heeft de niéuwste modellen in de r fXNjaaskollektie Van Haren voordelig in modeschoenen Gelderse ham Snijworst Tartaar Berliner leverworst Tongen worst Herenmodes Een 6-1 overwinning op Hees bracht Kulan het kampioenschap Ritmeester Schaaktournooi weer ten einde arbeids krachten Bij het kampioenschap van „Kulan" TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 29 MAART 1961 Nr. 25 VEENENDAAL Hoofdstraat 71-73 ARNHEM Roggestraat 1 EDE Grotestraat 17 Veense Boys verliet met volle winst Amerongen 3 x de beker G.V.V.V. moest het hoofd diep buigen voor de kracht van IJsselmeervogels Merino's kwam in Voorthuizen tot een 2-1 overwinning Zwak Advendo was kansloos tegen Valleivogels Scheltinga winnaar van hoofdgroep N.V. KNOPENFABRIEK RHENEN TELEFOON 2015 - HOOFDSTRAAT 93 - VEENENDAAL Verf met gemak en CETALAC S.V. Panter en Amersfoortse S.O.V.A. deelden de punten 150 gram van 74 voor 150 gram van 69 voor 100 gram van 45 voor 100 gram k van 49 voor Triangel Boys speelde met 1-1 gelijk tegen Nijkerkse N.S.C. N.S.V.S. en Sportclub Rhenen maakten er schuttersfeest van Alweer een nieuwe pump van Haren verrast u weer met dit unieke model. Echt iets aparts! In wit en beige metallisé 'n Droomschoentje, ditsierlijke Italiaanse pumpje.- in wit Feestelijk schoentje voor de kleintjes met anti-slip zool. In vele schitteren de kleurencombinaties 20-23 1 24-26 5.95, 27-30 7.95 Zeer beschaafde molière, het nieuwste ontwerp. In zwart en bruin 7c Sportieve derby-molière. Lijn: .1961. Leest: Italiaans. Afwerking: van Haren. Leder: exclusieve kleuren Allerliefst bandschoentje, de voorjaarsmode voor elke tiener 27-30 75 31-35 13.75 1 1 ^0. 'n Verrukkelijk soepel flatie met modieuze perforatie. In geel en gebroken wit. f Iedere dag opnieuw komt een zending fijne gelderse vleeswaren in onze winkel binnen altijd heerlijk vers NIET TE EVENAREN Filialen in het gehele land w.o. De wedstrijd DVSA-Vecnse Boys welke zondagmiddag op de Burgwal in Ameron gen werd gespeeld zal maar weinigen be vredigd hebben. Het was geen mooie en ook geen prettige wedstrijd. Veense Boys ging met de volle winst naar huis, door een 5-2 overwinning. Het was een wed strijd met drie penalty's. Het treffen tussen beide ploegen was met spanning tegemoet gezien. Veense Boys was er alles aangelegen haar positie aan de kop in de afdeling te versterken. De wedstrijd begon met een overwegend sterker DVSA. De voorhoede wist echter geen schotvaardigheid op te brengen. De score werd geopend door de linksbinnen van Veense Boys die in een straffe run de bal achter de Amerongse keeper de poneerde. Vijf minuten later was het de middenvoor van de gasten die de stand op 2-0 bracht. Amerongen kwam meer opzetten en zag kans door middel van een De man met de meeste schaakcapa citeiten wat ditmaal T. D. Scheltinga uit Beverwijk die 3Vi punt uit 5 wed strijden behaalde en zodoende op de eerste plaats eindigde. De Indonesiër H. L. Tan - vorig jaar een geduchte concurrent van Donner - verzamelde 3 punten en werd tweede. De derde en vierde plaats vielen na loting resp. ten deel aan N. Cortlever uit Almen en Drs. C. v. d. Berg uit Amsterdam, beiden met 2Vs punt. Mr. Ed. Spanjaard uit Utrecht werd met 2 punten vijfde en als laatste ein digde J. H. Donner uit Amsterdam met IV2 punt. Bij de overige groepen spande weder om Schaakclub Den Dolder de kroon. Met in totaal 12 punten legde zij be slag op de eerste prijs, een fraaie zil veren wisselbeker beschikbaar gesteld door de directie van de Ritmeester Si- prachtig doelpunt van de rechtsbuiten de stand op 2-1 te brengen. Men begon meer moed te krijgen. Een schijnbaar gemakkelijke bal wist de kee per van Veense Boys nog maar net over de lat te werken. De tweede helft was zeker niet beter als voor de rust. Het spel werd wat ru wer en daardoor onzekerder. Na zeventien minuten brachten de gasten de stand op 3-1 waarmee eigenlijk de kansen voor DVSA verkeken