PAUK Pocket-Hall KASTEN VEBOTEX Competitie loopt ten einde Vebotex! Vebotex! Kleefsman's Boekhuis Kasten? Vebotex! kom k ij ken bij Radio Ballegoye n SI''j Burgerlijke stand KERKDIENSTEN ZONDAGSDIENST &r Vo^BLuik^ Kasten? Kasten Bejaarde vrouw aangereden De Postduiven gaan weer vliegen SPARTA BROMFIETSEN E. J. v. Engelenhoven SPORTPROGRAMMA Veenendaal speelt uit tegen Groesbeek Officiële bekendmaking Wageningen Z.F.C. AMERONGEN DINSDAGKOOPJES AFWASBORSTEL KAMER- GIETERTJE PEDAALEMMER PFAFF NAAIMACHINEHUIS Geen feestelijke opening, maar wel een vriendelijke uit nodiging tot een bezoek. Centrum voor werkende jongens Marktberichten Het woord is aan: W.H.M. Sabel EEN MAN MET EEN MERKWAARDIGE HOBBY ALWEER ZO'N MOOIE BRIL VAN OPTICIEN Ook Oocït 2iekenfimds(kden,!f Ingekomen en vertrokken INKOMSTENVERMEERDERING MEDEWERKERS Gevonden en verloren doktoren en apothekers Een kurte van de week, beste minse, want et is mijn te mooi weer om mit et schrijfgerei achter de rame te zitte. Trouwes, ik denk dat jelui ok gien zin hebbe om je eige heevigst in allerhande nare zake te verdiepe, waar de krante nou eenmaal altijd mee volstaan. Maar we geniete van de mooie netuur en daageliks onze pursies varse lucht op- snuive. Je ken an alles en an iedereen marke dat de zoomerkriebel dur weer in zit. We beginne al weer te praate over zwembaaje die oope gaan en over de vereeniginge veur vreemdelingeverkeer, die zoo zuchies an weer in het geweer komme. Allemaal mooie zomerse dinge. Ik heb de spuit mar vast klaargeleege, want dur is weer een Duitse perfester, die et op mooi en dreug wer anhoudt. As et dezelfde is van vlee-jaar dan heb ik bewondering veur ze brutaliteit, want veur de afgeloope zomer had ie et ok al op mooi weer zitte. Niet zoo dreug zee die as et jaar daarveur, mar wel mooi. Ik bin blij, dat ik dur wat van heb kenne onthouwe, want jelui zien wat dur van terecht gekomme is. Precies averechts an ze veurspelling. Nou rikraait ie mar weer op mooi dreug weer; hij denkt misschien bij z'n eige: as ie toch raait mot je 't mar zoo grof meuge- lik doen. Licht dat er weer es een keer zoo 'n zoomertie uit de bus komt. Ze magge mijn opsluite as zukke snaake niet deur fabrikante van allemaal zoomerse artikele afgehuurd wurde. Die linkmichels spanne dur vast de een of andere perfester van naam veur. Nog niet zoo gek bekeeke, want late we eerlik weeze: wie slaat dur nou zonnebrandolie in as de verwachtinge an de reegenachtige kant zijn? En wie koopt dur dan een zonnebril of een kurt broekie in et veure? Toch zeeker gien mins. Volges mijn ken et weerbericht in De Bilt et wel op een paar dage bekijke, mar dur is gien mins die dat zuiver van te veure veur een heele zomer ken doen. Da's allemaal lariekoek. En zuk soort koek wordt dur toch al genogt gebakke. En kletskoek. Conferen tiekletskoek. Praate mar jonges. Werk- geevers en werkneemers. Huizebouwers en huizeteugehouwers. En et risseltaat van dat alles is, dat een gewoon sQort mins dur niks niemendal meer uit wijs ken worde. Mit et gevolg dat ie ze eige mar bij iedere sittewaasje neer- leit. Zo af en toe steekt dur nog wel es één de kop op en die schrijft dan een in- gezonde stukkie in de krant, waarvan de een zeit: hij is krankjoorum. Dat staat je nou eenmaal te wachte as ie in een driftige bui een paar regels in de nieuwspapiere slingert. En dan moet je teuge kommentaar kenne. Of et nou een april-moppie aangaat of een heele geleerde k west je. Wout Blauwkous De 80-jarige mevrouw D. M. wonende alhier is woensdagavond toen zy ter hoog te van de bushalte aan het eind van de Hoofdstraat plotseling de weg overstak omver gereden door de 22-jarige brom fietser, mevr. G. B.