Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Op 11 maart 1901 ging „de kogel door de kerk" Voor de KANTONRECHTER MULDER Nieuws uit de omgeving Ds. Jac. Vermaas geen lid meer van Breed Moderamen Houten woning tot de grond toe afgebrand ACHTERBERG Duitse autozwendel vindt ontknoping in Veenendaal AMERONGEN SCHERPENZEEL OVERBERG Wat nu weer RENSWOUDE Agenda 35 jaargang WOENSDAG 15 MAART 1961 Nr. 21 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Bij het 60-jarig jubileum van „Prins Hendrik' Geen notulen Kleine jongens? Eerste kievitsei in Veenendaal ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN De viering De zaak Prof. Smits GEMEENTEWERKEN RUIMDE KRAAIEN-WONINGEN OP Aandenken voor Jacob Septer Tragisch ongeval op Nieuweweg Zondagavond Brandalarm! D.S.-Harmonie weer naar Bloemencorso D.S.-AMATEURS ZETTEN HUN BESTE BEENTJE VOOR Toneelavond G.V. Excelsior zeer geslaagd VOORJAARSBODEN GEHUURDE WAGENS MET VALSE PAPIEREN DOORVERKOCHT GECONTROLEERD „Accordeonette" gat tweede uitvoering Algemene ledenvergadering Groene Kruis Redaktle en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktle: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bö de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprjjzcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Om in de sfeer te blijven van de jubilerende Veenendaalsc schietvereniging „Prins Hendrik", zou men kunnen zeggen dat zestig jaar geleden om precies te zijn op 11 maart 1901 de kogel door de kerk ging, oftewel op die datum werd de oprich ting van de schietvereniging een feit. Behalve dat „Prins Hendrik" tot de oudste vereniging van onze plaats gerekend mag worden, is er, wat de activiteiten betreft, zelden of nooit aan de weg getimmerd. Slechts af en toe kwam men in de publici teit maar dit heeft niet verhinderd dat er tussen de leden een hechte band bestaat waarop menig andere vereniging een tikkeltje jaloers zal zjjn. Het enige feit, waaruit voor de onweten de medemens op te maken viel dat Vee nendaal een schietvereniging bezat, waren de knallen die in de zomer eenmaal per week de landelijke stilte in de buurt van het Bergbad verstoorden. Ongeveer recht tegenover het zwembad, bergopwaarts, ligt n.l. de schietbaan van de vereniging verscholen tussen het den- negroen, en.... eveneens zestig jaar in gebruik. De huidige secretaris, de heer W. Kroes- bergen, kan u vertellen dat de vereniging op 11 maart 1901 is opgericht, maar om iets naders over de geschiedenis van Prins Hendrik te vertellen, moet hij een sprong maken van tien jaar. Deze tien jaar zijn ook voor hem een gesloten boek want men heeft slechts de notulen vanaf 1911. Uitgaande van dit jaartal blijkt dat het ledental altijd stabiel is geweest het schommelt zo tussen de 30 en 50. In de loop der jaren heeft men een respectabel aantal prijzen geschoten. Om enig idee te krijgen: men heeft nu nog ongeveer 350 medailles, een kleine 40 bekers en een vijftigtal kransen. Het werkelijke aantal is veel hoger maar helaas is dit niet pre cies vast te stellen, omdat in 1940 de prijzenkast is verbrand. In de zomermaanden wordt op de schietbaan met scherp geschoten. De geweren krijgt men in bruikleen van het leger, terwijl men 's winters om in conditie te blijven binnen traint met vuurbuksen. De serieuze beoefening van deze hobby heeft in die zestig jaar tal van voortref felijke schutters voortgebracht. In 1906 bijvoorbeeld ging men naar een