J Gezondheid DE VALLEI LUXOR Horlogerie Van Manen Rio Bravo Tussen nacht en morgen De man met de wassen beelden „Ons Genoegen" te Renswoude kreeg nieuwe uniformen Geneeskundige inspectie voor de geestelij kè volksgezondheid Beslissing om kampioenschap nog niet gevallenAthlon-V.C.V. II 2-2 Monsteroverwinning van V.C. Veenendaal- dames op zwak S.V.V. 0-3 Voor de Jeugd ARAM zaterdagavond stilte Houdt 16,17,18 maart vrij voor AUTORULES RULES Grote keuze overjarige T.V.'s vanaf 250,- Alleen bij „DE KAMPIOEN" 2, 3 en 4 maart MOTOREN- EN SCOOTERSHOW Jan Jansen en Zn. DE VALLEI UW BLAD! TWEEDE BLAD „DE VALLEI' VRIJDAG 24 FEBRUARI 1961 Nr. 16 voor Baby en kennis voor Moeder, dit alles in een BABYSET VOLLEYBAL SCHAAKNIEUWS N.S.V.S. verloor in plaatselijke ontmoeting met 2-4 van Kulan O.D.I. 58-Unitas 0-7 Advendo niet opgewassen tegen D.E.V. Sanapirin soa Eerste set: 15-0 Vissen in het bad Het was of er een venster op het verleden open ging Het is voor het merendeel water De rode burcht van Iphanca RENSWOUDE Bezoekt de in de Petrakerk V erzekeringen F inancieringen Hypotheken T. J. VAN MANEN Rhenen! Rhenen! Prins Rainier van Monaco AUTO-DROP Firma Garage Hogendoorn Rietmatten Bouwmaterialen De Jong en Schoute FaJ.A.E*v,Offeren enige nette meisjes Fa. I^eewis GARAGEBEDRIJF AUTORIJLES „HET CENTRUM" M. VAN BEEK Met adverteren werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten •se Z Wat is dit voor een dier? IN OPEL 1961 EN V.W. 1961 Met gediplomeerd VA MOR- instructeur Prijzen reeds vanaf 250, Hoogstraat 28 - Telefoon 2521 THEATER Veenendaal John Wayne - Dean Martin - Ricky Nelson - Walter Bren- han - Ward Bond - John Rus sell in Richard Burton - Barbara Rush Jack Carson in Vincent Price - Frank Lovejoy Phylles Kirk in Met de roep „Open de gordijnen" stelde burgemeester J. A. Hosang van Renswoude zaterdagavond de Harmonie „Ons Genoegen", gestoken in hun splinter nieuwe uniformen, aan het publick voor, waarna het corps met drumband als begroeting de Manoeuvremars speelde. De jaarlijkse uitvoering van de Harmo nie werd geopend met een hartelijk wel kom aan de bezoekers door de voorzitter de heer Zweers. Deze gaf hierop het woord aan burgemeester J. A. Hosang. De burgemeester uitte zijn grote vreugde over het bereiken van deze mijlpaal. Als men vanaf de eerste keer tot nu toe alle uitvoeringen heeft bijgewoond, zal men de vooruitgang bij deze vereniging goed heb ben kunnen constateren. De eerste uitvoering werd gehouden in het zondagse pak. Maar na vijf jaar kwam een eenvoudig uniform. En nu reeds, in zo korte tijd verschijnt men voor het pu bliek met een zo prachtig uniform. Voor het echter zover was, aldus spreker, wa ren er veel moeilijkheden te overwinnen geweest. Ten eerste de financiële, maar in niet mindere mate de technische. In dit verband moeten de namen worden ge noemd van de dames van Mourik, van Moesbergen en Zweers. Zij hebben zich wel zeer veel moeite getroost om de uni formen zo goed te verzorgen. Hierop stel de burgemeester Hosang de Harmonie aan het publiek voor. EMBLEMEN De beschermheer van de vereniging, J. K. Baron Taets van Amerongen, sprak eveneens zijn vreugde uit over de nieuwe uniformen. Spreker zei, dat er slechts één ding aan ontbrak, n.l.: op concoursen en als het corps buiten de gemeente optreedt, kan men niet zien uit welke plaats het