Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Weer geen overleg bij vast stelling schoolvakanties D e Wereld van WEEK-tot-WEEK MINSTENS DRIE W. J. Schoemaker met goud onderscheiden r WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Voldoening in België over harde gulden Rumoer bedierf feestavond C.J.B.T.B. ELST AMERONGEN Jeugdverenigingen in Overberg hielden gezamenlijk jaarfeest Agenda 35 jaargang VRIJDAG 17 MAART 1961 Nr. 22 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Alleen AMERONGEN kent „onderlinge samenwerking" Ook in Rhenen Een uitzondering Geen moeilijkheden 40 jaar in dienst bij D. S. v. Schuppen Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Kind liep tegen auto AUTO KEERDE IN DE MIST WAARDE 27,50! 5 MV 083236 Revaluatie: Klap voor grensstreek? RENSWOUDE „Schipper naast God" Schoenen en Landbouw: SCHOONMAAK Behang 1961 Waterverf plastic Fa. J. F. Tak 551. .H00FD5TR 91 VEENENDAAL Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lünen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprüzcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Ondanks het feit dat vorig jaar zomer het Kindervakantiewerk bijna geen door gang kon vinden omdat de vakantiedata van de scholen zo sterk uiteenliepen èn ondanks de hierna gedane belofte van de zijde van de schoolhoofden dat men voor de vakanties 1961 een uniforme regeling zou proberen te treffen, is er dit jaar weer geen overleg gepleegd bij de vaststelling van de schoolvakanties. Dit betreurens waardige verschijnsel is overigens niet alleen in Veenendaal te constateren men kan het helaas ook in de omliggende plaatsen met uitzondering dan van Renswoude waar maar èèn school is en Amerongen dat in dit verband ten voorbeeld gesteld kan worden, omdat hier altijd overleg gepleegd wordt. Een goed antwoord op de vraag waarom dit niet mogelijk is, blijkt moeilijk te geven. Het wachten is waar schijnlijk op de man of vrouw die alle beginsel-barrières doorbreekt en alle school besturen c.q. schoolhoofden om de vergadertafel weet te krijgen. Als liet grote voor deel dat men ziet in een unanieme regeling, wordt genoemd het feit dat in de talrij ke gezinnen waar kinderen verschillende scholen bezoeken dan in dezelfde periode vakantie hebben. Bovendien is een doeltreffender vakantiespreiding welke ook van overheidswege voorgestaan wordt mogelijk. Dc situatie in VEENENDAAL is om te beginnen zodanig, dat er minstens drie verschillende data zijn waarop de scholen met vakantie gaan. De Open bare Lagere Scholen bijvoorbeeld heb ben vakantie van 8-7 tot 14-8, de Chr. Nat. Scholen van 17-7 tot 15-8, de Herv. Scholen van 17-7 tot 21-8 en de Herv. Uloschool van 15-7 tot 2-9. Het is maar zo een uittreksel waar- echter overduidelijk uit blijkt dat iede re school-groep weer een aparte rege ling heeft. Het Kindervakantiewerk is ditmaal niet zo erg in het nauw gedre ven als vorig jaar, temeer daar de Bouwvakken-vakantie ongeveer gelijk valt met die van de fabrieksvakantie. De grote fabrieksvakantie 1961 valt n.l. in de periode van 22 juli tot 2 augus tus, met dien verstande dat de siga- renindustrie een iets langere vakan tie heeft, n.l. tot 7 aug. Mede op advies van dc Stichting Recreatie is de va kantie voor de Bouwvakken in deze sector gesteld op 24 juli tot 6 aug. Dezelfde Stichting Recreatie heeft ook aan alle gemeente- en schoolbe sturen een advies gezonden met be trekking tot een juiste spreiding van de schoolvakanties - een advies dat door het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen wordt aan bevolen. Eenkeie schoolhoofden verklaarden dat zij nooit benaderd zijn om te komen tot een gezamenlijke regeling. Integen deel, men verweet een anders georiën teerde groep op eigen houtje de vakan tie vastgesteld te hebben, „zodat wij in februari niets anders konden doen dan zelf de vakantie te bepalen". Weer andere hoofden zeiden, indien