r H f HEMA Spéciaal voor Pinksteren 1 kom k ij ken bij Radio Ballegoye n tëmpo S.K.F. I kampioen door forse 13-1 zege ARAM Sparta bromfietsen vanaf f 498.- E. J. v. Engelenhoven KORFBAL ELST De rode burcht van Iphanca H H Vi EVENAREN NÜ ALLE MATEN NU vanaf Eerste steen gelegd bij Herv. Kleuterschool In tegenwoordigheid van plaatselijke Herv. predikanten, leden van het schoolbestuur en andere belangstellen den, heeft ds. D. v. d. Berg gistermid dag de eerste steenlegging verricht van de nieuwe Hervormde Kleuterschool ,,'t Geerhofke" aan de Aart de Gelder- straat. Alvorens de symbolische steen te metselen, las de predikant Psalm 127. Vervolgens nam hij de troffel ter hand en bracht op vaardige wijze de steen op de juiste plaats aan. Tot slot sprak de predikant een kort woord, waarin hij o.m. zei dit een vreugdevol moment te vinden. „Het is de eerste Hervorm de school die van de kerk uitgaat", al dus de predikant" en hij is hier tussen de vele nieuwe woningen met een massa jeugd goed op zijn plaats. De predikant noemde het zeer be langrijk dat de kinderen van de straat gehouden worden. „Daar leren ze de naam Jezus als vloek, maar straks ho pen wij dat ze deze naam op de kleu terschool leren als een bede". Met het uitspreken van de hoop dat de bouw voorspoedig mocht gaan zodat de school op 1 september a s. gereed is, kwam een einde aan deze korte plech tigheid. Termijn Fotowedstrijd verlengd Al vry spoedig na de start van onze grote AMATEURFOTO - WEDSTRIJD, ontvingen wy van diverse zyden het verzoek de in zendtermijn welke voor de eer ste ronde WINKELEN gesteld was op vanmiddag 1 uur, te ver lengen. Het bleek n.l. dat diver se deelnemers hun foto's nog niet hadden kunnen laten ontwikke len, of nog niet in de gelegen heid waren geweest foto's te ma ken. Aan dit verzoek voldoen wy natuurlyk gaarne, zodat de inzendtermijn van de eerste ron de met ais onderwerp WINKE LEN nu sluit op woensdag 24 mei a.s. 's middags om I uur. De foto's kunnen ingeleverd worden (ook per post) by het bureau VftQ DB VALLEI, Paral lelweg 10 en ARTIFOTO, Hoofd straat 82, Veenendaal. De volle dige wedstrydvoorwaarden zyn gepubliceerd in ons blad van vrydag 12 mei j.l. Redactie Vrouw viel van bromfiets Op het kruispunt Hoofdstraat-Hoogstraat is zaterdagmorgen een vrouw van de bromfiets gevallen, waardoor zy een zwa re hersenschudding opliep en overgebracht moest worden naar het Julianaziekenhuis. Ter hoogte van de oversteekplaats reden twee meisjes in de richting van de Markt. Achter hen reed de bromfietser v. D. uit Veenendaal die eveneens zijn echtgenote en een tweejarig kind vervoerde. Zeer waarschijnlijk is v. D. met zijn bromfiets gaan slingeren zodat hij tegen een achter nem rijdende vrachtauto, bestuurd door L. uit Veeenendaal, terecht kwam. Hij ver loor de macht over het stuur en viel. De man en het kind kwamen er zonder letsel af, maar de vrouw bleef op het wegdek liggen. Nadat dr. Remme eerste hulp had verleend werd het slachtoffer met een zware hersenschudding overgebracht naar het Julianaziekenhuis. Sparta-prestaties in Amsterdam Enkele teams van de gymnastiekver. Sparta hebben deelgenomen aan bonds- keurwedstrijden in de Turnhal tc Am sterdam, om het kampioenschap van de KNVG. Er werd deelgenomen op een viertal nummers. Bij het paardspringen jongens bereikte Sparta een tweede plaats, terwijl de meisjes bij het kast- springen kampioen werden met een puntentotaal van 57. Receptie Twentschc Bank Ter gelegenheid van de herdenking van het honderdjarig bestaan van de Twentsche Bank N.V., zal de directie van het kantoor Veenendaal op vrijdag 2 juni 's middags van half vijf tot zes uur in hotel „De