Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Gevarieerde feestprogramma's voor Koninginnedag >1) e Wereld van WEEK-tot-WEEK In Rhenen en Veenendaal groot vuurwerk als sluitstuk Wist u Heitje-Karweitje in volle gang f WAAR IS DE VALLEI-RIKS? RHENEN AMERONGEN Kennedy benoemt steeds meer Zwarten OVERBERG 35e jaargang VRIJDAG 7 APRIL 1961 Nr. 28 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overbcrg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel VEENENDAAL: RHENEN: ELST: AMERONGEN: RENSWOUDE: EDERVEEN: BESPREKING MET STEDEBUUWKUNDIGE UITGESTELD Bij D.S. van Schuppen werk tijdverkorting ploegenarbeid Alle toprenners van de Ned. Motorsport komen naar Veenendaal Waarde nu 35 gulden!! 2 NZ 005093 Schandalige aprilmop van nozems BETUWE IN DE BLOEI Onderzoek autozwendel duurt voort Boom redde leven van chauffeur Ook negerambassadeur in Noorwegen SCHOONMAAK Behang 1961 Waterverf plastic Fa. J. F. Tak Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER 'Qetzouwhtle DAMES- Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De besturen van de diverse „Oranjedag"-vercnigingen in de Gelderse Vallei zijn al enkele weken druk be zig om het programma samen te stellen voor dc viering van Koninginnedag, dit jaar vallende op 1 mei. De twee plaatsen met de meeste festiviteiten zijn als gewoonlijk IUIENEN en VEENENDAAL, alhoewel laatstgenoemde het wat rustiger aandoet als vorig jaar. Vrijwel overal is allereerst aandacht besteed aan ontspanning voor de jeugd en niet te vergeten de tractatie waarover de kinderen nu al spreken. Hoewel vele punten nog niet helemaal vast staan, is het nu echter al wel mogelijk een globaal overzicht te geven van hetgeen er die dag in dc verschillende plaatsen te gebeuren staat. ponnyshow en feestavond In Veenendaal beginnen de Oranje feesten zaterdag 29 april al. Dan is er n.l. voor het eerst vóór meisjes van 10 t/m 14 jaar een fietspuzzelrit, terwijl de jongens in dezelfde leeftijd kunnen meedoen aan een veldloop. In totaal zullen er twintig winnaars zijn die in het voorjaar een dag uit gaan met luxe auto's. Alle Veenen- daalse kinderen in die leeftijd mo gen hieraan meedoen. Maandagmorgen 1 mei staat in het te ken van de traditionele samenzang van schoolkinderen op de Markt, 's Middags vindt er op het feestterrein achter Eps- kamp een ponnyshow plaats met ca. 30 medewerkenden. In de avonduren is er alleen maar een feestavond in het Ver enigingsgebouw met een gevarieerd programma. O.m. zullen optreden An- dré Meurs, Herbert Joekes, Gina en Gino Manelli, clowns, jongleurs enz. Ook Carmen Y. Rafaell met Spaanse volksdansen is van de partij. Na afloop van deze voorstelling zal op het feest terrein een extra groot vuurwerk wor den afgestoken. volksdansen en openluchtbioscoop Rhenen heeft een druk bezet pro gramma. Het begint 's morgens om 8 uur al met klokgelui, gevolgd door ca rillonconcert. Na de vlaggenhulde op het gemeentehuis vindt er een oplucht plaats van scholleren met als einddoel Ouwehands Dierenpark. In het dieren park worden de kinderen getracteerd. dat zich in de maand maart in de ge meente Veenendaal 21 verkeersonge vallen hebben voorgedaan? dat hierbij 5 vrachtauto's, 16 perso nenauto's, 3 motoren, 6 bromfietsen en 4 fietsen waren betrokken? dat er 4 licht- en 4 zwaargewonden waren en er 2 doden vielen te betreu ren? dat het ongevallencijfer, vergeleken met het laatste halfjaar, zeer laag is? dat er nog dagelijks processen-verbaal worden opgemaakt wegens te hard rij den? Van tien tot elf is er voor de overige leerlingen in het „Eigen Gebouw" een bioscoopvoorstelling gepland, alsook voor leerlingen van kleuterscholen en lagere scholen. Leerlingen van ulo, vglo en huishoudschool nemen tezelf dertijd deel aan sportw dstrijden. 