no dig, alle medewerking te willen verle nen, „maar er heerst bij de scholen blijkbaar geen eenstemmige mening". Een uniforme vakantie-regeling schijnt ook in RHENEN en ELST tot de onmogelijkheden te behoren. Om even een klein voorbeeld te noemen: in Eist gaat de Openbare Lagere School op 22 juli met vakantie een week later als de Chr. Lagere School, terwijl bei den ook weer met een week verschil beginnen! En ongeveer hetzelfde beeld geven de scholen in de stad Rhenen. Dat het wél mogelijk was om alle maal gelijk met vakantie te gaan is tot vorig jaar gebleken. Tot die da tum hielden alle scholen zich aan dezelfde richtlijnen, maar toen vo rig jaar de Chr. scholen hiervan afweken, was het gebeurd. Naar de mening van gemeentelijke autoriteiten moet dit gezocht worden in het feit dat men van oudsher de au gustusmaand als dé schoolvakantie- maand aanmerkt. De Stichting Recre atie die daarentegen landelijk gezien een gelijkmatige spreiding van vakan ties voorstaat wil voor dit deel van Nederland meer het accent leggen op de maand juli. „Er zijn legio argumenten, vv.o. zeer zeker steekhoudende, maar als ieder een wilde meewerken, zou men tot een veel efficiënter en meer aanvaardbare oplossing kunnen komen", zo werd ge zegd. Wat de vakanties van het bedrijfs leven betreft, deze zullen wel zo onge veer aansluiten met die van Veenen daal, maar ook hieromtrent is geen de finitieve regeling getroffen. De bak steenindustrie (steenfabrieken) heeft dezelfde vakantie als de Bouwvakken. Uitzonderingen bevestigen de regel, zo luidt het gezegde en de hier bedoel de uitzondering vormt AMERONGEN waar men althans in dit opzicht, geen „verdeeldheid" kent. „Waarom zouden we", betoogde het hoofd van een Lagere School, „we zijn op de wereld om elkaar te helpen en het is onze scholen nog altijd best be vallen dat we gelijk met vakantie gaan. De kinderen komen gelijk thuis en moeten gelijk naar school - vriendjes of vriendinnetjes komen niet een week of paar weken alleen te lopen en ook voor de ouders lijkt het me gemakke lijk". Dat men in andere plaatsen dit niet kon bereiken werd min of meer toege schreven aan het eigenbelang dat zo vaak een te grote rol speelt. RENSWOUDE kent helemaal geen moeilijkheden op het gebied van de vakantiespreiding. Dit landelijke dorp je heeft slechts één school, die de kin deren op 13 juli met vakantie stuurt en op 14 aug. weer opneemt. Resumerend is het toch wel verwon derlijk dat op dit gebied in de Gel derse Vallei zo weinig samenwerking bestaat. Met een beetje goede wil moet het toch mogelfjk zijn om althans wat de begindatum betreft tot een gelijke regeling te komen. In de kantine van de Kon. Scheepjeswolfabrieken heeft woensdagmorgen de huldiging plaats gevonden van bedrijfsleider W. J. Schoemaker die op deze dag het feit herdacht veertig jaar bü genoemd bedrijf in dienst te zijn geweest. Ter gelegenheid hiervan werd de jublilaris, bü monde van loco-burgemeester Ant. de Ruiter, de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. De huldiging vond plaats in tegenwoor digheid van leden van de Ondernemings raad en afdelingschefs van kantoor en fa briek. Als eerste werd het woord gevoerd door één der directieleden, de heer W. A. Frederikse. Deze noemde het jubileum van de heer Schoemaker een mijlpaal om bij stil te staan. Nadat dhr. Schoemaker een Han delsschool had doorlopen, werd hij in 1921 administratief employe bij D.S. v. Schup pen. Deze functie bekleedde hij enkele ja ren, totdat de toenmalige directie hem uit zond naar Engeland om een textielschool te bezoeken. Hier verbleef de jubilaris een jaar en bij zijn terugkomst in het bedrijf te Vee nendaal werd hij als bedrijfsleider aan gesteld. „U hebt uw werk altijd met veel animo en plezier gedaan", aldus de directeur. „Voor u was nooit iets teveel. Uw toe wijding en strikte eerlijkheid zijn voor treffelijke eigenschappen, waardoor