PAUK RANG ie zonnige RANG dems/uipetuty vaacbmsfetoif. kom k ij ken bij Radio Balie go yen Dit weekeinde één voetbalwedstrijd „Opgeruimd staat netjes" PF^F NAAIMACHINEHUIS Burgerlijke stand KERKDIENSTEN dit is I E' TRIES, DE VEERBAAS ruim veertig jaar op het water ZONDAGSDIENST SPORTPROGRAMMA RHENEN E. J. v. ENGELENHOVEN OOK IN RHENEN: Marktberichten Officiële bekendmaking DINSDAGKOOPJES HAGELSLAG STROOIER SCHILMAND WONDERPAN DE VRIJE ZATERDAG Ingekomen en vertrokken doktoren en apothekers Gevonden en verloren ttA&rirou Wat gebeurt dur zooal niet in het tijdsbestek van twee weeke, beste min- se? Juust, ik zou makkeliker op kenne neume, wat dur niet gebeurde, zooas ik mijn vraag al stelde, want dur gebeurt zooveul en zukke ingewikkelde dinge dat een gewoon mins dur tuureluurs van wurdt. En angezien wij allemaal nog gewoone minse zijn, loope we alle maal de kans om hooteldebootel te wurde. Ok groote manne, zooas Kenne- die, de Gooi, Kroetsjef en onze eige De Kwaai. Want die hebbe ok mar één koppie, dat alles verwerke mot. En laat zukke staatshoofies dan op een bietjie ingewikkelder dinge ingesteld zijn, et blijft een kanussie van een mins. Ik neem teminste altijd mar an, dat zij ok nog minse zijn. In de leste twee weeke, om zoo mar es veur de vuist weg een paar zaakies op te somme: dur suist een mins dur de ruimte, dur breeke twee burgeroorlooge uit en veurdat de twee weeke om zijn, bin die ok al weer afgeloope. En we neeme et mar an, de krant laat ons van et eene hoekie van de aarde naar et andere hoekie springe. 'sJonge, minse, kijk es in Cuba daar is et een rommel- tjie, daar bin ze mit mekander op de sabel. De volgende week: weg Cuba, want erges anders, in de auwe keloonië van Frankrijk, timmere ze mekander bijna de harses in. Onze andacht is jjj eene weer verplutst naar een ander strijdteneel. We denke al gien ins meer an die waaghals van een Rus, die zoo krankjoorum was om z'n eige in een soort melkkooker af te laate schiete. Nou kenne jelui wel zegge, dat ze in mijn jeugd bij de eerste autemebiele al op straat stinge mit de hande in 't haar van „waar mot dat heen, waar mot dat heen, dur komt van de weereld niks terecht", dus et zei op et mement ok nog wel meevalle. Mar dan vraag ik mijn eige toch af, wat dur hier nog ach ter mot komme. Heelemaal los ken ie dur ok niet van blijve. Je ken wel zegge: mijn krijge ze de kop niet op hol, mar ongemarkt zit je dur toch mit je neus boovenop. En dan zitte wij nog mar in dat heele klei ne Hollandj ie van ons mit ze kleine perbleempies. Toch zijn we boove al die dinge uit nog groot in de weereld mit nog een stuk of wat lande. En daar kij- ke ze in Amerika bevurbeld dur ooge, die toch an de meugelikheedes gewend zijn, nog op uit. Op ons Kooningshuis. Dat is iets, dat heb je of je hebt et niet. En as ie et hebt mot je et heel zuinig bewaare volges mijn. Da's niet deur ge leerde uit te vinde. Minse, daar kenne we as Hollanders gepast trots op zijn en dankbaar. In verscheije lande, in Ame rika en in Frankrijk, hebbe ze oneindig veul meer feestdaage dan wij, heb ik m'n eige laate vertelle, mar ze hebbe toch gien feestdag die zoo mit kop en schouwers boove alles uitstekt as onze Kooninginnedag. We magge, ik zeg we magge, gelukkig beweere, dat wij die dag ok eensgezind viere. Dat vinde wij nuchtere Hollan ders een feestdaggie weerd. Goed, je ken et oranjefeest misschien niet van onze neuze afleeze, mar al on ze harte tikke