Korenbeurs" reci piëren. Ivleefsman's Boekhuis heropende gemoderniseerd filiaal J.l. vrijdagmiddag vond de heropening plaats van het uitgebreide en gemoder niseerde filiaal aan de Patrimoniumlaan van Kleefsman's Boekhuis. Naast de talrijke persoonlijke gelukwensen welke de leiding van dit filiaal, de heer S. W. Kleefsman Jr., in ontvangst mocht ne men, waren er ook een groot aantal bloemstukken en schriftelijke felicita ties. Het filiaal, dat al bijna twintig jaar aan de Patrimoniumlaan in Veenen- daal-zuid gevestigd is, heeft qua opper vlakte een flinke uitbreiding ondergaan, terwijl het interieur grondig is gemo derniseerd. Het voorste gedeelte van de winkel valt direct op door de kunstig aangebrachte etalagekasten en een leuk zitje. In het achterste gedeelte is nu de bibliotheek ondergebracht, terwijl een prachtig geprojecteerde pocket-wand een fleurig cachet aan het middenge deelte geeft. Voor de winkelstand in het algemeen en voor die van Veenendaal-zuid in het bijzonder, betekent deze heropening van een modern filiaal dat ook voorzien is van een copieerinrichting, een belang rijke aanwinst. GESLAAGD De agent M. C. Hoekstra slaagde bij het te Amsterdam gehouden examen voor het politiediploma B. ZWIJNTJESJAGERS IN ACTIE Nadat vorige week twee bromfietsen, een fiets en een scooter in Veenendaal zijn ontvreemd, zijn er bij de politie wederom twee aangiften gedaan van diefstal van een fiets en een bromfiets. De fiets is vermoedelijk zaterdag middag ontvreemd bij het voetbalveld van Veenendaal aan de Bergweg tijdens het pupillen-toernooi. De gedupeerde is het jongetje B. uit Veenendaal. De bromfiets is gestolen van het school plein van de Chr. Technische School aan de Kerkewijk. Sparta gaat naar Hilversum Leden van Sparta in de leeftijd van 12 tot 16 jaar gaan zaterdag 17 juni a.s. naar Hilversum om deel te nemen aan de turndemonstraties ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van H.G.V. Een nieuw beroep: „ZIEKENVERZORGSTER" Naast de verpleegster zal in de toe komst ook de ziekenverzorgster haar intree doen in de ziekenhuizen en ver pleeghuizen. Door de inspectie van de Volksgezondheid is in samenwerking met de inspectie Nijverheidsonderwijs een plan ontworpen waardoor leerlin gen van huishoudscholen naar een spe ciaal voorbereidend jaar (de zgn. V.V.B.) in daarvoor door de inspectie van de volksgezondheid aangewezen zieken huizen of verpleeghuizen hun eigenlijke opleiding tot ziekenverzorgster kunnen krijgen. Speciaal voor de meisjes die niet in het bezit zijn van een mulo-diploma of het diploma van een middelbare school en die naast een behoorlijke theoretische ondergrond een grote praktische vaar digheid bezitten, staat de weg naar een nieuw, veel voldoening gevend, goed gesalarieerd beroep open. Op 26 huishoudscholen in ons land hoopt men met september a.s. met deze opleiding te beginnen. Ook aan de Chr. Huishoudschool te Veenendaal zal de vooropleiding voor ziekenverzorgster gevolgd kunnen wor den. GVVV won met 2-1 van Holland uit Utrecht De tweede wedstrijd voor het door GVVV georganiseerde nederlaag-toer nooi tegen het Utrechtse Holland is een 2-1 overwinning voor de Buurtlaanbe- woners geworden. Hoewel GVVV in de eerste helft iets beter speelde dan de gasten, kregen zij door deze overwin ning toch wel iets meer dan hun toe kwam. Reeds in de twaalfde minuut kon Jan v. d. Bovenkamp zijn club met een goed schot de leiding geven (1-0). Een tiental minuten later was het Ditewig, die er na goed individueel spel 2-0 van maak- na goed individueel spel 2-0 van maakte. Na de rust raakte Holland beter in gespeeld, maar dank zij de stevige en stugge GVVV-verdediging