Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Begroting 1961 aan de orde Voor de KANTONRECHTER MULDER Ritmeester Sehaaktournooi voor de I3e maal van start Ritmeester Sigarenfabrieken vestigen zich in Kesteren DE SCOOTERWAGEN Wethouder de Bonte opende nieuwe Boerenleenbank te Amerongen OVERBERG RENSWOUDE SCHERPENZEEL Agenda 35 jaargang WOENSDAG 22 MAART 1961 Nr. 23 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel MORGENAVOND RAADSVERGADERING: Raad vraagt meer recreatie-ruimte voor de jeugd, o.a. ijsbaan en rolschaatsbaan Geen voorrang verleend JNieuws uit de omgeving A.s. zaterdagmiddag: PALMPAASOPTOCHT Voor het eerst een zeskamp Stations Koffiehuis wordt sigarenfabriek Noodzakelijke uitbreiding Tien candidaten voor „Miss Bril 1961" gekozen Goed nieuws voor scooteristen en brommers Win 2000 km en een week vakantie! Modern en praktisch gebouw Lyceïsten werden gedropt PALMPAASOPTOCHT voor de jeugd Wat nu weer... assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN financieringen Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lQnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De Veenendaalse gemeenteraad heeft in twee afdelingen de gemeentebegroting 1961 onderzocht en rapport uitgebracht aan b. en w., die inmiddels de raad van antwoord hebben gediend. De raad zal in twee avondvergaderingen, welke mor genavond en volgende week woensdagavond zullen worden gehouden, de begro ting behandelen. Veel is er bij het af delingsonder zoek door de raadsleden niet naar voren gebracht, maar niettemin zijn hierbij steekhoudende opmerkingen. Zo heeft men b. en w. gewezen op het tekort aan recreatiemogelijkheden voor de jeugd; ook in de nieuwe uitbreidingsplannen komen geen speelweide en geen rolschaatsbaan voor. Bovendien wordt b. en w. gevraagd te willen nagaan of in één der uitbreidingsplannen ruimte kan worden gereserveerd voor een ijsbaan en een speciale kinder ijsbaan. In grote trekken zijn b. en w. het met deze opmerkingen eens en ook blijkt dat de aandacht van het gemeentebestuur zich op de onderhavige punten heeft ge richt. In een ontwerp-uitbreidingsplan voor een aanvullend deel van het Fran se Gat is een speelweide opgenomen. Zekerheid omtrent het verwerkelijken van dit plan is er nog niet, maar wel licht is dit ook in „de Engelenburg" nog mogelijk. Speciale rolschaatsbanen kun nen waarschijnlijk in de reeds uitge voerde gedeelten van het uitbreidings plan niet meer worden aangelegd, maar er zijn dan ook reeds enkele bestaande pleinen, die hiervoor geschikt zijn. Mis schien is een rolschaatsbaan in „de Schrijvers wijk" mogelijk. Dit zal wor den onderzocht. Dan gaan ook de ge dachten van b. en w. uit naar een ijs baan, maar meer naar een gecombineer de baan voor volwassenen en kinderen. PAASWIJDING IN CHR. GER. KERK Dinsdag 28 maart des avonds half acht zal in de Chr. geref. kerk aan de Beatrix- straat een Paaswijdingsavond worden ge houden. Het chr. geref. kerkkoor zal deze avond koren zingen uit de Mattheus pas sion. Medewerking verleent de sopraan Gobi Diepeveen, terwijl het orgel zal wor den bespeeld door Wim van der Panne. De chr. geref. predikant te Boskoop ds. P. J. de Bruin verzorgt de lijdensmeditatie De leiding berust bij ds. W. Heerma. OUDERAVOND JOH. CALVIJNSCHOOL De jaarlijkse ouderavond van de Joh. Calvijnschool aan de Geerseweg zal op vrijdag 24 maart a.s. in het schoolgebouw gehouden worden. Er is dan gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen en met het on derwijzend personeel te spreken. BEDRIJFS E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN In de kantine van de Ritmeester Siga renfabriek zal op woensdag 29 maart a.s. de jaarlijkse EHBO-wedstrijd voor de plaatselijke bedrijfsploegen worden ge houden. VRACHTAUTO VERLEENDE GEEN VOORRANG Donderdagmiddag verleende de vrach- autobestuurder v. d. S. uit Rotterdam bij de afrit van Rijksweg 12 bij de Nieuwe- weg geen