*St Arbeidsreserve in gewest Veenendaal uitgeput! Groene Kruis Amerongen mag tweede wijkverpleegster aanstellen De Betuwe in bloei ISÏÏS1 Een halve eeuw mode bij sport en spel Officiële bekendmaking Jaarvergadering werd slecht bezocht Marktberichten 'iii' Voor de kantonrechter STUDENTEN TONEN: RHENEN MODERNE KUNST Herman Kuiphof en Ton Hasebos naar Budapest De gunstige weersomstandigheden hadden tot gevolg dat het geregistreerde aanbod van mannelijke werkzoekenden daalde van 133 per uit febr. '61 tot 110 aan het einde van maart '61. De geregistreerde vraag naar mannen nam sinds de vorige maand nog met 26 toe en bedroeg einds maart '61: 386. Vooral in de sektor bouwnijverheid valt een verhoogde aktiviteit te constateren zowel in de burgerlijke en utiliteitsbouw als op de W.S.W. objecten (wegenaanleg- grondwerken). Wanneer bedacht wordt dat in het aanbod 110 plm. 80 moeilijk plaats bare personen (in het vrije bedrijf) zijn begrepen dan moet gesteld worden dat de arbeidsreserve in het Gewest Veenendaal nagenoeg is uitgeput. De geregistreerde arbeidsreserve, uit gedrukt in °/oo van het aantal mannelijke loontrekkenden bedroeg voor het Rijk, de Provincie Utrecht en het gewest Veenen- RITMEESTERKOOR NAAR RESTEREN De mannenzangvereniging „Het Rit meesterkoor" neemt zaterdag 6 mei a.s. deel aan een zangfestival voor Betuwse koren in Resteren. Dit optreden in het Veilinggebouw vindt plaats op uitnodi ging van het comité ter bevordering van muziek- en zangonderwijs. DOVO MOET ZATERDAG TOCH NAAR WIERDEN Het bestuur van Dovo heeft telegra fisch bericht ontvangen, dat de wed strijd SVZMDOVO te Wierden door de KNVB is vastgesteld op zaterdag 22 april a.s. Aanvankelijk was deze wed strijd gepland op zaterdag 29 april a.s. Ruiten ingegooid Bij de B.L.O.-school aan de Geerse- weg zijn tijdens het weekeinde weer enkele ruiten ingegooid. Deze verniel zucht komt daar herhaaldelijk voor en de politie stelt dan ook een grondig onderzoek in om de dader(s) te achter halen. DRONKEN OP DE BROMFIETS De bromfietser D. uit Ederveen, die in beschonken toestand zijn bromfiets bestuurde, is zondagavond op de Prins Bernhardlaan ten val gekomen. Wonder boven wonder liep hij geen schram metje op. D. kwam met grote snelheid vanaf richting De Klomp. Plotseling kwam uit een uitrit een auto, bestuurd door H. uit Veenendaal, waardoor de brom fietser moest afremmen. Hij deed dit echter zo krachtig dat zijn achterwiel blokkeerde en hij tegen de auto aanviel. Tegen beiden zal proces-verbaal wor den opgemaakt. Onder invloed Op de Buurtlaan-oost fietste zater dagmiddag de Edenaar W., die zichtbaar teveel aan Bacchus geofferd had. De politie rekende hem in, waarna hij ter ontnuchtering werd opgesloten. GEHA PRESENTEERDE BONTE AVOND Bijna vijfhonderd personeelsleden met introducés van de N.V. Veenendaalsche IJzerindustrie voorheen G. H. v. Leeu wen, hebben vrijdagavond in gebouw „Eltheto" genoten van een bonte avond, welke hen door de personeelsvereniging van dit bedrijf, „GeHa", werd aange boden. De voorzitter van de personeelsver eniging, de heer G. v. d. Haar, sprak allereerst een woord van welkom, in het bijzonder tot de directie van het bedrijf zelf en die van kamp O verberg en de Streekwerkplaats. Nadat hij de gehele zaal een gezellige avond had toegewenst, werd de rest van de avond gevuld door een vijftal artisten, die on der het motto „Wat kan ons gebeuren" vrolijkheid en ontspanning aan de lo pende band brachten. daal resp. 13, 7 en 9,7. De provincie Drente heeft met 71, landelijk gezien, het hoogste promillage. De stand van vraag en aanbod naar en van arbeidskrachten per ultimo maart 1961 luidt voor het gewest Veenendaal als volgt Mannelijk personeel: vraag aanbod Een opname van de jodelzangeres Mitzi Waller tijdens de personeelsavond van de Veenendaalse IJzerindustrie. Harry Meyer, aangekondigd als Ne derlands praatjesmaker No. 1, was bij zonder