2. DAGEN RADICAAL RUIMEN! H oe vee I ^Ikedeglieutalleu guldens! I kj0AG- VAN DER ZEE Christelijke Oratorium Vereniging Veenendaal U Zo zijn er nog HEEL WAT EXTRA KOOPJES NU kunt u er nog van PROFITEREN ADVERTEREN DOET VERKOPEN i Weer enorme koopjes bij PER DAG IN PRIJS VERLAAGD WORDEN Deze Amerikaanse verkoop begint DINSDAG 31 januari bij Joh. S. Bach Dinsdag 7 lebr. 1961 In hat Ver.-gebouw a/d Eikenlaan - aanvang half 8 ea het Utrechts Stedelijk Orkest Het geheel onder leiding van Gijsbert van Zanten FRANSE MANNEQUINS BEVREESD VOOR AMERIKAANSE CONCURRENTIE VRAAG EN AANBOD „Olga" zette traditie voort o o 3 Voor verhuur van de nieuwste Opeis Rekord - Volkswagens en V.W.-busjes is uw adres Autoverhuurbedrijf C. Bolderman TELEFOON 3705 in o co DIVERSEN „DE VALLEI" UW BLAD Oo'.< de resten moeten weg. De laatste petten nu 1,98 Nog een kleine rest Terlenka pantalons nu 14,90 Nog wat mooie sjaals nu 3,49 Enkele maten haarvilthoeden nu 9,49 Een partijtje warme Noorse truien 18,49 dêk IN ONZE ETALAGES ZIET U TIENTALLEN ARTIKELEN DIE Kom gauw de etalages bekijken U stelt vast of u vandaag zult kopen of tegen de verlaagde prijs van morgen U bepaalt dus zelf uw prijs! Bedenk echter dit! Uw keuze van vandaag kan morgen aan een ander verkocht zijn KOOP NIET TE VROEGWACHT NIET TE LANG! 845 S, ponoe,sZ f"-' v«,JDA^g- Dames- en Kinderkleding Woninginrichting HOOGSTRAAT 16 - TELEFOON 2032 - VEENENDAAL JOHANNES PASSION MEDEWERKENDEN Heieen Verkley Aafje Heynis Jan Waayer Davld Hollestelle Carel Willink Piet v. d. Hurk John Schreuder Willem v. d. Velde Louis Werner Vera Badings Leni v. d. Lee Wim v. d. Hoeven Sopraan Alt Tenor Bas Bas aria's Fluit Hobo Hobo da caccia Viola da gamba Harp Clavecimbel Orgel Plaatskaarten 3,00 en ƒ2,50 verkrügbaar b|j: Muziekhandel B. van Hees, Markt 3. Muziekhandel Van de Weerd, Beatrixstraat 60 Boekhandel Kleefsman, Patrimoniumlaan Plaatsbespreken aan het gebouw, op vertoon van toe gangsbewijs, op zaterdag 4 februari 1961 van 3-4 uur De Parijse mannequins met een Frans paspoort, zijn voornemens om tijdens de aanstaande Paasvakantie een protestmars te houden op de Champ Elysées. Zij menen, dat hun beroepsbelangen worden geschaad door de buitenlandse concurrentie. Inderdaad werken sedert jaar en dag honderden buitenlandse schoonheden in de Franse hoofdstad als mannequin. Hun leger is de laatste jaren dermate aangegroeid, dat de Franse mannequins thans deze concurren tie ernstig beginnen te vrezen. „Is het nu beslist nodig, dat wij met een R moeten kunnen rollen, om in eigen land nog aan werk te kunnen komen?", riep een woedende Lucy. Deze Lucy, die in de burgerlijke stand staat ingeschreven als Lucie Daouphars, was in haar goede tijd, een der beste Pa rijse mannequins. Hoewel haar jaren ver streken, heeft zij haar goede tijd kunnen handhaven. Thans leidt zij namelijk het grootste Parijse agentschap voor manne quins. Niemand kan haar aanzien, dat zij over enige maanden grootmoeder zal wor den. Lucy heeft in Frankrijk ook een sin- dicaat van mannequins opgericht, waar van reeds een 500 knappe Frangaises lid zijn geworden. Haar plannen zijn nu, om zo