Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Wees voorzichtig met vuur in bos en hei! Voor de KANTONRECHTER MULDER Utrechtse Bosbrandweer waarschuwt: MASSALE PAASMORGENZANG GOEDE VRIJDAG Twee voortvluchtige mannen overvielen Utrechtse taxi-chauffeur De huisvesting van bejaarden in de Ridderhof te Amerongen Wat nu weer RENSWOUDE KëHUi RHENEN Agenda 35e jaargang WOENSDAG 29 MAART 1961 Nr. 25 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Altijd paraat Toren meldt brand! Na wilde jacht dronken jongelui gearresteerd Nieuws uit de omgeving ASSURANTIEKANTO^ ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Vrouw (32) redt kind uit het water VRIJDAGAVOND GEEN KOOPAVOND Interkerkelijke commissie organiseert Stuurstang brak - bromfietser overleden Op Grebbeberg bij Rhenen aan de haal Belager Utrechtse taxi chauffeur binnen 24 uur door politie gepakt Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lQnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Het was op een mooie zomerdag, net voordat de Tweede Wereldoorlog uit zou breken, dat een jongen en een meis je, innig gearmd door het bos slenterden in de richting van de Leemkuil op de Rhenense berg. De zon die al dagenlang onbelemmerd aan de hemel had staan schijnen, zorgde ook nu weer voor een weldadige warmte en waarschijnlijk hierdoor zocht hij een plekje om te kunnen uitrusten van de vermoeiende tocht. Vlak bij de Leemkuil - een geliefd plekje voor jonge mensen - gingen ze zitten en stak hU een cigaret op. Hij inhaleerde diep, rookte zwijgend verder en mikte later het nog brandende peukje achteloos in de struiken Tot zover zou het een begin kunnen zijn van een boeiende roman met als slot dat zij nog lang en gelukkig leefden, maar het pakte heel anders uit! Het vuur van de brandende peuk vond gretig voedsel in de kurkdroge gras en hei. In een oogwenk lekten overal in het rond rode tongetjes op, eerst zonder geluid maar niet lang daarna met knetterend geraas. De rode haan kraaide viktorie, alles radicaal vernietigend wat op zijn weg kwam. Het gevolg van de gedachteloos weg geworpen brandende peuk was: a. 4 ha. bos zwartgeblakerd; b. 4 ha. minder aan recreatieruimte; c. 3 uur onafgebroken zwoegen van de Bosbrandweer; d. een financiële schade van rond f 20.000,—. Het is één van de vele gevallen die men kan vinden in de rapporten van de Utrechtse Bosbrandweer Vereniging die al meer dan een kwart eeuw waakt over de Utrechtse Heuvelrug, zich in grote trekken uitstrekkend van de Py- ramide tot aan de Grebbesluis te Rhe nen. En deze Bosbrandweer is een grote organisatie, wellicht het best te verge lijken met een militaire gemeenschap alleen dan zonder het element van „plicht" aangezien de gehele opzet op vrijwillige basis is geraliseerd. Er is een commandant die aan het hoofd staat van de vier groepen: Zuid- Oost (Doorn-Rhenen) Zeist, Baarn en Soest-Soesterberg, er zijn vier Kring commandanten die de leiding hebben van de verschillende blusgroepen, ter wijl zo'n biusgroep ook weer onderver deeld is in een groepscommandant, een plaatsverv. com. en 18 tot 24 leden. In de brandgevaarlijke tijd die nu weer volop aangebroken is, zijn al deze mensen dag en nacht vrijwil- lig) paraat. Zij proberen in de eerste plaats door middel van radio, we genwacht, pers en affiches brand in de bossen te voorkomen en lukt dit niet, dan de bosbrand te bestrijden. Zoals reeds opgemerkt, we komen weer in de brandgevaarlijke tijd en dat bete kent voor de meesten van ons niets bij zonders maar voor de Bosbrandweer houdt Na een wilde jacut üeelt de politie za terdagmiddag een drietal jongelui gearres teerd die dronken in een auto over de Prins Bernhardlaan reden. Het bleken v. W. en P. uit Veenendaal en P. uit Scher penzeel te zijn. Omstreeks vier uur kreeg de politie een telefonische mededeling dat op de Pr. Bernhardlaan een slingerende auto reed, waarvan de bestuurder kennelijk onder in vloed was. De politie zette onmiddellijk de