goed op dreef, hetgeen eveneens gezegd kan worden van slangenmens Mr. Gilbert. Ook Mitzi Waller en Cor van Veen oogstten veel succes. De inhoud van het programma stond op vrij hoog niveau, alleen in de eerste sketch van Trudy en Harry, waarbij een echtelijke twist werd opgevoerd, werden woordspelingen gebruikt die men beter achterwege had kunnen laten. Overigens hebben de aanwezigen volop genoten, wat voor de nog niet eens één jaar oude personeelsvereniging een grote voldoening moet zijn. De ver eniging werd n.l. vorig jaar juli opge richt en het was de eerste keer dat een dergelijke avond werd georganiseerd. Aan het slot van de avond werd het enige vrouwelijke bestuurslid van de personeelsvereniging geheel onverwacht gehuldigd. Het was de conferencier van het gezelschap ter ore gekomen dat mej. T. Koster dezelfde dag haar 22ste verjaardag vierde en toen de jarige aan de vrouwelijke medewerksters van het gezelschap bloemen aanbood, werd zij op haar beurt verrast met een verjaar dagsboeket en een gedicht met refrein. Steen industrie20 Bouwnijverheid 50 Metaalnijverheid 81 Textielnijverheid91 Voedings en genotmid. ind. 61 Hotelpersoneel Transportpersoneel5 Kantoorpersoneel 8 Losse werknemers 22 Overigen 48 Moeilijk plaatsbaren Totaal 386 Vrouwelijk personeel: Kledingind66 Metaalind Textielind72 Voedings en genotmid. ind. 51 Handel 9 Kantoorpersoneel 17 Overigen 70 Totaal 285 79 110 Jaarvergadering A.R.-Kiesver. De heer C. N. van Kuijk, wethouder der gemeente Veenendaal, zal tijdens de jaar vergadering van de A.R.-kiesvereniging „Nederland en Oranje" een korte verhan deling geven over de Veenendaalse ge meentepolitiek. Op de agenda voor deze vergadering staat verder verkiezing van bestuursleden. Aftredend en niet herkies baar zijn de heren E. C. Diepeveen en J. D. van Nadort (secretaris). Kandidaat zijn gesteld de heren H. A. Bosch, W. van Braak, H. Dekker en W. van de Weerd. De vergadering wordt gehouden op don derdag 20 april (morgenavond) in 't Tref punt en begint om acht uur. MAN KREEG KOKEND WATER OVER ZICH HEEN In de Chemische fabriek van de D.S. v. Schuppen heeft zich dinsdagmorgen tegen zeven uur een bedrijfsongeval voorgedaan, waarbij de werknemer v. d. H., wonende aan het Panhuis, ernstige brandwonden opliep en naar het ziekenhuis moest wor den overgebracht. De man verrichtte zijn werkzaamheden in de buurt van een ketel die gevuld was met 1200 liter kokend water. Het water is toen op een gegeven moment gaan over koken, zodat de hierop niet bedacht zijn de v. d. H. dit over zijn lichaam kreeg. Met 2e graads brandwonden werd het slachtoffer, na eerst behandeld te zijn door een der bedrijfsartsen, naar het ziekenhuis overgebracht. Vandaag was zijn toestand redelijk. WAARDIG SLOT VAN INDUSTRIEDAG Met het optreden van de bekende voor drachtskunstenares mevr. Enny Mols-de Leeuwe, gisteravond in het Verenigings gebouw aan de Eikenlaan, is een waardig slot gekomen aan de Industriedag 1961. Vrijwel alle leerkrachten uit Veenendaal en de direkties van de deelnemende be drijven woonden deze avond, welke op hoog cultureel niveau stond, bij. Alvorens de toeschouwers gevangen werden in de ban van een sublieme voordracht, sprak de voorzitter van de Fabrikantenvereni ging Veenendaal, de heer H. G. Hey, een kort openingswoord. Hij wees op de wen selijkheid dat het onderwijzend personeel inzicht krijgt van het industrieleven. De gelegde contacten tussen onderwijs en be drijfsleven noemde hij zeer waardevol en deze avond van ontspanning zag hij als een goede afsluiting van de Industriedag. Zoals opgemerkt stond het optreden van mevr. Enny Mols-de Leeuwe op hoog ni veau. Voor de pauze bracht zij een vijftal korte voordrachten waarin ernst en hu mor elkaar afwisselden. Het aanwezige publiek beloonde de kunstenares met een luid en langdurig applaus. 