Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Burgemeester Bakker nam afscheid van de Raad Gelukwensen voor de benoeming-spijt over het heengaan 2. 2. 2. 2. Geschenken van raad en personeel WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Brandweer blijft Geslaagde Veenendaalse Veilig-Verkeersdag Défilé en receptie Raad van Rhenen in meerderheid voor een rusthuis op bredere basis AMERONGEN Agenda 35e jaargang VRIJDAG 27 JANUARI 1961 Nr. 8 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel KAPITAAL WINKELPAND IN VEENENDAALS CENTRUM GEOPEND ftettimuiale _JWEKKEH5 Goed woord Geen trots Babel Onderstreept Parel TIEN GULDEN WAARD 5 QB 032360 Zorgen Multatuli Witte spatborden en gekeurde voertuigen Loemoemba Morgenmiddag: OMLEGGING VERKEER Dinsdag 31 januari a.s. hoopt onze geliefde Kroonprinses Beatrix haar 23ste verjaardag te vieren. UIT RHENENS RAADZAAL Markt niet in Fluitersstraat GEEN SCHAATSSPORT MET WEEKEND? Zaterdagvoetbal afgelast Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 IQnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VAL ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Het was een bewogen en ontroerde burgemeester Bakker, die gisteravond afscheid nam van de Veenendaalse gemeenteraad, die hiertoe in buitengewone zitting was bijeengekomen met als gasten een aantal burgemeesters van gemeenten in de provincie Utrecht, echtgenoten van raadsleden en ge- meentepersoneel. Dit gehele gezelschap had zich in een tot feestelijke raadszaal herschapen „Eltheto" verzameld toen de scheidende burgemeester, diens echtgenote, twee dochters en schoonzoons werden binnengeleid. In de hal werd de burgemeestersfamilie verwelkomd door de gemeentesecretaris, de heer D. Blanke- spoor, terwijl het énige vrouwelijke raadslid, mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch en de dames J. v. Manen en A. Prette van de gemeentesecretarie, mevr. Bakker en de beide dochters van de burge meester, mevr. De Ruijter en mevr. Von der Möhlen, een boeket bloemen aangeboden. Voor de laatste maal opende de heer Bakker als voorzitter een vergadering van de Veenendaalse ge meenteraad met gebed en hij verzocht, daarna, de gemeentesecretaris het enige ingekomen stuk te willen voorlezen. Dit was het besluit van H.M. Koningin Juliana, waarbij aan de heer Bakker eervol ontslag werd verleend als burgemeester der gemeente Veenendaal, met dankbetuiging voor de vele langdurig bewezen diensten als burgemeester. Voordat burgemeester Bakker zijn afscheidsrede hield, gaf hij de leiding der vergadering over aan loco-burgemeester Ant. de Ruiter. In zijn afscheidsspeech begon de burgemeester met zijn verblijf in zijn vorige gemeenten, Koudekerke en Oldebroek, te memoreren. Het waren goede jaren voor het burgemeestersgezin en uit de woorden van de burge meester kwam de waardering voor deze gemeenten naar voren. Doch niet minder voor Veenendaal. Burgemeester Bakker noemde dit mo ment van afscheid van de Veenendaalse gemeenteraad een moment waarin de gedachten zich vermenigvuldigen. Hij zei o.m. Allereerst gevoel ik grote dank baarheid aan God, die mij het voor recht schonk zó lang het prachtige ambt van burgemeester te vervullen. Op dit moment wil ik ook danken mijn vrouw, die mij altijd trouw terzijde stond en in vele zaken mij tot steun was. Talloze avonden was ze alleen thuis, omdat ik in vergadering was. Roem had de burgemeester voor de verhouding met bevolking, gemeente raad en het college van burgemeester en wethouders. Moeilijkheden waren er niet. In grote dankbaarheid gedacht Met een zeer druk bezochte receptie is woensdagmiddag in de Hoofdstraat te Veenendaal de Habé Supermarkt geopend. Onder de talrijke genodigden bevonden zich vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, Warenwet, fabrikanten, terwijl later op de middag burgemeester en wethouders