Albert Heijn v. d. Grift KLM ZOMERDIENST 1961 Kampioenschappen tafeltennis van de Gelderse Vallei V.C. Veenendaal met een been in de eerste klasse door zege op Unitas! Schaakvereniging had goed jaar MEISJES EN JONGENS AUTOMONTEURS Wie goed kijkt, kiest VéGé! EXTRA! Bij 5 pullen VéGé-pils Bij 5 flesjes VéGé-pils O/ 'O 1 pakje VéGé-Chocrème pa|<je romige VéGé-Custard X. 1 fles overheerlijke VéGé-koffiemelk - 31°/o lO°o 250 gr. pindakoekjes (mmm!) 200 gr. VéGé-mixed-fruit, EXTRA deze week TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 26 APRIL 1961 Nr. 33 Het gebruik van de bestaande technische voorlichting door kleine ondernemingen Dovo wist laatste wedstrijd tegen S.D.Z.W. te winnen G.V.V.V. speelde vriendschap pelijk tegen D.F.S. en won met 2-1 V. Dam wint drie titels Triangelboys boekte twee kostbare punten op B.V.C. Kulan deelde de punten met Veslaco, onder protest van Kulan KORFBAL: S.K.F. verplettert Tovers (14-3) Zes S.K.F.-ers in G.U.K.B.- team VOLLEYBAL: V.C. Veenendaal bood St. Paul hardnekkige tegenstand: 3-2 PARUMIJ HAVRO - EDE De Stichting „DE OPBOUW'' GROEPSLEIDER EERSTE EN TWEEDE GEVRAAGD WINKELMEISJE gevraagd B. v. d. Brinlc 6 tot 8 maanden WONING half september of zo spoedig mogelijk 235c* 45 geldzegels de zesde pul GRATIS! 175 c* 35 geldzegels het zesde flesje GRATIS! 62ct- 24 geldzegels 200 gr. 32 c*12 geldzegels 400 gr. 56 ct 22 geldzegels 92 Ct 36 geldzegels 69 ct 14 geldzegels fris en zuiver 66 ct 13 geldzegels èn 2 lollies GRATIS I 4 gevulde Penny-repen 89 1 groot blik fijnste QC Formosa-ananas u J ct (i) INTRODUCTIE DC-8 OP MEER INTERCONTINENTALE ROUTES ONGEKEND HOGE PRODUKTIE- EN FREQUENTIEVERHOGING OP VELE DIENSTEN. GEMIDDELD IEDERE 90 MINUTEN EEN KLM-OCEA AN VLUCHT. „Met een totale jaarproduktie van 850 miljoen ton/km per jaar zal de KLM in 1961 in volle sterkte deelnemen aan het internationale luchtverkeer. Sinds de aanloopperiode van de eerste na-oorlogse jaren heef de KLM nog nooit zulk een groei in één jaar gekend. Van deze hoge produktie, die meer dan het dubbele is van die in 1956, nemen alleen al de DC-8 straalvliegtuigen met een totaal van 421 miljoen ton/km bijna de helft voor hun rekening", aldus de heer I. A. Aler, President-Directeur van de KLM op de jaarlijkse perscon ferentie in het Hoofdkantoor te Den Haag, waar hij de plannen van de KLM voor de komende zomerdienst, die per 1 april j.l. is ingegaan, uiteenzette. dat afhankelijk van de lengte van het te vliegen traject, het reizen in propeller vliegtuigen zoals de DC7C, in de economy klasse 23 tot 34"/# goedkoper is dan in de vroegere toeristenklasse. Amsterdam-Johannesburg binnen 17 uur. De productieverhoging op de verschil lende diensten naar Afrika, waar de KLM sinds vorig jaar 14 plaatsen in 12 landen aandoet, zal niet minder dan 158°/# bedra gen. De frequentie van de éénmaal wekelijkse In 114 steden in 80 landen: belang rijke representatie voor Nederland! Deze produktie, die in de zomermaan den bijna 30% hoger is dan in dezelfde periode van 1960 is allereerst een gevolg van een verdere indienststelling van de DC-8 en de Lockheed Electra op de in tercontinentale luchtroutes en voorts van een niet onbelangrijk aantal frequentie verhogingen op verschillende diensten, zo als die naar New York, Montreal, Accra, Monrovia, Parijs en Londen. Het lucht net van de KLM, dat vorig jaar een vrij sterke uitbreiding heeft ondergaan, o.a. met enkele nieuwe lijnen naar Afrika, zal in 1961 vrijwel niet veranderen. De lengte van het luchtnet is thans 270.000 km en op één na het langste ter wereld. Hierin zijn 114 steden in 80 lan den opgenomen. De KLM vervult op deze wijze tevens een uitermate belangrijke representatieve taak voor Nederland. Nieuwe vloot verzorgt twee derde van de produktie. De luchtvloot, die deze zomer zal wor den uitgebreid met de vijf in bestelling zijnde DC-8 straalvliegtuigen voorzien van turbofan motoren, telt op het ogenblik 105 vliegtuigen. De kern ervan bestaat uit 12 DC-8 vliegtuigen en 12 Lockheed Electra's, die tezamen bijna 65% van de totale pro duktie zullen leveren. De 13e bestelde DC- 8 de „Dr Albert Schweitzer" wordt in het voorjaar van 1962 verwacht. Ondanks de veel hogere produktie zal het totaal aantal vlieguren, door de gro tere snelheid van de nieuwe vliegtuigen, in 1961 met rond 11% afnemen tot 187.000 (vorig jaar 211.000). Het aantal gevlogen kilometers zal evenwel met 12% toenemen en wordt geschat op ongeveer 90 miljoen (v.j. 80 miljoen). 