uw werkzaamheden al die jaren voorbeeldig zijn geweest." Als blijk van erkentelijkheid bood de di recteur hem een 12-delige encyclopedie plus een couvert met inhoud aan. Loco-burgemeester Ant. de Ruiter zei het een groot voorrecht te vinden in deze functie bij de huldiging aanwezig te mo gen zijn. Zich tot de jubilaris richtend verklaarde hij o.m. „We hebben elkaar gekend vanaf de schoolbanken en ik kan beamen dat dhr. Schoemaker altijd op de bres heeft gestaan voor de D.S." Vervolgens deelde hy mee dat het H.M. de Koningin had behaagd de ju bilaris de eremedaille in goud toe te kennen. Onder luid applaus speldde h(j hierna de ouderscheiding op de borst van de jubilaris. De procuratiehouder, de heer Becker, bood zijn gelukwensen namens het kan toorpersoneel aan, waarbij hij als zijn me ning te kennen gaf, altijd veel respect ge had te hebben voor alle eigenschappen van de jubilaris. Mevrouw en mijnheer Schoemaker overhandigde hij een prach tige schemerlamp. Een kernachtige en humoristische toe spraak klonk vervolgens uit de mond van één der oudste van het lager personeel, de heer W. Hendriks. Onder het aanbie den van een prachtig bloemstuk, wenste hij de jubilaris en zijn gezin nog vele ge lukkige en gezonde jaren toe. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heer van Hal namens de Ondernemingsraad en de VOORBEREIDINGEN VOOR HET PROCES-EICHMANN. Voorbereidingen voor het proces Eichmann in Jeruzalem op 11 april a.s. Links: een grote groep meisjes is in opleiding om straks te gaan dienen als telexisten en stenogra fen. Rechts: televisie-technici stellen hun apparatuur op in het huis tegen over het gerechtsgebouw. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer P. v. Soest is geslaagd voor het patroonsdiploma Brood- en Banketbakker. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Wonlngbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaal weg 2 - Tel. 2918 Loco-burgemeester Ant. de Ruiter speldt jubilaris W. J. Schoemaker (r.) de gouden ere-medaille op. heer Wielaert namens de chemische fa briek. Tot slot van de bijeenkomst sprak de jubilaris een dankwoord. In de avonduren werd de heer Schoemaker, die het maat schappelijk leven de functies bekleedt van bestuurslid Groene Kruis en lid van het bestuur van het Chr. Lyceum en de Chr. Huishoudschool, een .z>nade gebracht door de D.S. Harmonie. Donderdagmorgen is op de D(jkstraat de 5-jarige Carla van Wakeren tegen een passerende auto opgelopen. Het meisje stak onverwacht de weg over, zodat de automobiliste, mevr. K. uit Vee nendaal, haar niet meer ontwijken kon. Op advies van dr. Bisschop is het kind naar het Julianaziekenhuis overgebracht. Op Rijksweg 12 tussen Maarsbergen en Veenendaal heeft zich woensdagavond een botsing tussen twee personenauto's voorgedaan, waarby twee gewonden naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. Een Volkswagenbusje, bestuurd door V. uit Amsterdam reed in de richting Utrecht toen zich ineens moeilijkheden met de wagen voordeden. De chauffeur die niet durfde doorrijden, stopte en ging in de vrij dichte mist via de middenberm op de rijbaan keren. Een naderende Duitse Mercedes, be stuurd door B. uit Recklinghausen, kon door de mist niet tijdig genoeg remmen en ramde in volle vaart het VW-busje. Uit de grote ravage werden beide bestuurders die gewond waren geraakt naar het zie kenhuis gebracht, terwijl beide auto's to taal vernield waren. Ook een aantal t.v. toestellen die V. in zijn VW-busje ver voerde gingen bij de botsing verloren. Voor de tiende achtereenvolgen de maal is de Valleiriks niet ge vonden. Hü was vorige week uitgegeven by Garage „De KLomp" te De Klomp De premie is zodoende behoor lek opgelopen en bedraagt thans 27,50! De nieuwe riks die deze week uitgegeven wordt heeft het nummer: Bü inlevering: op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie contant uitbetaald. In