landelijke schietwedstrijd in Barneveld waar enkele „broekjes" van amper 16 jaar het presteerden om een eerste prijs in de wacht te slepen. De vreugde hierom werd nog groter toen een paar baan-organisa- toren vroegen „wat die kleine jongens op de baan moesten doen". „Kleine jongens?" zeiden ze bij Prins Hendrik en toen De burgemeester van Veenen daal heeft het eerste kievitsei. Loco-burgemeester Ant. de Rui ter kreeg het zaterdagmorgen aangeboden. Het ei was gevonden door de 18-jarige Gerrit van de Haar, Prins Bernhardlaan 38 en de 14-jarige Gerard van Geeren- stein, Stationsstraat 75, die er spoorslags mee naar de gemeen tesecretarie togen en daar loco burgemeester Ant. de Ruiter aan troffen, die hen onmiddellijk te woord stond. Vreemd genoeg was het weer een „Edes" ei. Het werd n.l. ge vonden in de omgeving van de Zuiderkade, op grondgebied van de gemeente Ede. De vinders zijn evenwel thans inwoners van Vee nendaal. ZEIST Bij een familie aan de Noord- weg zijn vorige week twee kleuters in een teiltje met heet waswater terecht geko men. Het 5-jarige meisje en 3-jarige jon getje werden met ernstige brandwonden overdekt. Het drama speelde zich af ach ter de rug van de moeder die in de keu ken pannekoeken stond te bakken. Even tevoren had zijn het teiltje wasgoed van het vuur gezet en op de grond geplaatst. BENNEKOM: Door de stichting Prote- stands Christelijk Streekziekenhuis is het initiatief genomen tot oprichting van een verpleegsterschool. Men hoopt hiermede het steeds urgenter wordende probleem om in ziekenhuizen over voldoende ver pleegsters te beschikken, nader tot een oplossing te brengen. EDE Met ingang van vorige week vrij dag is door het bestuur van de Edese hengelsportvereniging de Kreelse plas ge sloten verklaard voor het beoefenen van de hengelsport. Dit besluit is genomen in verband met een extra visuitzetting. ASSURANTIEKANTOOR KCBKEWUK 167 Ttl.5000'V££NENO*Al Gevolmachtigde van de Insurance Company of N<rth America heel argeloos „O die die hebben net de eerste prijs gewonnen!" De jubilerende vereniging is aangeslo ten bij de Schietkring „De Gelderse Val lei" en wist de prestaties zover op te voeren, dat deelgenomen kon worden aan het landskampioenschap. De laatste jaren heeft de vereniging een gevoelig verlies geleden door het over lijden van verschillende leden. Het ken merkende is nl. dat schutters van „Prins Hendrik" ook al kunnen zij niet meer ac tief aan de sport deelnemen, toch hun vereniging trouw blijven. Dit 60-jarig jubileum wordt uiteraard gevierd. Vanavond is een een receptie tot half negen in hotel De Korenbeurs met daarna een gezellige avond voor de leden. üp het programma staat eveneens een schietwedstrijd voor alle leden van de Kring, welke in de laatste week van juni gehouden zal worden. Het huidige bestuur bestaat uit voor zitter C. v. Amerongen, seer. W. Kroes- bergen, penningmeeser J. Boogaard en overige bestuursleden G. Hardeveld, C. Hardeveld, G. van Beek en M. van Beek. Enige tijd gele<len stond in enkele dagbladen onder de rubriek „Kerkelijk nieuws" een klein bericht, waarin bekend gemaakt werd dat de Ned. Herv. pre dikant, ds. Jac. Vermaas uit Veenendaal, als protest tegen de wijze waarop het Breed Moderamen meende te moeten handelen in de zaak Prof. Smits, het lid maatschap had neergelegd. Hoewel de zaak Smits reeds geruime tijd het onder werp van gesprek is in kerkelijke kringen, heeft ds. Vermaas in het