TURKESTEEN Zeer hoge onderscheiding voor gemeente-ontvanger Beekman DE VALLEI UW BLAD Janv.Schuppen GROOT en KLEIN Drukkerij De Gelderse Vallei RHENEiN V.C. Veenendaal klopt ongeslagen Set Up met 3-0 AMERONGEN yeunesse Loco-burgemeester: „Wij zullen U zeker missen" 10#/o Korting Waardering voor alles H. JONKER Eeuwfeest V.S.W. Ja, dit is moderne jongenskieding leuk, sportief, prachtig afgewerkt ijzersterk! Jeugdkoren voerden operette Repelsteeltje op crknjgbuar in krltuni-fui* rlier»filrvl m ItiQtil FAMILIEBERICHTEN In het bijzijn van vrijwel het gehele gemeentepersoneel is woensdagmiddag in de bovenzaal van hotel „De Korenbeurs" afscheid genomen van gemeente-ont vanger A. J. Beekman, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het hoogtepunt van deze bijeenkomst, die ook werd bijgewoond door familieleden van de heer Beekman, was ongetwijfeld de bekendmaking van het feit, dat het H. M. de Koningin had behaagd de scheidende ambtenaar te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. BtrMmottf //PAKET - SERIE Met Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele bloemstukken en blijken van belang stelling welke wij ondervonden bij de opening van onze winkel Kerkewijk 15, (bij de markt) te Veenen- daal. HENDRIK EN HANNA'S VISHANDEL. in oe nieuwste KLEUREN Maat 31 Maten 32-35 Maten 36-40 Herenmaten Hiermede geven wij kennis van het overlijden door een noodlottig ongeval van onze sympathieke me dewerker Teunis van Hardeveld Zijn nagedachtenis zal door ons in hoge ere worden gehouden. Directie Metaalhandel en Sloopwerken Van Dijk. VEENENORflL NODFIISIR IDS TEL JI70 Hiermede geven wij kennis van het overlijden door een ongeval van onze geachte collega Foto Duits verkeersbureau U bent er vanzelfsprekend voor om uw nieuwe sportcombinatie uit onze collecties te kiezen. En wij staan er vanzelfsprekend achter achter de blijvend-mooie topkwaliteit en de moderne lijn uit elk stuk van onze sortering. Kom dezer dagen langs, nii Ls de keus nog't grootst. Welkom, zonder koopverplichting! De beste Nylonkousen één gulden goedkoper bij aankoop van Dat hij ruste in vrede. Het gezamenlijk personeel van Metaalhandel en Sloopwerken Van Dijk. Onder doodse stilte speldde de loco burgemeester vervolgens de medaille i op de borst van de heer Beekman, waarna een hartelijk en langdurig ap plaus klonk. PRETTIG MENS Gemeente-secretaris D. Blankespoor betoogde dat de heer Beekman kan terugzien op een eervolle loopbaan en hij wilde hem dan ook gaarne dank brengen voor de goede samenwerking die immer aanwezig was. Namens het gehele gemeentepersoneel overhandigde hij de familie Beekman een kostbare Engelse klok, terwijl mevr. Beekman bovendien nog een boeket bloemen ont ving. Na de veronderstelling uitgesproken te hebben dat dit voor de heer Beek man een wondermooi en massaal af scheid was, dat hem ongetwijfeld goed gedaan zal hebben, besloot de heer Blankespoor met een persoonlijk woord tot de gemeente-ontvanger. Oud-burgemeester Bakker, die de ge- j meente-ontvanger bijna 15 jaar had meegemaakt, wees op de bijzondere eigenschappen van de heer Beekman. „U was correct, punctueel en onkreuk baar, terwijl u naast ambtenaar ook een bijzonder prettig mens bent. U had en hebt vele vrienden." De gemeente-ontvanger van Ede sprak namens alle collega's een af- I scheid, hetwelk gepaard ging met het aanbieden van een attentie. Ook de heer A. Slieker, sprekend namens het Hoofd bestuur van de Bond van gemeente ambtenaren, deed zijn toespraak verge zeld gaan van het aanbieden van een boekenbon. De rij van sprekers werd gesloten door de heer Jarings, die de heer Beek man als oud-vriend dank