1981 Tekort op begroting 1961 van ruim een ton Interessante foto avond Oudste inwoner werd gisteren 98 jaar Bouwfonds bouwt elf eengezinswoningen in 't Hoorntje ELST „Overbergs Belang" ijvert nog steeds voor kleuterschool w shook Veenendaal stuurde koploper A.W.C. met nederlaag naar huis ARAM De rode burcht van Iphanca SCHERPENZEEL V.R.C. klopte O.W.I.O.S. in eigen huis Agenda DOY 0 boekte kleine overwinning op Excelsior '31 (2-1) VERHOGING GEMEENTELIJKE BELASTINGEN N.C.R(eis)V. vertoont films Nieuw telefoonnummer 3636 en 2441 (gem.huis) 2222 Nieuwe spaarders Maquette nieuwe Sionskerk gereed Merino's kon voorsprong tegen Hierden niet vasthouden (2-2) Feestavond van v.v. Musketiers was groot succes Zeer drukke rondvraag FLINK SALDO Rondvraag GVVV maakte vergeefse reis naar Harderwijk verrassend luxueus! /S\ Pr|is f ZIJN PRIJS MEER DAN WAARD Oranje-Wit pas in de tweede helft op dreef D.V.S.A.-Musketiers 3-3 Winteruitvoering Fortissimo Tekort op begroting RUITBLOUSES Prachtige heren Ruithemden nu f §.95 SPORTCOLBERTS PANTALONS en REGENJASSEN jj ill lllJIIIlllll!llllllllllllllllllllllllllllllil!lll!!| Nieuwe internaats voor gebrekkige kinderen D.V.S.A.-Rensvvoude 3-3 Oranje-Leeuwen en SV Panter hielden de stand dubbelblank Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad van Veenendaal een begro ting voor 1961 aangeboden, die een tekort vertoont van ruim één ton (om precies te zyn: 138.093,57). Op het eerste gezicht lykt dit niet zo'n groot tekort, doch b. en w. haasten zich om hierbij aan te tekenen, dat bij een beoordeling van dit bedrag in aanmerking moet worden genomen, dat de aanvankelijk voorgenomen ramingen van de uitgaven kritisch zijn bezien - en waar mogelijk - verlaagd en dat onder de in komsten rekening is gehouden met een stijging van de gemeentefonds-uitkeringen van het rijk als gevolg van een over 1960 alsnog te verwachten subjectieve verhoging van rond 132.000,—, welke, indien zij inderdaad wordt toegekend ook in 1961 zal doorwerken. De minister van binnenlandse zaken heeft verder richtlijnen gegeven over de opvoering van de gemeentelijke belasting heffing. Een dergelijke opvoering wordt min of meer als voorwaarde gesteld voor toekenning van een verhoging uit het ge meentefonds. Voor Veenendaal zal dit neerkomen op een verhoging van de Onder het motto „Een plaatje en een praatje" werd onder auspiciën van de Veenendaalse Amateur fotografen-ver eniging „Camera Obscura" woensdag avond een avond gegeven over foto grafie en wel voornamelijk kleuren fotografie. In het O.C.B.-gebouw hield voor een belangstellend gehoor de heer C. Jon ker een praatje over verschillende mo gelijkheden in de fotografie. Hij lichtte dit alles toe met dia's. De heer Jonker vertoonde als opening een programmaatje over Nederland. Aparte kleurenplaatjes over ons land werden vertoond en voor de amateur fotograaf waren hieruit verschillende mogelijkheden te putten. De heer Jon ker vertelde bij de verschillende dia's, onder welke omstandigheden zij waren gemaakt en welke mogelijkheden men hierbij heeft. Plaatjes werden opgevolgd door een praatje; het gebruik van kleurencorrec tiefilters werd uitvoerig onder de loep genomen en ook het zelf maken van kleurvergrotingen door amateurs. Over het laatste kon de heer Jonker echter nog weinig mededelen, omdat de fa brieken met dit procédé nog niet geheel gereed zijn. Het is evenwel op komst. Een „vakantie in Sestri Levante" aan de Italiaanse rivièra had de heer Jon ker samengevat in een 50-tal kleuren dia's. Hij vertoonde hiermee geen uit gesproken beroepswerk, maar een pro gramma van plaatjes dat gemaakt was door de vakantieganger en niet door de vakman. Van de opnamen had hij geen uitgebreid werk gemaakt, maar zuiver in vakantie-stemming - dus vaak vluch tig - genomen. Niettemin waren de dia's zeker het bekijken waard en was ook hieruit voor de amateur veel te leren. Tot slot zag men onder de titel „al lerlei" nog een 50 dia's, die zeer afwij kend waren van de normale opnamen. Veel ervan lagen op het bizarre - mo derne - vlak en ook werd uitvoerig