zouden zijn, als niet de scheidsrechter Amerongen een penalty toekende. De keeper wist de bal te keren, maar werd toen hij de bal terug het veld in sloeg, toch nog gepasseerd. Even later kreeg Veense Boys een penalty toegewe zen, waarmee de stand op 4-2 gebracht werd. Enkele minuten later werd het 5-2 Nogmaals kreeg Amerongen een penalty te nemen, de bal werd echter meters over het doel heen geschoten. De laatste tien minuten was de sportiviteit van beide kanten ver te zoeken, en leverde dan ook geen nieuwe gezichtspunten op. Hierna trok Kulan meteen ten aanval om deze achterstand weer ongedaan te maken. Dit bleek wel erg moeilijk te zijn, want hoewel er prima scorings kansen ontstonden, werden deze steeds weer gemist. Juist voor rust was het Vlaanderen die uit een corner de par tijen weer op gelijke voet bracht. Na de hervatting ging het wel wat beter, maar er moest toch eerst nog twintig minuten gespeeld worden voor dat Henzen, door goed voorbereidend werk van v. d. Bovenkamp, in staat ge steld werd zijn club de leiding te geven (2-1). Korte tijd daarna was het weer Henzen die met twee goede doelpunten de stand op 4-1 bracht. Nadat Vlaanderen er 5-1 van gemaakt had, was het weer Henzen die handig profiteerde van een fout van de achter hoede der gasten en het half dozijn vol maakte (6-1). garenfabrieken. „Den Dolder" heeft nu voor de 3e keer de beker gewonnen (1957 - 1959 en 1961. Wanneer zij er in de toekomst in slaagt nog tweemaal als eerste te eindigen, wordt de be ker definitief eigendom. De prijsuitreiking vond zaterdag avond plaats in de kantine van de Rit meester bij monde van de voorzitter van de schaakvereniging „Ritmeester", Drs. G. J. Koomen. Naast vele waardevolle prijzen in natura, werden ook talrijke oorkonden uitgereikt. De jongste deelnemer bleek een 13-jarige jongen te zijn die tot grote hilariteit van de aanwezigen een forse kist sigaren als prijs koos, even als een dame die ook aan rokertjes de voorkeur gaf. Al met al een sportief en spannend tournooi, waarvan de lei ding in goede handen was van de heer G. A. Blankestijn. GVVV verloor met liefst 5-1 van het Spakenburgse IJsselmeervogels. Aan deze nederlaag, hoewel mogelijk iets geflat teerd, heeft ons inziens geen enkele GVVV speler schuld aan. Ook het feit dat men met twee invallers, voor Schols en v. Dolder, in het veld kwam maakt hier niets uit. De Vecnendalers konden er ge woon niet tegenop. Zij waren vooral voor de rust een lamgeslagen ploeg die niet het minste vat kon krijgen op het steeds weer opbruisende driftige spel der Spa kenburgers, die over alle linie's heer en meester waren. De belangrijkste wapenfeiten van de Buurtlaanbewoners waren in de eerste helft een goed schot van v. Essen dat juist over de lat ging. Later nog een kansje voor de op de linksbuitenplaats spelende Jan Ditewig uit een voorzet van rechts, dat echter op een mislukking uitliep. De Spakenburgers daarentegen hadden in dat zelfde tijdsbestek een 2-0 voor sprong weten te bereiken. Na de thee kregen de Veenendalers wel iets meer vat op het spel der gasten maar het moest toch eerst nog 0-4 worden voor dat uit een schermutseling voor het Spa kenburgse doel na een corner de eer ge red kon worden 1-4. GVW leefde wat op. Het kon toch wel. Er werden meerdere aanvallen ondernomen maar tot een doel punt kon men tegen de robuuste maar fai re achterhoede der gasten niet komen. Even voor tijd sneden de Spakenburgers nog eenmaal door de Veenendaalse achter hoede heen en dat betekende 1-5. Ondanks een zeer matige eerste helft is Merone's er toch in geslaagd VVOP in eigen huis een 2-1 nederlaag toe te bren gen en de punten mee naar Veenendaal te nemen. Het waren de gastheren die na een af gekeurd doelpunt wegens buitenspel in de 20ste minuut de leiding namen 1-0. Nog voor de rust kwamen de partijen echter weer op gelijke voet toen J. v. Dijk wist te profiteren van grandioos misfcen