Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Streekwerkplaats 'Zuid-Oost-Utrecht' wordt drastisch uitgebreid Het nieuwe Hervormde rusthuis aan de Kerkewijk Voor de KANTONRECHTER MULDER Aparte afdeling voor vrouwen en meisjes T-vorm JNieuws uit de omgeving Regeringsjubileum van H.M. koningin Juliana Rubbervloeren ook voor de woningbouw en winkelobjecten ELST ACHTERBERG Wat nu weer Bijbel wordt meer en meer aangepast aan de situatie OVERBERG Agenda 35e jaargang WOENSDAG 1 MAART 1961 Nr. 17 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Bestemming Extra toewijzing woningen DIT JAAR WORDT AAN WONINGEN GEBOUWD: Na verzoening vrouw mishandeld ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Toeloop Predikanten op forumavond Chr. Besturenbond: FEESTDAG Protesteren Redaktle en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lflnen) - Giro 563427 Red&ktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b(j de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 15 cent Na langdurige en moeizame onderhandelingen is het bestuur van de Streek werkplaats „Zuid-Oost-Utrecht" er vorige week in geslaagd een stuk grond aan te kopen met een totale oppervlakte van ruim 2000 vierkante meter, waardoor de dringende uitbreiding van de werkplaats binnen afzienbare tijd gerealiseerd kan worden. Dit houdt in dat de Streekwerkplaats die zoals bekend, geëxploi teerd wordt door de gemeenten Rhenen, Amerongen, Leersum, Renswoude en Veenendaal: O er anderhalf keer zoveel bedrijfsruimte by krijgt; er een aparte afdeling komt voor gehandicapte meisjes en vrouwen; 0 een aparte afdeling voor gehandicapte jongens, voornamelijk leerlin gen van BLO-school en daarmee gelijk gestelde personen. Van het uitbreidings-plan, dat mede dank z(j de stimulerende kracht van de Veenendaalse wethouder C. N. v. Kuyck binnenkort verwezenlijkt kan worden, is een ontwerp-tekcning gemaakt. De kosten belopen, naar ruwe schatting, circa twee ton. Het nieuwe plan spreekt van een pa viljoen-bouw in T-vorm. De dwars- zijde is oostelijk, achter de reeds be staande gebouwen gelegen en bestaat uit twee, door kantine en keuken ge scheiden afdelingen, t.w. één voor meisjes en vrouwen en één voor jon gens. Om praktische redenen heeft men eveneens twee aparte ingangen gepro jecteerd, die beide op de Pelikaanstraat uitkomen. In het verlengde van de twee reeds WINKELDIEFSTAL BIJ SUPERMARKET Drie Veenendaalse kinderen, de B. (8), S. (8) en S. (9) zijn door de politie aan gehouden omdat zij in een supermar ket repen chocolade en zakjes snoep hadden weggenomen. STRAAT VERZAKTE Zaterdagmiddag heeft zich op de Ac- cacialaan een flinke straatverzakking voorgedaan. De oorzaak hiervan is on bekend. Gemeentewerken heeft direct de nodige maatregelen getroffen. bestaande vleugels, zal ook een nieuw gebouw verrijzen, waar de „tabak" in ondergebracht wordt. Het is de bedoeling dat, na de uit breiding, in iedere zaal een aparte af deling ondergebracht wordt In de rechtervleugel waar thans de afdeling „tabak" is gehuisvest, komt dan de afdeling „metaal". Laatstgenoemde afdeling moet nu de linkervleugel delen met de afdeling „houtbewerking", zodat deze, na de verhuizing, ook een complete zaal tot zijn beschikking zal krijgen. Voor de nieuw in te richten af deling meisjes en vrouwen, denkt men het voor deze categorie Naar wy vernemen is er voor de pro vincie Utrecht een extra contingent woningen in de vrye sector beschik baar gesteld. In totaal zyn het er 295 en Patr. Bouwvereniging heeft reeds geprobeerd hiervan een deel te kry- gen. Dit verzoek is in eerste instantie afgewezen, maar men zal opnieuw trachten een veertig-tal extra wonin gen voor Veencendaal te bemachtigen. 