Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor ieder vluchtelingengezin een pink Mmi§ omm Voor de KANTONRECHTER MULDER Nieuws uit de omgeving Ds S. C. van Wijngaarden 45 jaar predikant Premie-goedkeuring voor koopflats Schrijverswijk verleend UITVINDERS' WEL EN WEE 1. Particuliere uitvindingen VERKEERSONGEVAL OP NIEUWEWEG VOOR KANTONGERECHT Zaak aangehouden AMERONGEN Wat nu weer 35e jaargang WOENSDAG 8 FEBRUARI 1961 Nr. 11 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel C.B.T.B.-ERS HELPEN GRIEKS DORPJE Boulevarde de Hollande Geen algemene diepvrieskluis WEER INDUSTRIEDAG VOOR ONDERWIJZEND PERSONEEL WEER ITALIANEN NAAR HUIS Herv. kleuterschool wordt aanbesteed Van 1926 tot 1955 predikant te Veenendaal Gaan wandelsportverenigingen samenwerken? IN APRIL EERSTE VIJFTIEN WONINGEN IN GEDEELTEN Tegen vrachtautochauffeur 60,of 12 dagen geëist Auto vijfmaal over de kop Bij oversteken niet uitgekeken ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent De Christelijke Boeren- en Tuindersbond in Nederland is sinds vorig jaar bezig met hulp te verlenen aan een dorpje in het noorden van Griekenland, Vigla geheten, dat wordt bewoond door een aantal gezinnen die gevlucht zijn voor het communistische regiem in de aangrenzende landen. Deze vorm van hulp verlening uit zich in de schenking van een aantal pinken (jonge koeien) van goede fokkwaliteit. In de loop van deze week zullen ook de leden van de afd. Veenendaal van de C.B.T.B. een schrijven thuiskrijgen met het verzoek aan dit goede doel mee te werken. In 1956 werd besloten, naast verschillen de andere maatregelen, in noord Grieken land een nieuw dorp te bouwen voor een honderdtal vluchtelingen. Als naam koos men Vigla en bovendien werd aan ieder gezin 3 ha land geschonken. In het voorjaar van 1957 kwamen de eerste bewoners aan, dankbaar eindelijk De plannen tot oprichting van een co- operatieve diepvrieskluis in Veenendaal- Zuid, welke vorig jaar door de Huishou delijke Voorlichtingscommissie van het Streekverbeteringsplan Gelderse Vallei, werden ontvouwd, kunnen wegens te wei nig animo niet doorgaan. Om een dergelijke kluis, zoals bijvoor beeld in Achterberg, rendabel te maken, moeten er minstens veertig deelnemers zijn. Ook bij een begin-aantal van 25 zou men tot oprichting zijn overgegaan. De gehouden voorlichtingsavonden echter, hebben uitgewezen dat er te weinig ani mo bestond, zodat van het plan een kluis bij de Brinkersteeg te bouwen, moest worden afgezien. Ook in Overberg kon men geen voldoende belanstellenden vin den. Evenais vorig jaar, heeft de fabrikan tenkring Veenendaal opnieuw een zoge naamde Industriedag georganiseerd voor het plaatselijke onderwijzend personeel. De organisatie hiervan draait op volle toeren en als datum is in principe mid den april aangehouden. Zoals bekend is de eerste Industriedag welke vorig jaar werd gehouden met als doel, het onderwijzend personeel in con tact te brengen met de plaatselijke indus trie, bijzonder op prijs gesteld. Er bestond echter één bezwaar, n.l. dat het program ma, bestaande uit het bezichtigen van twee bedrijven op één dag, te zwaar werd gevonden. Men zal dit nu dan ook waar schijnlijk beperken tot één bedrijf. Het is de bedoeling van de Fabrikanten kring Veenendaal om t.z.t., als het pro gramma definitief bekend is, een pers conferentie te beleggen. Sinds de komst van een tiental Italianen by de Veenendaalse Stoomspinnerij en Weverq, zyn vyf van hen weer terugge keerd naar hun vaderland. Ook by de Kalkzandsteenfabriek Vogelenzang te Rhe nen is er één weer naar het zonnige zui den teruggekeerd. Over de arbeidspres taties zyn de werkgevers over het alge meen tevreden. DRIEBERGEN De gemeenteraad zal a.s. vrijdag een belangrijk besluit heb ben te nemen. Op de agenda komt nl. voor het al of niet in erfpacht geven van een stuk grond van het toekomsti ge sportterrein voor het aanleggen van een skelterbaan. Wanneer dit voorstel goedgekeurd wordt, is dit de eerste en complete skelterbaan in ons