Voortaan koopt u Douwe Egberts in extra-kwaliteitbeschermende goudstaniol-verpakking flinHe arbeidskrachten Deflmco-Bendix Koelkast is nu binnen uw bereik 398.- Er zit meer achter (U) dan U denkt INHALEN ADVERTEREN DOET VERKOPEN Kinderverzorgster Fa.Fr.Diepeveen VEENENDAAL E D E R V E E N AMERONGEN RENSWOIIDE VRAAG EN AANBOD Bezoekt varkensfok- veekoopdag Pannekoeken eten DIVERSEN ZEER BELANGRIJKE INBOEDELVEILING TE EDE Hotel „De Eekhoorn'' - Rhenen N.V. CHEMISCHE FABRIEK .,RHENUS" - RHENEN SEKRETARESSE Honderden guldens lager dan elke andere koelkast van déze kwaliteit Mannen zijn - althans dat zéggen ze - er niet voor te vinden om van tijd tot tijd een blik in de spiegel te werpen. Misschien omdat ze vrezen dat een zelfde lot hen zal treffen als de Griekse god Narcissus. Die immers zóveel naar z'n eigen spiegelbeeld in de vijver zat te turen dat hij prompt versteende en nu nog altijd zit te turen. Dat moge dan misschien een verdiende straf geweest zijn, wij vinden dat de automobilist van vandaag niet genoeg in zijn (auto)spiegel kan kijken. Vóór en tijdens het inhalen is dat een absolute nood zaak. Wie gaat inhalen moet er zich tijdig van overtuigen en blijven over tuigen, dat hij het achteropkomende verkeer niet in gevaar brengt. Daar ont breekt het nogal eens aan. Floep. Pijltje uit en nog net er langs terwijl de achteropkomer door bruusk (en dus gevaarlijk) remmen nog net een botsing weet te vermijden. Die automobilisten zijn er en ze doen dat zonder blikken (in de spiegel) of blozen Maar óók als men helemaal niet van plan is om te gaan inhalen doet men er goed aan om het voorbeeld van Narcis sus te volgen en zeker iedere 10 15 seconden een blik in de achteruitkijk spiegel te slaan. Wie zich daartoe dwingt zal merken dat het spoedig een automatisme wordt, een vaste gewoonte en een goede gewoonte. Op die manier bespaart men zich de plotselinge schrik van een op een „haarbreedte" voorbij- zoevende auto op een moment dat men zelf niet uiterst rechts rijdt. In het verkeer is datgene wat achter ons gebeurt (of niet gebeurt) heel be langrijk. We zouden ogen in onze rug moeten hebben. Zolang we die nog mis- sen is het goed dat er achteruitkijk spiegels zijn. Een binnenspiegel alleen is daarbij niet genoeg. Iedere automobi list kent de beruchte „dode hoek", dat is dat gedeelte wat door de carrosserie HET GEVAAR WIL U ALTUD INHALEN DE VERKEERSSITUATIE VERANDERT ELK MOMENT, ÓÓK ACHTER U Kijk daarom minstens om de 10sekc*iden jn Uw spiegelsft Pfiv-^^rk^r. Las-examens in Chr. Techn. school Een zevental kandidaten, afkomstig uit het bedrijfsleven van Veenendaal en omgeving, hebben gisteren in een lokaal van de Chr. Technische School aan de Industrielaan examen gedaan voor de Ned. Ver. van Lastechniek. Het was de eerste maal dat in Vee nendaal de gelegenheid bestond aan een dergelijk examen deel te nemen. Voor dien was men aangewezen op de Phi- lipslasschool te Utrecht. Gezien de belangrijkheid van een dergelijk examen is men er echter in geslaagd, speciaal voor de zuidoosthoek van de provincie, dit dag-examen ook in Veenendaal af te nemen. De eisen die aan dit