-v. d. M. woonachtig te Eist. Zowel de voetganster als de dame op de bromfiets smakte tegen het wegdek. Beiden werden vrij ernstig gewond naar het Julianaziekenhuis te Veenendaal ver voerd, doch later op de avond werd hun toestand redelijk genoemd. De bejaarde mevr. M. liep een schedelbasisfractuur op en mevr. zeer waarschijnlijk een sche delfractuur. Het ongeluk gebeurde woens dagavond omstreeks half zeven. De Vee- nendaalse politie heeft de zaak in onder zoek. De eerste Veenendaalse Postduiven Ver eniging „De Luchtreizigers" zal dit jaar deelnemen aan de wedstrUdvluchten van uit Duitsland en Oostenrijk. Het eindpunt is Weenen. Ook dit Jaar zal het aan spanning niet ontbreken, daar er door de vereniging de nodige bekers be schikbaar gesteld worden. Waarnaast nog diverse Ereprijzen die door personen ge schonken zijn. Tevens zijn er weer de be kende kampioenschappen. Om de duiven enigszins voor te bereiden op de komende wedstrijdvluchtcn verzorgd de EVPV „De Luchtreizigers" a.s. zaterdag (15 april) een africhtingsvlucht vanaf Afferden (bij Nij megen). Liefhebbers die de duiven voor deze africhtingsvlucht mee willen geven moeten de duiven a.s. zaterdag van 13.00 tot 14.00 brengen in het vereniginsgebouw van bovengenoemde vereniging aan de Klaas Katerstraat. VOOR vanaf 498, Overberg Telefoon 03433-333 De voetbalcompetitie begint zo langzamerhand ten einde te lopen. Voor het komende week-end is er dan ook een mager programma met als hoofdschotel de uitwedstrijd van VEENENDAAL tegen GROESBEEK. Laatstgenoemde ploeg staat op de derde plaats en is een vertrouwde tegenstander van de geel-blauwen. De meest voor de hand liggende uitslag is dan ook een gelijk spel. De derby ORANJE WIT RHENUS heeft veel aan belangrijkheid ingeboet omdat de groen-witten j.l. zondag ge lijk speelden. Hoewel de kampioens kansen zijn verkeken, zal Rhenus hope lijk niet het hoofd in de schoot leggen, maar sportief de eindstreep gaan halen. Het is de laatste wedstrijd in dit seizoen welke ongetwijfeld in winst omgezet kan worden. R.K. UNITAS gaat het in Amersfoort tegen een van de drie koplopers VVZA proberen. Gezien de ranglijst is hier niets anders te voorspellen dan verlies voor de Veenendalers. De in de Sportkroniek aangekondigde wedstrijd SVZW DOVO is in verband met programma wijziging voorlopig 14 dagen uitgesteld. In het KNVB-zaterdagmiddagvoetbal speelt alleen GVVV een uitwedstrijd tegen VVOG. Vorige week hebben de Buurtlaanbewoners een flinke neder laag te incasseren gekregen, hetgeen ook nu wel weer eens het geval zou kunnen zijn. Gemeente Rhenen BIJDRAGE IN STUDIEKOSTEN Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen vestigen hierbij de aan dacht van belanghebbenden op de moge lijkheid om vóór 1 mei 1961 bij hun col lege een aanvrage in te dienen ter ver krijging van een bijdragen in de studie kosten voor jongelieden, die voor de door hen gewenste studie bijzondere aanleg hebben en wier ouders of verzorgers zelf niet in staat zijn de studiekosten te dra gen. Uiteraard dient men, om voor deze bij dragen in aanmerking te komen, Neder lands onderdaan en burger der gemeente Rhenen te zijn, terwijl in het algemeen de eis zal worden gesteld, dat aan de leer plicht is voldaan. Wanneer een aanvrage wordt ingediend, moet tegelijkertijd eenzelfde verzoek tot gedeputeerde staten van Utrecht worden gericht. Rhenen, 12 april 1981. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. De secretaris, Th. v. d. Willik. MERINO'S gaat naar MAARSSEN dat in eigen huis moeilijk te verslaan is. Met grote inspanning slagen de wol mensen er misschien in deze laatste wedstrijd tegen de kampioenskandidaat Maarssen in winst om te zetten. De ontmoeting op het SKF-terrein KULAN VALLEI VOGELS betekent voor de SKF-ers de laatste thuiswed strijd van dit seizoen. Ook nu weer kan kampioen Kulan de volle winst binnen halen. Spelend als vorige week moet er voor ADVENDO in de thuiswedstrijd tegen RUBO uit Driebergen een succesje te halen zijn. De thuisclub speelt echter wisselvallig en bovendien is er bij deze wedstrijd geen enkel belang meer, zodat de strijd geheel open is. Tenslotte vindt dan nog de wedstrijd plaats DEV RHENEN. De elf uit de Grebbestad zullen alles op alles zetten om het seizoen met een overwinning af te sluiten. De uitwedstrijd tegen ZFC betekende destijds de eerste overwinning van Wage- ningen in dit seizoen, tot dat moment hadden de groen-witten in 9 wedstrijden slechts één winstpunt. Nadien hebben ze zich zodanig hersteld, dat thans, na 27 wedstrijden 24 winstpunten zijn behaald. De Zaandammers zijn echter na een succesvol begin enigszins teruggevallen, maar staan nog altijd enige plaatsen hoger op de ranglijst dan Wageningen. Het gaat er voor de Wageningers dus om, hun plaats in de middenmoot te consolideren en voor ZFC om niet verder af te dalen, waardoor de wedstrijd belangrijk genoeg is afgezien van de overwinningspremie voor de spelers om een spannend duel te verwachten, waarbij de thuisclub de beste papieren heeft. E.H.B.O. OP VIJFDE PLAATS BIJ JUNIORENWEDSTRIJD Een jeugdige Amerongse EHBO-ploeg heeft zaterdagmiddag j.l. deelgenomen aan een juniorenwedstrijd in IJsselstein. Achttien ploegen hadden zich ingeschre ven. Amerongen bezette een eervolle vijf de plaats. bekende handige borstel met volle fibre vrilly OQ nu slechts van onbreekbaar plastic in leuke pastelkleuren 1 CQ flinke maat, koopje onmisbaar in Uw keuken, een lichte druk op de pedaal en de deksel is open. Onbreekbaar plastic, gemakkelijk schoon te A QO houden, speciaal Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 ...ifnd» 1862 Kerkewijk 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 IS DAT NODIG? Is dat nu wel nodig zullen misschien velen zich afvragen. Het antwoord van de vcrmingsleider is daarop duizend keer „ja". „Bij een jongen van 14 tot 18 jaar is nog geen sprake van een vol wassen instelling. Uiterlijk distancieert hij zich in zijn kleding, zijn doen en laten wel van de schooljongen, dcch achter dit kwasi-volwassen optreden schuilt een innerlijke onrust en onzeker heid. Vraagt u eens aan de jongeren die zo van de lagere school komen of ze kunnen telefoneren, of ze een postwissel kunnen invullen, of ze weten wat zie- i kengeld is, wat ongevallenwet is en ga j maar zo door. Het antwoord zal velen verbazen, maar toch komen deze kna pen in juni van school en stappen in I augustus in het volle bedrijf en dan De eerste, modern ingerichte te Veenendaal vindt U by Zandstraat 3 U kunt by ons een keuze maken uit de volgende series: Prisma, Prisma jr., Zwarte Beertjes, Boeket, Carillon, A.B.C-, Amstel, Boeken bij de Bijbel, Donker, Elsevier, Salamanders, Kramer, Literaire, (Bezige Bij) Maraboe, Meulenhoff, Oievaar, Phoenix, Sesam, Aula, Pic- tura, Kern, Kluitman, Mei, Witte Raven, Engelse en Duitse pockets. DAMMEN Uitslagen onderlinge competitie: Groep A: M. v. d. Grift Maris 02 Veldhuizen E. v. Zomeren 11 Faber v. d. Kolk 20 Berkhof Ewijk 2—0 Groep B: de Groot Blankestein 2—0 Visser E. v. d. Grift 0—2 J. Viegen C. Viegen 2—0 (Vervolg van pag. 1) „Het is een 2-jarige cursus met 40 weken per jaar en wat wij deze jongens geven is geen doceerles. Nee, het doel van het vormingswerk is het begeleiden op de weg naar de volwassenheid d.m.v. gezamenlijke verkenningen in de we reld waarin men leeft en werkt en de jongen