komt. In overleg met de voorzitter had spreker besloten voor een herkennings teken zorg te dragen. Hij bood de voor zitter twee pakjes aan, inhoudende veer tig zilveren pet-emblemen, welke door de de heer Zweers met een kort dankwoord werden aanvaard. Namens het bestuur van een muziek vereniging uit Wageningen werden geluk wensen aangeboden. De volgende spreker, de heer J. T. Wol- leswinkel, brak een lans voor de finan ciële moeilijkheden. Voor de nieuwe uni formen is een lening gesloten, welke in vijf jaren moet worden afgelost. Om de nodige gelden te verkrijgen is een unifom- fonds gevormd. Om hierin de nodige con tanten te krijgen zal aan het einde van de uitvoering een collecte worden gehouden. Spreker riep alle aanwezigen op de bij de uitgang staande bus goed te gedenken. Geef meer dan U van plan was, zodat het mogelijk wordt de lening reeds in twee jaren af te lossen. DIRIGENT - BRUIDEGOM Het concert door Ons Genoegen, begon hierna, doch werd na één stuk reeds on derbroken. Het bleek namelijk, dat de dirigent de heer P. Hoolhorst de bruide gom was. Naar aanleiding van zijn aan staande huwelijks-jubileum werd aan de dirigent namens de Harmonie een kistje sigaren aangeboden. Voor mevrouw Hool horst bestond het geschenk uit een elek trische koffiemolen. De heer Hoolhorst sprak met een kort woord zijn dank uit aan het bestuur en de leden. Bij de voortzetting van het concert, bleek de Harmonie op muzikaal gebied heel wat mans te zijn. Er werden enige stukken ten gehore gebracht, waarvan vooral de Weense Parels en Am Frülings- morgen subliem werden uitgevoerd. De dirigent beheerste het orkest zeer goed, waardoor een uitstekende samenwerking tussen beiden tot stand kwam. Het pro gramma werd vlot en beheerst afgewerkt. Na de pauze voerde de toneelvereniging „Ons Genoegen" het toneelstuk „De Won derdokter van het Platte Land" op. Zon der de overige spelers tekort te doen, moeten toch enkele namen worden ge noemd. De heer W. de Vries bracht een geheel levensechte, mopperende boeren arbeider op de planken, die in rol en mi miek uitstekend was. Ook een onder de knoet van zijn zuster zittende vrijgezellen boer werd door de heer W. Vermeer spre kend en niet zonder humor voor het voet licht gebracht. Het geheel was een goede opvoering, waarmee het publiek zich goed heeft geamuseerd. Na een grote verloting werd deze avond gesloten door de beschermheer van de ver eniging, Baron Taets van Amerongen. De reeds genoemde collecte voor het uni formfonds brcht 106,01 op. Op zaterdag 25 februari a.s. zal deze uitvoering wor den herhaald. P. HOOLHORST DIRIGENT EN BRUIDEGOM Dezer dagen is een voor de geestelijke volksgezondheid uiterst belangrijk Koninklijk Besluit (Stb. 1961, nr. 27) tot stand gekomen. Dit besluit, van 25 januari 1961, waarbij het uitgebreide terrein van de geestelijke volksge zondheid onder het Staatstoezicht op de Volksgezondheid is gebracht, is een mijlpaal in een belangrijke ontwikkeling op dit gebied. De zorg voor geestelijk gestoorden is ingevolge de Krankzinnigenwet van 27 april 1884 opgedragen aan het Staatstoezicht op Krankzinnigen en Krank zinnigengestichten. Deze tak van overheidsbemoeiing heeft zich tot de laatste wereldoorlog in het algemeen geheel los van de andere organen, die op het gebied der volksgezondheid werkzaam zijn, ontwikkeld. Intussen werd