gronddiploma worden gesteld, zijn bijzonder hoog. Be halve dat de kandidaat in het bezit moet zijn van de diploma's beginneling en gevorderde, moet hij tenminste vier jaar werkplaats-praktijk hebben. De op het examen vervaardigde werkstuk ken worden o.m. röntgologisch onder zocht en onderworpen aan buig- en trekproeven. Het examen, dat tamelijk kostbaar is, werd afgenomen door ver tegenwoordigers van de N.V.L. Geslaagd Bij de gehouden examens der Eerste Ned. Modevak-Kunstnijverheidsscholen „Ensaid" te Utrecht, slaagden voor het diploma Tailleuse de dames: A. Wie- senekker uit Rhenen, M. C. van Soest uit Ochten, T. de Leeuw en L. van Beu- sichem uit Lienden; en voor het diplo ma Modinette de dames: C. van Silfhout uit Achterberg, G. Scholtus, H. van Lut- terveld, H. F. Peters uit Lienden en A. van Soest uit Ochten. Zij genoten hun opleiding bij mevr. T. Philips de Kruijf, hoofdlerares der Modevakschool te Rhenen. Benoeming Aan de afdeling ULO van de Kon. Julianaschool is tot onderwijzer be noemd de heer P. C. Beiners te Arnhem. De heer Beiners hoopt per 1 sept. a.s. in functie te treden als opvolger van de heer H. A. van Essen, die dan de school GROOT BRITTANNIë-NEDERLAND 50 MINUTEN DOOR DE LUCHT Wanneer op 6 mei a.s. de dienst tus sen Londen (Gatwick) en Rotterdam met de Viscounts van British United Airways wordt geopend, zal de vlieg- duur tussen twee steden tot slechts 50 minuten worden gereduceerd. De dienst zal op weekdagen twee keer per dag worden uitgevoerd en op zaterdagen en zondagen een keer. De diensten sluiten aan op de snelle frequente treinen die tussen Victoria Station en het vliegveld Gatwick lopen. In Nederland zullen speciale bussen de passagiers naar Rot terdam en Den Haag vervoeren. NEDERL. DRAAIORGEL TUSSEN TULPEN IN BIRMINGHAM Een van de vele attracties van Bir mingham's Tulpenfestival, dat deze week wordt gehouden, is een Amster dams straatorgel. Tijdens dit festival worden meer dan 30.000 bloemen van Nederlandse kwekers door de twaalf bloemenmeisjes uit Haarlem uitgedeeld. Er is een Nederlands dorp, compleet met winkels waar men ook een Ned. klompenmaker aan het werk kan zien. Andere attracties zijn een tentoonstel ling van beeldhouwwerk, een ritme wedstrijd, tennis bij kunstlicht, vuur werk en een braadspit in de open lucht. Birmingham zelf heeft meer dan een kwart miljoen Nederlandse tulpen en men verwacht een klein miljoen men sen uit de Midlands. of door het lichaam van de bestuurder is afgedekt. Met behulp van een buiten spiegel kan die dode hoek niet opge heven maar wél aanzienlijk verkleind worden. De buitenspiegel verklapt ons vrijwel direct de komst van een inhaler op het moment dat deze z'n manoeuvre begint en in de dode hoek van onze binnenspiegel verdwijnt. En om dit spiegelverhaal te besluiten nog een paar praktische wenken: let op dat uw binnenspiegel zo ge monteerd is dat het uitzicht naar vo ren er zo min mogelijk door belem merd wordt; laat de buitenspiegel monteren op hoogstens 70 80 cm afstand van de bestuurdersplaats en niet meer dan 20 cm beneden ooghoogte; zorg dat de spiegels niet door trillen van stand veranderen; zorg