aan dacht besteed aan kunstlicht-opnamen. Namens de aanwezigen - de zaal was goed bezet - dankte de voorzitter van de Veenendaalse amateurfotografen, de heer J. H. van Schuppen uit Lunteren, de heer Jonker, terwijl deze ook nog een opwekkend woord sprak om lid te worden van de vereniging. vuilnisemmerretributie van 5,op 7,50 en verhoging van de straat- en rioolbelasting van 13 naar 22#/o. Voor 1961 zal hieruit een bedrag van ruim één ton extra worden verkregen. B. en w. zijn van mening, dat deze ver hogingen onafwendbaar zijn. In de be grotingsvergadering zullen zij de nodige voorstellen doen. Met deze verhoging is in de begroting reeds rekening gehouden. Volgens b. en w. wordt de grootte van het tekort mede bepaald door het feit, dat alle voorgenomen investeringen zijn geraamd, welke in 1961 noodzakelijk en technisch uitvoerbaar worden geacht. Deze zijn o.a.: een tweede politie-auto, een derde vuilnisauto en verder de re constructie van de volgende wegen: Ka naal weg, Kastanjelaan, Zandstraat, Julia- nastraat, Panhuis, Molenstraat en verbe tering van het Benedeneind, Tuinstraat, het herstraten van de Stationswijk en de aanleg van het laatste gedeelte van de Kerkewijk. Op de begroting staan ook: een Chr. Nat. school III, verbetering van de Julia na van Stolbergschool, een Ned. Herv. kleuterschool, een gymnastieklokaal van het Dr. Slotemaker de Bruïneplein en het sportcomplex Panhuis. Opnieuw is ook een gedeelte van de kosten van het raadhuis opgenomen. De plannen zijn gereed en indien de rijks goedkeuring wordt verkregen en de finan cieringsmiddelen toegewezen kan onmid dellijk tot openbare aanbesteding worden overgegaan. B. en w. zullen alle pogingen in het werk stellen om deze goedkeurin- (Vervolg kolom 6.) RAADSVERGADERING IN BRANDWEERKAZERNE De openbare raadsvergadering welke op donderdag 23 februari a.s. wordt gehouden, zal niet, zoals aanvankelijk was verondersteld, in hotel „De Ko renbeurs" plaats hebben, maar in de theoriezaal van de nieuwe brandweer kazerne aan de Industrielaan. De oudste man nelijke inwoner van Veenendaal, de heer W. C. van Doorn, Nieuweweg 258, heeft gisteren zijn 98ste verjaar dag gevierd. Deze krasse oude baas werd op 21 febr. 1863 aan de Mun- nikenweg geboren. Op 25-jarige leef tijd stapte hij in het huwelijksboot je en bouwde aan de Nieuweweg een boerderij, waar hij nu nog woont. Zowel zijn gehoor als zijn gezichts vermogen zijn nog prima in orde. Toen wij een plaatje van hem maakten zat hij zonder bril(!) zijn krant te lezen, een bezigheid die hij geen dag overslaat. Bij goed weer ziet opa Van Doorn, die al vijf keer bet-overgrootvader is, zelfs niet tegen een wandeling op. Op de heuglijke dag ontving hij vele gelukwensen. De Filmdienst van de Nederlandse Chris telijke Reisvereniging vertoont op donder dag 23 februari a.s. in gebouw 't Tref punt een aktueel kleurenfilmprogramma „Toeristisch Palet '61". Het is een dia-reportage die de bezoe ker meevoert naar Londen met zijn merk waardige stijl, naar Noorwegen, het land met zijn fjorden en naar het Rijngebied in Duitsland. Vervolgens maakt men een dag mee met kampeerders in Luxemburg, bezoekt men Luzern in Zwitserland en maakt men tenslotte kennis met Oosten rijk. De Veenendaalse gemeentepolitie is thans telefonisch bereikbaar via de nummers Het telefoonnummer mag nu uitsluitend worden ge bruikt bij brand en ongevallen. liet Bouwfonds Nederlandse Gemeenten zal zo spoedig mogelijk beginnen met de bouw van elf eengezinswoningen, twee blokken resp. van 5 en 6 woningen, in 't Hoorntje te Veenendaal-west. De toekomstige eigenaren van deze woningen zullen uitgenodigd worden tot het bijwonen van een op 9 maart a.s. te houden indelings-vergadering op het gemeentehuis. Met als doel het eigen woning-bezit te bevorderen heeft het Bouwfonds vo rige week vrijdag een openbare voor lichtingsavond op het gemeentehuis ge houden, welke onder leiding stond van wethouder Ant. de Ruiter. Zoals te ver wachten was bestond er voor deze avond grote belangstelling en het Bouwfonds heeft dan ook diverse nieu we