een uorsteiilK bezit Opel Kapitan ueenendaais Automobielbedrijf n.v. TWEEHONDERD GULDEN Fa. W. van Schuppen Zn SClaóóieke allure Pannckockcn eten Grundig T.V.-toestellen Prinses Margaret doet geen afstand van koninklijke prerogatieven INHALEN VOOR DE BOER REIN KOK DE VAI LEI UW BLAD! TONY HEEFT NIET GENOEG DECORATIES „Blijf in Londen, als onze koningin!" De carriëre van Tony Volksvijand nr. één IK HAAL IN! DE UIT VEILIGHEIDSOVERWEGINGEN BESLIST NOODZAKELUKE AFSTAND DiE MEN NA HET INHALEN MOET BEWAREN b.v 20km=10m., 80km-40m., 100km=50m. tj| FÜIvgrbVetiig Verkeer HAASTIGE (tegen) SPOED De opfok van jongen hengsten VRAAG EN AANBOD \J£RF v. BEHANG- EN VERFHANDEL flinke verkoopsters Warenhuis MUNIC" Onbeperkt kip aan 't spit met appelmoes en (rites f. 6.- DIVERSEN KOOPT UW DRANKEN VOETKLACHTEN zitling voetspecialist Schoenhandel VPOOH Hotel „De Eekoorn kheoen Tony Armstrong-Jones schynt nog steeds niet geaccepteerd te worden aan het Engelse hof. Prinses Margaret Rose deed in 19(10 bU haar huwelijk afstand van haar eventuele rechten op de troon. Zij beroept zich thans op haar koninklijke prerogatieven. Zij kan het als een overwinning beschouwen, te kunnen verhuizen naar Kensington Palace I A. Op de dag na het huwelijk van Marga ret en Tony, begon men zich aan het Engelse hof al af te vragen, wat Tony zou moeten gaan doen. Het was uitgesloten, dat hij door kon gaan met het fotografe ren van film- en fotomodellen. Hij moest een baan hebben, die zijn ko ninklijke schoonfamilie waardig was. En eindelijk meende men, voor de juiste man de juiste plaats te hebben gevonden. Op de „Council for Industrial Design" had men behoefte aan een jonge kracht met originele ideeën, voor verbetering van de vormgeving en organisatie van ten toonstellingen. Meer dan tweehonderd mensen verdrongen zich op 24 januari voor het gebouw, waar Tony aan het werk ging. Zijn voornemens waren goed. Hij zou evenveel uren maken, als het overige per soneel. Van salaris zag hij af, ondanks dat men voorspelde, dat hij dan niet zo gewaardeerd zou worden. Margaret kreeg al gauw medelijden. Zij zou zelfs gehuild hebben, omdat haar echtgenoot, de zwa ger van de koningin, een gewoon baantje had. Er is sprake van geweest, dat het paar naar Australië ging. De eerste minister van Australië M. Menzies is zeer bevriend met de koningin-moeder, evenals hij het met George VI was. Al eerder had hij haar voorgesteld, Margaret naar Australië te laten komen. Maar hoewel hij zeker voor haar een offi ciële. en waardige positie kan zorgen, zou ook hij niet weten, wat hij Tony moest laten doen. Men kan geen hertog of graaf van hem maken, want hij heeft geen decoraties. Merel, sijs en winterkoning Zoeken bouwstof voor hun woning Allerlei gaan ze weer vergaren Sprikken, veertjes, paardeharen /lis bouwstof gebruikt de zwaluw klei Vermengd met modder soms daarbij 't Is vermakelijk, om het ga te slaan Zij vliegen dagelijks af en aan Iedere vogel bouwt volgens eigen [wensen Minder problemen, dan bij mensen Doen zich echter bij de vogels voor Naarstig gaan zij met bouwen door Vergunningen, voor de mens steeds [nodig Zijn bij de vogels overbodig Meestal beginnen zij reeds vroeg Bouwstof hebben zij genoeg Voor jongelui is 't 'n groot probleem De woningnood, volksvijand nr. één Velen denken, 't is om te huilen Zouden met de vogels willen ruilen Want aan een baan is wel te komen Maar wie