1. Twee blokken flatwoningen in de Schrijvers wijk waarmee men al bezig is96 2. Flatbouw, eveneens in de Schrijvers wijk van de fa. Fennis uit Bussum95 3. Twee blokken flatwoningen in de Schrijvers wijk, die 3 maart a.s. aanbesteed zullen worden80 4. Particuliere bouw in 't Hoorntje, o.a. door het Bouwfonds Ned. Gemeenten70 Totaal 341 Zondagavond omstreeks half elf werd politiehulp ingeroepen by een echte lijke twist by de tam. H. in de v. d. Polstraat. De heer des huizes was in een ietwat benevelde toestand thuisgekomen en zijn vrouw die hiermede blijkbaar er varing had opgedaan, nam de benen. Toen de politie ter plaatse arriveerde kwam de echtgenote te voorschijn en in het bijzijn van Hermandad werd de vrede getekend. De politie was echter nog niet goed en wel verdwenen of de man ontstak opnieuw in woede, die hij op zijn vrouw koelde. Niet lang daar na was hij verhuisd naar het politie bureau waar hij de volgende dag in vrijheid werd gesteld. DAKPANNEN VERNIELD Baldadige jongelui hebben donder dagmiddag bij boerderij V. aan de Westersingel een groot aantal dak pannen stukgegooid, een hek vernield en zes kasten met bijen die op het erf stonden, omver gegooid. Een drie tal knaapjes zijn door de politie aan gehouden. Het zijn K. T. (5), v. H. (7) en J.K. (6). De ouders zullen de aan zienlijke schade moeten vergoeden. EDE Een 13-jarige knaap is door de po litie gepakt wegens joyriding met een.... landbouwtractor. Hij had hem bij een boerderij uit een schuur gehaald, was eerst Ederveen rondgetoerd en breidde zijn plezierritje vervolgens uit tot Ede. Hier werd hij echter gepakt. B1LTHOVEN Tegen het ontwerp-uit- breidingsplan Bilthoven-Noord zijn niet minder dan 31 bezwaarschriften ingeko men. B. en w. hebben nu dan ook beslo ten genoemd plan te wijzigen. DOORN Het gemeentebestuur van Doorn zal de raad voorstellen om de ge hele Dorpsstraat van natriumverlichting te voorzien. Hiermee zal een bedrag ge moeid zijn van 31.000 gulden, waarvan het rijk de helft zal betalen. De jaarlijkse kos ten zijn geraamd op rond 2580, KEBKEWUK IC' -TCl.JOOO VEE Ni N OAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America DIEFSTAL VAN BENZINE In de Tuinstraat werd donderdag avond de jeugdige D. K. uit Veenendaal door de politie op heterdaad betrapt, toen hij met een slangetje benzine uit een bromfiets overhevelde. Na verhoor op het politiebureau werd de knaap heengezonden. meest geëigende werk - naaiwerk - aan te kunnen trekken. De Streekwerkplaats draait toeval ligerwijze deze maand één jaar en uit het onderhoud met de directeur, de heer Evers, bleek wel dat al vrij spoe dig de opzet om voor ongeveer zestig gehandicapten het meest geschikte werk te zoeken, onvoldoende was. „De toeloop werd zo groot dat wij ze in de huidige accomodatie niet onder konden brengen", aldus de directeur. „Op het ogenblik benadert het aantal werknemers de honderd en er komen er periodiek bij". Het gemis aan ruimte deed zich nog sterker gevoelen toen enige tijd gele den besloten werd ook lichamelijk en geestelijk gehandicapte jongens op te nemen. De proef die werd genomen met vier jongens slaagde zodanig, dat er mo menteel tien, vanwege het ruimtege brek, in een (te kleine) kamer op de bovenverdieping ondergebracht zijn. (Zie verder pagina 2) In de middaguren van maandag 6 maart a.8. zal in Den Haag btf het paleis Huis ten Bosch een manifestatie worden gehouden ter gelegenheid van het 12l/t-jarig regeringsjubileum van H.M. Koningin Juliana. De Konink lijke familie zal dit evenement dat omstreeks drie uur aanvangt,bijwonen. Onder anderen zuilen uit iedere Nederlandse gemeente een man, een vrouw en een kinc naar de manifestatie word enafgevaardigd. Voor de volgende gemeente zijn dit: VEENENDAAL: De heer en mevrouw A. C. J. van Dijk-Rebergen, Berg weg 12 en Jacob Septer, Dijkstraat 78, de enige inwoner van Vee nendaal die op 6 september 1948, de datum waarop H.M. de Konin gin de troon besteeg, is geboren. Als begeleider zal optreden de loco-burgemeester van Veenendaal, de heer Ant de Ruiter. RHENEN: De heer en mevrouw H. Klomp-Keijman met