22 m m HaBe supermarkt SMITS Vleespaleis SMITS Vleespaleis Huizenbouw begint op gang te komen Aafje Heynis zingt in Johannes-Passion Prominente solisten HEMA voert werktijd verkorting in Kappers willen vijf daagse werkweek Glansrol van R. v. Wijk als ,Jack' en ,Diek' KRUISWOORDPUZZEL 1 1 H 1 NET WINKEL MEISJE ARAM zuiver wollen dekens 34,95 H.J onker EEN MEISJE 2 FLINKE CORRECTE JONGENS TWEE BLOKKEN WAARSCHUWING! D.S.-harmonie verzorgt personeelsavond MUZIKALE MEDEWERKING VAN U.S.O. Verkeersles in de praktijk Nederlandse kruiser met elektronische zenuwen Waarnemend burgemeester Voor de kantonrechter»*» SARCO GLOBINE Veenendaalse knaap (15 jaar) zette bloemetjes buiten ZET UW FIETS OP SLOT Ritmeester-toneel bracht „Gieren op 't veilig nest" 34 35 37 Marktberichten RHENEN ELST A. NAP De rode burcht van Iphanca biedt U deze week vele voordelen En als topreklame De huizenbouw in Veenendaal, welke al geruime tyd stil heeft gelegen, begint langzaam maar zeker op gang te komen. Vandaag is men nl. begonnen met de belangrijkste aanvoerweg in de Schrijverswyk te bestraten, zodat over ca. drie weken - behoudens vriezend weer - met de bouw van 96 woningen gestart kan worden. Dat Veenendaal ver ten achter is met de woningbouw, blijkt wel uit het feit dat dit aantal nog te bouwen woningen tot de toewijzing van vorig jaar behoort! Het aannemersbedrijf Van Eist uit Veenendaal bouwt de eerste 96 wonin gen in de Schrijvers wijk. Het worden twee flats van vier verdiepingen met onder een souterrain en zonder lift. De ene flat staat met het front naar het oosten en de ander op het westen. Het gehele complex komt aan de oost kant van de Schrijvers wijk. Wanneer de weersomstandigheden meewerken, zullen dit jaar nog onge veer 40 woningen van dit complex op geleverd kunnen worden. Het restant zal vermoedelijk voorjaar 1962 gereed zijn. Omtrent de plannen van een Bussums bouwbedrijf dat in de Schrijvers wijk 192 koop-flats zou gaan bouwen, zijn op het ogenblik nog geen nadere bij zonderheden bekend. Enige tijd ge leden werd meegedeeld dat nog steeds het wachten is op de toekenning van de bouwpremie. ANDERE POLITIEK Het ziet er naar uit dat de gemeente Veenendaal met betrekking tot de wo ningbouw een andere politiek zal gaan volgen. Om de bouwkosten zo laag mogelijk te houden, was men voorheen een voor stander van massa-bouw, d. w. z. een jaarlijkse toewijzing als één geheel aan- De Inspecteur van politie te Veenendaal verzoekt ons het volgende mede te delen: Dezer dagen hebben enkele onbe kende personen aan de deur lappen stof verkocht voor een prys van 180,terwyl de werkelyke waarde slechts 50,bedroeg. Omdat hun werkwijze meestal zo is, dat zy een viertal klanten uitzoeken, worden de genen die van deze personen een lap stof hebben gekocht, dringend ver zocht zich onmiddellijk met de politie in verbinding te stellen. besteden. Hoewel het voordeel hiervan is, dat de bouwkosten belangrijk lager kunnen zijn, doet zich anderzijds het feit voor dat een deel der huizen op een veel later tijdstip gereed is voor bewoning. Vandaar dat de nieuwe toewijzing van dit jaar (97 woningen) vermoedelijk zo snel mogelijk in gedeelten aanbe steed zal worden, zodat men daar on middellijk aan zal kunnen beginnen. Hiermede wordt bereikt dat een deel van de woningbouw-achterstand be langrijk wordt ingelopen, terwijl ook de vele woningzoekenden met deze koers gebaat zullen zijn. In het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan wordt vrijdagavond a.s. een personeelsavond van de Koninklijke Scheepjeswolfabrieken gehouden. Het bijzonder aantrekkelijke programma van deze avond wordt vóór de pauze verzorgd