trouwt, moet kunnen wonen Want een echtverbintenis Waar geen woning aanwezig is Is inderdaad geen goed begin Druist tegen alle wetten in Wat een verschil toch met voorheen Toen was er geen volksvijand nr. één Veel waren wij toen niet gewend Doch woningnood was niet bekend Behalve dan het insigne, dat hem is uitgereikt bij het huwelijk van het Bel gisch koninklijk paar. Voor een hoge mi litaire rang zal Tony niet in aanmerking kunnen komen. Doordat hij vroeger kin derverlamming heeft gehad, werd hij afge keurd voor de dienst. Inmiddels werkt hij nog maar een paar uur per dag. Men beweert, dat zijn baas Paul Reilly hem waarschijnlijk liever niet dan wel op kantoor heeft. Het Engelse hof beschouwt hem eigen lijk als verloren. Men vindt, dat hij zich niet aan kan passen aan zijn nieuwe milieu Het Hof is echter door de eeuwen heen gebonden geweest aan strenge tradities van waardigheid, koninklijke rangen en eretekenen. Tony voelt zich dan ook op zijn beurt wel een beetje verloren aan het Hof. DE PRINSES BLIJFT Margaret vóelt er niets voor, ver weg te gaan. Als zuster van de koningin be roept ze zich op bepaalde rechten. „Ik ga uit het paleis weg, hoe dan ook", heeft ze gezegd. Ze vóelt zich thuis in het milieu van de Londense bohemiëns. Ze is bereid en in staat „koningin der Bohemiëns" te worden, als er geen oplossing naar haar zin gevonden zou worden. Als zuster van de koningin meent zij aanspraak te mo gen maken op de koninklijke prerogatie- ven. In de loop van het volgend jaar zal zij met haar echtgenoot het gedeelte van het Kensington kunnen betrekken, dat voor koninklijke gasten werd gereserveerd. Het gebouw heeft door de bombardementen in de laatste oorlog zwaar geleden. De herstellingskosten zijn geschat op ongeveer een half miljoen. Margaret is er tevreden mee. Zij beschouwt het niet als een gunst, hoewel het een overwinning be tekent op prins Philip en zijn oom Lord Mountbatten, die heel andere plannen had den. De koninging-moeder houdt haar jongste dochter als altijd de hand boven het hoofd. Zij heeft altijd een zwak gehad voor „de ondeugd" van de familie en is blij, dat ze in de buurt blijft. Ook de musici, dichters, kunstschilders en schrij vers zijn verheugd. De bekende Engelse dichter John Betjeman, een goede vriend van Prinses Margaret, vraagt haar uit naam van alle bohémiëns: „Blijf in Lon den, als onze koningin". HUILENDE KOEIEN Het was tot nu toe niet bekend dat koeien kunnen huilen. Professor Lud- wig Krawarik uit Graz (Oostenrijk) heeft daarover het eerst een boekje open gedaan. Zijn onderzoekingen heb ben uitgewezen dat een koe soms da genlang haar tranen de vrije loop kan laten. Hij heeft meegemaakt, dat een elf jaar oude herkauwster die haar ge wone plaats aan een jongere zuster moest afstaan, twee dagen van streek was en alsmaar huilde en dat zwart bonte koeien hete tranen plengden toen zij hun stal moesten delen met een rood-bonte. Bijzonder interessant is de conclusie van de professor. Het zijn alleen dure fokbeesten die uiting geven aan ras senhaat of egoïsme. Koeien van een voudige afkomst doen gewoon en laten J. M. niets van hun emoties blijken. als u inhaal!' mef een snelheid van 20km.dan mag upas minstens 10 m voorbij de ander weer vóór hem op de rijbaan komen.. ..bij een snelheid van 40km mag men pas na minstens 20m voorbij de ander weer vóór hem op de n ko rijbaan komen „bijöOkmis b