43 vluchten per week naar New York Op de Amsterdam-New York lijn zal de frequentie geleidelijk worden opgevoerd van 20 tot 31 diensten (vorig jaar 28) per week, t.w. 24 DC-8 en 7 DC-7c diensten. Om de zitplaatsencapaciteit zo hoog moge lijk op te voeren zal de configuratie van de DC-8 op deze route in het hoogseizoen worden gewijzigd in 16 eerste klasse en 108 economy klasse stoelen. (Op de DC-8's der overige lijnen zal de configuratie de ge hele zomer door 20 eerste klasse en 96 economy klassestoelen worden). De totale zitplaatenscapaciteit zal op de New York diensten in de topmaanden met circa 1700 toenemen tot rond 7100 per week in beide richtingen samen. Naast deze 31 passagiersdiensten zal de KLM op deze route wekelijks vijf tot ze ven chartervluchten en vier tot vijf vrachtvluchten uitvoeren. Canada 62% grotere capaciteit Daar komen dan nog de diensten tussen Amsterdam en Montreal bij, waarvan de frequentie zal worden opgevoerd van zes tot negen diensten per week, t.w. zeven DC-8 en twee DC-7c diensten. Van deze DC-8 diensten zullen er drie doorvliegen naar Houston in Texas en Mexico City, die dus nu volledig met DC-8 vliegtuigen zullen worden bediend. In de topmaanden zal de KLM op de New York en op de Montreal route samen in totaal 49 tot 52 retourvluchten, ofwel 98 tot 104 oceaanoversteken per week ma ken, hetgeen praktisch neerkomt op één oversteek per anderhalf uur over het noor delijk deel van de Atlantische Oceaan. Het aantal zitplaatsen in de zomer op deze beide Noordatlantische diensten zal door deze produktiestijging, die op de lijn naar New York 37% en op die naar Mon treal zelfs 62% bedraagt, toenemen van 144.000 in 1960 tot bijna 210.000. De heer Aler zei het grootste vertrouwen te heb ben, dat ook nu weer, evenals het vorige jaar, de verkoop de produktiestijging re delijk zal kunnen bijhouden. In de afgelopen vijf jaar is het lucht vervoer tussen de Verenigde Staten en Nederland met gemiddeld 18% toegenomen en in 1960 was het groeipercentage zelfs 25%. Op de Amsterdam-Montral lijn was deze vervoersgroei nog sprekender: zij be droeg in de afgelopen wintermaanden maar liefst 80%. Het geleidelijk op gang komen van het toerisme van Nederland naar de Verenigde Staten, mede onder in vloed van de z.g. „inclusive tour"-reizen en ook het toenemend bezoek van ouders aan hun geëmigreerde kinderen in de V.S. en Canada, wettigen dit vertrouwen. DC-8 in 20 uur naar Curacao De activiteiten van de KLM op de Mid- denatlantische route naar Curagao is be gonnen op 1 april j.l. met de introductie van de DC-8, hetgeen de reisduur op deze route tot 20 uur zal bekorten. De KLM zal twee vluchten per week naar Caracas en Curacao uitvoeren via Frankfurt, Zü- rich, Madrid (1 x p.w.) en Lissabon. Eén van deze diensten zal te Curagao aanslui ting hebben op de lijn naar Lima via Pa nama en Guyaquil. Met ingang van dezelf de datum is ook de VIASA, waarmede de KLM technische, commerciële en opera tionele samenwerking is aangegaan, op deze route verschenen. De VIASA zal eveneens twee DC-8 vluchten per week naar Europa uitvoeren. De ene VIASA dienst heeft Rome als eindpunt, de ande re Amsterdam, waarbij tussenlandingen worden gemaakt o.a. te Parijs en Londen. De dagelijkse dienst tussen Curagao en New York met de DC-7C blijft ongewij zigd. Te New York zal deze dienst enkele malen per week aansluiting geven op de goedkopere DC-7C diensten New York- Amsterdam. De frequentie van de Curagao-Aruba- Miami dienst, welke gedeeltelijk via Cuba en gedeeltelijk rechtstreeks wordt gevlo gen, zal van vijf op zes diensten per week worden gebracht. De driemaal wekelijkse dienst Curagao- Mexico, die via een aantal