alsmede gemeente-secre taris D. Blankespoor blijk van hun be langstelling gaven. De receptie ving aan met een korte toe spraak van de bedrijfsleider, de heer A. W. v. Hardeveld uit Veenendaal die aan de eigenaar van de nieuwe zaak, de heer Hensbergen, namens het personeel een met gekleurd glas ingelegd raam aanbood. De Habé Supermarkt in Veenendaal is een tweede vestiging van de heer Hens- bergen (de eerste staat in de Bilt). Het vroegere pand van de fa. J. v. d. Bosch in de Hoofdstraat tegenover de Markt heeft een ingrijpende verbouwing ondergaan, met als resultaat een uiterst modern en groots opgezet winkelpand. De personeelsbezetting bestaat uit 28 perso nen, o.w. 4 chefs, 4 slagers en 1 banket bakker. De gehele bedrijfsvoering is vol ledig ingericht op zelfbediening. Gerekend vanaf de ruime ingang komt men allereerst bij de in één grote en smaakvol ingerichte ruimte ondergebrach te afdelingen kruidenierswaren, banket en groenten en fruit. Afgescheiden door een glazen wand bevindt zich vervolgens de afdeling vleeswaren met een vijftal fonkelnieuwe koelvitrines, w.o. één spe ciaal voor pluimvee. Hierachter is weer een slagerij waar het in Zeist geslachte vee verder bewerkt wordt. Een groot magazijn en een compleet in gerichte banket-bakkerij vormen het ach terste deel van het enorme winkelpand. Bij de uitgang zitten vier cassières die een speciale opleiding in Amsterdam ge noten hebben. Het gehele pand is onge veer 600 m2 groot met een winkelopper vlakte van ca 350 m2. Verder zijn er een aantal luidsprekers aangebracht en is ie dere afdeling voorzien van telefoon. De fraaie klok bij de ingang is aange boden door het personeel van de Super markt in de Bilt. Dit ultra-moderne win kelpand, dat donderdagmorgen door bur gemeester Bakker voor het publiek werd opengesteld, is zonder meer een belang rijke aanwinst voor Veenendaals winkel centrum. ▼•or betere uurwerken - H00FÜSTR 91 VEENENDAAL ij vaardde. Men stond voor vele moeilijkhe den na jaren van bezetting en ontredde ring en er waren vele wensen en proble men, waarvan er in de loop van die veer tien jaren nog vele zijn bijgekomen. Jammer, noemde de heer De Ruiter hei, dat deze vergadering niet in een nieuw gemeentehuis kon worden gehouden en ook, dat de woningnood niet is opgelost. Spreker hoopte dan ook, dat de heer Bak ker in zijn functie een steentje (liever: complete woningen) zal kunnen bijdragen om de woningnood in de provincie enigs zins te lenigen en onder provincie zette hij dik onderstreept Veenendaal. Lof had wethouder De Ruiter voor de leiding van burgemeester Bakker en het zou spreker persoonlijk niet meevallen om deze te missen als voorzitter van de vergaderingen van burgemeester en wet houders. In zijn dankwoord betrok spre ker ook mevr. Bakker. Namens raadsleden en secretaris bood hij de burgemeester een autoradio aan. Wethouder C. N. van Kuijk kon ener zijds het aftreden van burgemeester Bak ker begrijpen en billijken, doch betreurde anderzijds, dat hij afscheid van hem moest nemen. De heer Van Kuijk zei o.a.: Als burge- Bij de gisteravond in „Eltheto" ge houden buitengewone raadsvergade ring kreeg mevr. Bakker bij aankomst bloemen aangeboden door het enige vrouwelijke raadslid, mevr. H. Bud- dingh-de Vries Lentsch (geheel links) spreker de twee overleden wethouders: wijlen de heren A. Middelhoven en W. van Stempvoort. Veenendaal kan zich verheugen in een ambtenarenkorps, dat van goede wil is en capabel, aldus de heer Bakker en hij dankte alle ambtenaren voor de goede medewerking en de prettige hou ding, die ze tegenover hem innamen. Over het sedert 1946 totaal verander de Veenendaal gaf burgemeester Bak ker het volgende beeld: In 1946: 2750 woningen; sindsdien ge bouwd: 2100 woningen en vermeerde ring door de grenswijziging: 1200. Nu dus totaal ongeveer 6050 woningen, d.w.z. veel meer dan het dubbele