spoedig mogelijk een protestmars te organiseren, waarbij de knappe meisjes spandoeken zullen meedragen met slag zinnen zoals: „Etrangères, go home". Haar grote tegenspeelster in Frankrijk, is de Amerikaanse Dorian Leigh. Zij is één der ongekroonde vorstinnen van de buitenlandse beauty's. SCHOONHEDEN GENOEG IN FRANKRIJK Lucy meent, dat de modekoningen en de modefotografen de grote schuldigen zijn. Zij tonen namelijk een besliste voor keur voor buitenlandse mannequins. Enige honderden Amerikaanse meisjes poseren regelmatig voor de fotografen, en tientallen schoonheidjes uit Zweden, Spanje, Italië, Zuid-Amerika, België, Ne derland enz. vinden regelmatig werk bij de modekoningen. „Waarom?" vroeg Lucy aan de Franse pers, „er zijn beslist nog mooie meisjes genoeg in Frankrijk". Vermoedelijk spelen er bij Lucy ook nog andere motieven een rol. Drie jaar gele den heeft zij in Parijs een school opge richt, waarin Franse meisjes kunnen wor den opgeleid tot mannequin; voor een be drag van ruim 200,maakt zij van een eenvoudig Frans meisje, in een tijd van doende beschikt Dorian steeds over atrac- tieve nieuwigheden. Dorian is bovendien een zuster van de bekende actrice, Suzy Parker, waardoor zij nu en dan meerdere van haar mannequins bij de film weet te plaatsen. Ook Dorian poseert zelf al lang niet meer. Zij is getrouwd met de Franse arts, dokter Bordat. Haar vaste groep be staat uit 80 cover-girls. Nimmer echter heeft zij haar deuren gesloten voor de Franse meisjes, zodat ook nu een 30-tal van Franse nationaliteit zijn. De andere 50 zijn buitenlandse, doch slechts in de Franse hoofdstad vertoevend tijdens de spitsweken. Dorian is echter niet in het minst ver ontrust over de oorlog, die Lucy haar heeft verklaard. Zij zei ons woordelijk: „Weet U waarom de Amerikaanse manne quins in Parijs komen werken? Wel dit is heel eenvoudig. In Amerika vinden zij geen employe meer, omdat er veel te veel Franse mannequins rondlopen". Hier is inderdaad veel van waar. De meeste profeten worden immers in hun eigen land niet geëerd. Dit blijkt weer duidelijk uit het voorbeeld van Simonne D'Aillencourt. Dit Franse meisje kon in Parijs nauwelijks aan de slag komen. Geen enkele modekoning wilde haar in dienst nemen, en zij zag al evenmin kans om te mogen poseren voor bekende modefoto grafen. Half New-York ligt nu echter plotseling aan haar voeten. De Ameri kaanse modekoningen vechten om haar, en zij is in New-York inmiddels, een agentschap begonnen, waarvoor nu ook al een 20-tal meisjes werken. Wat verdient eigenlijk een mannequin in Parijs? De modekoningen betalen voor een vaste mannequin per maand, een be drag van 450,tot 750,Dit is voor drie maanden, een geroutineerde manne- dit zware werk redelijk weinig. Veel meer quin. Lucy geeft ook nog spoedopleidin gen, maar deze kosten 500 gulden per tien lessen. Haar grote tegenspeelster, Dorian Leigh, heeft geen opleidingsinstituut, maar uit sluitend een agentschap op de Avenue Raymoni Poincaré. Bekend in alle wereld delen, kloppen bij haar automatisch de nieuwkomers uit het buitenland aan. Zo verdienen deze meisjes, door te poseren voor de