Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Zuid-Oost-lItrecht steeds meer in trek als recreatiegebied Voor de KANTONRECHTER MULDER Nieuws uit de omgeving Tricotfabriek PeHaVee wordt overgebracht naar Culemborg Bijna duizend wandelaars namen deel aan Stuyvenbergmars in Eist ELST DE GROTTEN VAN HAN Gymnastiekzaal in Amerongen zeer urgent SCHERPENZEEL Wat nu weer 35e jaargang WOENSDAG 12 APRIL 1961 Nr. 29 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel V.V.V.'S BEREIDEN ZICH VOOR O P KOMENDE TOURISTENSTROOM assurantiekantoor financieringen Veenendaals Wandelcomité naar Soestdijk Vrachtauto greep bromfietser Daarna fabriekspand voor Mantelfabriek „SPECIAAL" Medaille met Elsterse molen Op Reis door België (I) MELIS OPTIEK - - Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bQ de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Het zuid-oosteiyk deel van de provincie Utrecht komt steeds meer in trek by de toeristen. Het duidelykstc bewys hiervan leveren de campings en bungalowparken die de laatste jaren als paddestoelen uit de grond zyn verrezen. Overigens was deze toenemende belangstelling voor de zo natuurrijke Utrechtse Heuvelrug wel te voorzien, temeer als men bedenkt dat in het westen van ons land vrijwel geen recreatiegebied meer over is. Bovendien is er nog een belangrijke factor en wel van de vijfdaagse werkweek, waaruit het week-end toerisme is geboren. Het gevolg van een en ander is dat de streek- en plaatselijke VVV's de ontstane kansen volledig moeten benutten. Nu al wordt een grote stroom toeristen verwacht die gedurende de zomermaanden hun tenten langs de heuvelrug zullen opslaan om in de bosrijke omgeving ontspanning te vinden. ACHTERGEBLEVEN GEBIED De taak waarvoor de VVV's zich in de eerste jaren na de oorlog geplaatst za gen, was in feite van geringe omvang. Men had voornamelijk te maken met de vaste gasten die ieder jaar weer terug keerden, terwijl de activiteiten zich voornamelijk beperkten tot de maanden juli en augustus, wanneer de grote va kanties in het geding waren. Allengs wijzigde het beeld zich, mede doordat van overheidswege de vakan tiespreiding gepropageerd werd om zo doende het geconcentreerde toerisme uit te smeren over een ruimer tijdvak. Voor Zuid-Oost-Utrecht had dit ove rigens geen ingrijpende gevolgen. Het bleef met uitzondering van de door trekkende toerist, een soort „achterge bleven gebied" dat, alhoewel beschik kend over een grote rijkdom aan na tuurschoon, niet ontdekt werd. ANDER BEELD Lang duurde deze toestand echter niet want mede door de stijgende con junctuur en door de uitbreiding van vervoersmogelijkheden kwamen steeds meer mensen in de gelegenheid buiten hun woonplaats recreatie te zoeken. Het kamperen ging een ongekende bloei tegemoet, op talrijke plaatsen werden bungalows gebouwd, vooruit ziende zakenlieden grepen hun kans om plaats te maken voor de caravans. Een sprekend voorbeeld hiervan is „De Ossenberg" in Overberg dat in en kele jaren tijds enorm is uitgebreid. Als tweede voorbeeld moet het recre atieterrein „Roodland" bij Rhenen ge noemd worden, waar men momenteel bezig is met het realiseren van grote plannen. En als straks de vijfdaagse werk week een feit zal zijn, zal de drang naar ontspanning "en recreatie nog groter worden als nu. DE VVV's De WV's in dit gebied zullen deze ontwikkeling ongetwijfeld met belang stelling hebben gevolgd. Men werd zich ervan bewust dat er steeds meer werk aan de winkel zou komen en op deze gezichtspunten werden in tal van plaat sen de activiteiten gebaseerd. RHENEN bijvoorbeeld sloot zich met Wageningen en Renkum aan bij het Streek VVV „Zuid-Veluwe Zoom". Het was een nieuw verschijnsel waarbij nauwe samenwerking lussen overheid en particulier initiatief tot stand kwam. Bij dit overkoepelend orgaan zijn allen aangesloten die bij het toerisme belang hebben: horecabedrijven, bakkers, sla gers en noem maar op. Men gaat - terecht - van het