achtervolging in en slaagde er bij de Klomp in de drie inzittenden die alle drie in kennelijke staat verkeerden, in de kraag te pakken. De bestuurder, P. uit Veenen daal, bleek de rijbevoegdheid te zijn ont zegd, terwijl de overige twee niet in het bezit waren van een geldig rijbewijs. Ook de auto is door de politie in beslag ge nomen. LANGBROEK Binnenkort zal de bouw worden aanbesteed van een brug over de Langbroekerwetering. De brug geeft aan sluiting op de aan te leggen weg, die het uitbreidingsplan oost zal ontsluiten. EDE Tijdens de jaarvergadering van de Edese winkeliersvereniging heeft de voor zitter o.m. verklaard dat het grootwinkel bedrijf zich nu in Ede aan het vestigen is en dat is iets waartegen moeilijk be zwaar gemaakt kan worden. Naar zijn mening vormden de steden Arnhem en Utrecht een veel ernstiger concurrentie voor de zakenman dan het grootwinkelbe drijf. DOORN Op de gemeentebegroting van Doorn is ook een plaats ingeruimd voor het parkeer-probleem. De moeilijkheden worden grotendeels veroorzaakt door een tekort aan garages bij de woningen, zodat de wegen vooral 's avonds en 's nachts bezet zijn met geparkeerde voertuigen. tBKFwi/K IC'.rri *000 VEEMCNOA'A'L Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America het in dat de activiteiten verhoogd moe ten worden. De wandelaar die verpozing zoekt in de bossen of op de hei heeft er vermoedelijk geen flauw idee van, wat er allemaal ge daan wordt en moet worden om het stuk je recreatiegebied dat Zuid-Oost-Utrecht nog heeft tegen het vuur te beschermen. Het is wellicht nuttig om dit eens uit de doeken te doen. Om te beginnen staan er aan de uitlopers van de Zuid-Oost-hoek (dus van Rhenen tot Doorn) twee uitkijk torens die ook op zon- en feestdagen bezet zijn. Het is aan de Rhenense kant de Koer- heuvel, terwijl de andere toren in Leer- sum op Darthuizen staat. Tot de uitrusting van de brandwacht be horen stafkaarten waar de diverse groe pen ingetekend staan, telefoonnummers van alle omliggende brandweren en een grote schijf met pijl en graadverdeling. Het belangrijkste voorwerp is wel de kjj- ker waarmee men bü helder weer zelfs de Dom in Utrecht kan zien. Ziet de brandwacht ergens in zijn gebied een rookontwikkeling dan gaat het vol gende gebeuren. Eerst richt hij zijn schijf op het brandpunt en leest dan het aantal graden af, neemt vervolgens telefonisch contact op met de andere toren die even eens met de schijf op het brandpunt .schiet", waarna aan de hand van de uit komst op de plattegrond de plaats van de brand op een paar honderd meter na nauwkeurig is vast te stellen. (Zie verder pagina 2) Het 5-jarig dochtertje van de fam. v. d. M. aan het Benedeneind dat maandag middag met haar fietsje in de Grift is ge vallen, dankt haar leven aan het kordate optreden van de aan de Grebbeweg wo nende mevr. Diepeveen (32) die gekleed te water sprong en er in slaagde het meis je behouden op het droge te brengen. Het meisje fietste op een nog niet geheel voltooide brug aan het Benedeneind toen een felle rukwind haar met fiets en al van de brug af het water deed intuimelen. Mevr. Diepeveen die zich toevalligerwijze op enige afstand bij de waterkant bevond had dit niet zien gebeuren, maar zag later wel iets roods drijven. Eenmaal dichterbij gekomen zag zij tot haar grote schrik dat het een rood jasje was dat het meisje droeg. Zjj bedacht zich geen ogenblik, trok onder het lopen haar ias uit en sprong zonder aarzelen te water. Deze moedige vrouw mocht het genoegen smaken de drenkeling veilig op het droge te brengen. Voor zover bekend heeft het meisje geen nadelige gevolgen ondervon den van haar onvrijwillig bad. PAASWIJDING VOOR BEJAARDEN Wellicht ten overvloede wordt nog even de aandacht gevestigd op de jaar lijkse Paaswijding voor bejaarden wel ke morgenavond (donderdag) in ge bouw Eltheto wordt gehouden. Mede werking verleent o.a. het Ritmeester Mannenkoor. De bussen rijden weer op de bekende tijden en via