speciaal op die dag veur Oranje. Laat et ok es meer naar buite marke, beste minse. Steek de vlag uit, mit de Oranjewimpel. Wout Blauwkous. Cefa brengt „De laatste passagier" Na op 6 april j.l. in het Corso Theater te Rotterdam in premiere te zijn gegaan, wordt reeds op 6 mei a.s. in Veenendaal de Nederlandse speelfilm „De laatste passa gier" vertoond. Hoofdrolspelers in de film die grotendeels in Beetsterzwaag is opge nomen zijn Rob de Vries, Bernard Droog, Elise Hoomans, Jan Retél, Huib de Vries en Jan Lemaire. De regisseur is Jef v. d. Heyden. De op een na laatste competitiewedstrijd van dit seizoen speelt VEENENDAAL a.s. zaterdagmiddag in Tiel tegen TEC. Aanvankelijk was deze ontmoeting ge pland op maandag 1 mei, maar na onderling overleg is besloten de datum te ver schuiven naar zaterdag 29 april. Hoewel er voor beide partijen niet veel meer op het spel staat, mag er toch goed en aantrekkelijk voetbal verwacht worden. De geel-blauwen hebben de beste papieren op een overwinnig. Overigens ligt de voetbalsport dit weekeinde geheel stil. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer M. v. Beek, slaagde dezer dagen voor het door de Stichting Vakexamens Auto- en Motor rijschool te Deventer gehouden examen. GEEN „FEESTCONCERT" In ons blad van j.l. woensdag werd een bericht gepubliceerd met als kop „Feest- concert in Chr. Ger. Kerk, Hoofdstraat". Op verzoek van de organisatoren leze men in plaats van „Feestconcert" het woord „Orgelbespeling". KONINGINNEDAG RHENEN Het bestuur van de vereniging „Oranje- dag" meldde ons, dat alle voorbereidingen z(jn getroffen voor de op maandag te vie ren Koninginnedag. De massale ballonwedstrijd om half tien op het Fred, van de Paltshof belooft iets bijzonders te worden en zal zeker veel VOOR SPARTA BROMFIETSEN EN ONDERDELEN Overberg - Telefoon 03431-333 belangstelling trekken. Op dat uur n.l. zul len de leerlingen van de lagere scholen meer dan duizend ballons tegelijk doen opstijgen. Houders van ballons, die het verst komen, krijgen mooie prijzen. Voor de middagoptocht werden reeds vele meldingen ontvangen, doch van ver enigingen werd nog weinig vernomen. Het bestuur verwacht echter, dat nog vele verenigingen zich bij de optocht zul len aansluiten. Ook deelneming van sport en wandelverenigingen in hun fleurige dracht zal zeer op prijs worden gesteld en dit kan zonder veel moeite geschieden. Het bestuur wekt daarom de verenigingen op, zo enigszins mogelijk, van de partij te zijn. De plaats van opstelling voor de verenigingen is in de Acacialaan vanaf half twee. De bedoeling is de optocht precies om 2 uur te doen vertrekken. Deze zal dan de volgende route nemen: Nw. Veenend.weg, Julianastraat, Achter- bergse straatweg, Simon Stevinweg, Rog- hairweg, Bruine Engseweg, Spoorbaanweg, Herenstraat, Fred, van de Paltshof, Ko ningshof. Voor de overige evenementen wordt verwezen naar de aangeplakte be kendmakingen. Laat vooral die dag de driekleur wapperen. Achterbergse jonge boeren gediplomeerd Jan van Bcynum, Adri van Dolderen, Marinus Hootscn, Jan van Lienden en Kees Berkhof, allemaal jonge boeren uit Achterberg, slaagden voor het diploma van de lagere land- en tuinbouwschool, gevestigd te Kesteren. Jan van Lienden was bovendien op één na de beste leer ling. De uitreiking van de diploma's vond woensdagmiddag plaats in de school door de burgemeester van Kesteren, die de ge slaagden op het hart drukte door verdere studie bij te