mms ©pnm r Wie kien is, doet mee! Nu reeds uitgereikt 3 Opeis, 7 koelkasten, 4 wascombi's, 13 mixers, 10 radio's, 69 serviezen, 28 horloges 25 Albert Heijn ZAGHTEIEEP llMAS DWEIL Selva toiletzeep No. 5 OVERBERG 2 kettingbotsingen op Rijksweg 12 Marktberichten RENSWOUDE RHENEN Oud notaris J. G. van Rhijn plechtig ter aarde besteld Officiële bekendmaking ELST SCHERPENZEEL En deze week o.m. ook nog: Let vooral ook op deze prijzen! SCHOENCRENIE 2 In totaal 10062 fantastische prijzen Hier is AH-Kienspel Absoluut gratis! maakt u het leven goedkoper ARAM De rode burcht van Iphanca Arbeidsmarkt per eind februari 1961 Schoolvereniging hield jaarvergadering Vrachtwagen op onbewaakte overweg geramd Veel belangstelling op begraafplaats te Amersfoort MISS BRIL Ouderavond openbare lagere school enz. enz. RFWAAR deze en vo1" GROTE IJZERSTERKE SPONS Voor de kantonrechter De stand van de arbeidsmarkt in het gewest Veenendaal vertoonde nagenoeg geen verandering met die van het einde van de vorige maand. In het aanbod van personeel was een zeer lichte daling waar neembaar, waartegenover weer een stij ging van de vraag (voornamelijk in de bouwsector en los- en transportpersoncel) werd geregistreerd. Mnl. personeel Situatie per net. februari 1961. aanb. vr. Aardewerk (steenind.) 20 Bouwnijverheid 7 35 Metaalnijverheid 9 72 Textielnijverheid 96 Voedings- en genotmidd. ind. 1 61 Hotelpersoneel 10 Niet varend transp. pers. 5 6 Kantoorpersoneel 2 3 Losse werknemers 14 21 Overigen 46 (moeilijk te plaatsen) 85 133 360 De leeftijdsopbouw van de arbeidsre serve van mannen was als volgt: 1961 1960 1959 jonger dan 19 jaar 7(0 5 19 t.e.m. 24 jaar 7( 2) 12 34 25 t.e.m. 39 jaar 30(15) 39 90 40 t.e.m. 49 jaar 31(22) 37 72 50 jaar en ouder 58(46) 65 1L> 133(85) 153 313 De tussen haakjes geplaatste getallen onder de kolom 1961 geven de leeftijdsop bouw weer van de groep moeilijk te plaat sen genoemd in het eerste overzicht. MOTORENSHOW WOUT WAAYENBERG Op donderdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 maart a.s. wordt in gebouw Eltheto Waayenbergs Motorenshow gehouden. Op deze show worden de nieuwste RAI-mo- dellen motoren, scooters, scootmobiles, bromfietsen en rijwielen getoond. Noviteiten zijn o.a. de nieuwste Matche- less-scooter en een nieuw model scooter van Stokvis. Ook de Japanse Honda-mo- tor zal op de show vertegenwoordigd zijn. Tijdens de openingsavond zal een sport film vertoond worden. GESPAARD Bij de Nutsspaarbank te Veenendaal is over de maand februari ingelegd voor een bedrag van 564.887,84 en terugbetaald 323.974, 56. In totaal wer den er 75 nieuwe rekeningen geboekt. GESLAAGDEN Voor het praktijkdiploma Duitse han delscorrespondentie slaagde de heer P. J. van den Bosch, Veenendaal. Voor boekhouden, de heer C. A. den Otter te List. Voor Nederlandse handelscor respondentie de dames M. Hardeman en J. Hootsen te Veenendaal, mej. R. van de Kaa en L. Gsnabrugge te Scher- penzeel. Deze examens werden inge steld door de Nederl. Associatie, en de Vereniging van Leraren. Voor het Uniediploma Engelse steno grafie slaagden mej. J. H. van de Loos- drecht en mej. A. van der Meijden te Veenendaal. Voor Nederlandse* steno- graiie „Grootte" met de snelheid van 130 lettergrepen per minuut, de dames H. C. Anbeek, G. Klumpenaar en J. E. van Wijk te Veenendaal. Voor het diploma machineschrijven van de Nederl. Unie de dames C. van Amerongen, Y. S. Arends, S. van den Brink. J. Bruis, H. C. van de Craats, M. Dijkstra, C. Gerssen, A. Henzen, Gr. Huibers, C. J. de Kleuver, A. van de Kraats, L. J. M. H. Nienhuis, E. van Otterlo, H. A. Ullrich, M. J. Ullrich, A. M. Ursinus, W. Veldhuizen, T. Wallet en de heren J. W. Bleijenberg en Th. F. Hiensch. Alle gediplomeerden werden opgeleid