modefotografen. Bij Dorian Leigh werken diverse modellen, die in de druk ke periode, per maand 6000,verdie nen. Maar dat er voor de protestmars op de Champ Elysées veel belangstelling zal be staan, van de zijde van het publiek, ligt wel voor de hand. „Garden Party" is de naam die Ferry Offerman heeft ge geven aan dit katoenen en semble, waarvan de cape- mantel beige is en gevoerd met witte broderie. Uit deze stof werd ook de japon ver vaardigd, terwyi voor de voe ring er van dezelfde beige katoen werd gebruikt als waarvan de cape is gemaakt. (Model uit de Katoenshow '61) 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop een prima orgel. V. d. Pollstraat 13, Veenen daal. Te koop zwarte leren jas, kl. damesmaat 35,Kastanje laan 23, Veenendaal. 2 vette vaarzen te koop bij W. v. Engelenburg, Cunera- weg 376, Achterberg. Te koop 400 H x R hennen, 8 weken oud. Te bevr. bij J. Veldhuizen, Schalm 9, Rens- woude. Tel. 08387-559. Te koop heren sportficts, grijs in prima staat, chroom uitvoering. Middelbuurtsew. 16, Veenendaal. Te koop gevraagd marmot ten, ruilen voor duiven, krielkippen. Schot, De Klomp Veenendaal. Te koop: elektr. faktureer- mach. zonder telwerk, in goe de staat 150,—. Tevens schrijfmach. merk Triumph 125,Zuivelstraat 9, Vee nendaal. Wegens overkompl. te koop: mantel (teddy) maat 40-42 30,2 armstoelen voor 10,en een 3 pl. elektr. komfoor 45,Zuivelstraat 9, Veenendaal. Lerares N.O. zoekt per 1 maart a.s. ongemeubileerdo kamer met stookgelegenheid en mogelijkheid om te koken. Liefst omgeving stationssin gel. Brieven aan Mej. V. S. Bouma, Lerares Chr. Huis houdschool, Stationssingel 46, Veenendaal. Gevraagd werkster voor 2 morgens per week, van 8-12 uur. Meerdere hulp aanwe zig. Mevr. Kets, Kerkewijk 16. Veenendaal. Te koop witte half engelse kinderwagen. Valleiweg 25, Rhenen. Gevr. leeg aquarium, plm. 75 liter. Nw. Veenendaalse- weg 139, Rhenen. Biedt zich aan net meisje voor huish. werk van half twee tot half zes. G. C. Be rends, Middellaan 55, Telef. 3061, Veenendaal. 2 bromfietsen te koop, een Vicky en Batavus 1957. Gr. v. Prinstererstraat 26, Vee nendaal. Te ruil gevr. woning met 2 kamers, 3 sl.kamers, keuken, bijkeuken, 3 schuren en gro te tuin te Eist. voor liefst kleinere woning te Veenen daal. Te bevr. Rijksstraatweg 243 A. Eist. Te koop prima klei aardap pelen 4,per half mud. G. C. Berends. Middellaan 55, Tel. 3061. Veenendaal. Gevr. een meisje in de apo theek om te helpen bij di verse werkzaamheden. Niet ben. 16 jaar. Apotheek Zui- dersma, Hoofdstraat 53, Vee nendaal. Te koop een wringer met bok en een paar rondr(jders m. 43-45. Nieuweweg 298, Veenendaal. Te koop een stofzuiger 15,Dahliastraat 23, Vee nendaal. Te koop 2 Volkswagens van '50 en '52, in zeer goede staat, bij K. Pater, Dorpsstraat 33, Renswoude, Tel. 314. Te koop een i. z. g. st. z. 1-pers. opklapbed, matras, gordijn, enz. Rembrandtlaan 57, Veenendaal. Te koop een V.W. bestel '56 en een V.W. pick-up met Huif "57. Wagens zijn in pri ma staat, gekeurd door R. D.v.W. W. Kool, Tel. K 8377- 226, Eist (U.). Te koop prima jonge W.L. hennen, 8 weken oud. Cune- neraweg 261, Achterberg. Te