men er zich in de loop der jaren steeds meer van bewust, dat het bij de zorg voor de krankzinnigen ging om de zorg voor zieken, die in be ginsel op één lijn dienen te worden ge steld met lichamelijke patiënten en wier zorg mitsdien een gelijksoortige overheidsbemoeiing vereist. Een grote stap in deze richting werd gezet, toen bij koninklijk besluit van 30 januari 1947 de zorg voor geesteszieken werd losgemaakt van het ministerie van Bin nenlandse Zaken en deze zorg onderdak vond bij het ministerie van Sociale Za ken, afdeling Volksgezondheid, (thans Ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid), dat ook voor de zorg voor de andere takken van volksgezondheid verantwoordelijk is. In het kader van de bovenvermelde ontwikkeling moet verder de totstand koming van het koninklijk besluit van 27 december 1956, waarbij aan de Hoofdinspecteur en de Inspecteurs de titel werd verleend van Geneeskundi ge Hoofdinspecteur en Geneeskundige Inspecteur voor de Geestelijke Volks gezondheid, als uiterst belangrijk wor den beschouwd. Afgezien van het feit, dat hiermede een langzamerhand ver ouderde benaming werd vervangen, hield deze verandering verband met de zich gaandeweg wijzigende taak der betrokken inspecteurs. Hun arbeidster rein is n.l. aanzienlijk uitgebreid en strekt zich onder meer ook uit tot de bemoeiingen met medisch-opvoedkun- dige bureaus, bureaus voor levens- en gezinsmoeilij kheden, sociaal-psychia trische en sociaal-pedagogische dien- De beide koplopers uxt de 3e klasse B, ,VC Veenendaal II en Athlon IV hebben evenals in Veenendaal destijds ook in Utrecht de punten gedeeld, zodat als de beide teams ook verder ongeslagen blijven, een beslissingswedstrijd zal uitmaken wie promoveert naar de 2e klasse, waarin beide teams gezien het vertoonde spel in deze wedstrijd beslist thuishoren. Het was een zeer goede wedstrijd, die zo nu en dan eersteklasspel te zien gaf. Er werd fanatiek gevochten voor iedere punt, doch het was VCV, dat na hard nekkig verzet van Athlon de eerste twee sets op haar naam bracht. Dat Athlon desondanks erin slaagde gelijk te maken, wijst nog eens op het geringe krachts verschil tussen beide teams. De ranglijst in deze afdeling is per 18 februari: VC Veenendaal II 22 uit 12 Athlon IV 20 11 Ge vu 11 10 10 Phylos III 10 11 VCM III 10 11 USS IV 7 10 LEVU II 6 9 UW II 5 9 DSO IV 0 9 Het eerste herenteam speelde een prach tige wedstrijd tegen Athlon 11, waarin het team een nieuwe tactiek probeerde: i.p.v. één midachter wordt in het vervolg geopereerd met twee vlak achter de voor linie zich verplaatsende spelers. Het voor deel van een dergelijke opstelling, die ook in de hogere regionen van de NeVoBo wordt toegepast, is dat de aanval beter wordt gesteund, terwijl de kans dat tac tische plaatsballen van de tegenpartij re sultaat hebben, tot een minimum wordt beperkt. Vooral aanvallend waren de VCV-ers uitstekend: iedere aanval werd nauwkeu rig opgezet en afgerond met een keiharde smash. Tegen dit geweld had Athlon II weinig in te brengen. De tweede set ging zelfs met 15-1 naar de Veenendalers. Ook het harde bovenhandse serveren leverde de nodige punten op. De standenlijst in de afdeling 2 A per 18 februari is: Set Up I 24 uit 12 VC Veenendaal I 21 Unitas 19 Valboval III 14 Levu I 10 Salvo I 7 USS II 6 EDO I 5 Athlon II4 Victoria I 2 De uitslagen