konden de gasten toch maar moeilijk aan doel punten komen. Meer dan één doelpunt van Rietveld, ken het dan ook niet op brengen, waardoor het een 2-1 over winning voor GVVV werd. Schaaknieuws Woensdag 10 mei j.l. vond de eerste ronde plaats van het zomerschaaktoer- nooi van de Veenendaalse schaakver eniging. In deze ronde waren de wit- spelers verplicht met f2- f 4 te openen, waardoor verschillende zeer interessan te partijen ontstonden. De uitslagen waren: L. Ebskamp A. Peursum01 H. J. Aller M. de Kleuver10 W. C. H. v. Dam F. Luchsinger 01 C. ter Hogt C. v. Genderen01 Tj. Schuurmans G. R. Kets 01 H. Heikamp A. Blankespoor 10 J. de Vries J. B. Griffioen 10 J. Konings J. N. Elenbaas10 De tweede ronde is op woensdag 17 mei in 't Trefpunt. Er is geen speciale opening voorgeschreven. Deelname door andere schakers is ook nu nog mogelijk. VOOR Overberg Telefoon 03431-333 Veenendaalse wandelsuccessen in Haarlem Zaterdag 13 mei j.l. werd te Haarlem voor de tweede maal de Pr. Beatrix- wandeltocht gehouden t.b.v. het Prinses Beatrix Poliofonds. Op de 20 km, afd. Burgergroepen, won Hollandia Trico I de eerste prijs met 263 punten. Hollan dia Trico II legde beslag op de tweede prijs met 261 punten. De 3e prijs, even eens een Veenendaalse aangelegenheid, was voor de nieuw geüniformeerde wandelgroep van de Scheepjeswol met 230 punten. Hollandia Trico nam boven dien voor de 2e maal in successie de prachtige wisselbeker mee naar Vee nendaal. Honderd deelnemers aan nachtrit MAC-Veenendaal De belangstelling voor de traditionele nachtrit van de MAC-Veenendaal voor Hemelvaartsdag blijkt steeds groter te worden. Alhoewel de weersomstandig heden, vooral voor de categorie motoren en scooters nu niet bepaald gunstig waren, meldden zich toch meer dan honderd deelnemers om een ongeveer 160 km lange route, indien mogelijk, foutloos te gaan afleggen. Later bleek dat de rit, die voortreffe lijk was uitgezet door de heren K. Koenders en J. de Gooijer, voornamelijk door de Betuwe voerde, waarbij een uur rust werd genoten in het wegres taurant de Lugt te Zaltbommel. De einduitslag was: Auto's: 1. A. Boers, Veenendaal 61 strafp.; 2. C. Klumper, Leersum 63; 3. J. de Bie, Nunspeet 63 en 4. Lucardi, Nunspeet 65. Motoren/scooters: 1. G. J. van Eden, Veenendaal 178; 2. A. v. d. Weerd, Vee nendaal 184; 3. Corts, Ede 234 en 4. Volker, Arnhem 312. Poedelprijs motoren: G. v. d. Craats met 437 strafpunten. De teamprijs voor auto's was voor het team MAC-Veenendaal, bestaande uit A. Boers, H. C. Buys en J. H. Kets, met een totaal van 311 strafpunten. Tweede werd het team van de volleybalclub Veenendaal met R. de Nooy, D. de Gooijer en P. Hiensch met 580 straf punten. Bovendien won A. Boers met Ford de eerste merken-prijs en Meloen uit Nunspeet met Opel de tweede prijs. Merino's won Pupillen-toernooi ten bate Poliofonds De voetbalvereniging Veenendaal had voor zaterdag j.l. een Pupillentoernooi georganiseerd ten bate van het Prinses Beatrix Poliofonds. Uit de twee poules die voor dit toernooi werden gespeeld, kwamen GVVV en Merino's als winnaar uit de strijd. Er was daarna een finale nodig om de werkelijke winnaar bekend te kun nen maken. Deze finale waarin Merino's en GVVV de strijd aanbonden, werd een leuke en spannende strijd, die uit eindelijk Merino's een 1-0 zege bracht die rijkelijk verdiend genoemd kon worden. Dit was trouwens ook de me ning van loco-burgemeester de heer Ant de Ruiter, die met woorden van waardering de fraaie beker aan het winnende jeugdelftal overhandigde. De heer J. Boers, voorzitter van de organiserende vereniging „Veenendaal" sprak woord envan dank aan alle deel nemende spelers en