Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Zuid-Oost-Utrecht had natte en rustige Pasen MULDER Voor de KANTONRECHTER Grootste drukte 2e Paasdag 's morgens JNieuws uit de omgeving S.K.F. behaalde de meeste punten RENSWOUDE Ricardo Meloni kwam niet Franse badplaatsen bijna volgeboekt AMERONGEN SCHERPENZEEL Wat nu weer 35e jaargang WOENSDAG 5 APRIL 1961 Nr. 27 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maandcrbuurt Edervecn Renswoude Scherpenzeel VEENENDAAL RHENEN ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN ELST - AMERONGEN GEVAARLIJKE APRILMOP Tweehonderd leerkrachten nemen deel aan industriedag Bedrijfs E.H.B.O.-wedstrijden: VLIEGTUIGRAMP Veilig Verkeer - Veenendaal kerngezond Geslaagden kregen Verkeers- diploma Veenendaalse Jeugdvierdaagse in augustus Veenendaalse Zwemclub vergaderde ft Er is nog plaats in de Pyreneeën VEEL DUITSERS Dure vakantie Biarritz Vreemdelingenverkeer Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfy de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De vroege pasen van dit jaar heeft touristisch gezien weinig extra drukte gebracht voor wat betreft het gebied Zuid- Oost-Utrecht. Uitgezonderd Rijksweg 12 waar het vooral maandagavond laat bijzonder druk was, hebben de overige wegen het verkeer dat wel wat intensiever was dan normaal, volledig kunnen opvangen. Zodoende zijn er ook geen ernstige verkeersongevallen geweest en bleef alles beperkt tot botsingen met materiële schade en niet direct ernstig lichamelijk letsel. De anders zo rijk bevolkte bossen waren uitgestorven, tot 2e Paasdag 's morgens, toen de zon zich liet zien en het vooral op de fietspaden veel drukker werd. De nieuwe depressie die zich tegen de middaguren aankon digde gooide echter weer roet in het eten, zodat het verkeer later op de dag hoofdzakelijk bestond uit lange rijen auto's welke zich in beide richtingen huiswaarts spoedden. Voor een klein gedeelte van Veenen daal was donderdagavond de paassfeer al aanwezig toen een groot aantal be jaarden de paaswijdingsavond in ge bouw „Eltheto" bezochten. Behalve Schriftlezing en een meditatie „De Ko ninklijke begrafenis" bestond het pro gramma ook uit zang van het Ritmees terkoor o.l.v. Nic. Grandiek, waarvan de ouderen bijzonder hebben genoten. Eerste paasdag was er op het Slot. de Bruïneplein in Veenendaal-zuid een interkerkelijke paasmorgenzang. Hoewel het bijzonder slecht weer was waren er tegen acht uur meer dan tweehonderd mensen op het plein verzameld. In verband met de regen was het programma door de organisatoren in gekort tot een kwartier. De kapiteine van het Leger des Heils, Mekke, hield een korte toespraak waarna met be geleiding van een vijftal trompetters paasliederen werden gezongen. Behalve vele jongeren hadden ook de ouderen de regen getrotseerd, zodat de paas morgenzang volgend jaar ongetwijfeld herhaald zal worden. Al vrij vroeg in de morgen van de 2e paasdag - het weer was aanmerke lijk beter - meldden zich bij hotel „La Montagne" ongeveer honderd automo bilisten, motorrijders en bromfietsers om aan de paas-MAC-rit deel te nemen. Naarmate de zon hoger klom werden de fietsen en bromfietsen op de wegen tal rijker en trokken velen de bossen in. De 9-jarige G. v. d. H. werd 's mor gens op de Vijgendam aangereden door een bromfietser. Het jongetje liep een verwonding op aan zijn linker knie, terwijl de bromfietser zich niet om hem bekommerde en doorreed. Ruim twee uur later kwam de scoo terrijder v. d. L. op de Kerkewijk in botsing met een auto, bestuurd door v. R. uit Rhenen. v. d. L. maakte een val en schoof meters over het wegdek waardoor hij ontvellingen opliep en zich onder doktershanden moest stellen. Ook voor de twee meisjes v. L. en v. S., die op de Kerkewijk fietsten, had de pasen een minder prettige afloop. Op zeker moment raakten hun sturen in elkaar en kwamen zij ten val. De 15-ja- rige