door het Harmonieorkest van dit bedrijf, terwijl na de pauze Bert Haanstra's grootste filmwerk „Fanfare" vertoond zal worden. Het programma vermeldt na de ope ning het optreden van de Drumband van het orkest, ditmaal „met gedempte snaren". Het orkest brengt vervolgens een tien tal nummers van uiteenlopend genre. Zo zal o.a. gespeeld worden „Ouver ture 1812", „My Old Kentucky Home", „Middernachts blues" „American Swing March" en „Bugles and drums". Na de pauze staat de Nederlandse film „Fanfare" op het programma, een spannende geschiedenis welke zich voornamelijk afspeelt in Giethoorn. De Christelijke Oratoriumvereniging Veenendaal, onder emi nente leiding van de bekende dirigent Gijsbert van Zanten, brengt op dinsdag 7 februari a.s. in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan de Johannis Passion van Joh. S. Bach. Tal van prominente figuren zullen aan deze uitvoering hun medewerking verlenen, o.w. de van radio en grammofoon platen bekende alt Aafje Heynis. Dit zal de derde keer zijn dat deze zangeres in Veenendaal optreedt en gezien haar capaciteiten, alsmede die van alle andere medewerkenden, zijn de verwachtingen omtrent het uit te voeren werk, terecht hoog gespannen. Twee onderwijzers van de Chr. Nat. School II aan het SI. de Bruïneplein heb ben het initiatief genomen de vierender tig leerlingen van de zesde klas, die al geruime tyd theoretische verkeerslessen ontvangen, ook eens praktische verkeers les te geven. De heren Ebbers en Meyer dachten een puzzelrit uit voor de kinderen, waarbij zij geconfronteerd worden met de praktische zijde van het verkeer. De rit is ongeveer 7 kilometer lang en voert voornamelijk door Veenendaal-Zuid. Vanmiddag om kwart over twee is men gestart, terwijl bovendien de politie is ingeschakeld, die controle op de fietsen zal houden. Met als hoofddoel de verkeersveiligheid te bevor deren, zal ook de schoolkrant deze maand alt, inmiddels opgeklommen tot zange res van internationale vermaardheid, begon reeds vroeg met zanglessen. De beroemde sopraan en zang-pedagoge Aaltje Noorderwier-Reddingius, die in 1946 op haar opmerkzaam werd ge- De HEMA van de fa. B. Bos aan de Markt te Veenendaal zal binnenkort over gaan tot werktijdverkorting voor het per soneel. De personeelsleden zullen dan één maal per 14 dagen een extra vrye dag krijgen, buiten de woensdagmiddagen om. Als gevolg van dit rouleer-systeem zal men 's morgens iedere dag een half uur eerder moeten beginnen. De winkel daar entegen wordt normaal om negen uur ge opend. geheel in het teken van het Veilig Ver- maakt, leidde haar op voor het Staats- keer staan. diploma, welke studie later door lessen van de bariton Laurens Bogtman werd afgerond. Thans is Aafje Heynis, die aanvan kelijk als vertolkster van geestelijke liederen naam had gemaakt, een veel gevraagde zangeres die niet alleen in oratoria en kerkuitvoeringen, maar ook in recitals en als concertzangeres regel matig te horen is. Zij heeft zich niet alleen door haar stem, maar ook door haar opmerkelijk bezielde voordracht en oprechte artistieke overtuiging deze bijzondere plaats veroverd. Met de sopraan Heieen Verkley heeft Veenendaal ook al eerder kennis ge maakt, toen zij in Die Jahreszeiten zong. Velen zullen zich hiervan nog het prachtige duet met John van Kesteren herinneren. MOEILIJKE MATERIE Jan Waayer ten°r, David Hollestelle, Naar aanleiding van dit bericht, deelde ?as en CaJ"fe] Willink, bas, anas genie- tv» *-\rf s~\ i t rj rv i i t n t t* i n (Vervolg van pag. 1) de wijdte van het luchtruim. Op radar- gebied heeft Nederland een uitstekende naam. Wat nu eigenlijk het voortreffe lijke is in de radaruitrusting