van deze week zijn: Heren 2e klasse: VC Veenendaal I Athlon II: 3-0. Setstanden: 15-8; 15-1; 15-10. Animo I VC Veenendaal II: 3-1. Setstanden: 15-4; 7-15; 15-8; 15-10. Dames 3e klasse: Atmlon IV VC veenendaal II: 2-2. Set standen: 12-15; 13-15; 15-8; 15-10. Uitslagen vun de op woensdag 15 febr. voor de onderlinge competitie van de Veenendaalse Schaakvereniging ge speelde partijen: dr. M. J. D. v. Dam-M. de Kleuver 01 Tj. Schuurmans C. ter Hogt 1—0 F. Luchinger J. W. Boelens Vt J. B. Griffioen P. den Hertog 10 J. Konings H. Heikamp afg. H. J. v. Aller W. C. H. v. Dam afg. Er werden ook nog enkele hangpar- tijen uitgespeeld of gearbitreerd: F. Luchsinger D. J. v. Manen 10 H. Heikamp J. de Vries10 G. R. Kets C. ter Hogt10 D. Willemsen L. EbskampV«-Vi dr. M. J. D. v. Dam C. ter Hogt 01 W. C. H. v. Dam J. Konings 0—1 sten en de zorg voor de preventieve en curatieve drankbestrijding. Werd door deze titulatuur naar bui ten van de gewijzigde inzichten blijk gegeven, deze titulatuur veranderde op zichzelve de situatie van een afzonder lijk staatstoezicht niet. Formeel ge sproken was het nog steeds geen in spectie van de volksgezondheid, zoals de Gezondheidswet deze kent. Door het thans verschenen koninklijk besluit is de lijn doorgetrokken. Het Staatstoe zicht op Krankzinnigen en Krankzinni gengestichten blijft bestaan en behoudt zijn onafhankelijke positie, maar deze inspectie maakt thans ook officieel deel uit van het op de Gezondheidswet be rustende Staatstoezicht op de Volksge zondheid. De met veel spanning tegemoet geziene derby tussen N.S.V.S. en Kulan is na een sportieve wedstrijd geëindigd in een ver diende overwinning voor de SKF-ers. De thuisclub trapte af en veroverde meteen een lichte veldmeerderheid. Na een half uur spelen werd bij N.S.V.S. G. v. d. Pest vervangen door Keyman. Wel forceerden beide elftallen voor rust nog enkele corners maar de goed ingrijpende verdedigingen hielden hun doel schoon. Meteen na de thee veerde de N.S.V.S. aanhang omhoog, Brouwers passeerde op rechts enkele tegenstanders om vervolgens met een vliegend schot te scoren 1-0. Dit doelpunt gaf Kulan de nodige inspiratie en zij veroverde opnieuw een duidelijke veldmeerderheid. Nadat eerst Hensen nog eens de paal op zijn weg vond, wist hij in de 15de minuut met een kopbal te sco ren, dit doelpunt werd echter afgekeurd. De volgende aanval was het weer raak toen spil v. d. Heuvel alleen met zijn han den een doelpunt kon voorkomen en Hen sen de strafschop inschoot 1-1. Twee mi nuten later volgde een goede voorzet van Faber en de toestormende Davelaar kopte keurig in 1-2. Kulan bleef aanvallen maar een uitval van dc thuisclub betekende in de 25e minuut toch 2-2. Het was v. Beek die de bal via een tegenstander inschoot.. In de laatste periode ging het hoge tem po N.S.V.S. steeds meer parten spelen waardoor zij onder zware druk kwam te staan. Vooral Faber wist met zijn snelle rushes keer op keer verwarring te stich ten. Nadat keeper Vlug met een mooie save een schot van deze speler onschade lijk had gemaakt, was het Vlaanderen die uit een voorzet van dezelfde Faber in eens inschoot 2-3. Ten slotte was het v.d. Bovenkamp die het laatst scoorde. De scheidsrechter wilde eerst het doelpunt afkeuren omdat hij meende dat de bal achter geweest zou zijn, maar op advies van de N.S.V.S. grensrechter