v. S. liep een diepe vleeswond op aan haar knie en is naar het ziekenhuis overgebracht. De drukte in Rhenen - de toeristen plaats bij uitstek - concentreerde zich voornamelijk bij het Dierenpark en de militaire begraafplaats. Overigens voorkwam de regen een abnormale drukte, zodat de verkeers politie een paar rustige dagen had. Wel was het de politie opgevallen dat er kalm gereden werd, en vrij wel niemand erge haast scheen te hebben. Reeds ver van tevoren waren de ho tels volgeboekt en ook vrijwel alle gas ten zijn niettegenstaande de regen ge komen. Opmerkelijk was de verkeers stroom van en naar de Betuwe, hetgeen ARNHEM Evenals het vorig jaar komt het Nederlands Ballet ook ditmaal weer naar Arnhem om in de Stadsschouwburg een herdenking te geven, gewijd aan de grootste danseres aller tijden, Anna Pav lova. Ter nagedachtenis aan deze grote danseres die precies 30 jaar geleden in Den Haag overleed, zal het Nederlands Ballet op vrijdag 7 april a.s. in de Stads schouwburg een groot romantisch pro gramma brengen, waarin de door haar be roemd geworden balletten gedanst zullen worden. LEERSUM De Leersumse wethouder heeft vrijdagmiddag de officiële herope ning verricht van Restaurant Darthuizen. Inclusief het nieuw bijgebouwde gedeelte kunnen er nu 650 gasten bediend worden, terwijl de keuken een oppervlakte beslaat van 156 vierkante meter. ZEIST Zeist heeft een gloednieuw win kelcentrum „Kerckebosch" dat met een groots vuurwerk is geopend. Er waren overigens nog meer festiviteiten zoals een openluchtbal, ballonnenfeest, receptie e.d. De burgemeester van Zeist wekte zijn in woners op de inkopen in het centrum te doen. assurantiekantoor HtBKfWIJK «C? TCI. J000 VEENENDAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America in de middaguren van 2e paasdag zijn hoogtepunt bereikte. De Rijnbrug heeft één slachtoffer ge- eist, n.l. de 77-jarige bromfietser v. D. uit Kesteren, die op le paasdag om streeks half zeven, op weg naar huis, ernstig gevallen is. De bejaarde brom fietser kwam met zijn hoofd terecht op de zich langs het rijwielpad bevindende betonnen rand. Het slachtoffer had een gapende hoofdwonde en is per politie- jeep naar het Julianaziekenhuis over gebracht. Hij klaagde over pijn in rug en schouders. Waarschijnlijk is de val partij op de brug het gevolg geweest van de stormachtige wind, waardoor D. de macht over het stuur is kwijtgeraakt. Eist en Amerongen hebben beide paasdagen meer verkeer te verwerken gehad als normaal. Aanrijdingen van betekenis deden zich niet voor, temeer daar er zeer verantwoord werd gereden en de hand aan de maximumsnelheden werd gehouden. Maandagmorgen stopten diverse tou ringcars, waarna de inzittenden in de bossen rond Amerongen verpozing zochten. Aan de andere zijde van de berg (Overberg) waren al diverse zo merhuisjes van o.a. de Ossenberg be woond en hier en daar kon men tussen het nog weinige groen tenten en cara vans waarnemen. Vooral de Duitse toeristen vanaf richting Arnhem bleken de voorkeur te hebben voor de route naar het westen langs de Heuvelrug inplaats van Rijks weg 12. Uit Renswoude en Ederveen werden geen bijzonderheden vermeld. Zaterdag (1 april) kreeg de politie een telefonische mededeling dat op Rykswcg 12 by de afrit Nicuweweg een auto in brand stond. Hoewel ook Hermandad dit bericht met een zekere reserve aannam, was men toch verplicht te gaan kijken. Het geen men vermoedde, bleek juist te zyn: op genoemde plaats was niets van een auto te ontdekken. Van de zydc van de politie kon men zeer terecht een dergelijke grap moeilijk appreciëren, te meer daar op hetzelfde moment een echte brand kan uitbreken en daar zelfs men senlevens mee gemoeid kunnen zyn. Ongeveer tweehonderd leerkrachten uit Veenendaal zullen dinsdag 18 april a.s. deelnemen aan de door de Fabri kantenvereniging „Veenendaal" georga niseerde Industriedag. De plaatselijke industrieën