aan boord van de marineschepen wordt om veilig heidsredenen verzwegen. Maar uit het ontzag, waarmee de schepelingen kijken naar de metalen voelhorens, daar hoog aan de masten, kan men voldoende op maken. KABEL NAAR PARIJS De beide Nederlandse kruisers zijn modern uitgerust, maar de vlucht van de elektronica is een snel proces, dat maar moeilijk is bij te benen. Regel matig moeten aan boord veranderingen worden aangebracht. Bijna 200 miljoen gulden moest worden uitgegeven voor de bouw van de Zeven Provinciën en de De Ruyter. Op het ogenblik zou men voor zo'n bedrag zelfs niet één kruiser kunnen bouwen. Die grote stijging van de kosten is voornamelijk te wijten aan de uitbrei ding van de elektrotechniek. Het is haast onvoorstelbaar, wat er aan elek tronische uitrusting' aan boord is te vinden. Wanneer men in Amsterdam zou beginnen met het uitrollen van ka bels, die in de Zeven Provinciën zijn verwerkt, dan zou men pas in Parijs kunnen ophouden. Met de aanwezige telefoons zou men eep geheel dorp een grote dienst bewijzen. Met de elektro nische buizen in radio, radar- en vuur leiding zou men tweeduizend radio toestellen kunnen bouwen. Om dit ge heel te laten functioneren heeft het schip een door dikke pantserplaten be veiligd hart; een elektronische centrale, die groot genoeg is om een stad van 80.000 inwoners van stroom te voorzien. ELEKTRONISCHE BORREL De Nederlandse marine moet de tijd op de voet blijven volgen. Zo mogelijk nog een stapje vo$r blijven. Daarom zal de Zeven Provinciën binnenkort weer stevig onder nanden worden ge nomen. Eind van dit jaar, of anders be gin 1962, komen op het achterdek de eerste onderdelen van de afvuurinstal- laties van de Terrier. Dit is een Ameri kaanse geleide raket, die zowel tegen vliegtuigen als tegen andere schepen of doelen op het land kan worden ge bruikt. Twee grote kanonopstellingen zullen voor de projectielen moeten wij ken. Bij de plaatsing wordt de Neder landse industrie ingeschakeld. De no dige gegevens zullen door Amerika worden geleverd. Koeten van het raket project: 70 miljoen gulden. Twee jaren zal men aan het karwei moeten werken, een.serieus werk, dat met uiterste nauwkeurigheid moet wor den uitgevoerd. Dat daarbij geen fout zal worden gemaakt, daar staat de Ne derlandse elektronische industrie, sa men met de marinidaeskundigen, borg voor. Dat de Nederlapdse elektronisten - om een langer woord te vermijden - ook tot grapjes bereid zijn bleek bij het traditionele oorlam, dat de journalisten, die aan de excursie, hadden deelgeno men, aan wal wer<J|aangeboden. Voor norse mensen was hdt niet gemakkelijk om deze elektronische borrel te ver krijgen. De (grote) jenever fles was slechts bereid het glas te vullen wan neer op zeer onderdanige en vriende lijke toon daarom werd gevraagd. Wan neer echter op brutale wijze om een De uitslag van dc enige tyd geleden ge- borrel werd bevolen bleef de fles pot- houden enquette onder de Veenendaalse dicht en het glaasje leeg. Dat alles zon- Stedelijk Orkest. Onder de instrumen- j tale solisten bevinden zich eveneens be kende figuren, als Piet v. d. Hurk fluit, Aafje Heynis, de jonge Nederlandse j Vera Badings harp en Wim v. d. Hoe ven orgel. Het is nu al weer vier jaar geleden dat de Johannis Passion in Veenen daal werd uitgevoerd. Vorig jaar werd dit werk van Bach in de Cu- nerakerk teRhenen gebracht, waar voor toen een overweldigende be langstelling bestond. Gelet op de zeer verzorgde uitvoeringen van de C.O.V. in het verleden, belooft ook dit een culturele gebeurtenis van de eerste rang te worden. Wethouder Ant. de Ruiter zal tot aan de installatie van de nieuwe burgemeester, als