2e Opel naar Spankeren (eid.) kapucijners SIMON DE WIT REPEN .nu9—1 •- JAM 69 Hele Rijst 3<«»oi ROOKWORST.79 Sperziebonen ob tto.4 PINDAKOEKEN 59 GEHAKT in jus 89 ik ik ik ik ik ik ik 1 ik ik j 5 GEHUWDE VROUWEN IA? IK? 18? 152? 152? 155? i£? 1& 1S5? i i£? 1?2? j Zijn woonruimtevorderingen onaantastbaar AFWEZIG VOOR BETER DRUKWERK WERKSTER kantoorbediende Adverteren doet verkopen! MAGAZIJNBEDIENDE Met adverteren schoonmaakvuil Hier is AH-Kienspel Inwoning gevorderd bij psychopaat Heeft afweging van belangen plaats gehad? Onzekerheid Vordering van laboratorium van huisarts PRIJSSTOP KAPPERS CORNELIS VLASBLOM Ds. C. VLASBLOM Tandarts G. R. Kets L. van Ingen J. van Ingen-van Mourik H. C. BISSCHOP, arts KERKEWIJK 86, Veenendaal DE E.H.B.O. AFD. ELST RECEPTIE FEESTAVOND LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. Flinke LEERLING-BEDIENDE a een flinke, pientere jongste bediende (vr.) WIJ VRAGEN: a Losse werkkrachten Vaste werkkrachten J Jongen N. V. Renard werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten „OPGERUIMD STAAT NETJES" Winkeljuffrouw gevraagd S T O M E R IJ DE JONG BERENDS' TRICOTAGEFABRIEK N.V. Vogelenzangweg 37 - RHENEN heeft in haar confectie-afdeling plaats voor Werktijden nader overeen te komen. Heel het land, doet gezellig mee! IH3 Absoluut gratis! Let vooral ook op deze prijzen 10062 fantastische prijzen Nieuw! voor kwaliteit Zo speelt u het: BEWAAR maakt u het leven goedkoper Ter bevordering van een doelmatige verdeling van woongelegenheid mogen burgemeester en wethouders woonruimte vorderen. Maar woonruimtevordering is een zeer ingrijpende maatregel. Daarom heeft de „Woonruimtewet 1947" enige waarborgen gegeven tegen een lichtvaardig gebruik der vorderingsbevoegdheid. Vooreerst schrijft de wet voor, dat b. en w. moeten letten op de rechtspositie van partijen en op alle overige in aanmerking te nemen belangen. Dit betekent, dat een bepaald geval eerst van alle kanten bekeken moet worden, voordat tot vordering mag worden overgegaan. Voorts moet degene, tot wie vordering zal worden gericht, in de gelgenheid worden gesteld zijn bezwaren kenbaar te maken in een vergadering van een door de gemeenteraad benoemde adviescommissie. Tenslotte kan men binnen tien dagen tegen een vordering in verzet gaan by Gedeputeerde Staten. Geen verzet is echter mogelijk, als de vordering is gedaan in overeenstemming met: het éénstemmig advies der adviescommissie, vastgesteld in een vergadering, waarin ten hoogste één lid niet tegenwoordig was. Indien er nu geen verzet bij Gedepu teerde Staten openstaat of indien deze het verzet ongegrond hebben verklaard, kan degene, wiens woonruimte gevor derd is, dan nog bij de rechter aan kloppen? De wet zegt uitdrukkelijk, dat vor deringen, welke door b. en w. zijn ge daan, geacht worden een doelmatige verdeling van woongelegenheid te be vorderen. Tegenbewijs voor de rech ter is niet toegelaten. De rechter mag dus niet de doelmatigheid van een vor dering beoordelen. Hij mag m.a.w. geen oordeel uitspreken over het woonruim- tebeleid. Wel kan de rechtmatigheid van een vordering aan het oordeel van de reen ter worden onderworpen. Dit betekent in