weerbaar t£ maken in huidige en toekomstige situaties." Hiervoor is een programma opge steld dat bijzonder gevarieerd is. Er wordt met de jongens gesproken over sociale wetgeving, arbeidsinspectie, wat SCHERPENZEEL Aanvoer eieren 875.000 stuks. Prijs 12,50 ot 13,Henneeieren 9,50 tot 10, Alles per 100 stuks. Handel matig. Aanvoer biggen 190 stuks. Prijs 58,— ot 76,per stuk. Handel matig. LUXE AUTO BESCHADIGD Bij het verlaten van de veerpont kwam een automobilist zondagmiddag in aanra king met een achter hem staande andere luxe wagen, tengevolge waarvan een kop lamp vernield' werd, en de grille bescha diging opliep. Bij het starten van de wa gen was deze teruggelopen op de achter staande auto. een ondernemingsraad is, hoe het loon berekend wordt. Zij krijgen het juiste begrip van zak geld, goede manieren, vakantiebeste ding en het meisje. Er wordt open ge sproken over sexuele problemen, over hoe een wet tot stand komt, hoe ze PTT-formulieren moeten invullen en wat het spoorboekje precies is. krijg je onherroepelijk botsingen." NU EIGEN GEBOUW Naast de beoefening van sport, waar bij alle medewerking werd verkregen van de gemeente Veenendaal, is ook de handenarbeid een belangrijk onderdeel van het vormingswerk. Zeer speciaal kwam dit tot uiting toen men erin slaagde een eigen ruimte te verkrijgen in de vorm van een gedeelte van de kantoorruimte van de heer H. M. van Schuppen aan de Kerkewijk 11. Er zijn twee lokalen waarvan de een (begane grond) bestemd is als „theorie"- lokaal. De jongens hebben dit zelf op onnavolgbare wijze geschilderd, ver timmerd en ingericht. Boven is het lokaal voor de handen arbeid, waar een keur van gereedschap pen hangt om de handenarbeid te be oefenen. De hele modernisering heeft de vormingsleider veel hoofdbrekens en de jongens veel tijd gekost, maar het resultaat mag gezien worden. Binnenkort zal dit dan ook het ge val zijn want donderdag 20 april a.s. zal loco-burgem. Ant. de Ruiter het Centrum officieel openen. Voor een groot deel van het plaatse lijke bedrijfsleven - dat straks onge twijfeld aangevuld zal worden met be drijven uit de gehele Gelderse Vallei - is dit een mijlpaal in de nog jonge ge schiedenis van de vorming van de jonge werknemers. IN een nog zo goed als nieuwe woning, prachtig gelegen aan de Kon. Wilhelminaweg 90 in Amerongen, woont sinds een jaar of zes chef-arbeidsanalist W. H. M. Sabel, die met zijn vier jonge spruiten en zijn gastvrije echtge note ongetwijfeld een gelukkig gezin vormt. De aanleiding dat wij op een avond een bezoek brachten aan dit echtpaar, was gelegen in het feit dat zij er beiden een min of meer merkwaardige hobby op na houden. In zoverre althans merk waardig, dat er wel eens mensen zijn die het echtpaar vragen of zij niet liever die periode waarop hun hobby betrekking heeft, ver geten inplaats van er steeds maar aan herinnerd te worden. De at tente lezer heeft het misschien al begrepen - de vrijetijdsbesteding van de Sabrt's bestaqt uit het ver zamelen, selecteren en rangschik ken van allerlei publicaties en voorwerpen die betrekking heb ben op de Tweede Wereldoorlog. En dat dit een formidabele col lectie is hebben wij bij ons be zoek met eigen ogen kunnen aan schouwen. De geriefelijk inge richte huiskamer was voor deze gelegenheid herschapen in een compleet museum: ieder beschik baar plekje aan de wand was be nut voor het tonen van ontelbare tijdschriften, pamfletten, zeldza me foto's en schreeuwende pro- paganda-leuzen, waarmee Neder land in die dagen door de bezet ter werd overstroomd. Een oproep van de Sicherheis- polizei aan jonge mannen om zich te melden is broederlijk vastge plakt naast een klein maar waar