welke be zocht zullen worden zijn: D. S. van Schuppen, Hollandia Tricot, Leidsche Wolspinnerij, Frisia Wolspinnerij, Rit- meesterfabrieken en Panterfabrieken. Het doel van de Industriedag is de leerkrachten door bezichtiging van de fabriek en kennisneming van het pro- duktieproces inzicht te geven in de gang van zaken in deze bedrijven. In dc nieuwe cantine van de Ritmeester Sigarenfabriek zijn woensdagavond de jaarlijkse Bcdryfs EHBO-wedstryden gehouden, waarvoor een flinke belangstelling bestond. In totaal waren er acht ploegen t.w. Panter, VSW, DS, SKF, Ritmeester, Hollandia Trico en twee gastplocgen Rhenen en Kesteren buiten mededinging die een spannende strijd leverden met als inzet een fraaie wisselbeker en tal van andere waardevolle pryzen. De ploeg van SKF bleek ditmaal de beste prestaties geleverd te hebben en kwam dan ook met een puntentotaal van 270 voor een jaar in het bezilj van de beker. De lang niet gemakkelijke opgave sprak van een vliegtuigramp boven Veenendaal. Een onbemand vliegtuig valt te pletter in de Kerkerwijk en de gevolgen zijn ver schrikkelijk. De commandant van de EHB O dirigeert rustig zijn gereedstaande ploe gen naar de slachtoffers om de noodzake lijke eerste hulp te verlenen. De betref fende ploegen kregen opdracht om de twee reeds geïdentificeerde slachtoffers eerste hulp te verlenen en daarna te vervoeren naar de ambulance. Niet één ploeg was helemaal vrij van plankenkoorts maar toch werd er vlot en goed werk geleverd Alle verrichtingen werden nauwlettend gadegeslagen door een deskundige jury, geassisteerd door een drietal dames van de BGD. Het maximum aantal ounten dat behaald kon worden was 320, :>odat de SKF met een totaal van 270 een 'itstekende presta tie leverde. De Houanaia-Trico welke vorig jaar de beker won, eindigde nu als tweede met 243 punten. VSW en Kesteren eindigden resp. als derde en vierde met 231 en 218 punten. Als beste leidster werd uitgeroepen mej. Toly van de SKF ploeg, terwijl de beste leider de heer Neerbos van de ploeg Kes teren was. Laatstgenoemde ploeg werd ge vormd door drie broers. Na afloop van de wedstrijd werden de prijzen uitgereikt. ALTIJD HETZELFDE Toen de grootvader van de zesjarige Claude vroeg wat er aan scheelde, ant woordde de jongen: „Bah! altijd dezelf de geschiedenis: Ik had weer eens ruzie met uw dochter!" PALEN OMVER GEREDEN Een tot nog toe onbekende automobilist heeft donderdagmorgen op de Munniken- j weg drie betonnen palen en een licht- mast omver gereden. De auto is na deze capriolen doorgereden; het nummer is echter bekend. Er bestond weinig animo voor de jaarvergadering van de afdeling Vee nendaal van het Verbond voor Veilig Verkeer, een afdeling, die overigens kerngezond is, hetgeen bleek uit jaar verslagen van secretaris en penning meester. De afdeling telt op dit moment 330 leden. Herkozen werd het aftredende bestuurslid, de heer A. Boers, die de vergadering presideerde inverband met ziekte van de voorzitter, inspecteur van politie W. C. H. Dekker. De heren K. Koenders en C. A. Visser werden als nieuwe leden aan het be stuur toegevoegd. Vanzelfsprekend werden verschillen de plannen voor het komende jaar be sproken, waaronder de bekende Veilig Verkeersrit, die ook dit jaar weer ge houden wordt en het houden van veilig verkeerscursussen voor volwassenen. Hiermee hoopt men in het najaar te starten. Loco-burgemeester Ant. de Ruiter heeft tijdens een bijzondere bijeenkomst voor de geslaagden van de schoolver- Van C., verkoopleider te Leersum, had op de Frederik van de Paltzhof te Rhe nen zijn personenauto binnen tien meter van de hoek neergezet en bovendien door zijn wijze van parkeren dc veiligheid op de weg in gevaar gebracht. Ik was ter plaatse niet bekend en had op dat ogenblik niet goed in de ga ten, dat ik met een rijbaan te doen had. Het leek me meer een soort parkeerplein- tje. Veel doet dat er trouwens niet toe want ik was niet vrijwillig zo gaan staan. Een bestelauto versperde me volkomen de doorgang en ik was uit mijn auto ge stapt om de bestuurder daarvan te zoeken. Ik meende dat hij misschien in een van de winkels daar op de hoek zou zijn en ben daar dan ook even naar binnen ge gaan. Toen ik weer terugkwam bij mijn wagen stond daar al een agent te wachten, die me prompt bekeurde, zo vertelde Van C. vrijdag voor het Wagenings kantonge recht. Het is zeker geen parkeerplaats, ant- keersexamen 1961, de verkeersdiploma's uitgereikt. 