land. BENNEKOM Een zeer bekend per soon in Bennekom, de reeds meer dan een kwart eeuw gepensionneerde rijks veldwachter L. Wien, heeft vorige week zijn 90e verjaardag gevierd. In zijn veelbewogen loopbaan, waarin hij vele malen jacht maakte op stropers, is hij één keer door een schot van een stro per gewond geraakt. LEERSUM De Oranjevereniging Leersum heeft haar jaarvergadering gehouden waarbij de opkomst van de leden zeer bedroevend was. Besloten werd op Koninginnedag de schoolkin deren een aubade te laten bregen voor het gemeentehuis. Hoofdstraat 51 - Tel. 3184 ZIEKENFONDSLEVERANCIER Veenendaal weer een huis en een toekomst te hebben gevonden. De hoofdstraat van het nieuwe dorp werd spontaan „Boulevard de Hol lande" genoemd omdat de gelden voor de bouw e.d. door ons land zijn opge bracht. cultuur brengen en bewerken van de grond. VEESTAPEL In zijn rapporten schreef de heer Ak kerman o.m.: „Het ontginningsproces op de 300 ha land is krachtig aangepakt met draglines en bulldozers, waarbij een grep- pelploeg uitstekende diensten bewijst". De C.B.T.B., welke ook daadwerkelijke steun wilde verlenen, begon in juli 1960 een actie onder haar leden onder het motto: „C.B.T.B.-ers helpen Vigla". Hiermede hoopt de C.B.T.B. vol doende geld bijeen te brengen om de- De Veenendaalse architect E. J. v. d. Hoef zal op woensdag 17 februari a.s. het bouwen van een Herv. kleuterschool aan de Aart de Gelderstraat aanbesteden. Deze kleuterschool, welke naast de Sionskerk in Veenendaal-Zuid zal verrij zen, heeft een maximum-capaciteit van 120 kleuters en bevat: 3 speel-werklokalen ieder met een keuken, 2 zandbakken, een speelweide en een tuin. Een naam voor de nieuwe school die in september van dit jaar gereed zl zijn, is nog niet bekend. Zodra de kleuterschool in gebruik geno men wordt, komt hiermede tevens een einde aan de nood-kleuterschool in de Sionskerk. NIEUWE EMIGRATIE- VOORLICHTINGSAMTENAAR OP GEW. ARBEIDSBUREAU In verband met het overlijden van de bekende voorlichtingsambtenaar H. v. d. Linden, is thans als provinciale emigratie voorlichtingsambtenaar aangesteld de heer C. A. v. d. Waal. Op het Gewestelijk Arbeidsbureau te Veenendaal houdt de heer v. d. Waal ie dere dinsdagmiddag van 2 tot 4 uur zit ting, waar alle mogelijke inlichtingen over emigratie verkregen kunnen worden. Bo vendien zal op 17 febr. a.s. in het Ar beidsbureau aan de Kerkewijk een voor lichtingsavond gehouden worden over emigratie in het algemeen. Maandag 6 februari a.s. zal het vijfenveertig jaar zijn geleden, dat ds S. C. van Wijn gaarden uit Leersum werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds Van Wijngaarden werd op 11 december 1889 te Zevenhuizen in Zuid Hol land, waar zijn vader toen dierenarts was, geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium te Gouda en studeerde daarna verder aan de rijks universiteit te Utrecht. Nadat de heer Van Wijngaarden in 1915 door het provinciaal kerkbestuur van Dren the was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk, werd hij op 6 februari van het daaropvolgend jaar (1916) door ds. J. W. Pieper, toen nog predikant te Zevenhuizen in Zuid Holland en thans emeritus predikant te Steenderen in Gelderland, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Wijngaarden in de classis Gorinchem. Boeren van Vigla op weg naar het land. Zal de arbeid dit jaar resultaat opleveren? Het ziet er gelukkig wel naar uit. De zorgen van deze mensen waren hier mede echter niet van de baan. Ondanks hard werken en een zeer sober leven, bleek het niet mogelijk een bestaan te vinden, omdat de grond niet van vol doende kwaliteit was voor een dermate klein bedrijf. De vluchtelingen worden nu verder geholpen met meer grond, die voor dit doel geschikt gemaakt is. De Ne derlandse regering verleende steun door uitzending van de heer Akker man, die de leiding heeft bij het in ze mensen aan het begin van een vee stapel te helpen. De opzet is, elk ge zin een pink te geven van prima fok kwaliteit. De inwoners van