Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Dynamisch industrieleven nam één dag de plaats in van Aap-N oot-Mies- sfeer s Voor de KANTONRECHTER MULDER Voor de tweede maal „Industriedag" in Veenendaal EXTRA WONINGEN Smakelijk eten in restaurants Felle brand op Renard-Nertsfarm in Eist nieuw gedeelte van kleuterschool in Amerongen 35e jaargang WOENSDAG 19 APRIL 1961 Nr. 31 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei,, Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amcrongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede - Kade Maanderbuurt Edervecn Renswoude Scherpenzeel Nieuws uit de omgeving EDERVEEN VOOR AMBONEZEN IN VEENENDAAL Zijn de bezoekers ontevreden? Bijna 3000 kostbare pelsdieren konden worden gered Burgemeester Bosch Ridder van Rosenthal opende ASSURANTIE KANTOOR AUE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Wat nu weer MELIS OPTIEK Redaktle en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 Hjnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschyning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Voor de tweede maal in de historie van het Veenendaalse onderwijs en industrie is gisteren een zogenaamde Indus- tricdag voor het Onderwijs gehouden. Voor één dag hebben büna tweehonderd leerkrachten, zowel mannelijke als vrouweiyke, de min of meer rustieke schoolsfeer geruild voor het jachtige en dynamische leven in de plaatselijke industrieën, en hoe vreemd het ook moge klinken - het is hen evenals vorig jaar uitstekend bevallen. Men zag de da mes met een verbaasde uitdrukking op hun gezicht een meterslange machine bekijken waar de wol in duizelingwek kende vaart werd omgetoverd in een lange draad en weer op een andere plaats stonden de heren schoolmeesters lan ge tyd stil by een ingenieus apparaat met ontelbare radertjes, hefbomen en dryfstangen. De tyd was ongetwüfeld te kort dat iedereen een volledig beeld gekregen heeft van het complete produktieproces van een bepaald bedryf, maar desondanks heeft iedereen een globale indruk gekregen van hetgeen zich achter de grijze fabrleksmuren in onze plaats afspeelt. Dat daarby vooral de menselyke verhoudingen een belangryke gedachten-plaats innam, bleek na afloop van de excursies toen op ieder bedryf gelegenheid tot vragen stellen werd gegeven. Al met al moet het voor het onder wijzend personeel een leerzame dag zijn geweest. Bovendien was het voor hen een aangename onderbreking; im mers de rollen waren nu omgedraaid, want zij die iedere dag weer de jongere generatie kennis trachten bij te bren gen, werden nu zélf onderwezen door de verschillende excursie-leiders. Het pleit zowel voor de organisatoren - de Febrikantenvereniging „Veenendaal" - als voor alle leerkrachten, dat nergens aanleiding werd gegeven om één van de „juffrouwen" en „meesters" de tra ditionele straf „in de hoek staan" te geven. M.a.w. het is een bijzonder pret tige en leerzame dag geworden, welke zonder twijfelen ook volgend jaar weer herhaald zal worden. Onderstaand volgt een beknopte weer gave van de excursies op de zes deel nemende bedrijven. FRISIA WOLSPINNERIJ: Op dit be drijf werden ongeveer dertig leerkrach ten om negen uur in de fraaie kantine door de directie ontvangen. Onder het genot van een kop koffie heette de heer Kuypers hen alle hartelijk welkom, waar na hij een korte uiteenzetting gaf van het produktieproces in het bedrijf. Hierbij zei hij o.m. dat de aard van dit bedrijf tot de zgn. grove sector behoort en dat het een toeleveringsbedrijf voor allerlei