de eerste plaats, dat de rechter mag nagaan, of alle formaliteiten wel in acht zijn genomen. Maar daarnaast mag de rechter ook onderzoeken, of b. en w. zich niet aan misbruik van recht hebben schuldig gemaakt Nu zijn doelmatigheid en rechtmatig heid weliswaar twee afzonderlijke be grippen, maar in de praktijk is de grens niet altijd even scherp te trekken. Bij de beoordeling van de rechtmatigheid van een vordering wordt meestal ook het woonruimtebeleid onder de loupe genomen. Ter illustratie laten wij hier enkele voorbeelden volgen. B. en w. van de gemeente X hadden een gedeelte van de woning van Y ge vorderd ten behoeve van een gezin, be staande uit man, vrouw en twee kin deren. Y wendde zich met een rapport van een zenuwarts tot de President van de Rechtbank. Volgens dit rapport was Y een impulsieve psychopaat met een zeer beperkte intellectuele gezichts einder, afkomstig uit een familie, die inzake geestesziekte exeptioneel zwaar was belast, en was zijn echtgenote meermalen wegens ernstige geestesziek te verpleegd. Naar de mening van de President stond het belang om de ge vorderde woonruimte zo economisch mogelijk te benutten, niet in evenredig heid tot het belang van Y en zijn echt genote om zich in een vrije woning en daardoor in de maatschappij te kunnen handhaven. Van een samenwoning met anderen moesten namelijk ernstige ge volgen en conflicten gevreesd worden, hetgeen tot opneming in een gesticht voor zenuwzieken zou kunnen leiden. Op deze grond werd de burgemeester van X veroordeeld om zich te onthou den van elke maatregel, welke de strekking had effect te verlenen aan de vordering. Deze beslissing werd in hoger beroep door het Gerechtshof bekrachtigd. Ook het Gerechtshof was van orodeel, dat er een te grote onevenredigheid bestond tussen het gediende en het geschonden belang. Maar de Hoge Raad was het hiermede niet eens. De waardering van de belangen is overgelaten aan de be slissing van b. en w. De rechter mag dus niet uit hoofde van een andere ap preciatie van die belangen tussenbeide komen. De Hoge Raad voegde hier nog aan toe, dat voor tussenkomst van de rechter reden zou kunnen zijn, indien de vordering als een daad van wille keur zou zijn aan te merken. Deze fi guur - aldus de Hoge Raad - doet zich voor, als moet worden aangenomen, dat de vorderende autoriteit bij afweging van de belangen in redelijkheid niet tot een vordering heeft kunnen komen, en dus afweging van die belangen ge acht moet worden niet te hebben plaats gehad. Deze figuur doet zich echter in het onderhavige geval niet voor, omdat de mogelijkheid aanwezig is, dat rede lijk oordelende mensen bij de afweging van de hier tegenover elkander staande belangen tot verschillend resultaat ko men. Op deze gronden werd de beslis sing van het Gerechtshof vernietigd. Bovenstaande vingerwijzing van de Hoge Raad heeft tengevolge gehad, dat de strijd in latere gevallen steeds loopt over de vraag, of afweging van belan- en heeft plaats gevonden. In het volgende geval hadden b. en w. van Hattem ten behoeve van een jong echtpaar de bovenverdieping ge vorderd van een licht gebouwd zomer huisje. Dit huisje werd bewoond door een bejaard