blijven. Jan van Lienden en Jan van Beijnum, die met nog één leerling van elders, het hoogste aantal punten hadden behaald, ontvingen bovendien als beloning een landbouwgids. Ook de diploma's van de stalwedstrijd werden uitgereikt. Een jury is driemaal op bezoek geweest, waarbij gekeurd werd op verzorging van het melkvee en de stal, alles met het oog op een zo zindelijk mo gelijke melkwinning. In deze wedstrijd legde Jan van Lienden beslag op de tweede prijs met 99 punten. Hij won een teems, beschikbaar gesteld door de „Vemiez" te Veenendaal. Naast de jongelui uit de buurtschap Achterberg bij Rhenen slaagden nog: Henk van Deelen, Gerrit Goedvriend; Gijs van Gessel; Peter van La vieren; Cor van Wely; Henk Kramp; Nic. Augustinus; Henk v. d. Berg; Wim v. d. Berg; Henk de Kruif; Gerrit J. Vink; Joh. Voskamp; Am. Augustinus; Jan v. d. Berg; Jaap van Ommeren. Twee leerlingen van de afdeling land bouw en twee leerlingen van de afdeling tuinbouw werden afgewezen. De burgemeester van Rhenen heeft het comité „Opgeruimd staat netjes" ten gemeentehuize geïnstalleerd. Het comité is van mening, dat onverschilligheid, achteloosheid en onvoldoende verantwoordelijkheidsgevoel de oorzaken zijn van een steeds toenemende verontreiniging. De gemeentelijke reinigingsdienst van Rhenen doet alle mogelijke moeite straten, pleinen, plantsoenen en bossen zo netjes mogelijk te houden, doch heeft daarbij de medewerking en steun van de ingezetenen nodig. Ook de beïnvloeding van de jeugd is hierbij dringend gewenst. Een ergerlijke vorm van verontreini ging - vooral van de trottoirs - wordt ook in de gemeente veroorzaakt door het op een onjuiste wijze uitlaten van honden, evenals door het weggooien op straat van verpakkingen van zoetwaren, patates, ijs enz. Het comité doet in deze een oproep tot de burgerij mee te werken deze verontreinigingen tegen te gaan en te voorkomen. De activiteiten van het nieuwe comité zullen in de eerste plaats gericht zijn op het streven naar plaatsing van meer papierbakken. Het gemeentebestuur zal nu en dan naast de gewone huisafvalophaaldienst een vrachtauto rondsturen. De school jeugd zal in de acties worden betrok ken. Tegen overtreders zal strenger door de politie worden opgetreden. De cen trale werkgroep zal worden verzocht emblemen en transparanten ter be schikking te stellen, die kunnen worden aangebracht op afvalbakken, autobus sen en reinigingsvoertuigen. Vuilnis stortplaatsen, welke zich hier en daar Het uiterlijk van de mooie gemeente Rhenen wordt nu nog wel eens ernstig ontsierd door weggeworpen afval en allerlei oude rommel. Deze verontreini ging tast de goede naam van de sleutel van het Sticht, de parel in de Lust- waranda, ernstig aan. Laten daarom de inwoners van Rhenen het streven van het pas geïnstalleerde comité steunen en meewerken. Alles wat zich buiten onze huisdeur bevindt, dient even net en schoon te zijn als ons eigen huis. SCHERPENZEEL Aanvoer eieren: 875.000 stuks. Prijs Hen- neeieren 9,tot 12,kippeeieren 13,20 tot 13,75. Alles per 100 stuks. Han del matig. Aanvoer biggen: 171 stuks. Prijs 52,— tot 70,per stuk. Handel traag. GEMEENTE VEENENDAAL Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de spreekuren van de wet houders De Ruiter en Van Kuijk voortaan niet meer in het pand Kerkewijk 4, doch in het pand Hoofdstraat 42-44 worden ge houden en wel voor beiden op maandag avond van 18.30 - 19.30 uur. Veenendaal, 27 april 