de beken de haltes. In verband met de Goede Vrijdag zal er a.s. vrijdagavond geen koop avond zyn. De winkels sluiten dus nor maal om 6 uur. Op zondag 2 april a.s. - le Paasdag - zal op het Dr. SI. de Bruïnepleln in Vee- nendaal-Zuid een massale samenzang worden gehouden. Het initiatief van deze samenzang, die voor veenendaal een primeur betekent, is genomen en voorbe reid door een interkerkelijke commissie. Hoewel de Paasmorgenzang een los staand initiatief is van de Volkskerst zang, is de opzet ervan gelijkluidend, n.l. een gezamenlijk beleven van het Bijbel-Evangelie. De samenzang is vroeg in de morgen gepland, n.l. van acht uur tot half ne gen. Dit uur is zo gekozen dat iedereen de kerkdienst in eigen kerk kan mee maken. Onder begeleiding van een trom- pettersensemble zullen een aantal bekende paasliederen worden ge zongen en een 5-minuten toespraak worden gehouden. De programma's van de te zingen liederen zullen gratis worden uitge reikt. Bovendien zal een geluidsinstal latie opgesteld worden. De interkerke lijke commissie rekent op een massale deelname uit de gehele Veenendaalse bevolking. GEEN VOORRANG VERLEEND Toen de automobilist v. K. uit Veenen daal zaterdagmorgen van de Kerkewijk de Parallelweg op reed, verleende hij geen voorrang aan de bromfietser H. uit Eist. Er was geen persoonlijk letsel. 't Is Goede Vrijdag en een stilte schijnt te hangen Over het wijde landschap en het vlakke veld, En onz! gedachten toeven bij de bitt're uren Toen op de berg drie Kruisen waren opgesteld. Wij voelen mee 't onzegbaar, duld'loos lijden, de diepte van 't onpeilbaar zieleleed, dat U beving van d' eerste zware stonde tot aan de laatste smarte kreet. Dan daalt de avond en een vreemde stilte valt in de droeve donk're nacht. De laatste strijd is uitgestreden Uw wil geschiedde, Heer, Het is volbracht. BULLDOZER IN DE SLOOT De bulldozer van de Dienst Gemeente werken is vrijdagmiddag op de Groene- veldselaan het spoor bijster geraakt en in een sloot naast de weg terecht gekomen. Een bijrijder kon zich voor een nat pak behoeden door bijtijds van de wagen te springen. BEDANKT VOOR BEROEP Ds. C. J. Smelik die een beroep ont ving van de Gereformeerde Kerk te IJmuiden heeft gemeend hiervoor te moeten bedanken. Thans ontving de predikant een beroep van de Gerefor meerde Kerk te Bunschoten-Spaken burg ter voorziening in de aldaar ge stichte vierde predikantsplaats. DS. HEERMA VERTREKT 7 MEI Ds. W. Heerma, predikant van de Chr. Ger. Kerk (Beatrixstraat) gaat op 7 mei a.s. Veenendaal verlaten. Zoals bekend heeft de predikant een beroep aangenomen naar Nunspeet. In een speciale dienst zal ds. Heerma op 7 mei a.s. afscheid van de gemeente nemen. JAGERSFESTIJN RONDOM VLIEGVELD VAN TOKIO. Het vliegveld van Tokio heeft te kampen met een wilde- eenden-plaag: de dieren komen daar in zulke grote hoeveelheden voor, dat zij soms het vliegverkeer ernstig bemoei lijken. Zü vliegen tegen aankomende en vertrekkende vliegtuigen aan en worden soms in de straalmotoren van de vliegtuigen gezogen, waardoor grote schade kan worden aangericht. Om de plaag te bestrijden hebben de autoriteiten jagers toestemming gegeven bij het vliegveld wilde eenden te schieten. Op de eerste dag werden er meer dan vijftig neergelegd, maar er zouden er meer dan vijfduizend rondfladderen Op de foto zien we de jagers in actie. Op de achtergrond een DC-8 van de K.L.M. Een gebroken stuurstang is er de oor zaak van geweest, dat de 52-jarige brom fietser T. Drost uit Veenendaal zaterdag avond j.l. dodelyk is verongelukt. Voor- bygangers vonden het slachtoffer om streeks half tien op de Groeneveldselaan met daarnaast de bromfiets. Hulp van dokter H. E. G. Pilon, die on middellijk werd gewaarschuwd, mocht niet meer baten. Het stoffelijk overschot werd naar het Julianaziekenhuis overgebracht. Het slachtoffer had juist zaterdag zijn oude bromfiets geruild voor een ander gebruikt exemplaar. De Veenendaal se politie heeft de zaak