echtpaar. De man was 84 en de vrouw 69 jaar oud. Deze lieden hadden door gedwongen evacuatie en herhaalde verhuizingen naar steeds kleinere woningen reeds vele offers ge bracht. Door de vordering zpuden zij teruggedrongen worden in twee kleine vertrekken, waarin zelfs het hun nog gebleven restant van hun meubilair geen plaatsing zou kunnen vinden en waar geen behoorlijke berging voor hun kleren aanwezig was. De president van de rechtbank be sliste, dat door een zodanige opeensta peling van leed de belangen van deze hoogbejaarde echtelieden in zulk een mate werden gekrenkt, dat - bij een afweging van de hier in aanmerking komende belangen - b. en w. in rede lijkheid niet tot een vordering hadden kunnen komen. Hieruit volgde, dat die afweging niet had plaats gehad en de vordering dus onrechtmatig was. Deze beslissing werd door het Ge rechtshof bekrachtigd. Het Gerechtshof achtte de vordering bovendien onrecht matig, omdat zij in strijd was met de richtlijnen van de Minister van Bin nenlandse Zaken. Deze richtlijnen schrijven o.a. voor, dat de doelmatig heid van een vordering steeds mede moet worden bepaald door overwegin gen van rechtvaardigheid en billijkheid, met name ook voor wat betreft de volg orde, waarin tot vordering wordt over gegaan, waarbij o.m. het lot van be jaarde bewoners aandacht verdient. Nu was er bij niet bejaarde inwoners van Hattem nog woonruimte te vorderen, waaruit het Hof de gevolgtrekking maakte, dat b. en w. aan het lot der bejaarde echtelieden geen aandacht hadden geschonken. Maar ook deze beslissing kon geen genade vinden in de ogen van de Hoge Raad. De Hoge Raad begon met vast te stellen, dat de waardering van de in aanmerking komende belangen overge laten is aan het beleid van b. en w. Dit brengt mede, dat de rechter ook niet bij wijze van toetsing van dit beleid aan de betreffende richtlijnen mag oor delen over de vraag, of b. en w. in het gegeven geval op juiste wijze met be paalde belangen hebben rekening ge houden en daaraan - bij afweging te genover andere door hen te behartigen belangen - voldoende gewicht hebben toegekend. Volgens de Hoge Raad be hoefde het niet uitgesloten te zijn, dat b. en w. - lettende op alle in aanmer king komende belangen - in redelijk heid tot de vordering hadden kunnen komen. Het volgende geval heeft betrekking op een sinds de bevrijding ontslagen rijkspluimveeconsulent Deze man, X, was na zijn invrijheidstelling uit de in ternering voor zijn bestaan geheel aan gewezen op de exploitatie van zijn be zittingen in de gemeente Y, waar hij een villa met een boomgaard en een tuin, alsmede 6 ha bos en 5 ha bouw land in eigendom had. In de villa, die 16 kamers en daarboven nog zolder ruimte bevatte, waren 4 gezinnen on dergebracht. X vroeg vergunning aan b. en w. om een zit- en slaapkamer in zijn huis te betrekken. B. en w. wei gerde de gevraagde woonvergunning en vorderden de door het vertrek van één der gezinnen vrijgekomen woonruimte ten behoeve van Z, die graag wilde trouwen en dat spoedig daarop dan ook deed. De President van de Rechtbank over woog, dat X na zijn ontslag uit de in ternering geen onderdak had en geen andere inkomsten