spaarders geboekt. De districtsinspecteur, de heer Berg- hor uit Zeist, gaf een uiteenzetting van de doelstellingen van het Bouwfonds. Met nadruk wees hij erop dat het Bouwfonds geen goedkope woningen kan leveren, in die zin dat de kwaliteit veel te wensen overlaat. Het resultaat van deze voorlichtings- Dezer dagen is een mapuette gereed ge komen van de nieuw te bouwen Sionskerk in Veenendaal-Zuid van de Herv. Ge meente. In verband met een binnenkort avond was dat tientallen aanwezigen zich opgaven voor deelname aan dit sy steem van woningbouw. De gemeente heeft reeds toegezegd zoveel mogelijk grond voor deze woningbouw beschik baar te stellen. Voor Merino's heeft de overwinning te Hierden er dik ingezeten. Het resul taat van de eerste helft, was een 2-0 voorsprong en nog enkele mislukte kansoen. Zij konden het echter niet houden, zodat na de thee alles weer verloren ging. Verder dan een 2-2 gelijke stand kwamen zij dan ook niet. Reeds in de eerste minuut kon Van Setten zijn club de leiding geven (1-0). De Veenendalers hadden toen bij vlagen wel het beste van het spel, wat in de 32ste minuut resulteerde in een keurig doelpunt van v. d. Berg (2-0). Drie minuten later werd een straf schop op voortreffelijke wijze door de doelman gestopt. Even voor rust kregen te voeren bouw-actie, was men van de zijde van de Herv. bouwcommissie niet de Veenendalers nog een redelijke kans bereid de maquette voor publicatie vrij 0m met een indirecte trap de score te te geven. Overigens heerst er in deze kringen grote spanning ten aanzien van het on langs ingediende wetsontwerp waarbij van overheidswege belangrijke subsidies voor kerkbouw zullen worden gegeven. Voor de nieuwe Sionskerk zou dat be tekenen dat men een subsidie ontvangt van rond honderdduizend gulden. De ge meente zelf heeft reeds via het Bouw fonds 80 mille bijeengebracht, waarbij nog komt een deel van de opbrengst van de landelijk gehouden Kerkbouwactie. Men hoopt met de bouw te starten zodra de restauratie van de Oude Kerk op de Markt voltooid is. verhogen. De bal verdween echter in eens in het doel, maar dit doelpunt werd natuurlijk afgekeurd. Over de tweede helft is niet veel te vertellen. Het tempo zakte en dit werd voor Merino's noodlottig. Door een misverstand werd het al spoedig 2-1, terwijl na een kwartier de gasten de De feestavond die de zaterdagvoet balvereniging Musketiers in Eist j.l. za terdagavond gaf is een groot succes geworden. De ontspanningsbarak van de jeugdherberg „de Eikelkamp", waar dit gebeuren plaats vond, was dan ook goed bezet. De avond werd geopend door de voor zitter van Musketiers, de heer Van de Pol, die de aanwezigen en de afgevaar digden van verschillende verenigingen van harte welkom heette. Hierna gaf spreker een kort overzicht van het af gelopen jaar. Als bijzonderheid kon hij ook nog meedelen dat binnenkort Musketiers een verenigingsorgaan zal uitgeven dat éénmaal per maand zal verschijnen. Na de voorzitter kwam de toneelver eniging N.A.O. uit Veenendaal op de planken, zij brachten het toneelstuk in drie bedrijven „De rattenval", een dra matisch stuk dat op uitmuntende wijze werd vertolkt. De spelers kregen dan ook menig open doekje van de aanwezi gen. Na afloop dankte de voorzitter de spelers en liet zijn dank vergezeld gaan van een aardige surprise. „Overbergs Belang", de vereniging die zoals de naam reeds zegt, altyd voor de be langen van Overberg op de bres staat, is donderdagavond j.l. in vergadering byeen geweest. De belangstelling van inwonerszyde was groot, hetgeen de voorzitter, de heer Regeling, o.a. deed opmerken: „dit zie ik als een onmisbare steun voor heb dagelyks bestuur dat zeer veel werk verzet heeft in het belang van Overberg". Het was inderdaad een lange lyst met resultaten welke Overbergs Belang het afgelopen jaar heeft geboekt, maar toch bleek later het aantal wensen de kroon te spannen. Uit het jaarverslag van secretaris Has selaar bleek dat er voorlopig geen diep- vrieskluis komt, dit in verband met te weinig animo voor een dergelijk object. Met uitzondering van het