in onderzoek. Het slachtoffer was gehuwd en had drie onge huwde kinderen. MET FIETS GEVALLEN Mevr. N. is donderdagmiddag vlakbij haar woning met haar fiets ten val geko men over een bal. Zij verwondde haar linkerknie terwijl ook de fiets beschadigd werd. De voetballende jongelui zijn later door de politie op het matje geroepen. Een 27- jarige Utrechtse taxi-chauffeur, die in de nacht van zondag op maandag twee jonge mannen kreeg te vervoeren naar Zeist, heeft een benauwd avontuur be leefd, dat hy echter met grote koelbloedigheid tot een goed einde heeft gebracht. Onderweg van Utrecht naar Zeist veranderden de passagiers plotseling van ge dachten en gaven de chauffeur te kennen door te willen naar Driebergen. Toen Drie bergen in zicht was wilden de heren weer naar Doorn. De chauffeur kreeg argwaan door dit vreemde gedrag van de heren en be raadde zich op welke wijze hij op een nette manier van zijn vracht kon wor den verlost. Zijn enige gedachten wa ren door te rijden, totdat er op de een of andere manier hulp zou komen op dagen. Hij stopte dus niet in Doorn, maar gaf vol gas in de richting Rhenen. Plotseling drukte één Ya" de mannen achter in de wagen hem een mes op zijn borst met de sommatie onmiddellijk te stoppen. Hij voldeed daar niet aan, gaf onverminderd vol gas en waarschuwde de aanvallers niets tegen hem te onder nemen, daar hij onherroepelijk zou doorrijden en er dan wel eens drie do den zouden kunnen vallen. Hierdoor afgeschrikt hield het twee tal achterin zich voorlopig weer koest. Op de Grebbeberg gekomen ontmoette de Utrechtse chauffeur een autobus van de NBM komende uit de richting Wage- ningen. Het was inmiddels half twee in de nacht. Eindelijk zag de taxi-chauf feur zijn kans schoon. Hij stopte en plaatste zijn wagen zodanig, dat de weg voor de autobus wes versperd. Einde lijk stond de chauffeur niet meer alleen. De rollen waren ryj omgekeerd. De twee passagiers zaten nu in het nauw. Hoewel de chauffeur van de taxi nog alles in het werk heeft gesteld om zijn overvallers te grijpen, zagen beiden kans in het nachtelijk duister te ont vluchten, op een ceintuur van een jas De Stichting „Algemene Bejaardenhuisvesting Amerongen" heeft een prospectus uitgegeven, waarin zijn vastgelegd voorwaarden en andere bijzonderheden omtrent de huisvesting van bejaarden in het in aanbouw zijnde bejaardentehuis de Ridderhof. Het is een aantrekkelijke folder geworden, waarin alle mogelijke bijzonderheden zijn vermeld. zijn centraal verwarmd. Ze bevatten o.a. een eigen portaal, kitchenette, wc en een wastafel met koud- en warmwaterkraan. De huisjes weerszijden van het tehuis bevatten een hal, woonkamer, slaapkamer, keuken, wc en doucheruimte, berging en zolder, en worden verhuurd aan echtpa ren die zichzelf verzorgen. De voorlopige huurprijs hiervan is exclusief verwarming 14,95 per week. In een voorwoord beantwoord het be stuur der Stichting de vraag waarom er in Amerongen een bejaardentehuis is ge bouwd. Zij wijst daarbij op de ligging van het dorp tussen Rijn en Utrechtse Heu velrug, de gezonde streek en het afwis selende natuurschoon. Men treft er rivier landschap, heuvels, bos en heide. Zoals bekend is de Stichting Bejaarden huisvesting Amerongen opgericht door de Ned. Centrale voor Huisvesting van be jaarden. Deze laatste heeft ten doel het bouwen van tehuizen en woningen de huisvesting en verzorging van bejaarden door middel van plaatselijke stichtingen te bevorderen. De stichting in Amerongen is er één van. De expleoitatie geschiedt zonder enig winstoogmerk. Het complex dat gebouwd is aan de Kon. Wilhelminaweg omvat het bejaarden tehuis, aan een 80 bejaarden huisvesting biedende, en 11 bejaardenvyoningen. Het hoofdgebouw omvat o.a. 72 éénpersoons- en 4 twee persoonskamers. Deze laatste kunnen zowel door echtparen als door twee personen worden bewoond. Het hoofdgebouw is bedoeld als pension tehuis. Alle kamers zijn zit-slaapkamers en VOORWAARDEN TOT TOELATING In