Middenameri- kaanse steden werd gevlogen, is, met in gang van 1 april j.l. gestaakt en een Mexi caanse luchtvaartmaaschappij zal vanaf die datum deze verbinding onderhouden. Er zal een lokale dienst tussen Curagao en Barranquilla worden ingesteld met een frequentie van drie vluchten per week. De dienst Curagao-Port of Spain-Georgetown- Paramaribo zal drie in plaats van twee maal per week worden gevlogen. Goedkoper naar Zuid-Amerika. Op de Zuidatlantische route van Am sterdam via Lissabon naar Recife, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Montevideo, Buenos Aires en Santiago de Chili blijft de fre quentie van twee diensten per week ge handhaafd. De DC-7C zal vooralsnog op deze route dienst blijven doen. Belangrijk is, dat sinds 1 maart j.l. ook op deze route als laatste van de grote intercontinentale luchtroutes, de toeristenklasse is vervan gen door de economy klasse. Bovendien is er op deze route een tarievendiffrentiatie tussen de straalvliegtuigen en de propel lervliegtuigen ingevoerd, evenals dit op de Noordatlantische route het geval is, zo- De organisatie voor Europese Economische Samenwerking te Parijs deelt mede: Het tekort aan technische voorlichting, waar over kleine en middelgrote bedrijven klachten hebben, is meer te wijten aan het onvoldoende gebruik dat betrokkenen van de bestaande informatiebronnen ma ken dan aan de afwezigheid van voorlich ting. Dit was devoornaamst econclusie, waartoe deskundigen van dertien landen, t.w. België, Duitsland, Frankrijk, Ierland, Italië, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk, Spanje, Verenigd Koninkrijk, Verenigde Staten, Zweden en Zwitserland, kwamen die in Varese (Italië) van 27—30 maart 1961 bijeen waren voor een studiebijeenkomst, georganiseerd door het Europeese Pro- duktiviteits Centrum van de OEES. Het onderwerp van deze studiecursus, die eveneens werd bijgewoond door waarne mers uit India, en Zuid-Afrika, was „Technische voorlichting van kleine en middelgrote ondernemingen". De sprekers waren de heren C. W. Hanson, directeur voor research van ASLIB (Association of Special Library and Information Bureau); J. de Laslemandière, secretaris-generaal van UFOD (Union Frangaise der Organis mes de Docomentation); N. Lundgvist, di recteur van de Zweedse Mekanförbund; E. Martindale, hoofd van de wetenschap pelijke afdeling van DSIR (Department of Scientific and Industrial Research); A. Scortecce, directeur van het Instituto Si- derurgico Finsider. Uit de discussies kwam naar voren, dat naar de mening van de conferentie de volgende maatregelen nodig zijn om een beter gebruik van technische voorlichting door kleine en middelgrote ondernemingen te bevordenren: het opnemen van lezingen over het belang en over het gebruik van technische voorlichting in de studieprogramma's voor ingenieurs en bedrijfsleiders; het op duidelijke wijze aantonen van de besparingen in tijd en geld, die het be nutten van technisch voorlichting voor de kleine ondernemingen kan betekenen; het aanmoedigen van auteurs op we tenschappelijk en technisch terrein om ook voor niet-specialisten begrijpelijk te schrij ven; een intensiver en beter gebruik van de nieuwste communicatiemiddelen zoals televisie, telex e.d.; het intensiveren van het persoonlijk contact door middel van reizende voor lichters, die de verbinding tot stand kun nen brengen tussen research en industriële toepassing; geregelde uitwisseling van inzichten en ervaringen op nationaal en internatio naal niveau tussen specialisten op het ge bied van de voorlichting. diensten naar Accra en Monrovia zal m.i. v. 1 juni a.s. worden verdubbeld. Boven dien zullen de Monrovia-diensten worden doorgetrokken naar Accra zodat een cir kelroute zal ontstaan. De vliegtuigen, die tweemaal per week via Tunis en Lagos (eenmaal per week) naar Accra vliegen, zullen via Monrovia, Conakry, Las Pal- mas en Casablanca terugkeren en omge keerd. Met ingang van 1 juni zullen ook de Accra en de Benghasi diensten, even als de Monrovia dienst, met de Lockheed Elcctra worden gevlogen. Op de Amster dam-Johannesburg