f»it, dat de kleu terschool nog steeds niet op de urgentie- lijst staat, was men tevreden over de in het vorig jaar behaalde resultaten en werd de hoop uitgesproken dat 1961 het evenbeeld zou worden. Ook de penningmeester, de heer van Garderen, kon een optimistisch geluid la ten horen, door o.a. aan de vergadering mee te delen dat de vereniging over een flink saldo beschikte. Bij de hierna vol gende bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer Ulrich, de heer van Vliet gekozen. Voor de rondvraag welke na de pauze op het programma stond was grote be langstelling. Niet minder dan zeventien leden vroegen het woord, zodat op het bestuur een serie vragen afgevuurd werd die vanzelfsprekend niet direct naar ie ders genoegen beantwoord konden worden. Wél deed het bestuur de belofte om bij d.e diverse autoriteiten de nodige stappen te ondernemen. GVVV trok zaterdag naar Harderwijk, om VVOG te ontmoeten. Zij waren goed. voorbereid, daar men wist dat dit geen gemakkelijke partij zou worden. Het werd een prettige rit met de zon hoog aan de hemel. Toen men in Harderwijk aankwam, viel de mist plotseling wel zo dicht in, dat van voetballen geen sprake kon zijn. Men kon dus onverrichterzake huis- gelijkmaker in het net plaatsten (2-2). waarts keren. AANBESTEDING RESTAURATIE OUDE KERK Op donderdag 2 maart a.s. 's middags om 4 uur zal in gebouw Eltheto de aan besteding plaats hebben van de restaura tie Oude Kerk op de Markt. Deze restau ratie zal geschieden onder architectuur van de heer van Essen uit Den Haag. De werkzaamheden zullen een klein jaar in beslag nemen. Shook Verwarming, voorruitontdooiers, rolhoes, binnen- en buitenspiegel, starter-contactslot, lichtsignaalschakelaar, handschoenenkastje met deksel, kofferverlichting, 2 kleerhaakjes, 3 asbakjes, zeer uitgebreide collectie gereedschap, afwasbare polyester dakbekleding, spons- rubber kussens, slaapbanken dit alles behoort tot de standaard uitrustingl Prijs 5495.(af Den Haag) H. ENGLEBERT N,V. - Verkoop en werkplaats: Theresiastraat 145 Den Haag - Tel. 070-723903* Magazijn: Dobbeweg 2 - Voorschoten - Tel. 01717-2010* DEALER: Autobedr. H. W. STRAATMAN, Vergersweg 42, Wageningen, tel. 3492 In een levendige en soms wat harde stryd, is Veenendaal er in geslaagd, de nog on geslagen koploper A.W.C. uit Wychen, een 2-1 nederlaag toe te brengen. Een werke lijk grootse stryd was het niet, want aan de afwerking van de talrijke aanvallenl mankeerde nog wel eens het een en ander. Een winstpunt is echter, dat het Vee- nendaals elftal, over alle linie's, hard werkende, alles gegeven heeft, om deze over winning tot stand te brengen. Na wat wederzijds verkennen konden de geel-blauwen reeds in de 6de minuut de leiding nemen. Bij een uittrap van doelman Klaassen, ving Gerritsen de bal op en kopte door naar Corry Heikamp, die in een snelle rush enkele verdedigers van zich af wist te schudden en doelman Jansen met een hard schot passeerde (1-0). Hoewel A. W. C. alles in het werk stelde, om de achterstand in te lopen, bleek Vee nendaal steeds weer iets sneller te zijn. Werd het toch nog even gevaarlijk, dan was er altijd nog weer doelman Klaassen, die op vakkundige wijze steeds weer red ding wist te brengen. Na ongeveer 20 mi nuten werd de achterhoede der gasten zodanig in het nauw gebracht, dat na wat heen en weer getrap, de in goede vorm zijnde linksbuiten Konings, de stand op 2-0 kon brengen. Met nog enkele mislukte kansen van midvoor Gerritsen, veroorzaakte links back Gaasbeek een strafschop. Deze werd door Langehuizen ingeschoten, maar Klaassen stond op de goede plaats en stompte de bal weer het veld in. Nog maals werd de bal ingeschoten en nu raakte Klaassen hem weer, doch de toe stormende Diepeveen moest op de lijn redding brengen. Na de hervatting leek het aanvankelijk, dat Wychen de achterstand spoedig in zou gaan lopen. Er was nog geen tien minu ten gespeeld, toen na goed aangeven van Toonen, rechtsbuiten Dijkman, door een mengeling van benen, de eer voor zijn club wist te redden (2-1). A. W. C. werd sterker en kwam steeds meer