de Ruiter werd het toch goedgekeurd. Met hekkcsluitcr Odi bleek Unitas wei nig moeite te hebben, want reed» na 5 minuten spelen hadden zjj al een 2-0 voor sprong. Doordat de Vos en van Kessel wegens militaire dienst verhinderd waren, kre gen Hoessen en Meulenbroek de kans hun kunnen te tonen. Vooral Hoessen liet op de rechts-buitenplaats heel aardige din gen zien en mede door het fraaie doel punt dat hij scoorde behaalde hij ruim voldoende. Meulenbroek was in het begin nog on zeker, maar kwam er in de tweede helft beter in, en belooft in de toekomst een goede aanwinst te worden mits hij vol doende blijft trainen. Advendo uit Edcrveen moest ook tegen het bezoekende D.E.V. uit Doorn het on derspit delven. Met 5-1 verloren de Eder- veense voetballers, die in de tweede helft zo'n inzinking kregen dat D.E.V. de over winning gemakkelijk kon grijpen. Nadat dc middenvoor van D.E.V. de keeper van Wakeren al eens vergeefs had doen grijpen, kon Advendo na een kwar tier spelen door een schot van midvoor Greuter gelijk maken. Nog voor rust blust snel opkomende griep kwam D.E.V. echter weer aan een voor sprong na weifelen bij Advendo. De tweede helft liet een wel heel zwak spelend Advendo zien, waarin vooral dc middenlinie het spel niet verplaatste. Voortdurend liet men de gasten gelegen heid hun aanvallen op te bouwen. Dat D.E.V. drie treffers scoorde tegen dit vrij zwakke verdedigingsspel was niet te ver wonderen. De 5-1 zege van de gasten was dan ook verdiend te noemen. Zonder moeite heeft ook VC Veenendaal zaterdagavond in het Utrechtse Parochie huis kunnen aantonen, dat S.V.V. beslist niet meer in de hoofdklasse thuishoort. Dat de overwinning van VC Veenendaal echter zo ruim zou uitvallen, wjjst misschien op een herstel van dc VCV-sters, die in de laatste wedstrijden nogal teleurstelden. In de eerste set bleek al direct, dat de tegenstand der Utrechtse meisjes mini maal was. Mincke Dijkstra heeft zonder uit het serveervak te hoeven verdwijnen, met zo nu en dan hulp van haar teamge noten, deze set uitgeserveerd: 15-0. Dat het door dit grote krachtsverschil geen hoogstaande wedstrijd is geworden, is niet verwonderlijk: daarvoor zijn meer of minder gelijkwaardige tegenstanders ver eist. Prettig was te bemerken, dat To Wouda geen enkele hinder meer onder vond van haar blessure, die haar het Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal WIE ZIJN ER DEZE WEEK JARIG? 23 febr. Jan Hootsen 24 99 Tinie ter Maaten 24 99 Eefje van Ingen 26 99 Dinie Alberts 26 II Gé ter Hoeven 26 99 Rocky van Wakeren 27 99 Nellie Legemaat 28 99 Jannie de Bruin 28 99 Jolanda Buys 29 1, Aartje v. d. Kraats Welgefeliciteerd jarigen! ZILVERPAPIER EN CAPSULES Deze week hebben we weer een heleboel zilverpapier en capsules gekregen, n.l. van: Leo Brussaard, Willie v. d. Kraats, Peter Lange en Jan van Toeren. Fijn jongens, bedankt! Doen jullie allemaal je best nog eens? Ik reken erop hoor! Figuur a. In Amerika kun je op het ogenblik een plastic vis kopen, waarmee je in het bad uit vissen kunt gaan. Je krijgt de vis, de lijn, de hengel en het aas in een aardige doos. Voordat je de vis in de golven van het bad gooit, moet je hem opwinden. Hij gaat dan rondzwemmen totdat de visser hem aan de haak slaat. Als dat gebeurt, laat een speciaal mechaniekje de vis hef tig aan de lijn trekken, waardoor het