de afstand /QZSDlT^B. 30m. DE NOODZAKELIJKE AFSTAND IS DUS STEEDS DE HELFT VAN DE SNELHEID DIE U R'JDT. Wij leven in een wereld waar ge jaagd en gejakkerd wordt omdat we allemaal „haast" hebben, omdat we al lemaal onder de druk van ons horloge gebukt gaan, omdat onze zaken niet kunnen wachten, omdat we hogere om zetten willen halen enfin, "kortweg, omdat tijd in onze moderne samen leving geld is. Aan dat schone uitgangs punt danken we dan misschien onze vaderlandse hoogconjunctuur maar in ieder geval ook onze zwakke hartspie ren en verhoogde bloeddrukken Op de weg doen wij aan dat eigen tijdse gejakker allemaal - de een wat meer, de ander wat minder - braaf mee. Ook in het verkeer ontmoeten wij de mensen die 't koste wat 't koste anderen vóór willen zijn, vooruit willen komen ten koste van anderen. Die niet kunnen verdragen eens achter een ander te moeten blijven en liever met de elle bogen werken dan rekening houden met anderen. „Dé neurotiserende haast van onze competatieve maatschappij" noemen de geleerden dat en zij hebben er verkla ringen voor die variëren van dubieuze liefde via moederbinding tot vitamine gebrek. Dat zal wel allemaal zo zijn. Maar nuchter beschouwd is al dat ge jakker grote dwaasheid, óók voor al die nijvere lieden die menen dat tijd geld is. „Ik moét weg, want over een half uur heb ik een conferentie in Arnhem." Dan wordt er gereden op een manier die met veilig verkeer werkelijk niets meer te maken heeft. Als een wervel storm razen ze voorbij. Maar al te vaak blijkt dan bij een brug of stoplicht die wervelstorm te zijn gaan liggen (foete rend!) op enkele autolengtes vóór de meer kalme rijders. Inhalen. Inhalen. Inhalen. Haast. Haastig. Haastige spoed. Maar als die spoed tégenspocd wordt, dón kunnen die vijf minuten inderdaad geld wor den. En dan géén 100 of 1000 gulden voor een gemiste order, maar tiendui zenden guldens voor een gezin waarvan de huisvader zich jammerlijk te pletter heeft gereden. Wie zich dat realiseert zal in het verkeer niet meer eigen en andermans leven en levensgeluk op offeren voor een paar luttele minuten. Zélfs niet in een „competatieve maat schappij Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. Evenals merrieveulens kunnen ook hengst veulens op een leeftijd van 4 a 5 maan den worden afgewend. Om een geleide lijke overgang te krijgen geeft men de jonge dieren reeds van tevoren enig krachtvoer. Dit kan eiwit-arm voer zijn (naast moedermelk en weidegras bijv. ge plette of hele haver). De laatste weken voor het afweiden kan dit eiwit-arm wci- devoer worden aangevuld met deskun dig samengesteld mengvocr voor veulens, ofwe! met volledig biggenmcel. Tijdens het afwennen is dit een geschikt moment om een wormkuur te geven. Na het afwennen waarbij enige te ruggang in de groei moeilijk is te vermij den geven we naast weide gang altijd bijvoer. Al naar het weidebestand moet dit bijvoer in eiwitgehalte variëren. Ta melijk eiwit-arm groenvoer kan worden aangevuld door mengvoer voor veulens, door een zelfbereid mengvoer met 14 (/o vre (waarin wat diermeel, vismeel, lijn- zaadprodukten, grintzemelen en vooral extra mineralen), dan wel door een goede kwaliteit melkprodukt. Ook volledig big- genmeel is dan wel zeer bruikbaar. Des te eiwit-rijker de weide des te meer kun nen deze mengsels met haver worden „verdund". Een liksteen moet steeds aan wezig zijn. Ook aan de weide