Vigla hebben inmid dels toegezegd het eerste vaarskalf weer aan een behoeftige vluchteling te geven, zodat een „sneeuwbalproces" in werking komt. Voor de Utrechtse C.B.T.B. is een streefbedrag van 5500,vastgesteld. Sedert de start van de actie is er lande lijk een bedrag van 17.904,— bijeenge bracht. lagere scholen te Mastenbroek en te 's- Heerenbroek, een buurtschap onder Mas tenbroek, werden omgezet in christelijke scholen. Daarna stond de jubilaris verder nog te Den Ham in de classis Zwolle 1918 tot 1920; Mastenbroek in de classis Kampen 1920 tot 1923; Linschoten in de classis Utrecht 1923 tot 1926; en tenslotte nog bij na negenentwintig jaar te Veenendaal, waar hij op 27 juni 1926 door wijlen ds M. Jongebreur uit Veenendaal werd be vestigd. Deze, zijn vijfde en laatste ge meente, diende ds Van Wijngaarden tot Uit doorgaans betrouwbare bron ver- 1 mei 1955, toen hem op vijfenzestig jarige nemen wij dat er in wandelsportkrin- leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn gen plannen zouden bestaan om een emeritaat bleef ds Van Wijngaarden eerst soort wandelfederatie op te richten, met Dank zy de welwillende en vlotte medewerking van de Provinciale Directie en de herhaaldelijk in het werk gestelde pogingen van het plaatselijke gemeente bestuur is deze week de schriftelijke goedkeuring afgekomen voor het eerste ge deelte van de bouw van in totaal 192 koopflats in de Schrijverswijk te Veenen daal. Zoals bekend is dit object in handen van het Bussumse aannemersbedrijf Fennis, dat het gehele bouwplan o.a. op de in september vorig jaar gehouden Vewibeto lanceerde. Tot nog toe was het wachten steeds op de goedkeuring van de bouwpremie. Hoewel van aannemerszijde onlangs nog werd verklaard, dat dit wel april- mei zou worden, kwam nu plotseling de schriftelijke goedkeuring af, waaraan het ontstellende tekort aan woningen in Veenendaal niet vreemd geweest zal zijn. Vanzelfsprekend is zowel de aan nemer als het gemeentebestuur bijzonder verheugd met deze goed keuring, die door de Provinciale Directie gezien de omstandigheden op buitengewoon vlotte wijze is verleend. De bouw van de 192 woningen zal overigens in gedeelten geschieden. Over circa 6 weken zal begonnen worden met een flatgebouw van 15 woningen (3-hoog met garage) in het westelijk gedeelte van de Schrijverswijk, dus het dichtst bij het huidige centrum. In de eerst komende raadsvergadering zal de aan koop van de benodigde grond aan de orde komen. Vervolgens zal in april de toewijzing afkomen voor de bouw van 40 wonin gen en in augustus, nog maals voor 40, zodat er dit jaar in totaal 95 woningen gerealiseerd zullen worden. Volgens de aannemer zullen de plannen voor vol gend jaar in dezelfde orde verlopen. De verkoop-offertes van de flatwo ningen, zoals deze o.m. op de Vewibeto zijn gedaan, blijven normaal van kracht. Eventuele geïnteresseerden kunnen zich het beste in verbinding stellen met het kantoor van het bouwbedrijf in Bussum. ongeveer drie jaar als „ambteloos bur ger" te Veenendaal wonen. In april 1958 vestigde hij zich metterwoon te Over langbroek in de classis Doorn, waar hij nog ongeveer twee jaar bijstand in het pastoraat heeft verleend. Enige tijd ge leden verhuisde hij vandaar naar Leer sum. Tijdens zijn langdurige ambtsbediening te Veenendaal heeft ds Van Wijngaarden ongeveer vijfentwintig jaar godsdienst onderwijs gedoceerd aan de Tuchtschool voor meisjes te M- ntfoort. Verder was hij te Veenendaal veie jaren quaestor van de ring Rhenen; eerst lid van het classi caal bestuur van Wijk en toen na de in voering van de Nieuwe Kerkorde van de Nederlandse Hervormde Kerk in 1951 een nieuwe classis Doorn was gevormd, nog enige jaren scriba en ook quaestor van de classicale vergadering van Doorn. Ook werd hij nog enige tijd afgevaardigd naar de generale synode van de Nederlandse Hervormde Kerk. Tijdens zijn verblijf in Overijssel (Den Ham en Mastenbroek) maakte ds Van Wijngaarden deel uit van het hoofdbe stuur van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond en als zodanig werkte hij mee aan de stichting van een christelijke landbouw-winterschool te Hardenberg en ook in de Haarlemmermeer. In zijn eerste gemeente Wijngaarden werd tijdens zijn ambtsbediening de open bare lagere school omgezet in een chris telijke school en te Mastenbroek werkte hij er aan mee, dat de beide openbare als doel een volledige samenwerking van alle plaatselijke wandelsportver enigingen. Op welke wijze men dit denkt te doen is nog niet bekend; wél zou op korte termijn een beslissing hieromtrent te verwachten zijn. Zoals bekend liet de samenwerking van de drie verschillende bonden hier ter plaatse in het verleden, veel te wen sen over. Wanneer men er inderdaad in zou slagen een overkoepelend orgaan in het leven te roepen, dan zou dit voor de Veenendaalse wandelsport een stap in de goede richting betekenen. Een vinding is niet altijd een uitvinding. In het algemeen toch kan men van een vinding spreken, indien men voor het een of andere vraagstuk een oplossing gevonden heeft. Zo bijvoorbeeld, indien men de kortste weg heeft ontdekt van kantoor naar huis, ofwel van de ene plaats naar de andere. Dat is wel een vin ding maar geen uitvinding, omdat daaraan nu eenmaal de gedachte verbonden is aan „exclusiviteit" en aan „algemeen nut". Het is dus wel zo, dat een uitvinding altijd óók een vinding is, hetwelk particulieren, die niet op de hoogte zijn van deze materie, maar al te vaak parten speelt. Zij toch hebben doorgaans de neiging om bij een oplossing van een materiële moeilijkheid al dadelijk aan een uitvin ding te denken. Waarom? Omdat de wens veelal de vader is van de gedachte, en de gedachte aan eenvoudige uitvindingen, die miljoenen hebben opgebracht, hen vasthoudt. Iedereen weet dit; iedereen heeft daarvan wel eens gehoord. En je kunt toch nooit weten! Ja toch! Dergelijke exceptionele gevallen, die doorgaans slechts mogelijk waren doordat de fac tor „geluk" een enorme rol speelde, zijn inderdaad voorgekomen, maar zo zelden, dat zij beslist de uitzondering genoemd mogen worden, die de regel bevestigt, de regel, dat mén in het al gemeen en de particuliere uitvinder in het bijzonder er goed aan zal doen nooit en. te nimmer grote verwachtin gen te koesteren van zijn geestenkind, evenmin als van een lot in de loterij. Onder particuliere uitvindingen zul len wij dus verstaan, vindingen, waar van de uitvinder meent, dat zij aan spraak kunnen maken op exclusiviteit en ten algemene nutte zouden kunnen worden aangewend, en die uitgebracht zijn door de enkeling buiten zijn beroep, althans niet in zijn beroep. Meer in het bijzonder doelen wij hierbij op vindin gen, die een uitvloeisel zijn van des uitvinders hobby. Hobbies kent iedereen. Er zal wel niemand zijn die daarvan geen last heeft en niet bereid is er de nodige penningen aan op te offeren. Want elke hobby kost geld. Of men nu postzegels verzamelt of voetbalwedstrijden na loopt, verre reizen maakt of veel bio scopen bezoekt, er moet financieel voor gebloed worden. Dat kan geen kwaad, zolang de gelden ervoor aanwezig zijn. by de Galak met zijn luxe wagen over de kop. De verwonding die hy hierdoor op liep was wonder boven wonder niet noe menswaardig. Het ongeval gebeurde toen de automo bilist een andere wagen wilde passeren. Op dat moment zou zijn stuurinrichting onklaar geraakt zijn. Na vijf maal over de kop geslagen te zijn, bleef de wagen aan alle zijden gedeukt en op zijn kant midden op de rijweg liggen. De wagen is voor een technisch onderzoek wegge sleept. Indien de hobby echter bestaat uit het doen van een uitvinding bestaat maar al te vaak de neiging om het beschik bare budget daarvoor te overschrijden, door te speculeren op denkbeeldige winsten, die in verreweg de meeste ge vallen een hersenschim zullen blijken te zijn. Dat is natuurlijk foutief en kan tot fatale gevolgen leiden in materieel opzicht niet alleen, maar ook voor wat betreft de gemoedsgesteldheid van de uitvinder, die zijn dromen niet ver wezenlijkt