dat de binnenspiegel ook wer kelijk iets te zien geeft, dus dat de achterruit niet beslagen of volge plakt is of schuil gaat achter bagage, hoeden, wilde dieren enz.; zorg voor een antiverblindingskapje op uw binnenspiegel; zorg dat binnenspiegel geen scherpe hoeken vertoont en uit veiligheids glas bestaat; en niet op de laatste plaats: sta niet toe dat er aan de spiegel wordt ge draaid om neusjes te poederen! Verbond voor Veilig Verkeer. Publikatie van het STUNTACROBATEN NAAR VEENENDAAL Het bekende stuntacrobaten-gezelschap de Dusseldorfer Luchtpiraten, bekend van de Duitse en Franse televisie alsmede ve le buitenlandse circusfilms, komt vandaag morgen en maandag naar Veenendaal. Dit gezelschap, dat binnenkort in sa menwerking met circus Braziliano naar Zuid-Afrika vertrekt, heeft verbluffende staaltjes van stuntacrobatiek op het pro gramme staan, o.a. de beklimming via de schuin gespannen draad naar de top van een 28-meter hoge mast. Verder zullen zij motoren berijden over staalkabels 24 me ter hoog. Als plaats van optreden is het terrein bij het postkantoor gekozen. KINDERZANG OP KONINGINNEDAG De kinderen van de Kon. Juliana school te Ederveen zullen in de morgen van Koninginnedag (maandag) volks liederen zingen op het schoolplein, ge volgd door allerlei spelen. De kinderzang zal begeleid worden door de muziekvereniging „Irene", die tevoren al een mars door het dorp zal maken. Nationale herdenkingsavond op 4 mei 1961 Evenals vorige jaren, zullen op de Natio nale Herdenkingsavond worden herdacht, de militairen van de Nederlandse Strijd krachten, de zeelieden, de verzetsstrijders, de geallieerde militairen en alle overigen die waar ook ter wereld in de jaren van de oorlog, voor de vrijheid van ons land zijn gevallen. Men wordt verzocht met de volgende regeling rekening te houden en hieraan mede te werken: 1 van des avonds 18 uur af tot zonsonder gang zullen van alle openbare gebouwen particuliere woningen en vaartuigen de vlaggen halfstok worden gehangen. 2 te 19.40 zal een ieder kunnen deelnemen aan de „stille tocht". Deze vangt aan op de Hof voor het gemeentehuis en voert naar de graven der gevallenen op de Nieuwe Algemene Begraafplaats. 3 van 19.45 af tot een minuut voor 20.00 uur zullen de kerkklokken luiden. 4 te 20.00 uur precies zal, nadat 30 secon den tevoren door middel van de brand weersirene dit tijdstip is aangekondigd, op de plaatsen der herdenking, twee minuten van volkomen stilte in acht wordt genomen. Men wordt verzocht deze stilte op alle plaatsen in acht te nemen. Het einde dezer twee minuten wordt aangegeven door een korte sire- nestoot. 1 I 5 Tijdens de stille tocht worden geen toe spraken gehouden. De weg naar de gra ven wordt te voet in stilzwijgen zonder vlag of vaandel afgelegd. 6 Op de begraafplaats bestaat voor elk der deelnemers gelegenheid tot het strooien van bloemen. 