moeten be paalde eisen worden gesteld. Goed blij vend grasland, dat niet te veel stikstof per jaar ontvangt, verdient zeer sterk de voorkeur. Klaverweiden zijn voor deze dieren minder geschikt; deze werken af wijkende beenstanden ten sterkste in de hand (de wanverhouding tussen kalk en fosforzuur is moeilijk weg te werken voor jonge dieren). Moét voor de hengstveu lens gebruik worden gemaakt van kla verweiden dan is een extra fosfaatbemes ting en aanvulling van het bijvoer met Zeeuwse mineralen wel sterk aan te beve len en soms ook nog een vitaminebehan deling door de dierenarts. Een zeer belangrijk punt bij de opfok van jonge hengsten is een regelmatig con troleren zeker eens per dag van de gang, maar ook een regelmatige controle van de beenstanden; vooral de vorm van de hoeven heeft hierop sterke invloed. Een nevenoordeel van dit laatste is dat men de dieren dan regelmatig in han den krijgt, wat de handelbaarheid later zeer sterk vergroot. Het samen laten wei den van twee of meer hengstveulens is van groot belang; de dieren krijgen veel meer beweging dan wanneer zij alleen lopen. In de eerste winter moeten de hengst veulens goed worden verzorgd zonder dat vervetting optreedt. Goed weidehooi, wat bieten en een goed krachtvoermengsel waarin aan de mineralen veel aandacht moet zijn besteed moeten het rantsoen vormen; daarnaast kan men een melkpro dukt geven, noodzakelijk is dit echter niet. Deze jonge dieren moeten loslopen in een hok, zo mogelijk met weidegang naar vrije keuze. Stalstand is ongewenst. Ook in de winter moeten bij de dieren regel matig de beenstanden en hoeven worden gecontroleerd. Tegen het tweede voorjaar moeten de jonge hengsten nu enters geworden geleidelijk aan algehele wei degang worden gewend. Men sluit dan het hok elke dag wat langer af. Eind april kunnen deze enters het met uitsluitend weidegang stellen. De voeding en ver zorging in deze tweede zomer is van zeer grote betekenis; men kan zeggen dat dan veelal de beslissing valt over het hengst blijven of ruin worden om maar niet over slachten te spreken. In het voorjaar, voor de dieren tot volledige weidegang overgaan, dient de dierenarts in consult te worden geroepen voor een eventuele behandeling tegen wormen, tegen tekorten aan vitamine D en/of mineralen. Een belangrijk punt is de keus van de weide. De beste resultaten worden ge boekt op niet te Jage zware kleiweiden, die niet overdadig met stikstof worden bemest. De fosfaattoestand van de grond dient zonder meer met „zeer goed" te kunnen worden betiteld. Klaverweiden worden voor deze dieren ontraden. De dieren moeten voortdurend voldoende, niet overdadig geil gras beschikbaar heb ben. Ook dan is gezamenlijk weiden van twee dieren aan te bevelen, een derde moet niet worden toegelaten, omdat er dan bijna steeds één verstoteling wordt gevormd. Beter is het dan de derde en- terhengsl op een belendend perceel te houden; het dier neemt dan wel deel aan de bewegingen van de andere dieren: psy- goiogische werking van aktie op afstand. Bijvoedering behoeven deze enters niet te ontvangen. Vergeet de liksteen niet. Wel moeien zij dagelijks worden bekeken en regelmatig worden gecontroleerd op been- oezwaren. In natte tijden bij weelderige grasgroei wil gemakkelijk mók optreden Een tweetal controles in de zomer door een dierenarts zij verder aanbevolen. ook de tweede winter moeten de dieren goed worden