dan uit zijn hierbo ven genoemde bezittingen. Het is bil lijk, dat X in de nabijheid van zijn be drijf woont, waarin hij zijn bestaan moet vinden; op deze gronden werd de vordering aangemerkt als misbruik van recht en de tenuitvoerlegging verboden. Deze beslissing werd door het Ge rechtshof bekrachtigd met de motive ring, dat b. en w. onder de gegeven om standigheden bij afweging van de be langen van X en de vorderende gemeen te in redelijkheid niet tot de vordering ten behoeve van Z hadden kunnen overgaan en dus in feite een afweging van de betrokken belangen niet had plaats gevonden. Ook de Hoge Raad stelde het gemeentebestuur in het on gelijk en verwierp zijn beroep in cas satie. Het is wel typerend voor de grote onzekerheid op dit gebied, dat de Ad- vokaat-Generaal bij de Hoge Raad in tegengestelde zin had geconcludeerd. Naar diens mening was hier geen mis bruik van gezag aanwezig, omdat re delijk oordelende mensen weer wel tot het resultaat hadden kunnen komen, dat b. en w. terecht het belang van het echtpaar Z hebben laten prevaleren bo ven dat van de eigenaar-vrijgezel X. B. en w. van Maassluis vorderden enige kamers van de woning van een huisarts ten behoeve van een gym- nastsiekleraar, die blijkbaar in dienst was van de gemeente Maassluis, doch nog in Scheveningen woonde. Tenge volge van deze vordering zou de huis arts o.a. zijn laboratorimu en zijn stu deerkamer moeten missen, waardoor hij zijn praktijk niet meer behoorlijk zou kunnen uitoefenen tot schade van de volksgezondheid. Daar er in Maas sluis geen ziekenhuis of laboratorium was, moest de huisarts urine- en ont- lastingonderzoek in zijn eigen labora torium verrichten. Dit onderzoek gaat gepaard met een dergelijke stank, dat het niet in een ander vertrek, b.v. de spreekkamer, kan worden verircht. President van de rechtbank, Gerechts hof en Hoge Raad beslisten hier een drachtelijk, dat de vordering als een daad van willekeur beschouwd moest worden, omdat geen redelijk denkend mens, na afweging van de verschillende belangen en na een behoorlijk feitelijk onderzoek, van oordeel kon zijn, dat de huisarts de gevorderde woonruimte kon missen. In dit laatste geval ligt misbruik van recht wel erg voor de hand. Over het algemeen heerst hier echter de groot ste onzekerheid. Het is moeilijk te voor spellen, of een bepaalde vordering, hoe onrechtvaardig zij ook moge schijnen, als misbruik van recht aangemerkt zal worden. Mr. C. A. B. Blykcns een publikatie in de Staats courant van 20 februari 1961 heeft de Minister van Economische Zaken een prysstop afgekondigd voor het dames- en herenkappersbedryf. De minister heeft tot het nemen van deze maat regel besloten, omdat hem gebleken is, dat een groot aantal kappers verder gaande tariefsverhogingen heeft toe gepast dan was overeengekomen in het overleg met de Federatie van organi saties van werkgevers in het kappers- bedrijf en de daarmede samenhangen de afschaffing van het fooienstelsel. Dc federatie heeft van haar zijde alles in het werk gesteld om de ont wikkeling die tot deze prijsmaatregel heeft geleid, te voorkomen. De Prijzenbeschikking Kapperswerk zaamheden 1961 houdt in, dat