's Middags is er eerst een versierings optocht waarvoor prijzen beschikbaar zijn gesteld. Na de optocht kan men naar het centrum van Rhenen, waar volksdansen worden gegeven door de groep Van Dissen. Om half vijf, dus na afloop van het volksdansen, beginnen de brandweerdemonstraties met mede werking van de jeugdbrandweer en de muziekverenigingen. Zo mogelijk is er dan ook nog ver toning van dagvuurwerk. Dit is iets heel nieuws voor de Grebbe- stad. Om negen uur 's avonds begint het voorlaatste punt van de feestelijkhe den, namelijk een openluchtbioscoop in de Kruisstraat. De dag wordt be sloten met vuurwerk op de gemeente- weide. Eist viert traditiegetrouw het grote feest van Koninginnedag op een later tijdstip in de zomer. Op 1 mei zullen wel de kinderen bezig gehouden wor den met kinderspelen bij de scholen en met als hoogtepunt een versierde optocht en tractatie. Amerongen krijgt het gebruikelijke programma voorgescb.v,eJd In de mor genuren een aubade door de school kinderen voor het gemeentehuis. In aansluiting hierop een optocht door het dorp, waarna de kinderen op school een traktatie wacht. Verder ligt het in de bedoeling 's middags kinderspelen te organiseren. De dag wordt besloten met een popu lair concert van Ons Genoegen op de Hof. Behalve een kindervoorstelling is er in Renswoude op Koninginnedag niets te doen. Een lid van het Oranjecomité deelde mee dat men in Renswoude niet gewend is voor die dag festiviteiten te organiseren. De kinderen zullen echter niet vergeten worden, zodat het voor hen ongetwijfeld een onvergetelijke dag zal worden. De actie 'n Heitje voor 'n Karweitje is nog in volle gang. Kabouters, welpen en verkenners zijn donderdagmorgen uitgezwermd onder het motto „Door en voor de Beweging" om zoveel mogelijk kwartjes voor de padvinderij te bemachtigen. De werkzaamheden variëren van houthakken tot deurbel poetsen en van baby sit tot kippenhokken schoonmaken. Op de foto zijn ergens in Veenendaal twee meisjes en een jongen druk bezig met het schoonwassen van een auto. Vandaag is het de laatste dag dat de traditionele actie gehouden wordt. In Ederveen is het Oranjecomité tien jaar geleden reeds opgeheven. Ook in deze plaats wordt geen speciaal feestprogramma samengesteld. Alleen op de Herv. School zullen de kinderen gezamenlijk zingen en daarna meedoen aan kinderspelen. Ook de traktatie ontbreekt niet. Tijdens tie laaisigenouüen raadsver gaderingen is, zoals bekend, door di verse raadsleden veel kritiek geuit op het beleid van de stedcbouwkuuuige lr. van Lnxbden. Er gingen toen zeiis stemmen op om een bepaalde tijdsli miet te stellen en daarna eventueel een andere stedebouwkundige aan te stel len. in het antwoord van b. en w. dat vorige week in de raad werd gegeven, wera o.a. meegedeeld dat men deze week een bespreking zou hebben met de stedebouwkundige over alle lopende zaken cn misschien bestond dan de mo gelijkheid dat de raadsleden een resu- 1 me van dit gesprek werd verstrekt, j Mede naar aanleiding van deze mede- I deling hield de raad verdere kritiek I binnenboord. Hoewel deze bespreking gisteravond zou plaats hebben, heeft het gemeente bestuur van lr. v. Embden bericht van verhindering onvangen en is de be spreking voorlopig acht dagen uitge steld. lie wou. bcueepjeswoilaoriekeu is het eerste textielbedryl in Veenendaal dat de werktijdverkorting voor de ploegenarbeid necit ingevoerd. Nadat van het college van Rijksbemid delaars de goedkeuring was afgekomen dat de ploegendienst eveneens kon profite ren van de ö-daagse werkweek in de tex tielindustrie, werden op de Scheepjeswol van werkgevers- en werknemerszijde be sprekingen gevoerd met als resultaat dat de ploegen met ingang van 3 april jJ. 42'/* uur gingen werken. Voor wat de overige oedrijven welke een ploegenstelsel hebben betreft, zijn geen nadere bijzonderheden oekend. Bij de nieuwe bepalingen hebben de werkgevers net recht gezien de or- derpositie tot uiterlijk 31 december 1963 de werktijdverkorting uit te stellen. Op 1 januari 1964 echer moeten alle textielbe drijven de 5-daagse werkweek ingevoerd hebben. Volgens