waarnemend burgemeester fungeren. De spreekuren blijven onveranderd, zo dat de dagelykse gang van zaken geen wyziging ondergaat. een zegsman van de Alg. Bond voor Win kelpersoneel „Mercurius" mede dat een aantal groot-winkelbedrijven in Neder land op het ogenblik door middel van een rouleer-systeem de werktijdverkorting in voeren. In middenstandskringen ziet men in dat er niet aan de werktijdverkorting te ontkomen zal zijn. Overigens noemde hij het een moeilijke materie, die als een lawine over de mid denstand heenrolt. De Minister heeft in middels advies gevraagd aan de SER. De opvatting van de drie bonden van het winkelpersoneel is, dat de werktijdverkorting in feite een wyzi- ging van de winkelsluitingswet in houdt. Daarin zien de bonden de eni ge goede oplossing. Voorts noemde hij het „een moeilijke materie" omdat daarin nog geen afdoen de oplossing voor gevonden is. In ver band met de gerezen problemen heeft de Zeisterse Middenstandsvereniging bijvoor beeld een forumavond georganiseerd, waar de werktijdverkorting aan de orde ge steld zal worden. ten eenzelfde reputatie als eerderge noemde medewerkenden. De begeleiding berust bij het Utrechts kappers, heeft uitgewezen dat er van de totaal 26 gevestigde kappers, 23 vóór de 5-daagse werkweek waren in de vorm van de maandag-sluiting. Ook de bedien denorganisaties bleken een sterke voor stander van deze regeling te zyn. Woensdag 8 februari a.s. zal deze werk tijdverkorting op een algemene ledenver gadering ter sprake gebracht worden, waarbij het dan tevens in de bedoeling ligt een soort kringbestuur te formeren. Bij dit kringbestuur zullen alle omliggen de plaatsen aangesloten worden, zodat de werktijdverkorting ook voor tal van an dere plaatsen in de Gelderse Vallei zal gelden. Zodra een en ander geregeld is, ligt het in de bedoeling om per 1 maart a.s. de kapperszaken op maandag te slui ten. Voor zover bekend zal dit rayon dan de eerste plaats in ons land zijn, waar de kappers een vijfdaagse werkweek hebben. der dat er een mens kwam. Een goed dronk te voorkomt mhand aan te pas om een kwade J. M. (Vervolg van pag. 1) De R., een jeugdige elektricien uit Ede, zou met zijn bromfiets van de Molen straat te Ede komende de bocht naar links, naar de Telefoonweg zo onvoorzichtig ge nomen hebben, dat hij in botsing kwam met een tweede, op de Telefoonweg na derende bromfietser. Laatstgenoemde kwam voor De R. wel van links, zodat hij voorrang had moeten verlenen, maar de aanrijding had buiten het kruisingsvlak plaats gevonden. Dat kon dus betekenen, dat De ILge ander geen gelegenheid gegeven had om voor rang te verlenen, omdat hij teveel links gereden had. De R. zelf was het met deze lezing niet eens. De andere bromfietser naderde van links maar hij gaf geen voorrang en daarom was De R. wel gedwongen geweest plot seling een zwenking naar links te maken om te pogen een aanrijding te voorkomen, hetgeen overigens niet was gelukt. De R. praatte donderdag voor het Wa- geningse kantongerecht over „die andere knul", dien dan verzuimd zou hebben voorrang te geven en dat bezorgde hem een reprimande van rechter Tiddens, die niet wenst dat dergelijke uitdrukkingen gebezigd werden. Ik zie er niets verkeerds in, zei verdachte. Het is echt niet beledi gend bedoeld, het is een gewone manier van zeggen. De rechter wilde er echter niet van ho ren. Nou, goed dan, herstelde verdachte: Die meneer, zoals u hem dan noemen wilt Het maakte de zaak er niet beter op. De rechter werd kwaad en de verdachte bijzonder zenuwachtig. Daaruit bleek evenwel, dat het niet in de bedoeling van De R. gelegen had om onbeschoft te zijn. De jeugd heeft nu een maal een