tarieven, overeenkomstig de bij de afschaffing van het fooienstelsel gemaakte afspraak voor kapperswerkzaamheden in een da- meskapsaloq niet hoger mogen liggen dan 10% boven het niveau, dat op 31 december 1959 werd berekend. De ta rieven, die op dat iydstip in de heren kapsalons in rekening werden gebracht mogen met niet meer dan 15% worden verhoogd. De beschikking houdt tevens in dat iedere kapper verplicht is de prijzen die hij in rekening brengt, dui delijk zichtbaar aan te duiden in zijn kapsalon. FAMILIEBERICHTEN 2 Korinthe 5 1 Na langdurig en zo geduldig gedragen lijden mocht mijn zeer geliefde man Emeritus Predikant der Ned. Herv. Kerk naar het Vaderhuis gaan, in de leeftijd van 83 jaar. Hij is verlost. God heeft hem welgedaan. M. J. Vlasblom-Beun Eist (U.), 27 februari 1961 Rijksstraatweg U A. 20 De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden op vrijdag 3 maart 1961 op de Algemene Begraaf plaats te Eist, na de rouwdienst welke gehouden zal worden des n.m. 2 uur in de Ned. Herv. Kerk te Eist (U.). Na afloop van deze rouwdienst bestaat gelegenheid tot condoleren in gebouw Pniël naast de kerk. Kerkeraad, Kerkvoogden en Notabelen van de Hervormde Gemeente te Eist (U.) geven met diep leedwezen kennis van het overlijden van de oud-predikant de Weleerwaarde Heer in de leeftijd van 83 jaar. Met grote erkentelijkheid gedenken zij hoe de overledene de Herv. Gem. van Eist (U.) ge durende de jaren 1947 - 1950 met grote trouw en toewijding heeft gediend. Zijn nagedachtenis zal in hoge ere in de gemeente voortleven. De teraardebestelling zal plaats vinden op de Alg. Begraafplaats te Eist D.V. op vrijdag 3 maart a.s., na de rouwdienst in de N.H. Kerk, aanvang 2 uur n.m. Eist (U.), 27 februari 1961 Namens de college's, ds. A. Stekelenburg tot 13 maart Spoedgevallen worden door de andere tandartsen in hun spreekuren waargenomen. naar drukkerij „De Gelderse Vallei" Zo de Heere wil hopen onze geliefde ouders en 15 maart 1961 de dag te herdenken dat zij voor 50 jaar in de echt werden verbonden. Hun dank bare kinderen hopen dat zij nog lang voor el kaar en voor hen gespaard blijven. Kinderen, behuwd- en kleinkinderen Receptie: Hotel Boszicht van 16.30 - 18.00 uur. Eist, 1 maart 1961 Rijksstraatweg 28 DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze dank, voor het me deleven en de hulp die wij bij de ziekte en het over lijden van onze moeder, behuwd- en grootmoeder CORNELIA BRIENESSE-BRIENE hebben ondervonden, in het bijzonder Dr. S. M. van Ommeren en Zr. Terwey. Fam. Brienesse, Eist (U.). VERHUISD PER 1 MAART 1961: van Ferd. Bolstraat 36 naar Spreekuur dagelijks van 8-9 uur en volgens afspraak. Zaterdags alleen voor dringende gevallen van 8-8.30 uur. Telefoonnummer blijft ongewijzigd 0 8385-2776. OP 1 EN 2 MAART GEEN PRAKTIJK Waarneming volgens de bekende regeling. houdt op 4 maart in hotel „Stuyvenberg" te Eist van 3 tot 5 uur ter gelegenheid van haar 25-ja rig bestaan, 's Avonds wordt in de jeugdherberg „De Eikelkamp" te Eist een gegeven voor „ELK WAT WILS". Aanvang 7.30 uur. Kaartverkoop voor deze avond bij: J. v. d. Berg, Vissers weg 36, Eist (U.). BERENDS' TRICOTAGEFABRIEK N.V. Vogelenzangweg 