een mededeling van de MAC Veenendaal hebben weer een drietal top renners van de Nederlandse motorsport- ingeschreven voor de op 2e Pinksterdag in Veenendaal te houden motorcross. Het zijn de overbekende Jan Clynck uit Helmond, Benny Hartelman en Griek- spoor. Hartelman is momenteel de best geklasseerde renner in de 500 cc. en zal ongetwijfeld veel te verduren krijgen van zijn concurrenten Clynck en Griekspoor. Zoals bekend zijn reeds eerder inschrij vingen binnen van de gebr. Dirkx, Albert de Wit (Schijndel) en Piet v. d. Oever. In tussen hebben de organisatoren het vol ledige plan van de cross gereed, zodat binnenkort met de uitvoering er van be gonnen zal worden. Hiertoe behoort ook het projecteren van een stijle klim in het circuit, waar zelfs een dragline aan te pas moet komen. De Valleiriks, vorige week uitge geven bij banketbakkerij Bast- meijer in de Hoofdstraat te Vee nendaal, is niet gevonden. Dc premie is hierdoor weer geste gen zodat dc nieuw uit te geven riks met het nummer: Vijfendertig gulden waard is. Bij inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uit betaald. Indien deze riks de ko- mendt week niet gevonden wordt vervalt het bedrag aan een cha ritatieve instelling. Naar ons nu pas ter ore kwam hebben enkele Veeuenilaalse jongelieden zater dagavond by een piualselyke arls een zeer aikeurenswaardige aprilmop uitgehaald. Üm circa elf uur s avonds werd bij dokter Engel aangebeld. Mevrouw Engel die open deed zag op de stoep een bran card met daarop vastgebonden een jonge man, geheel in het verband en zo op het eersie gezicht nevig bloedend. Mevr. Engel riep hevig geschrokken haar man die on middellijk met de hulpverlening wilde be ginnen. Al gauw bleek dat het rode geen olced was maar mercurichroom. Nadat het „slachtoffer" op de vraag van de dok ter was hij mankeerde had geantwoord: 1 apHl, wees de zeer verbolgen dokter op het onjuiste en gevaarlijke gedrag van de knapen. Toen het „slachtoffer" en zijn vrienden in de gaten kregen dat de po litic was gebeld, slaagden zij er in nog voordat de politie arriveerde met mede neming van de brancard in het duiser te verdwijnen. Het zachte weer van de laatste dagen heeft het begin aangekondigd van de bloeiperiode van de boomgaarden in de Betuwe. Tijdens het a.s. weckend zullen de vroege kersen, de pruimen en de vroege peren in volle bloei slaan. DE VSW KONINKLIJK. In de piste van Circus Belli heeft loco-burgemeester Ant. de Ruiter (midden) zojuist bekend gemaakt dat ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van de VSW, H.M. de Koningin het predikaat „Koninklyke" heeft verleend. Links de heer J. M. J. Bonnike en rechts de heer J. Bottcnhcim. DS. SMELIK NAAR SPAKENBURG De predikant van de Ger. Kerk (gebouw OCB) ds. C. J. Smelik heeft het beroep naar Spakenburg aangenomen. De juiste datum van zijn vr t is nog niet be kend. Dezer dagen heeft de plaatselijke po litie een ïyvig rapport ontvangen van hun Duitse collegas met betrekking tot de onlangs geconstateerde autozwen del. Overigens wordt deze zaak steeds inge wikkelder zodat het nog wel even zal duren alvorens een en ander rond is. De auto van kruidenier v. B. te Renswoude welke enige tijd geleden gestolen werd, is inmiddels opgespoord en aan v. B. terug gegeven. De auto werd in Duitsland ge vonden bij dezelfde persoon die enkele weken geleden aangifte deed. KAPPERS OP MAANDAG GESLOTEN Wellicht ten overvloede herinneren wij er onze lezers nog even aan dat in de plaatsen Woudenberg; Renswoude; Ederveen; Rhenen; Eist; Amerongen en Veenendaal de kappers 's maandags de gehele dag gesloten zijn. Naar de Vee- nendaalse Kappersvereniging meedeel de zijn Ede en Wageningen samen nog in onderhandeling. Een boom heeft waarschynlyk het le ven gered van de chauffeur die de zware vrachtwagen, beladen met stenen bestuur de van de firma It. en Zn. tc Doorn, toen de band van het linkervoorwiel met een enorme knal knapte en