net is of je een echte vis aan je hengel hebt. Figuur b. Dat zei een Amerikaanse archeoloog, die onlangs met een aantal medewerkers de 4.000 jaren oude ruïnes vond van een stad, die zich over een afstand van meer dan 2 mijlen uitstrekte. De oude stad werd bloot gelegd in Pakistan, in een verlaten gebied in het district Las Bela, vlak bij een landweg, die 4.000 jaren geleden een van de hoofdverbindingswegen vormde tussen het Westen en het Oosten. De stad lag op een plateau en had tempels, en de grootte ervan gaf duidelijk aan, dat in het verre verleden in die stad een groot aan tal mensen heeft gewoond. Figuur c. Een komkommer en een tomaat bestaan voor bijna 100'/. uit water, maar ook de mensen bestaan maar uit weinig „vaste stof" in vergelijking tot de hoeveelheid water, waaruit zij zijn samengesteld. Het lichaam van een volwassene be staat voor ongeveer 70*/* uit water, dat van een baby uit 77en dat van een nog ongeboren kindje uit 97*/». 5*/o van het water bevindt zich in ons bloed, terwijl 50V» zich bevindt in de triljoenen cellen in ons lichaam, en voorts een deel in de lichaamsholten. (29) Behoedzaam liep Aram de gang in, scherp voor zich uitturend. Hij kon nauwelijks rechtop lopen, zo laag was het hier. Bij het flakkerende licht van de fakkel kon hij zien, dat de gang in de rotsen uitgehouwen moest zijn. De wanden waren vochtig en glibberig. Hij had nog maar enkele stappen gedaan, toen hij achter zich een gerucht hoorde. Hij draaide zich om en zag de lichte plek, waar de gang in de burchtzaal uitkwam, langzaam kleiner worden. Het paneel schoof weer op zijn plaats. Haastig rende Aram terug, doch voor hij het einde bereikt had, was het paneel dicht. Hij zat gevangen als een rat! En nog steeds was er geen levend wezen te bekennen. Aram kon een huivering nauwelijks onderdrukken. Wie had het paneel be wogen? Iemand in de burchtzaal? Onmiddellijk drong het tot hem door, dat het onverstandig van hem was geweest, alleen te gaan. Wat moest er nu van Presto en Heer Jaspo worden? Aram kon niet weten, dat hij zich, voor het ogenblik tenminste, nodeloos ongerust maakte, want Presto was in alle rust bezig de rustbank voor Heer Jaspo op te ma ken, terwijl hij de grijsaard met enkele kussens in een hoge zetel had geinstalleerd. (Wordt vervolgd.) spelen geruime tijd onmogelijk heeft ge maakt. Vooral in het achterveld bewees zij een goede kracht te zijn. In de tweede set gaf S.V.V. VCV beter partij, doch tot een werkelijke bedreiging van de Veenendaalse overwinning kwa men de Utrechtse meisjes toch niet: 15-9. De derde set bracht een vrijwel getrouwe copy van de eerste, met dit verschil, dat S.V.V. enkele punten wist te verzamelen: 15-4. Deze overwinning kunnen de VCV-sters zeer goed gebruiken, daar ploegen als Concordia en Celebes, die de gehele com petitie onder de VCV-sters stonden bezig zijn het verloren terrein te herwinnen. Uitslag: SVV VC Veenendaal I: 0-3. Setstanden: 0-15; 9-15; 4-15. DAMMEl'WS Voor de onderlinge competitie van de damvereniging „Strijd en Kunst" wer den de volgende partijen gespeeld: G. Valkenburg J. de Vries11 J. v. d. Vliert W. Leijenhorst 20 M. van Raaij G. Valkenburg 11 H. v. d. Broek J. de Vries11 J. v. d. Vliert W. Brunt11 M. van Raaij J. v. d. Vliert 11 A. v. d. Vliert J. de Vries02 H. v. d. Broek W. Brunt02 Als wij een goede gezondheid