bracht voor de voortreffelijke collegialiteit en hem met zijn gezin nog vele gelukkige jaren toewenste. In zijn dankwoord betrok de heer Beekman iedereen die speciaal deze middag voor hem tot een onvergetelijke nad gemaakt, „ik dank alle amutenaren van hoog tot laag voor de prettige sa menwerking, de waarderende woorden en de pracntige geschenken - ik word er bijna verlegen mee", zo zei hij. Tot slot sprak hij de hoop uit dat Veenen- daal zou mogen groeien en bloeien tot welzijn van ue nijvere bevolking. Üok tijdens de receptie welke na de oijeenkomst werd genouden, kwamen veien van de heer Beekman afscheid nemen. Loco-burgemeester Ant. de Ruiter (r.) riddert hier de scheidende gemeente ontvanger Beekman. vanaf Tot onze diepe droefheid behaagde het de Heere heden geheel onverwachts van onze zijde weg te nemen, mijn innig geliefde man en der kinderen zorgzame vader, behuwd- en grootvader Tot 30 april op al onze bedden nog GOED EN GOEDKOOP! Loco-burgemeester Ant. de Ruiter richtte zich als eerste spreker tot de heer Beekman. Hij zei o.m.: „Er is een tijd van komen en een tijd van gaan en voor u is thans het moment aangebro ken dat u na een bijna 35-jarige werk zaamheid in deze gemeente uw ambt neerlegt. Het was geen gemakkelijke taak, maar u hebt hem tot een bijzon der goed einde gebracht. Uw trouw en correctheid waren altijd boven alle lof verheven en ik hoop dan ook dat u met uw gezin nog een mooie tijd tegemoet gaat." Als blijk van waardering bood hij de scheidende ambtenaar een prachtig hor loge aan, hetgeen de heer Beekman blij verrast in ontvangst nam. Aan het slot van zijn toespraak deelde de loco-burgemeester mee, dat het II.M. de Koningin had be haagd de heer Beekman te benoe men in de Orde van Oranje Nassau. in de ouderdom van 65 jaar. C. Sukkel-Spies E. Sukkel W. Sukkel-van Ginkel Th. Sukkel R. Sukkel-van den Berg H. Sukkel en kleinkinderen Veenendaal, 26 maart 1961 Holleweg 29 De teraardebestelling heeft plaats gehad donderdag 30 maart 1961 te 3.30 uur. Hoofdstraat 90, Tel. 2163 Textielhuis Adr. v. Ostadelaan 31. Voor de leukste, sterkste"jongenskledingl Tot onze diepe droefheid behaagde het de Heere nog onverwachts van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde vader, behuwd- en grootvader (Vervolg van pag. 1) drijf zich steeds weten te handhaven. In 1884 werden tot mededirecteuren be noemd de heren J. W. Bottenheim en L. M. Bonnike. Van de oprichters was toen alleen nog in leven de heer S. Bottenheim. Hoewel de afzet de eerste jaren voor namelijk georienteerd was op het huidige Indonesië, begon men allengs ookinteresse te krijgen voor andere delen van de we reld. Zo werden handelsbetrekkingen aan geknoopt met China, geheel Afrika, het Midden Oosten enz., terwijl eveneens gro te aandacht werd besteed aan de afzet in het binnenland. Als gevolg hiervan moest het machine park sterk uitgebreid worden en werden de bedrijfsgebouwen steeds groter. Teunis van Gent Weduwnaar van Maria van D(jk in de gezegende ouderdom van ruim 83 jaren L. v. d. Hoef-v. Gent E. J. v. d. Hoef H. v. Gent G. v. Gent-Jooste W. v. Gent C. M. v. Gent-Engelen en kleinkinderen Veenendaal, 29 maart 1961 Munnikenweg 50 De begrafenis zal plaats hebben D.V. zaterdag 1 april 1961 te 1.30 uur n.m.. Vertrek van het sterfhuis te 1 uur. TEGENSLAG Reeds eerder werd opgemerkt dat de VSW tegenslagen niet bespaard werden. Zo staat o.a. 30 april 1913 als een zwarte dag in de geschiedenis te boek omdat op die dag het bedrijf zwaar geteisterd werd door het afbranden van de katoenspinne- Wij hebben veel keus in Heren Overhemden, Ruithemden, pracht zijden herensjaals de nieuwste zelfbinders, Sokken