462 leerlingen hadden examen gedaan waarvan er 437 slaagden. De heer De Ruiter feliciteerde de ge slaagden en waarschuwde ervoor dat zij niet moesten denken dat zij er met dit diploma waren. Jullie moeten altijd goed. blijven opletten in het verkeer, bond hij de meisjes en jongens op het hart. De politie-agenten „van het ver- keersonderwijs", de heren L. van der Waal en C. A. Visser, alsmede de onder wijzers der scholen werd dank gebracht voor het vele werk. Twee leerlingen bo den de heren v. d. Waal en Visser een cadeautje aan. Uit handen van de loco-burgemeester kreeg de heer H. A. Bosch, hoofd van de Chr. Nat. school II (Dr. Slot. de Bruïne plein) de wisselbeker aangeboden, om dat deze school het hoogste aantal pun ten had behaald bij de examens en daarmee de Joh. Calvijnschool van de eerste plaats had verdrongen. Loco-burgemeester De Ruiter maakte van de gelegenheid gebruik om de aan wezige leerlingen op de zorg voor de plantsoenen te wijzen. Het heeft wel niets met veilig verkeer te maken, zei hij, maar niettemin hoop ik, dat jullie ook hiervoor begrip hebben. Een aparte verrassing was er voor de met lof-geslaagden, n.l. Anneke Baars, Ploni van Bruggen, Louis Vink, Elly Voor het derde achtereenvolgende jaar zal van 8 tot en met 11 augustus a.s. de Veenendaalse Jeugdvierdaagse gehouden worden. Op het ogenblik is men bezig met het vervaardigen van een aantrekkelijk programmaboekje waarin alle gegevens over de wandel marsen en het ontspanningsprogramma rond de Vierdaagse zijn vermeld. Naast de gebruikelijke vier tochten, waarvan het parcours voor een groot deel door de natuurrijke omgeving van Veenendaal loopt, is er ook voor de nodige ontspanning gezorgd. Op de eerste dag wordt 's avonds" in het Jeugdgebouw een lachfilm ver toond. Voor de tweede dag staan spelen op het Bruïneplein en eventueel een Poppentheater op het programma. Voorts zijn zwemwedstrijden, een kampvuur en een spannende speurtocht gepland. De intocht van het jeugdige wandelleger op de vierde dag in Vee nendaal zal dit jaar door niet minder dan drie muziekkorpsen opgeluisterd worden. BOTSING OP PR. BERNIIARDLAAN Donderdag, omstreeks het middaguur, kwam de motorrijder v. E. uit Veenen daal de uitrit van een wolfabriek aan de Prins Bernhardlaan uitrijden, juist op het moment dat een auto bestuurd door S. uit Veenendaal passeerde. Bij de botsing ontstond flinke materiële schade. TEVEEL GEOFFERD Doordat de Elstenaar T. zaterdagmiddag teveel aan Bacchus had geofferd en hij zijn bromfiets niet meer naar behoren kon besturen werd hij in het centrum aange houden en ter ontnuchtering ingesloten. Later werd hij met een proces-verbaal rijker, weer op vrije voeten gesteld. Drie heren-zeventallen, één dames- en één aspirantenzevental zal de Vee nendaalse zwemclub het a.s. zomersei zoen in de competitie brengen. Dit was één van de besluiten, die genomen wer den tijdens de jaarlijkse ledenvergade ring die in hotel „De Korenbeurs" werd gehouden. Tijdens deze vergadering, onder voor zitterschap van de heer J. van Offeren, werden met algemene stemmen als be stuursleden herkozen de heren: W. van Beek, R. J. Sipkema, Z. H. Slik (pen ningmeester) en J. van Offeren (voorz.) In de technische commissie werden herbenoemd de heren R. J. Sipkema en J. W. Rompes, zweminstructeur van „Bergbad", terwijl het bestuur