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester, Ant. de Ruiter, l.b. de secretaris, D. Blankespoor. Gemeente Rhenen Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis, dat in verband met de gedeeltelijke invoering van de vijf daagse werkweek voor het gemeenteper- soneel, gedurende de periode van 1 mei tot 1 november 1961 de gemeentesecretarie zaterdags voor het publiek zal zijn geslo ten. In afwijking van het bovenstaande zal het bureau voor de burgerlijke stand, uit sluitend ten behoeve van het doen vani aangiften van geboorten en overladen, za terdags geopend zijn van 9 tot 10 uur. Het kantoor van de kassier zal voor het ontvangen van gelden en het doen van betalingen in het vervolg geopend zijn op elke maandag,- dinsdag-, woensdag- en donderdagmorgen van 9-12 uur. Rhenen, 26 april 1961. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. De secretaresse, Th. v. d. Willik. Gemeente Rhenen HERDENKING GEVALLENEN Burgemeester en wethouders van Rhe nen maken bekend, dat op donderdag 4 mei 1961 wederom de grote Nationale her denking zal plaats hebben van militairen, zeelieden, verzetsstrijders en geallieerden, die tijdens de laatste wereldoorlog voor de bevrijding van ons Vaderland zijn geval len. Daartoe wordt op de avond van deze dag een stille omgang naar het Grebbekerk- hof gemaakt. De ingezetenen worden opgewekt aan deze stille omgang deel te nemen. Het zal op prijs worden gesteld mede op grond van het advies aan de leden van de Federatie van Ondernemersorganisaties in het Horecabedrijf te 's-Gravenhage en de Nederlandse Bond van Horeca- en aan verwante bedrijven te Amsterdam, wan neer in de avond van 4 mei a.s. van 19.00 uur tot 21.00 uur vooral het café-bedrijf of de café-afdeling tot de kleinst mogelijke omvang wordt beperkt. Van 19.00 uur tot 21.00 uur ware de buitenverlichting, zoals neons en lichtbakken te doven en even eens tot 21.00 uur in de inrichting geen andere muziek ten gehore te brengen, dan ...itnds 1862 Kerkewijk 9 - Veenendaal Tel. 0.8385-3043 die van de officiële Nederlandse radio programma's. Er wordt op gerekend, dat vermakelijk heden op deze avond niet plaats zullen hebben. Van des avonds 18.00 uur af zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen half stok worden uitgehangen. De ingezetenen worden verzocht dit voorbeeld te volgen. Het in acht nemen van twee minuten stilte van 20.00 tot 20.02 uur wordt voor de gehele bevolking en ook voor het verkeer op de weg aangeduid door ontsteking van de straatverlichting. Zodra dus de lampen gaan branden wordt erop gerekend, dat allen, die zich op de openbare weg bevin den er aan mee werken, dat ook inderdaad Handig en hygiënisch, een A HA sierraad op tafel nu Royale maat, fijn gevlochten bamboe, sterk, ook geschikt voor A QQ fruitmand, koopjesprijs yjtKJ-7 Hoogglanzend aluminium, grote maat, klok model, voor het bakken van Uw cake en gebak. Met uitgebreid recepten boekje H Cf) extra koopje Alleen dinsdag 2 mei Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 gedurende die twee minuten volslagen stilte in acht wordt genomen. Rhenen, 25 april 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. De secretaris, Th. v. d. Willik. GEMEENTE RHENEN Sluiting gem. secretarie Rhenen Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis dat de, gem. secretarie en het kantoor van de gem. ontvanger op maandag 1 mei 1961 voor het publiek gesloten zullen zijn. Het bureau voor de burg. stand