door het Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal. Vrydagavond j.l. heeft de Schoolvereni ging te Overberg haar jaarvergadering gehouden. Ds. v. Viegen opende deze ver gadering met het lezen van Lukas 9 vanaf vers 28. Uitvoerig ging spreker hierop in en vroeg de aanwezigen meer intens mee leven en bidden voor het christelijk on derwijs. Ds. v. Viegen vond het jammer dat er zo weinig animo bestond voor deze vergaderingen. De nog altijd zeer actieve 79 jarige sec retaris dhr. A. Doornebal las het jaarver slag voor waaruit bleek dat de school in het afgelopen jaar van nieuw materiaal was voorzien en ook het aantal school kinderen stabiel was gebleven. (144). Ook de penningmeester dhr. E. J. van Engelenhoven liet optimistische geluiden horen. Voor de kascontrole werden benoemd de heren M. Doornebal en G. v. d. Brand- hof. Bij de bestuursverkiezing kwam geen verandering daar de aftredende heren Veldhuizen en Ter Maaten weer met grote meerderheid werden herkozen. Bij de rondvraag vroeg een der aanwe zigen waarom de kinderen geen school- melk kregen, waarop de voorzitter ant woordde dat daar in Overberg geen be hoefte aan is. Waar wél behoefte aan is en waarom al zo vaak gewezen is, is een kleuterschool. Het hoofd der school deelde in dit verband mee dat de kleuterschool op de urgentielijst geplaatst is. Het be stuur beloofde ook in deze actief te blij ven. Dhr. Schreuders sloot de avond met dankgebed. BROMFIETS CONTRA MILITAIRE WAGEN Vrijdagmiddag reed de broodbezor ger van B. uit Overberg met zijn brom fiets aan de Haarweg uit een uitrit pardoes tegen een luxe wagen, be stuurd door de militaire arts R. uit Soesterberg. Er ontstond slechts mate riële schade. De politie maakte proces verbaal op. Vanmorgen hebben zich op Rijks weg 12, ter hoogte van de afrit aan de Nieuweweg in de dichte mist een 2-tal kettingbotsingen voorge daan. Zes personenwagens werden hierbij ernstig beschadigd, terwijl er één dode - de 37-jarige motor rijder V. uit Maarsbergen, vader van vier kinderen - en vele ge wonden vielen te betreuren. De politie, die snel ter plaatse was is de hele morgen bezig geweest het zeer drukke verkeer op deze weg, doorgang te laten vinden. Hierbij werd zij bemoeilijkt door het slechte zicht. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 90.000 stuks. Prij zen van 11,tot 12,50 per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 70 stuks. Prijzen van 52,tot 70,per stuk. Han del matig. BIDSTOND NIET IN DE KERK De bidstond voor het gewas van de Herv. Gemeente wordt woensdagavond a.s. niet in de Herv. Kerk gehouden maar in gebouw Rehoboth. Dit in ver band met vernieuwing van het kerk- meubilair. De aanvangstijd blijft nor maal half acht. een moderne aardrijkskundemethode. Ook ligt het in de bedoeling de wense lijkheid van het gebruik van school radio te onderzoeken. Hierna gaven enkele medewerkers van het Gew. Arbeidsbureau voorlich ting over beroepskeuze, waarbij een duidelijk inzicht gegeven werd in de opleidingsmogelijkheden van de ver schillende scholen. Op de Zuidelijke Meensteeg onder de gemeente Rhcnen, is dinsdagmiddag een met grint beladen vrachtauto, bestuurd door de ongeveer vijftig jarige N., afkom stige uit Ederveen, op de zich in deze weg bevindende onbewaakte overweg ge ramd door een juist passerende kleine locomotief van het zgn. loc-model. De chauffeur kwam vanaf de Cunera- weg. Zijn wagen werd aan de rechter flank gegrepen door de bumper van de locomotief, die pas dertig meter verder tot stilstand kwam en uit de rails was gelo pen. De vrachtwagen liep vrij ernstige materiele schade op, terwijl de loc al leen de bumper had verloren. Een gedeel te van de lading van de auto kwam langs de spoorbaan te liggen. De