verzorgd zonder dat zij vet worden. Hooi, bieten en wat krachtvoer vergeet de mineralen niet moeten het rantsoen vormen. Vóór de dieren het nok ingaan controlere men nogmaals de Deenstanden. Ook gedurende de winter is een regelmatige controle vereist. Een ge deeltelijke weidegang is ook dan aan te bevelen. Tegen het voorjaar worden de dieren geleidelijk aan een langer verblijf in de buitenlucht gewend. Na een grondige controle in het voor jaar de dieren zijn dan dus ongeveer tweejarig gaan zij wederom naar een goede, niet te geile kleiweide. Ook moet de liksteen weer aanwezig zijn. Klaver weiden dienen niet in aanmerking te ko men." Ook nu is het weiden in paren zeer sterk aan te bevelen; stimuleert de Deweging, brengt enige „gezelligheid" en doet de dieren aan anderen gewennen. Een eventuele derde hengst brenge men weer op een belendend perceel. Hij maakt alles mee, zij het op een afstand. Nooit drie hengsten samen weiden; er wordt dan steeds een meestal de zwakste, die daardoor nog meer wordt gehandicapt verstoten. Indien de dieren elkaar bij het weiden in paren niet kunnen verdragen, dienen zij afzonderlijk te worden geweid. Wat boven reeds meerdere malen over het regelmatig controleren is gezegd, geldt ook nu. In de eerste plaats moet dat da gelijks gebeuren door de boer (men lette op mok enz.) door de hoefsmid maande lijks en door de dierenarts voorzover hij niet vaker wordt ontboden twee maal in een seizoen. Het gezamenlijk weiden van één- en tweejarige hengsten moet ten sterkste worden ontraden, het jonge dier heeft dan veelal „geen leven". Men kan dan beter weiden op belendende percelen. Men dient er voor te zorgen dat de die ren niet te vet op stal komen voor de derde winterperiode. De ontwikkeling van de hengsten vindt voornamelijk in deze periode plaats. Het oog van de meester zal hier de leidraad moeten vormen t.a.v. de juiste voeding. Van „bengels" worden het „vaderdieren", tenminste als zij uit het goede hout zijn gesneden. Ook op het gedrag van de hengsten is de opfok in de wei van enorme betekenis. Een boer die de jonge hengsten gade slaat leunend op het hek is geen opvoe der van deze dieren; hij moet dagelijks enige minuten met de dieren in de weide verblijven. 1,per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 10 eent Te koop NSU Quickly brom fiets. Esdoornlaan 34, Rhenen. Woningruil. Aangeb. te Am sterdam, moderne woning m. badcel. Gevr. woning buiten Amsterdam. Brieven aan A. de Vries, Brouwersgracht 153, Amsterdam. Biedt zich aan in Vecnendaal, persoon, de middagen vrij hebbende, voor licht werk, magazijn-, schrijfwerk of iets derg. Brieven onder nr. 5846 aan het bur. v. d. blad. Te koop wegens aanschaf auto: D.K.W. scooter, slechts 12.000 km. gelopen, in zeer goede staat. Spotprijs. C. Bos, Emmapark 29, Wageningen. Te koop kippehok, 2x3 m. Leinweberstraat 63, Veenen- daal. 3 vaarskalveren te koop, 3 mnd. oud. bij T. v. Wakeren, Benedeneind 7, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. nieuwe bruin leren jekker. J. v. d. Kamp, De Klomp 7. Te koop diverse wagens, ook te ruil. Pakhuisweg 18, Vee nendaal. Te koop i.pr.st.z. Opel Cara van 1957 met z.g.a.n. ruilmo- tor, prima banden en nieuw gespoten. Na 6 uur 's avonds, fa. J. B. Meijer en Zn., He renstraat 100, Rhenen. 