de wagen stuur loos werd. Het ongeluk gebeurde op de Utrechtse straatweg, even buiten de kom van Rhe nen waar naast de hoofdverkeersweg een diep ravijn loopt, gemarkeerd door een rij hoge bomen. De vrachtauto reed in de richting Ame rongen, stevende dwars de rijbaan over en kwam tot stilstand tegen één van de bomen. De boom was bijna ontworteld, de wagen was slechts licht beschadigd, een gedeelte van de lading kwam in het ra vijn terecht, de chauffeur kwam met de schrik vrij. De rest van de lading werd op een ge charterde vrachtwagen van de firma S. te Rhenen overgeladen en naar de bestem ming vervoerd. De gestrande auto werd mei een kraanwagen weggesleept. UITVOERING GYMNASTIEKVERENI GING AMERONGEN Hedenavond en morgen zaterdagavond geeft de plaatselijke gymnastiekvereniging haar jaarlijkse winteruitvoering in het Clubhuis. Evenals vorige jaren heeft men ook nu twee avonden belegd, om alle be langstellenden tevreden te kunnen stellen. JAARVERGADERING HET GROENE KRUIS Woensdagavond 12 april a.s. houdt het Groene Kruis een algemene ledenverga dering in het wijkgebouw aan de Kon. Wilhelminaweg. Van het bestuur zijn af tredend en herkiesbaar mevrouw J. H. D. Rolandus Hagendoorn en de heren D. van Merkestijn en T. Eiffius. Na de pauze zul len een tweetal geluidsfilms vertoond wor den. De eerste geeft een voortreffelijk ver slag van het bezoek van prinses Beatrix aan de west in 1958. De tweede film heeft als titel Bleu Peter. Beide films zijn al leen al een bezoek aan de ledenvergade ring waard. GEEN VOORRANG VERLEEND Een automobilist die vanuit de Pr. Ma- rijkestraat de Kon. Wilhelminaweg wilde oprijden, verleende verleden week geen „Het ras is van geen belang. Alleen de bekwaamheid telt." Met deze slogan vecht de nieuwe president van de VS., Kennedy, voor de gelijkheid van blanken en zwarten in zijn land. Op 6 maart nodigde het Witte Huis op officiële wijze alle syndicaten, ondernemingen en directeuren van de U.S.A. uit, om zonder onderscheid van ras de sollicitanten aan te nemen, die over de nodige bevoegdheid beschikken. En er zijn zware sancties voorzien, voor diegenen, die hieraan geen gehoor willen geven. Dit communiqué verwekte sterke reacties in het moderne, maar op sommige punten zo conservatieve Amerika. Ook de benoeming van de nieuwe ambassadeur van de V.S. in Noorwegen, Clifton Reginald Wharton, bleef niet onbesproken. Want Wharton is een 62-jarige neger. Hij heeft al een drukke carrière achter de rug, had een belang rijke post in Roemenië en werd daarna consul-generaal in de Franse haven stad Marseille. Het is een briljante geest en zijn hobbies zijn die van elke Amerikaan: bridge en golf. De opvattingen van Kennedy over het zg. rassenprobleem zijn niet bij theoriën gebleven en met krachtige hand voert hij ze in de praktijk door. Sinds de twee maanden, die hij aan het bewind is, heeft hij geen inspanning gespaard, om de sympathie van de zwarten te winnen en er is ongetwijfeld reeds een grote vooruitgang geboekt in de goede rich ting. Om zijn doel te bereiken beschikt Kennedy over een drieledig programma met de emancipatie van de zwarten be ginnen in de scholen, de apartheidspo litiek weren uit de huisvesting en zelf het goede voorbeeld geven, door in de administratie en in zijn onmiddellijke omgeving talrijke zwarten op te nemen. NIVEAU Het eerste punt is duidelijk. Door een goede opvoeding, beter lager en middel baar onderwijs, wil hij de zwarten op hetzelfde niveau brengen als de blan ken, terwijl hij anderzijds door middel van het onderwijs, bij de blanke gene ratie, die over twintig jaar het roer in handen zal hebben, elk rassenvooroor deel wil wegvegen. Punt twee werd hem gedicteerd door een van zijn zwar te medewerkers, Weaver. Volgens deze laatste is het afschaffen van de apart heidspolitiek in de woningen inderdaad één van de belangrijkste initiatieven om tot gelijkheid van beide rassen te komen. Tot nu toe worden