voorrang aan de op de Nieuwe- weg rijdende vrachtauto bestuurd door A. uit Opheusden. Aan het snelle reactievrmogen van de chauffeur A. was het te danken dat er geen botsing ontstond. Door het harde remmen liep wel een van de achterwielen van de auto. Door de politie zal proces-verbaal wor den opgemaakt. Op de hoek Pr. Bernhardt. - Buurt- laan heeft zich weer eens een aanrij ding voorgedaan waarbü flinke mate riële schade ontstond. Zaterdagmiddag tegen half zes reed de motorrijder K. op de Stationsstraat in de richting centrum. Op genoemd kruispunt verleende de automobilist B. uit Veenendaal geen voorrang aan de motorrijder, zodat een botsing onver mijdelijk was. Tegen B. werd door de politie proces-verbaal opgemaakt. PUTTEN Kasteel de Vaneburg, rustoord van de Ver. Chr. Onderwijzers is aange kocht door het rijk. De bedoeling is in het kasteel de stafschool van de BB, welke thans in de Schaffelaar te Barneveld is gevestigd, onder te brengen. DOORN Toen een brandweerman in zijn tuintje bezig was wat vuil te ver branden, drukte een collega die de rook ontwikkeling zag op de sirene. De brand weer, inclusief de „brandstichter" rukte onmiddellijk uit om later tot de ontdek king te komen dat er in feite niets aan de hand was. Of de brand ook in de gelede ren van de brandweermannen geblust is, is niet bekend EDE Op een vergadering van de bos- brandweer Ede is bekend gemaakt dat de Shell-maatschappij een enorme tankwagen van 12 ton ten geschenke heeft aangebo den. De tankwagen die in Apeldoorn wordt gestationeerd, fungeert dan als een soort moeder-tankwagen. HQQFDSTP.5ITEL 3184-VEENENDflfl De gang van zaken bij de voorberei ding van uitbreidingsplannen is vol gens vele raadsleden nog maar traag, een standpunt dat b. en w. kunnen be grijpen en billijken. Het ligt dan ook in hun bedoeling om zich ernstig te be raden over de maatregelen, die in dit TWEE MORGENDIENSTEN VAN SOLA FIDE De Ned. Herv. gemeente „Sola Fide" gaat met ingang van 1 april a.s. twee mor gendiensten houden, n.l. ieder zondagmor gen om 9 uur en om half elf. In beide diensten zal dezelfde predikant voorgaan met dezelfde preek. ZENDINGSAVOND VOOR DE JEUGD De sluitingsavond van het jeugdwerk van de Hervormde Jeugdraad wordt ge houden op zaterdagavond a.s. in gebouw „Eltheto" aan de Fluitersstraat. Uitgeno digd is ds. J. de Lange die zal vertellen over zendingswerk in Kenya (Afrika) en het geheel zal toelichten met dia's. verband genomen moeten worden. Aan dacht zal hierbij ook worden geschon ken aan de suggestie van de raad een nauwere samenwerking tussen de ste- debouwkundige en de dienst van ge meentewerken tot stand te brengen. De trottoirs van de burgemeester J. H. van Schuppenbrug zijn te smal, hiervan zijn b. en w. op suggestie van één der raadsleden ook overtuigd. Het zal evenwel niet mogelijk zijn om deze brug tegelijk met de vernieuwing van de Kanaalweg te verbreden. Bezien zal worden of het mogelijk is 'een voorlo- (Zie verder pagina 2) A.s. zaterdagmiddag zal in Veenendaal weer de traditionele palmpaasoptecht worden gehouden. Zoals gewoonlijk vindt deze optocht plaats onder auspiciën van de Veenendaalse winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid". Kinderen uit Veenendaal-Zuid, die wil len meedoen moeten om kwart voor drie aanwezig zijn op het Dr. Slotemaker de Bruïneplein. Hiervandaan vertrekt de Veenendaalse harmonie „Caecilia" waar achter men zich kan aansluiten en mee lopen naar het startpunt, de gemeente eierhal aan de Achterkerkstraat. Om kwart over drie vertrekt de stoet vanaf de ierhal, waar de overige kinde ren zich kunnen melden. De route van de optocht is: Kostverloren, Zandstraat, Hoogstraat, Hoofdstraat. Ontbinding in de J. G. Sandbrinkstraat. Alle kinderen, die aan de optocht mee doen met een echte palmpaas of een haantje pik krijgen een verrassing. Het dertiende Ritmeester Sehaaktournooi met in totaal 182 deelnemers is vrij dagavond