is op die dag geopend van 9.00 tot 10.00 uur. Rhenen, 27 april 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, L. Bosch van Rosenthal De secretaris, Th. v. d. Willik. mik UW ADRES VOOR CETALAC VERVEN VEENENDAAL Geboren: Marcus Johannes z. v. P. M. A. Ermers en M. J. M. Willemsen; Gerritje d. v. P. Verschuur en H. J. van Ham; Maria d. v. G. van Geerenstein en G. C. G. Onderstal; Arnolda Christina d. v. C. W. Kroes en A. Looije; Dirkje Adriana d. v. M. Schreuders en H. W. van Zanten; Robert Jan z. v. R. van Wijk en H. Melles; Elisabeth Ammy d. v. H. C. Kleefsman en E. W. B. Paulus; Wilhelmina d. v. H. de Ruiter en A. van de Bovenkamp. Ondertrouwd: J. C. van Kooten en J. W. van Manen; G. Drost en G. van Manen; A. Kelderman en H. van Engelenburg. Gehuwd: K. C. de Klein en T. H. van Beek. Overleden: Herman van Deelen, oud 57 jaar, echtg. van J. van de Kuit; Roelof Hendrikus Hommersom, oud 76 jaar, echt. gen. van J. van Alphen; Hermannes van Berkum, oud 80 jaar, wed. naar van W. F. H. Tharner; Antonie Arris Keijman, oud 86 jaar, wed. naar van E. Lammers. RHENEN Geboren: Maria d. v. W. K. van Harde- veld en M. C. A. van der Loo; Hendrika Gerritje d. v. G. van de Klift en H. van Thuijl; Wijbe Taede z. v. K. Elzinga en C. Nellestijn; Martina Johanna d. v. D. Hakkenberg en E. van Arkel, Veenendaal. Ondertrouwd: E. A. van Viegen, Ame- rongen en J. A. Hensen. Gehuwd: W. van den Berg en T. Baars; J. van Kesteren en M. T. Baardman. Overleden: Antonie Arris Keijman, 86 jaar, geh. gew. m. E. Lammers, Veenen daal; Adrianus de Kruiff, 61 jaar, geh. m. R. ter Haar. EDERVEEN Geboren: Barend, z. v. H. Willigenburg en G. Polman. DE KLOMP Getrouwd: J. Beukhof en A. van de Hoef; W. Bleijenberg en D. C. van de Heetkamp. RENSWOUDE Geboren: Geertruida, d. v. J. van Dee len en J. Vaarkamp; Hendrik z. v. J. van Deelen en J. Vaarkamp. Ondertrouwd: W. ter Maaten en M. van Ginkel. AMERONGEN Ondertrouwd: P. J. Dieleman en W. P. Schouten. Zeer velen zijn reeds zaterdags vrij Nog telkens komen er groepen bij Voor wie dat ook 'n feit gaat worden Hopelijk komt het voor elk in orde Hoe wordt zo'n zaterdag nu besteed? Een enkeling mogelijk, die niet weet Hoe hij die dag nu zal besteden Maar 't merendeel stemt het tevreden Voor velen begint vrijdags reeds de pret Men gaat wat later vaak naar bed Er is geen werk, wat op hen wacht In verband met de vrije zaterdag Men voelt zich 's morgens dan kiplekker Heeft maling aan 't rinkelen van de wekker Er zijn er velen, die gaan brommen Patat eten, of zure bommen Ook dat hoort er voor velen bij Niet voor niets is men immers vrij Natuurminnaars gaan 't liefst naar buiten Genieten daar, als de vogels fluiten Weer anderen gaan wat repareren Sommigen zelfs behangen en stofferen Ook witten soms in deze tijd Zo is er veel verscheidenheid In wat men doet, ofwel doen mag Op de bewuste vrije zaterdag Maar een ding staat toch zeker vast Elk heeft zich heel gauw aangepast J. M. RHENEN Ingekomen: A. G. Mulder (gez.) van Veenendaal; J. Kok (gez.) van Vleuten-De Meern; J. van de Haar g.m. Henken van Renswoude; J. J. van Schuppen (gez.) van Veenendaal; J. van Remmerden van Vee nendaal. Vertrokken: W. P. Rüter (gez.) naar Vee nendaal; M. A; H. Jansen g.m. van Willi gen naar Renkum; R. W. van Viegen naar Amerongen; T. van Beem naar Veenen daal; J. Wieles naar Huizen NH. AMERONGEN Ingekomen: O. Veldhuizen van Rens woude; D. J. H. Scholtz van Laren; E. Bouman-van Drie van