hun dochter Maria Klomp, die op 6-9-'48 is geboren. Deze familie woont Acacia laan 10. RENSWOUDE: De heer G. van Beek en mevrouw Zweers, wonenden aan de Dorpsstraat. Als begeleider treedt op de voorzitter van het Oranje-Comité, de heer P. Vermeulen, Barneveldseweg 6. AMERONGEN: Mevrouw Rolandes-Hagedoorn, Overstraat 27 en de heer J. de Kroon met zijn dochter, Kon. Wilhelminaweg 70. Dit is een perspectief-tekening van het nieuwe Hervormde rusthuis aan de Kerkewijk te Veenendaal, waarvan de aanbesteding j.l. maandagmiddag heeft plaatsgevonden (uitslag elders in dit blad). Het wordt gebouwd aan de Kerkewijk (links op de tekening) terwijl de weg die langs de zuidelijke kant van het rusthuis loopt en vrijwel lood recht op de Stationssingel staat, op het ogenblik nog maar voor een klein gedeelte gereed is. Deze weg loopt in de toekomst parallel met de Industrielaan. Het terrein waarop het rusthuis wordt gebouwd is 9700 m* Vanaf de Kerkewijk loopt een hoofdtoegangsweg van 7 m. breed met parkeer-gelegenheid. De hoofdingang bestaat uit een trap en een helling voor invalidewagentjes.. De hal beslaat een oppervlakte van 137 m1. Het gebouw is 4 ver diepingen hoog, met een korte voorvleugel van 2 verdie pingen, terwijl het tussengedeelte 5 verdiepingen hoog is. In de voorste vleugel bevinden zich 27 flats bestaande uit een woonkamer, slaapkamer met drie kasten, waartussen een glazen schuifwand, een keukentje met provisiekast, portaal, W.C., douche en wastafel. De korte voorvleugel heeft twee grote recreatiezalen van elk 70 m1. Voor de beneden-recreatiezaal is een terras met glazen windscherm. De dakverdieping is geheel voor personeel bestemd. Hier zijn 22 éénpersoons zit-slaapkamertjes met ingebouwde kasten en wastafel. Veertien van deze kamertjes zijn voorzien van een loggia. Speciaal voor het personeel be vindt zich hier ook een recreatiezaal van 42 m* en een dakterras van 68 m*. De kelder beslaat een totale opper vlakte van 655 m*. Op de begane grond bevinden zich o.a. keukens, eetzaal, knutselruimte, aula met aparte in- en uitgang en een ver trek voor revalidatie van 32 m*. In totaal zijn er 27 flats, 36 twee-persoonskamer- tjes, 114 één-persoonskamertjes, 1 dir. woning, 1 dokterskamer, 1 zusterkamer, 1 ziekenafdeling met 5 kamers en een isoleerkamer en 22 kamers voor personeel. Bij volledige bezetting zijn er in totaal 245 personen. Enkele algemene gegevens: De totale lengte van alle gan gen is 900 meter. Er zijn 8 recreatiezalen, 10 badkamers, 10 douches, 7 theekeukens, 4 verdeelkeukens, 5 trappen huizen en 2 liften. In het gebouw zijn zoveel mogelijk de dorpels weggelaten en worden rubberstrips voor tocht- afsluiting toegepast. Overal is koud en warm water. Be halve een centrale radio- en tv.-antenne wordt eveneens een oproep- en luidsprekér-installatie en huistelefoon aangebracht Het is een ontwerp van het Veenendaals architectenbureau de Geit en van Ede. Rubbervloeren zijn praktisch nog niet opgenomen in de reeks van alom be kende en toegepaste vloertypen voor woning- en winkelobjecten, omdat in het verleden de hoge aanschaffingskosten van een rubbervloer deze objecten uit sloot. Het bewijs dat een rubbervloer gerangschikt kan worden onder de beste vloerbedekkingen is de toepassing van rubbervloeren door architecten in be langrijken Nederlandse projecten, zoals het Zusterhuis Dijkzigt in Rotterdam, het nieuwe A.N.W.B.