van 1946. In geld uitgedrukt, betekent dit voor 45 miljoen gulden gebouwd van 1945-1960. Ruim 40 straten zijn ver beterd: er kwam een geheel nieuwe Kerke wijk, een dito Hoofdstraat en eenzelfde Nieuweweg. Ook op het gebied van het onderwijs was er grote vooruitgang. Het meren deel der huidige scholen werd na de oorlog gebouwd. Zo is het op allerlei terrein, aldus burgemeester Bakker, er werden b.v. 7 nieuwe kerken gebouwd en voorts vele andere gebouwen. Nieuwe winkels en zakenpanden ko men als aan de lopende band tot stand en daarbij komt de uitbreiding van be staande- en vestiging van nieuwe in dustrieën. Zestien grotere en kleinere industrieën vestigden zich in Veenen daal. Ook op het eigen gemeentelijk over heidsterrein is veel veranderd: politie, brandweer en gemeentewerken breid den geweldig uit, zowel in materieel als in personeel. Zo, zei burgemeester Bakker, zou ik door kunnen gaan met de opsomming van wat er in Veenendaal gebeurd is. Niet om te zeggen, dat dit een trots Babel is, dat ik gebouwd heb. In genen dele. Maar wel om ons bewust te ma ken, dat we samen niet hebben stilge zeten en dat we samen dankbaar mogen zijn. De wensen vergat de burgemeester niet: o.a. meer woningen en een nieuw raadhuis. De heer Bakker besloot zijn rede met deze woorden: Ik ga met een dankbaar hart en met de bede dat God het schip van Veenendaal zal voeren door veilige wateren. Zijn Zegen moge rusten op u allen, op Veenendaal en de Veenen- dalers. Loco-burgemeester Ant. de Ruiter zei, dat het geen gemakkelijke taak was toen burgemeester Bakker in 1946 het ambt van burgemeester van Veenendaal aan- meester had u belangstelling voor alles wat binnen de grenzen der gemeente ge beurde. U was een goed spreker, een ge ziene gast en uw sterkste punt was wel: de belangstelling voor de individuele mens. U had een goed woord voor ieder een en het zal niet in de laatste plaats daarom geweest zijn, dat U in Veenendaal werd bemind. Als voorzitter van de verschillende be stuurscolleges hanteerde u de hamer op magistrale wijze en daardoor wist u een goede verstandhouding te kweken. Wij, aldus wethouder Van Kuijk, moe ten ons neerleggen bij hetgeen staat te ge beuren. De mens wikt, maar God be schikt. Heel begrijpelijk vond spreker, dat het aantrekkelijk moet zijn voor een burge meester om zijn ambtelijke loopbaan te besluiten als lid van gedeputeerde staten van een provincie. Daardoor kan burge meester Bakker in het vervolg niet één gemeente dienen, maar meerdere. De heer Van Kuijk was er van overtuigd, dat de belangen van alle gemeenten bij de heer Bakker in goede handen zijn. Iets wat wethouder Joh. van Hardeveld altijd zo in burgemeester Bakker had ge waardeerd, dat was diens onpartijdigheid. Het laten zegevieren van het algemeen belang boven het partijbelang. Burge meester Bakker was niet voor het ene deel der bevolking een burgervader ge weest en voor het andere deel een stief vader. Deze onpartijdigheid heeft ook de goede verstandhouding versterkt en als men er gens dankbaar voor moet zijn, dan is het wel de goede verstandhouding, die bur- De vorige week by M. Bergwerff, kruidenier, Iloofdw. 102 Ederveen uitgegeven Vallei-riks is niet ge vonden. De premie stygt zodoen de weer met 2,50, zodat de nieuw uit te geven riks met het rode nummer TIEN GULDEN waard is. Bü in levering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. gemeester Bakker altijd wist te bewaren. De heer Van Hardeveld wilde burge meester Bakker de hoop en de verwach ting meegeven, dat deze in zijn nieuwe functie dezelfde onpartijdigheid zou de monstreren als waar Veenendaal 14 jaar lang van geprofiteerd heeft. Dit zal de parel van uw optreden in uw nieuwe functie zijn, aldus wethouder Van Harde veld. Al hetgeen in Veenendaal tot stand ge komen is onder burgemeester Bakker, is tot stand gekomen met medewerking van