8 Nieuwe strepen In de loop van deze week zullen alle verkeers-strepen en aanduidingen op de wegen in geheel Veenendaal een nieuw kwastje krijgen. Hiervoor worden leg platen gebruikt, wr.arna de sneldrogen de verf met een spuit wordt aange bracht. COME BACK VAN CROSSER CHR. v. d. POL? Er bestaat een grote kans dat de Vee nendaalse ex-motorrenner Chris v. d. Pol, zal deelnemen aan de op 2e Pinksterdag op de Wielingsheuvel te houden motor cross van de MAC Veenendaal. Chris v. d. Pol, thans direkteur van de Eerste Veenendaalse Las Industrie, was in de jaren '45, '46 en '47 een zeer bekend terreinrenner. Bij wedstrijden op de „Heu veltjes" aan de rand van Prattenburg be haalde hij in die tijd diverse prijzen, waar door hij in de motorsportwereld grote be kendheid kreeg. Op vragen, naar aanlei ding van zijn come-back gesteld, werd als antwoord gegeven dat het hoofdzakelijk een kwestie van beschikbare tijd is. Bin nenkort hoopte hij een definitieve beslis sing te nemen. Zou dit inderdaad door gaan, hetgeen door vele sportliefhebbers wordt gehoopt, dan zullen op de Wielings heuvel drie Veenendalers t.w. Jan Jansen, Ad Slotboom en Chr. v. d. Pol, de strijd met de overige deelnemers aanbinden. Gemeente Veenendaal WIJZIGING STRAATNAMEN EN HUISNUMMERS Burgemeester en wethouders der ge meente Veenendaal maken bekend: dat met ingang van heden ter secretarie van deze gemeente (afdeling bevolking) voor een ieder ter inzage is nedergelegd een op gave betreffende de herziening van de plaatselijke aanduiding (wijziging straat namen en huisnummers) van een aantal percelen in Veenendaal-noord. Veenendaal 15 april 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd: De burgemeester, Ant. de Ruiter l.b. De secretaris, D. Blankespoor. Zwerver van drie jaar Terwijl buurtgenoten een sloot in het tegenover de Westersingel gelegen wei land afdregden en alle straten in de om geving afspeurden liep het driejarig zoon tje van de fam. S. aan de Westersingel opgewekt op de Industrielaan. De kleine zwerver was sinds maandag- dagmiddag half vier niet meer komen op dagen en toen de avond daalde werden de ouders vanzelfsprekend ongerust. Men toog op onderzoek uit en vond de kleine om half acht, reeds een eind van huis. Hij was nog druk aan zijn reis bezig en nog lang niet van plan ermee op te houden. Hij protesteerde tenminste uit alle macht toen een buurman hem in de auto zette om hem bij zijn ouders af te leveren. Geslaagde schoolavond Chr. Lyceum In het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan is vorige week donderdag de eerste schoolavond van dit jaar van het Chr. Lyceum gehouden. De voorzitter van de schoolvereniging „El Dorado", Leo Coini, heette alle leer lingen en ouders van harte welkom en sprak de hoop uit dat het programma van deze avond, dat uit muziek, gym nastiek en toneel bestond, bij een ieder in de smaak zou vallen. Te oordelen naar het applaus is deze wens zeer ze ker in vervulling gegaan. De gymnas tische verrichtingen werden in een vlot tempo gebracht, terwijl de schoolband Het Groene Kruis heeft toestemming gekregen om over te gaan tot het aan stellen van een tweede wijkverpleegster. Deze belangrijke mededeling kon voorzitter G. A. Dagnelie doen, tijdens de verleden week woensdagavond ge houden algemene vergadering van de vereniging. Reeds is het bestuur doende een geschikte kandidate voor deze functie te vinden. De vergadering werd, althans in onze ogen, slecht bezocht. Van de 798 leden die het groene Kruis telt waren naast de negen bestuursleden slechts elf gewone leden aanwezig. De heer Dagnelie was echter verheugd toch nog zoveel leden aanwezig te zien, omdat gezien zijn er varing als bestuurslid van de Provinciale Utrechtse vereniging lang niet alle afde lingen op „zoveel" bezoek konden bogen. De werkzaamheden van de vereniging hebben zich in 1960 dermate uitgebreid dat er in de naaste toekomst nog een tweede consultatiebureau voor zuigelingen bijkomt, en gezien ook de