7 Deze „stille tocht" kenne rang noch stand. Alleen de rechtstreekse nabe staanden der gevallenen kunnen een bij zondere plaats aan het hoofd der stoet innemen. Vierjarige kleuter onder auto Zondagmiddag omstreeks het mid daguur is het vierjarig kind G. C. door een luxe wagen aangereden. Het kind dat aan de kant van de Prins Bern- hardlaan speelde, stak plotseling de weg over, juist voor de auto van een Amsterdammer. Deze deed nog alle moeite om een ongeluk te voorkomen, de afstand tot het kind was echter te klein. Met een gebroken bovenbeen en verwondingen aan het gelaat werd het kind naar het Sazu gebracht. JEUGDVERKEERSEXAMEN Van de leerlingen van de School met de Bijbel hebben enigen deelgenomen aan het verkeersexamen te Scherpen- zeel. Van de 32 kandidaten hebben 24 het diploma behaald. Zes leerlingen zijn na het schriftelijk examen niet voor het praktische gedeelte opgekomen. De diploma's zullen op een nader te bepalen datum door de burgemeester aan de geslaagden worden uitgereikt. SCHOORSTEENBRAND De brandweer moest zaterdagmiddag uitrukken voor het blussen van een brand. Bij de familie v. d. H. aan de Taets van Amerongenweg was in de schoorsteen van de keuken brand ont staan. Zonder water te geven kon de brand in korte tijd worden bedwongen. De opgelopen schade is gering. 1,per advertentie t.rn. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop prima eetaardappe- len (Noordelingen) 3,50 per half mud, bij W. C. Versteeg, Kampjesweg 14, aan het eind van de Middelbuurt. Veenen daal. Te koop potkachel en grote roodkoperen ketel. Burg. v. d. Boschstraat 108, Ameron- gen. Te koop 1-1 Zilver en 1-1 La dy Amherst Fazanten br. '59. Kersweg 39, Amerongen. Te koop prima harmonium met 7 registers. Merk: Ame rican Organ. Davidsstraat 20, Veenendaal. Te koop een mooie vosbles- pony, zeer mak, met kar en tuig en tevens een toom zwa re biggen bij H. J. Geyten- beek, Bruinhorsterw. 5, Eder veen. Te koop Volkswagen de Luxe type 1956, in zeer goede staat. Kastanjelaan 17, Veenendaal. Te koop grote radio met ta fel voor 75,2-pers. spi raal als nieuw f 10,-. Nieuwe- weg 127, Veenendaal. Te koop Sparta bromfiets scootermodel. Te bevr. Mun- nikenweg 117, Veenendaal. Te koop witte bruidsjapon m. 42, geheel uit kant, niet ge dragen in Veenendaal of om streken. Te bevr. Adr. v. Os- tadelaan 21, Veenendaal. Te koop kinderwagen. Dr. de Visserstraat 14, Veenendaal. Te koop aangeboden Belgi sche herder met stamboom. Brieven onder nr. 5863 aan het bur. v. d. blad. Te koop 150 prima 8 weekse W.L. hennen, geleewiekt. Cu- neraweg 261, Achterberg. Te koop B.S.A. 250 cc. o.g.t. r. tegen zwaarder type. Te bevr. Valleistraat 98, Veenen daal. Te koop 100 W.L. hennen, 4 mnd. oud. Gerritsen, Nieuwe- weg 61, Ederveen. Te koop Solex in prima st. f 95,-. Utrechtseweg 22, Rens- woude. Te koop scooter i.pr.st. Rem- brandtpark 561, Veenendaal. Te koop B.S.A. 250 cc. Groe- nelaan 52, Veenendaal. Te koop een kinderwagen in z.g.st., een stationaire benzi nemotor 5 P.K. en een Solex 60,Pr. Bernhardlaan 59, Veenendaal. Te koop modern bankstel. Rembrandtpark 78', Veenen daal. Prima eetaardappelen te koop 6,per mud. M. Dronke- laar, Haarweg 57, Overberg. Te koop i.g.st.z. Duitse piano (zwart). Populierenl. 