industriën is. In groepjes van zes werd vervolgens een aanvang gemaakt met de excursie, die tegen twaalf uur ten einde was. Na ge bruik van de luch in de kantine kregen de deelnemers gelegenheid tot vragen stel len. D.S. VAN SCHUPPEN: Bij de Scheep- jeswolfabriek vond de ontvangst plaats in de showroom waar een welkomstwoord werd gesproken door de heer Frcderikse. Avorens* de excursie begon werd de deel nemers in het kort een en ander verteld over de produktie. Na de bezichtiging van het bedrijf werd de luch in de showroom gebruikt. De geanimeerde discussie die hierop volgde, kenmerkte zich door vele vragen welke betrkeking hadden op de mens in de industrie. De heer Bax sprak tenslotte een dankwoord uit. RITMEESTER SIGARENFABRIEK: Voor de bezichtiging van deze industrie hadden zich 32 leerkrachten opgegeven, die in de ontvangkamer door de directie werden verwelkomd. De excursie had be trekking op beide fabriekspanden en om streeks kwart voor twaalf waren alle deel nemers weer terug in de kantine, waar een koffietafel in geredheid gebracht was. Een forum beantwoorde talrijke vragen, waarbij de positie van de Nederlandse si- garenindustrie en de opleiding van perso neel domineerden. LEIDSCHE WOLSPINNERIJ: Een even groot aantal bracht deze morgen een be zoek aan de N.V. Leidsche Wolspinnerij aan de Spoorlaan. De ontvangst in de ver gaderruimte van dit bedrijf geschiedde door de directeur de heer G. H. Verhoef. De deelnemers werden vooraf een gedrukt overzicht van het produktieproces uitge reikt, waarna de rondleiding begon. Na afloop werden de deelnemers per bus naar hotel La Montagne vervoerd, waar een koffietafel werd aangeboden. Tot slot werd een geanimeerd vragenuurtje gehouden. HOLLANDIA-TRICODe rondleiding ten verzameld, die allereerst werden toegesproken en vervolgens in het bezit werden gesteld van een lesbrief van de produktie en een lijnschema van de be- drijfsgang. De excursie werd gehouden in groepjes van drie, waarna men per Panterbus vervoerd werd naar hotel Stuyvenberg in Eist. Een koffietafel stond gereed welke gevolgd werd door een levendig vragenuurtje, dat onder leiding stond van de heer Stoffels. Hier bewogen de meeste vragen zich op het terrein van de perspectieven voor de werknemers in de sigarenindustrie. ALGEM. VERGADERING RODE KRUIS BESTUUR HOOPT OP GROTE OPKOMST Morgenavond (donderdag) wordt in het gebouw aan de Verlengde Helling de jaar- lykse algemene vergadering gehouden van het Ned. Roode Kruis afd. Veenendaal- Overberg. Naar het bestuur ons meedeelde bestaat er altijd voor deze bijeenkomst van de zij de van de leden een minimale belangstel ling. Het bestuur zou het dan ook zeer op prijs stellen indien hierin verandering kwam. Vanzelfsprekend is er geen plaats voor alle circa 2300 leden doch als er slechts 1% van dit ledental belangstelling zou tonen, was er reeds sprake van een aanzienlijke vooruitgang. Het bestuur spreekt de hoop uit dat zoveel mogelijk leden de vergadering bezoeken. Predikant beroepen In verband met het vertrek van ds. C. J. Smelik, heeft de Ger. Kerk (O.C.B.) een beroep uitgebracht op de Ger. pre dikant ds. K. B. Holwerda van Kampen. ZEIST: Bij de laatste gehouden raadsvergadering, is door de gemeente raad het voorstel aangenomen om voor het college van b. en w. een andere auto aan te schaffen. Hoewel enkele raadsleden er tegen waren, is besloten om een tweedehands Mercedes Benz 300 aan te schaffen. MAARN: Bij werkzaamheden van de PUEM aan een bovengronds draden- net heeft een der werklieden ernstige