werd gemachtigd nog een derde lid aan te wijzen in de plaats van de heer H. v. d. Bosch, die wegens drukke werkzaam heden had bedankt. Besloten werd verder de training op dezelfde wijze als het vorige jaar te regelen, namelijk met een aparte trai ner voor het eerste herenzevental. Te vens zal een aspirant-meisjesploeg wor den samengesteld als onderdeel van de training voor deze meisjes. GESTOLEN AUTO IN DUITSLAND In ons blad van j.l. vrijdag berichtten wij dat van kruidenier v. B. te Renswou de, die onlangs eigenaar werd van één van de bij de Duitse autozwendel betrok ken auto's, zijn nieuwe aanwinst gesto len was. Sedert de inschakeling van het internationale politieapparaat Interpol be- Het stond er zo echt: „Ricardo Meloni (32) geeft zaterdagmiddag om precies drie uur een demonstratie aan de Industrielaan in Veenendaal. Om de kwaliteit van een bepaald merk matras te tonen zal hij vanaf de brandweertoren een sprong van 15 meter maken, compleet met valhelm, hetgeen door de Arbeidsinspectie voorgeschreven is." En - om het nog aantrekkelijker te maken - was er zelfs sprake van „een min of meer hachelijke sprong". Dat deze stoere Italiaan zijn sprong uitgerekend op 1 april in Veenen daal kwam maken, heeft bij velen van onze lezers een alarmbelletje doen gaan. Blijkbaar door ervaring bedacht op allerlei 1-april-foefjes, namen zij het zekere voor het onzekere en bleven omstreeks die tijd angstvallig op de Kerkewijk rijden, echter wél intensief turend naar de contouren van de brandweertoren. Je kon nooit weten Maar er waren er ook die het bericht zonder meer geloofden, want om drie uur precies stond er bij de brandweerkazerne een talrijk publiek: vaders en moeders met hun kroost, jongelui die in afwachting van het grote gebeuren op het hek waren geklommen en nieuwsgierige oudjes die toch niets anders te doen hadden. Toen er echter geen enkele bedrij vigheid viel waar te nemen, drong het langzamerhand tot de schare door, dat de redactie van hun blad hen bij de april-neus had genomen! Daarom, zij die niet aan de Industrielaan kwamen onze felicitaties voor hun bedachtzaamheid. En zij die (tevergeefs) kwamen - mocht u de „demonstratie" niet gewaardeerd hebben, onze excuses. Mocht u het sportief hebben opgevat: des te beter, want u bent ongetwijfeld niet de enigste die er in getippeld is! Overigens: voor de rest van het jaar kunnen onze lezers weer volledig doorgaan op de betrouwbaarheid van onze berichten. Het is tenslotte maar één keer 1 april! Redactie. woordde rechter v. d. Brand, maar een ventweg. Als u inderdaad niet rechtdoor kon rijden had u even achteruit moeten gaan. Daar was het op dat ogenblik te druk en te onoverzichtelijk voor, wierp ver dachte tegen. Och kom, er was altijd wel iemand te vinden, die voor u uit wilde kijken, meen de de rechter. De officier wilde beide overtredingen als één feit beschouwen en hij eiste, reke ning houdend met alle omstandigheden, 5,of 1 dag. Vonnis coform. M., een 19-jarige student uit Bennekom, stond vrijdag voor het Wagenings kan tongerecht terecht omdat hij bij mist ge reden had met zijn motor zonder het ver- pliche grote licht te voeren. Verdachte gaf het direct volmondig toe. Ik was onderweg ergens afgestapt en draaide toen de schakelaar om. Bij het weer wegrijden verzuimde ik dat opnieuw te doen, erkende hij. Eis en vonnis 30,— of 6 dagen. Voor het Wagenings kantongerecht stond vrijdag S., technisch ambtenaar te Arn hem, terecht omdat hij op de Grebbeweg te Rhenen tussen de begraafplaats en Ouwehands dierenpark een met een paard bespannen draaiorgel van de Wageningse orgeldraaier K. met zijn personenauto rechts gepasseerd was. Bovendien zou hij daarna bij het weer op de weg zwenken het paard gesneden hebben. Ik zou het gespan in gaan halen toen ik plotseling een tegenligger zag naderen, waardoor links passeren niet meer mo gelijk was. Misschien zou alles