in de kantine van de Ritmeester Sigarenfabriek aan de Kerkewyk van start gegaan. Een bijzonderheid is dat voor het eerst in de geschiedenis van het Ritmeester Sehaaktournooi, dat zich in de loop der jaren een gunstige repu tatie in de schaakwereld heeft weten te verwerven, in de hoofdgroep zes schaak meesters deelnemen. De voorzitter van de schaakvereni ging „Ritmeester", Drs. G. J. Koomen. sprak een kort welkomstwoord, waarin hij o.m. de hoop uitsprak dat het tour- nooi even gezellig en sportief zou ver lopen als voorgaande jaren. De heer J. Timmer, voorzitter van de Oostelijke Schaakbond als volgend spreker, noemde het schaken een vrije tijdsbesteding bij uitnemendheid. „Ik ben erg verheugd dat de Ritmeester De Ritmeester Sigarenfabrieken te Veenendaal hebben in Kesteren een groot leegstaand gebouw aangekocht, waarin j.l. maandag reeds een onderdeel van het produktieproces is ondergebracht. Het aangekochte perceel genoot vroeger bekendheid als het Statior.s Koffiehuis en heeft ook nog dienst gedaan als tij delijk gemeentehuis, vooiiöpig zaï hierin gewerkt worden, terwijl het in do be doeling ligt in de toekomst een eigen pand te bouwen. Van de zijde van de Ritmeester werd verklaard dat een toenemende vraag naar sigaren een verdere uitbreiding noodzakelijk maakte. Uit een ingesteld onderzoek bleek dat vooral in de Be tuwe nog veel mensen waren die in de industrie wilden werken, maar de vrij lange afstanden bezwaarlijk vonden. Vandaar dat men als enige oplossing zag, de industrie naar de mensen te brengen, zeer tot genoegen van het ge meentebestuur van Opheusden en Kes teren. De besprekingen hadden tot resultaat dat het vroegere Stations Koffiehuis, dat op de grens van Kesteren en Op heusden aan de grote weg ligt, aange kocht kon worden. J.l. maandag is men al met de produktie begonnen, n.l. het strippen en sorteren van omblad. Deze aankoop betekent voor de Rit meester een derde vestiging in ons land. Zes jaar geleden werd in Didam gestart, waar nu in een nieuwe fabriek ruim tweehonderd personeelsleden werkzaam zijn. Schaakvereniging zo'n grote activiteit aan de dag legt, waardoor men behalve in eigen omgeving, ock in het gehele land propaganda maakt voor deze mooie sport", aldus de heer Timmer. Als laatste betrad de heer F. H. v. Schuppen het spreekgestoelte die na mens de directie de deelnemers welkom heette. Na het uitspreken van de wens dat de prettige sfeer die altijd de Rit- meester-tournooien had gekenmerkt ook nu weer aanwezig zou zijn, ver richtte hij vervolgens aan het bord van de schaakmeesters Tan en Donner de openingszet met c2 naar c4. De hoofdgroep is dit jaar als volgt samengesteld: T. D. van Scheltinga (wit) - drs. C. B. v. d. Berg; H. L. Tan (Indonesië, wit) - J. H. Donner; N. Cortlever (wit) - Mr. Ed. Spanjaard. De loting viel zodanig uit dat de twee finalisten van vorig jaar Tan en Donner op de eerste avond van het tournooi wederom tegenover elkaar kwamen te zitten. AFSCHEID GEMEENTE-ONTVANGER A. J. BEEKMAN In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van ge meente-ontvanger de heer A. J. Beek man, zal op woensdag 29 maart a.s. in de bovenzaal van hotel de Korenbeurs een bijeenkomst worden gehouden. Aansluitend hierop - van 4 tot 5 uur - is er dan receptie waar een ieder af scheid van de heer Beekman kan ne- De afgelopen zomer onstond op rijksweg 12 bij Veenendaal een ernstig verkeerson geval, waarbij verscheidene mensen ge wond werden. Een door chauffeur N. A. S. uit Delft bestuurde vrachtauto met aan hangwagen veroorzaakte toen een aanrij ding met twee personenauto's en schoof daarna door de berm naar de andere rij baan waar nieuwe botsingen volgden. Nu eerst met een Duitse personenauto en kort daarop met een Duitse autobus, die aan de rechterkant vrijwel geheel werd opengereten. Verdachte, chauffeur S., werd ten laste gelegd, dat hij was gaan inhalen toen dat wegens ander verkeer niet meer kon en dat hij daarna onoordeelkundig gereden had, waardoor op de andere rijbaan de Duitse personenauto en de bus gegrepen werden. De officier eiste onlangs voor het Wa- geiningse kantongerecht 7 dagen hechte nis, 100,of 20 dagen en een voorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden. Rechter v. d. Brand besloot schriftelijk vonnis te wijzen. Daarbij werd S. veroordeeld tot tweemaal 100,of 20 d., doch de ont zegging van de rijbevoegdheid stelde de rechter op één jaar voorwaardelijk. 