uitbreiding van andere werkzaamheden heeft het bestuur doen besluiten goedkeuring voor subsidie voor een tweede zuster aan te vragen. Hierop is dankzij de voortreffelijke me dewerking van de inspecteur voor Volks gezondheid gunstig beslist. Het aanstellen gaat niet gemakkelijk, althans niet zo vlot als men gehoopt had. Verschillende kandidaten blijken bezwa ren te hebben tegen de kraamverpleging. Men was zeer goed te spreken over het vele werk dat zuster van de Bunt weer verricht had. Jammer genoeg kon zij door ziekte niet aanwezig zijn. Tengevolge hier van kon geen gedetailleerd verslag uitge bracht worden over haar werkzaamheden. Over de financiële toestand van de vere niging was men niet ontevreden. Penning meester Wolters had een nadelig saldo van bijna 400 gulden vastgesteld, en was daar mee binnen de voor 1960 aangehouden be groting gebleven. De zittende kascommis- sie, de heren T. van Blitterswijk en G. Vervat, werd verzocht ook voor het ko mende jaar zitting te blijven houden. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend mevrouw J. H. D. Rolandus Hagendoorn en de heren van Merkestein en Eyffius. Dit drietal werd door middel van één stemming weer herkozen. De rondvraag bracht twee interessante punten, n.l. de vraag of het gezien de op komst nog nodig is de leden stuk voor stuk voor de vergadering uit te nodigen. Zou een advertentie in de plaatselijke bladen niet voldoende zijn, zo vroeg dok ter A. C. Kars zich af. Een tweede punt vormde de vraag, of het geen aanbeveling verdiende bestralingstoestellen aan te schaffen. Wat het eerst punt betrof, hier kwamen twee meningen naar voren. Be sloten werd hierover nader te spreken in een bestuursvergadering. De aanschaf van bestralingstoestellen werd zeker nodig geacht, ook in het be stuur is hierover gesproken. Dit kost ech ter enorm veel geld, terwijl de ruimte in het wijkgebouw hiervoor te klein is. Men blijft aan dit punt aandacht schenken, te meer nog omdat men begint te denken aan een uitbreiding van het Wijkgebouw. De vergadering werd besloten met de vertoning van een tweetal kleurenfilms door het plaatselijke Nutsdepartement. Vooral de reis van prinses Beatrix naar de West had de speciale belangstelling. Gemeentepersoneel fietst bloesemtocht Het Veenendaalse gemeentepersoneel gaat zaterdagmiddag 29 april a.s. onder auspiciën van haar personeelsvereniging per fiets naar de Betuwe voor een „bloe semtocht" door de bloeiende Betuwe. Men vertrekt om half drie en rijdt via de Rijn brug naar Resteren en vandaar richting Eek en Wiel. Hier zal men de Rijn per pont oversteken en over Amerongen naar huis terugpeddelen. INSCHRIJVING WANDELTOCHT Op zaterdag 29 april a.s. organiseert de wandelsportvereniging „V.S.W." haar ju bileumwandeltocht. In aanvulling op de folder en voorgaande berichten kan even eens voorinschrijving plaats hebben op de volgende adressen: P. v. Viegen, Mulders laan 76, C. v. d. Weerdhof, Koninginne- laan 10 en E. v. Manen, Panhuis 79. VOOR BEROEP BEDANKT De Ned. Herv. predikant, ds. Jac. Ver maas heeft voor het op hem uitgebrachte beroep van de Ned. Herv. Gem. te Lunte- ren bedankt. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 92.000 stuks. Prijzen van 12,25 tot 13,25 per 100 stuks. Han del redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 80 stuks. Prijzen van ƒ58,— tot 76,— per stuk. Handel matig. In groene gaard' staan rij aan rij geschaard, De kers- en appelbomen, met bloesem overdekt, Hun blonde bloemenkruinen, gelijken sprookjestuinen, Door feeënhand gewekt. In uitgestrekte gaarden, op rij en in gelid, Staan, stralend, zij te bloeien, uitbundig rose en wit. 