goed ge gaan zijn als ik hard geremd had en ge probeerd had achter de wagen te blijven. Ik meende echter de voor mij veiligste weg te kiezen door er rechts, gedeeltelijk via het fiets pad langs te gaan, verdedig de verdachte zich. U wilde dus op een onoverzichtelijke helling en nog wel vlak bij een bocht in de weg in gaan halen, concludeerde de (Zie verder pagina 2) Het buitengewoon mooie weer van de laatste dagen, heeft tot gevolg gehad, dat er voor de grote vakantie bijna geen bungalow meer te huur is. Ondanks de verhoging van de huurprijzen, is bijna alles vol. De hotels worden waarschijnlijk niet drukker bezocht,dan andere jaren. Ook voor de maanden mei en juni is al veel besproken. De Parijzenaren trekken bij voorkeur naar Deauville De aanvragen zijn dan ook voor deze zomer voor 60 °/o van de hoofdstadbewoners, voor het overige hoofdzakelijk van Engelsen en Duitsers. De gemeente heeft in Duitsland voor al intensief reclame gemaakt voor be zoek aan deze prachtige badplaats aan de westkust van Frankrijk, niet zonder resultaat. Voor het eerst is vraag naar huur van bungalows en villa's in het voorseizoen. De hotels zijn hier eveneens al voor driekwart volgeboekt. Een belangrijke oorzaak van de toename van het toeris me met maar liefst 30 °/o, ligt in het feit dat het casino het hele jaar door ge opend is. Le Tourquet is altijd een dure plaats geweest. Desondanks zijn de aanvragen bij het plaatselijk agentschap toege nomen met 55 in verhouding met het vorige jaar. De Parijzenaren beginnen ook hierheen te trekken. Er zijn nog wel enkele kleine huizen en gedeelten van huizen te huur, b.v.: vier kamers, badkamer en keuken. De huur bedraagt in zo'n geval bijna 900,per maand. De grote villa's zijn voor de maanden juli en augustus al besproken. Andere jaren was dit pas het geval enkele we ken voor juli. Hier kan men voor deze zomer nog terecht. terecht. Biarritz ligt in het zuid-westen van Frankrijk. De aanvragen zijn hier sond het vermoeden dat de Duise gara gehouder welke aangife deed van de „dief stal", zelf mede betrokken is in het kom- plot. Dit vermoeden is sterker geworden nu aan de Duitse grens voorwerpen zijn gevonden welke thuishoorden in de gesto len auto van kruidenier v. B. te Rens woude. Inmiddels wordt het onderzoek voortgezet. PARAATHEIDSOEFENING VAN RESLRVE-POL1TIE De leden van de reservepolitie hebben zaterdagavond een tweedelige paraatheids oefening gehouden. Het eerste object be trof diefstal en sabotage in en om het be jaardencentrum. Twee personen hieraan schuldig konden ingerekend worden. Drie stropers die met lichtbakken opereerden in de bossen, werden in hun werkzaamheden gestoord door de reserveleden, die daar mee de kroon zetten op hun speurders kwaliteiten. Een geslaagde oefening die onder leiding stond van de postcomman- dant de heer Pakvis. JONGEMAN BRAK BEEN Tijdens een onderling voetbalpartijtje tussen enkele jongelui op het stuk bouw terrein langs de Prins Hendriklaan, was de jongeman R. zo ongelukkig zijn lin kerbeen te breken. KOLLEKTE De kollekte ten bate van de Groesbeekse tehuizen heeft opgebracht een bedrag van 227,45. EERSTE PRIJS VOOR E.H.B.O. De Amerongse EHBO heeft woensdag avond in Maarn met 237 punten beslag gelegd op de eerste plaats in een rayon wedstrijd. Mej. G. v. d. Berg ging boven dien naar huis met de eerste leidersprijs. Amerongen zal nu in Utrecht uit moe ten komen tegen de winnaars van andere rayons. De winner hiervan zal t.z.t. in Leeuwarden het district Utrecht verte genwoordigen om het landskampioenschap. Drost, Truus van Dijk, Cornells van Hal, Rita van Ravenswaaij, Willem Budding, Anna Remme, Geertien Bul- sink, Marjanne Kuijlenburg, Frea Lems, Gert van Manen, Joop v. d. Peppel, Jan Sukkel, Kees van Wakeren, Hanneke v. d. Bosch, Marien Huibers, Nico van Manen en Berend ten Kate. in verhouding met andere jaren zeer zeker toegenomen, maar