1) war een u PEKKRACWT L EN WAT'N GLANS VQTIS Gelderland (hoek Hoogstraat) 3-5 Telefoon 2656 Te koop i.pr.st. Am. orgel, 15 reg. met harp. Rembrandtlaan 1*. Veenendaal. Te koop een pinchertje en een Solex, 30,Pelikaanstr. 7 A, Veenendaal. Te koop een goed onderhou den motor N.S.U. (Lux) '54, 200 cc. Van de Broek, Den nenlaan 41 bis, Veenendaal. Te koop prima binnendeuren. Parallelweg 119, Veenendaal. Te koop 70 hennen W.H., 10 w. oud. Valleistraat 118, Vee nendaal. Grundig T.V. te koop, 1958 ook te ruil voor orgel. Mul derslaan 55, Veenendaal. Te koop vers gedorst rogge- stro, gesneden in balen. J. Lagerweij, Prattenburg 424, gem. Rhenen. Tc koop eikenhouten ledikant met spiraal, wastafel m. mar merblad. tafel, stoel, nacht kastje. Patrimoniumlaan 63, Veenendaal. Gevraagd een net dagmeisje. Welkzijn, Veenendaalseweg 55, v.h. Stationsstraat. Vee nendaal. Voor direkt gevraagd een meisje voor 's middags, ±16 jaar, bij dame alleen. Brieven onder nr. 5847 aan het bur. van dit blad. Te koop kippehok met ren, en een Solex. Dr. Colijnstraat 52 Veenendaal. Te koop: Damesrijwiel, 4 pits gasfornuis, droogkap, Ame rikaanse scheerstoel, partij geslepen glasplaten. Kapsalon D. Linde, Herenstr. 39, Rhe nen. Tel. 278. Te koop een Goggo scooter, 200 cc. en z.g.a.n. windbuks 4,5 mm. Levendaalseweg 11, Rhenen. Te koop Batavus bromfiets, z.g.a.n. Middelbuurtseweg 32, Veenendaal. Te koop 125 4-weekse hen netjes, 1,20 per stuk. Julia- nastraat 44, Veenendaal. Te koop Ford Prefect '49. Loopt prima, 225,Gene gen te ruilen voor motor, bromfiets etc. Molenstraat 19, Amerongen. Te koop eiken kloppalen 28 ct. per stuk. W. Huigenbosch, Bergweg 29, Overberg. Gevraagd voor direkt; meisje voor halve dagen of werkster voor 2 morgens per week. Mevr. Buddingh v. Beek, Bergweg 76, Veenendaal. Te koop Sparta Sport, in staat van nieuw, koraalgrijs. E.K. W. Sport, super-hummel, cre- me, als nieuw. Solex '59 i.pr. st. 150,N. de Kroon, Van Reede Ginckellaan 9, Ame rongen. Tel. 03434-514. Te koop 900 H.L. hennen, 9 weken. Van Gent, Panhuis 111, Veenendaal. Tel. 2602. Te koop orgel, 1 spel. Prins Bernhardlaan 131, Veenen daal. Te koop 40 hennen W.L. 10 weken oud. Dacostaplein 8, Veenendaal. Te koop motor merk Puch. Talmaplein 16, Veenendaal. Te koop een 3 zits bank, ge stoffeerd, en hete luchtkachel Mulderslaan 73, Veenendaal. Te koop R.A.P. Supersport, als nieuw. J' 250,beneden nieuwprijs. Rembrandtpark 563, Veenendaal. Te koop Noordelingen, 5, per mud. R. Versteeg, Cune- raweg 306, Rhenen. Te koop een z.g.a.n. Solex. Munnikenweg 18, Veenendaal. Te koop 2 pinken. M. Diepe- veen, Onderweg 3, Ederveen. Wegens opheffing bedrijf te koop een koe, 4e kalf 13 mei, een vaars, 11 mei uitgeteld, rood bont vee. Parallelweg 88, Veenendaal. Te koop i.p.st.z. Sparta brom fiets. Dahliastraat 29, Vee nendaal. Te koop prima Solex. Rem brandtpark 563, Veenendaal. Te koop een toom beste big gen. T. Jansen, Dijkstraat 138, Veenendaal. Grasmachine te koop, uiterste prijs j 12,50. Mr Heemskerk straat 10, Veenendaal. Te koop nieuw 2 pers. engels ledikant, Butagas kampeer- toestel en 3 luchtbedden. Be nedeneind 1 A, Tel. 2202, Vee nendaal. Te koop prachtige moderne kinderwagen. Groenelaan 8, Veenendaal. Te koop een buitentrap met platform. Te bevr. Gortstraat 115, Veenendaal. Te koop prima harmonium met 7 registers. Merk: Ame rican Organ. Davidsstraat 20, Veenendaal. Te koop een kinderwagen. Vendelseweg 55, Veenendaal. 