vele kringen in België heerst voldoening over de revaluatie van de Neder landse gulden, hoewel het toch wel zere tenen maakt, dat de valuta van de noorderbuur nu zo keihard is geworden, en de frank niet kon meegaan. Men heeft onmiddeliyk begrepen, dat de uitvoerkanscn naar Nederland, aanzienlijk zün verbeterd. Vooral in de levensmiddelen-industrie, die een steeds stagende export naar Nederland onderhoudt, was men goed te spreken over de maat regel. In Antwerpse havenkringen hoorden we eveneens gelijkgestemde geluiden. De koersstijging van vijf percent kan, aldus meende men, er meerdere bui tenlandse schepen toe aansporen, de Schelde op te varen. Men schijnt er nogal wat van te verwachten, want al dinsdag deed men vanuit Antwerpen een beroep op de autoriteiten, om on der deze omstandigheden de moderni seringswerkzaamheden aan de haven te versnellen. In Antwerpse bankkringen was men in dit opzicht minder optimistisch. Men neemt aan, dat de vijf percent niet van De feestavond van de C.J.B.T.B. afdelingen Veenendaal en Scherpenzeel is gro tendeels bedorven door het optreden van een groot aantal jongelui, die zelfs niet het fatsoen bezaten om ook maar enige eerbied te betonen by het uitspreken van het sluitings-gebed. Reeds bij de opening van de avond had de voorzitter van de afdeling Vee nendaal, de heer A. van 't Foort, moeite zich verstaanbaar te maken. Spreker hield een korte inleiding waarin hij er op wees dat ook in deze bond voor de principes moet worden uitgekomen. Na de inleiding werd door de afde ling Scherpenzeel een gezellig schetsje opgevoerd, dat vooral door de hoofd rolspelers op echte en humoristische PAASWIJDING BEJAARDEN Evenals voorgaande jaren zal door de Stichting O.C.B. weer een Paaswijding voor de bejaarden worden verzorgd. Deze avond zal worden gehouden op donder dag 30 maart a.s. in gebouw Eltheto. Na dere bijzonderheden hieromtrent volgen nog. ONTVLUCHTING KAMP OVERBERG Uit kamp Overberg zijn woensdagmid dag twee passanten ontsnapt. In de vroege morgen van donderdag zijn zij in Deven ter aangehouden, verdacht van diefstal van een auto en inbraak. Ce fa presenteert: De Cefa Veenendaal vertoont zater dagavond in gebouw Eltheto de be roemde film „Schipper naast God" naar een roman van Jan de Hartogh. Het is het verhaal van een schip met Joodse vluchtelingen die nergens aan land mogen, zodat de schipper zich voor vele problemen gesteld ziet. Onlangs nog is hiervan een toneelbewerking voor de televisie geweest, dat een groot succes werd. SPREKEN IN HET OPENBAAR In hotel Stuyvenberg te Eist zal dins dagavond 21 maart a.s. een cursus „Spre ken in het openbaar" gehouden worden. De toegang tot deze avond, waar alle belangstellenden welkom zijn, is vrij. EERSTE KIEVITSEI IN AMERONGEN GEVONDEN Het eerste Kievitsei uit de uiterwaar den rond Amerongen is gevonden door de 12-jarige Jan Terschegget uit Eist, die het aangeboden heeft aan de waarnemend burgemeester jhr. mr. Bosch, Ridder van Rosenthal. In de Ossenberg is woensdagavond het dertigste jaarfeest van de meisjes- en jongelingsverenigingen gevierd. Bijzonder jammer noemde ds. Van Viegen het in zijn openingswoord dat de presidente, mej. Van Ginkel niet aanwezig kon zijn, die al maandenlang wegens een ongeval in het ziekenhuis verpleegd wordt. Na het openingswoord las ds. v. Vie gen het bijbelgedeelte Daniël 3 1-8. Naar aanleiding van het gelezene wek te de predikant de aanwezigen op tot meer geloof en vertrouwen. Vervolgens was het woord aan mej. Berkhof die in haar jaarverslag liet doorschemeren dat nieuwe leden te allen tijden welkom waren. Voor de rest van de avond bestond het programma uit zang en voordracht met als hoofdschotel „Het witte legi oen". In deze samenspraak, die door de leden zeer goed weergegeven werd, werd men geconfronteerd met het werk van doktoren en zusters in een zieken huis. Muzikale illustraties werden