in de aan- die Veenendaal in die periode, voor een val. Het was echter doelman Klaassen, nederlaag kon behoeden. Het laatste kwartier werd de strijd wat rommelig en hard. Om beurten kwamen de doelen in gevaar. Veenendaal hield echter stand en kon het zoet der over winning smaken. Een in de eerste helft van de wedstryd pover spelend Oranje-Wit heeft zondag met 3-1 gewonnen van het bezoekende Dorestad. De Elstcnaren kwamen pas in de tweede helft goed op dreef en daaraan is het dan ook te danken dat een 0-1 ach terstand omgezet kon worden in een over winning. Na wat terreinverkenning kwam Dore stad meer en meer opzetten maar men liet vele kansen onbenut. Dertig minuten duurde dit totdat eindelijk een goede voor zet voor het doel van O.W. belandde en de gasten met 0-1 voorstonden. Tien mi nuten later kreeg O.W. dé kans op de gelijkmaker toen men een strafschop toe gewezen kreeg. De doelverdediger van Dorestad was echter in prima vorm en wist het harde schot te keren. Na de rust kwam O.W. met een gewij zigd elftal in het veld dat een grote ver betering bleek te zijn. De aanvallen wer den goed opgezet, de voorhoede kreeg meer steun van de half-linie maar voor lopig bleef de voorhoede in gebreke, om dat geen enkele aanval in doelpunten werd omgezet. Pas na 12 min spelen was het Houtriet die de stand op gelijke voet bracht (1-1), drie minuten later gevolgd door een tweede doelpunt (2-1). Met een prachtige kopbal bracht Oranje-Wit even voor het einde de stand op 3-1. (28) In de uiterste spanning wachtte Aram, wie er tevoorschijn zou komen. Het donkere gat was juist groot genoeg cm één man door te laten. „En die kan op een warme ontvangst rekenen!" dacht Aram grimmig. Doch er gebeurde niets. Met een droge tik kwam het paneel tot stilstand. Niemand vertoonde zich. „Wat was dit? Een valstrik?' vroeg Aram zich af, doch onmiddellijk verwierp hij die gedachte. Waarschijnlijker was het, dat zijn tastende vingers zonder dat hij het zelf gemerkt had het mechanisme in beweging hadden gesteld. Voorzichtig sloop Aram naderbij, nog steeds op zijn hoede. Doch zijn wantrouwen was ongegrond. Het bleef doodstil en nog steeds vertoonde zich niemand. Plotseling nam Aram een besluit. Hij ontstak een van de fakkels en stapte daarmee het duistere gat binnen (Wordt vervolgd.) Het eerste verzoek was van de heer v. Voorst die graag een gedeelte van de Haarweg verhard zag en dat het kerkpad verbeterd zou worden. Andere leden we zen op de noodzaak van lichtpunten bij de knipperlichten, eerder strooien bij glad heid, verbetering Eindseweg, nachtver lichting in Overberg, bochten verbreden aan de Bovenhaarweg, verbreding van nieuwe Haarweg met wegneming van bochten en heuveltjes en tal van andere voorstellen. Als laatste punt van de agenda stond een gratis verloting op het programma, waarna voorzitter Regeling de zeer ge animeerde vergadering sloot. Op de Burgwal in Amerongen hebben D.V.S.A. en Musketiers zaterdagmiddag de punten samen gedeeld. Met de eind stand 3-3 mocht vooral Amerongen te vreden zijn. De wedstrijd, die onder goede leiding stond, gaf in het begin een aantal pracht kansen te zien voor D.V.S.A., het ont brak de voorhoede echter aan doorzet tingsvermogen. D.V.S.A. nam in de 25ste minuut een één nul voorsprong, een doel punt dat door één van de Elsterse ach terspelers zelf werd gemaakt. Vijf minuten later maakte Musketiers gelijk, door een doelpunt uit een corner, weer vijf minuten later gevolgd door een doelpunt afkomstig van een penalty. De rust ging in met een 2-1 voorsprong voor de Musketiers. Een snelle doorbraak van de Elsterse linksbuiten bezorgde de gas ten weer een doelpunt. Voor Amerongen was dit blijkbaar het sein om wat ver andering in de voorhoede te brengen en het spelpeil te verhogen. Niet voor niets, de stand werd even later 3-2. De spanning steeg en een prachtige kopbal maakte er 3-3 van. Over het algemeen waren de aanvallen van de Musketiers veel talrijker en ge vaarlijker. Dat dit niet op meerdere doel punten uitdraaide, was te danken aan een behoorlijk spelende verdediging