stand punt uit dat het toerisme een wel vaartsverhoging teweeg kan brengen, een reden waarom ook de middenstand de VVV steunt. Ook AMERONGEN gaat haar activi teiten enigszins uitbreiden. Het plan is om deze zomer weer te beginnen met avondwandelingen, die geleid zullen worden door de heer A. Bosscher. Ver- BENNEKOM: Een inwoner van Lun- teren die op een avond rijkelijk aan Bacchus had geofferd, voelde zich blijk baar niet in staat zijn weg huiswaarts te vervolgen. Als slaapplaats koos hij namelijk een wachthuisje van de NBM langs de Edeseweg waar de politie hem in zijn roes stoorde en ter ontnuchtering opsloot. Doorn: In Doorn is de politie zwaar onderbezet. Een plaatselijk blad heeft uitgerekend dat gemiddeld vier vijf man de dienst over een werkdag van 24 uur moeten verdelen. Deze „ander half man en een paardekop", zo schrijft het blad, staat voor de taak een zomer seizoen het hoofd te bieden waarin de bevolking van Doorn zo ongeveer ver dubbelt. Overigens heeft de burgemees ter zich met de meeste klem tot de be treffende autoriteiten gewend om in deze onhoudbare toestand verbetering te brengen. EDE: Een Amsterdamse dame die op Rijksweg 12 bij een snelheid van over de 100 km per uur een klapband kreeg, is er wonderwel zonder een schram metje afgekomen. De auto werd flink beschadigd. SOEST: Op initiatief van enkele ge meente-ambtenaren is men bezig met de bouw van een caravan die door po litiemannen met vakantie gebruikt zal kunnen worden. ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN K(Q<f WIJK 167 - TCI JOOO-VECNCNPAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America der is er een geheel nieuwe folder in bewerking welke gedeeltelijk gefinan cierd wordt door de gemeente. Wat betreft de ontspanning voor de zomergasten gaat VVV samenwer ken met de winkeliersvereniging. Voor velen is het misschien een nieuwtje, maar ook VEENENDAAL heeft een VVV. Vergeleken bij de andere broeders is het een stiefkind dat een tijd geleden wel ge accepteerd werd, maar dat de laatste ja ren min of meer in het vergeetboek is ge raakt. De activiteiten voor dit seizoen beperk ten zich tot nog toe tot het uitgeven van een geheel bijgewerkte plattegrond van Veenendaal en het instand houden van het VVV-bureau aan de Zandstraat waar in lichtingen verkregen kunnen worden en dat door de jaren heen nog vrij behoor lijk floreert. De algemene klacht die men hoort is dat Veenendaal geen recreatiegebieden heeft. Aan deze uitspraak is niet te tor nen, maar ligt hier voor Veenendaal als „winkelcentrum van de Gelderse Vallei" indachtig het motto waaronder de Streek VVV werkt: „toerisme brengt wel vaartsverhoging" geen taak om even eens van het ongetwijfeld toenemende toe risme te profiteren? Alle wandelverenigingen, aangesloten bij het Veenendaalse Wandelcomité, gaan op 1 mei a.s. naar Soestdijk, om deel te nemen aan het défilé ter ge legenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin. Uit Veenendaal zijn dit de verenigin gen „SSS", de BB, „VSW" en „Ritmees ter". Uit Rhenen: „Sterk door Vriend schap" en Amerongen „De Vrije Wan delaars". Ook een wandelvereniging uit Scherpenzeel zal hierbij vertegenwoor digd zijn. JONGEN VIEL DOOR WINKELRUIT Bij groentehandelaar v. B. aan de Hoogstraat is de 17-jarige H., doordat hij struikelde, door een grote winkelruit gevallen. De jongeman viel er met zijn schouder in, zodat hij geen verwondin gen opliep. De 41-jarige heer C. v. D., opzichter bij gemeentewerken te Veenendaal, is maandag omstreeks het middaguur het slachtoffer geworden van een verkeers ongeval. De heer v. D. reed met zijn bromfiets op de Kerke wijk op het smalle gedeelte dat de verbinding vormt tussen Hoofd straat en Kerkewijk, toen een voor hem rijdende wielrijdster plotseling afstapte. De bromfietser moest hierdoor een on verwachte uitwijkmanoeuvre maken en de heer V. uit Ede die hem met een vrachtwagen achterop reed kon hem niet meer ontwijken. De vrachtwagen