lijn, welke tweemaal per week wordt gevlogen, zal ingaande 7 augustus a.s. de DC-8 worden ingezet. Als gevolg hiervan zal de reistijd op deze route verkort worden van 25 tot 16 uur en 35 minuten. In één etmaal naar Nieuw Guinea; Japan in 18 uur. Twee dagen later, op 9 augustus, volgt dun de introductie van de DC-8 op de Poolroute naar Tokio en Biak, waarvan de frequentie van twee diensten per week on gewijzigd blijft. Ook hier zal de reistijd aanzienlijk worden ingekrompen. De reis tijd Amsterdam-Tokio zal van 32 op 18 uur komen en die van Amsterdam-Biak van ruim 42 op 24 uur. Daarnaast blijft de KLM Tokio tweemaal per week met DC-8's bedienen via de Zuid Oostaziatische rou te, waar de DC-8 ook nog is ingezet op de eenmaal wekelijkse dienst naar Singa pore en Sydny. Behalve deze DC-8 dien sten vliegt de KLM ook nog drie Electra- diensten per week naar het Verre Oosten, met als eindpunten Kuala Lumpur, Bang kok en Saigon. De produktiestijging op de diensten naar Azië en Australië be draagt voor 1961 rond 35%. Naar het Na bije Oosten voert de KLM voorts nog een 16-tal diensten uit naar diverse bestem mingen zoals Teheran, Ankara, Beirut, Cairo, Abadan, Amman, Damascus, enz. Al deze diensten worden reeds met de Lockheed Electra gevlogen. (Wordt vervolgd) Dovo heeft de competitie uitgezet met een 2-0 overwinning op SDZW in Wier- den. Het is geen al te beste wedstrijd geworden, waarin bleek dat er voor beide partijen geen belang meer bij was. Veel krachtsverschil was er niet maar de Veenendalers wisten beter te profite ren van de geboden kansen, waardoor de overwinning een feit werd. Hoewel de kansen er al eerder geweest waren voor een doelpunt, kwam dit toch eerst enkele minuten voor de rust. Het was Schoeman, die uit een voorzet van v. Hal, zijn club de leiding kon geven 0-1. Na de hervatting was er in het spelbeeld weinig of niets veranderd. Het bleef al leen te saai en te traag. Nadat van Zet ten zich had laten vervangen door van de Scheur. Na een voorzet van v. Hal was het Slot boom die het tweede doelpunt voor zijn rekening nam. 0-2. Het was wel een vreemde opstelling van het elftal dat GVVV zaterdag in de vriend schappelijke wedstrijd tegen het Edese DTS in het veld bracht. De Veenendalers speelden met vier in vallers maar hadden verder het elftal he lemaal door elkaar gegooid. Zo was de ge hele achterhoede gewijzigd op doelman v. d. Pavert na, die het weer buitengewoon goed deed. Het was een leuke wedstrijd waarin stevig en pittig voetbal te zien was. Erg veel krachtsverschil was er niet maar toch kon GVW in de eerst helft door Di- tewig de leiding nemen 1-0. Nadat DTS na de hervatting weer gelijk gemaakt had ging de strijd overwegend gelijk op Kort voor tijd kon Leppers uit een strafschop het winnende doelpunt voor zijn club scooren 2-1. Het toernooi om de kampioenschappen van de Gelderse Vallei dat zaterdag door de tafeltennisvereniging Climax werd georganiseerd, werd gekenmerkt door een goede organisatie. Het tijdschema bleek goed in elkaar te zitten zodat men zelfs steeds een half uur hierop voor was. Dit toernooi is een groot succes geworden voor de Cli maxspeler v. Dam, die kans zag om drie titels te winnen n.l. in de overgangs klasse en bij het heren en gemengd dubbel. In de overgangsklasse wisten de vol gende spelers zich in de kwartfinale te plaatsen: Van Dam, Lenemans (Kr. en Vr.), Dodemans (Swift), v. d. Broek RTTV, v. d. Werfhorst (Swift), Van Eist (Climax) en Udo (RTTV). Doordat deze laatste speler vrij was geloot plaatste hij zich direct in de halve finales. Van Dam won van Lene mans en v. d. Broek had deze keer niet zoveel moeite met Dodeman. Van Eist tenslotte maakte het viertal compleet door in een zeer spannende wedstrijd v. d. Werfhout te verslaan. Ook in de halve finale had Van Eist veel moeite met Udo, maar wist uiteindelijk toch aan het langste eind te trekken, terwijl Van Dam in een goede partij v. d. Broek uitschakelde. Een finale dus tussen twee teamgenoten gespeeld best of five. In deze finale was eigenlijk alleen in de eerste game van goed