chauffeur N. kwam met de schrik vrij. Het duurde ge ruime tijd voordat men de locomotief weer op de rails had gezet. De helft van het zich bij deze spoorwegovergang bevinden de schrikhek was eveneens vernield. De zich hierbevindende spoorlijn wordt ge bruikt voor het goederenvervoer van Amersfoort naar Rhenen. Er komt per dag één trein langs. VLIEGENVERDELGING IN CUNERATOREN In de koepel op de Cuneratoren hebben duizenden vliegen de winter doorgebracht. Voordat de beesten onheil kunnen aan richten zal de leiding van de restauratie werken maatregelen nemen tot verdel ging op grote schaal met giftige stoffen. Zaterdag werd het stoffelijk overschot van oud-notaris J. G. van Rhjjn op de prachtig aangelegde begraafplaats aan de Laan 1914 te Amersfoort plechtig ter aarde besteld, waarbij zeer vele belangstellenden tegenwoordig waren, waaronder het voltallige college van burgemeester en wethouders van Rhenen, het raadslid dr. J. Deen, afgevaardigden van de afdeling Rhenen van de Nederlandse Protestantenbond en talrijke vooraanstaande personen uit Rhenen en omstreken, alsmede uit Amers foort, de stad waar de overledene grotendeels zijn jeugd doorbracht. In de keistad was h(j ook werkzaam als kandidaat-notaris bij notaris A. P. Schroder. Talrijke sprekers voerden aan de groe ve het woord, waaronder de jongste broer van de overledene, die memoreerde hoe notaris van Rhijn altijd als een vader was voor zijn hele familie. Twee notarissen, één namens de ring Arnhem en één na mens Utrecht (not. Ten Oever de Brauw uit Doorn) prezen de grote kwaliteiten van de overledene. Namens de Amers- toortse sportverenigingen sprak de voor zitter van de voetbalvereniging „Quick". Vooral de sport in Amersfoort droeg notaris van Rhijn een warm hart toe. Hij was mede-oprichter van Alta, van welke tennisclub hij de eerste secretaris-pen ningmeester was en ruim een jaar voor zitter. Van Rhijn beoefende de voetbal sport bij Ouick en behartigde als penning meester geruime tijd re financiële belan gen van de vereniging. Ook was hij be stuurslid van de Amersfoortse Zwem- en Poloclub „AZ en PC". De drie oude ver enigingen heeft van Rhijn nimmer verge ten. Bij jubilea en reünies kon men op hem rekenen en was hij altijd de man van de oude garde, die respect afdwong en wiens vriendschap op hoge prijs gesteld werd. In Amersfoortse sportkringen was het altijd nog Jan van Rhijn en wanneer iemand bij zijn voornaam wordt genoemd behoort hij altijd nog bij de populairsten onder de bevolking. Uit de toespraken kon men beluisteren, hoe zeer de notaris werd geacht om zijn eerlijkheid en onkreukbaarheid. Angst en vrees kende de overledene niet. In dit verband mag nog gememoreerd worden, dat hij zich in de mei-dagen van 1940 in Rhenen achterbleef en toen het helemaal niet meer ging, hij met zijn ei gen auto door het strijdgewoel naar het westen reed, vele brieven met meevoerend van soldaten aan het front, die hun fa milieleden het laatste nieuws wilden la ten bezorgen. Zo was hij ook als één van de eersten weer in Rhenen terug en kon nog veel redden van de eigendommen van vrien den en bekenden in zijn omgeving, waar voor zij hem altijd dankbaar zijn gebleven. Even vóór zijn overlijden had hij in Hievelaken nog een vrij langdurig onder houd gehad met de gemeentesecretaris al daar en niets wees erop bij het vertrek naar Rhenen, dat hij zich niet goed voelde Even later stierf hij tijdens het vervoer naar het Julianaziekenhuis, als gevolg van het ernstige auto-ongeluk op de rijks weg tussen Amerongen en Eist. Velen waren door dit plotseling ver scheiden getroffen. Hij ruste in vrede. Gemeente Rhenen De burgemeester van Rhenen brengt onder aandacht van belanghebbenden, dat iedere houder van een stier van