2, Vee nendaal. Te koop 450 hennen R.I. A. v. Dijk, Parallelweg 87, Vee nendaal. Te koop ree-pincher 8 mnd. reu, huishoudkachel 3 gaats, box, weegschaal met gewich ten. Buurtlaan West 85, Vee nendaal. Te koop 50 hennen W.H. Vee- nendaalsestraat 12, Eist Utr. Te koop een bankstel en een wringerbok. Beatrixstraat 66, Veenendaal. Te koop i.z.g.st.z. Batavus, 2 versnelling. Middelbuurtse- weg 32, Veenendaal. Dragende varkens te koop. M. van Brenk, Kesteren. Te koop Opel Olympia 1951, motor en mechan. prima, g. olieverbr., rijkspolitie ge keurd, met belasting Burgem. v. d. Boschstraat 37, Ame rongen. Te koop „Jawa Twin" als nieuw 1954, ook te ruil. Sav. Lohmanstraat 72, Veenendaal. Te koop zeer mooie Gouden en zwarte Cockerspanielpups. Kamp. Afst. Wageningen Tel. 2807. Te koop mooie lichte Rie- mersma kinderwagen, half engels model. Van Doorn, Zandstraat 45, Veenendaal. Werkster gevraagd voor 1 of 2 morgens in de week, liefst ook zaterdagmorgen. H. Die- peveen, Julianastraat 7, Vee nendaal. Te koop prima wringer met bok, tevens kinderwagen. Al les moet weg wegens ruimte- tebrek. Pelikaanstr. 22, Vee nendaal. Gevraagd z.sp.m. een pak huisknecht, liefst in bezit van rijbewijs. Tel. 08387-292, Vlas- tuin Granen, Renswoude. Gevraagd net meisje voor hulp in de huishouding. Bo ven 16 jaar. Nieuweweg 127, Veenendaal. Gevraagd net meisje voor halve dagen, liefst voor de middag. Mevr. Vermeulen, Mr. Heemskerkstraat 9, Vee nendaal. Gevraagd een meisje voor de morgenuren. Mevr. van Leeuwen, Kerkewijk 43, Vee nendaal. Gevraagd net meisje voor de morgenuren of zelfstandi ge werkster voor 1 of 2 mor gens p. week. Mevr. D. Hen driks, Vijgendam 23, Veenen daal. Gevr. een werkster, Mevr. C. Kok, Buurtlaan 127, Vee nendaal. Gevraagd gepensioneerd per soon voor lichte werkzaam heden. 's Zaterdags vrij. Br. onder nr. 5865 aan het bur. v. d. blad. Damessportrijwiel. Ter over name keurig onderhouden damessportfiets geheel com pleet voor 65,Jan Steen laan 65, Veenendaal. Herenrtywiel. Wie is liefheb ber voor een sterk prima he renrijwiel, compleet met ver lichting enz. voor 65,Jan Steenlaan 65, Veenendaal. Te koop broedeieren van Swinhoe, Zilver, Lady-Am- herst en Goudfazanten 1,50, 1,—, 1,— en 0,75, bij A. Verkerk, Kamp Over berg te Overberg. Te koop in prima staat zijn de Batavus bromfiets met buddysit. Westersingel 85, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. Batavus bromfiets 500 km. gelopen. Jan Steenlaan 612, Veenen daal. Te koop traploper en gang loper in prima staat met bre de nikkelen roeden. Prijs 40,Patrimoniumlaan 37, Veenendaal. Te koop aangeboden Opel Kaptein '52. Olievrije motor. Mechanisch 100%. Billijke pr. Middellaan 63, Veenendaal. Wegens overcompleet te koop aangeboden Ford Taunes, be stelwagen F. K. 1000 i.z.g.st. Wordt gegarandeerd. Te bevr. Van Beek's Kaashandel, W. C. Beeremanstraat 16, Vee nendaal. Tel. 3733. Te koop hennen, 80 W.H. en 50 R.H. ook bij gedeelten. Dijkstraat 96, Veenendaal. Prima wringer te koop. Rem brandtpark 563, Veenendaal. Te koop B.S.A. motor 500 cc. bj. 1950, z.k., i.pr.st. 350,—. Patrimoniumlaan 124, Vee nendaal. Voor direkt gevraagd flinke huishoudelijke hulp en werk ster. Jeugdherberg Eikelkamp Eist Utr. Tel. 219. ALBERT HEIJN vraagt JONGEMAN ter opleiding in het