't Is louter bloemenweelde, in lentezon gebaad, De appels rose bruiden, de kers in feestgewaad! Welk groot en heerlijk wonder Is daar in bloesempracht, aan 't dorre hout ontsprongen na donk're winternacht! A.H. (Vervolg van pag. 1) U had beter nog maar eens een keer tje kunnen kijken voor u optrok, vond rechter v. d. Brand. Misschien wel, gaf verdachte toe, maar het regende die dag hard en het zij spiegeltje was daardoor zo nat, dat je er niets meer in zien kon. Bovendien begon het juist te schemeren. Ik herinner me tenminste, dat ik al met stadslichten reed. De officier, mr. Pitlo, eiste 50,of 10 dagen. Vijftig gulden? schrok verdachte, ik heb een schikking van 30,thuis gekregen. Dat scheelt twintig gulden. 't Is een gevaarlijke fout, maar om u niet al te zeer teleur te stellen, zal ik er 40,of 8 dagen van maken, besloot de rechter. Op 14 jan. verzuimde de bestuurder van een personenauto, R., fabrikant te Ede, op de kruising Juliana van Stol- berglaan-Willem de Zwijgerlaan te Ede voorrang te verlenen aan een andere, van rechts komende personenauto. Er volgde een botsing, waarbij beide wa gens enkele meters over de weg door schoven. Een juist de weg overstekende 59-jarige voetgangster werd door de van rechts komende auto gegrepen en zo ernstig gewond, dat zij korte tijd later overleed. Vrijdag stond R. voor het Wagenings kantongerecht terecht voor zijn voor- rangsfout. 't Is een heel tragisch geval, zo zei verdachte. Mijn aandacht was juist even afgeleid van het kruispunt door die overstekende dame. Zij liep naar een brievenbus aan de andere kant van de straat en ik claxoneerde om haar te waarschuwen. Zij zag mij eerst niet doch later wel en ging toen terug. Op hetzelfde moment zag ik in een flits de wagen van rechts, die tevoren door een heuveltje aan mijn gezicht was onttrok ken. Officier en rechter waren het erover eens, dat verdachte niet in redelijkheid de dood van de dame kon worden ver weten, die zowel de aanleiding als het slachtoffer van de aanrijding was ge weest. De eis en het vonnis luidden daarom slechts 50,of 10 dagen. W., tekenaar te Wageningen, had zijn auto in de Ringdijkstraat te Wagenin gen op een plaats laten staan, waar een stopverbod gold. De auto stond bij mij voor het huis en dat leverde eerst geen bezwaar op, zo vertelde W. vrijdag voor het kanton gerecht in zijn woonplaats. Op een ge geven ogenblik werden echter 's nachts de borden verplaatst en ik heb toen vergeten de auto ergens anders te par keren. U wist toch wel, dat de borden verzet waren, veronderstelde rechter v. d. Brand. Zeker, antwoordde verdachte, het was bekend, dat dat zou gebeuren. Een kwestie van onachtzaamheid dus, begreep de officier, mr. Pitlo. Eis en vonnis luidden hierop 10,of 2 dagen. „The Green Shirts" met hun optreden veel succes oogstten. Het was de laatste keer dat deze band optrad omdat enkele jongelui de school verlaten. Het toneelstuk „Snobs" dat na de pauze onder regie van de heer W. Kos ter werd opgevoerd, werd aandachtig gevolgd en na afloop met een langdurig applaus beloond. Op donderdag 27 april a.s. wordt de tweede schoolavond gehouden met een toneelstuk dat eveneens door de leer lingen zelf opgevoerd zal worden. 40 JAAR ONDERWIJZER De heer D. Philips, onderwijzer aan de St. Willibrordschool, herdenkt vrijdag a.s. het feit dat hij veertig jaar geleden zijn loopbaan bij het onderwijs begon. De ju bilaris geniet ook grote bekendheid als historicus door zijn vele onderzoekingen en publicaties op dit terrein. OPENING TROEPENHUIS Zaterdag 22 april a.s. zal de opening plaats vinden van het troepenhuis van de plaatselijke R.K. Jeugdraad. Dit gebouw is gelegen aan het einde van de Dahlia straat. BILJARTEN Einduitslagen competitie In de C-klasse heeft de Roskam I uit Ommeren getoond de sterkste te zijn. Ook de hoogste series zijn door hen ge maakt. De heer Goos Vink maakte een serie cadre 47/2 van 320 en zijn team genoot Dick Bonders libre van 170. Uitslag: Punten gesp. voor tegen ROSKAM 1 (Ommeren) 18 92 16 Zeldenrust 1 (Eist) 18 72 36 Morgenster 1 (Eist) 18 53 55 Excelsior 2 (Leersum) 18 43 65 Excelsior 1 (Leersum) 17 40 62 Unitas R.K. (V'daal) 17 38 64 Zeldenrust 