greep het slachtoffer, dat met zijn hoofd op het wegdek te recht kwam en hevig bloedend bleef liggen. Met een zware hersenschudding en een grote hoofdwond werd hij naar het Julianaziekenhuis te Veenendaal vervoerd. In Eist is zaterdag de Stuyvenbergmars gehouden. Voorafge gaan door muziek arriveerde hier en kele groepen by de finish. Overigens zullen alle VVV's in Zuid- Oost-Utrecht klaar wakker moeten worden. De tijd dat de Utrechtse Heu velrug over „de rug" gezien werd is voorbij. Op het gebied van de recre atie breekt er een nieuw tijdperk aan en zoals het zich laat aanzien in een bijzonder snel tempo. Na een vergadering met de ondernemingsraad heeft de directie van de N.V. Pehavee Tricotfabriek, Vijgendam 13 in Veenendaal besloten tot een samen smelting en bundeling van de productie en distributie met de N.V. Textiel Unie Spencer-IIey te Culemborg. Aan het personeel is verzocht allen in dienst te blyven by de firma en in elk geval zal aan niemand van fabriek-, kantoor- of magazynpersoneel ontslag worden gegeven. Volgens insiders zijn deze plannen niet van recente datum hetgeen o.m. wordt ge concludeerd uit het feit dat het nieuwe fabriekspand in Culemborg dat nog niet zo lang geleden is geopend, meer ruimte bood dan de productie noodzakelijk maak te. Tijdens een vorige week gehouden ver gadering met de ondernemingsraad is'uit eindelijk het besluit gevallen naar Cu lemborg te verhuizen. Aan het personeel is uitdrukkelijk verzekerd dat niemand tengevolge van deze verhuizing ontslagen zal worden, terwijl met het personeel overleg zal worden gepleegd omtrent wo ning of reisgelegenheid en daarbij beho rende vergoeding. De confectie-afdeling en wat daarbij behoort zal voorlopig nog in Veenen daal doorwerken. De administratie en commerciële afdeling worden al om streeks juli in Culemborg gevestigd. Op de N.V. Tricotfabriek Pehavee direkteur H. G. Hey werken ongeveer 80 personen, waarvan ongeveer een kwart behoort tot de categorie welke in juli uit Veenendaal vertrekt. Zodra het pand leeg is een juiste datum hiervan kon nog niet meegedeeld worden zal het door de Mantelfabriek „Speciaal" in de Tuinstraat drastisch ver bouwd en uitgebreid worden. Wanneer dit achter de rug is zal Mantelfabriek Speciaal het pand betrekken. Wat er gebeurt met het huidige fabrieks pand van Mantelfabriek „Speciaal" aan de Tuinstraat, is momenteel niet bekend. HOND BEET KIPPEN DOOD Bij dc heer H. aan het Panhuis heeft een hond op klaarlichte dag 25 kippen doodgebeten. Het dier sprong pardoes door de ruiten van het kippenhok en richtte grote schade aan. De eigenaar K„ van het Ruisseveen zal de schade moeten vergoeden. Begunstigd door fraai wandelweer hebben zaterdagmiddag ongeveer duizend tippelaars deelgenomen aan de derde „Stuyvenbergmars" in Eist, die georgani seerd was door de Elsterse wandelvercniging „De Rijnkanters". Voor het dorp Eist zyn deze Stuyvenbergtochtcn een traditie geworden en dat dit sportieve evenement hooglyk gewaardeerd wordt, blykt wel uit het feit, dat elk jaar meer groepen aan dit wandelfestyn deelnemen. In totaal liepen veertig groepen mee, o.a. uit Amerongen, Tiel, Opheusden, Huis ter Heide, Veenendaal en Rhenen. Ook waren de Christelijke en de O.L. school uit Eist met enkele groepen te genwoordig. Het parcours liep door de Elsterse en Prattenburgse bossen en was bijzonder kundig uitgezet. Het voerde door de mooiste gedeelten van het natuurschoon in de omgeving van Eist, hetgeen ook door de wandelaars op hoge prijs werd gesteld. Er waren drie afstanden: 12, 18 en 25 km. Alle wandelaars waren vol lof over de tocht, alleen kon men hier en daar horen dat door de regen van de laatste dagen het traject wel zwaar was. De controle van de Rijnkanters heeft tijdens deze tocht handen vol werk ge had om alles vlot te doen verlopen, want een stel onsportieve elementen hadden richtingspijlen die het parcours aangaven omgedraaid, waardoor enke len verkeerd