de zwarten ondergebracht in woningen, die speciaal voor hen bestemd zijn. In de gebouwen, waar blanken wonen hebben zij geen toegang. Dit kan leiden tot pijnlijke si tuaties en heeft de laatste tijd vooral in Washington heel wat stof doen op- voorrang aan een bromfietser die op het fietspad langs de Kon. Wilhelminaweg reed. Resultaat: een flink beschadigde bromfiets. TE JONG VOOR AUTO EN BROMFIETS De politie reikte deze week twee ver balen uit aan twee jöngelui die nog niet aan de leeftijd toe waren een motorrij tuig te besturen. De eerste was een 14 jarige jongeman die zich achter het stuur van een auto had genesteld, de ander was 13 jaar en zat op het zadel van een brom fiets. DE LAATSTE JEUGDRUILBEURS Voor de laatste maal dit seizoen wordt er volgende week zaterdagmiddag 15 ap ril een ruilbeurs voor de jeugd gehouden in het lokaal van Lievendael. Alle jongens en meisjes die verzamelen worden weer verwacht. waaien. Want zelfs de ambassadeurs en UNO-afgevaardigden van de Afrikaan se staten worden naar het zwarte ge deelte van de stad verwezen. Met de uitvoering van punt drie is Kennedy al onmiddellijk na zijn aan stelling begonnen. Nog nooit werden er zoveel zwarten in de Amerikaanse ad ministratie opgenomen. In de onmiddel lijke omgeving van de president vindt men zelfs zwarten, die zeer belangrijke posten bezetten: Andrew Hatcher is de persofficier van het Witte Huis, Frank D. Reeves is speciale assistent van Ken nedy en Carl T. Rowan bijzondere as sistent van de staatssecretaris der Pu blieke Zaken. Een figuur, die boven alle andere uit steekt is echter Robert Clifton Weaver, eveneens een zwarte. Hij is 51 jaar oud, doctor in de filosofie, specialist in eco nomische wetenschappen en in zijn vrije tijd electriciën. Hij is het, die er bij Kennedy op aandringt om de apart heidspolitiek in de huisvesting te be strijden. Robert Clifton is namelijk de vice- president van de „Federal Housing and Home Finance Agency", de officiële re- geringsdienst voor de huisvesting. Er is thans sprake om van deze dienst een departement van Urbanisatie te maken en indien het Congres deze hervorming goedkeurt, krijgt Weaver automatisch de rang van minister. Robert Clifton is een merkwaardige figuur. Zoon van een kleine postbedien de en door de schepping begunstigd met een bijzonder verstand voor alles wat de economie betreft, studeerde hij aan de Amerikaanse universiteit van Har- ward. Daarna werd hij één van de be langrijkste raadgevers van de inmiddels gestorven president Roosevelt. Zo gebeurde het, dat hij overdag sa menwerkte in het Witte Huis met de belangrijkste figuren van de V.S., maar 's avonds door de portiers van schouw burgen, restaurants en bioscopen werd afgewezen, omdat hij een zwarte was. Sinds het begin van zijn carrière vecht hii voor de gelijkheid van het zwarte ras. Hij doet dit echter op een kalme wijze, zonder fanatisme en met geduld. Zijn twee boeken, „Het werk der zwar ten" en „Het zwarte Ghetto", hebben in Amerika grote bekendheid verworven. Het streven van Kennedy wordt niet alleen gevoed door opvattingen van min of meer ideologische aard. Hij realiseert zich terdege, dat de kleurlingen voor de blanken in de toekomst een groot ge vaar zullen betekenen, indien er niets aan de verhoudingen verandert. Zoals hij schreef in zijn essay „Strategie der Vrede": „Het gevaar, dat Amerika bedreigt komt niet alleen van de Chinees-Rus sische coalitie. Onze apartheidspolitiek in de ruimste zin van het woord, is een even grote bedreiging. Wij vervreemden meer en meer van onze bondgenoten, onze vrienden en de zwarte volkeren, die thans onze hulp kunnen gebruiken, maar wier hulp wij straks misschien zo hard nodig zullen hebben." Keus uit meer dan 1000 stalen GEEFT NIET AF. Bussen lakverf, diverse tinten, verf kwasten, borstels, bezems. Vlinderwas in dozen en los verkrijg baar. Zeemleer-sponzen enz. Hoofdstraat 106 - Veenendaal Telefoon 2576 Kleine