2 (Eist) 18 34 74 Ter gelegenheid van het tiende lustrum van Unitas Studiosorum Amsteloda- mensium, zullen de vrouwelijke leden op maandag 24 april in het Carlton Hotel te Amsterdam, een show organiseren van vrijetijds- en sportkleding uit de laatste halve eeuw. Zij hebben de medewerking gekregen van Tonny Waagemans, die na de pauze haar zomecollectie zal tonen. Met grote ijver wordt op zolders en in kasten, bij moeders, oma's en tantes, en bij de oudere heren der schepping gespeurd naar alles wat er op dit ge bied nog te vinden is aan authentieke kledingstukken. Deze worden dan her steld ,op maat gemaakt en zo nodig ge reinigd onder supervisie van mevrouw Waagemans. Voorzover nodig en moge lijk, zal men ook een en ander recon strueren. Mochten er onder de lezers of leze ressen van dit blad personen zijn, die nog beschikken over kledingstukken van min of meer historische aard, dan zullen de leden van U.S.A. zich daar gaarne over ontfermen. Wat niet direct bruikbaar is voor deze show zal men ter beschikking stellen van «nkele ver zamelaars in ons land, die zich zulke grote opofferingen getroosten aan geld en tijd voor het conserveren en tonen van het stuk cultuur, dat is gekristalli seerd in de kleding. Men bedenke daar bij, dat een New-Look-japon nu reeds een historisch document is, even be langrijk als een badpak uit 1900, een avondjurk uit 1925 of een schoen uit 1930. Praktisch onvindbaar zijn bijvoor beeld kousen uit de periode tussen de twee wereldoorlogen, terwijl ze toch een wel zeer wezenlijk onderdeel waren van de garderobe van het „kunstzijden meisje" en haar rijkere maar eveneens kortgerokte tijdgenote. Dat een studentenvereniging bij haar halve eeuwfeest een onderdeel van de cultuurhistorie wil belichten is verheu gend en dat het daarbij aan vrolijkheid niet zal ontbreken spreekt welhaast vanzelf. Het tonen van deze kleding is immers op zichzelf reeds een spel voor de vrouwelijke leden van de oudste ge mengde studenten-gezelligheidsvereni ging van ons land. Wie zich van de zorg van kleding stukken wil ontdoen, kan zich in ver binding stellen met W. J. Brinkman, Gem. Giro U 1961, Frans van Mieris straat 65, Amsterdam-zuid. In de D-klasse is het wederom Ros kam en wel het 2e team dat kampioen werd. De hoogste series gingen echter naar de heren Smit (BHS 1) Doorn en Van Lieuwen (Driehoek) Rhenen, elk één van 41. Uitslag: Punten gesp. voor tegen ROSKAM 2 (Ommeren) 19 101 51 Driehoek 1 (Rhenen) 19 86 62 B.H.S. 1 (Doorn) 20 86 74 Morgenster 2 (Eist) 20 84 76 Excelsior 3 (Leersum) 20 81 79 K.O.T. 1 (Wijk b/D.) 20 80 80 Sportlust 1 (Eist) 20 77 83 Unitas R.K. (V'daal) 19 72 80 Zeldenrust 3 (Eist) 19 68 82 B.H.S. 2 (Doorn) 20 67 89 Taveerne 1 (V'daal) 18 54 88 Het kampioenschap van de E-klasse viel in Eist en wel bij Sportlust, het 2e team. Op de laatste avond werden ze nog bedreigd door de Engel, maar Sportlust gaf het niet meer uit handen. Hoogste serie werd gemaakt door de heer v. d. Scheur (Sportlust 2) 22. Uitslag: SPORTLUST 2 (Eist) De Engel (Wijk b/D.) Morgenster 3 (Eist) Sportlust 3 (Eist) Excelsior 4 (Leersum) Driehoek 2 (Rhenen) Sportlust 4 (Eist) Taveerne 2 (V'daal) Zeldenrust 5 (Eist) Zeldenrust 4 (Eist) Punten gesp. voor tegt 18 93 51 18 86 58 18 78 66 18 77 67 18 70 74 18 68 76 18 68 76 18 63 81 18 59 85 18 58 86 DE SLUITING VAN IIET GAT BIJ VEERE. - Een overzicht van de werk zaamheden tijdens de plaatsing van het eerste caisson voor de afsluiting van het Veeregat. (Luchtfoto A.N.P.). „Roodborstjes" bezochten „Ellichem" J.l. woensdag brachten „De Rood borstjes" een bezoek aan het Kinderhuis „Ellichem" in Ellecom, waar ze de operette „Het geheim van de Hofmaar schalk" voor deze groep kinderen uit voerden. Zij hadden een erg dankbaar publiek, want niet alleen de kinderen maar ook de staf van het tehuis liet zich niet onbetuigd. De heer Brukers, directeur van het tehuis, zei in zijn rede erg blij