van D.V. S.A. Onder leiding van de heer B. Pot uit Amersfoort gaf de accordeon-vereniging Fortissimo woensdagavond haar winter uitvoering in de Sociëteit. De Fortissimo voorzitter, de heer G. van de Peut sprak een woord van welkom speciaal tot de zusterverenigingen en bracht dank aan de donateurs. In vlot tempo werden hierna de ver schillende nummers ten uitvoer gebracht. Over het algemeen werd verdienstelijke muziek ten gehore gebracht. Het elftal nummers waaruit de muzikale uitvoering bestond, werd onderbroken door het op treden van de dames Krop en Steiman die hun individuele kunnen op een tokkel- instrument en zang ten gehore gaven. Jammer was dat een zeker percentage van de aanwezigen vermoedelijk niet spe ciaal tot de muziekliefhebbers behoorden en tot last van de anderen was. Bij on bekende melodieën was dit merkbaar door gepraat en verschuiven van stoelen en bij bekende melodieën was het voetenwerk duidelijk hoorbaar. Nadat het muzikale gedeelte door het orkest was uitgevoerd, volgde na de pau ze de opvoering van het toneelspel in 3 bedrijven door P. L. van Prooyen-Bo- gaards „Ruwe stormen" door de Dart- huizer toneelvereniging. Te oordelen naar het applaus voldeed dit stuk uitstekend bij het matig opgekomen publiek. SCHIETEN Tijdens de wekelijkse onderlinge wed strijd door de leden van de schietvereni ging Scherpenzeel werden de volgende resultaten behaald: M. Berendse 47; J. Koudijs, A. Valkenburg en R. van Eist 45; A. van Dusschoten 44; Hk. Berendse en G. van Eist 43; J. van Eist en P. Engelen burg 41; C.Valkenburg jr. en J. ten Broek 40 punten. (Zie verder pagina 3) gen zo spoedig mogelijk te verkrijgen. GERINGE VERADEMING Het is b. en w. weer ondoenlijk om pre cies te zeggen, waardoor het begrotings tekort wordt veroorzaakt. De uitgaven stijging omvat alle posten. Het gebrek aan dekkingsmiddelen van algemene aard, nodig om de financiële groei én struc tuurverandering van de gemeente op te vangen, wordt steeds groter. Zelfs een drastische belastingverhoging zoals is voorgesteld geeft slechts in geringe mate een verademing, aldus b. en w. Van de zijde van b. en w. is er ook op het gebied van de woningbouw weer geen optimistisch geluid te horen. De toewij zing is 59 woningen groot, vermeerderd met 38 woningen voor onbewoonbaarver klaringen in 1960, in totaal dus 97 hui zen. Volgens b. en w. zou dat inhouden, dat maar 87 woningen zouden kunnen worden gebouwd, omdat reeds een voor schot van 10 woningen is opgenomen. Echter, er is gevraagd om een verhoging met 9 woningen, aangezien dan twee blok ken van 48 etagewoningen kunnen wor den gebouwd. Ged. Staten hebben hierop nog niet geantwoord. Uiteraard, zeggen b. en w., zullen wij alle pogingen in het werk stellen om een verdere verhoging van de toewijzing te krijgen. Veel heil verwachten zij daarvan echter niet. Van particuliere bouw wordt in 1961 meer verwacht. In de Schrijverswijk wordt binnenkort begonnen met 95 eta gewoningen, als onderdeel van een plan van 192 woningen en in 't Hoorntje is grond beschikbaar voor 80 particuliere eengezinshuizen. Een gemeentelijk woningbedrijf is nood zakelijk geworden, omdat het aantal ge meentelijke woningcomplexen is gestegen tot 7. De uitkering uit het gemeentefonds van het rijk zal voor 1960 - op grond van nieuwe bepalingen - neerkomen op 96,74 per inwoner. Voor 1961 wordt deze uit kering verhoogd met 4% tot 100,61 per inwoner. Veenendaal had per 1 januari van dit jaar: 23.624 inwoners. Niettemin is de nieuwe regeling voor Veenendaal bijzonder ongunstig, hetgeen DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES MOOIE EN LEKKER WARME voor JONGENS van ongeveer 6 tot 10 jaar nu I 2.95 MANUFACTUREN BEDDENaLEWKANTEN vf*N!NDQfli GORTSTR.39 b. en w. aan de hand van cijfers aantonen. De begroting voor dit jaar wordt weer te laat aangeboden, maar volgens b. en w. was dit niet te vermijden door de achter stand, ontstaan in 1960 als gevolg van de grenswijziging. Men verwacht, dat de ach terstand dit jaar zal worden ingelopen. Wellicht ten overvloede wordt bij deze begrotingsaanbieding