eigen terminologie en die is soms niet geschikt voor een rechtszaal. De officier vond niet voldoende bewijs aanwezig voor een veroordeling. Verdach- had inderdaad voorrang en het was mo gelijk, dat hij zijn zwenking had moeten maken om de andere bromfietser te ont wijken. De eis luidde daarom vrijspraak. Rech ter Tiddens vonniste conform. Toch werd het voor De R. een dure geschiedenis, want bij de botsing had zijn bromfiets een schade opgelopen van 115,—n Hie zal hij zelf moeten betalen, want hi) ^fes alleen w.a. verzekerd. W., vishandelaar te Ede, had met zijn motorcariër geen voorrang verleend aan een van rechts komende auto op de krui sing Huygensstraat - Doornlaan in zijn woonplaats. De in zulke gevallen gebrui kelijke botsing bleef ook hmr niet achter wege. Bovendien hadden de temmen van de carriër praktisch niet gewerkt. Bij een snelheid van 40,.kiion1eter be droeg de remweg 56 metef? Bij-'een der gelijk tempo is 16 meter het uiterste wat de wet toestaai. Donderdag voor het Wageningse kan tongerecht bekende W. vlot zijn schuld. Vooral met de remmen was hij ernstig in gebreke gebleven, doch inmiddels waren ze degelijk gerepareerd. De officier eiste voor het geen voorrang verlenen 30,of 6 dagen en voor de defecte remmen 50,— of 10 dagen. Ei genlijk is het te laag, voegde mr. Pfeil er aan toe, maar ik wil er rekening mee houden, dat verdachte zonder omwegen toegaf fout te zijn geweest. Vonnis 25,— of 5 dagen voor de niet gegeven voorrang en 60,of 12 dagen voor de remmen. ^^BciUecfOYjen ótuat altijd voor Cklaar0 KLEUR OP DE WANGEN MET het bloed vorm end krachttonicum. Uw kind weer levensblij en ge zond omdat Sarco Glo- bine alle stoffen bevat die voor een goede op bouw van het bloed noodzakelijk zijn. Voor kinderen tot 12 jaar alleen in vloeibare vorm DUTIM N.V. - OEGSTGEEST Zondagavond heeft de 15-jarige S. uit Veenendaal een inbraak ge pleegd by mevr. De K. aan het Pan huis. Zyn buit bestond uit een bedrag van 1850,400 Duitse Marken en 500 Belgische Francs. Direct nadat mevr. de K. aangifte had gedaan kwam het politie-apparaat in werking. Maandag had men reeds succes want toen kon in Weesperkar- spel de dader worden gepakt. Het bleek dat de knaap van het ontvreemde geld in Amsterdam al een bromfiets en een alarmpistool had gekocht. Bij zijn arrestatie had hij nog onge veer 500,over. Ondanks de herhaalde waarschuwingen om fietsen op slot te zetten, heeft de po litie vorige week meer dan vijftig proces sen-verbaal opgemaakt ter zake van de ze overtreding. De scherpe controle blyft onverminderd van kracht. POLITIEAUTO STRANDDE Bij de achtervolging naar enkele bal dadige jongens, die bij de fam. v. d. C. stenen op het huis hadden gegooid, is de politiewagen zondagmiddag in het Kerk- laantje verzakt. Na veel moeite slaagde men er in weer vaste grond onder de wielen te krijgen, waarna de vernielzuch tige knapen alsnog gepakt werden. GEEN VOORRANG VERLEEND Op de kruising Zandstraat-Juliana- straat vond zaterdagmiddag een aan rijding plaats tussen twee personen auto's, resp. bestuurd door v. d. B. en de K., beiden uit Veenendaal. v. d. B. verleende ter plaatse geen voorrang, zodat er flinke materiële schade ontstond 'en beide bestuurders lichte verwondingen opliepen. Maandagmiddag verleende de fietser D. uit Veenendaal op de hoek Patrimo- niumlaan-Kl. Katerstraat geen voor rang aan de automobilist B., waardoor fiets en auto werden beschadigd en de fietser licht werd gewond. TUSSEN AUTOBUS-DEUR BEKNELD Dinsdagmiddag stapte mevr. de G. uit Opheusden bij de halte aan de Markt uit een bus, toen de chauffeur de deur te snel dicht deed. Mevr. de G. kwam met haar arm tussen de