spel sprake. In de beide volgende was Van Dam duide lijk de meerdere, zodat Van Eist voor de vierde maal in deze toernooien met een tweede plaats genoegen moest ne men. Bij de dames was het mevr. Schreu- telkamp die weer eens had ingeschreven en meteen met de titel ging strijken, nu eens niet tegen mej. Tanis, maar tegen mej. Karsch van Kr. en Vr., die van tevoren mej. Tanis had uitgescha keld. In de eerste klas waren twee poules van drie waaruit zich twee Swiftspelers in de finale plaatsten, n.l. Dodeman en Abrahams, waarbij de laatste het stoute stukje uithaalde om v. d. Broek te ver slaan. FAMILIE Dodeman was het die hier met de titel ging strijken. De finale tweede klas was een familie-aangelegenheid tussen de Gebroeders Stuivenberg (Panter), nadat de jongste een van de favorieten n.l. Van Manen had uitgeschakeld. De oud ste broer ging tenslotte met de eer strij ken. Voor de eindstrijd in de derde klas plaatsten zich v. d. Werfhorst en Van Wely van Ritac en hier was de eind overwinning voor laatstgenoemde, ter wijl in de vierde klas Van Oeveren van JTV zijn meerdere moest erkennen in Matthijssen van St. Michel. Bij de junioren was het weer de be kende finale tussen Vermeer en v. d. Haar waarbij eerstgenoemde Zich dui delijk de meerdere toonde, terwijl deze twee spelertjes samen ook het dubbel spel in deze klas wisten te winnen. In het gemengd dubbel waren maar drie paren die hadden ingeschreven, zo dat in een poul van drie werd gespeeld. Het dubbel Van Dam mej. Tanis wist hier zowel over Leneman-mej. Karsch als over Van Manenmevr. Schreutel- kamp te zegevieren en het herendubbel tenslotte ging de finale tussen de com binatie Van Dam-v. d. Weert (Ritac) en Van Eist Van Manen, waarin eerst genoemd dubbel na een zeer spannende strijd wist te zegevieren zodat Van Dam hiermede z'n derde titel in de wacht sleepte. Nadat de wedstrijdleider de heer Her mans de fraaie prijzen had uitgereikt, sloot de bondsgedelegeerde de heer Gutz het toernooi met een dankwoord aan de organisatoren en aan de spe- lers(sters) voor de sportieve wijze waar op er deze middag weer was gestreden. Triangel Boys deed zaterdag goed werk door het Biltse BVC een 3-1 nederlaag toe te brengen. De Boys moeten nu nog een wedstrijd spelen, tegen Musketiers en hebben nog één puntje nodig om de on derste plaats te ontlopen. De gasten waren technisch de betere ploeg, wat zij na 20 min. spelen uitdrukten in een goed doelpunt waarbij de bal eerst tegen de lat geschoten was. Het was ech ter rechtsbuiten Slotboom die nog voor rust de partijen weer op gelijke voet bracht Na de thee speelde de Boys sterk op de aanval succes bleef hierbij niet uit want reeds in de tiende minuut was het weer door Slotboom 2-1. Enige tijd later stelde Beckerman de zege veilig 3-1. In een levendige en soms felle strijd is Kulan er in geslaagd om uit de in Har derwijk gespeelde promotiewedstrijd tegen Veslaca één punt in de wacht te slepen. Kulan was echter van oordeel dat zij bei de punten verdiend hadden. Zij tekende n.l. protest aan tegen een buitenspel doel punt, dat door de scheidsrechter aan Ves laco was toegekend, terwijl de neutrale grensrechter op buitenspel geattendeerd had. Nadat de thuisclub enkele gevaarlijke aanvallen van de Veenendalers had afge slagen, was het de opgedrongen linksback Braafhart die met een ver schot Kulan de leiding gaf 0-1. De vreugde duurde echter niet lang, want even later was het weer gelijk. Toen daarna de gastheren ook tot het omstre den buitenspel doelpunt konden noteren, ging de rust in met een 2-1 voorsprong voor de Harderwijkers. Na de hervatting nam Kulan het initiatief en oefende een zware druk uit op het Veslaco-doel. De ge lijkmaker kwam echter pas een kwartier voor tijd, toen Henzen een een eerder door Faber ingeschoten bal in de touwen kon werken 2-2. De tweede promotie wedstrijd tegen Ves laco wordt op 6 mei in Veenendaal ge speeld. SKF moet nu nog 2 wedstrijden spelen (en uiteraard winnen) om zich kampioen te mogen noemen. In ieder geval heeft De Tovers uit Zeist het de Veenendalers niet lastig