijding alleen gekomen zijn, want dan had hij voor mij langs moeten zwenken in plaats van erachter, meende de getuige. Mevrouw S.. die naast haar man geze ten had en nu eveneens als getuige ver scheen. legde dezelfde verklaring af. Het bewijs, dat verdachte naar links gekomen is, is wel geleverd, maar de oor zaak zal wel altijd in het duister blijven, meende de officier. Vermoedelijk heeft Van de G. niet voldoende opgelet en dat is op zo'n drukke weg doodsgevaarlijk. Van de meeste verdachten, die hier ko men, krijgen wij het idee, dat ze ons iets anders proberen te vertellen dan hetgeen in werkelijkheid gebeurd is. Hier heb ik echter het gevoel, dat verdachte zelf ge looft wat hij zegt. Dat neemt niet weg, dat hij een immense fout gemaakt heeft, maar toch wil ik, ook al omdat hij be roepschauffeur is, nog niet vragen hem zijn rijbewijs af te nemen. Eis 100,— of 20 dagen. Rechter v. d. Brand veranderde het in een boete van 50,of 10 dagen en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van dx-ie maanden met een proeftijd van twee jaar. L. uit Veenendaal zou op het rijwiel pad langs de Kerkewijk in zijn woonplaats met zijn bromfiets zo rakelings langs twee wielrijders gescheerd zijn, dat een van hen, de 14-jarige J. C. van E. uit Veenendaal, geraakt werd en kwam te vallen. Bij de behandeling van zijn zaak voor het kantongerecht te Wageningen liet L. verstek gaan. Wel verschenen twee ge tuigen: De aangereden jongeman en zijn 15-jarige vriend, de wolgladmaker H. van E. uit Veenendaal. Beide jongens verklaarden, dat L., juist toen zij bij een lantaarnpaal reden, wat extra gas gegeven en zich er tussep ge drongen had in plaats van af te remmen en even te wachten tot hij weer veilig passeren kon. Bij het bepalen van zijn eis wilde de officier er rekening mee houden, dat ver dachte zelf ook gevallen en gewond ge raakt was, waardoor hij enkele weken niet had kunnen werken. Rechter v. d. Brand veroordeelde L. conform het geëiste tot 30,— of 6 dagen. Mevrouw V. van R. uit Bennekom ver scheen voor het Wagenings kantongerecht omdat zij met haar dochter achter op de bromfiets gereden had zonder dat het meisje een deugdelijke zitplaats had en zonder dat zij aan iedere kunt haar voet op een voetsteun liet rusten, zoals de wet dat voorschrijft. De officier eiste 5,— of 1 dag. Daar mevr. V. in november reeds een keer een vergeefse reis naar het kanton gerecht gemaakt had doordat zij de haar door het parket toegezonden papieren niet goed gelezen had, wilde rechter v. d. Brand voor ditmaal verlagen tot 4, of 1 dag. Zondagavond hebben onvoorzichtige voetgangers aan den I(jve ondervonden welke grote gevaren er schuilen in het lopen op de rjjweg. Een personenauto, komende vanaf de Herenstraat over de Nieuwe, Veenendaalsewcg en welke, nogal wat links aanhoudende, de Molenstraat indraaide, pakte daar op de hoek b(j de fa. C. Drost, mevrouw L., die met haar echtgenoot op de rijbaan liep, terwijl aan de zuid-zijde van deze weg een breed trottoir ligt. Mevrouw L. was licht gewond aan haar knie, zodat deze aanrijding gelukkig nog al meeviel. De politie-autoriteiten in Rhenen kla gen steen en been, dat zeer veel inwoners zich schuldig maken aan het lopen op de rijweg, terwijl praktisch overal in de ge meente zeer goede trottoirs aanwezig zijn. Vooral bij duisternis is dit bedrijf des te gevaarlijekr, hetgeen het echtpaar L. zon dagavond aan den lijve heeft ondervon den. De politie roept onze medewerking in op het bovenstaande nog eens extra de aandacht te vestigen en de voetgangers dringend te verzoeken zich vooral niet buiten de trottoirs te begeven, dienst." Voorts hoopte hij dat Gemeen-

De Vallei | 1961 | | pagina 6