acht maanden of ouder, veplicht is binnen een maand, nadat de stier acht maanden is geworden of indien de stier reeds acht maanden oud was, toen hij in zijn bezit kwam, binnen een maand na dit laatste tijdstip, aangifte te doen ter secretarie. Voorts is het aan de stierenhouder en aan de houder van een vrouwelijk rund ver boden ander dan goedgekeurde stieren ter dekking te bezigen. Dit verbod geldt niet, indien: a. de stier en het vrouwelijk rund aan de zelfde eigenaar toebehoren; Verkiezing Vorige week is in de openbare lagere school een ouderavond gehouden, waar op het hoofd der school, de heer Hulse- bos een overzicht gaf van het school leven in het afgelopen jaar. Hij bracht o.m. in herinnering dat bij het verkeersexamen drie leerlingen van de school de beste prestatie van de ge meente hadden geleverd. Voorts deelde hij mede dat het na herhaald aandrin gen weer mogelijk gemaakt is de kin deren godsdienstonderwijs te laten vol gen. Spreker hoopte dat de voortzet ting hiervan lange tijd verzekerd zou zijn. De vernieuwing van het lesmate riaal wordt voortgezet; na de invoering van een nieuwe rekenmethode zal bin nenkort ook worden overgeschakeld op Een Veenendaalse als 2e in de voor ronde neemt deel aan de demi-finale op 20 maart a.s. Hoofdstraat 51 (naast de apotheek) tel. 3184, Veenendaal. b. de stier definitief is ingeschreven in een door de commissie ter bevordering van de rundveefokkerij in de prov. Utrecht erkend rundveestamboek of wel een on derhoudsbijdrage of een getuigschrift als bedoeld in artikel 12, ondersteuning van rijkswege van de rundveefokkerij heeft verworven. Rhenen, 6 maart 1961. De burgemeester van Rhenen, L. BOSCH VAN ROSENTHAL Gemeente Rhenen VOORJAARSKEURING STIEREN De burgemeester van Rhenen vestigd er de aandacht op, dat de provinciale com missie voor de rundvee-fokkerij in de provincie Utrecht dit jaar de voorjaars keuringen, bedoeld in artikel 4 van het Utrechts Stierenreglement 1936 zal hou den op dinsdag 21 maart 1961. a. Bij de Meentschuur, 15.00 uur; b. viaduct Achterberg (B. van Dijk), 15.30 uur. Verder wordt verwezen naar de open bare kennisgevingen, die op de gebruike lijke plaatsen in de gemeente zijn aange plakt. Rhenen, 6 maart 1961. De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL Gemeente Rhenen WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat een verzoek is ingekomen van A. Jansen, h.o. fa. Jansen en Hoogsteden, wonende Berg weg 36 te Rhenen om vergunning tot het bouwen van 6 woningen aan de Ribeslaan te Rhenen op het perceel kadastraal be kend gemeente Rhenen, sectie G 1932 ged., 153 ged. en 2038 ged. en zulks met toe passing van artikel 20 der wederopbouw- wet. De eigenaren van de aangrenzenden en nabijgelegen gronden, die tegen uitvoering van bovenbedoeld bouwplan bezwaren hebben kunnen deze gedurende de periode van 6 t.e.m. 18 maart 1961 schriftelijk ter kennis van hun college brengen. Geduren de genoemde termijn liggen de op dit bouwplan betrekking hebbende stukken voor een ieder ter inzage op de gemeente secretarie, afdeling algemene zaken. Rhenen, 4 maart 1961. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, L. BOSCH VAN ROSENTHAL De secretaris, TH. VAN DE WILLIK OPENBARE RAADSVERGADERING Openbare vergadering van de raad der gemeente Scherpenzeel, te houden op dendex-dag 9 maart 1961 des avonds 7 uur ten gemeentehuize. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening; 2. Vaststelling notulen van de raads vergadering van 14 februari 1961; 3. Ingekomen stukken; 4. Voorstel tot aankoop van ±140 m2 grond van de heer G. van Setten voor vergroting van het speelterrein van de kleuterschool, als mede betegeling van het gehele speel terrein; 5. Voorstel tot vaststelling van de slotwijziging van de begroting 1960 van het bad- en zwembedrijf; 6. Voor stel tot beschikbaarstelling van de be- DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES MOOIE VITRAGE met tussenzetsel en roesje opzij VAN f 2.90 VOOR f 1.45 MANUFACTUREN 8EDDENalEWKANTEN vwNoofli GORTSTR.39 «u» nodigde gelden voor het bouwen van een semi-permanent schoolgebouw voor U.L.O. van 3 a 4 lokalen, alsmede voor de inventaris en de benodigde leermid delen van één lokaal; 7. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de exploita tie-vergoeding voor het bijzonder ge woon lager onderwijs voor 1960; 8. Me dedelingen; 9. Rondvraag; 10. Sluiting, w\ Braun electr. keukenmachine I M. Schreur, Brinkcrweg 8, Wageningen; G. Broekhuizen, Roekenslr. 1, Arnhem; J. A. Jacobs, Prinsenkade 6, Sas v. Gent; W. Blanken, Doelcustr. 54, Rijswijk; J. Vlas- tuin, Frankenslag 119, Den Haag; Philips keukenradio: T. Zaal, Gladiolenstr. 38, Wageningen; A. Riewald, K. Tuinstr. 7, Enkhuizen; Philips platenspeler: H. de Koster, Nw. Hilversumseweg 15, Bussum; Oerlemans, Gerritsl. 106, HoornArzberg theeservies: Duvivier, Arsenaalsestr. 16, Delfzjjl; H. Breitenstein, Griftstr. 64, Utrecht; Lambeek, Vrolikstr. 305, A'dam; A. Gooyaarts, Bezuidenhout 379, Den Haag; J. v. d. Heide, Reestr. 27, H'sum; Er is gezellig werk voor leuke, handige meisjes in onze winkels. Wie daar wat voor voelt, informeert maar eens in de dichtstbijzijnde AH-zaak. Philips strijkijzer: H. Visser, Vinkwijk 67, Zeddam; J. v. Asch, Beeckmanstr. 17, Aar denburg; C. Mustert, Godelindewcg 56, Naarden; R. Knuvers, Acacial. 7, Doetin- chem; Ronson aansteker: C. v. Zutphen, T. Asserstr. 4, Gouda; W. Paerel, Arcntszl. 32, Den Dolder; M. v. Oorschot, Postelstr. 4, Den Bosch; C. Schappin, Huyssensl. 53, Maastricht; Westclox Baby-Ben wekker: De Bruin, Eind 5,-Gorinchem; L. Rammeloo, Churchill weg 21, Hulst; H. v. Daatselaar, Stationsweg 15, Geldermalsen; H. Bos, Schouwtjcsl. 57, Haarlem; Parker Ball point: v. Hees, Brederostr. 22, Blerick; Dujardin, Terburghtweg 75, Oisterwijk; C. Dijkscn, v. Gatsstr. 23, Heiloo; A. v. Uden, Tollensstr. 15, Tilburg; M. 't Hooft, Corellistr. 6, A'dam; Manicure set: Verbeek, Ircncstr. 26, Poeldijk; M. Quist, Da Costastr. 64, Zwijndrecht; J. Femminck, Rozenstr. 15, Leerdam; W. Koelemey, Kastanjestr. 38, IJmuiden. In de AH- winkels treft u een complete lijst aan van de prijswin naars in uw omgeving. gendc adver tenties zorgvuldig. Vraag ook steeds een nieuwe kaart als' u in een AH-winkel komt. Eike kaart blijft alle 12 weken van het spel geldig. 10-DAAGSE SCHOONMAAK-AANBIEDING BUS 500 GRAM ZWARE, MOLTON geel bruin- wit 50x60 cm doos BRUINE OF ZWARTE HALVELITER-BUS met Zelfglanswas0""!5 AH-schuurpoeder^g^^" Siliconenwas grote doos Kastpapier Srote r°' Houten wasknijpers 15I «hg Waslijnkoord Wafeldoekjes Gele stofdoek Ei-shampoo rol 10 mtr. 35 2 stuks 69 groot formaat 39 plastic flacon 75 LE SAVON PRÉVERÉ ROYAAL STUK griJffiassaB 85 "Prijzen geld.g t/m 18 maart Mevr. M. Romviel, Meer en Boslaan 4. Heemstede, Is zeer Ingenomen met haar Braun electr. keukenmachine. 12 Opeis Rekord model 1961, 50 Siemens koelkasten (110 Itr.), 50 Erres wascombinaties, 75 Braun electrische keukenmachines, 75 Philips transistor keukenradio's, 150 Philips Mignon platenspelers, 150 Pontiac horloges (dames of heren), 300 Arzberg twaalfpersoons theeser viezen (vijftiendelig), 300 Philips lichtgewicht strijk ijzers en verder nog Ronson Cadet sigarettenaanstekers, Westclox Baby-Ben luxe wekkers, Parker ballpoint bureausets en lederen mani cure sets. Waarde: ruim f300.000.