niet zo sterk als in de andere badplaatsen. De liefhebbers van Zuid-Frankrijk kun nen dus zelfs in het hoogseizoen hun hart ophalen, mits zij bijtijds bespreken. Het is nog niet te voorzien, hoe de zomer van dit jaar zal worden. De voorspellingen willen wel eens anders uitkomen. In de Pyreneéën is de kans gelukkig groot, dat de vakantie van dit jaar de teleurstelling van het vorige jaar doet vergeten. Vooral in Cannes doet zich het verschijn sel voor, dat door de Parijzenaren heel veel voor de maanden mei en juni is be sproken. Voor Pasen was alles al vol. Door de zonnige perioden, welke dit jaar abnormaal vroeg zijn, hebben de meesten hun vakantie enkele maanden eerder vast gelegd, dan gewoonlijk. Hierbij speelt een grote rol, dat de meeste bedrijven de va kantie van het personeel al in het begin van het jaar vastgelegd willen zien. De hotels in Cannes zijn waarschijnlijk niet overbezet. De prijzen zijn normaal en vrariëren van 25,— tot 350,— per dag. De huur van grote villa's bedraagt in september ongeveer 1200,per maand. Men maakt hier in het voor- en nasei zoen nog een goede kans. Een troost is, dat het in juli en augustus wel kan rege nen. Heel veel Engelsen, Belgen, Nederlan ders, Duitsers en bewoners van de Skan- dinavische landen kiezen voor hun vakan tie Frankrijk. Daar de zon de vakantie gangers in het zuiden zelden in de steek laat, ligt dat wel voor de hand. Zelfs de taalmoeilijkheden worden er bij over het hoofd gezien. De VVV kantoren, daar genoemd „agen- ce" ofwel „le syndicat d'informative" heb ben hun handen vol aan het verwerken van de aanvragen, die in de meeste plaat sen twee maal zoveel bedragen, als in andere jaren. Ook in Saint-Tropez kon- stateert men een abnormale drukte voor de tijd van het jaar. Van de steeds teruk- kerende gasten heeft 30°/o al een huis of een hotelkamer besproken. De prijzen be dragen hier nog wel niet zvoeel als in Le Tourquet, maar zijn toch aanzienlijk ver hoogd. BIJEENKOMST RODE KRUIS De afdeling Scherpenzeel van het Ned. Rode Kruis hield dezer dagen ten ge meentehuize een bijeenkomst voor het onderwijzend personeel der drie lagere scholen, alsmede voor de leidsters van de kleuterschool. Op deze bijeenkomst sprak de heer Sinnema, provinciaal functionaris van het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis over het doel en de werkwijze van het Jeugd Rode Kruis. Nadat de vice-voorzitter burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg de heer Sinnema voor zijn boeiend betoog en de genodigden voor hun aanwezigheid had bedankt, werd besloten tot samenstel ling van een commissie van het Jeugd Rode Kruis voor de afd. Scherpenzeel. In deze commissie hebben zitting de da mes N. E. J. v. d. Band, G. M. v. d. Weg en M. van Doorn en de heren M. Appelhof en R. Groenveld. ■ft- Het internationale wolsecretariaat heeft bekend gemaakt dat onder de Ameri kaanse teenagers de slaapmuts weer in de mode komt. -ft Een Engels zweefvliegtuig heeft vorige week de langste non-stop-vlucht ge maakt: 105 km. in l'/i uur. -ft In Duitsland is een houthandelaar tot 9000 gulden boete veroordeeld wegens poging tot omkoping van voetballers. (Hij speelde in de toto.) -ft Rusland gaat de grootste gasleiding ter wereld aanleggen met een totale lengte van 2200 kilometer. ■ft In Framingham (V.S.) hebben drieling- zusters hun 93e verjaardag gevierd, -ft De bevolking van India bedraag onge veer 438 miljoen: dit is 80 miljoen meer dan 10 jaar geleden. H00FD5TB.5I TEL 3184 VEENENDRBL NAPELS-ROME PER BAL. Twee meisjes van het circus „Heros" zyn in Napels van start gegaan voor een wan deling van ongeveer 190 km op een bal naar Rome. Foto: Terwyl Elvane (links) een verversing gebruikt, maakt Sedy zich op. ft In Zweden bestaat een verordening welke voorschrijft dat de naam van de eigenaar aan de halsband van zijn hond moet zijn bevestigd.

De Vallei | 1961 | | pagina 1