verzorgd op het electronisch orgel door de orga nist Jaap Huibers. Ds. v. Viegen be sloot de avond met dankgebed. HOOI. Geef mjj maar een hap hooi kunnen daarentegen de Ca nadezen zeggen nu in dat land 4e uitvinding in practyk wordt gebracht om voor de mens on eetbaar hooi te veranderen in verteerbaar meel. RECEPT. De fabricatie van een Engelse gentleman is on geveer gelijk aan die van een stuk porcelein in één van de pottebakkerijen van deze stad, heeft de Engelsman William White verklaard in een voor dracht voor de televisie in de Franse provinciestad Limoges, beroemd om z'n pottebakkers- kunst. Men neme, zei hij, een nieuw geborene van Engelse ouders en laat deze acht jaar sudde ren onder de hoede van een oplettende kinderjuffrouw, daarna laat men hem vieri jaar slaan in een lagere school] en dan vier jaar kneden in' een „public school". Daar.op zette men hem drie jaar in een universiteit a la Oxford of Cambridge, waarna men hem opdient in een clubfau teuil. LEKKER. President (of me vrouw) Kennedy doet pogin gen via bijzondere kanalen om de Vietnamese kok van de Franse ambassadeur te Lon den te bewegen van Londen naar Washington te verhui zen om daar de leiding van de presidentiële keuken op zich te nemen. Vooruitlopend op de beslissing van meester-kok Bui Van Han is aan het personeel van het Witte Huis alvast verboden schrijven, opdat geen keuken geheimen naar buiten uitlek ken DIALOOG. De koude-oor- log-dialoog Moskou-Washing- ton kan niet beter worden ge typeerd dan door de volgende anecdote: Een groep Amerikaanse toe risten laat zich door een Rus sische gids de beroemde metro van Moskou tonen. Nadat men de mosaïken, de standbeelden, de muurschilderingen waar mee de reusachtige onder grondse stations zijn versierd heeft bewonderd kijkt een van de Amerikanen op zijn horlo ge en onderbreakt de enthou siaste toelichtingen van de gids met de opmerking: Dat is allemaal heel mooi, ik moet zelfs toegeven dat ik nog nooit zulke mooie stations heb gezien, maar we staan hier nu al tien minuten en er is nog geen enkele trein gepasseerd. Er volgt een stilte, waarna de gids opveert en woedend uit roept: En jullie, heeft men nog nooit tegen jullie gezegd dat jullie je negers in jullie zuidelijke staten lyncht? VERVELING. Hollywood is een stad om dood te gaan van verveling, zegt Frangaise Del- phine Seyring. Zij is daarom graag ingegaan op het aanbod van filmregisseur Alain Res- nais, maker van de film Hi roshima mon amour, om de hoofdrol te spelen in diens nieuwe film L'année dernière Marienbad. Om te kunnen terugkeren naar Parijs (kan een Delphine zich daar ooit vervelen?) heeft ze haar con tract met de Amerikaanse te levisie, dat haar schatten op bracht, op slag verbroken. Ze verdiende bij de Amerikanen zo veel omdat ze voor hen het symbool was van de jonge Frangaise. wijze werd gebracht. Na de pauze werd het toneelstuk „Ruwe stormen" opgevoerd. Het is een prachtig stuk, dat speelt in Zeeland tijdens en kort na de watersnoodramp van 1953. Door ziekte van een van de hoofdrolspeelsters was men genood zaakt een andere speelster aan te trek ken. De vervangster, mej. H. de Groot uit Harmeien, heeft zich goed van haar taak gekweten. Zij was een van de bes ten in dit gezelschap. Er werd over het algemeen toch vrij goed gespeeld, hoe wel enkelen wel eens de kluts kwijt raakten, hetgeen onder deze omstan digheden niet verwonderlijk was. Het werd steeds rumoerig in de zaal. De wanorde bereikte zijn toppunt toen het doek voor de laatste maal zak te. Tientallen jongelui holden brullend naar de uitgang welke echter dicht werd gehouden, waardoor de sluiting van deze avond een aanfluiting werd. Het is de afdelingsbesturen te prijzen, dat zij onder deze omstandigheden het hoofd koel hebben gehouden en rustig zijn doorgegaan met de afwerking van het programma. Op de bazar van het Roode Kruis in ge bouw Irene kon men ook