gemaakt en het ziet er naar uit dat ook Altius 3 SKF geen strobreed in de weg zal leggen. Ander s is het gesteld met Huizen, welke ploeg a.s. zaterdag op bezoek komt. In de uitwedstrijd moest de Veenendaalse ploeg n.l. met 3-2 de meerderheid erkennen. Wint SKF dus aanstaande zaterdag dan kunnen de kogellager mensen de bloemen wel vast bestellen. Wat de wedstrijd tegen De Tovers uit Zeist betreft: er was maar één ploeg die korfbalde en dat was SKF. Al vrij spoe dig hadden André van Rossen en Anja van Bruinesen voor de vakverwisseling gezorgd, waarna er regelmatig voor deze vakverwisselingen werd zorggedragen! Met de rust was de stand reeds 8-1 en het kostte weinig moeite tenslotte op 14-3 te komen. De overige doelpunten werden gefabriceerd door de dames Van Dijk (2x), Hament (2x), v. Jaarsveld, v. Beek en de heren Kaspers (2x), De Jong, Van Dijk, Van Rossen en Heikamp. Op 1 april hebben in Zeist ongeveer 24 korfballers en -sters om een plaats in het vertegenwoordigend twaalftal der Goois- Utrechtsc Korfbal Bond gestreden. Uit deze groep werden 16 spelers(sters), waarvan 2 SKF-ers voorlopig uitgezocht voor het spelen van een tweede selectie wedstrijd op 15 april, waarbij een defini tieve plaats bemachtigd moest worden. Op deze zaterdag fungeerde SKF als „sparring partner". Het is een grandioos succes voor de Veenendaalse Korfbalclub geworden, want niet alleen de 2 eerstge- selecteerde spelers en speelsters werden gekozen, maar'bovendien bleek de keuze commissie nog 4 andere SKF-ers uitge zocht te hebben. De gekozen SKF-ers zijn: de dames. H. v. Jaarsveld, A. v. Bruinessen en T. v. Beek (res.); de heren: A. v. Rossen, J. Kas pers en H. Diepgrond. Op 1 mei vindt in het Bisonpark te Zeist het „6-bondentoernooi" plaats. De samen stelling der GVKB-ploeg is als volgt: Aanval: dames: R. van Alphen, B. Nues (beide KVO); heren: B. Dijs, W. v. Hou- weling (beide RDZ); Middenvak: dames: heren A. v. Bruinessen, H. v. Jaarsveld; heren: J. Kaspers, A. v. Rossen allen SKF; Verdediging: dames: D. v. d. Haar (Austerlitz), J. v. Wijk (RDZ); heren: H. Diepgrond (SKF), J. v. d. Laan (Auster litz); Reserves: dames. T. v. Beek (SKF), v. Mourik (RDZ); Ten Hoeve (RDZ) en L. Sloof (KVO). Op dezelfde dag wordt eveneens in het prachtig gelegen Bisonpark om het kam pioenschap van Nederland gestreden tus* sen de zaterdagploegen van: ZKC uit Zaandam (kampioen van Neder land 1960); Swift uit Middelburg; Achilles uit Almelo of Amicitia uit Vriezenveen; Drachten uit Drachten; Rust Roest uit Eindhoven en Altius uit Hilversum. In een uiterst spannende en ook goede wedstrijd zijn de VCV-hercn er in geslaagd het eveneens op promotie hopende Unitas uit Doorn te verslaan. Een talrijk publiek kwam zowel wat spanning als goed spel betreft aan haar trek. Voor VC Veenendaal betekent deze zege, dat tenminste een tweede plaats op de ranglijst en daarmede een beslissingswedstrijd tegen UPS voor promotie naar de le klasse is veroverd, terwijl iedere misstap van het Utrechtse Set Up, VC Veenendaal het kampioenschap en automatische promotie zal brengen. Uiterst belangrijk is daarom de wedstrijd, die Set Up vrijdagavond in Doorn speelt tegen Unitas, dat gezien de uitstekende tegen stand die dit team VCV bood, in staat geacht moet worden de Utrechters te kloppen. AANVALSKRACHT VAN VCV GAF DE DOORSLAG De eerse set was duidelijk voor VCV, vooral ook doordat Dick Bovenschen VCV uit een aanvankelijke benauwde voor sprong (5-4) naar 11-4 serveerde. Unitas kwam nog terug, doch een time out van aanvoerder Sipkema (12-8) bracht de Doornse opmars tot stilstand en vrij ge makkelijk gingen de laatste punten naar VCV: 15-9. De enerverendste set was de tweede. Im mers VC Veenendaal had aan een gelijk spel voldoende om zich te verzekeren van de tweede plaats. Rustig en beheerst bouwden de Veenendalers aanvankelijk hun aanvallen op, wat resulteerde in een 13-9 voorsprong. Unitas nam een time-out, die de Veenendalers kennelijk uit hun concentratie haalde: met uitstekende aan vallen werd de VCV-defensie doorbroken en het Doornse team kwam zelfs