deur bekneld, terwijl de bus weer zou gaan rijden. Dank zij de oplettendheid van een politieagent, die haar met een flinke ruk bevrijdde, kon erger worden voorkomen. Drie achtereenvolgende avonden, t.w. donderdag, vrijdag en zaterdag, heeft de Ritmeester Toneelclub in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan voor eigen personeel en introducés het blijspel „Gieren op 't veilig nest" voor het voetlicht gebracht. Dit spel in drie bedrijven van Harold McPherson, dat qua inhoud onder de middelmaat bleef - na het eerste tafereel bijvoorbeeld viel het verdere ver loop van de geschiedenis vrijwel te raden - was voor R. van Wijk de kans om zijn capaciteiten te tonen in een moeilijke maar dankbare dubbelrol. En hij deed dit dan ook voortreffelijk; als Jack Gable, de nerveuze gast, was hij even levens echt als de keiharde gangster Dick Killinger. Zoals reeds opgemerkt, de „verwik kelingen" in de geschiedenis welke zich afspeelde in de ontvang- en zitkamer van het hotel ,,'t Veilig Nest" op een eiland in één der meren in de Ameri kaanse staat Maine* waren te eenvou dig opgesteld, een feit waaraan de spe lers uiteraard onschuldig zijn. Een op lettende toeschouwer voelde van te voren aankomen waar alles op uit zou draaien, hetgeen het verrassingsele ment in het stuk jammer genoeg deed vervagen. Desondanks hebben de aanwezigen zich kostelijk geamüseerd met de be levenissen van dit groepje mensen in ,,'t Veilig Nest". Dat het er helemaal niet zo veilig was, als de naam voor stelde, bleek toen Jafck Gable, een wat onnozele, stotterende man, in het ho tel rust kwam zoeken voor zijn over spannen zenuwen. Wanneer hij goed en wel ingeburgerd is, komt hij al gauw in moeilijkheden met een andere gast, in de persoon van de kunstzinnige schilderes Odilia Ashome, door o.a. op een pas geschil derd werkstuk van haar te gaan zit ten. De barkeeper Tony Bryce die het leven vanachter de tapkast op gemak kelijke en humoristische wijze bekijkt, trekt zich daar overigens weinig van aan. De rust wordt nog meer verstoord als enkele figuren v?n de New Yorkse 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ,3 M 20 21 23 26 27 28 29 30 31 32 36 38 OPGAVE NR. 79 Horizontaal: 3 ik (Lat.), 7 overijling, 9 zilt vocht, 10 lafhartig mens, 11 tent, 13 kant van een stroom, 15 jongensnaam, 16 gaffelvormige stutpaal, 18 koor van zangers, 20 wezenlijk, 23 klimwerktuig, 24 munt in Rusland, 25 plant, 27 voorzetsel, 29 deel van het oor, 30 voorvoegsel, 32 zuil, 34 niet dezelfde, 35 gem. in Zeeland, 36 dekkleed, 37 sein, 38 vogel. Verticaal: 1 schoeisel, 2 de leer en godsdienst van Mohammed, 4 bevalligheid, 5 pluim van een vogel, 6 dril, 8 mak, 9 voor, 12 toekomend deel, 14 overeen komst, 16 vogel, 17 stoere vent, 19 voegwoord, 20 kippenloop, 21 pret, 22 ieder, 26 bovenste gedeelte ener breukuitdrukking, 27 werktuig om te malen, 28 hoog bouwwerk, 30 beneden, lager dan, 31 platte gebakken steen, 33 laag, gering, 34 voorvoegsel. ZUIL OMVER GEREDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is de verkeerszuil bij de stoplichten in de Hoofdstraat omver gereden. Dit vond zijn oorzaak in het feit dat de vrachtautobe stuurder S. uit Veenendaal de bocht te groot nam. DONDERDAGAVOND VC VEENENDAAL REVA (A'dam) Hopelijk zal donderdagavond het hoofdklasse-damesteam van VC Vee nendaal zich niets aantrekken van haar eigen resultaten in de laatste wedstrij den, en zich niet bij voorbaat kansloos achten tegen het dit jaar zo suksesvol debuterende Amsterdamse Reva. Het feit, dat Reva over nog te weinig rou tine beschikt om ernstige tegenslagen op te vangen, biedt de VCV-sters wel licht de kans op een beter resultaat