door de Voorthuizense achterhoede 1-1. Na de hervatting ging het er beter uit zien. Merino's kwam wat meer in de aan val en zo kon v. Zetten reeds na tien mi nuten zijn club de leiding geven 1-2. Men trachtte daarna in een meer gelijkopgaan- de strijd het einde te vinden. Tien minuten voor tijd hinderde een Veenendaler zijn tegenstander. Tot schrik van de wolmensen wees de scheidsrechter naar de elf meter stip. De strafschop werd echter door spil Goedhart gemist wat de overwinning voor Merino's betekende. Advendo te Edervecn heeft in de voet balwedstrijd tegen Valleivogels uit Schcr- penzeel zo zwak gespeeld dat de 1-5 neder laag volkomen volgens het spelbeeld was. Vooral defensief speelde Advendo te slordig en in het centrum vielen bressen waardoor de jonge midvoor van Valleivo gels viermaal kon scoren. Reeds direct nam Valleivogels het heft in handen. Door mistrappen in de verde diging van Advendo konden de gasten op 0-2 komen. Middenvoor Greuter van Ad vendo kon op werkelijk fraaie wijze nog tot 1-2 inlopen, maar na de rust was Ad vendo feitelijk nergens meer en had Val leivogels vrij spel. Vooral de Advendo- stopper van Ruiswijk greep nog wel eens mis waardoor de Scherpenzeelse aanvallen succes hadden. Het werd uiteindelijk 1-5 een geheel normale overwinning voor de gasten. Kulan kon in de wedstrijd tegen haar naaste concurrent Hees, maar moeilijk op gang komen. Het was ook geen wonder dat de zenuwen een belangrijke rol speelden, daar hier voor Kulan het kampioenschap op spel stond. De zenuwen bereikten wel het hoogtepunt toen Kulan een 1-0 achterstand kreeg omdat een der spelers de bal in eigen doel schoot. Het 13e Ritmeester Schaaktournooi is, niettegenstaande het traditionele onge- luks-brengende getal, even vlot en sportief verlopen als alle vorige tournooien. Alleen voor de nationale kampioen Donner heeft het getal 13 inhoud gehad - hij wist namelijk niet meer dan Vit punt uit 5 wedstrijden te verzamelen. Een zeer povere prestatie, temeer als men bedenkt dat deze schaakmeester vorig jaar de eerste prijs behaalde. t Laat nu uw oude bed weer als nieuw maken door een vakman BIJ AFSPRAAK 'S MORGENS I ALEN 'S AVONDS WEER Th'JIS Jac. van Schuppen Gortstraat 39, Telefoon 2321 Radboudweg 10 Rhenen In onze productie-afdelingen hebben wjj nog plaats voor enkele flinke Reiskosten worden vergoed en bij vaste aan stelling wordt werkkleding verstrekt. Zaterdags vrij. Aanmelden dagelijks aan de fabriek. GOED VAN VAN DER ZEE GAAT LANGER MEE Hoofdstraat 75 Veenendaal UW blad! Voor uw wanden: CETAMUR, dekkende alwaabare muurverl In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen HET EXTRA CETALAC-KWARTIER Geen haast. Geen risico. Want Cetalac Plast icv erf blijft na het uit strijken nog ruim een kwartier soepe! en hanteerbaar. Dus Tolop tijd soor bijwerken. Daarna droogt Cetalac snel en egaal, zonder kwaststrepen (etalac PLASTICVERF VAN CETA- BEVER Panter speelde tegen het Amersfoortse Sova een prettige en sportieve wedstrijd Er werd van beide kanten hard gewerkt en soms aardig gecambineerd. Hoewel bei de doelen om beurten in gevaar kwamen werd er toch weinig gescoord. Na een kwartier kreeg Sas de bal goed toege speeld, maakte zich vrij en plaatste keu rig door naar v. d. Poel die met een goed schot zijn club de leiding gaf 1-0. Sova kwam nu feller opzetten en wist na een half uur spelen weer gelijk te ma ken 1-1. Na de thee begon Panter direct met en kele gevaarlijk aanvallen waaruit goede kansen ontstonden maar doelpunten ble ven schaars. Beide elftallen stelden alles in het werk om een doelpunt te forceren maar het bleef 1-1. Met deze stand kwam ook h,et einde van deze spannende forse doch sportieve strijd. Laai Ot (.tla-Betrr u h/lf en Nog meer voordelen: 1. Soepel, zodat de kwast werke lijk glijdt. 