het algemeen is het de bedoeling mannen en vrouwen op te nemen, die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt en een zodanige lichamelijke en geestelijke ge zondheid genieten, dat zij niet reeds bij opname, behalve de gewone verzorging, extra hulp nodig hebben van het verple gend personeel. Personen van alle gezind ten zijn welkom. Diegenen die door het bestuur worden toegelaten zijn een entréegeld verschul digd van 50,per persoon. Bovendien moet betaald worden door elke bewoner een inschrijfgeld van 150,Dit laatste bedrag wordt terugbetaald bij het verlaten van het tehuis. De pensionprijs is voor- MOTORCLUB HOUDT WEER PAASRIT Het is traditie geworden, dat de motor en autoclub Veenendaal op de morgen van de tweede Paasdag een rorientatierit houdt. Deze ritten zijn altijd bijzonder at tractief geweest, niet alleen voor de rij ders en ouderen, maar ook voor kinderen. De sportcommissie van de MAC Veenen daal heeft weer naar een leuke rit ge streefd, die ook voor beginnelingen ge makkelijk te rijden zal zijn. Aparte inschrijving is mogelijk door de passagiers voor de attracties, die in de rit zijn verwerkt. Hiervoor zijn ook spe ciale prijzen beschikbaar. Start om acht uur vanaf hotel „La Mon- tagne". Inschrijving open vanaf half acht. -8- In Londen zijn sedert de oorlog meer dan 170.000 huurwoningen beschikbaar gekomen. ■8- Een oude brug over de Nijl waarop meer dan driehonderd mensen ston den is plotseling ingezakt. ■8- In de buurt van Bombay heeft een enorme brand gewoed die men pas na 15 uur blussen onder de knie had. ■8- Djakarta krijgt een moskee die ruimte gaat bieden aan 25.000 personen. -8- In Zuid-west Afrika waar het in som mige streken al in geen 5 jaar gere gend heeft, is men nu bezig met het kunstmatig opwekken van regen. -8- Bij een Engelse bank hebben inbrekers een kluis opgeblazen en zijn er met de buit, 700.000 gulden, vandoor gegaan. ■8- Een 35-jarige stewardess van de Air France is gearresteerd omdat zij in haar kleding heroïne smokkelde. -8- Van een atoomduikboot is een raket afgevuurd die 2000 km. verder doel trof. 8- Een 20-jarige Amerikaanse vrouw heeft gen. 12.000 km. gevlogen om in Bethlehem haar kind ter wereld te kunnen bren- lopig vastgesteld op 200,— per persoon per maand. Hierin is begrepen alle kos ten voor voeding en bewoning. Op vitra ge en zonwering na moeten de bewoners de kamers zelf verder stofferen en meubi leren. Bij het verhuren der kamers wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met voorkeur. Het boekje bevat verder nog een schat van gegevens over geneeskun dige hulp e.d. De ontspanning wordt zo veel mogelijk in handen van de bejaarden gegeven, die een commissie zullen vor men en in overleg met de directrice cul turele avonden zullen organiseren. De mannelijke bewoners krijgen gelegenheid kleine werkjes op te knappen, terwijl zij bovendien in een speciale ruimte kunnen knutselen. Zij die belangstelling hebben voor huis vesting in de Ridderhof, hopenlijk zijn "X... De westelijke vleu gel en een gedeelte van het hoofdge bouw van het nieu we bejaarden-cen trum „De Ridder hof" te Amerongen, dat binnenkort ge opend zal worden. na, die de achtervolgers in hun hand hielden toen men één van de heren bijna te pakken had. De rijkspolitie van Rhenen, geassis teerd door de mobilofoonwagen van de gemeentepolitie te Wageningen, hebben direct de achtervolging ingezet, doch voorlopig nog zonder resultaat. De ceintuur van de jas van één van de vluchtelingen vormt thans een van de belangrijkste aanwijzingen in deze overval. De politie zet het onderzoek voort. Van der V., fabrikant te Wageningen was bekeurd omdat hij op 31 oktober 's middags kwart voor een zijn personen auto even in de Hoogstraat te Wagenin gen had geparkeerd, terwijl daar op dat moment een stopverbod gold. Vrijdag voor het Wagenings kantonge recht vertelde Van der V., dat de auto hoogstens 7 tot 10 minuten op het bewuste punt gestaan had, terwijl hij