Leusden; IJ. A. van Manen van den Helder; J. A. Rietveld van Leersum; H. W. Frentz van Wageningen; A. Eijffius-Muller van den Haag. VROEG Onder de mensen in Parijs die vroeg opstaan zijn 25.000 werksters die 's mor gens van 4-7 uur de kantoren schoon maken op de Champs-Elysées. KAAL De Belgische sportjournalisten zijn er zo op gebrand dat hun favoriet Rik van Looy in de Ronde van Frankrijk zal starten, dat zij hebben gezworen hun hoofden kaal te scheren als hij hun dit plezier doet. WELKOM De een z'n nood is de ander z'n brood: hotel- en pensionhouders aan de Franse en Italiaanse Rivièra wrijven zich in de handen in afwachting van een ongewoon grote toevloed van Amerikaanse toeristen. Zij komen in groter aantal omdat ze dit jaar niet naar Cuba kunnen gaan. thans nog bevinden zullen zo spoedig mogelijk worden opgeruimd. Het comité ontving hiervoor reeds medewerking van het gemeentebestuur en van het bestuur van de stichting „Het Utrechts Landschap". iR zijn van die mensen in de wereld die de eeuwige jeugd schijnen te bezitten. Van de voor spoed die hen ten deel valt genieten ze met volle teugen en de tegen slagen in hun leven incasseren ze met een wonderbaarlijke mengeling van humor en „wat kome moet, kome". Zo'n mens is ongetwijfeld ook Tries de veerbaas van het Eek en Wielse veer, die bijna tweeënveertig jaar de Rijn in de breedte heeft be varen. Officieel heet hij Cathrina van Doorn, maar in de hele Betuwe en ook langs de Utrechtse heuvelrug kent men hem niet anders als Tries. Zijn wieg stond in het Betuwse dorpje Eek en Wiel, waar hij temid den van de fruitbomen zijn jeugd jaren doorbracht. Amper 21 jaar oud zei hij de vaste grond vaarwel en zette zijn eerste wankele schreden op de veerpont van Beusichem, die de verbinding tussen de twee oevers van de Rijn onderheild. Twintig lange jaren zwierf hij zo van de ene kant van de Rijn naar de andere - het beviel hem best. Boven hem was altijd de wijde lucht en on der en naast hem het sluwe water van de Rijn, die de ene keer rustig kabbelend zijn weg zoekt, maar an dermaal zulk een ruige en woeste kracht ontplooit dat geen enkele mensenhand hem in toom kan hou den. Totdat Tries er genoeg van kreeg - nee, niet van het water en de lucht!-en het „hogerop" zocht. Hij belandde dicht bij zijn geboortedorp en heeft er bij het Eek en Wielse veer nu ook al meer dan twintig jaar opzitten. Op een winderige middag - door De Bilt betiteld als „matige tot krachtige wind met hier en daar een bui" - hebben wij Tries op de pont ontmoet. Een vitale, beweeglijke man met een door de zon en wind ge bruind gezicht. Hij is gekleed in een donkere schipperstrui, draagt ge makkelijk zittende klompen, ter wijl onder zijn pet vandaan twee fel blauwe ogen scherp en onderzoekend de wereld inkijken. In zijn uitlatingen is hij rauw, woord Ló aan: T3 soms bij het onbehouwen af, maar het valt direct op dat hij iemand is, waar je op dóór kunt gaan! Geen woord teveel maar ook niet te wei nig. „Eerst even centen beuren", zegt hij als we een gesprek met hem wil len aanknopen. De pont is inmiddels los van de wal als hij zich dan met een behendigheid van een jarenlange ervaring tussen de enorme veewagens en tractoren wringt om het ver schuldigde overzetgeld te incasseren. Of het nu een deftige adellijke dame is die in de Betuwe haar landerijen is wezen bezichtigen of de bestuur der van een tractor die dik onder een geel bestuivingsmiddel zit - gebaar. We