verwondingen opgelopen. Hij was bezig boven in een paal draden door te knip pen toen de paal plotseling bij de grond afknapte. De man kon zich door de „schaatsen" die hij aanhad niet los maken en viel van die hoogte met de paal op de weg. Met enkele diepe vlees wonden en een gebroken dijbeen is hij naar het Julianaziekenhuis te Veenen daal overgebracht. LEERSUM: Burgemeester W. Martens is na een ziekteverlof van ongeveer drie maanden, thans zover hersteld dat hij J.l. maandag zijn taak in Leersum voor halve dagen heeft hervat. In Ameron- gen zal de vervanging voortduren. waaraan 34 leerkrachten bij de Hollan- dia Trico deelnamen, strekte zich dit maal ook uit tot de afdeling electro- nische boekhouding, hetgeen bijzonder op prijs werd gesteld. In het bijzonder de dames voelden zich in dit bedrijf in hun element, het geen gezien het produkt ook niet zo verwonderlijk is. Vervolgens werd in hotel De Haas de lunch gebruikt, waar na een forum de gerezen vragen beant woordde. Hierbij werd geruime tijd aandacht besteed aan de vraag wat het bedrijf doet voor het personeel in zijn vrije tijd. Een der forumleden, de heer Spanjerberg, gaf hierop een duidelijk antwoord, waarna de heer Tigchelaar namens alle deelnemers een dankwoord sprak. - PANTER SIGARENFABRIEK: In de kantine van de Panter hadden zich te gen negen uur een dertigtal leerkrach- J.l. zaterdag had de Openb. Kleu terschool in Ame- rongen de vlag in top in verband met de officiële opening van een nieuw lokaal. DIERENMISHANDELING Dezer dagen werd door de politie pro ces-verbaal opgemaakt tegen de Ederveen- se kuikenbroeder van D. wegens dieren mishandeling. Het overschot aan pas uit het ei gekomen haantjes werd niet op zo pijnloos mogelijke wijze gedood, maar sa men met afval, eierschalen dode en half dode kuikens te hoop gesmeten en later overgebracht naar het destructiebedrijf in Overschie. Voor het proces-verbaal werd opgemaakt was het reeds verschillende malen voor gekomen dat flinke aantallen levende haantjes op deze wijze naar Overschie werden vervoerd. Een drietal onderwijzeressen bekijken vol interesse een machine bij de Frisia. Rechts de excursieleider, de heer Kuypers. Varken onder trein J.l. zondag kreeg de politie een mede deling dat bij De Klomp een jong var ken door de trein was overreden. De eigenaar van het dode dier is tot nog toe onbekend. Verzwaard verkeersexamen Uitgaande van de plaatselijke afd. Veilig Verkeer, zal er morgen op de Ulo-school en de Chr. Huishoudschool een verzwaard verkeersexamen worden afgenomen. Dit examen is uitsluitend schriftelijk en het is de eerste keer dat zulks in Veenendaal gehouden wordt. FLATBOUW Fa. FENNIS BEGINT OP GANG TE KOMEN Met de bouw van koopflats in de „Schrijverswijk" van het Bussumse aan nemersbedrijf Fennis (een maquette hiervan was o.a. op de Vewibeto te zien) is deze week een begin gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden. Het eerste gedeelte van het plan is een flat van 15 woningen met'5 garages, die on voorziene omstandigheden voorbehou den volgend voorjaar gereed zullen zijn. De uitvoerder van het gehele opject is de fa. Pauli die thans bezig is met het leggen van de fundering van de eerste flat. Zodra de betreffende vergunningen af komen zal men mei Hot tweede gedeelte beginnen bestaande uit een complex van 40 woningen, gevolgd door nogmaals 40. Hieruit valt te concluderen dat de wo ningen, zodra het eerste complex van 15 gereed is, met tussenpozen van enkele maanden opgeleverd zullen worden. De verwachting