januari nummer van „De Waarheidsvriend" nogmaals uitvoerig zijn standpunt weer gegeven. - V - Y v De Veenendaalse jongen Jacob Septer, Dükstraat 78 de enige inwoner van Vee nendaal die op 6 september 1948, is ge boren heelt van het bestuur van de plaatselijke vereniging „Oranjedag" een praentig aandenken gekregen aan zijn af vaardiging naar de manifestatie bij het paleis fluit ten Bosch. Zoals bekend vond deze manifestatie plaats in verband met het 12'/r-jarig re geringsjubileum van H.M. Koningin Ju liana en werd o.a. Jacob Septer namens de gemeente Veenendaal afgevaardigd. Bij zijn terugkeer op maandag 6 maart j.l. werd hij 's avonds bezocht door het be stuur van de vereniging „Oranjedag" dat prachtig horloge aanbood. Dat Jacob met hem, als herinnering aan dit feit, een deze verrassende geste in zijn schik was, behoeft geen nader betoog. TWEETAL CHR. GER. KERK (BEATRIXSTRAAT) In verband met het voorgenomen ver trek van Ds. W. Heerma naar Nunspeet heeft de kerkeraad van de Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat, de volgende Chr. Ger. predikanten op tweetal staan: Ds. T. Brie- nen van Mussel en Ds. M. W. Nieuwen- huijze van Amsterdam-West. Uit deze overduidelijke en puntig ge stelde uiteenzetting blijkt, dat tijdens de laatste zitting van de Generale Sy node besloten is, aan prof. P. Smits de rechten van emeritus-predikant in de Hervormde Kerk niet te ontnemen. Ds. Vermaas schrijft hierover o.m.: „Prof. Smits is de man die ge schreven heeft, dat hij niet gelooft in het Lam Gods, dat de zonde der wereld wegdraagt, dat we het vraaggebed achter de rug hebben en dat hij niet instemt met „ge hoorzaamheid aan de H. Schrift". In zijn uitingen heeft hij zo duide lijk de fundamenten der kerk, het hart der zaak aangetast, dat hier over waarlijk niet breedvoerig ge discussieerd behoeft te worden". Volgens deze predikant mag en kan dit in een kerk geen dag langer getole reerd worden. Ds. Vermaas zegt dan ook direct voorgesteld te hebben - toen deze zaak bij het Breed Moderamen ter tafel kwam - prof. Smits zijn rech ten te ontnemen. „Dit voorstel heb ik bij volgende behandelingen telkens herhaald", zo schrijft de predikant. „Toen het Breed Moderamen hiertoe niet wenste over te gaan heb ik uit drukkelijk uitgesproken, dat het Breed Moderamen hierin niet han delde in gehoorzaamheid aan de Heilige Schrift, maar zelf de be langen en de waardigheid der kerk ernstig heeft geschaad". Ds. Vermaas verklaart voorts niet voor het lidmaatschap te hebben be dankt „omdat ik mijn zin niet kon krij gen, maar omdat ik een beleid dat zo zeer in strijd geacht moet worden met de roeping van de ganse kerk, in de kring van het Breed Moderamen niet langer mee kan maken". Ook van de hand van de redacteur van dit blad, Prof. Dr. J. Severijn, wordt in een artikel onder de kop „Niet competent" scherpe kritiek geleverd op het beleid van zowel de Synode als het Breed Moderamen. „Indien zij een zo duidelijk sprekend geval met een zo duidelijke kerkorde- lijke situatie als hier zich heeft voor gedaan, niet aangrijpen, geven zij een duidelijk bewijs van incompetentie om de kerk te regeren. Het Breed Modera men omdat het de aangewezen weg niet heeft gevolgd en de Synode omdat ze het Moderamen niet tot de orde heeft geroepen en handelend is opgetreden", aldus Prof. Severijn. Een hoog boven de bomen rondcirke lende kraaienkolonie heeft vrijdagmid dag met lede ogen moeten toezien hoe