dan tegen het Utrechtse S.O.S. De toeschouwers, die deze wedstrijd zullen gaan bezoeken, kunnen er zich van overtuigen hoe belangrijk een goe de conditie is: deze is n.l. het grote wapen van deze zeer jonge Amster damse ploeg. Het eerste herenteam zal vrijdagavond thuis wel kunnen winnen van het twakke Salvo I. Desondanks hopen we beter spel te zien, dan in vorige wedstrijden. De res. heren heb ben goede kansen in de uitwedstrijd tegen de Zeister politie. Eiermarkt: aanvoer 96.000 stuks. Prij zen van 12,50 tot 13,50 per 100 st. Handel matig. Biggenmarkt: aanvoer 70 stuks. Prij zen van 50,tot 68,per stuk. Handel traag. BENOEMD De heer M. A. Stolk, magnetiseur en Yoga-specialist te Rhenen, is benoemd in het landelijk Hoofdbestuur van de Ned. Werkgroep voor praktische Toepassing van Paranormale Begaafdheid te Hilver sum, aangesloten bij de Europese Unie voor Volksgezondheid en natuurlijke ge neeswijze. SCHOORSTEENBRAND Dinsdagmiddag werd de Elsterse Vrij willige Brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand bij de fam. L. aan de Engweg. Het brandje was zeer hardnekkig en na een uur werken kon de brandweer pas inrukken. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: een r. bruine laars. Gevonden: een bruine r. glacé heren handschoen. Inlichtingen bij de rijkspolitie. WACHT Degene die een telegram ontvangt mag van de bezorger eisen dat hij op antwoord wacht tot het ondergaan van de zon. Als de zon is ondergegaan moet hij of zij aan de bezorger instemming vragen om desondanks te blijven wach ten. Het tarief hiervoor is: een gulden per kwartier vóór zonsondergang en het dubbele daarna. Deze regeling geldt niet in Nederland maar in Frankrijk. diefstal veilig zullen zijn voor de po litie. Hun bendeleider Dick Killinger, bijgenaamd de Slachter, is na de dief stal de gevangenis ingedréaia, zodat zij er nu heel gemakkelijk" met de buit vandoor kunnen gaan, althans zo den ken zij. De eerste paar uren gaat alles goed, maar als zij op een gegeven moment Jack Gable ontmoeten, die als twee druppels water op hun in de gevan genis gewaande leider Dick Killinger lijkt, zien zij Jack onmiddellijk voor hun leider aan. Jack is zich ne»j}«as van bewust en doet maar zo'n béetje met de anderen heen. De eigenares van ,,'t Veilig Nest" Mary Fleet en haar dochter Patricia, vinden de eigenaardige gedragingen van hun gasten een beetje, zo niet erg, verdacht en als zij dan ook in de krant over een juwelendiefstal lezen, zien zij in de naar rust zoekende Jack Gable, de echte bendeleider Dick Killinger. De toestand voor de nog niets ver moedende Jack wordt steeds kritieker, totdat de uit de gevangenis ontvluchte Slachter met zijn handlanger Linky op de proppen komt. De misverstanden zijn dan vrij spoedig uit de weg ge ruimd. Het goed zegeviert over het kwaad en Jack mag zich tenslotte de verloofde van de charmante Patricia noemen. van de New Yorkse j Direct na de voortreffelijke prestatie onderwereld - Frankje Lawford en zijn van r. yan wijk als Jack Gable en Dick zuster Jenifer - hun intrek in het hotel Killinger, moet E. Brouwer genoemd nemen, in de veronderstelling ver GEVRAAGD Levensmiddelenbedryf Nieuweweg 168 VEENENDAAL Gevr. door onderwijzer, zit- slaapkamer met volledig pen sion of gebruik van warme maaltijden. Brieven onder no. 5741 «ah het bur. van dit blad. Te koop witte half engelse kinderwagen. Valleiweg 95, Rhenen. Flinke hulp of werkster ge vraagd voor 3 morgens per week. Hoofdstraat 66A, Vee nendaal. kerend dat zij hier na een juwelen- (22) Haastig ontrolde Aram het stuk perkament, dat om de pijl zat. Een trek van verbazing gleed over zijn gezicht, toen hij de