liepen. Op enkele plaat sen waren zelfs de pijlen helemaal ver dwenen Ook werd veel hinder ondervonden van jongelui die per fiets en bromfiets tussen de groepen doorreden. Lof voor de controlemensen die wisten te be reiken dat op een enkeling na alle wan delaars het parcours konden volgen. Toen de wandelaars op de Veenen- daalsestraatweg arriveerden stond de Elsterse muziekvereniging „Crescendo" klaar om de wandelaars de laatste kilo meter te begeleiden. Onder vrolijke marsmuziek ging het naar de finish bij hotel Stuyvenberg, waar de deelnemers een medaille met als afbeelding de Els terse molen, in ontvangst konden ne men. Voor de groepen die in de prijzen vielen waren prachtige bekers beschik baar. Tot slot maakte dc voorzitter van de E.H.B.O. ELST BEHAALDE DERDE PRIJS Een ploeg van de E.H.B.O. afdeling Eist, die zate-dag aan wedstrijden te IJselstein deelnam, wist in de afdeling junioren een derde prijs te behalen met 187 punten. De leider, de heer J. Heikamp, behaalde eveneens een der de prijs en kreeg 62 punten door de jury toegewezen. De tricotfabriek PEHAVEE aan de Vij gendam in 1840 opgericht en sinds 1939 in dit pand die binnenkort gaat ver huizen naar Culemborg. Rijnkanters, de heer Vermazen, de prij zen bekend. 12 km: 1. Olympia (Soest; 2. De Vro lijke Zwervers (Opheusden); 3. Paas- bergschool (Ede). 18 km: 1. Hollandia Trico (Veenen daal); 2. Olympia (Soest); 3. Deos (Vee nendaal). In de afdeling 25 km werd geen prijs toegekend. gezien door George Sand Tijdens een reis die zij ondernam in de Maasstreek, begaf George Sand zich naar Han om er de beroemde grotten te bewonderen. Zij beschrijft ze in haar werk „Malgré tout". Men herinnere zich dat in die tijd de elektricitiet nog niet uitgevonden was en dat de grotten niet zo gemakkelijk toegankelijk waren als heden ten dage. Hier volgt de tekst van George Sand: Ik stapte af in de schilderachtige her berg van Han, waar ik bediend werd met de gekende zindelijkheid, de over vloed en de goedkoop die in gans de streek legendarisch zijn? Ik trachtte een gids te bekomen^ doch hij was af wezig. Niemand wilde hem vervangen. Aangevoerd werd, dat men de grotten in die tijd van het jaar niet mocht be zoeken. De Lesse maakte de grotten op verscheidene plaatsen ontoegankelijk en richtte heel wat schade aan. Dit ge beurde in de winter zodat men in de lente herstellingswerken diende uit te voeren en deze werken waren nog niet voltooid. Daar ik niet wilde weggaan zender iets te zien, vroeg ik ten minste de grotopening te zien waarin de Lesse verdween. Dat scheen vrij gemakkelijk; om deze plaats te bereiken moest men slechts een halfuurtje wandelen en om het even welk kind kon de weg aan wijzen. Ik gaf er evenwel de voorkeur aan alleen te zijn. Men toonde mij de weg en ik begaf mij in een heel smal dal, waar het fris was en waar rotsen en bomen tegen de berg aanleunden. Dit onbebouwd landschap is verrukkelijk. De Lesse kronkelt tussen de grotope ningen, die echter in de lente over spoeld worden. Ik kwam op de plaats toe langs verrukkelijke paadjes waar als in een zwarte stenen mond, de rivier murmelend en kronkelend de wande laar vergezelt. Ik zocht een weg die mij zou toelaten samen met het bruisende water in de grot binnen te dringen. Ik vond niets. De Lesse vulde het ganse gewelf waarin zij bruisend verdween. Wij traden de duisternis tegemoet met onze fakkels waarvan de rook ons ver blindde. Lange tijd gingen wij moeilijk vooruit op de glibberige steen. Het was betrekkelijk eng. Alleen gladde stalac- tieten, waarvan men de lengte niet kon nagaan, waren hier en daar zichtbaar. Ik betreurde het reeds een moeilijke wandeling te hebben ondernomen. Er was hier geen enkele emotie! Na onge veer een vijftal kilometer traden wij in het onbekende. De wanden, tot nog toe opdringerig, gingen uiteen. De weg daalde. Duistere plekken, waar de fak kels een rosse schijn wierpen, werden weldra voelbaar, van onder, van boven. In