is dat eind volgend jaar alle 05 woningen gereed zullen zijn. Zoals be kend is dit gehele bouwplan in de eerste plaats gebaseerd op de verkoop. Met het gemeentebestuur is de afspraak gemaakt dat eventueel onverkoopbare woningen via het plaatselijke woningbureau ver huurd zullen worden. Overigens blijkt er nu al zeer veel belangstelling te bestaan voor de koop van de flats, zodat er hoogst waarschijnlijk van de eerste 95 woningen weinig of geen voor verhuur in aanmer king komen. Naar verluidt zou het gemeentebestuur van Veenendaal in onderhandeling ztyn met de Commissie Ambonezenzorg van het Ministerie van Maatschappelijk werk omtrent de bouw van een veer tig-tal extra woningen in Veenendaal, speciaal voor Ambonese families. Het merendeel van deze families is mo menteel woonachtig in Ederveen en de reden dat men deze bouw in Vee nendaal wil realiseren zou zyn, dat de meeste mannen in de Veenendaalse industrie werkzaam zyn. Op het ogen blik onderzoekt men de mogelijkheden tot deze bouw. Van de zjjde van het gemeentebestuur wilde men, naar aanleiding van dit bericht, geen commentaar verstrek ken. De Horeca-bedrijven maken zich zorgen over het geringe aantal restaurant bezoekers in Nederland. Terwijl toch de algemene mening van Nederlanders en buitenlanders altijd geweest is, dat men in Nederland goed en goedkoop kan eten, blijkt het restaurantbezoek zeer gering te zijn in vergelijking met andere landen. Daarom vraagt de Nederlandse Consumentenbond zich af: „Is het wel zo goedkoop? Hoe is het overigens met de bediening gesteld en met de verzorging van de Nederlandse restaurants?" GEZELLIGHEID Een eerste vereiste voor een restaurant is, dat de bezoekers zich thuis voelen. Daarvoor is een zekere sfeer nodig, die in hoofdzaak bepaald wordt door de in richting en de bediening. Aan de inrichting ontbreekt nog wel eens het een en ander, waar het op netheid aankomt. Iedere bezoeker stelt het op prijs als de tafelkleedjes schoon zijn en de ser vetten wit. Het is ook-van belang dat, de bekende Hollandse zuinigheid ten spijt, het tafelzilver niet te veel verbogen is. We eten graag in een rustige omgeving. Meermalen komt het voor, dat de muziek uit de juke-box door het restaurant da vert, waarbij de ober een roffel op de bar weggeeft. Wat die obers betreft, de doorsnee Nederlander is niet gesteld op een ober, die buigend als een knipmes de klanten begeleid en de wacht houdt achter hun stoel, om met het minste geringste te hulp te schieten. Nederlandse obers zijn dan ook niet zo. Wel zijn er veel, die, in druk gesprek gewikkeld of verzonken in lectuur, niet bemerken, dat een bezoeker tracht op bescheiden wijze zijn aandacht te trekken. We staan dan voor de keus; lijdzaam te wachten tot hij uitgelezen of -gesproken is, of zo hard „ober" te roepen dat alle andere bezoekers plotseling op onze aanwezigheid geattendeerd worden Wat voor obers in andere landen bij zonder opvalt, is wel dat zij er keurig uit zien en de kunst van bescheiden oplet tendheid verstaan. Bovendien beschikken zij over een ingeboren beleefdheid, die hen ervoor behoedt incorrect te worden, als de bezoeker een glas water bij het eten vraagt, of per ongeluk een gedeelte van de soep naast het bord schept. Over prijzen Ophouden met het „goedkoopte-com- plex", adviseert de Nederlandse Consu- Zaterdagmiddag omstreeks het middaguur heeft een felle brand gewoed by de N.V. Renard nertsfarm aan de Vissersweg te Eist onder de gemeente Amerongcn. Het vuur greep zeer snel om zich heen, maar dankzij de