letters zag, die met onbeholpen hand er op gekrast waren. „Verlaat nog heden Iphanca, als uw leven u lief is", stond er. „Dat wordt interessant", mompelde Aram in zich zelf, „er is hier dus iemand in de buurt, die onze f BROMFIETS GERAAKT Bij het wegrijden- raakte zaterdag middag een vrachtauto,bestuurd door M. uit Veenendaal, een in de Hoofd straat geparkeerd staande bromfiets. De schade werd onderling geregeld. aanwezigheid niet op prijs schijnt te stellen! Ik zou wel eens willen weten, wie die iemand is, hoewel ik een vaag vermoeden heb, dat wij hem niet ver behoeven te zoeken!" Aram keerde op zijn schreden naar de burcht terug en op het binnenplein kwam hij Iklas en Presto tegen, die zich juist ongerust be gonnen te maken. „Er gebeuren hier zoveel vreemde dingen!" gromde Iklas. „We dachten reeds, dat u ook spoorloos verdwenen was!" Aram vertelde nog niets van zijn avontuur. „Waar is Lom?" vroeg hjj onmiddellijk. „Heeft een van u beiden Lom reeds gezien?" (Wordt vervolgd) worden in zijn rol van Tony Bryce, de barkeeper. Een groot aandeel in de ont maskering van de bandieten had hij niet, maar toch was hij als entourage onmisbaar. De rol van Mien v. d. Heuvel als de schilderes Odilia Ashome was een tik keltje overdreven. Hierbij dient echter direct opgemerkt te worden dat de uit beelding van deze figuur veel concen tratie en aanpassingsvermogen vereiste. Wilma van Hunnik als Patricia vol deed goed, alleen had zij af en toe blijk baar moeite haar lachlust te bedwingen, juist op momenten dat er helemaal niet gelachen mocht worden. De vertolking van G. J. Grandia als Frankie Lawford de vreemde gast, kawm niet boven de middelmaat uit, hetgeen ook gezegd kan worden van Irene Roelofsen als zijn zuster Jenifer. In het begin sprak zij te vlfif£!Ëfthoewel haar mimiek uitstekend was. Gerry Grandia speelde zoal§ men van haar gewend is: een volledige1 beheer sing van de tekst, rustig en zelfver zekerd, zodat zij ook nu wéér <een ge loofwaardige Mary Fleet op de planken presenteerde. Tenslotte J. J. Ebben als Linky, een onooglijk kereltje, dat op de prestaties van de overige spelers geenszins ten achter bleef. De decors waren van de fa. Beijne uit Amsterdam en het zeer verzorgde kapwerk van de fa. Leonvan Volen Zonen, eveneens uit Amster dam. Biedt zich aan: net winkel meisje (leeft. 19 jaar), voor Kruidenierswinkel. Brieven onder rio. 5742 aan het bur. van dit blad. Wij ontvingen een partij nale prijs 4 aanbieding i normale prijs 42,50. Speciale aanbieding nu voor 2e keus badhanddoeken vanaf 99 cent. Vitrage vanaf 98 cent per m. TEXT! XTIELHUIS Adr. van Ostadelaan 31 1 kg GEHAKT, half rund half varkens met daarbij 500 gr. heerlijke f A LEVERWORST, voor de prijs van slechts Magere Runderlendea 2.30 p. 500 gr. Mager Ribstuka 2,00 p. 500 gr. Pracht Runderlappena 1.60 p. 500 gr. Fricandeaua 2.50 p. 500 gr. Krabbetjesa 0.80 p. 500 gr. Varkenspotena 0.25 p. stuk 250 gram mager Rundergehakt 250 gram mager Poulet, samen O AA Met een grote mergpijp CADEAU! Bakbloedworst a 0.75 p. 500 gr. Rookworsta 0.75 p. 250 gr. Heerlijke gek. Hama 0.50 p. 100 gr. Gebraden Gehakta 0.35 p. 500 gr. de gehele DONDERDAG en VRIJDAG 500 gr. mager Rundvleesa 2.00 500 gr. Rundvlees, iets doorregen a 1.50 Bij aankoop van 5,00 200 gram BOTERHAMWORST Q JQ ZIE ONZE ETALAGE! Zandstraat 55 - Tel. K 8385-3017 - Veenendaal vraagt voor haar kantoor te Veenendaal Leeftijd niet beneden 16 jaar. Ulo of gelijkwaardige opleiding gewenst. Voor haar groenten- en fruitafdeling CW5-! Leeftijd niet beneden 16 jaar. Aanmelden tijdens de openingsuren bij de bedrijfsleider Hoofdstraat 2, Veenendaal.

De Vallei | 1961 | | pagina 2