de gehele raad. Maar een raad, die lei ding nodig had en deze ook buitengewoon gehad heeft. Spreker hoopt, dat dit met de nieuwe burgemeester ook het geval zou zijn. Namens de gehele raad sprak het oud ste lid, de heer S. Kroesbergen een geluk wens tot burgemeester Bakker met diens nieuwe functie. Spreker wilde de aanwezigen niet ver moeien met een lange opsomming van hetgeen tot standgekomen is en de wensen en zorgen, die er nog zijn. Van de laatste noemde de heer Kroesbergen er twee: het raadhuis en het woningtekort. Niet de schuld van burgemeester Bakker, maar dit moet op hoger niveau gezocht worden. U weet de grootste zorg, het woning tekort, aldus spreker, neem die mee naar Utrecht en geef het door. Het is voor Veenendaal altijd goed een gedeputeerde bij de hand te hebben. Ook de heer Kroesbergen dankte de burgemeester voor de uitnemende leiding en het feit, dat deze als voorzitter boven de partijen stond en het de raadsleden niet moeilijk heeft gemaakt. Naast alles, zo zei spreker, was u ook een bewogen mens; een burgemeester, die meeleefde en dit sjc 'je u zo. Wij moge daarvoor Gode dankbaar zijn. Tot mevr. Bakker zei de heer Kroes bergen: U zult spoedig uw plaats als eer ste vrouw in de gemeente aan een ander moeten afstaan. Wij zijn ervan overtuigd, dat de Veenendaalse belangen ook de uwe waren. Mevr. Buddingh bood hierop namens de raadsleden mevr. Bakker een boeket bloemen aan. Wat de gemeentesecretaris, de heer D. Blankespoor, zei, deed hij namens al de genen, die direct of indirect en van hoog tot laag het gemeentepersoneel kunnen worden gerekend, tezamen niet minder dan 140 personen. Mede uit hun aller naam bood de heer Blankespoor burgemeester Bakker de hartelijke gelukwensen aan met diens benoeming. En, ging spreker verder, deze gelukwensen gelden vanzelf- De commandant van de plaatselijke brandweer verzoekt ons het volgende me de te delen: Sedert de ingebruikname van de nieu we brandweerkazerne met telefonische aansluiting onder nummer 3800, is hier en daar de indruk gewekt dat in het ver volg een brand gemeld zou moeten wor den by dit nummer. VOORLOPIG ECH TER BLIJFT DE BRANDMELDING NOR MAAL OP NUMMER 2.2.2.2. Dit is het nummer van het politiebureau waar het alarmeringssysteem gevestigd is. BROMFIETSER OMVERGEREDEN Toen de Veenendaalse mevr. D. don derdagmiddag met haar auto op de Nieu weweg reed raakte zij een bromfietser in de flank. Deze maakte een schuiver, maar kwam er goed af. Auto en brom fiets werden beschadigd. De bromfietser reed rechts van de weg. Dat het niet alleen aanbevelenswaardig, maar méér nog, dringend noodzakelijk isl om een voertuig van tijd tot tijd grondig te inspecteren, is woensdag tijdens de ge houden Veilig Verkeersdag in Veenendaal weer eens overduidelijk gebleken. Tussen de in totaal 45 auto's die op de Industrielaan gekeurd werden, was er n.I. één waar van de stuurinrichting niet in orde bleek te zijn en de wagen zodoende ieder ogen blik stuurloos kon worden, met alle gevolgen van dien. De betrokken chauffeur, die geheel onkundig was van dit levensgevaarlijke defect, stak zijn dankbaarheid voor de tip van de Veilig-verkeer-mannen dan ook niet onder stoelen of banken en liet zijn wagen, terstond na de keuring, repareren. Over het algemeen genomen is de door de plaatselijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer georganiseerde Vei lig Verkeersdag succesvol verlopen. Als Koning Winter niet met zo'n strenge hand geregeerd zou hebben, was de belang stelling voor voertuigen-keuring, spat borden-witten en teststation ongetwijfeld nog groter geweest. Wat de voertuigenkeuring op de Indus trielaan betreft, de technici kregen hier 45 auto's, 15 brommers, 2 scooters, 4 mo toren en een aantal fietsen onder handen. Uit de keuringsresultaten bleek dat aan de technische eisen redelijk goed voldaan werd. De remmen bijvoor