-gebouw in Den Haag, de tentoonstellingszaal van ,JJe Sphinx" te Maastricht, de kantoren van Cincinatti in V laar dingen en de Banque de Société Général de Belgique te Luik. Projecten met een wereldvermaardheid, waar Nederlandse rubbervloeren werden toegepast zijn: het Volkenbondspaleis te Genève, het nieuwe NATO-gebouw in Parijs, het sentre Rogier in Brussel, de grote Nederlandse passagiersschepen Rotterdam", ,JStatendam" en ,Jiieuw Amsterdam", enz. De thans ontwikkelde rubbervloerty- pen, geschikt voor woningen, winkel objecten, enz. verlenen de gebruikers dezelfde uitstekende diensten als in de hierboven genoemde toepassingen. Door een rationele produktiemethode, die door de huidige techniek mogelijk wordt gemaakt en door een ver door gevoerde standaardisering, zijn deze vloertypen thans in de handel in een prijsklasse die ruimschoots binnen het bereik van particulieren ligt Van de uitstekende eigenschappen, die aan een rubbervloerbedekking kun nen worden toegeschreven, treden het grote geluiddempend vermogen en het slipvrije oppervlak sterk naar voren. Het zijn de veerkrachtige eigenschap pen van de grondstof rubber die zich in het eindprodukt niet verloochenen. Rubbervloeren bieden daarom in deze tijd, waarin het probleem van de ge luidsoverdracht in de woningbouw zo'n belangrijke rol speelt, een wezenlijke positieve bijdrage tot vermindering van dit euvel. Het behoeft geen betoog, dat door de grote elasticiteit een rubbervloer on breekbaar is, hetgeen zowel voor de handel bij de verzending en het leggen als voor de bewoner - ondanks intensief gebruik - grote besparingen oplevert ten opzichte van de breekbare vloer typen. Dat een rubbervloer bijzonder duur zaam is wordt dagelijks bewezen in tal loze grote voor het publiek toegankelij- ke gebouwen. De duizenden dagelijkse bezoekers veroorzaken hier na jaren een zo geringe slijtage dat deze slechts in tienden van mm uit te drukken is. Maar een rubbervloer heeft nog meer goede eigenschappen. Het materiaal is absoluut reukloos, kleurecht, ongevoe lig voor smeulende sigarettenpeukjes en bestand tegen huishoudelijke che micaliën. Het onderhoud is uiterst een voudig door de bijzonder gesloten op pervlaktestructuur, waardoor net vuil op de vloer blijft liggen en er niet in kan dringen. De vloer dient zo nu en dan afgeno men te worden met lauw water en een alkali vrije zeep of ander reinigings middel. Een wasbehandeling behoeft slechts enkele malen per jaar plaats te vinden daar de rubberwassen, die in de handel verkrijgbaar zijn, niet door water en zeep worden aangetast. Een rubbervloer heeft daarom altijd een glanzend oppervlak, waarop gemorst water geen vlekken veroorzaakt. Het verdient aanbeveling om, voordat een nieuwe waslaag wordt aangebracht, de oude laag te verwijderen. Dit door gebruikmaking van een reinigingspoe der zeer eenvoudig. Goede wasmiddelen en reinigingspoe ders zijn alom bij de handel verkrijg baar. De tijd dat een rubbervloer door in werking van ozon uit de lucht begon te verweren, waardoor barstjes ontston den, dateert van voor de oorlog. De chemische ontwikkeling heeft aan dit ongerief reeds jaren een definitief ein de gemaakt. Rubbervloeren zijn in Nederland zo wel in banen als in tegels in geaderde uitvoering verkrijgbaar. Voor huishou delijk georuik varieren de dikten van 2,5 tot 3 mm. Bij het samenstellen van de collecties door vooraanstaande Nederlandse kleurenexperts heeft men er naar gestreefd door onderlingen har monie van de kleuren het samenstellen van decoratieve vloeren ruimschoots mogelijk te maken. OPBRENGST BAZAR De gehouden bazar, georganiseerd door de gezamenlijke Christelijke verenigingen heeft netto opgebracht ruim 2000,—. Dit geld zal worden gebruikt voor de aan schaf van een orgel in het verenigingsge bouw Bethel. Het resterende bedrag werd gestort in het pasoriefonds. De organisa toren zijn erg dankbaar voor dit fraaie resultaat en danken hiervoor allen, die zo spontaan hebben bijgedragen om dit te kunnen bereiken. NIEUW CLUBORGAAN VAN „MUSKETIERS" De voetbalvereniging „Musketiers" uit Eist heeft vorige week een nieuw club orgaan uitgegeven. Het blad heeft als naam gekregen „Musketier" en aan de uit voering er van is de grootste zorg be steed. In een artikel van de hand van de voorzitter „een woord vooraf" wordt ge zegd, dat met deze maandelijkse verschij ning een grote leemte die er in de ver eniging