mannen van de Dienst Gemeentewer ken met behulp van de ladderwagen hun met zoveel zorg opgebouwde nesten uit de bomen aan het Stationsplein verwijderden. In totaal heeft men circa tien nesten uit de boomtoppen gestoten, maar dat de vogels zich bij deze dramatische maatregel zonder meer neerleggen, wordt niet verwacht. Integendeel, er wordt op gerekend dat de vogels met hernieuwde ijver (en zonder premie) de woningbouw terhand zullen nemen, zo dat de ladderwagen nog wel eens vaker dienst zal moeten doen. Het motto van Gemeentewerken is dan ook „de aanhouder wint", waarbij de zo langzamerhand tot het dorpsbeeld behorende kraaienkolonie ongetwijfeld het loodje zal moeten leggen. De 61-jarige v. E. uit Overberg is zaterdagmorgen, toen hq op de Nieuweweg fietste, door een hartver lamming getroffen en ter plaatse over leden. De houten woning van de alleenwonende, 78-jarige Manus v. d. Kraats aan de Batterijen te Veenendaal is zondagavond omstreeks acht uur in een mini mum van tijd tot de grond toe afgebrand. Zowel woning als inboedel werden een prooi der vlammen, ondanks het feit dat de brandweer spoedig ter plaatse was. De Harmonie van de Kon. Scheepjes- wolfabriekcn heeft wederom de vereren de uitnodiging ontvangen om het Bloe mencorso op 22 april a.s. muzikale luister bij te zetten. Verder zal de Harmonie deelnemen aan een Zomeravondfeest in Alphen a. d. Rijn, dat op 1 juli a.s. plaats vindt. Voor de maand september heeft de Harmonie een uitnodiging geaccepteerd voor een oogst- corso in Tiel. Momenteel is men nog in onderhandeling met organisatoren van muziekfeesten in Almkerk en Landsmeer. Toen de brandweer bij de plaats van de brand arriveerde, was het bijzonder moei lijk hulp te verlenen omdat het huisje in moesassig gebied staat. De hevig geschrok- „The Rubies" o.l.v. J. Mahulette oogstten met hun optreden bijzonder veel succes. Bij de Kon. Scheepjes wolf abrieken zijn op 2 en 9 maart j.l. een tweetal zg. can- tine-avonden gehouden, onder het motto „Amateurs zetten hun beste beentje voor" waarvoor van personeelszijde grote be langstelling bestond. Het programma van beide avonden be stond voornamelijk uit zang, muziek, pan tomime en meer dan eens werden uitste kende prestaties geleverd. Het idee tot het houden van dergelijke avonden is afkom stig van de Kantinecommissie. Gezien de resultaten ligt het in de bedoeling deze avonden in de toekomst te herhalen. ken van de Kraats probeerde nog met emmers water iets te redden, maar het vuur greep zo snel om zich heen, dat zelfs de brandweer zich hoofdzakelijk beper ken moest tot nablussen. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duistr. De brand trok op dit uur grote publieke belangstelling. De toneelavond van de gymnastiekver eniging „Excelsior" is een zeer geslaagde avond geworden. De voorzitter van deze vereniging sprak de aanwezigen toe, waar onder de heer G. van Gesink, wethouder van onderwijs en verschillende afgevaar digden van plaatselijke verenigingen. Hij gaf een kort overzicht over het af gelopen jaar en sprak zijn verheuging uit over het feit, dat de materieelpositie der vereniging belangrijk verbeterd was, dank zij de medewerking van diverse instanties en de bevolking. De vereniging heeft van de gemeente Rhenen de beschikking ge kregen over een brug met ongelijke leg gers, terwijl zij van het provinciaal anjer fonds, ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan een subsidie