gunstige windrichting en het doortastend optreden van de brandweren slaagde men erin het woonhuis en b(jna drieduizend kostbare pelsdieren te behouden. De schade welke door verzeke ring wordt gedekt, is geraamd op tweehonderdduizend gulden. Het personeel van de nertsfarm was al naar huis toen omstreeks half één vanuit de woning die bij de farm be hoort, een rookontwikkeling werd waargenomen bij de werkplaats. On middellijk alarmeerde men de Elsterse brandweer, die zeer vlug ter plaatse was. Even later arriveerden eveneens de brandweren van Amerongen en Rhenen die met twee nevelspuiten de vuurhaard te lijf gingen. Hierbij zorgde Eist met de motorpomp voor de wateraanvoer. De brandweerlieden stonden voor een zware taak want het isolatiemateriaal In zyn luetic van waarnemend burgemeester van Amerongen heeft jhr. mr. Bosch ridder van Rosenthal zaterdagmiddag het nieuwe bijgebouwde gedeelte van de Open bare Kleuterschool officieel geopend. Hy deed dit door middel van een korte toespraak, nadat het in- en uitwendige van de school door een aantal genodigden was bewonderd. Het nieuwe lokaal dat met een hoek van 90 graden tegen het reeds bestaande ge deelte is aangebouwd heeft een opper vlakte van bijna tachtig vierkante meter. Gelijkertijd is de garderobe uitgebreid, terwijl er ook meer bergruimte aange bracht is. Het semi-permanente gebouw is geplaatst door Verlaat Houtbouw uit Hardinxveld. Het nieuwe lokaal is mo dern en degelijk ingericht met meubelen die afkomstig zijn van de werkplaats voor minder validen uit Ede. Nog meer als in het bestaande lokaal is in het nieuwe met heldere en contrastrijke kleuren gewerkt. Het gehele complex ziet er aardig uit, en vormt een goede entree tot de nieuwe woonwijk ten noorden van de Kon. Wil- helminaweg. Alleen de achter de school staande tabaksschuur ontsiert de omge ving van de school. Naar wij echter ver nomen hebben zal deze binnenkort afge broken worden. Een dertigtal genodigden hebben zich zaterdagmiddag eerst naar de school be geven, en het inwendige bewonderd. Daar na werd in een korte bijeenkomst in het Clubhuis eerst het woord gevoerd door de waarnemend burgemeester jhr. mr. Bosch ridder van Rosenthal. Hij betreurde het dat burgemeester Martens niet zelf aan wezig kon zijn, terwijl wethouder de Bon te zich liet verontschuldigen. Hij vertelde hoe nodig het was dat er een lokaal bij de school werd gebouwd, er was name lijk een wachtlijst van twaalf leerlingen. Spreker hoopte dat de Openbare school een waardige plaats in de gemeenschap van Amerongen zou innemen. Als bestuurslid van de Stichting Open bare Kleuterschool sprak vervolgens de heer G. A. Dagnelie, die vertelde hoe men jaren terug begonnen was met het open baar kleuteronderwijs in Amerongen. Het eerste lokaaltje was werkelijkheid gewor den door particulier initiatief, men had het zelf in elkaar getimmerd. Hij roemde de prachtige medewerking van het ge meentebestuur. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op wethouder G. J. van Barneveld en enkele bestuursleden van de plaatselijke Christelijke Kleuterschool. Ook de ge meentearchitect de heer de Man en de heer van Dolderen onder wiens leiding gebouwd is, gaven blijk van belangstel ling. «PKfWIM It? TEl. 3000 'VECNENOAAl Gevolmachtigde van de Insurance Company oi North America Van de W., passage-agent te Barne veld, had toen hij onlangs met zijn per sonenauto in de richting Ede reed, op de Dorpsstraat te Lunteren binnen de be bouwde kom 70 km per uur gereden. De gatsometer had hem op