nog was, is overbrugd. Elke minuut produceren de suiker fabrieken in de Sowj et-Unie 4 ton suiker. Een Belgische grammofoonplaten maatschappij heeft een jong talent met goede stem ontdekt, een baby van 9 maanden. De gummistokken van de Newyorkse politie, die nu 56 cm. zijn, zullen vijf centimeter langer worden. Een Amerikaans dagblad kwam vo rige week met een editie uit van 228 pagina's. In Jeruzalem is verklaard dat de kosten van het proces Eichmann on geveer vier miljoen gulden bedragen Welgeteld 197.367 nieuwe auto's zijn vorig jaar in West-Duitsland gepro duceerd, hetgeen een nieuw record betekent Een 110-jarige Canadees in Ottawa schreef zijn hoge ouderdom toe aan het feit dat hij nooit ruzie had ge maakt Is recreatie op zondag toegestaan en is industriële arbeid op zondag geoorloofd? Dit waren de twee belangrijkste vragen waarover tijdens de donderdagavond ge houden forumavond van de plaatselijke Chr. Besturenbond in het O.C.B.-gebouw uitvoerig is gedebatteerd. Van kerkelijke zijde werd een veelal eensluidende visie gegeven door de predikanten-forumleden ds. J. Vermaas, ds. W. Goedhart en ds. D. van Enk. Het bedrijfsleren was op voortreffelijke wijze vertegenwoordigd door de directeur van de Hollandia Trico, de heer H. van Leeuwen en de direc teur van de Mantelfabriek Speciaal, de heer H. van Schuppen. Om deze balans min of meer in evenwicht te houden had ook de voorzitter van de landelijke bond „Unitas" en de heer L. R. A. Ester zitting in het forum. Laatstgenoemde ver vulde de functie van voorzitter. Het punt van uitgang van deze forum avond vormde een door de Sociaal- Ethische Commissie van het C.N.V. uit gebracht rapport over zondag en zon- dagsarbeid. De heer Nieuwenhuys - één der sa menstellers van het rapport - gaf voor dat men aan de discussie begon een korte toelichting. Hieruit bleek dat met betrekking tot de recreatie op zondag door het C.N.V. het standpunt werd in genomen, dat het wel degelijk geoor loofd is om op zondag gebruik te maken van een openbaar middel van vervoer. Wanneer een stedeling op zondag de huizenmassa zou willen ontvluchten en naar bos of hei wil, dan is het volgens het rapport geoorloofd ge bruik te maken van bus of tram enz. De predikanten waren het hiermee niet eens. Zij poneerden de stelling dat na de dagtaak en vooral nu met de vrije zaterdag er voldoende gelegenheid voor recreatie was, buiten de zondag om. Naar hun mening was de zondag spe ciaal voor het gezinsleven bestemd en door al dat reizen en trekken ging het ware karakter van de zondag verloren. Ds. Van Enk merkte in dit verband nog op dat de zondag uit chr. standpunt be zien een feestdag is. „Helaas is dit niet meer zo. De zondag wordt steeds meer beschouwd als een „vrije dag", aldus de predikant. Het bedrijfsleven bleek een iets ander standpunt te hebben. Van deze zijde werd verklaard dat een bepaalde vorm van recreatie zeer zeker geoorloofd is. De heer H. van Leeuwen wees op de steeds meer in zwang komende week end-recreatie: „De mensen gaan dan vrijdagsavonds weg en komen zondagsavonds of 's maandagsmorgens terug. Naar mijn mening ligt hier een taak voor de ker ken om deze weekend-gangers op te vangen." Het tweede punt: het al of niet ge oorloofd zijn van industriële arbeid op zondag, werd ook van alle kanten be keken. Vooraf werd door het gehele fo rum vastgesteld, dat het hier niet ging om de zgn. nutsbedrijven, welke op een geheel ander vlak liggen. Integendeel, het handelde hier meer om bijvoorbeeld de hoogovens, waar continu gewerkt wordt. Het bedrijfsleven vond dat er in be paalde gevallen niet aan te ontkomen is dat er op zondag gewerkt moet wor den. Om de produktie niet te stagneren moeten de ovens dag en nacht blijven branden. De predikanten kwamen gezamenlijk hiertegen in het geweer. Hun oordeel was dat tegenwoordig de Bijbel meer en meer aangepast wordt aan de heer sende situatie en niet