-! Vergelijk de nummers in de lijst rechts hiernaast af gebeeld met de nummers op uw AH-Kienspelkaart. Alle spelregels vindt u dui delijk en uitvoerig op de AH-Kienspelkaarten ver meld. Of u klant bent of niet u kunt geheel gratis mee doen aan het AH-Kien- spel. U hoeft niets te kopen. Let op de 6e AH-Kienspel-advertentie - vandaag over een week in dit blad. (81) Naarmate Aram verder ging werd de licht plek duidelijker en tegelijkertijd drong er een eigenaardig, zwak geruis tot hem door. Reeds begon een frisse wind hem in het gezicht te waaien en nog honderd schreden verder kon hij de fakkel doven. Een ogenblik later stond hij, ogenknipperend tegen het helle daglicht, in de buitenlucht op een klein rotsplateau, bezaaid met enorme rotsblokken. En op geringe afstand, diep onder hem ruiste de zee! Doch Aram had nauwelijks oog voor dit alles. Als gehypnotiseerd hechtten zijn blikken zich vast aan de roerloze gestalte, die vlak bij de uitgang van de gang op de rotsen lag, met een dolk tussen de schoudei-bladen. Vervuld van een angstig voorge voelen, liet Aram zich naast de dode op de knieën vallen. Een enkele blik was voldoende om hem te overtuigen: het was niemand anders dan Lom! Lom, de enige, die wellicht in staat was geweest hem dichter bij de oplossing van het raadsel te brengen. (Wordt vervolgd) (Vervolg van pag. 1) 'im\ De jongen vertelde echter precies het zelfde verhaal als verdachte S. Het licht was nog geel geweest en niet rood toen de auto van verdachte de streep passeer de. Op grond van de verklaring van de agent en van het ambtsedig proces-ver baal achtte het gerecht de overtreding echter toch bewezen. Conform de eis werd het 20,— of 4 dagen voor S. ■8- Aan S. uit Steensel werd onlangs voor het Wagenings kantongerecht tenlaste ge legd, dat hij met zijn vrachtauto op de Lunterseweg te Ede een andere wagen was gaan passeren, terwijl hij zelf reeds door een personenauto werd ingehaald. De bestuurder van deze laatste, S., stam boekhouder te Lunteren, was naar links uitgeweken en vervolgens in de berm te gen een boom gebotst. Als getuigen werden nu gehoord S. en de bestuurder van de door de vrachtauto ingehaalde personenwagen, De V. uit Utrecht, die de klap gehoord had en ver volgens het kenteken van de vrachtauto opgenomen had. Veel kon De V. echter niet over het ongeval en hetgeen daaraan voorafging vertellen daar alles zich achter hem had afgespeeld. De getuige S. verklaarde, dat hij vrij wel naast de vrachtwagen was geweest toen deze naar links was gekomen. Als gemachtigde voor de niet verschenen verdachte S. trad mr. Kuyper op, die het ditmaal bijzonder makkelijk had. De ver dediging kostte hem geen woord, want de officier achtte, daar de verklaring van S. uit Lunteren niet door andere getuigen ondersteund werd, het bewijs niet gele verd. 1-Iij eiste vrijspraak en rechter v. d. Brand ging hiermee akkoord. ■fr L., fabrieksarbeider te Ederveen, moest voor 't Kantongerecht te Wageningen ver schijnen omdat hij op de Klomperweg te Lunteren met zijn personenauto de maxi mum snelheid overschreden had met niet minder dan vijfentwintig kilometer. Ik was wat aan de late kant en reed hard om nog op tijd op mijn werk te komen, verdedigde L. zich. Dat is geen argument, vond de rech ter, dan had u maar eerder van huis moe ten gaan. Eis 35,— of 7 dagen. U hebt van mijnheer de officier een schikkingsvoorstel gehad van 60,—. Waarom hebt u dat niet betaald? wilde rechter v. d. Brand weten. Ik had er toen het geld niet voor, antwoordde verdachte. Maar u had wel een auto voor uw plezier? vroeg mr. v. d. Brand verder. Toen ik die gekocht had was al het geld op, onthulde L. Het vonnis luidde hierop 50,of 10 dagen. Het rijden boven de maximum snel heid is een grove fout, die nog door te veel automobilisten gemaakt wordt en daarom streng bestraft moet worden, be sloot de rechter.

De Vallei | 1961 | | pagina 2