8- -fr V., steenfabrieksarbeider te Renkum, stond voor de Wageningse balie omdat hij zijn leerplichtige dochtertje vrijwel in het geheel niet meer naar school gestuurd had. Zijn verdediging berustte op het feit, dat zijn vrouw doorlopend ziek was. Hij had een gezin van zes kinderen en daarom moest het meisje wel bijspringen. Volgens verdachte had hij toestemming gehad van het schoolhoofd, doch had hij verzuimd verlenging te vragen nadat zijn dochtertje weer een paar dagen naar school gekund had. Daar verdachte pas sinds kort in Ren kum woont, zal het schoolhoofd in zijn vroegere woonplaats om nadere inlichtin gen gevraagd worden. De zaak werd der halve aangehouden. S. kaashandelaar te Lunteren, reed on- In het jaarbeursrestaurant te Utrecht vond maandagmiddag de demi-finale plaats voor de verkiezing „Miss Bril 1961". Onder de drieëndertig deel neemsters uit het gehele land bevond zich ook de Veenendaalse candidate, mej. A. Diteweg, die bij de voorronde in februari j.l. een tweede plaats be reikte. De keuze voor de jury was bij zonder moeilijk, omdat vrijwel alle can didaten er smaakvol gekleed en char mant uitzagen. Na het optreden van Ria Kuyken en Joop Reynolds werden door de jury de tien candidaten voor de finale, welke binnenkort in Amsterdam zal plaats vinden, bekendgemaakt. Wat de Veenendaalse candidate be treft, deze is er niet in geslaagd zich voor de finale te plaatsen. Het gemotoriseerde verkeer neemt steeds toe. Tienduizenden toeristen be volken in de zomermaanden de grote wegen, vooral naar het zuiden. Men ontvlucht het onzekere klimaat van ons land om ver van huis de zon te zoe ken. Al sinds jaren reiken de spoorwegmaatschappijen de helpende hand aan automobilisten bij hun begrijpelijke zon-zoekerij. Auto-slaaptreinen vervoeren reizigers mét hun auto's in enkele uren naar op honderden kilometers afstand gelegen reisdoelen. Tot dusverre waren de honderdduizen den bezitters van scooters en bromfietsen van deze mogelijkheid om de reisroute aanzienlijk te bekorten practisch uitgeslo ten. In het zomerseizoen 1961 komt hierin verandering. De opening van de Coöp. Boeren- lenbank te Ame rongen. Weth. de Bonte neemt de sleutel in ontvangst van de driejarige Jan- ny van de Berg. Het was voor bestuur en raad van toezicht van de Coöp. Boerenleenbank Amerongen- Leerdsum vrijdag een in alle opzichten stralende feestdag. De officiële opening van het nieuwe bankgebouw aan de Koningin Wilhelminaweg had in het prachtige zo merse weer beslist niet beter tot zyn recht kunnen komen. Het was wethouder K. de Bonte die de opening verrichte, daarbij geholpen door de driejarige Janny van de Berg, die hem op een kussen de sleutel overhandigde. Wat er tot stand kan komen als er een prettige samenwerking bestaat tussen ar chitect, aannemers en opdrachtgever, kan men in Amerongen bewonderen. Het is zonder te overdrijven, een juweel van een bankgebouw geworden. Daar was iedere belangstellende het vrijdag wel over eens. Zowel m- als uitwendig is er weinig op aan te merken. Het buitenaanzicht ziet er modern en degelijk uit, en komt in de om geving zeer goed tot zijn recht. Het in- SCHOOL VERKEERSEXAMEN Twaalf leerlingen van de lagere school in Overberg hebben dezer dagen het schriftelijk verkeersexamen gedaan. Alle kinderen bleken zo intensief gestudeerd te hebben, dat niet één van hen zakte. In de maand mei wordt het praktisch ge deelte