beeld bleken bij vrijwel alle voertui gen in orde te zijn. Ook het teststation op de Markt, waar men door middel van allerlei proeven op reactie- en gezichtsvermogen getest werd, draaide in de middaguren op volle capa citeit. Tegelijkertijd werden er in Elthe to voor ruim achthonderd schoolkinderen verkeersfilms vertoond. Voor het schilderen van de spatborden had men een aantal schooljongens gechar terd die constant in de weer waren om de spatborden van een helder wit laagje verf te voorzien, een service waarvan velen gebruik hebben gemaakt. In de avonduren, werd als sluitstuk van deze dag, een filmvoorstelling gehouden, welke door bijna tweehonderd personen werd bijgewoond. Inspecteur W. C. H. Dekker, voorzitter van de plaatselijke af deling, sprak een kort openingswoord, waarin hij o.a. wees op de verantwoorde lijkheid van de weggebruiker en de hoop uitsprak dat iedereen die zich in het ver keer moet begeven de geldende regels grondig leert en ook op de juiste wijze toepast. sprekend ook - en ik waag het in dit ge zelschap Multatuli te citeren - „de vrouw, die uw zorgen deelt en uw geluk groter maakt", U, mevrouw Bakker en uw kin deren. Een benoeming, die burgemeester Bak ker door het gemeentepersoneel niet werd misgund, maar waar het gehele personeel toch een beetje beduusd van was geweest en dat hen van harte speet, omdat zij nu de heer Bakker kwijt raken als burge meester, als de man, die op uitzonderlijke wijze - steeds weer - voor de belangen van het gehele personeel op de bres stond. Een betere ambassadeur voor onze belan gen is niet denkbaar, aldus de heer Blan kespoor; hoogstens kan het een evengoe- de zijn. De gemeentesecretaris voegde hieraan nog een persoonlijk woord toe. Hij zei o.m.: dat hij er oprecht naar had gestreefd de burgemeester in alles behulpza'am te zijn, maar dat hij zich er anderzijds ter dege van bewust was dat ook zijn werk - als alle mensenwerk - vele tekortkomin gen had. De heer Blankespoor besloot met: U kennend als een man, die de Souvereini- teit Gods op alle terreinen des levens er kent en U in het ambtelijk leven laat lei den door de beginselen, ons in Gods Woord geopenbaard, ben ik ervan over tuigd, dat U dit als Gedeputeerde zo zult blijven zien en dan zal God van de He mel U het wel doen gelukken. Namens het personeel bood de heer Blankespoor een modern radiotoestel aan, omdat na gepleegd „geheim" overleg was gebleken, dat het huidige radiotoestel van de burgemeester bijna aan zijn zilveren jubileum toe was. Boordevol geestigheden was de speech, die burgemeester H. M. Oldenhof van Ede, mede namens de collegae-burgemees- ters hield. Men hoort, zo zei deze, de laatste tijd zoveel nare dingen over burgemeesters, dat men dankbaar moet zijn voor de aan wezigheid bij het afscheid van een burge meester van onbesproken gedrag en die op de handen gedragen wordt door de burgerij. Trots was men ook in Ede, omdat bur gemeester Bakker daar zijn loopbaan - als volontair - begonnen is. Een goed be gin, is het halve werk, zei spreker. On danks het feit, dat burgemeester Bakker spreker bij de grenswijziging 4500 mensen had ontfutseld waren zij goede vrienden gebleven. En ook de verhouding Veenen daal - Ede was goed, getuige het feit, dat burgemeester Oldenhof, zoals hij opmerk te, zich zonder lijfwacht naar Veenendaal had kunnen begeven. Hij voelde zich hier beter als Loemoemba in de Kongo. De heer Oldenhof wenste tenslotte Vee nendaal weer zo'n bekwame burgemeester toe. Dan kon men zeggen, ,,'t Is weer voor de bakker". Nadat burgemeester Bakker een dank woord had uitgesproken aan alle sprekers en voor alle geschenken sloot loco-bur gemeester De Ruiter deze bijzondere raadsziting. Zoals wij reeds eerder berichtten, zullen in verband met het afscheid van burgemeester A. Bakker, morgenmid dag een 30-tal verenigingen in de Hoofdstraat defileren