heterdaad betrapt en Van de W. ging dan ook prompt op de bon. ino-c' V°ül toegegeven dat ik fout was, legde ver- met een snelheid van 70 km. binnen de wuste papiertje nog eens goed, maar ook zij konden er niets ander van maken dan dat de overtreding op de Amsterdamseweg gepleegd was. Dit maakte teveel verschil om de ten lastelegging ter zitting te wijzigen en daarom werd de dagvaardiging nietig ver klaard. Verdachte kwam er ditmaal dus nog makkelijk af. nings kantongerecht. De borden, die de bebouwde kom dachte uit. Het gerecht wilde Van de H. het volle conform. bebouwde kom is hier 60,Vonnis van Lunteren aangeven, zijn een paar pond geven en daarom werd opgebeld maal verplaatst, zo vertelde hij. Ik naar de Edese verkeerspolitie om te dacht, dat ik zo ongeveer het dorp uit vragen of de borden inderdaad kort ge was en verhoogde daarom mijn snel- leden verzet waren. Verdachte bleek heid. Op het bord zelf heb ik niet gelet, zich echter vergist te hebben. Alleen vrijdag voor het Wagenings kantongerecht Het gebeurde geheel te goeder trouw. Ter H., monteur te Bennekom, was in Ede met zijn auto uit stilstand weggereden, waardoor de bestuurder van een naderen- Aan mevrouw Van O.-P. uit Ede werd de personenauto gehinderd was. Het ge beurde op 6 december (vorig jaar) om- aan de Barneveldse kant van Lunteren tenlaste gelegd, dat zij in haar woonplaats streeks half zes. Waarom hebt u dan tegen de po- was de grens van de bebouwde kom een overweg opgereden was, terwijl het litie gezegd: Ik wist dat ik nog in de gewijzigd. Aan de zuidzijde stonden de rode knipperlicht reeds brandde, bebouwde kom reed, wilde rechter v. d. 50-km-borden reeds twee jaar op de- zelfde plaats. Brand weten. Op hetzelfde moment, dat de agent mij een stopteken gaf, zag ik het bord een driehonderd meter verder staan. Ik ben toen sportief geweest en heb direct Het gebruikelijke tarief voor het rijden Dat klopt wel, gaf verdachte toe, maar het is beslist niet op de Amsterdamseweg De eis luidde nu 40,of 8 dagen, gebeurd, zoals in de tenlastelegging staat, Een hoge boete, vond verdachte, maar bij overweg tussen Maanderweg en de Kolkakkerweg. Rechter en officier bestudeerden het be- Een lage, corrigeerde de rechter. Ik heb die andere wagen in 't geheel niet gezien, ander was het niet gebeurd. Ik heb achteromgekeken en de pijl uit gestoken en ben toen weggereden, ver klaarde Ter H. vrijdag voor het katonge- recht te Wageningen. (Zie verder pagina 2) van de vriesruimten, kurk en teer, brandde hevig en er ontwikkelde zich een enorme rookkolom die kilometers ver in de omtrek te zien was. Gelukkig was de windrichting gunstig zodat het woonhuis en de zich op de farm bevindende 2900 nertsen, behou den konden worden. Wanneer de wind zuidelijk was geweest, zou het niet denkbeeldig geweest zijn dat vele nert sen door de enorme rookontwikkeling waren gestikt. Twee diepvriescellen, een voorkoel ruimte en de werkplaats brandden vol komen uit. De gehele inventaris - één diepvriescel was pas gebouwd - ging verloren, waaronder machines en veel voedsel zoals vlees, tomaten enz. De burgemeester van Rhenen en plaatsvervangend van Amerongen, mr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, was bij de brand aanwezig. Ook de pu blieke belangstelling was zeer groot en de politie had handen vol werk om de nieuwsgierigen op een afstand te hou den. Omstreeks half twee was men de brand meester en kon met de nablus sing worden begonnen. De brand is ver moedelijk ontstaan door kortsluiting. mentenbond. En deze bond