met 13-14 voor te staan. In deze fase van de wed strijd groeide echter Wim Willemse tot een grote vorm. Met keiharde smashes bracht hij VCV op 15-14. De beste man in de Unitas-ploeg Kees Jansen had echter het antwoord klaar: 15-15. Weer nam Willemse de Doornse service over met een bekeken plaatsbal, waarna Ad Slik VCV naar 16-15 smashte. Onder doodse stilte serveerde Sipkema het be slissende punt, dat de VCV-ers op flu weel zou brengen. Het kwam er door een technische fout in de Doornse defensie: 17-15. In de derde set was de spanning ge broken en hiervan profiteerde Unitas door met 15-8 de stand op 2-1 te brengen. Ondanks een 4-0 voorsprong door goed serveren van Piet van de Bosch onop vallend maar een van VCV's beste spe lers was het begin van de vierde set voor Unitas, dat met 6-7 voor kwam te staan. Op dit moment bleek Dick Boven schen zich los te kunnen maken van de nerveuze spanning in de VCV-gelederen en met knallende services bracht hij de Unitas-defensie op de knieën. Zevenmaal achtereen gaf hij op die manier een punt aan de VCV-ers: 13-7. Woensdag 19 april 1.1. hield de Veenendaalse Schaakvereniging in 't Trefpunt de jaarlijkse ledenvergadering onder voorzitterschap van de heer C. van Gen- deren. Na een kort openingswoord volgde het jaaroverzicht door secretaris wedstrijdleider J. N. Elenbaas, die met voldoening terugzag op de resultaten van de beide tientallen in de O.S.B.O.-competitie. Hij betreurde het daaren tegen, dat het afgelopen seizoen weer een daling van het ledental te zien gaf. De penningmeester L. Ebskamp liet op timistische geluiden horen, zodat de lage contributie van 1,50 per maand voor ge wone leden en 0,50 pe rmaand voor jeugdleden (tot 21 jaar) geen wijziging be hoefde. De wisselbeker voor het behalen van het clubkampioenschap werd uitgereikt aan J. B. Griffioen, die dit seizoen onge slagen bleef, terwijl F. Luchsinger en Tj. Schuurmans een boekenbon ontvingen voor de hoogste scores in de bondscompe- titie, restp. 90% en 100%. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden J. N. Elenbaas, C. ter Hogt en W. C. H. van Wam herkozen, waarna een commissie van 3 werd benoemd voor AMERONGEN DAMMEN Uitslagen onderlinge competitie: Groep A. Veldhuizen Faber 11 Maris G. v. Zomeren 20 M. v. d. Grift Faber 02 E. v. Zomeren v. Ewijk11 Faber E. v. Zomeren 02 Groep B. Visser v. Wamel 1—1 J. Viegen Plantinga 02 E. v. d.-Grift W. Viegen2—0 J. Viegen W. Viegen 1—1 de organisatie van zomerwedstrijden. In zijn slot woord drong de voorzitter er bij de leden op aan om nog eens extra uit te kijken naar eventuele nieuwe leden en hij hoopte, dat vele thuisschakers en mensen, die het schaken willen leren, tot het besluit konden komen zich bij de ver eniging aan te sluiten. Na de pauze speelden de heren Griffioen en de Vries een simultaanwedstrijd tegen de rest, waarbij ze afwisselend de zetten voor hun rekening namen. De „rest" won met een score van 60%. Promotieklasse matchp. bordp. DSG I 11 431/» (K) SMB II10 38 VSG I 10 37V* UVS I 9 39 Veenendaal I 6 321/» ASV II 5 30 ASG II 4 331/1 WSG I1 26 (D) Klasse 2 D matchp. bordp. BSV I 12 38V» (K) ESV II9 32 ASG III 7 35 Veenendaal II 5 29 WSDV III 4 26 OSV I 3 231/» Velp II 0 16 Het pleit voor de veerkracht van het Doornse team, dat het de moed nog niet opgaf en nog tot 13-11 wist te komen. Een tactische plaatsbal van van de Bosch en twee prachtige reddingen van Goslinga in het achterveld brachten de VCV-ers ech ter een verdiende, maar zwaar bevochten overwinning: 15-11. In een voorwedstrijd wonnen de VCV- reserves in een goede wedstrijd, waarin vooral Reebergen en Dijkstra uitblonken van VCM. Uitslagen van deze week: Heren 2e klasse: VC Veenendaal I Unitas (Doorn) I: 3-1. Setst.: 15-9, 17-15, 8-15, 15-11. VC Veenendaal 2 VCM (Maarssen) 2: 3-1. Setst.: 15-13, 7-18, 15-11, 15-2. Bevrijd van degradatiezorgen en versterkt door het weer meespelen van de altijd enthousiaste Cor van der Kolk-Sasburg hebben de V.C.V.