aangetekend, dat de begroting nog niet in de gemeenteraads vergadering van a.s. donderdagavond wordt behandeld. Dit zal pas in de daar opvolgende vergadering kunnen geschie den, aangezien de begroting eerst in twee raadsafdelingen moet worden onderzocht, door deze afdelingen rapport zal worden uitgebracht, waarop b. en w. dan weer moeten antwoorden. VRC had zich na de grote nederlaag van vorige week behoorlijk hersteld. Het Oldenbroekse OWIOS dat aan de kop van de ranglijst troonde, kreeg in eigen huis, een 2-1 nederlaag van de Veenendalers te incasseren. V.R.C. bracht een sterk gewijzigd elftal in het veld. Cornelissen stond weer op de rechtsbuitenplaats, terwijl de oud Vee- OOK VOOR GOED VAN GAAT LANGER MEE Hoofdstraat 75 Veenendaal VEENENDAAL Ijf Woensdag 22 februari: jg Lezing Volksuniversiteit door g Mr. Hilterman in Trefpunt, g 8 uur. =g Donderdag 23 februari: Concert Utrechts Byzantijns Koor in Ver.gebouw, 8 uur. Forumavond Chr. Besturen bond in O.C.B.-gebouw, 8 uur. N.C.R(eis)V.-film in Trefpunt, 8 uur. Openbare raadsvergadering in theoriezaal Brandweerkazerne, 8 uur. AMERONGEN Woensdag 22 februari: Contactavond Chr. Hist. Jonge ren, café Buitenkist, 7.30 uur. RHENEN Woensdag 22 februari: Uitvoering „Ons Genoegen" in gebouw Irene. nendaal doelman v. d. Pol, onder de lat keurig werk liet zien. Hasselaar, ook een debutant op de halfplaats, bleek zowel aanvallend als verdedigend een goede aanwinst te zijn. Hoewel de Veenendalers in de eerste helft steeds weer het initiatief namen, zagen de gastheren in de 13e minuut kans, doelman v. d. Pol uit positie te spelen en (Vervolg van pag. 1) den moeten verlaten, doch voor wie wegens het ontbreken van inter naten noodgedwongen het zieken huisverblijf moet worden gekonti- nueerd; 3. voorts die kinderen, die wegens het ontbreken van een Mytylschool van onderwijs verstoken zijn; 4. voor kinderen, waarvan de ouders de behandeling van hun kinderen moeten leren. Het paviljoen gaat „een gezin" bevat ten. Kinderen van verschillende leef tijden - zestien in getal per paviljoen - met „moeder" en 4 vaste verzorgsters, die allen in „huis" slapen, eten en wo nen. Dit gezin zorgt voor zichzelf, kookt zelf en vindt ook gezelligheid bij elkaar. Er is een eigen huiskamer met aan grenzende eetkamer en speelruimte. De kinderen kunnen - voor zover mogelijk - meedoen aan huishoudelijke bezigheden b.v. in de keuken, afwas, tafel dekken, kleintjes helpen etc. Uit „huis" gaan ze naar school - er naast gelegen - naar een andere wereld met andere mensen, die hen behandelen en onderrichten. Na afloop komen ze weer „thuis". De vorm van het paviljoen geeft in klimatologische zin een zekere bescher ming, waardoor de kinderen buiten van het „vroege" of „late" zonnetje kunnen profiteren, bovendien verleent deze vorm het eigene aan het omsloten ter rein dat o.a. als speelveld kan dienen. De direkte omgeving wordt gemar keerd door een bongerd, en geeft de jeugd ook de mogelijkheid voor eigen bloementuint j es. Tegenover het langere verblijf zouden hierdoor enige faktoren zijn ingebracht, die aan dit verblijf een warmer en ook in pedagogisch opzicht waardevoller aspekc verlenen. Zulke paviljoens - naast Mytylscho len - en regionaal geplaatst, houden het kind in eigen streek, in de omgeving van'ouders en gezin, onderhouden daar mede de band met het eigene en vor men even zoveel „bruggen" om het ge brekkige kind naar zelfstandig bestaan te leiden. Deze paviljoens geven aan de Mytyl scholen een grote aktie-radius. Daar mede krijgt zo'n school betekenis voor een gewest, een provincie of zelfs meer. Twee paviljoens in Utrecht zullen het midden van ons land van nut zijn. De stichting staat al geruime tijd voor een volgend paviljoen in overleg met Enschede. Uiteraard voor Twente, Over ijssel, delen van Gelderland en Drenthe. Op de lijst staat ook Den Haag met zijn nieuwe Mytylschool voor een deel van het dichtbevolkte Zuid-Holland. En zo zou men voort kunnen gaan. Op pa pier is het gemakkelijk stellen. De gel den moeten eerst worden verzameld. De kosten van