kan het weten, al is er dan nog geen verantwoord onder zoek uit de bus gekomen. De levensmiddelen zijn in Nederland echter beduidend goedkoper, dan in de na burige landen. Maar zijn de restaurantprijzen hier wel mee evenredig? Het is in Antwerpen en Brussel helemaal niet moeilijk in een pret tige en goed verzorgde omgeving een com plete maaltijd te krijgen voor 60 franc 4,25). Ook in Duitsland krijgt men voor 4 a 5 mark een uitgebreide maaltijd. Voor de bekende „Wurstplaate", die onze zalm- of of russische eisalade verre overtreft, betaalt men gemiddeld 2.50 DM. Dit zijn slechts enkele voorbeelden en geven geen volledig overzicht van de prijsverschillen van Nederlandse en bui tenlandse restaurants. Het moge wel aan tonen, dat de Nederlandse restaurants be slist niet goedkoper zijn, dan die van de naburige landen. Kwaliteit Ook de kwaliteit van het eten wordt gemakkelijk gegeneraliseerd. In de ver schillende restaurants zijn de gehalten van het voedsel zeer uiteenlopend, zonder dat de prijzen daar altijd evenredig aan zijn. Maar dit geldt vanzelfsprekend voor ieder land. Het kopje koffie alleen al, smaakt overal anders en soms zeer slecht. 's Lands gebruiken spelen hier ook een rol bij. Hoewel men in België bijvoorbeeld geen gebruik maakt van koffieroom, doet de kwaiteit van de „filterkoffie" geenszins voor de Nederlandse onder. Deze filter koffie is dan wel 10 20 cent duurder, maar dit prijsverschil wordt door de hoe veelheid weer te niet gedaan. Natuurlijk zijn er veel andere factoren, die een rol spelen bij de frequentie van het restaurantbezoek in een land. De Nederlander is over het algemeen huiselijk en zuinig. Op grond van deze ei genschappen is hij niet zo gemakkelijk geneigd buitenshuis te eten, als de vlotte re naburen. Maar dit stelt dan ook meteen als be langrijkste eisen aan de restaurants, dat de prijzen omlaag gaan en meer aandacht geschonken wordt aan inrichting en sfeer. *In Frankrijk verdienen de voetbal profs die tot de vaste kern behoren tussen de 7000 en 31.500 gulden per jaar. Geleerden hebben uitgerekend dat een gewone haring 10.000 tot 30.000 eieren legt. De Amsterdamse politie heeft een 35-jarige kunstenaar gearreseerd, om dat hij naakt op de openbare weg wandelde. Brigitte Bardot is van plan met fil men op te houden. In ieder geval zal zij twee of drie jaar niet meer voor de camera's komen. *Het aantal mensen dat in Engeland in de burgermaatschappij werkt is vorige maand gestegen tot 23.695.000. Omdat de mannen meer tot last dan hulp zijn, heeft een Zweedse kraam kliniek verboden dat vaders bij een bevalling aanwezig zijn. Ten gerieve van automobilisten heeft de gemeente Baarn besloten geen al cohol meer te schenken bij officiële recepties van de gemeente. Begin deze maand is in Zwitserland del50.000ste bezitter van een TV- toestel geregistreerd. *Voor de bouw van een museum in Jeruzalem is uit Canada een particu liere gift van een miljoen dollar ont vangen. ij Zaterdagmiddag brak brand uit b(j de N.V. Renard Nertsfarm in Eist. Er ontwikkelde zich een enorme rookko lom die tot ver In de omtrek te zien EDERVEEN LEDENVERGADERING JULIANASCHOOL De Ned. Herv. Julianaschool te Eder veen belegt op woensdag 19 april a.s. haar ledenvergadering in die school. De agenda vermeldt behalve de gebrui kelijke jaarverslagen van secr. en pen ningmeester ook bestuursverkiezing, waar bij de heer W. S. de Gooyer aftredend is. Er wordt voorts een statutenwijziging voorgesteld. H00FDSTB.5I TEL 3184- VEENENDRR

De Vallei | 1961 | | pagina 1