de duisternis hoorden wij de Lesse. Wij beklommen kleine stenen heuvel- Voor de zoveelste maal is vast komen te staan dat men in Amerongen hard toe is aan een gymnastiekzaal. Vijftien naoorlogse jaren zyn blykbaar nog niet lang genoeg geweest om Amerongen een turnzaal te brengen, zei voorzitter H. van Ree in zyn openingswoord zaterdagavond tydens de winteruitvoering van de plaatselijke gym nastiekvereniging. Dat het ontbreken van een goede gym nastiek- annex demonstratiezaal een han dicap is voor de sportvereniging, staat onomwonden vast. Het lokaal van Bethel waarin men momenteel lest, is „bij uitstek ongeschikt" voor een behoorlijke onont beerlijke lichamelijke opvoeding van de jeugd. Daarbij komt nog dat er voor een binnenuitvoering ook geen geschikte zaal ter beschikking staat. Men is aangewezen op het Clubhuis, een zaal die voor een gymnastiekuitvoering totaal ongeschikt is. Men werkt half op het podium en half in de zaal. De gymnasten kunnen zich niet vrij bewegen op het kleine oppervlak. De lichamelijke opvoeding van de Ame- rongse jeugd is verre van ideaal. Gezien deze omstandigheden moet men het bestuur van de vereniging veel lof toezwaaien voor het feit dat ze nog steeds kans ziet een vereniging van 250 leden G., een 18-jarige PTT-beambte uit Ede, had op 8 februari 's morgens omstreeks half acht zonder licht gefietst, terwijl de zon die dag pas om 8.11 uur opging en men dus tot 7.56 uur verlichting diende te blijven voeren. Om te beginnen gebeurde het niet om 7.25 uur zoals in de tenlastelegging staat, maar om 7.35 uur. Dat scheelt al weer tien minuten, zo verweerde G. zich Van L. chauffeur te Opheusden, had in Rechter v. d. Brand verlaagde tot 35,— vrijdag voor het Wagenings kantonge- een zeer dichte mist met slechts 20 meter of 7 dagen. recht, waar hij verantwoording af moest zicht verzuimd het grote licht van zijn komen leggen. Bovendien was het in het vrachtauto te ontsteken. geheel niet donker meer. Het leek al klaarlichte dag. had het eerst aan gehad, vertelde Dat is natuurlijk onmogelijk, ver- Van L. vrijdag voor het kantongerecht te wierp rechter v. d. Brand. Het was nog Wageningen. 'k Heb toen ergens een tijd— meer dan een half uur voor zonsopgang. ïe sbl gestaan en bij het wegrijden ver- V., hotelhouder te Woudenberg, zou in de Hoofdstraat te Veenendaal met zijn sportauto de maximum snelheid over- JAARVERGADERING C.J.V. Onder voorzitterschap van de heer G. Cozijnsen hield de CJV Prediker 12 vrij dagavond in het verenigingsgebouw achter de Ned. Herv. Kerk haar jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek dat het le dental nog steeds stijgende is en thans 46 bedraagt en plm. 300 begunstigers. Het financieel verslag van de penningmeester was ook zeer gunstig te noemen. Na af doening van het huishoudelijk gedeelte werd de avond verder gevuld met Bijbel inleiding door C. van Ginkel, samenzang, voordrachten door E. van Kampen, Jan Overvest en D. van Wijk. De muzikale noot werd verzorgd door H. Bakker en K. Cozijnsen. De door de jongeliedenvereni- ging opgevoerde pantomime verwekte veel hilariteit. Na de pauze werd onder leiding van de voorzitter het toneelstuk V.N. 87 opgevoerd. Een der bestuursleden bood de voorzitter een boekwerk aan en tot slot sprak de heer B. Valkenburg Tzn. een dankwoord. ter, die veertien dagen tevoren was ge test, niet meer dan vijftig km aangewezen had. Vrijdag werden daarom nu als ge tuigen de beide verbalisanten gehoord. De overtreding was volkomen duide lijk, zo oordeelden zij alle twee. Verdachte kwam als in een flits voorbij en reed ze ker 80 km. Om aan de veilige kant te blij ven en hem het volle pond te geven, is in het verbaal 70 km vermeld. De verbalisanten hebben niet achter me gereden en wat is nu een schatting, smaalde verdachte. Hoe gemakkelijk kun je je daar niet mee vergissen. Natuurlijk is niet verschil te zien tussen 50 en 55 km. Een politieman, die geregeld met dat bijltje