van 700,— ontving voor aankoop van materiaal. Ook heeft zij dankzij de medewerking van de bevol king een prachtige evenwichtsbalk aan kunnen schaffen. Spreker bracht dan ook dank voor al deze medewerking. Daarna trad de to neelgroep van de Chr. Zangvereniging „Eben-Haëzer" voor het voetlicht met het toneelspel in drie bedrijven „De Zon te gemoet". Dit prachtige dramatische spel brachten deze spelers op voortreffelijke wijze. Het aanwezige publiek, was zeer voldaan en bracht de spelers een warm appleus voor het gebodene. De voorzitter bracht dank aan de spelers en alle mede werkers en deed een beroep op de aanwe zigen „Excelsior" ook in de toekomst te blijven steunen. ,k Liep in de vroege februariavond, de zon was juist aan 't ondergaan, daar vingen in de hoge, kale olmen wat spreeuwen zacht hun lenteliedje aan. Stil kwetterend eerst, dan schuchter wagend, heel zoete toontjes, een teer haaltje, licht en vragend. De vreugde kwam mij in het hart gesprongen, en 'k ging mijn weg met lucht'ger tred. 'Lot plots, wat verder, in de stille tuinen een teder wijsje zacht werd ingezet. In 't hoogste topje van de populieren was blij een merel deze voorjaarsdag aan 't vieren! Heel teer en ijl, met lieflijke geluidjes, zacht kwelend en ontroerend schoon, zat in zichzelf dat lentekind te zingen en te genieten van zijn eigen toon. Verheugd van hart ben ik naar huis gegaan, en zag de wereld weer met blij der ogen aan! A.H. Van de K., caféhouder te Wagenin- gen, en Van E., student te Wagenin- gen, stonden vrijdag naast elkaar voor de balie van het Wagenings kanton gerecht. Van de K. omdat hij na twaalf uur nog bezoek in zijn café had gehad en Van E. omdat hij zich na sluitings tijd in het café van Van de K. had bevonden. Van E. is een vriend van mün zoon, die de volgende dag in dienst zou gaan. Hij kwam daarom 's avonds omstreeks elf uur nog even aanlopen en is toen wat blijven biljarten en de tijd vergeten, vertelde Van de K. Eis tegen Van de K. 10,- of 2 da gen, vonnis 5,- of 1 dag. Eis en von nis tegen Van E. 5,- of 1 dag. E., metselaar te Wageningen, reed op 3 december I960 zo onvoorzichtig en onoplettend over de Grebbeweg te Rhenen, dat hij met zijn auto met aan- hangwagen achter tegen een goed ver lichte, geparkeerd staande vrachtauto botste, waarvan de bestuurder bezig was een lekke band te verwisselen. Het gebeurde 's morgens kwart voor acht en het was dus nog scheme rig, vertelde verdachte. Je hebt dan niet zo veel aan je eigen koplampen. De achterlichten van de vrachtauto brandden wel, maar ik heb ze niet ge zien. Bovendien stond de vrachtauto notabene nog goed rechts van de weg en bij een lantarenpaal, vulde de offi cier aan. Desondanks vloog u er op een recht stuk weg met een snelheid van 80 km pardoes bovenop. Een mede-inzittende van E. was bij de botsing ernstig gewond en het was nog steeds niet zeker of hij wel geheel zou herstellen. Verdachte was dan ook maar op het nippertje ontkomen aan een vervolging wegens het toebrengen van lichamelijk letsel door schuld. De eis luidde 100,- of 20 dagen en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. Ik reed maar 60 km en geen 80, protesteerde verdachte. In ieder geval hebt u bijzonder onvoorzichtig gehandeld, besloot de rechter. Vonnis 100,- of 20 dagen. Op 19 oktober kwamen op de Miel- weg te Lunteren een vrachtauto, be stuurd door B. en een bestelauto, be stuurd door bakker B., beiden uit Lun teren, met