koop een gesloten V.W. bestel '57. Deskundig onder zoek toegestaan. Cuneraweg 390, Veenendaal. Tel. 3231. Een zo goed als nieuwe hete luchtkachel te koop. Mul derslaan 73, Veenendaal. OPLAADBARE ZAKBATTERIJ In Groot Brittannië wordt een patroon- vormige batterij gemaakt, die uitzonder lijk klein is en die telkens opnieuw kan worden opgeladen voor zaklantaarns e.d. De batterij is de „permabeam" genaamd en vervangt, volgens de fabrikant, de con ventionele droge-cel batterijen. De batte rij - een compacte eenheid met een leng te van 11 cm en een diameter van 3 cm - is even groot als twee standaard Britse U2 batterijen. Zij bestaat uit een blauw plastic om hulsel waarin een serie oplaadbare cellen van nikkel-cadmium zijn ondergebracht. De batterij heeft de normale batterij-aan- sluitcontacten en een stekker voor het op laden. Het grootste voordeel van de nieu we batterij is dat hij telkens weer kan worden opgeladen. Hiertoe wordt de bat terij in een gewoon wisselstroomstopcon tact gestoken (110-240 volt) en daar een nacht lang, of tijdens een andere periode waarin hij niet gebruikt wordt, in gelaten. De batterij heeft een gegarandeerd lange levensduur. Oppasser Lubout van Ouwehands Die renpark kan weer rustig slapen. De oor zaak van zijn rusteloosheid van de laat ste dagen was niemand minder dan de al vele jaren op het park wonende bruine berin „Olga". Zij zorgde steeds omstreeks 15 januari - daar kon Lubout de klok op gelijk zetten - voor drie baby's. Het des tijds zo bekend geworden televisiebeertje „Krikke" was ook één van „Olga's" kin dertjes. Maar nu was de halve januarl-maand om en „Olga" had nog niets van zich la ten horen. Dat wil zeggen, geboortekaart jes komen er niet aan tepas, want wil Lu bout iets weten, dan zal hij zelf moeten gaan kijken. Welnu, dat deed hij de laat ste dagen dan ook regelmatig, totdat zon dagochtend „Olga" het leven bleek te hebben geschonken aan drie kleintjes. De lollige, wollige teddy's waren kenne lijk al eerder geboren, maar door moeder nog wat in de verborgenheid van haar dikke, warme vacht gehouden. De beren baby's maken het uitstekend en zijn zeer levenslustig. HANDIGE TUINKALENDER Van de „Voorlichting Nederlandse Boomkwekerij" Raamweg 26 te Den Haag is een fraai uitgevoerde tuinkalender en een kleurendruk-folder ,tUw tuin, Uw trots" verschenen met nuttige wenken voor de tuinliefhebbers. Dat deze uitgave bijzonder op prijs ge steld is - ze bewijzen zeer nuttige diens ten bij voorlichtingsavonden, tuinwedstrij- den van woningbouwverenigingen, volks tuinverenigingen enz. - blijkt wel uit het feit dat men tot herdruk moest overgaan. Voor voorlichtingsdoeleinden zijn de tuin- kalenders en de folders gratis beschikbaar op bovengenoemd adres. NIEUWE JAARBEURSHAL ZAL MARIJKE-IIAL HETEN Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Ne derlanden hebben goedgevonden, dat de nieuwe hal op het Croeselaanterrein, die met de a.s. Voorjaarsbeurs in gebruik zal worden genomen, naar Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Marijke zal worden ge noemd. Deze nieuwe expositieruimte van de Ko ninklijke Nederlandsche Jaarbeurs behoort tot de modernst geoutilleerde in Europa. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat ten gerieve van de bezoekers de par terre van deze hal door middel van een roltrappensysteem met de le etage zal zijn verbonden. De gezamenlijke opper vlakte van beide etages bedraagt ca 17.000 m1 bruto. Gedurende de Voorjaarsbeurs zal de parterre ruimte geheel bezet wor den door de afdeling Scheepsbouw, die o.m. exposities zal omvatten van scheeps motoren en -schroeven, cascobouw, laad- en losgerei en beveiligingsapparatuur, ter wijl tevens een belangrijke plaats voor navigatie instrumenten en -apparatuur is ingeruimd. De le etage zal worden gereserveerd voor de groepen pompen en compresso ren en een aantal deelnemingen op het gebied van machines en gereedschappen voor de metaalbewerking. In de nieuwe hal bevindt zich tevens een fraai en gerieflijk restaurant, dat plaats biedt aan 400 personen, hetgeen een aanzienlijke verbetering van de res taurantaccommodatie op het Croeselaan terrein betekent. Gevr. flinke werkster voor 2 ochtenden per week. Van Limburg Stirumstraat 11. Veenendaal. Te koop aangeboden gebruik te radiotoestellen in prima staat. R. v. Laar, Cuneralaan 8, Rhenen. Te koop aangeboden een zo goed als nieuwe dameswin terjas, maat 36, blauw ruitje. Prijs 25,—. Slaperdijk 3, Post Veenendaal. Voor een pijp naar Van Wal- sem. Sigarenmagazijn. Ach terkerkstraat 26, Veenendaal. Tel. 3179. H H r1 w w O CA W. C. Beeremansstr. 21 - Mulderslaan 40 Beatrixstraat 40 Desgewenst gebracht en gehaald fc O O fa - Wanneer u van varen houdt en plaatsen als Düsseldorf, Keulen, Koblenz en Rildes- heim wilt bezoeken, zal het interessante, binnenkort ver schijnende boekje „Zeven da gen op en aan de Rijn" U alles vertellen over een prachtige reis met het hotel schip „Regina". Dit boekje wordt U op aanvrage gratis toegezonden door de N.V. Rijnland, Molenstr. 61, Den Haag. Wilt u uw naam en adres duidelijk vermelden? Dank UI Laat uw dames en heren kleding maken bij het van ouds bekende adres: Joh. v. d. Meijden, Zandstraat 26, Tel. 2419, Veenendaal. Let op bij het aanschaffen van uw kuikens, want: ge zien de grote vitaliteit en hoge eiproduktie, is een Es- béwé kuiken nog steeds het aangewezen kuiken voor de boer of pluimveehouder. Op 31 jan. nog 400 Esbéwé Hamps x Reds. Alleen Stu- len's Broederij N.V. te Wier den heeft zei Tel. 261. Soli de wederverkopers gevraagd tegen zeer hoge provisie! Biedt zich aan ervaren win kelmeisje. Liefst in textiel zaak. Brieven onder no. 5733 aan het bur. van dit blad. Woningruil: omgeving Berg weg-Middellaan, met Buurt- laan Oost. Brieven Buurtlaan Oost 65. Woningruil: bovenwoning, (geen flat) Westersingel. Ge vraagd eengezinswoning. Br. onder no. 5734 aan het bur. van dit blad. Echtpaar zonder kinderen, zoekt passende betrekking, ook genegen in te wonen of iemand te verzorgen. Te be vr. D. den Bleker, Kerke wijk 68, Veenendaal. Attentie. Uit onze moderne luxe bakkerij hebben wij da gelijks verse beschuitbollen. Van de Weerd en Zn. Paral lelweg 82, Veenendaal. Dames, dit is uw adres. Wij maken uw beschadigde meu bels als