omgekeerd. Van kerkelijke zijde zou er geprotes teerd moeten worden tegen de ontwik keling van de techniek die de verrich ting van zondagsarbeid steeds meer noodzakelijk maakt. De slotconclussie van het forum, dat op zeer goede wijze werd geleid door voorzitter Ester, was dat men op dit terrein bijzonder waakzaam dient te zijn. Konijn doodgebeten Een loslopende hond, groot formaat en zwart-wit gevlekt, heeft bij v. G. te Veenendaal een konijn doodgebeten en jacht gemaakt op kippen. Zowel de hond als de eigenaar zijn tot nog toe onbekend. Van de B., expediteur te Scherpenzeel, had er niet voor gezorgd, dat zijn leer plichtige dochter regelmatig de school be zocht en dat bezorgde hem een proces verbaal. Het meisje is nogal groot voor haar leeftijd en is daardoor bijna niet meer naar school te krijgen, vertelde Van de B. onlangs voor het kantongerecht te Wage- ningen. We proberen haar er wel heen te sturen, maar mijn vrouw heeft weinig overwicht op haar en ik ben door mijn werk zelf bijna de hele dag van huis. Het Is te gek om los te lopen, dat zo'n meisje maar steeds de lessen blijft verzui men, maar blijkbaar mankeert er hier iets aan het gezag van de ouders. Door hun laksheid en slapheid is de zaak steeds Van de B. rekende de rechter voor, dat alleen zijn verschijnen voor het kan tongerecht al een flinke financiële strop voor hem betekende en daarop bleek mr. v. d. Brand bereid het bij de geelste boete te laten. •fr V., caféhouder te Renswoude, hield zijn leerplichtige dochter van school thuis en ogenblik kan ik er maar één krijgen. Als ze thuis gemist kan worden gaat m'n doch tertje wel halve dagen naar school. Ze moet hele dagen gemist kunnen worden stelde de officier. Volgens het hoofd kan ze goed leren als ze maar op school komt. Deze situatie moet verande ren. Eis 25,of 5 dagen. Mijn vrouw is dikwijls ziek en ik zelf Rechter v. d. Brand wilde er rekening ook. Het meisje moet dan wel thuis blij- mee houden, dat verdachte moeilijkhe ven om te helpen in de huishouding, ver dedigde V. zich. U hebt nog een oudere dochter, wist rechter v. d. Brand, kan die dan niet hel pen? Die werkt al in het café, legde ver dachte uit. Daar kan ik haar niet missen. den had met het aantrekken van personeel en verlaagde daarom tot 20,— of 4 dagen. H., houthandelaar te Otterlo, was met een zo slecht onderhouden auto op de weg verschenen, dat men zonder overdrijving van een autowrak spreken kon. Na een maar op zijn beloop gelaten. Eis 25,of dat bracht hem onlangs voor het Wage- Eigenlijk heb ik twee werksters nodig, gedegen technisch onderzoek, waarbij on- 5 dagen. nings kantongerecht. maar door het personeelstekort op het (Zie verder 2e blad) Kudde schapen op Ginkelse heide met drie vermenigvuldigd. Het aantal scha pen van de kudde op de Ginkelse heide onder Ede, grote attractie voor steeds meer toeristen, is met drie vermenig vuldigd doordat alle 45 schapen een tweeling ter wereld hebben gebracht. De foto toont de zo sterk uitgebreide kudde door het uitgestrekte heidegebied op weg naar de kooi. De „jeugd" heeft nu sterk de overhand. (Ingezonden) OVERBERGERS, WAAR BLIJFT UW BLOED? Helaas wordt in Overberg het aantal donors minder, terwijl iedere gezonde man of vrouw van 18 tot 60 jaar zich hiervoor beschikbaar kan stellen. Stelt u zich in verbinding met uw huisarts, die dan advies zal geven of u geschikt bent voor bloed-geven. Jeugd van Overberg, meldt u in grote getale op 11 april in de kantine van de Ritmeester Sigarenfabrieken in Vee- VEENENDAAL Donderdag 2 maart: Uitvoering van Sparta in Ver. gebouw. Motorenshow Jansen in Elthe- to van 2-10 uur. EDERVEEN Woensdag 1 maart: Vergadering Geld. Mij. van Landbouw in hotel Hupkes. Propaganda-avond Ned. Bijbel Genootschap in Herv. Kerk. nendaal om een halve liter bloed te ge ven. Velen gingen u voor, blijf in deze niet achter! Rode Kruis Overberg.

De Vallei | 1961 | | pagina 1