genieten en kunnen drinken wanneer wij dorstig zijn, is er een prachtig evenwicht tussen het water, dat wij opnemen en dat wij weer lozen. van 7.30 tot 8 uur Iedereen hartelijk welkom TOEGANG VRIJ Het is verbazingwekkend te zien hoe zeer de drinkgewoonten van verscheidene dieren verschillen. Een muisje drinkt in de loop van vier dagen net zoveel water als het zelf al weegt. Een koe heeft er twee weken voor nodig om haar eigen ge wicht in water op te drinken, een kameel drie maanden, een schildpad een jaar en een mens heeft er een maand voor nodig om zijn eigen gewicht in water of andere vloeistoffen te verbruiken. Als wij dan overgaan naar de wereld van de planten wordt het record gemak kelijk gebroken, want een cactus heeft er 29 jaren voor nodig om zoveel water te „drinken" als zij zelf weegt. op elk gebied verzorgt voor u Larikslaan 41 Telefoon 0 8385-3259 Vertegenwoordiger van de A.L.B., E.N. en N.E.N. Zie „De Vallei" van 4-3-'61 vertelde onlangs, dat zijn vrouw, Prinses Gracia, tog dag ontvangt van bewon deraars. Leuk voor een postzegelverzamelaar. In een rol AUTO-DROP ongeveer 50 brieven per vindt u op elke tabletver pakking een interessant verhaal. Vraag naar van V.S. Leeuwarden. Per rol 25 ct. Voor naar Telefoon 2454 Nieuweweg 151-155 v/h Kanaalweg 38 - Tel. 2625 Veenendaal Leinweberstr. 57, Veenendaal vraagt voor het borduuratelier Veenendaal, Nieuweweg 41 Telefoon 2535 Lykauto en begrafenisr(j den Dealer v. d. Wartburg Taxi en autorités Bruidsauto en trouwrUden Een vertrouwd adres voor Jan Steenlaan 611 NIEUW telefoonnr. 3726 Kostverloren 8, Telef. 3068 GRATIS THEORIE EN FILMPROJECTIE '35 >77 1 d. 16 X ►34 3p '33 «ov. 1? 11 •i4 •73 IQ 79< 3/. .32 22 23 24 29 25 26 20>/lC\ 21 .2? 12 r o/o v\\T^/0t/t Ml// A\U/ W// d BJ-41 Figuur d. Dat kun je gemakkelijk uitvinden als je een lijn trekt van punt 1 naar punt 2 en zo vervolgens tot aan punt 37. AUTORIJSCHOOL „SUCCES" W. C. BEEREMANSSTRAAT 21 - TELEFOON 3705 MULDERSLAAN 40 - VEENENDAAL Wij hebben regelmatig keuze uit meer dan 50 stuks, diverse merktoestellen, o.a. PHILIPS, GRUNDIG, TELEFUNKEN, enz. enz. Meer dan 500 tevreden kijkers genieten reeds van onze toestellen, welke 100 */o in kwaliteit en afwerking zijn. Wij geven 50,voor uw oude radio retour bij aankoop van onze nieuwste type radio's 1961. Plaatsing en reparaties verzorgen wij in de gehele omtrek. Alle toestellen met volledige garantie en zeer gemakkelijke financiering mogelijk. HOOFDSTRAAT 39 - TELEFOON 2137-2030 PRONTO HOEK ZWAAIPLEIN Van vrijdag 24 t.e.m. zondag 26 febr. Vrijdag 7.30 uur, zaterdag 6 45 en 9 uur zondag 3 en 7.30 uur Alleen al de namen van de spelers wekken grote verwachtingen, die ten volle bewaarheid worden. Toegang 14 jaar. Van maandag 27 februari t.e.m. woens dag 1 maart, elke avond 7.30 uur Een gewaagd gegeven, openhartig en gedurfd op het doek gebracht Toegang 18 jaar. Donderdag 2 maart 7.30 uur Vrouwen van vlees en bloed werden als was in zijn handen. Vrouwen van was kwamen tot leven. Toegang 18 jaar. Rijwielstalling naast het theater Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa, 10 cent, ook telefonisch: 2376 VENDELSEWEG, VEENENDAAL, TELEF. 2376 in gebouw „ELTHETO", Fluitersstraat, Veenendaal geopend van 14 tot 22 uur U bent van harte welkom! Nieuweweg 192, Telefoon 2536 Veenendaal

De Vallei | 1961 | | pagina 3