elkaar in botsing, waarbij de bestelauto nog al zwaar werd be schadigd. De vrachtautobestuurder zou teveel links gehouden hebben - het gebeurde in een onoverzichtelijke bocht van de vrij smalle weg - en bakker B. zou, gelet op de situatie, een te hoge snelheid gevoerd hebben. (Zie verder pagina 2) De politie is momenteel intensief bezig met de ontrafeling van een Duitse auto zwendel, welke zich grotendeels in Veenendaal heeft afgespeeld. Voor zover bekend zyn door een autohandelaar hier ter plaatse, welke overigens volledig te goeder trouw was, een vijftal Duitse auto's gekocht en doorverkocht die in Duitsland waren verduisterd en voorzien van valse papieren. O.a. waren dat een Mercedes, een Opel- Kapitan, een Opcl-Record en een Volkswagen. De zaak kwam aan het rollen toen maan dagavond een vijftal Duitsers, o.w. de eigenaar van de bewuste auto's in Vee nendaal arriveerden en de politie verzoch ten de doorverkochte autos op te sporen en terug te geven. Uit het hierna gedane onderzoek bleek dat de Veenendaalse autohandelaar L. reeds begin januari enkele auto's had ge kocht van een Duits persoon. Omdat er van de vijf aangeboden wagens enkele waren waarvan de prijs aan de lage kant JEUGDKOREN GAAN OPERETTE OPVOEREN De beide jeugdkoren van het Christ, ge mengd koor Asaf hebben op het ogenblik een operette in studie, welke op zaterdag avond 25 maart a.s. in het Clubhuis op gevoerd zal worden. Het is de bekende operette Repelsteeltje, een zangspel dat samengesteld is uit een aantal veel ge hoorde melodieën. CESCENDO GEEFT UITVOERING IN AMERONGEN De Leersumse accordeonvereniging komt zaterdagavond a.s. naar Amerongen in het Clubhuis haar winteruitvoering geven. Dit gezelschap dat al een aantal jaren achtereen ook Amerongen bezoekt heeft hier een kern van vaste bezoekers ge kregen. Het is niet alleen accordeonmu- ziek dat gebracht wordt, er zal ook een kinderkoor optreden. Na de pauze brengt de toneelvereniging NAO uit Veenendaal het spel de Rattenval ten tonele. was, vermoedde de handelaar dat er iets niet safe was. Hij verzocht de plaatselijke politie een controle in te stellen, alvorens te kopen, hetgeen ook inderdaad geschiedde. De papieren van de twee wagens die de politie toen controleerden bleken volledig in orde te zijn. Voor een der de auto ging de handelaar om zeker van zijn zaak te zijn zelfs naar de grens waar in het bijzijn van de com mandant Kon. Marechaussee verklaard werd dat alles in orde was. Pas later zou blijken dat de meeste au to's in Duitsland gehuurd waren, vervol gens van valse papieren voorzien en op deze wijze in Veenendaal verkocht naar verschillende plaatsen. Zeer merkwaardig is overigens dat de Duitse autohandelaar die wagens verhuurd had, pas vorige week aangifte deed, al hoewel zijn auto's reeds geruime tijd ver duisterd waren. Zoals gezegd, is de po litie thans bezig licht in deze zaak te brengen. AUTO VERLOOR LADING Een 12-tons vrachtauto van Malkenhorst uit Barneveld, beladen met tot balen ge perste houtkrullen en bestuurd door de heer V. d. B. uit Barneveld, verloor za terdagmiddag in de Dorpsstraat bocht Holevoetplein-Dorpsstraat zijn gehele lading. Gelukking was er op dat moment geen ander verkeer ter plaatse anders waren de gevolgen niet te overzien ge weest. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Tüdc;« dc bezichti ging van het nieuwe bedrijfspand van de N.V. Hamcbo werd de waarnemend-bur gemeester L. Bosch van Rosenthal (r.) rondgeleid door een zeer charmant per soneelslid. Geheel links wet houder K. de Bonte. Zie verslag 2e blad pag. 1. Ook de tweede uitvoering in dit seizoen van de Overbergse muziekvereniging „Ac cordeonette" welke zaterdagavond in de Osseuoerg werd gegeven, mag bijzonder geslaagd genoemd worden. JNadat de heer A. Hasselaar een kort welkomstwoord had gesproken, bestond het eerste deel van de avond voorname- Iijk uit zang en muziek. Onder leiding van A. v. d. Klift bracht het acht man sterke Accordeonette diverse vrolijke marsen en walsen ten gehore, afgewisseld met zang van de heer Nagel. Na het muzikale gedeelte bracht de to neelvereniging NAO uit Veenendaal het spel „De Rattenval" op de planken. De twee moeilijkste rollen die van mevr. Romke en haar man Aart Romke wer den op zeer goede wijze vertolkt door resp. mevrouw Drost en J. v. d. Weerdhof. Ook de vrolijke noot in het spel ont brak niet want daar zorgde. J. Roelofsen als Frans Romke wel voor! De vele aan wezigen gingen tegen het middernachte lijk uur volduan huiswaarts. Op maandag 20 maart a.s. zal in het wijkgebouw van het Groene-Kruis de jaarlijkse algemene ledenvergadering wor den gehouden. Op de agenda staat o.a. het verkiezen van een nieuw bestuur. Het is gebruikelijk, dat op deze verga deringen de meeste leden verstek laten gaan. Ter bevordering van de volksge zondheid is het zeker gewenst, dat alle leden (ongeveer 400) deze vergadering bij wonen. Zij kunnen dan tevens kennis ne men van het vele werk, dat door deze ver eniging wordt verzet. -8- De beroemde Spaanse voetbalclub Real Madrid heeft een verzekering afgeslo ten voor zijn verzameling bekers en trofeeën. -8- In Natal zijn bij een botsing tussen twee stammen, waar gevochten werd met assegaaien en stokken, twaalf Zoe- loe's gedood. -8- Volgens wetenschapsmensen bedraagt het aantal haren op een menselijk hoofd 1 200.000. -8- Leerlingen van een meisjes-internaat in Frankrijk zijn in staking gegaan, omdat zij de voorschriften verouderd vinden. -8- Twee Italiaanse arbeiders hebben in een grot een schat gevonden van onge veer 110.000 gulden. -8- Het aantal werklozen in de V.S. is vorige maand gestegen tot 5.705.000! ■8- De Engelsen hebben een nieuw vlieg tuig dat binnen een minuut in de lucht kan zijn en uitgerust is met radar. -8- Volgens de West-Duitse president zijn er van de 500.000 joden die in 1933 in Duitsland woonden, er niet meer dan 30.000 overgebleven. -8- Louis Armstrong zal in de herfst een tournee maken door de Sowjet-Unie. JAARVERGADERING N.C.V.B. De jaarvergadering van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Rens woude, zal worden gehouden op woens dag 15 maart. Na de jaarverslagen van de secretaresse en de penningmeestersse volgt declamatie door mevr. M. J. Jansen-Smit. VEENENDAAL Woensdag 15 maart: Oriëntatierit MAC Veenendaal, start 7.30 uur. La Montagne. Receptie Schietver. „Prins Hen drik" 7.30 - 8.30 uur in hotel De Korenbeurs. Donderdag 16 maart: Jaarvergader. N.C.V.B. in Tref punt. Vrijdag 17 maart Opening Ritmeester Schaak- tournooi 6.45 uur. RHENEN Woensdag 15 maart: Jaarvergader. Brandweer Rhe nen in Wapen van Hardebroek. Donderdag 16 maart: Bazar Roode Kruis van 2-5 en 7-10 uur in Irene. RENSWOUDE Woensdag 15 maart: Jaarvergader. N.C.V.B. in Re- hoboth. OVERBERG Woensdag 15 maart: Jaarfeest Jeugdver, in Ossen- berg. H00FDSTR.5I - TEL 3184-VEENCNDRO

De Vallei | 1961 | | pagina 1