kruideniersbedrijf, 16-20 jaar. Wij bieden U een pret tige werkkring met gunstige arbeidsvoorwaarden o.a. naast de wekelijkse vrije middag één extra vrije dag per 14 da gen, afwisselend op maandag en zaterdag, bedrijfskleding in bruikleen en vergoeding van eventuele reiskosten. Voor nadere inlichtingen kunt U zich wenden tot de be drijfsleider van ons filiaal, Hoofdstraat 79, te Veenen daal. Wie ruilt mijn benedenflat op Rembrandtpark, huur 13,30, mooi vrij uitzicht, v. huis met tuin? Brieven onder nr. 5867 aan het bur. v. d. blad. Woningruil. Wie wil ruilen, beneden flat, de Colijnstraat, kant Dijkstraat voor duplex, boven woning met zolder. Westersingel, of eengezinswo ning in Zuid. Brieven onder nr. 5868 aan het bur. v. d. bl. Te koop gevraagd huis of huisje omgeving Veenendaal of Ede, eventueel ruil met woning in Amsterdam. In lichtingen Tel. 08373-806. Te koop gevraagd kolenfor- nuis, liefst wit, in prima st. Brieven onder nr. 5869 aan het bur. v. d. blad. Biedt zich aan voor 3 mnd., nette jongeman i.b.v. rijbe wijs en goede algemene ont wikkeling. Brieven onder nr. 5870 aan het bur. v. d. blad. Nieuwe gelegenheidskleding voor dames en heren, jon kerpakjes. Vanouds bekende adres Joh. v. d. Meijden, Zandstraat 26, Tel. 2419, Vee nendaal. Laat bij ons uw kleding naar maat maken, prima pasvorm. Tevens prima confectie. Van ouds bekende adres Joh. v. d. Meijden, Zandstraat 26, Tel. 2419, Veenendaal. Voor de feestdagen kinder jurkjes v.a. 4,30, kleine stij ging per maat. D. van Dijk, naast de Julianakerk te Vee nendaal. Uw suède jasje vuil? Geen bezwaar. Wij maken ze weer als nieuw. D. v. Dijk, naast de Julianakerk te Veenendaal Stofknopen, gespen en cein tuurs elk gewenst model en breedte. Tempo, Zandstraat 84, Veenendaal. Jonge vrouw met jarenlange kantoorervaring zoekt thuis werk, liefst type-werk. Brie ven onder nr. 5871 aan fcet bur. v. d. blad. Een kamer vrü, ingaande 1 mei. Te bevr. fam. Willem- sen, „Zonneheuvel", Nieuwe weg 42, Veenendaal. Goed tehuis gezocht voor kl. pikzwart poesje. B. R. Dijk stra, Hoofdstraat 21, Veenen daal. Te huur of huurkoop voor iedereen. Televisie 5,per week; radio 1,50 per week, Wasmachine 2,50 per week. Verder meubelen, fietsen, bandrecorders enz. enz. ELECTRONICA, Planeten- baan 15, De Bilt, post, Bilt- hoven. Tel. 03402-5067. Schrijf nu voor vertegenwoordigers- bezoek. Levering geheel Ne derland. Te koop 125 Reds hennen, 12 weken oud, Broederij Verwijs, Ederveen. Staat t. dekking gele Vlaamse reus. Dekgeld 1,C. Gee- renstein, Emmalaan 25, Vee nendaal. Staat ter dekking zwarte poe del reu. Utrechtseweg 22, Renswoude. Tel. 08387-307. Te koop Jawa 225,Paral lelweg 15, Veenendaal. Te koop goed onderhouden V.W. bestelwagen, bj. 1957. Broederij Verwijs, Ederveen. Een goed onderhouden eiken dressoir te koop wegens over compleet. Fluitersstraat 39, Veenendaal. Te koop kinderfiets 6-10 jaar. Billijke prijs. Boslaan 31, Vee nendaal. Geslepen glasplaten voor eta lages, toonbanken, tafels en dergelijke worden U goed, snel en goedkoop gemaakt door de Glasslijperij Zimmer man en Zn., Sandbrinkstraat 1, Tel. 2261, te Veenendaal. De nieuwste modellen zonne brillen tegen de laagste prij zen vindt U bij Huize „Chic" Patrimoniumlaan 13, Veenen daal. Weekraclame. 