devol illegaal blaadje, waarin de bevolking wordt opgeroepen de overheerser zoveel mogelijk te saboteren. Er liggen zorgvuldig uitgestald blanco Ausweissen, die in die tijd het behoud van het leven konden zijn en een duide lijke foto van een fanatieke Duit se boer, die zijn voer zo uitstrooi de dat de vretende kippen een hakenkruis vormden. Weer ergens anders in de ka mer wordt de aandacht getrokken door een aanmeldingsformulier voor de SS in schreeuwende let ters. De allereerste publikatie dat de suiker op de bon kwam (1 kg suiker voor 1 persoon gedurende 3 weken) en een Winterhulp-lot. Tot de verzameling behoort ook een propaganda-folder van 48 pagina's met maar liefst 42 foto's van de Führer, dat begin 1941 in Nederland huis - aan - huis ver spreid werd, maar waarvan er duizenden ongefrankeerd aan Seys-Inquart werden teruggezon den Uit historisch oogpunt bezien is het een waardevolle en interes sante verzameling, die zich overi gens niet beperkt tot papieren voorwerpen. Onder het raam vlak bij het als het ware uitnodigende boekenrek, valt ons oog op een vrij grote plank, waarop een aan tal miniatuur vliegtuigen staan. Het blijkt instructie-materiaal te zijn voor het Duitse leger, dat via zoveel omwegen in handen viel van de heer Sabel. Evenveel moeite kostte het hem in bezit te komen van de Duitse jodenster met de gele ondergrond en het woord „Jude" erop. De zinken geldstukken uit die tijd heeft hij netjes gerangschikt in een kistje liggen naast de talrijke insignes van het Herrenvolk. Men kan zich uit de verzameling van de Sabel's ook een duidelijk beeld vormen van de illigaliteit. Valse papieren, distributiebonnen, stem pels en de vaak met levensgevaar verspreide bulletins en periodie ken. De variatie is enorm groot - als je een gedrukte rede met veel bombarie van Hitier oppakt, ligt er onder een zeldzaam boek werkje met ondergrondse poëzie. Op de band heeft hij de stemmen zowel van Hitier als van Radio Oranje. Als we onze nieuwsgierigheid een beetje bevredigd hebben (om alles stuk voor stuk te bekijken zou je minstens een dag nodig hebben) begint onze gastheer te vertellen wanneer hij op het idee kwam deze hobby op te bouwen. Hij vertelt het kort, duidelijk en tegelijk boeiend. Zijn echtgenote knikt af en toe instemmend als hij verhaalt over het bombardement in Eindhoven, waarin hij terecht kwam en ter nauwernood het vege lijf wist te redden. „Dat was in 1943 en op het moment dat ik de scherven hoorde rondvliegen kwam het in eens in me op dat ook dit een zeer bewogen stuk in de geschie denis was. Ik voelde dat ik dit vast moest zien te houden, niet alleen voor mezelf maar ook voor het nageslacht." Het bijzondere aan deze 35- jarige man is dat hij niet alleen eerst denkt en dan spreekt, maar dat. hij zich ook met de vasthou dendheid van een terrier op zijn hobby geworpen heeft. In de oor logsjaren moest hij meer dan eens zijn verzameling verbergen en voordat sommige voorwerpen zijn eigendom 'waren, kostte dat naast moeite soms ook gevaar. Als we hem complimenteren met zijn ongetwijfeld unieke ver zameling betrekt hij er onmiddel lijk zijn vrouw (32) in. „Alles goed en wel", zegt hij, „maar als ik de steun van mijn vrouw niet had gekregen, was ik nooit zover ge komen. Trouwens mijn vrouw heeft er ook belangstelling voor want in de oorlog zaten ze bij haar thuis druk in het verzet en ze is vaak koerierster geweest." De rustige en vriendelijke moe der van vier kinderen wimpelt deze lof bescheiden af. „Dat we in het verzet zaten was als iets vanzelf en toen mijn man met zijn hobby begon, kreeg ik er ook interesse voor en het is nu zover dat het ons tweede huwelijk is." Inmiddels heeft