voor Veenendaals eerste burger en zijn familie. Dit défilé zal afgenomen worden vanaf het bor des van het gemeentehuis. Volgens de planning moet de kop van het défilé precies drie uur in de Hoofdstraat zijn. Er zijn twee startplaatsen, t.w. de Kon. Julianaschool en Hollandia-Trico, vanwaar de verenigingen, w.o. brand weer, scholen, wandelverenigingen, de sport- en zangverenigingen, achter el kaar zullen vertrekken. Tussen iedere groep zal voldoende ruimte in acht ge nomen worden, zodat iedere vereniging de volledige aandacht krijgt. De drie plaatselijke muziekkorpsen stellen zich tegenover het gemeentehuis op en brengen gezamenlijk een serenade. Voor het défilé zijn 20 minuten uitgetrokken en voor de sere nade 10, zodat een en ander on geveer een half uur in beslag zal nemen. Na het défilé zal de stoet via de Hoogstraat en Tuinstraat terugkeren naar het startpunt en aldaar ontbonden worden. In verband met het défilé is het verkeer tijdelijk omgelegd, waar van elders in dit blad melding wordt gemaakt. RECEPTIE Aansluitend op het défilé, dat dus uiterlijk kwart voor vier ten einde is, wordt in de bovenzaal van hotel „De Korenbeurs" een z.g. staande receptie gehouden, waar iedereen persoonlijk afscheid kan komen nemen van de familie Bakker. Het is niet de bedoeling dat er op deze receptie gespeechtst zal worden. Om 6 uur wordt de receptie gesloten. Tijdens het morgenmiddag in de Hoofd straat te houden défilé, zal het verkeer tijdelijk omgelegd worden. Vanaf half drie zal het snelverkeer vanaf zuidelijke richting omgelegd worden via de Kanaalweg, Geerseweg en Gortstraat naar de Nieuweweg. Het verkeer van tegenovergestelde richting volgt dezelfde route met dien verstande dat men via de Kastanjelaan en Sta tionssingel naar de Kerkewijk moet rijden. Het langzame verkeer (fietsers en bromfietsers) wordt om kwart voor drie omgelegd. Men zal eerst zolang moge lijk proberen dit verkeer via de Tuin straat te laten doorstromen. Bij terug komst van de defilerende verenigingen, waarbij gebruik gemaakt wordt van de Tuinstraat, zal het langzame verkeer dezelfde route moeten volgen als het snelverkeer. Om circa 4 uur zal de omlegging op geheven worden. (foto M. C. Meijboom) De voltallige gemeenteraad van Rhenen heeft woensdagavond langdurig gesproken over het voorstel van het college van burgemeester en wethouders om aan het be stuur van het Nederlands Hervormd Rusthuis een perceel grond te verkopen, gelegen aan de Dr. YVallerstraat, ter breedte van 20 meter en ter diepte van 60 meter, voor een pr(js van 7,50 per m2 of totaal 9.375,—. Het college motiveerde dit voorstel bij monde van de voorzitter, die allereerst vaststelde, dat de prijs van de grond be langrijk lager was gesteld dan normaal, op grond van het feit dat drie jaar geleden de gemeente hier grond van genoemd Rusthuis had gekocht tegen een bedrag van 2,25 per m!, welk bedrag toen wat aan de lage kant was. Eigenlijk was de grond thans 10,— per m2 waard. Het bestuur van het Rusthuis liet de raad weten, dat het de prys van 7,50 per m2 eigenlijk nog te hoog vond en deze liever had gesteld gezien op 5,— per m2. De voorzitter bracht naar voren zeer sympathiek te staan tegenover het werk van genoemd bestuur, doch dat dit in een grondtransactie niet tot uiting mocht worden gebracht. Dat de prijs thans was bepaald op 7,50 vond uitsluitend zijn oorzaak in het willen recht trekken van een oude transactie. De heer Mr. J. Deen (P.v.d.A.) zag bij deze zaak talrijke trieste achtergronden. Hij had begrepen dat het werk van de commissie voor stichting van een alge meen bejaardencentrum was mislukt. Hij had het juister gevonden wanneer bij dit voorstel een verslag van die commissie voor de raadsleden was gedenoneerd. Spreker was er van overtuigd, dat er in Rhenen geen plaats is voor twee be jaardencentra, al evenmin op grond van het