wachtten rustig af en als de pont midden op de rivier is, staat hij vrij onverwacht weer voor ons. Uit zichzelf vertellen doet hij niet gauw, je moet hem even op gang brengen. Of hij het niet vervelend vindt dit werk, altijd maar weer datzelfde stukje heen en weer? Je kunt zien dat hij het een dom me vraag vindt - écht een vraag van een leek, die niet weet wat het pre cies betekent in de ruimte te kunnen leven en werken. Eerst tuurt hij aan dachtig in het water en dan plotse ling: „Vervelend dit werk? Ha, zon, wind, lucht, water en mensen, altijd weer andere mensen. Geen dag iedereen groet hij met een joviaal is bij mij hetzelfde, moet u nog meer weten?" Op zo'n moment is er over dit on derwerp inderdaad niets meer te vragen. Hier staat een man die zich binnen fabrieks- of kantoormuren als een gevangen leeuw zou voelen en die nog nooit van het woord „sleur" heeft gehoord! Vandaar dat we direct overstap pen op een ander onderwerp: wat hij alzo beleefd heeft in al die jaren. De verhalen die toen loskwamen in de tijd dat we driemaal heen en weer voeren en tussen de bedrijven door, zijn helaas te lang om in deze rubriek weer te geven. Uren kan hij vertellen over de marskramer die in Beusichem persé overgezet wilde worden. De pont was uit de vaart genomen en er stond een flinke storm. „Ik had hem ge waarschuwd maar hij mos en hij zou d'r over. Afijn ik stap met 'm in de roeiboot en daar gingen we. Het was hard weer, ik lag midden op de ri vier overdwars in de golf en toen begon die 'm te knijpen. En ik maar roepen „hosen", „hosen", en toen ik hem toebulderde „kun je zwemmen" was ie nog groener als gras. Nou als er ooit één blij geweest is dat ie aan d'andere kant was, dan was hij 't wel" In de oorlog kreeg hij eens drie fietsers die overgezet wilde worden. Waarom weet hij zelf nog niet, maar Tries voelde dat er onraad in de lucht zat. Hij wees de mensen op het gevaar van de vliegtuigen, maar het hielp niet. Goed Tries ging en hij kwam, dwars door mitrailleurkogels en neersuizende bommen, behouden aan de overkant. Tries (wie zou eigenlijk zijn juiste naam kennen?) is nu drieënzestig jaar. Hij is nog nooit ziek geweest en als dit zo mag blijven dan denkt hij er niet aan om als A.O.W.-er te gaan leven. Integendeel, zolang zijn gezond heid het hem toelaat, wil hij het wa ter trouw blijven. Hij wil niet ge vangen zijn. Enerzijds wil hij de ruimte, maar anderzijds kan hij niet buiten de mensen, altijd weer andere mensen die zijn onrustige natuur be vredigen en bij wiens ontmoetingen hij pas leven kan. VEENENDAAL Eltheto (Oude Kerk) voorber. H.A. 9 uur ds. A. Vroegindeweij (voor de Midden wijk), 10.30 uur ds. A. Vroeg indeweij (voor de Westwijk), 5 uur ds. J. Vermaas (H.D.) Julianakerk 9.30 uur ds. D. v. d. Berg, 5 uur ds. P. de Jong (H.D.) Vredeskerk 9 uur ds. P. P. J. Monster van Barneveld, 10.30 uur ds. J. Fok- kema van Ede, 5 uur ds. A. Vroegin deweij (H.D.) Sionskerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. D. van den Berg (H.D.) Veeneind 3 uur ds. D. van den Berg. Dijkstraat 2.45 uur kand. G. J. Wisger- hof. MAANDAG 1 MEI Julianakerk 's avonds 8 uur ds. P. de Jong e.a. (Korte herdenkingsdienst ter gelegenheid, van de verjaardag van Koningin Juliana). Collecte voor de restauratie van de Oude Kerk. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Over- duin, 5 uur ds. Van Enk, 7.30 uur za terdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Kuiper van Doorn. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Heerma. Ger. Gem. syn. (O.C.B.) 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Jacobs van Den Haag. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds. Van Ree van Amsterdam, jeugddienst 10.30 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Goed hart. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur de heer Maatjes van Beekbergen, 4.30 uur ds. Stelwagen van Woudenberg. Ned. Herv. Gem. 10 uur ds. Dijkstra, 5 uur ds. Kooreman. Prot. Bond 10.30 uur ds. J. de Pree van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. S. de Vries van Bennekom. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst, woensdag 3 mei 7.30 uur ds. H. van Gilst van Lisse. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Steke lenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. J. de Jager, 7 uur jeugddienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.15 uur ds. Nienhuis te Utrecht. ACHTERBERG Oud Ger. Gem. woensdag 3 mei 7 uur dhr Slager van Stavenisse. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Vermaas van Veenendaal, 6.30 uur ds. Muilwijk van Randwijk. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst, donderdag 4 mei 7.30 uur dhr Slager van Stavenisse. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur dhr Meijer van Veenendaal (H.D.) Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Vrijz. Herv. geen dienst. VEENENDAAL: Zondag 30 april: Dr. Rey- don, tel. 2134 en maandag 1 mei: Dr. Rcmme, tel. 2061. APOTHEKER vanaf zaterdagmiddag 6 uur: Apotheek Zul- dersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: Dr. B. Stegeman, tel. 315. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. v. Ommeren te Eist, tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Hey te De Klomp, tel. 08387-200. SCHERPENZEEL: Rr. Renken, tel. 03497 -250. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen van 13 tot 26 april 1961: Grijze handschoen; bruine dames schoen; sleutel; bruine portemonnaie met inhoud; paar bruine handschoenen; pad- vindersriem; autoped; 10 gulden; autoped; grijze jongensschoen; streng witte kralen; armband; schuifmaat; fraistap; rijwiel sleuteltje; witte kinderschoen; dames gla cé; grijze eend; contactsleutel; pantalon; zwarte damesschoen; rode kinderporte- monnaie met inhoud Engelse sleutel; boodschappentas met inhoud; poppenwa gen; dop van olievulpijp; grijze rubber herenhandschoen; zwarte regenmuts; brui ne portemonnaie met inhoud. Verloren in dezelfde periode: Kenteken bewijs; groen zijden shawl; kentekenbe wijs en belastingkaart; smeedijzeren ket ting; groene N.C.R.V. portemonnaie inh. ong. 7 gld. en sleutel; uitzetijzer; zwarte portemonnaie inh. ong. 95 gld. en zegels en foto's; rode dames portemonnaie inh. 10 gld. en foto's; gekleurde kinderjurk in zak; bruine dames glacé; grijze glacé; bruine port. inh. ong. 7,50 gld.; jongens horloge; wit haarspeldje; groene autoped; gebr. wit kinderport. inh. 1,20 gld.; gele speelgocdbeer; bruine herenport. inh. ong. 12 gld.; blauwe wollen trui; zwarte dames handschoen; doublé dameshorloge; veilig- heidsbril in doos; bruine port. inh. 1 gld.; armband; 25 gulden; bruin hondje; auto ped bedelarmbandje; winterjas; blauw ge streept etui met passer, pen enz.; doublé dameshorloge; blauw-witte autoped. RENSWOUDE Verloren: Een gouden ring met bloed steen; 2 zakken melkpoeder (Nukamel)

De Vallei | 1961 | | pagina 2