te zijn met het bezoek van de Roodborstjes. De kinderen van het tehuis hadden voor de Roodborstjes een prachtige in pastel kleuren uitgevoerde tekening van het sprookje in beeld gebracht. De heer Huydink kreeg na afloop een geschenk aangeboden, alsmede ook de dames-bestuurders, die bloemen in ont vangst mochten nemen. Met Pinksteren komen de Duitse kin deren, waar het Rhenense zangkoor vo rig jaar te gast was. Deze blijven vijf dagen in Rhenen. Wie verloor honderd gulden? Een eerlijke vinder heeft een bank biljet van 100,op het politiebureau in Rhenen gebracht. Het biljet werd onder omstandigheden gevonden, waar over de politie nog niets wil loslaten. Wel vraagt zij de verliezer op te sporen. Wie dus dit niet te versmaden bedrag heeft verloren, melde zich op het bu reau aan de Stationsweg in Rhenen. Autobotsing op Lijnweg Op de Lijnweg, de noord-zuidverbin- ding, in de gemeente Rhenen werd de personenauto van de 56-jarige vertegen woordiger G. v. G. uit Rhenen van ach teren aangereden door de personenauto bestuurd door de 28-jarige V. K. uit Wageningen, eveneens van beroep ver tegenwoordiger. Van G. wilde, komende uit de rich ting Veenendaal, linksaf slaan om de Boven weg in te rijden. V. K. kwam hem achterop met een gloednieuwe wa gen. die nog geen 200 km had gereden. Hoewel laatstgenoemde automobilist nog uit alle macht remde en naar rechts uitweek, was een aanrijding niet meer te vermijden. Beide wagens liepen grote materiële schade op. Vijfjarig knaapje onder auto Op de Bergweg in Rhenen werd de vijfjarige Cornelis S., wonende aan de Vree wijkstraat, aangereden door een personenauto, bestuurd door ds. M. t. O. uit Wageningen. De jongen was plotse ling de rijweg overgestoken. Hij liep een linkerbeenbreuk op. Dr. Wijchers verleende eerste hulp. Rijwiel ontvreemd Uit een openstaande garage naast de woning van de heer O. op de Grebbe- berg, werd een herenrijwiel ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. VIJFTIG JAAR GETROUWD Op 20 april a.s. herdenkt het echtpaar J. v. Veenendaal-Schouten, wonend aan de Hul, het feit dat zij vijftig jaar geleden in het huwelijk traden. Hoewel de brui degom een beetje kalm aan moet doen, hebben zij beiden het voorrecht nog flink uit de voeten te kunnen, en tonen ze nog grote belangstelling voor hetgeen rondom hen gebeurt. De bruidegom die 74 jaar is, knapt dagelijks nog vele karweitjes op. Zijn vrouw doet met haar 73 jaren be slist niet voor hem onder. Het echtpaar heeft drie kinderen groot gebracht, die op hun beurt voor acht kinderen zorgden. De heer van Veenendaal, een rasechte Ame- ronger, was tot 1940 boormeester, en heeft in die funktie o.a. in België en Duitsland gewerkt. Beide oudjes zijn trouwe bezoe kers van de bejaardensoos. „Euphonia" gaat weer iets groots verrichten De uitvoering van „Die Jahreszeiten" van Haydn op 8 juni in Ouwehands Dierenpark gaat definitief door. De chr. oratoriumvereniging „Euphonia" heeft definitief de contracten afgesloten met het Utrechts Stedelijk Orkest en met de solisten Anette de la Bije (sopraan), Jan Waaijer (tenor), David Hollestelle (bas) en Lenie van der Lee (clavecimbel) Een bijzonderheid is. nog, dat alle medewerkenden costuums zullen dra gen uit de achttende eeuw. Het belooft een prachtig tuinconcert te worden, waarvan er in Nederland nog nimmer in deze geest zijn gegeven. „Euphonia" zorgt dus wel voor een primeur. Het behoeft vrijwel geen betoog, dat voor dit muzikaal/vocaal gebeuren enor me belangstelling zal bestaan. „S.D.V."