250 hennen te koop (Austel- dorps) en 150 rood, 8 weken oud. Spoorlaan 74, Veenen daal. Te koop V.W. standaard 1958 Te bevr. Rembrandtpark 12, Veenendaal. Te koop jongensfiets van 5-8 jaar, in prima staat, ƒ40,—. Patrimoniumlaan 124, Vee- nendaaL Te koop 25 hennen, 11 weken Dijkstraat 55, Veenendaal. Te koop Ford Consul '58 i.pr. st. inruil 2 C.V. '54/'55 moge lijk. Vanaf maandag na 18 uur. Kon. Julianal. 61, Ame rongen. Te koop een bromfiets Spar ta 50,een bromfiets Kap- tein 20,een 1 pits gasstel 2,50. Leinweberstraat 50, Veenendaal. Te koop gevraagd 4 of 6 ma honiehouten stoelen, ronde tafel, crapaud of canapé. Mag iets aan mankeren. Aangebo den: allerlei z.g.a.n. meube len, wasmachines, enz. enz., tegen scherp concurrerende prijzen. M. Vlastuin, Nieuwe- weg 60, Veenendaal. Tel. 3052 Leverbaar in diverse uitvoeringen, zoals Kapitan ,,L vouwdak, overdrive, automatische transmissie, etc. VOOR EEN VRIJBLIJVENDE PROEFRIT: INDUSTRIELAAN 12, VEENENDAAL, TEL. 2450 Voor direct gevraagd: Bij gebleken geschiktheid goed salaris. Traaij 40 - Tel. 2760 - Driebergen Te koop gevraagd alle soor ten krielkippen, en marmot ten. Af te geven: kalkoen- en fazanteneieren. Schot, De Klomp. Hotel Café Rest. „Rijnzicht" te Renkum Telefoon 08373 - 466 en 607 Nog af te geven pootaardap- pelen, Burmania, Libertas en Kwinta. Gerritsen fourages, Ederveen. Heer vraagt net kosthuis in Veenendaal. Brieven onder nr. 5848 aan het bur. van dit blad. Te koop een bok met wringer tevens een kinderwagen half engels, 2 kleuren. Pelikaan straat 22. Veenendaal. WEEKREKLAME. Nu 500 gr. Edammer kaas voor 98 ct. 2 blikjes soepballen van 98 v. 85 ct. De fijnste slagroom per blik voor 68 ct. inh. 170 gram. Tevens 3 Kluit margarine v. 85 ct. Voor de fijnste kwali teit Goudse, Volvet, Belegen en Oude Meikaas naar Van Beek's Kaashandel. Dinsdags en zaterdags op de markt te Veenendaal. Gratis proeven. Glas voor schuren, kippehok- ken in vaste maten van 38 x 51.5; 38 x 59.5; 48.5 x 59,5 per stuk en per kist, steeds voor radig bij Handelsvereniging Zimmerman Zn., Sand- brinkstraat 1, Tel. 2261 te Veenendaal. Nu iedereen T.V. Type 1961, 43 cm. beeld v.a. 495,—. Overjarige T.V.'s reeds v.a. 250,Pracht radio's nieuw, reeds v.a. 63,Draagbare radio's transistor reeds v.a. 59,—. Alle apparaten met volledige garantie, zeer ge makkelijke financiering mo gelijk. Ook verhuur. Alleen bij „De Kampioen", Hoofd straat 39. Tel. 2137-2030, Vee nendaal. Heeft u al een vlag? voor de komende feestdagen 80 x 150 voor 5,95. Ook sokkenhou- ders enz. in voorraad. Kin- dervlaggen 30 ct. Anton Ach terberg - Veenendaal-Zuid. bij de Speciaalzaak met de grootste sortering Slijterij en Wijnhandel ,,DE ZWAAI" Verlaat 2 - telefoon 3610 - Veenendaal Nieuwe boorden op overhem den. Tempo, Zandstraat 84. Veenendaal. Hoortoestellen en batterijen. Melis Optiek. Hoofdstraat 51. Veenendaal. Tel. 3184. Voor schoenen verven in moderne kleur: Valkenburg. Gortstraat 38, Veenendaal. Schoenen te klein? Dan moet U bij Blankestyn Zn. zijn. Schoenreparatie-bedrijf D Blankesteyn Zn., Helling 14. Veenendaal. Nylons met en zonder naad in modetinten vanaf 1,98 ook in maat 8'/i. Tempo, Zand straat 84. Veenendaal. Vraagt U even ons stalen- boek en U slaagt zeker vooi prachtig behang. Desgewenst electr. afranden en plaktafei ter beschikking. Drogisterij »De Helm", Dr. Slot. d. Brui- neplein 25, tel. 2390. Veenen daal. Stofknopen, gespen en cein tuurs elk gewenst model en breedte. Tempo, Zandstraat 84, Veenendaal. Wist U het nog niet? In Vee nendaal is 'n leesmap met 10 tijdschriften beschikbaar. Bij de uitgever verkrijgbaar. Pr. Bernhardlaan 153. Vet* nendaal. Tel 3359 Bromfietsen te huur. Vroeg tijdig te bestellen. D. W. Ku- lik, Hoofdweg 10. tel. 241. De Klomp. Elk textielreparatieprobleem lossen wij op. Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. Voor al uw timmer- en on derhoudswerk D. de Moes, Dr. Colijnstraat 38. Veenen daal. Tel. 2871. Broekzomen, mouwzomen, rokken inkorten. Tempo, Zandstraat 84, Veenendaal. Uigebreid sortiment klein- vakartikelen. Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. Sportrijwielen in kleur, ge heel compleet v.a. 125, kinderrijwielen in kleur, v.a. 55,wasmachines v.a. 150,centrifuges v.a. f 145,Prima autoped op luchtbanden f 23,50. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan t, Rijwielhandel, Veenen daal. MAANDAG 17 APRIL Hoofdstraat 105 Veenendaal Telefoon 3170 Hoge winsten worden er ge maakt met de Chinchilla pelsdierenfokkerij. Wilt u er meer van weten? Inlichtin gen en bezicht bij J. Her tog, Nieuweweg 110, Tel. 2139, Veenendaal. 's Avonds na 7 Neemt geen risico, maar koopt Turkenburg's Tuinza den. Depót voor Veenendaal Omstreken Zaad en Voe- derhandel A. van de Weerd, Beatrixstraat 74-80, Tel. 2965. Veenendaal. Telefoon 08376-276 Dir. jac. Kool Motor en bromfietskleding, leren dames en heren jassen en vesten, regenkleding, laar zen, schoenen, motoroverall's, helmen. U.S.A. Legerkleding. Vos, bij de boterfabriek, Renswoude. Tel. 08387-307. Bijverdienste: Depóthouders gevraagd voor Spaar-puzzel instelling. Brieven onder nr. 5849 aan het bur. v. d. blad. Wasmachinefabriek heeft nog enige lichtbeschadigde WAS MACHINES, gloednieuw met garantie 125,en 145,—. CENTRIFUGES v. a. 145,—. Vraagt demonstratie: Post bus 24, Zwijndrecht. De tijd zal het leren, maar met goed zaad is het goed oogsten. Van de Weerd, Prins Bernhardlaan 179, Veenen daal. Festonneren, cordonneren, knoopgaten. Tempo. Zand straat 84. Veenendaal. Te koop bonenhout. Kees van Essen, Sav. Lohmanstraat 128, Veenendaal. Te koop huiskamerameuble ment. W. C. Beeremanstraat 50, Veenendaal. H. A. Sol. steunzolen, breuk banden. corsetten enz. Zit ting iedere donderdag van 3 tot 5 uur in apotheek Zui- dersma. Hoofdstraat 53. Vee nendaal. Gasaanstekers. A. v. Walsem Sigarenmag., Achterkerkstr. 26. Veenendaal. Tel. 3179. Asbest golfplaten en Asbest board in alle maten uit voor raad leverbaar of recht streeks van de fabriek. Prij zen ver beneden iedere con currentie. Vraag niet hoe het kan maar profiteer ervan. J. Kool, Holleweg 4, Tel. 08385- 2463, Veenendaal. Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar, u koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3041, Veenendaal. Daartoe in staat gesteld door Grundig Radio-Nederland, kunnen wij, zo lang de lang de voorraad strekt, U een interessante aanbieding maken in Onze naam staat er U borg voor, dat deze apparaten fonkelnieuw zijn, ze zijn allen in dichte doos en worden onder de prijs verkocht. Wanneer U voor een dezer buiteng»- woon fraaie televisieapparaten belang stelling mocht hebben, zouden wij U aanraden, direct contact met ons op te nemen. De voorraad is beperkt en het is be slist een eenmalige aanbieding. U bent van harte welkom. Hoogachtend, HOOFDSTRAAT 102 VEENENDAAL

De Vallei | 1961 | | pagina 6