250 gram ge sorteerde koekjes 50 ct., 200 gram Fabiola's van 110 ct. nu 98 ct., 500 gram zuurtjes, ver schillende smaken slechts 79 ct. Voor prima kwaliteit en lage prijzen: Koek-Chocolade en Suikerwerken HARKES. Alleen zaterdag op de markt te Veenendaal. Voor de feestdagen hebben wij een pracht collectie in damesjaponnen, reeds vanaf 11,85. D. v. Dijk, naast de Julianakerk, Veenendaal. Voor eerste klas zaaibonen om van te oogsten: Van de Weerd, Prins Bernhardlaan 58, Veenendaal. In damesblouses zijn wij ruim gesorteerd in alle kleu ren en modellen, reeds v.a. 3,75. D. v. Dijk, naast de Julianakerk te Veenendaal. Bromfietsen te huur. Vroeg tijdig te bestellen. D. W. Kulik, Hoofdweg 10, Tel. 241, De Klomp. Nylons met en zonder naad in modetinten vanaf 1,98 ook in maat 81/». Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. Nieuwe boorden op overhem den. Tempo, Zandstraat 84. Veenendaal. Festonneren, cordonneren, knoopgaten. Tempo, Zand straat 84. VeenendaaL Elk textielreparatieprobleem lossen wij op. Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. Broekzomen, mouwzomen, rokken inkorten. Tempo, Zandstraat 84, Veenendaal. Uitgebreid sortiment klein- vakartikelen. Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. Voor al uw timmer- en on derhoudswerk. D. de Moes, Dr. Colijnstraat 38, Veenen daal. Tel. 2871. Vraagt U even ons stalen- poek en U slaagt zeker vooi prachtig behang. DesgewenSt electr. afranden en plaktafel ter beschikking. Drogisterij „De Helm", Dr. Slot. d. Brui- neplein 25, tel. 2390. Veenen daal. Voor schoenen verven In moderne kleur: Valkenburg. Gortstraat 38. Veenendaal. Hoortoestellen en batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, Veenendaal. Tel. 3184. Schoenen te klein? Dan moet U bij Blankestyn Zn. zijn. Schoenreparatie-bedrijf D. Blankesteyn Zn., Helling 14. Veenendaal. Wist U het nog niet? In Vee nendaal is 'n leesmap met 10 tijdschriften beschikbaar. Bij de uitgever verkrijgbaar. Pr. Bernhardlaan 153, Vee nendaal. Tel. 3359 Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar, u koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38. tel. 3041. Veenendaal. Neemt geen risico, maar koopt Turkenburg's Tuinza den. Depót voor Veenendaal Omstreken Zaad en Voe- derhandel A. van de Weerd, Beatrixstraat 74-80, Tel. 2965. Veenendaal. Sportrijwielen in kleur, ge heel compleet v.a. 125, kinderrijwielen in kleur, v.a. 55,wasmachines v.a. J 150,centrifuges v.a. 145,Prima autoped op luchtbanden 23,50. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan Rijwielhandel, Veenendaal. Gasaanstekers. A. v. Walsem. Sigarenmag., Achterkerkstr. 