37 - RHENEN zoekt flinke voor de avonduren, of zaterdagmorgen. Loon na overleg te regelen. Dagelijks aanmelden aan de fabriek. Spoorlaan 2 Veenendaal vraagt voor spoedige indiensttreding (m. of vr.) voor eenvoudige administratie en controlewerk zaamheden. Bij voorkeur Mulo-opleiding. Solli citaties met volledige gegevens in te zenden aan bovengenoemd adres, afd. Personeelszaken. BERENDS' TRICOTAGEFABRIEK N.V. Vogelenzangweg 37 - RHENEN zoekt voor spoedige indiensttreding een Leeftijd 16-20 jaar. Dagelijks aanmelden aan de fabriek. SIMON DE WIT N.V. heeft in haar filiaal te Veenendaal plaats voor een (14-17 jaar) Goede loonregeling - degelijke opleiding tot winkelverkoper en bij gebleken ge- 2 schiktheid tot filiaalchef. Persoonlijk aan- 2 melden bij de chef van het filiaal: Hoofdstraat 93 te Veenendaal. L FABRIEKSKANTOOR vraagt voor spoadlge indiensttreding LEEFTIJD 15 16 JAAR ZATERDAGS VRIJ Brieven te richten aan Postbus 3 te Veenendaal AANMELDEN: VISSERSWEG 1 - ELST (U) - TELEFOON 220 Landeiyke aktie Uw wordt afgehaald op de woensdagen 8 - 15 - 22 en 29 maart en op 5 en 12 april a.s. des morgens ten noorden en des middags ten zuiden van de spoorlijn. Knip de advertentie uit en bewaar deze zorgvuldig. Gemeentewerken VEENENDAAL NIEUWE VEENENDAALSE WEG 43 RHENEN AANMELDINGEN AAN DE FABRIEK AH •o it 1 11 I» utu W2U Tl «INKIH Op de ander* kant van de Kienipelkaart vindt u de door u op te lonen puzzel. Hier zijn weer enige nieuwe prijswinnaars Errrs Waecombinatie: A. G. Kuikenga, Koe diefsl. 64, Heemstede; E. J. Schalij, v. l'allandt'. 14, SassenheimS. Vetten, Rijncgoml. 12. Aerdenhout; Siemens Koel kant! E. A. v. O», Naasaul. 34, Oegitgccst; A. F A. L)ol», Blocm- campl. 10, Waucnaar; Braun electr. Keuken machine: J. P. Verheel, Tongelreaeitr. 36, Eindhoven; C. Jacob., Ringdijk 42, A'dam: A. Kusaaart, Vogelpoelstr. 47, Geldrop; PlUlip. Keukenradio: Uangert, Sarphatipark 61. A'dam; B. Marlen., Molenwrrf 12, Hendr. Ido- Ambacht; C. Nooter, Ie Sweelinekitr. 141, A'dam; Philips platenspeler: H. Kooij. Berlagestr. 23, HuixenE. Stein, v. Bar: le.tr. 57, Gouda; C. Verhoeff, MackayL 11, Naarden; L. v. Tinteren, Irisatr. 19, Buasum; J. Koolhaas, Middelweg 34. Moerkapelle; Pontiac polshorloge: J. Ritselaar, v. Heyitl. 14, Waalwijk; J. Ginczinger, Sevelberg.tr. 58, Bruna- lum; C. J. Haai, Wielewaalwrg I, Venlo; P. v. d. Graaf, Molendijk 117, Z.-Bejjer- land, J. v. Rennei, v. Wouitr. 77, A'dam; C. v. d. Berg, Akrritr. 55, Spekholzerhei- de; Ar*berg theeservies: Lensink, Dorp 83, Bathmen; H. A. Onielder, Rijn.tr. 239, Den Helder; L. WUbers, Dordueitr. 10, Scheveningen; C. «en Raa^Markt 68, Zutphen; G. B. Saul, Schaapttr. 7, Arnhem; E. J. Hoping, Borgeiiuntr. 23, Enschede; Philips strijktfmer: G. J. v. Otterloo, Arnh.weg 70, Ede; J. Zeen, Sallandstr. 20, Deventer; C. Driedyk, Oude Pcatbaan 8, Putte; J. Roos, Wilhelminaitr. 2, DinteloordP. Bakker, Dr. Annaitr. 236, Nijmegen; H. Dekker, Bentinckl. 10, De Steeg; J. v. Noord, Coroniestraat 12, Leeuwarden; Ronson aansteker: A. Klü- mij, Langerakkerweg 15, Schoonhoven; Ph. Borchert, Brink.tr. I, Hengelo; J. N. Koenis, Rosendaal.tr. 7, A'dam s F. Kroll, Olde- gaarde 118, R'dam; A. Bouwhuis, Ban* ninksweg 28, Nijverdal; C. Krijgsman Mar- grietstr. 