en ankiets, Treffer Herenpyama's elfen en gekleurd Vlotte kinderblazer ongevoerd 4 jaar 19,75 Bijpassende lange terlenka pantalon 4 jaar 16,90 De situatie werd nog kritieker toen het jaar daarop de Eerste wereldoorlog uit brak en op zeker moment de aanvoer van katoenen garens stil stond. Het pleit voor de toenmalige directeur dat men er volgens een speciaal uitge werkt procédé in geslaagd is op de overgebleven machineriën papierga ren tc spinnen, zodat het gehele per soneel aan het werk gehouden kon worden. Direct na de eerste wereldoorlog werden voorbereidingen getroffen om de verwoes tingen van de brand te herstellen. Er werd hard aan gewerkt en juist toen alles weer op poten stond, brak er in 1922 wederom brand uit. Er is bovendien in de VSW-geschiede- nis ook nog een pariode geweest dat was toen men een in Hilversum gekochte handweverij overbracht naar Veenendaal dat de aandelen sterk daalden. Alles werd ten koste gelegd aan deze handwe verij totdat het opgeheven werd ende VSW weer met sprongen vooruit ging. GROTE VLUCHT De toekomst voor de jubilerende VSW In Rhencn ieder jaar EHBO- wedstrijden om Grebbebeker Op initiatief van de afdeling Rhenen van de EHBO werd een bespreking ge arrangeerd tussen de EHBO-afdelingen van Rhenen, Kesteren, Veenendaal, Ede Eist, Ochten en het Rode Kruis van Rhenen, om te komen tot het jaarlijks organiseren van EHBO-wedstrijden. Het besluit is gevallen deze nu jaar lijks te doen houden, met als inzet voor deze rayonwedstrijden de Grebbebeker. Dit zal een wisselprijs worden. Er worden tweemaal per jaar van dit soort wedstrijden gehouden, éénmaal voor junioren en éénmaal voor senioren. De eerste ontmoeting vindt plaats te Rhenen op 25 november van dit jaar. TEXTIELHANDEL Veenendaal - Telefoon 2686 Hoogstraat 26 Markt kinderkoor de zang presenteerde, had de instemming van zaal. De operette Repelsteeltje, een zangspel in vijf bedrijven, deed het mede door de aankleding en belichting bijzonder aar dig. De verschillende hoofdrollen werden door de kinderen geestdriftig uitgebeeld. Kritiek kan men gemakkelijk uiten, maar gezien het feit dat de kinderen iets derge lijks voor de eerste maal brachten en ge zien ook het enthousiasme wat zij voor het zangspel wisten op te brengen, deed ons meer letten op de vele goede momenten. Ida Burgstede, als Miranda zong haar twee solo's op gevoelige wijze, en Gerda Berendse als koninging speelde haar rol met veel flair. Rolvast toonde zich Re pelsteeltje, gespeeld door Elly van Blit- lerswijk. An het einde van de avond waren er vele dankwoorden voor de medewerken den, o.a. voor de dirigent de heer Nete lenbos en voor de heer J. C. Onink die door zijn regie het spel zo aangenaam had laten verlopen. Beslist niet prettig was het moment tijdens het zangspel, toen dirigent Nete lenbos het publiek achter in de zaal tot orde moest roepen, omdat de herrie het hem onmogelijk maakte verder te wer ken. Hieraan voorafgaande had ook de voorzitter al verschillende malen om aan dacht moeten verzoeken. ziet er ongetwijfeld rooskleurig uit. Vooral de laatste jaren heeft men door een ge degen bedrijfsvoering alle kansen benut. In 1933 bijvoorbeeld werd aan het be drijf een afzonderlijke afdeling verbon den voor het gummeren van weefsels het geen een grote vlucht genomen heeft, ter wijl dit laatste werd uitgebreid met een afdeling van het voorzien van weefsels met plastic. Twintig jaar later, in 1955, werd teza men met een Engels concern een fabriek opgericht tot het fabriceren van chenille producten onder de naam Everwaer Vee nendaal N.V. Daarbij moet ook gerekend worden dat de maatschappij haar medewerking