de heer Sabel in Amerongen al een lezing ge houden, waarvoor grote belang stelling bestond. Hij - of liever gezegd beiden - zijn nu bezig een verband in de verzameling te brengen. Een paar plakboeken zijn al klaar, maar de Sabel's kunnen nog veel meer gebruiken. Sommigen weten dat, want het gebeurt vaak dat er mensen ko men die bij de schoonmaak op de zolder het een en ander hebben gevonden. Voor hen heeft het vaak geen waarde, maar bij de familie Sabel zijn ze er dolblij mee. Bij het afscheid nemen we nog eenmaal het interieur van de huiskamer op. Het zijn allemaal „dode" voorwerpen en toch roe pen ze glashelder de vijf moeilijke oorlogsjaren weer voor de geest. Als mens wordt je daar liever niet aan herinnerd, maar als lief hebber van de historie is de waar de van de verzameling niet in geld uit te drukken. En zo wordt het aan de Kon. Wilhelminaweg 90 gezien! VEENENDAAL Geboren: Jacob z. v. H. L. Bakker en H. van Nieuwamerongen; Leni d. v. W. van der Hor en C. Goet; Cornelia Fran- cina d. v. C. Methorst en E. Versteeg; Lambertus Eduard z. v. L. Roest en H. van de Lustgraaf; Hendrika Maria d. v. B. Vonk en T. C. M. Niggendijker; Reijer z. v. R. van de Steeg en C. C. van Setten. Ondertrouwd: K. C. de Klein en T. H. van Beek; P. van Ojik en E. C. J. Onder stal. Gehuwd; S. Schoeman en J. van den Bovenkamp; R. Muller en J. van Raven- swaaij; J. van Kooten en J. van Nieuw amerongen; J. Stuivenberg en W. J. Ver meulen; G. van de Kolk en C. N. Sasburg; H. C. Kok en M. van de Weerd; J. van den Hudding en J. J. Diepeveen. Overleden: geen. RIIENEN Geboren: Dirk z. v. C. van Laar en T. van Ommeren; Elisabeth d. v. J. Geurt- sen en G. Tonen; Gerrit z. v. W. Bussink en H. G. Zaaijer; Johannes z. v. G. van Schaik en C. van Kooten, Veenendaal. Ondertrouwd: J. van Kesteren, Veenen daal en M. T. Baardman; A. M. van den Oosterkamp en G. van Ommen; W. van den Berg en T. Baars. Gehuwd: T. van Verseveld en T. Wil deman. Overleden: Cornelia de Kruiff, 52 jaar, geh. m. G. Drost; Maria Everdina Quint, 68 jaar, geh. m. D. H. Kosters; Dirkje van Wakeren, 77 jaar geh. gew. m. A. Hensen, Veenendaal. EDERVEEN Ondertrouwd: J. van Brummelen en C. Heij. Overleden: Johanna Verhagen 78 jr w. van W. van Dijk. AMERONGEN Geboren: Alida d. v. M. van Verseveld en H. Willemse; Jansje d. v. A. van Vee nendaal en D. A. van Homoed; Petronella Gerardina d. v. J. Olbertijn en L. Dragt; Wouter Jan Jacobus z. v. H. van Mourik en H. van Spanje. Ondertrouwd: E. Brouwer en D. E. C. de Vries. Getrouwd: H. Termaaten en M. Jansen. SCHERPENZEEL Ondertrouwd: G. van de Berg en J. G. van Middendorp. KERKEWIJK 17 VEENENDAAL TEL.3313 RIIENEN Ingekomen: J. Ritmeester van Arnhem; B. A. M. van Kolck g.m. van der Straten van Utrecht; A. J. Nolles van Eibergen; T. M. Nanninga van Utrecht; J. van der Linden van Utrecht; J H. Keuken g.m. Drost van Echteld; A. A. Lindner g.m. van Laar van Kesteren. Vertrokken: H. van Ingen g.m. Jagers- ma naar Ede; J. D. Hulskemper naar Utrecht; E. M. van Beek naar Ede. AMERONGEN Ingekomen: D. E. C. de Vries van Maarn; M. Boerma-Westhuis van den Haag. Vertrokken: H. C. Eldering naar Errae- lo; J. H. Pronk naar Rotterdam; W. Im- mink naar Haarlem; H. Termaaten naar Maurik; G. Eimers naar Harderwijk. VEENENDAAL Oude Kerk (geb. Eltheto) 9 en 10.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur ds. P. de Jong. Julianakerk 9.30 uur ds. B. N. B. Bout hoorn van Bennekom, 5 uur ds. K. v. d. Pol van Lunteren. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Sionskerk 9.30 uur dhr J. Schuuring van Nijkerk, 5 uur ds. W. de Bruin van Ermelo. Veeneind 3 uur dhr J. M. Meijer. Dijkstraat 2.45 uur ds. D. van den Berg. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 en 5 uur ds. Van Enk- (bed. H.A.), 7.30 uur zater dagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 en 5 uur ds. Overduin (bed. H.A.) Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Heerma. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 u. verlossings samenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 en 10.30 uur dr. Thoomes, 5.30 uur ds. Goed hart (bed. H.D.) RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. De Graaf van Putten, 5 uur ds. Harkema van Zeist. Herv. Gem. 10 uur ds. Dijkstra, 5 uur ds. Kooreman. Prot. Bond ds. Spelberg van Utrecht. Ger. Gem. (syn.) 10 en 5.30 uur lees- dienst, woensdag 19 april 7.30 uur ds. Huisman. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Steke lenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees dienst, donderdag 20 april 7 uur ds. v. d. Poel van Ede. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur kand. Van Breughcm van Stolwijk. Oud Ger. Gem. zaterdag 15 april 7 uur ds. Van Voorthuizen van Leersum. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst dinsdag 18 april 7 uur ds. Wilting van Doetinchem. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst, donderdag 20 april 7 uur ds. Baay van Doorn. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar (H.A.) SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. dr. Impeta van Wolfheze. Vrijz. Herv. 9.45 uur Boszicht ds. Can- negieter van Driebergen. Financiële instelling biedt aan hen die hun inkomen wensen te ver groten een blijvende, ruime bijverdienste. Het betreft hier geen colpor tage doch het thuis bezoeken van relaties. Wij zoeken hiertoe: die beschikken over goede omgangsvormen en propagandistische eigen schappen. Sollicitaties te richten onder no. 5845 aan het bureau van dit blad. Markt Tel. 2272 VEENENDAAL Gevonden voorwerpen van 6 tot 13 april 1961: Marmot; zwarte dameshandschoen; rode autoped; kanarie; blauwe jongens jas; bruine portemonnaie met inhoud; grij ze herenhandschoen; 10 gulden; sleutel; paar groene handschoenen; zwarte want; paar kousen; 2 sleutels, bruine motorhand schoen. Verloren voorwerpen in dezelfde pe riode: geel hekje van aanhangwagen; rode hcrenport. inh. 1,25 gld. en sleutel; bruine suêde herenhandschocn; donkere mohair shawl; fietstas met regenbroek en gereed schap; bruin-zwarte langharige hond; gouden hangertje; paar witte damesschoe nen; gebroken wit damesportemonnaie inh. ong. 5 gld.; suêde ceintuur; gebreide dameshandschoen; bruine herenport. inh. 23,60 gld; verzilverde kinderarmband. VEENENDAAL: Dr. C. P. Engel, tel. 2529 APOTHEKER: vanaf zaterdagmiddag 6 uur Apotheek Zuidcrsina, Hoofdstraat 53, Veenendaal, tel. 2123. RHENEN: Dr. Almekindcrs, tel. 432. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Kars te Amerongen, tel. 03434-273. EDERVEEN. DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. ter Velde, Renswoude, tel. 08387-450. SCHERPENZEEL: Dr. Rcnken, tel. 03497- 250. is nu geen probleem meer! deurs legkast 50x40 cm 67,50 hangkast 50x40 cm 62,60 legkast 60x40 cm 69,50 hangkast 60x40 cm 64,60 legkast 60x50 cm 77,— hangkast 60x50 cm 71,20 legkast 60x60 cm 79,80 hangkast 60x60 cm 73,75 2 hangkast 50x100 cm 86,90 2 kast (half-hang-half leg) 50x100 cm 93,— 2 legkast 99,— 2 hangkast 60x120 cm 97.— 2 kast (half-hang-half leg) 60x120 cm 103,20 2 legkast 109,10 3 kast Vs leg Vs hang 50x140 cm 125,40 3 kast Vs leg Vs hang 50 x 140 cm 128,50 3 kast Vs leg Vs hang 60x140 cm 132,— 3 kast Vs leg Vs hang 60x140 cm 135,20 Alle kasten 2 zydc berken triplex OOK ALS BOUWPAKKET TE LEVEREN Kerkewijk 37 Veenendaal Telefoon 2730

De Vallei | 1961 | | pagina 2