feit, dat gedeputeerde staten een ver ordening in de maak hebben om de sprei ding van rusthuizen over de provincie te bevorderen. Wel was spreker ervan over tuigd, dat er in Rhenen grote behoefte be staat aan een zo algemeen mogelijk be- Vanmorgen is besloten de zaterdag- markt NIET in de Fluitersstraat te houden, maar normaal op de Markt. Om drie uur 's middags zal dan het marktplein ontruimd moeten worden. Aangezien het weerbericht van vanmor gen sneeuw, regen en een invallende dooi voorspelde, zal er met het weekend hoogstwaarschijnlijk geen berijdbaar ijs zijn. IJs en weder dienende zullen vanavond nog de volgende banen open zijn: ELST, bij de Veerweg, waar, indien mogelijk, morgenmiddag ook wedstrijden zullen worden gehouden; AMERONGEN by de uiterwaarden, RENSWOUDE en EDER VEEN. ACTIE VOOR KONGO IN AMERONGEN Ook in Amerongen zal er een actie voor hongerend Kongo worden gehou den. De plaatselijke vereniging van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. heeft in de woensdagavond gehouden ledenver gadering besloten een aktie te gaan voeren. Behoudens goedkeuring van de gemeente, zal volgende week zaterdag middag 4 februari een huis-aan-huis- kollekte worden gehouden. In deze vergadering werden bij de bestuursverkiezing de heren R. van Toly, D. van Veenendaal en P. A. v. d. Geer herkozen. Er werd tevens ge sproken over de viering van het 25- jarig bestaan hetwelk de vereniging dit jaar hoopt te gedenken. In verband met de weersgesteldheid cn de toestand van de terreinen zyn de voet balwedstrijden voor de komende zaterdag afgelast. Ook het amateurvoetbal voor zondag is afgelast. OOK IN AMERONGEN IJSBAAN Dank zij de vorst kan de kortgeleden opgerichte ysvereniging D.S.S. (De Sche ve Schaats) activiteiten gaan ontplooien. Donderdagmiddag is op de uiterwaarden een stuk ondergelopen weiland als ijsbaan door de vereniging opengesteld. Men kan op dit gedeelte een behoorlijk baantje trekken. Als de vorst aanhoudt, zal zaterdagmiddag nog een tweede baan in gebruik worden genomen, n.I. op de gracht van Zuylestein. Deze laatste baan wordt bovendien verlicht, wat voor de baan in de uiterwaarden niet mogelijk is. jaardencentrum, annex leeszaal, sociëteit en cantine. Het grote gevaar schuilde volgens de heer Deen in de betrekkelijk kleine groep van bestuurders uit de Ned. Herv. Kerk met uitsluiting van vele andere groepe ringen. Hij zag als potentieel gevaar dat hier een Rusthuis gaat komen dat is be perkt tot eigen kring. Hij wenste het ini tiatief tot uitbreiding van het bestaande centrum niet af te kraken, hij wilde het eerder toejuichen. Toch was hij van me ning, dat de raad er goed aan zou doen het bestuur van het rusthuis te verzoeken het daarheen te leiden, dat het bejaarden centrum open te stellen voor opneming van alle bevolkingsgroepen. (Zie verder pagina 2) iiw iiiPM VEENENDAAL Vrijdag 27 januari: Ritmeester toneelavond in Ver. gebouw, 8 uur. Zaterdag 28 januari: 3 uur défilé in de Hoofdstraat voor burgemeester Bakker. 4-6 uur receptie burg. Bakker in hotel „De Korenbeurs". Feestavond V.R.C. in Eltheto, 7.30 uur. Maandag 30 januari: Afscheidsavond burg. Bakker in Ver.gebouw (alleen voor ge nodigden). Dinsdag 31 januari: Lezing Volksuniversiteit in 't Trefpunt, 8 uur. Luxor Theater: Vrijdag t/m zondag: „Ik wil leven", toegang 18 jaar; maan dag t/m woensdag: „The big country", toegang 14 jaar; don derdag: „My gun is quick", toegang 18 jaar. RHENEN Zaterdag 28 januari: Crosskampioenschappen op Remmerstein. Start 3.45 uur. Bio Rhenen: Zaterdagavond en zondagmid dag: „De ridder der wraak", toegang 14 jaar; zondagavond: „Heimatlos", toegang 14 jaar. AMERONGEN Vrijdag 27 januari: Openbare raadsvergadering. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Wonlngbeheer Taxaties beëdigd ais makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1961 | | pagina 1