de twee paviljoens in Utrecht bedragen 1.200.000 gulden. Deze gelden zijn geheel uit partiku- liere bijdragen, giften van bedrijven, loterijen en allerlei akties bijeenge bracht. Aan al degenen, die deze arbeid voor voorzieningen op lange termijn hebben door hun midvoor de leiding te nemen gesteund, past een woord van waar- U-O). V.R.C. bleef sterker, maar eerst kort voor de rust kon Hasselaar, die goed meekwam, uit een voorzet van Cornelis sen, de partijen weer op gelijke voet bren gen (1-1). Na de rust deed V.R.C. herhaaldelijk pogingen, om aan een voorsprong te ko men. De Oldenbroekse doelverdediger dacht er echter anders over en ronselde alles terug. Eindelijk na 20 minuten moest hij zwichten voor een schot, dat Cornelis sen uit een corner in het doel plaatste (1-2). Dit was het sein voor Owios om het nog eens goed te proberen. De Veenen daalse verdediging hield echter moedig stand en stond geen doelpunt meer toe. Het bleef 1-2. dering en dank. Deze laatste paal is dus het begin van een „brug" die hopelijk door velen zal worden gevolgd en waarmede Neder land zijn voorzieningen zou treffen om gebrekkige kinderen - waarvan het aan tal niet afneemt - bij de verwerving van hun bestaan te helpen. In verband met voortgang van deze arbeid hoopt de stichting de medewer king van bedrijven en partikulieren in de komende jaren te verwerven. Op het ogenblik wordt de 7e loterij gehouden, die tegen eind maart trekt. Door overschrijving op postgiroreke ning 552.000 (N.S.G.K. Amsterdam) kun nen loten worden besteld. Slechts een sobere 2-1 overwinning was het resultaat, dat Dovo zaterdag be haalde in de thuiswedstrijd tegen het zwak spelende Excelsior '33, uit Rysscn. In de eerste helft pakten de gasten by vlagen nog wel eens behoorlijk aan, waarmede enkele doelpunten voorkomen werden. Na de hervatting waren zy echter nergens meer en had Dovo er van alles van kunnen maken. Het lukte echter niet en zo bleef het ook toen maar by één spaarzaam doelpunt. Van enig enthousiasme, was ook voor de rust, bij beide ploegen maar weinig te bespeuren. Het Dovo-doelpunt in die pe riode kwam dan ook pas in de 22ste mi nuut. Er deden zich daarna nog wel en kele goede kansen voor, maar ze werden door de rood-witten zoals gewoonlijk niet benut. Dovo zocht het veelal over links en liep dan hopeloos vast, tot dan einde lijk, uit een fraaie kopbal van Schoeman, het eerste doelpunt geboren werd. Hoewel Dovo daarna steeds sterker werd, duurde het toch nog tot een heel eind in de tweede helft, voor uit een kopbal van Schoeman het tweede doel punt geboren werd 2-0. Hiermede bleek ook Dovo's kruit te zijn verschoten, want verdere doelpunten bleven uit. Geheel te gen de verwachting in, kon Rijssen in de laatste minuut nog de eer redden 2-1. Evenals het zaterdagmiddagelftal van D.V.S.A. heeft ook het zondagse team met 3-3 gelijk gespeeld. Renswoude was dit maal gast op de Burgwal. D.V.S.A. dat aardig meekwam in de kopgroep begint weer wat af te zakken. Hoewel er zon dagmiddag zo af en toe wel aardige din gen te zien waren, kwam het toch niet tot een gewenst spelpeil. S.V. Panter toog naar Hilversum, om haar krachten te meten met Oranje Leeu wen. De eindstand was echter de zelfde als waarmee begonnen werd 0-0, zodat de beschikbare punten broederlyk werden ge deeld. Panter miste wegens militaire dienst spil van Kooten. Sas was nu van de mid- voorplaats naar achteren getrokken. Hoe wel hij daar keurig werk verrichtte, bleek de voorhoede wel dermate verzwakt, dat ondanks diverse goede kansen die zich voordeden, er geen enkele benut kon wor den. Voor de rust was het een gelijk op gaande strijd, waarbij de Veenendalers wat meer kansen wisten te scheppen, doch zonder resultaat. Na de hervatting wisten de Pantermensen minstens voor drie kwart het spel naar de vijandelijke helft te verplaatsen, maar ook nu bleven door te weinig stootkracht van de voor hoede, doelpunten uit. De tijd verstreek meer en meer en zo kwam na een middag van zwoegen en ploeteren het einde met een dubbel blanke stand.

De Vallei | 1961 | | pagina 2