hakt. is echter schreden hebben met ten minste twintig heel wel in staat het onderscheid tussen Er zijn geen verzachtende omstandig- zuimd weer op groot lich over te schake- kilometer per uur. Twee politiemannen, 50 en 80 km op te merken, repliceerde heden, 12,— of 3 dagen, eiste de officier, mr. Tromp Meesters. Het vonnis werd 7,50 voor het voor- en 5,— of 1 dag voor het achterlicht. ■fr len. Een straf van 40,of 8 dagen is minstens op zijn plaats voor een dergelij ke gevaarzetting op de weg, meende de officier. die voor het bureau aan de Hoofdstraat stonden, maakten proces-verbaal op en enkele weken geleden moest V. voor het Wagenings kantongerecht verschijnen. Hij hield toen vol, dat zijn snelheidsme- rechter v. d. Brand. Eis 50,— of 10 dagen. Het was 's avonds zeven uur en dan is het veel te druk om zo hard te rijden. (Zie verder pagina 2) op de been houden, en hen nog tot goede prestaties weet te brengen ook. Beide avonden, vrijdag- en zaterdag avond, was de zaal tot de laatste plaats bezet. Onder leiding van mevrouw Hen driks en de heer Leppers hebben de ver schillende leeftijdsgroepen aardig werk laten zien. De kleuters brachten op on gedwongen en speelse wijze een leuk spel. en de adspiranten kregen veel applaus voor de vrije oefeningen. De dames deden het op de evenwichtsbalk goed, terwijl ook de heren op de toestellen behoorlijk werk lieten zien. De aanwezigen genoten zichtbaar van hetgeen gepresteerd werd. Onder de aanwezigen merkten wij za terdagavond de beide wethouders op. tjes, niet zonder moeite wegens de glib berige grond die steeds vochtig was we gens het water dat gedurig op de rotsen sijpelde. Wij wandelden door reusachtige gale rijen. Ik hield niet op naar de kronke lingen van de stalactieten te kijken. Ik trachtte mij rekenschap te geven van de eigenaardige vormen van deze on deraardse wereld, die niet het werk is van de Lesse, zoals men het in de streek meestal gelooft. Het is integendeel een grote inwendige instorting, die aan de Lesse een gemakkelijke doortocht bood en waarin de rivier zich dan ook gulzig heeft laten leiden. Zij ontwijkt de hin dernissen en wordt beurtelings breed (Zie verder pagina 2) In Canada is een man na het drinken van een fles wijn en whisky met een vliegtuig opgestegen, dat hij later overigens veilig op de grond zette. Een geleerde heeft geconstateerd dat een huisvlieg in 14 uren tijds 120 eieren legde, waaruit zeer snel nieuwe vliegen kwamen. In Rusland is een graansilo in aan bouw van 100 meter hoog, waarin 100.000 kg graan opgeslagen kan wor den. Ex-koningin Narriman (de vroegere echtgenote van Faroek)) heeft het leven geschonken aan een zoon. Volgens het Sowjetrussische bureau voor de statistiek zijn er 592 Russen die ouder zijn dan 120 jaar. Het Produktschap voor Pluimvee en Eieren heeft aan het Leger des Heils voor de pasen 10.000 eieren geschon ken. In een koelkast van een slagerij in Zwitserland zijn de twee kinderen van de slager omgekomen, die sinds de vorige middag werden vermist. Het Amerikaanse ministerie van ar beid heeft meegedeeld dat er in de Verenigde Staten 65.516.000 mensen werken. Het proces Eichmann zal worden on derbroken voor de onthulling van een monument ter nagedachtenis van de ongeveer 6 miljoen gevallen joden. H00FD5TR.5I TEL 3184-VEENENOPB HET PROCES-EICHMANN. Twee fo to's met betrekking tot het proces te gen Adolf Eichman, dat gisteren in Je ruzalem begonnen is. Boven: De laatste dagen verzamelden kleine groepjes burgers zich by het Beth Ha'am, het Volkshuis, dat voor dit proces als ge rechtsgebouw is ingericht. Op het dak wordt dag en nacht de wacht gehou den. Onder: Dr. Robert Servatius, de verdediger van Eichmann, verlaat het terrein om het gerechtsgebouw, dat streng door Israëlitische politie wordt bewaakt, na een bezoek aan zyn cliënt. Slechts enkele ingewyden weten waar preceis in het gerechtsgebouw, de cel van Eichmann is gelegen.

De Vallei | 1961 | | pagina 1