afgenomen. Vorige week donderdagavond zyn in de bossen rondom Overberg byna tweehon derd leerlingen van het Chr. Lyceum uit Veenendaal gedropt. Met drie goed gesloten vrachtwagens werden zij vervoerd en ergens op de berg uitgezet. De opdracht was door middel van kaartlezen zo vlug mogelijk de kan tine van de Ossenberg te bereiken. De af stand bedroeg gemiddeld vier kilometer en de eersten kwamen binnen het uur aan. Er waren er echter ook die langer werk nodig hadden, sommigen deden er 3 uur over. De winnaars ontvingen een boekenbon. INSTORTING IN ZWEDEN ln het Zweedse mijnstadje Idkerbergetm, heeft zich volkomen onverwacht een instor ting van oude mijngangen voorgedaan, welke wonder boven wonder aan nie mand het leven heeft gekost, maar welke grote schade heeft aangericht. Omdat verdere instortingen worden verwacht, zijn 26 gezinnen uit de om geving van de pas ontstane diepe kuil naar veiliger oorden overgebracht. De Foto laat zien welk een groot gat in het landschap is gevallen. langs met zijn bestelauto achteruit een in rit aan de Selterkampweg te Bennekom uit. Daarbij ontstond een botsing met een op laatstgenoemde weg geparkeerde per sonenauto, hetgeen wat lichte schade ten gevolge had. Toen ik de inrit inging stond er nog geen auto, vertelde S. vrijdag voor het Wageningse kantongerecht en daar ik maar kort bij een bepaalde woning moest zijn, rekende ik niet op die wagen. Er was niemand bij en ik heb in de buurt aan gebeld en naar de eigenaar gevraagd. Toen ik die eindelijk vond probeerden we de schade onderling te regelen, maar dat bleek niet te kunnen. Op mijn voor stel is toen de politie erbij gehaald. Ik heb nu een schikkingsvoorstel van 30,thuis gekregen en dat vind ik wel een erge tegenvaller. Na een en ander gehoord te hebben het stond ook zo in het proces-verbaal vermeld oordeelde het gerecht, dat ver- (Zie verder 2e blad) wendige van het gebouw is aangepast aan de laatste eisen van de tijd. Frisse kleu ren, veel glaswerk en een moderne in richting vormen met de practische inde ling een geheel waarin het voor personeel en kliènten prettig vertoeven is. De werk ruimte die even boven de begane grond is aangebracht is als volgt ingedeeld: gar derobe met links toilet, wachtkamer met drie loketten (waarvan één geluiddicht af gesloten), een privékamer voor de direc teur en normale kantoorruimte. Hierop aansluitend een grote kluis waarin safelo ketten zijn aangebracht. Aan dit laatste bleek grote behoefte in Amerongen te be staan, reeds zijn een groot aantal safe loketten verhuurd. Naar gelang de vraag zullen deze steeds verder uitgebreid worden. Vanuit de kan toorruimte gaat men met een trap naar (Zie verder pagina 2) PALMPAASOPTOCHT VOOR DE JEUGD Zaterdagmiddag a.s. wordt zoals ieder jaar gebruikelijk weer een palmpaasop- tocht met versierde haantje gehouden. Ook nu berust de organisatie bij de win keliersvereniging. Tussen één uur en half twee moeten de kinderen de versierde haantjes in het lokaal van Lievendael brengen, waai- een jury deze beoordelen zal. Omstreeks vier uur vertrekt er van de Hof een optocht met de medewerking van Ons Genoegen. BOND PLATTELANDSVROUWEN VIERDEN FEEST Ter* herdenking van haar 20-jarig be staan waren donderdagavond de leden van de bond van Plattelandsvrouwen waar van velen met hun echtgenoot in hotel Boszicht bijeengekomen. De zaal was ge heel bezet toen mevr. Dijkstra in rijmvorm het verleden heden en de toekomst van de Bond schetste. De presidente, mevr. Zwaan, sprak een woord ter verwelko ming en heette in het bijzonder welkom de burgemeester C. P. Hoytema van Ko nijnenburg en diens echtgenote. Hierna was er gelegenheid tot het aanbie den van gelukwensen. Velen lieten hun gelukwensen verge zeld gaan van geschenken. In Drents costuum en dialekt droeg mevr. Dijkstra voor over Gerrit Jan en Annigien. Een modeshow ontlokte veel hi lariteit. Tussen de bedrijven door werden door een koortje