ziet. Hij bedenke zich daar om wel. Immers, indien men een uit vinding begint of daarmee bezig is, kan men van tevoren nimmer weten, of het werkelijk wat worden zal. Evenmin kan men bepalen hoe lang het duren zal. Heeft men eindelijk wat gevonden, dan is het de vraag, of het wel helemaal nieuw is en economisch genoeg om in exploitatie gebracht te worden. En mocht ook dit het geval zijn, dan is het nog niet zeker, of men wel een exploi tant zal kunnen vinden en met deze eventuele exploitant tot overeenstem ming zal kunnen komen. Daarna - aan genomen dat de vinding werkelijk in exploitatie komt - doet zich de vraag voor: wil de consument het artikel heb ben? Hoe denkt die er over? Want het is nu eenmaal zo, dat elke onderneming uiteindelijk afhankelijk is van de con sument, wiens grillen praktisch onpeil baar zijn. Hieruit blijkt voldoende, hoe gering de kansen zijn voor de particulier om met zijn vinding iets te bereiken, en, voor het geval hij werkelijk kansen mocht hebben, hoe moeilijk het is die te realiseren. Daarom bedenke hij zich wel voor hij begint en kijke goed uit om van zijn vinding eventueel te maken wat moge lijk is. Uitvindingen doen als hobby is overigens prachtig mooi, maar de ge varen die daaraan verbonden zijn mo gen niet onderschat worden, evenmin als de moeilijkheden om van een vin ding rijk te worden. Ir. V. B. S. Voor het Wageningse kantongerecht is vrijdag het verkeersongeval behandeld dat vorig jaar september op de Nieuweweg plaats vond en waarbij de motor rijder B. uit Veenendaal zwaar werd gewond. Hem werd toen o.m. een been afgereden, zodat hij levenslang invalide blijft. Tegen de verdachte, meelhande laar v. B. te Rhenen, eiste de officier een boete van 60,of 12 dagen. beerd de draai in één keer te nemen, doch voor hij had kunnen merken dat het niet ging, was de botsing ontstaan. Hij ontkende pertinent, dat hij was gaan steken. Hij had een normale af- buigmanoeuvre gemaakt en de moto- rist, die de uitgestoken richtingwijzer had kunnen en moeten zien, had nooit op het laatste moment nog mogen gaan inhalen. Verdachtes raadsman, zei dat naar zijn mening de verkeerde persoon te recht stond. De motorrijder had de grootste fout gemaakt. Rechts passeren is alleen toegestaan wanneer een mo torvoertuig voorsorteert. Daarvan was hier geen sprake geweest. De officier vond, dat verdachte wel een overtreding had begaan, maar hij wilde de ernstige gevolgen van de bot sing niet uitsluitend op zijn rekening schrijven. De eis luidde daarom 60, of 12 dagen. Rechter v. d. Brand wilde evenwel nog meer getuigen horen en daarom werd de zaak tot nader datum aange- Verdachte wilde die dag met zijn vrachtauto van de rijbaan naar rechts een inrit indraaien, waarbij hij - vol gens zijn eigen verklaring - eerst iets naar links had uitgehaald. Op dat mo ment naderde de motorrijder, die de inmiddels weer optrekkende vracht auto rechts ging passeren, hetgeen tot een botsing leidde. Vrijdag voor het Wageninse kanton gerecht werden enkele getuigen ge hoord, doch geheel duidelijk werd de zaak nog niet. Een dame had gezien, dat de vracht autobestuurder was gaan steken om te proberen in twee keer de nauwe inrit in te rijden. In één keer zou het niet gelukt zijn. Ook de Veenendaalse politie had later gereconstrueerd, dat het niet mogelijk was ineens van de weg de in rit in te draaien. Verdachte wilde dat wel geloven, doch op het moment van het ongeval wist hij dat nog niet. Hij had gepro- houden. Ze willen dolgraag aan de slag. De heer Akkerman in een bespreking met de leiders van het dorp. U ziet ook de Grieks-orthodoxe dorpsgeestelijke. Maar liefst vyf maal sloeg een auto mobilist uit Driebergen zaterdagavond na- Den E., vertegenwoordiger te Utrecht, reed onlangs in Wageningen op een fiets, waarvan het achterlicht niet brandde. De officier had hem een schikkings voorstel gestuurd van 5,hetgeen bij betaling verdere vervolging zou hebben voorkomen, doch Den E. was daar niet op ingegaan. Hij maakte vrijdag de reis