heeft verleend bij het tot stand komen van een fabriek te Veenendaal onder de naam Hollantor N.V., samen met een groep an dere Nederlandse textielbedrijven plus een Engels en Amerikaans concern. Op 4 februari 1914 waren tot directeu ren benoemd de heren J. M. J. Bonnike en J. Bottenheim. De heer J. M. J. Bon nike is heden ten dage nog gedelegeerd commissaris, terwijl de heer J. Bottenheim nog steeds in functie is, tezamen met de in 1955 benoemde heren J. C. Bottenheim en J. M.Bonnike. De raad van Commissarissen van de N.V. bestaat thans uit de volgende personen: Hendrik Muller te Laren. P. Belzer te Den Haag, voormalig firmant van Jacobson v. d. Berg Co. Den Haag, J. M. J. Bon nike gedelegeerd commissaris en A. A. v. Sandick president van de Ned. Handel- Maatschappij N.V. I)c 100-jarige VSW is een bedrijf dat nauw verwant is aan de geschiedenis van Veenendaal als industrieplaats. Ook van die z(jde bezien is een felici tatie aan het hoogbejaarde maar nog volop bloeiende bedrijf zeer zeker op zijn plaats! Vlot junior kolbert in aparte dessins 12 jaar 29,50 Bijpassende pantalon in multicolor 12 jaar 24,— Het eerste herenteam van VC Veenendaal heeft in Utrecht tegen het voor deze wedstrijd nog zonder verliespunten zijnde Set Up I, een magnifieke overwinning be haald. Met werkelijk uitstekend spel werden de reeds als kampioen gedoodverfde Utrechters van het veld geveegd. Door deze zeer ruime overwinning zijn de kansen op een Veenendaals kampioenschap en een promotie naar de eerste klasse beduidend gestegen. Een nerveus Set Up kreeg al direct in de paalden de VCV-ers zich tot een zachtere eerste set een voorproefje van de hete maar feilloze opslag. Via 10-7 werd ook volleybalsoep, die VCV voor de Utrech- deze set met 15-7 een Veenendaalse zege. ters op het vuur had staan. O.a. door vier In de derde set kwam de VCV-aanval magnifieke smashes van Wim Willemse pas goed los, uiteraard geseund door de kwamen de VCV-ers op 8-0. 2-0 voorsprong. Bij een 7-2 VCV-voor- Deze voorsprong kwam nog even in ge- sprong trachtte de te weinig ingrijpende vaar toen de Utrechters tot 13-8 konden Set Up-coach nog de bakens te verzetten, naderen, doch een prachtige block van doch wederom blokkeerde Goslinga de Goslinga en Slik ontnam de Utrechters de keiharde smash van Cauté. Ad Slik, Wim service, waarna de VCV-ers de stand op Willemse en de vooral in de achterhoede 15-8 en 1-0 brachten. uitstekend spelende Sipkema dreunden In de tweede set ging het aanvankelijk daarna keer op keer door de Utrechtse moeilijker. Via keiharde services van ex- defensie. hoofdklasser Cauté kwamen de Utrechters De laatste smash was voor Dick Recter, op 5-3. Ook op dat moment bleek echter die daarmede de stand op 15-4 en 3-0 VCV het hoofd koel te kunnen houden. bracht. Terwijl de Utrechters talloze malen in Uitslagen. Set Up I VC Veenendaal I de wedstrijd hun service verspeelden, be- 0—3. Setst. 8-15, 7-15, 4-15. De beide jeugdkoren van het Christ, ge mengd koor Asaf hebben zaterdagavond in het Clubhuis de operette Repelsteeltje opgevoerd. De zaal was tot de laatste plaats bezet, een gebeurtenis op zichzelf, omdat nog niet één vereniging dit seizoen zoveel publiek heeft getrokken. De bijna honderd meisjes en jongens van het kinderkoor en het jeugdkoor heb ben de aanwezigen enkele uren van on gedwongen spel en zang laten genieten. Nadat voorzitter G. Vervat een wel komstwoord had gesproken, zong het kin derkoor een aantal éénstemmige liederen, gevolgd door een optreden van het meis jeskoor met een drietal tweestemmige melodiën. Vooral de wijze waarop het Kleinere maten kleinere prijzen

De Vallei | 1961 | | pagina 10