zelf in die ijd even een boodschap deed in een win ker aan de Hoogstraat. Ik woon hier nog niet zo lang en ben dus nog niet zo goed met de situatie op de hoogte, voegde hij er aan toe. Er zijn daar zoveel verkeersborden, dat je ze onmogelijk in één oogopslag in je op kunt nemen, zo ingewikkeld is het. Eis 10,of 2 dagen. Vonnis 7,50 of 1 dag. M., uitvoerder te Ede, was de overweg in de Goorsteeg te Ede opgereden met zijn bromfiets, terwijl juist een trein in aan tocht was. Bij het remmen was hij geslipt en juist naast de rails tegen de grond ge slagen. Daar juridisch gezien een over weg reeds begint bij rood-wit geschilder de Andreaskruisen was M. dus in over treding en moest hij vrijdag voor het Wa genings kantongerecht terecht staan. Ik ben blij, dat u hier vandaag voor me staat, zo zeide rechter Tiddens. Een botsing met een trein overleven de mees te mensen niet. Waarom reed u die over weg eigenlijk op. Had u het signaal dat de trein nog gaf niet gehoord? Jawel, erkende verdachte, maar toen ik remmen wilde, gleed ik door en viel 3»/2 meter van de rails neer. Dat klopt niet met de verklaring van de treinbestuurder, betoogde de officies, mr. Tromp Meesters in zijn requisitoir. Hij zegt dat hij u neer zag vallen en daar hij meende, dat u door de trein geraakt was, stopte hij even verder en ging toen poolshoogte nemen. U lag op dat ogenblik 40 45 cm van de rails af. Eis 25,of 5 dagen. Het uitzicht daar is zo slecht, dat ik pas op het laatste moment merkte, dat er een trein uit de richting Ede naderde. U was daar goed bekend, dus wist u ook hoe het uitzicht was. U wist, dat u er treinen kon verwachten en toch was u zo onvoorzichtig om zonder voldoende op te letten de overweg op te rijden, be schuldigde rechter Tiddens. Het vonnis luidde hierop 30,of 6 dagen. •fr Van de S., bakker te Wageningen, kreeg een proces-verbaal omdat hij op 11 novem ber zijn knecht B. in staat had gesteld met zijn bromfiets te gaan rijden, terwijl deze geen goed werkende rem meer be zat. Ik kon er weinig aan doen, betoogde verdachte. Die bromfiets stond in een schuurtje achter mijn huis en was zo oud dat iedere politieman 'm wel moest aan houden en controleren als hij hem op de weg tegenkwam. Twee of drie dagen te voren had de jongen de brommer stiekum uit het schuurtje gehaald en was er mee gaan rijden. Omdat het hem hinderde bij het rijden haalde hij het remblokje eraf. (Zie verder pagina 2) GEMEENTELIJKE DIENSTEN GESLOTEN Op vrijdag 31 maart en zaterdag 1 april 1961 zijn alle gemeentelijke diensten geslo ten. Aangiften voor de Burgerlijke stand kunnen op beide dagen worden gedaan tussen des voormiddags 9.00 en 9.30 uur. De gemeente-architect houdt zijn spreek uur op donderdag van 2.00 tot 3.00 uur n.m. De huur en het huisvuil zullen op don derdag worden opgehaald. De vuilnisbelt is op zaterdag normaal van 11.00 tot 12.00 uur open voor het brengen van huis- en tuinvuil. er vele Amerongse bejaarden bij, kunnen tegen betaling van 1,op het gemeente huis een prospectus afhalen. Deze is ge ïllustreerd met een indeling van de be schikbare kamers. Eén van de daders van de overval op de Utrechtse taxi-chauffeur, in de nacht van zondag op maandag op de Grebbeberg te Rhenen gepleegd, kon door de politie in de loop van maandag worden aangehou den en naar het politiebureau te Rhenen worden overgebracht, waar hy een volle dige bekentenis aflegde. Het bleek de 18 jarige bloemenkoopman C. R. te Utrecht t ezijn. R. had ook met het mes gedreigd. Alle hulde voor de po litie voor dit snelle speurderswerk. R. drijft samen met zijn moeder in Utrecht een bloemenzaak. Zijn vader is overleden. VEENENDAAL Woensdag 29 maart: Openbare raadsvergadering in hotel De Korenbeurs, 8 uur. Ledenvergadering Veilig Ver keer in De Korenbeurs, 8 uur. Bedrijfs E.H.B.O.-wedstrijden in Ritmeester Kantine, 7.30 u. Donderdag 30 maart: Paaswijdingsavond in Eltheto 7.30 uur. H00FDSTP.5I TEL 3184-VEENENORfl

De Vallei | 1961 | | pagina 1