van Utrecht naar Wageningen, waarschijnlijk in de hoop, dat hij een boete mis kon lo pen. De feiten gaf verdachte toe. Hij had zonder achterlicht gefietst, al had hij het direct na de bekeuring weer brandend weten te krijgen, maar zo zeide hij, de schikking kon ik niet betalen, want die was gericht aan E. en ik heet Den E. Er is dus een fout gemaakt. Ik ben niet de gene, die in de ten lastelegging wordt ge noemd. Dacht u nu heus er daarmee onder uit te komen, vroeg rechter v. d. Brand. Inderdaad is eerst de naam verkeerd op genomen, doch later in het procesverbaal is het gecorrigeerd. U bekent toch in over treding te zijn geweest, wat wilt u nog meer? Eis en vonnis 5,of 1 dag. Als de naam meteen goed geschreven was, had ik het al lang overgemaakt, mop perde verdachte. Nu zal ik er eens over denken hoe het moet. Per giro kan niet, want de rekening staat op Den E. en niet op E. U denkt maar, als u maar betaalt, want u bent veroordeeld, besloot de rech ter. S., chauffeur te Renkum had op een bromfiets gereden, waarvan voor- noch achterlicht brandden. Ik kwam van m'n werk en onderweg ging de bromfiets stuk, zodat ik een heel eind moest lopen, zei verdachte vrijdag voor het Wageningse kantongerecht. Vlak bij huis, op de wat naar beneden hellende Boveneindseweg, probeerde ik of ik hem weer aan kon rijden, maar het lukte niet. Net op dat ogenblik kreeg ik echter een bekeuring. Uw licht brandt alleen bij draaiende motor, vroeg de officier, hetgeen verdach te bevestigde, waarna 10,of 2 dagen geëist werd. Dat was 2,50 minder dan de aanvankelijk voorgestelde schikking. U had beter ook dat laatste stukje tot uw woning kunnen lopen, zei de of ficier nog. Vonnis conform. Een jeugdige bromfietser, v. d. P. uit Veenendaal, zou op de beschermde over steekplaats op de Kerkewijk in zijn woon plaats twee voetgangers gehinderd heb ben, doch vrijdag voor het Wageningse kantongerecht wist hij daar niets meer van. Wel had hij een bekeuring gehad, maar dat was voor een niet brandend achterlicht. Voetgangers had hij beslist niet gehinderd. In het proces-verbaal wordt niets ver meld over een achterlicht. Wel staat er in dat u met de agent over het geval ge praat hebt. Volgens uw eigen verklaring meende u door naar links uit te halen (Zie verder pagina 4) Met o.a. een hersenschudding moest vrijdagavond het 16-jarig meisje D. I. in een ziekenhuis opgenomen worden. De jongedame die met een NBM bus uit de richting Utrecht kwam, was bij de halte Correct uitgestapt, en stak zonder uit te kijken voor de bus langs de Kon. Wilhelminaweg over. Zij werd gegrepen door een uit dezelfde richting komende vrachtwagen. Hoewel de hulpverlenende arts haar eerst naar huis liet vervoeren, achtte hij later overbrenging naar het Julianaziekenhuis in Veenendaal wense lijk. kEOkewijk 167 •TEl.SOOO'VEENENDAAC Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America In Iowa is een 104-jarige man over leden die 16 klein-, 51 achterklein en 11 achter-achterkleinkinderen na liet. Sow jetingenieurs hebben een auto matisch pompstation ontworpen, dat in staat is in een uur 4000 m3 olie over een afstand van 200 km weg te pompen. Een Japanse sterrenkundige heeft verklaard op Mars bergketenen te hebben ontdekt. Een 33-jarige vrouw heeft in een stampvolle Londense bus, het leven geschonken aan een flinke dochter. Omdat hij twaalf jaar lang trouw de gemeenteraadsvergaderingen heeft gevolgd, kreeg een inwoner van Dusseldorf van de raad een fles je never. De West-duitsers hebben met Kerst mis ruim twaalf miljoen postpaket- ten verzonden naar verwanten in Oost-Duitsland. Een Finse schooljongen, die langs een besneeuwde helling naar bene den rolde, is in de steeds groter wordende sneeuwbal gestikt. Een Belgische uitvinder heeft een auto ontworpen die voorzien is van een electronische uitrusting en 175.000 gulden kost. Een bende valsemunters in Zuid- Korea heeft zeven maanden lang in een huis naast het politiebureau val se biljetten gedrukt.

De Vallei | 1961 | | pagina 1