liedjes gezongen met pianobegeleiding van mej. Schuilenburg. De door mevr. Blommert namens het prov. bestuur overhandigde enveloppe met inhoud zou volgens de presidente worden bestemd voor het „Rustfondspotje". Na de pauze werd door een zestal dames het blij spel „De taart van tante Charlotte" ten tonele gebracht. Een vlaggenparade besloot het volle maar goed gebrachte programma. Als eerste vervoersonderneming in Euro pa hebben de Nederlandse spoorwegen een bagagewagen beschikbaar gesteld, die voorzien van speciaal daarvoor gecon strueerde rekken, aan scooters en brom fietsen een veilig vervoer garandeert. Deze wagen zal van 17 juni t.e.m. 2 sep tember a.s. als onderdeel van de Hotel plan Expres iedere zaterdag van Den Haag HS naar Rosenheim, dicht bij de Oostenrijkse grens (tussen München en Kufstein) en op de zondagen weer terug in omgekeerde richting rijden. BELANGRIJKE VOORDELEN Dit vervoer biedt belangrijke voorde len. De scooterrijder bespaart zich op de wegen naar de Alpen, Italië of Joego-Slavië een traject van niet minder dan 2000 km (1000 km. heen en 1000 km terug). Hij kan nu zijn vakantiereis op zondagmorgen vroeg, fris en uitgerust in Rosenheim be ginnen en nog dezelfde dag over de Bren ner in Italië zijn of een vakantie-oord in Oostenrijk of Zuid-Duitsland bereiken. En terug! Niet langer hangt de lange vervelende terugrit als een zwarte wolk boven het vakantiegenoegen. In Rosenheim wacht immers de scooter wagen? Rijdend over de weg zou het tra ject Nederland-Rosenheim en terug een week kostelijke vakantie kosten. Een week, die in het zonnige zuiden of in de bergen kan worden doorgebracht. Bezitters van bromfietsen zouden aan een dergelijke reis zelfs niet kunnen den ken. Ook voor hen biedt dit nieuwe ver voer mogelijkheden, waarop wij hieronder nog terugkomen. DE MOGELIJKHEDEN Het vervoer van scooters of bromfietsen per trein biedt ongekende mogelijkheden: a. men kan de scooter of bromfiets meene men naar een vakantiebestemming in Oostenrijk of Italië en er daar excursies mee maken. De mogelijkheden zijn dan uiteraard voor de bromfiets beperkter dan voor de scooter. De afstand van Rosen heim mag dan niet te groot zijn om op de dag van aankomst nog bereikt te kunnen worden en hooggelegen plaatsen met stei le toegangswegen zijn ongeschikt. Bromfietsbezitters moeten er bovendien rekening mee houden, dat het in Oosten rijk en Italië niet is toegestaan een duo- passagier op de bromfiets te vervoeren. Echtparen moeten dus ieder een bromfiets hebben. (Zie verder 2e blad) 8- In Nederland bedroeg het aantal in woners op 1 februari j.l. 11.565.670. 8- Het idee om aan de twee zijden van een straat even en oneven nummers voor de huizen te gebruiken is afkom stig van Napoleon. -8- Een kruidenier in Milaan, die al vier jaar poolde, heeft 900.000 gulden in de voetbalpool gewonnen. •8- Een Rus, die op een hoogte van 320 m. uit een helikopter viel, heeft deze val dank zij de dikke laag sneeuw over leefd. •8- Vorige week is in Tel Aviv een baby geboren met een geheel ontwikkeld gebit. -8- Het totaal aantal bezoekers dat Enge land in 190 ontving, bedroeg 1.669.490. 8- Een bakker in Ulm is gearresteerd omdat hij gebak met auto-vet besmeer de inplaats van met jam. -8- In de ondergrondse van New York zijn aanplakbiljetten aangebracht waarop de „kladderaars" zich ongestraft kun nen uitleven. -8- De 17-jarige midvoor van de Belgische club Anderlecht is uitgeroepen tot voetballer van het jaar." VEENENDAAL Woensdag 22 maart: Vergadering ver. van Suiker zieken in de Korenbeurs 7.45 u. Modeshow Hein van Schuppen in Eltheto 3 en 8 uur. Contactavond Philadelphia in Ver. geb. Beatrixstraat. Filmavond voor duivenliefheb- bers in de Samenwerking, 8 u. RHENEN Donderdag 23 maart: Vergadering vrouwenbond in Irene, 7.45 uur. KEBk'fwIJK «e? Tft 5000 VFCUCNPAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America

De Vallei | 1961 | | pagina 1