26, Veenendaal. Tel. 3179. Asbest golfplaten en Asbest board in alle maten uit voor raad leverbaar of recht streeks van de fabriek. Prij zen ver beneden iedere con currentie. Vraag niet hoe het kan maar profiteer ervan. J. Kool, Holleweg 4, Tel. 08385- 2463, Veenendaal. Voor Gazelle rijwielen E. J. v. Engelenhoven Tel. 03431- 333. de grote en op donderdag 4 mei a.s. op het Koningshof te te Rhenen. Aanvang 9 u. Dinsdag 2 en woensdag 3 en donderdag 4 mei 1961, telkens d.v. 10 uur zal in de Veilingzalen Maanderweg 4 en Maanderweg 70 te Ede, publiek contant worden verkocht ten verzoeke van de Hoogwelgeboren Heer C. Baron de Vos van Steenwyk wegens vertrek de al gehele inboedel, en een inboedel wegens sterfgeval, t.o. van Notaris D. H. C. Neervoort alhier, w.o.: Ie Eet- en slaapkamers, herenkamer, salonmeubelen, antieke e.a. kasten, bureaux, commode's. 2e Pracht worteln. staande klok met dag- datum en scheepjesmechaniek, e.a. klokken, halkist, schilde rijen, enz. 3e Antiek e.a. porcelein, koperwerk, tin, curiosa, dek selvazen, kaststellen, enz. 4e Deventer. Perzische, Chinese, Smyrna e.a. tapijten, lopers, overgordijnen en linnengoed. 5e Antiek e.a. goud-zilver-briljant en diamant. 6e Linnenkasten, dressoirs, club- en fauteuilstellen, ridderstoelen, bankstellen, kleinmeubelen. 7e Ledikanten, bedden, dekens, radio. 8e Voor Hotel- Café en Pensionbedrijven een pracht collectie roestvrije stalen pannen, stoomketels, braadsleden en koekenpannen. KIJKDAGEN: zaterdag 29 april van 10-5 uur en maandag 1 mei van 10-5 uur. VEILINGBEDRIJF L. v. d. LINDEN, Maanderweg 4 en 70, Ede - Tel. 08380-8440 en 2323. Erkend Veiling houder - Beëdigd Taxateur. Telefoon 08376-276 Dir. Jac.Kool VRAAGT VOOR HAAR CONTINUE AFDELINGEN •8* Loon: gemiddeld 100,per week ■8- Reiskostenvergoeding -8- Gratis werkkleding ■8- Verkorte werkweek Aanmelden: Kantoor, Zwarteweg 3, Rhenen. HANDELSKANTOOR TE VEENENDAAL VRAAGT voor halve dagen. Mulo opleiding vereist. Schriftelijke sollicitaties met opgave van verlangd salaris worden gaarne ingewacht onder no. 5866 aan het bureau van dit blad. De stichting „DE OPBOUW", algemene instelling voor kinderbescherming, zoekt voor haar tehuis voor nor male kinderen „Dennenoord" te Doorn een Leeftijd niet beneden 19 jaar. Salaris van 2.000,— tot 2.500,— per jaar boven vrije voeding, inwoning en bewassing, afhankelijk van ervaring en opleiding. Vakantie 18 werkdagen per jaar. Voor hen, die geen opleiding hebben genoten, be staat de mogelijkheid tot het volgen van een cursus kinderbescherming. Sollicitaties schriftelijk te richten aan het bestuur, Burg. Reigerstraat 86 te Utrecht. VREUGDE VOOR ALLEN DIE NOG GEEN KOELKAST BEZITTEN Wèt een koelkast, wat een afwerking, wat een eigenschappen! Groots resul taat van samenwerking tussen BEN- DIX, het wereldmerk (export naar 86 landen!) en AMCO-vakspecialisten. Profiteer van deze Amco „kroon"-aan- bieding. De AMCO-BENDIX is met geen pen te beschrijven. U moet hem zien. De „duurste" koelkast voor de laagste prijs: 398, Kompressor-systeem - stroomverbruik ter waarde van 1 sigaret per etmaal. Blijf niet achter - wees vóór! Koop nu de AMCO-BENDIX meester-koelkast „de mooiste waar U ooit van droomde". Ideaal formaat: 50 cm breed, 50 cm diep, 1 meter hoog - 120 liter inhoud - verstelbare roosters - aparte vlees- en vislade en boter- en kaasvak - plaats voor 4 grote melkflessen - met thermo staat en binnenverlichting. Groente- en fruitlade 14,75 Hoofdstraat 29 - Veenendaal

De Vallei | 1961 | | pagina 6