-Rhenen wandelde naar zesde plaats De wandelsportvereniging „Sterk door Vriendschap" nam deel aan de „Slui- zentocht" in Tiel, aldaar georganiseerd door de wandelsportver. „Wandellust". Het parcours was prachtig, vooral nu de fruitbomen in volle bloei staan, waar van de deelnemers ten volle hebben ge noten. Een zeer behoorlijk resultaat boekten de junioren, door op de vierde plaats te eindigen met 600 punten. De senioren bereikten met 607 punten een eervolle zesde plaats. Gepakt De rijkspolitie te Rhenen heeft twee ontvluchte knapen aangehouden, die waren ontsnapt uit het kamp Overberg. De arrestanten werden naar de plaats van herkomst teruggebracht. Rhenense kegelaars op 2e plaats Op de kegelbanen achter hotel „Het Wapen van Rhenen" vond de laatste competitiewedstrijd plaats van dit sei zoen van de Arnhemse Kegel Bond, waarin opgenomen de Rhenense club „DIG". Er werd aan deelgenomen door „Rollend Raadsel", „DAW", „De Poe dels", allen uit Arnhem en „DIG" uit Rhenen. Er moesten tweemaal vijftien ballen worden gegooid. De uitslag was als volgt: „DIG"-Rhenen 939 hout; „Poedels" Arnhem 866 hout; „DAW"-Arnhem 827 hout en „Rollend Raadsel"-Arnhem 863 hout. Hoewel deze laatste wedstrijd dus door de Rhenenaren werd gewonnen, behaalde „De Poedels" het kampioen schap op grond van betere prestaties bij vorige wedstrijden. De Rhenenaren plaatsten zich definitief op de tweede plaats. DE BLOEIENDE BETUWE Aanstaand weekeind zal er in de Betuwe veel bloesempracht te genieten zijn. De kersen-, peren- en pruimen bomen zullen volop in bloei staan. De vroege kersen pronken prachtig wit; ook de meikersen zijn goed bezet met nog weinig groen-vorming. De peren bomen bloeien in rijke dikke trossen. Omstreeks 22 april mag ook de bloei van appelbomen verwacht worden. De toeristische Betuwe-route is deze week uitgebreid met een schitterend traject door de West-Betuwe, bestrij kende het gebied tussen Kesteren-Och- ten en Beesd aan de rijksweg Utrecht- Den Bosch. Invalspoorten voor deze route zijn de Rijnovergangen bij Rhenen, Eist (Utr.), Amerongen, Wijk bij Duurstede, Beu- sichem en Culemborg en de Waalover gangen bij Zaltbommel, Tiel en Ochten. Tenslotte kan de route ook bij Beesd en Meteren begonnen worden. Route folders zijn gratis verkrijgbaar bij de VVV-kantoren en de Caltex-benzine- stations. Laatst was ik in een museum voor moderne kunst verdwaald, Och, wat heb ik daar genoten, het was grandioos, bepaald. Naast een doek vol felle kleuren, hing een bordje: „Man met baard". Nu kan ik u wel vertellen dat ik blij was met die kaart. Want je wilt toch wel graag weten wat er is op doek gezet. 't Bleek een schilderij te wezen en geen afgedankt palet. En waarempel, na lang turen zag ik aan de linkerkant, iets, wat op een hoofd kon lijken, met daar bovenop: een hand. Oren, heus, aan beide kanten, een wat hoog, het and're laag, neus verdwaald op een der wangen; maar dat hindert niet vandaag. Op de kin, precies in 't midden onder zware wenkbrauwboog dacht 'k een spiegelei 't ontwaren, 't was een glibberig, starend oog. 't and're oog was door een onbe kende oorzaak wat gezakt, 'k heb 't gelukkig teruggevonden: op de boezem, groen gelakt. d'ene arm stak uit het middel, d'andere kwam uit de buik, op de rechter schouder prijkte, als een wilde wilgen pruik, vast de baard die ik nog miste- 't beeld was zo welhaast compleet. Jammer, dacht ik, dat een leek zo weinig van de Kunst afweet. A. H. Op zondag 16 april j.l. heeft Ton Hasebos met een filmcamera langs de lijnen gestaan van het stadion, waar de voetbalwedstrijd Hongarije-Oost- Duitsland werd gespeeld, - een stadion in Budapest uiteraard. Zijn collega t.v.- regisseur en sportjournalist Herman Kuiphof stond aan zijn zijde. Deze voetbalwedstrijd behoorde tot de voor ronden van het wereldkampioenschap voetbal, waarvan de finales volgend jaar in Chili worden gehouden. De van deze wedstrijd opgenomen film wordt vertoond in het V-P.R.O.- programma van 20 april. Spelwijze en tactiek van de wedstrijd worden toe gelicht door Herman Kuiphof. Uit de discussie, die hierop volgt en waaraan o.m. bondscoach Elek Schwartz mee doet, zal blijken hoe de kansen voor het Nederlands elftal liggen, wanneer op 30 april a.s. de wedstrijd Nederland- Hongarije wordt gespeeld.

De Vallei | 1961 | | pagina 2