nieuw. Donkere meu bels geven wij de modernste kleuren. Dr. Colijnstraat 58, Veenendaal. Gevr. een meisje voor het te woord staan van onze clien tèle en licht administratief werk. Brieven onder no. 5735 aan het bur. van dit blad. Natur-Hetta Elektr. Zwak stroom onderdekens. Koop of huur er nu spoedig een met deze koude. Gratis 8 dagen op proef. Inlichtingen bij: A. v. d. Weerd, Rembrandtpark 24 I of A. v. d. Weerd, Da Costastraat 3 te Veenendaal. Voor Ede, Oranjelaan 14. Glas voor schuren, kippehok- ken in vaste maten van: 38 x 51,5; 38 x 39,5; 48,5 x 59,5 per stuk en per kist, steeds voorradig bij Handelsver. Zimmerman Zn. Sand- brinkstraat 1. Tel. 2261 te Veenendaal. Voor huur- en nieuwe gele genheidskleding voor rouw en trouw, ook voor dames. Het vanouds bekende adres, Joh. v. d. Meijden, Zand straat 26, Tel. 2419, Veenen daal. Te koop eikenhouten ledi kant met nieuwe spiraalmat. 6-delig konijnenhok, 2 m br. en 5 krielkippen. Kerkewijk 114, Veenendaal. Vcbotox levert 't 'm. Kerke wijk 87, tel. 8730, Veenendaal. Binnendeuren, liggen in voorraad bij Vabotex, Ker kewijk 87. Veenendaal. Tal 8730. Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 10 jaar, u koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tol. 8041, Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool. Holleweg D. 120. Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuisbe zorgd. Huize „De Hoek", Spoorlaan. hoek Sparrelaan. Zaalver huur. Tel. 3557. Schoenen te klein? Dan moet U bij Blankestyn Zn. zijn. Schoenreparatie-bedrijf D. Blankesteyn Zn., Helling 14, Veenendaal. Voor al uw timmer- en on derhoudswerk D. de Moes, Dr. Colijnstraat 38, Veenen daal. Tel. 2871. Voor schoenen verven in moderne kleur: Valkenburg. Gortstraat 38. Veenendaal. Hoortoestellen en batterijen Melis Optiek. Hoofdstraat 51 Veenendaal. Tel. 3184 Koenders voor: Verzekeringen. Hypotheken en Financieringen. Rem brandtlaan 63. Tel. 2392. Vee nendaal. De grootste sortering vuren hout vindt u bij L van den Bosch Geerseweg 38. tel. 3014 Veenendaal Wist U het nog niet? In Vee nendaal is 'n leesmap met 10 tijdschriften beschikbaar. Bij de uitgever verkrijgbaar Pr. Bernhardlaan 153. Vee nendaal. Tel. 3359 Maakt U zelf Uw foto's? Haal dan Uw filmpjes bij Drogisterij „De Helm" Dr. Slotem. de Bruïneplein 35. Tel. 2390. Veenendaal. Koop nu radio of televisie! Alle apparaten gratis 1 week proef. Laamers, Leesonweg 10, Ederveen. H. A. Sol. steunzolen, breuk banden. coraettan enx. Zit ting iedere donderdag van 2 tot 5 uur in apotheek Zui- dersma, Hoofdstraat 83. Vee nendaal. Evenals vorige jaren houden wij weer een Show van Mo toren en Scooters in gebouw „Eltheto", Fluitersstr., Vee nendaal, op 2, 3 en 4 maart 1961. Motorenhandel Jan Jan sen en Zn. Nieuweweg 192, Veenendaal. Sportrij wielen in kleur, ge heel compleet v.a. 125, kinderrijwielen in kleur, v.a. 55,wasmachines v.a. 150,—; centrifuges v.a. 145,Prima autoped op luchtbanden 23,50. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1, Rijwielhandel, Veenen daal. VOOR EXCLUSIEVE KLEDING Hoofdstraat 75 Veenendaal AMERIKAANSE VERKOOP De Erven

De Vallei | 1961 | | pagina 5