de Roode Kruis- leden zelf aan de diverse attracties zien deelnemen. Hier is de heer H. Maas bezig zün reactievermogen te testen. doorslaggevende betekenis zijn voor de Antwerpse haven én Rotterdam ook nog een afgelijnde voorkeurspositie zal behouden. De Belgische boeren en tuinders zien in de revaluatie van de gulden, een gelukkige maatregel. Men ver moedt, dat de zo zeer gevreesde con currentie der „Ollaanders", er minder door zal worden. Vanuit Brussel ver nemen we heden, dat de revaluatie van de Mark en de Gulden, ook een duide lijk psychologisch effect kunnen heb ben. Nog lang niet alle Belgische in- dustriën zijn overtuigde voorstanders van exportbevordering. Conservatisme, angst voor de kosten enz., heeft nog velen tegen gehouden, de Nederlandse en Duitse markt, krachtig onder han den te nemen. De revaluatie kan nu worden uitgebuit om ook deze achter blijvers te overtuigen. De Belgische importeurs verwachten in het algemeen geen stijging van de Nederlandse prijzen, met vijf percent. Terecht voeren ze aan, dat een deel van deze prijsstijging te niet wordt ge daan, doordat Nederland een verwer kingsindustrie heeft, en nu immers ook de invoer uit het buitenland goedkoper betaalt. Slechts een klein deel zal meewer ken in de nieuwe prijsvorming. De re valuatie heeft een uitermate ongunstig effect voor vele winkelbedrijven in het zuiden van Nederland, die sedert jaren duizenden Belgische kopers konden aantrekken, in verband met het prijs verschil. Dit prijsverschil, aldus be weert men, zal met meer dan vijf per cent veranderen, daar al deze kopers hun franken inwisselen op de vrije de viezenmarkt. Dinsdag stond hier op de vrije markt, de gulden al genoteerd voor 14,25 fr. De kleine kopers betalen in de regel nog iets meer dan deze koers. Het ge vaar is groot, dat voor de Belgen de gulden plotseling zo duur is geworden, dat het voor hen niet meer lonend is inkopen in Nederland te doen. Zeeuws-Vlaanderen, Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Tilburg, Eindhoven, Maastricht en vele andere steden in Zuid-Nederland zullen er de gevolgen van ondervinden. VINCENT VAN GOGH, LEVEN EN WERKEN Het Nutsdepartement Amerongen krijgt dinsdag 21 maart a.s. een oude bekende te beluisteren, n.l. de kunstschilder en criticus Jelle Troelstra uit Amersfoort, die aan de hand van een serie dia's het leven en werken van Vincent van Gogh zal bespreken. Twee jaar geleden heeft deze kunstschilder een causerie gehouden over „schilderijen zien", een lezing die toendertijd op voortreffelijke en duide lijke wijze werd gebracht. De avond wordt gehouden in het Clubhuis. Keus uit meer dan 1000 stalen GEEFT NIET AF. Bussen lakverf, diverse tinten, verf kwasten, borstels, bezems. Vlinderwas in dozen en los verkrijg baar. Zeemleer-sponzen enz. Hoofdstraat 106 - Veenendaal Telefoon 2576 Kleine behangboekjes zijn gratis in onze zaak verkrijgbaar. 3UN6UANS PONTIC OMKC»A voor betere uurwerken VEENENDAAL Vrijdag 17 maart: Opening Ritmeester Schaak- tournooi 6.45 uur. Zaterdag 18 maart: Gevarieerde avond van Kunst kring in Ver. gebouw. Luxor Theater: Vrijd. t.m. zond. „Inspecteur Hardesty F.B.I.", 14 j.zat.- avond en zond.middag „De on zichtbare tegenstander", 14 j.; maand. t.m. woensd. „Fort Dobbs", 14 j.; donderd. „De koningin van het nachtleven", 18 j. RHENEN Vrijdag 17 maart: Bazar Roode Kruis in Irene tot 10 uur. Zaterdag 18 maart: Bazar Roode Kruis in Irene tot 10 uur. Dinsdag 21 maart: Toneelspel „Gaslicht" van Tha lia in Eigen Gebouw. ELST Dinsdag 21 maart: Cursus spreken in openbaar in hotel Stuyvenberg 8 uur. AMERONGEN Zaterdag 18 maart: Uitvoering „Crescendo" in Clubhuis. Maandag 20 maart: Ouderavond School met de Bij bel. Dinsdag 21 maart: Lezing van Nut in Clubhuis. RENSWOUDE Zaterdag 18 maart: Toneelspel van T.I.P. in Reho- both. Maandag 20 maart: Jaarvergadering Groene Kruis 8 uur.

De Vallei | 1961 | | pagina 1