behangboekjes zijn gratis in onze zaak verkrijgbaar. LIFT. Een jongeman uit Bordeaux heeft in vijf jaar liftend de wereld rondreizend 142.000 km afgelegd. Als in troductie had hij een brief bij zich van de burgemeester van zijn geboortestad. Na afloop verklaarde hij dat hij van deze brief veel gemak had gehad en dat het anders wellicht on mogelijk was geweest om vrij wel zonder geld een dergelijke reis te maken. Nu hij terug is gaat hij een boekje met wen ken voor lifters publiceren. Hij draagt het op, nee, niet aan zijn burgervader, maar aan de Franse spoorwegen, want, zegt hij, dat is het vervoermiddel waarmee het het moeilijkst is om gratis en toch eerlijk te reizen. LIEVER. Liever een gevange- dan een kinderherstellingsoord, heeft de burgemeester van het Franse eiland Aix aan de auto- riteiten doen weten toen er spra ke was van het opheffen van de gevangenis op dat eiland en het icr beschikking stellen van het gevangenisgebouw voor een kin derkolonie. Van de gevangenen hebben we geen last en de be wakers houden de nering op gang, terwyi de kinderen overal wanorde maken en het gras plat trappen, zo luidde zyn argument. TWIST. Twee families van naburige Mexicaanse dorpen hebben een geslachtenlange vete eindelijk eens uitgepraat' Toen men in het ene dorp hoorde dat de familie in op mars was, verliet iedereen uit veiligheidsoogpunt het dorp waar alleen de bij de vete be trokken achterbleven. Toen het gesprek was beëindigd la gen er dertien doden in de hete Mexicaanse zon, dat wil zeggen het aantal dat men bij een eerste onderzoek vond, men verwacht er echter nog meer te vinden. PIJN. Het enige onaangename gevoel dat de eerste mens die door de Amerikanen de ruimte zal worden ingeschoten te voelen zal krygen is p(Jn in z'n knieën. Het is dezelfde pUn die een dui ker voelt en hy wordt veroor zaakt door luchtbellen in het bloed, die ontstaan door snelle veranderingen van de druk waaraan het lichaam wordt blootgesteld. PRAAL. De inwoners van het Indiase dorp Kamadhia vinden dat hun dorpsgenoot Rasikal Chavda wel wat heeft overdre ven. Rasikal had volgens een oeroude traditie een brandsta pel gebouwd, had hem in brand gestoken en was erin gesprongen om zo dit leven met een volgend te verwisselen. Na afloop kwa men de dorpsgenoten echter tot de conclusie dat Rasikal wel wat veel praal voor zijn eigen uit vaart had geëist, want hij had de brandstapel opgebouwd met alle bankbiljetten die op de spaar bank aanwezig waren. Hij kon erover beschikken omdat hij de kassier van de bank was. TAND. Wanneer alle Fransen hun tanden zouden poetsen, dan zou dat de ziekteverzekering miljarden francs besparen, aldus de Franse minister van volksge zondheid. Volgens zyn bereke ning zou het voordeliger zyn om alle Fransen gratis tandpasta te verstrekken dan de huidige toe stand nog langer te laten voort bestaan. BROMFIETSER GEVALLEN Zaterdag reed de heer A. S. uit Utrecht met zijn bromfiets op de Heuvelsesteeg te Overberg. Door gladheid van het weg dek, ontstaan door het verliezen van mest, kwam de bromfietser te vallen, waardoor hy een beenwond opliep. Ook bromfiets en kleding werden beschadigd. Een lid van het Overbergse Roode Kruis verleen de eerste hulp. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 ERNSTIG ONGELUK BIJ DE R.D.M. Aan boord van het ruim 8800 brgt me tende Liberiaanse olietankschip „Ma- thieson", dat by de Rotterdamse Droog dok Maatschappij in dok ligt, heeft zich een zeer ernstig ongeluk voorgedaan. Door onbekende oorzaak is uit de brandblusapparatuur in de machine kamer koolzuurgas ontsnapt. Zeven personen zyn om het leven gekomen; dertig mensen worden nog in zieken huizen behandeld. Foto: geëscorteerd door motorpolitie verlaat een zieken wagen het terrein van de droogdok- maatschappy. Op de achtergrond staan de arbeiders van de werf zwygend toe te kyken. 3UN6HANS PRISMA PONTIAC voor betere uurwerken

De Vallei | 1961 | | pagina 1