2. Schitterend resultaat en 't zil voor jaren 3. Keuze uit glanzend en zijdzmat. Het is nu bijna zes jaar geleden dat v.v. Kulan door enkele personeelsleden van de SKF officieel werd opgericht. Dank zij de welwillende medewerking van de voetbalvereniging Unitas, die haar terrein beschikbaar stelde, kon Kulan het eerste jaar al aan de competitie deelnemen. Het toenmalige driemanschap Blan- kesteyn, Schoeman en Klijn, moest dat jaar veel werk verzetten om steeds elf man binnen de lijnen te brengen.. Met veel krachtsinspanning eindigde men in de middenmoot. VOOR AL UW EXCLUSIEVE KLEDING Geldig tot en met woensdag 5 april Het volgende seizoen ging het beter. Kulan ging met twee elftallen de com petitie in, waarvan het eerste kans zag door een 2-2 gelijk spel in de uitwed strijd tegen Valleivogels het kampioen schap te behalen. Men promoveerde automatisch naar de tweede klas. Veel plezier had Kulan daar echter niet van, want de spelers werden te oud en moes ten door jongere vervangen worden. Door de versterkte degradatie voor dit seizoen moesten drie clubs afvallen. Hier hoorde ook Kulan bij, na in een moordende temperatuur twee beslis singswedstrijden gespeeld te hebben tegen TOV uit Baarn. Kulan verloor en Triangel Boys presteerden het om NSC uit Nijkerk een gelijk spel af te dwingen en daarmee een zeer kostbaar puntje in de wacht te slepen. Dit gelijke spel is wel voornamelijk te danken aan het goede spel van de achterhoede, die zich met hand en tand tegen de over het algemeen ster kere Nijkerkers verdedigde. Het was de boys dat na ongeveer tien minuten spelen door van Deelen aan de leiding kwam 1-0. Zij konden deze voor sprong echter niet handhaven en nog voor rust stonden de partijen weer op gelijke voet. Ondanks alle pogingen van NSC om na de rust het winnende doelpunt te for ceren, hielden de Veenendalers moedig stand en zagen zelfs zo nu en dan nog kans om een niet ongevaarlijke aanval te lanceren. Een doelpunt zat er echter ook voor hen niet meer in. was dus weer derde klasser. Het vol gend seizoen ging het nog niet best en men bleef met 14 punten uit 14 wed strijden hangen. In 1959 werd een jeugdafdeling opgericht om zodoende de nodige aanvullingen der senioren-elf tallen te krijgen. Er werd hard getraind en succes bleef dan ook niet uit. Reser ves en aspiranten werden kampioen, maar het eerste elftal kwam jammer genoeg net twee punten tekort om een zelfde resultaat te bereiken. Nadat men in april 1960 het eerste lustrum had gevierd, werd er vol goede moed aan de nieuwe competitie begon nen. Dit seizoen leverde dus het kam pioenschap op voor Kulan I, terwijl ook de beide jeugdelftallen goede kam pioenskansen hebben. Kulan zal nu met Velasco uit moeten maken wie promoveert naar de tweede klasse. Kulan, dat een dezer dagen de Koninklijke goedkeuring op haar sta tuten ontving, zal na afloop van de competitie met een receptie dit kam pioenschap vieren. Sportclub Rhenen heeft er op het NSVS terrein wel wat van gemaakt. Liefst ne gen maal, waarvan zes keer door de Rhe- nense midvoor, werd het heiligdom van NSVS doorboord. De Veenendalers kon den daar niet meer dan vier doelpunten tegenover stellen en verloren met 4-9. Aanvankelijk nam NSVS de leiding maar door de vele fouten in de Veenendaalse Achterhoede waarvan de Sportclub gretig gebruik maakte kon deze hoge score be reikt worden. Na een 3-1 achterstand kwam er wel iets verandering in de ver richtingen van NSVS maar verder dan 4-3 konden zij de achterstand niet inlopen. Rhenen zette daarna door en bracht ge leidelijk aan de stand op 4-9. Door de overwinning op HEES is KULAN kampioen geworden. Op de foto die di rect na de wedstrijd gemaakt werd staan de v.l.n.r. J. Faber, D. Smaling, J. v. Hal (bestuur), N. v. d. Bovenkamp, M. v. Koo- ten (trainer), J. Henzen, S. Klijn, J. Gaas beek (best.), C. Vlaanderen, C. G. v. Hall (best.), H. v. Klaveren en A. Kulik (best.) Zittend: G. Schoeman, D. v. Leeuwen, A. P. v. Veldhuizen, H. Braafhart en J. v. d. Haar

De Vallei | 1961 | | pagina 3