-sters in Dordrecht het sterke St. Paul goede tegenstand geboden. De eerste set was met 15-11 voor VCV, waarbij direct al bleek, dat het teamverband, dat de laatste wedstrij den volkomen zoek was geweest, weer tekenen van leven begon te geven. In de tweede set werd To Wouda gebles seerd aan haar hand en mocht Annie van Peursum de V.C.V.-gelederen aan vullen, hetgeen niet meer baatte: 15-6 voor St. Paul. De verwondingen van To Wouda bleken nogal mee te vallen, want in de derde set speelde zij weer mee. Desondanks slaagden de Dordtse meisjes erin een 2-1 voorsprong te ne men. De vierde set was echter voor een in hoog tempo draaiende V.C.V.- ploeg: 15-6. In de beslissende vijfde set ging de strijd aanvankelijk gelijk op, doch na vakwisseling bij 8-7 diepen de Dordt- sen uit tot 13-7. V.C.V. kwam nog tot 13-11, doch moest het antwoord schul dig blijven op een harde smash en een bekeken plaatsbal van de St.-Paul- voorhoede: 15-11. De reserve-dames leverden de Utrecht se meisjes van U V.V. geen grote moei lijkheden op: gemakkelijk wonnen de V.C.V.-sters met 3-0, waarmede zij on geslagen de competitie afsloten. Uitslagen: St. Paul - V.C. Veenen- 2: 3-0. Setst..: 15-6; 15-4; 15-7. 6-15; 15-11. V.C. Veenendaal 2 - U.V.V. 2: 3-0. Sestst.: 15-6; 15-4; 15-7. SPANNING VOOR VC VEENENDAAL- TEAMS NOG NIET GEWEKEN Ondanks de fraaie overwinning van de V.C.V.-heren op Unitas, waarmede de V.C.V.-ers beslag legden op de tweede plaats van hun afdeling, heb ben de V.C.V.-ers nog het grootste be lang bij de uitslagen van de wedstrij den, waarbij Set Up is betrokken. Zelf spelen de Veenendalers woensdagavond tegen U-S.S. II en zij zullen zich wel niet laten verrassen door de Utrechtse studenten. Voor de reserve-dames culmineert op dezelfde avond de spanning van het gehele seizoen in een beslissingswed strijd voor het kampioenschap tegen Athlon IV. Mochten de V.C.V.-sters erin slagen deze wedstrijd te winnen, dan volgt promotie naar de tweede klasse. De reserve-heren spelen eveneens in Utrecht tegen het zwakke Athlon IV en kunnen daarmede een prachtige score van 7 punten uit de laatste vier wedstrijden bereiken. Het hoofdklasse-damesteam speelt zaterdag in Delft in een door de stu dentenvereniging Punch georganiseerd tournooi voor hoofd- en overgangs- (D) klassers. Vloeibare Plastic-Rubber Pasta's Voor vloerbedekking (naadloos) muren, daken, kelders, zwembaden, schepen, enz. Absoluut waterdicht. Enorme hechting, slijtvastheid, zuurbestendig, bestand tegen hoge temperatu ren, bladdert niet. Met kwast of spuit aan te brengen op stenen, cement, alle metalen, hout, board, enz. Vraagt bezoek of inlichtingen: Oortveldlaan 62 - Tel. 08380-2753 - Ede. algemene instelling voor kinderbescherming, roept sollicitanten op voor de functie van voor haar paviljoen van huize „Dennenoord" te Doorn voor 10 schoolgaande jongens. Het diploma kinderbescherming A en/of B strekt tot aanbeveling maar is niet vereist. Gelegen heid wordt geboden tot het volgen van een cur sus kinderbescherming. Salaris afhankelijk van leeftijd, ervaring en opleiding. Sollicitaties schriftelijk te richten aan het be stuur: Burg. Reigerstraat 86 te Utrecht. WIJ VRAGEN die belangstelling hebben voor een werkkring in het levensmiddelenbedrijf. Wij bieden U een plaats in een prettige omgeving en gunstige arbeidsvoorwaarden onder andere: naast de wekelijkse vrije middag één extra vrije dag per 14 dagen, afwisselend op maandag en za terdag; bedrijfskleding in bruikleen; vergoeding van eventuele reiskosten. Voor nadere inlichtingen kunt U zich wenden tot de bedrijfsleider van ons filiaal: Hoogstraat 40 te Wage- ningen. Aanmelden: Utrechtsestraatweg 224 - Rhenen Telefoon 08377-324 en 329. Schildersbedriif VERP - GLAS - BEHANG Rijksstraatweg - RHENEN NET Levensmiddelen- en Textielbedrijf Frenseweg 24 - ELST Utr. Telefoon 237 TE HUUR GEVRAAGD voor een gestoffeerde, gedeelte lijk gemeubileerde of gedeelte van woning. Minimum 3 slaapkamers, grote garage of berg ruimte gewenst. Te betrekken Telefonische opgave 01891- 3077, of brieven met prijs opgave onder nr. 5858 aan het bur. van dit blad. KORTING r KORTING 1Ï<2 Ga Véél Geldzegels!

De Vallei | 1961 | | pagina 3