4, Diemen; Tukker, Meijiterweg 53, A'foortH. v. Duin. H. R. Holiutr. 41, Noordwyk; B. v. d. Lelie, Bankertstr. 20, Goes; G. v. Hoogdalem, Schailueweg 4, I-eer- dam Westclo* Baby wekker: C. J. Mar- teni, Pr. Beatrizitr. II, Kerkrade; G. Koiter, Marktstr. 5, Dordrecht; A. Groenendijk, de Graaffstr. 25, SoinmelsdijkA. Minjon, Nieuweweg 35, Hoogerheide; A. den Braber, Kat.Lagedijk 370, R'dain; C. Hagoolt, Wel- katnperweg 57, Hoenderloo; Parker Ball point: J. v. d. Schoor, Eraimutweg I5U5, Den Ilaag; C. Gerrilien, Zeeitr. 193, Beverwijk; F. Timmer, D. Staalwrg I, Ernielo; N. Bonen- broek, Rijkistr.weg 45, Rijioord; J. E. Boet, Eykmanhof 6, Voorschoten; M. Kuylaari, Ginnekrnstr. 65, Brrda; S. Vonk, de Beentr. 173, Tilburg; J. P. Hanse, Meyenwegje 8, F.m- men; J. Wienma, Dennen). 27, Harderwijk; Manicure aet: H. N. v. d. Velde, Molenwal 5, Buren; Angenent, Bodempl. 28, Brunuum; M. v. Zorge, Mauveitr. 21, Zaandam; V. Felix, Staring.tr. 9, Assen; H. Berden, Venloicwrg 25, GrubbenvorstJ. Hijlkema, Rijksweg 9, Delf zijl; Theunisz, St. Annal. 9, Maastricht; B. Tromp, Thorbeckel. 170, Assen; H. Vlictstra, Ranonkellaan 60, Fxle. Of u klant bant of niet u kunt gahaal gratia meedoen aan het AH-Kianapel. hoeft niets In te leveren of te kopen. butterscotch grote droogkokende - 250 gram zwaar "wrt literblik a De heer P. Llgtenstein (derde van links), een van de AH-dlrecteuren. draagt de Opel Rekord '81 over aan met. J. molken. Zutphensestraat 29. Spankeren (Gld.). die in het AH-Kienspel kunnen worden verdiend 12 Opeis Rekord, model 1961, 50 Siemens koelkasten (110 Itr.), 50 Erres wascombinaties, 75 Braun elec- trische keukenmachines, 75 Philips transistor keuken radio's, 150 Philips Mignon platenspelers, 150 Pontiac horloges (dames of heren), 300 Arzberg twaalfpersoons theeserviezen (vyftiendelig), 300 Philips lichtgewicht strijkijzers en verder nog Ronson Cadet sigarettenaanstekers, Westclox Baby luxe wekkers, Parker ballpoint bureausets en lederen manicure sets. Waarde: ruim f 300.000.-1 zak 12 grote PQ koeken literblik - kantenklaar in de AH- winkels treft u een complete l\jst aan van de prijswinnaars In uw omgeving. blik u ballen (\f\ Prijzen geldig t/m 8 maart 1. Vraag een AH-Kienspel- kaart in een AH-winkel. U krijgt de kaart gratis - ook als u niets koopt. 2. Vergelijk de nummers in de lijst, rechts hiernaast af gedrukt, met de nummers op uw AH-Kienspelkaart. 3. Ontdekt u op uw kaart èn in deze lijst eenzelfde nummer, kruis het dan aan op uw kaart. 4. Kunt u op uw kaart 5 nummers op een rij aan kruisen (horizontaal, ver tikaal of diagonaal), en hebt u de kruiswoordpuz zel op de achterzijde goed opgelost, dan hebt u recht op een prijs zoals op uw kaart is aangegeven. 5. Stuur dan uw kaart naar Bradfute, Postbus 629, Haarlem, met ver melding van uw naam en adres. zorgvuldig en speel ze elke weck alle tegen het in de advertentie voorkomende AH-Kicrupel. Elke kaart blijft alle 12 weken van bet spel geldig. Albert Heiin Let op de 5e AH-Kienspel-advertentie - vandaag over een week in dit blad.

De Vallei | 1961 | | pagina 6