scheidsrechter, voor de spontane medewerking voor het goede doel. De eindstand in poule a: 1. GVVV; 2. Kulan; 3. Veenendaal I; 4. VRC; 5. Dovo. Poule b: 1. Merino's; 2. Renswoude; 3. Oranje Wit, Eist; 4. Unitas; 5. Vee nendaal II. met het ENKALON poesembleem De volledige sor tering in alle ma ten en uitvoerin gen. I 1.98, I 2.95, f 3.50, f 3.95, I 4.50, f 4.95 Kousenhuis Zandstraat 84, Veenendaal DOVO-4 KAMPIOEN Door het met 2-1 winnen in de ver lenging van de beslissingswedstrijd te gen Triangelboys-2, is het vierde elftal van DOVO kampioen geworden. Het nu 6 jaar bestaande SKF-korfbalteam heeft het j.l. zaterdag gepresteerd kampioen te worden van de le kl. der GUKB. Door een ruime 131 zege op Altius 3, heeft deze goed getrainde SKF-ploeg voor de tweede maal in 6 jaar de kampioens titel veroverd. SKF1 promoveerde in 1956 „naar keuze" van de 3e klasse naar de 2e klasse. In het seizoen '58-'59 behaalde z(j ongeslagen het kampioenschap der 2e kl. en stapten over naar de hoogste afdeling. In het seizoen '59-'60 eindigden zij op de 5e plaats, na eerst nog kampioenskansen gehad te hebben. Dil seizoen echter be wezen zü de beste ploeg te hebben. Van de 16 gespeelde wedstrijden verlo ren zij er drie en dertien werden in winst omgezet. De wedstrijd van j.l. zaterdag werd niet al te optimistisch gezien omdat dit Altius het gepresteerd om Komeo (waarvan SKF met 32 verloor) met 70 te kloppen. Het is heel anders uitgekomen. SKF begon na het eerste fluitsignaal van de goed leidende arbieter De Graaf, met een in een hoog tempo te spelen. Hierdoor was het dat de goed spelende A. v. Ros sen binnen de vijf minuten SKF aan een 2—0 voorsprong hielp. SKF gesteund door dit vlugge succes ging door, en toen de bal goed door middenvak opgebracht werd, stond daar de altijd gevaarlijke Diepgrond die er prompt 30 van maakte, en of het nog niet genoeg was, scoorde de jeugdige W. v. Dijk zeer fraai, het vierde doelpunt. Wie had gedacht dat SKF het rustiger aan zou gaan doen kwam bedrogen uit. Het was aanvoerder Farber die er 50 van maakte en voordat er een kwartier ge speeld was, was de stand opgevoerd tot 60 door Mej. Hament. Hierna ging SKF het wat rustiger aan doen. Door twee goede doelpunten door de dames v. Brui nessen en Huidink werd het zelfs 80 en vlak voor rust was het Altius dat het ver diende tegendoelpunt maakte (8—1). Na de thee heeft SKF het veel rustiger aange daan. Door doelpunten van W. v. Dijk en de dames Hament (2 x) en Huidink (2 x) eindigde deze wedstrijd met een verdiende zege voor deze SKF-ploeg. Door dit kam pioenschap moet SKF nu promotie-wed strijden spelen tegen het Utrechtse SKV om één plaats in de KNKB. Jaarverg. „Zuid-Oost-Utrecht" Hedenavond vindt de jaarvergadering plaats van de Cult. Hist. Ver. „Zuid- Oost-Utrecht"' te Eist. Deze vergadering zal gehouden worden in hotel Stuyven- berg. Filmavond in hotel Stuyvenberg De Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost- Utrecht" te Eist belegde op woensdag j.l. haar laatste bijeenkomst van het seizoen 1960-'61. Op uitnodiging van deze vereniging toonde de heer J. J. Visscher uit Rhenen dia's welke hijzelf had opgenomen van inheemse bloemen en planten en van een reis door Zwit serland en Italië. De heer Visscher benadrukte bij de aanvang van de avond dat hij volledig amateur is en dus uit liefhebberij foto grafeert. Al gauw bleek echter dat zijn prestaties konden wedijveren met die van een beroepsfotograaf, ook al omdat de kwaliteit van zijn kleurenfoto's op zeer hoog peil stond. Gedurende het vertonen van de dia's werden de aanwezigen in de gelegen heid gesteld vragen te stellen over de techniek en verdere bijzonderheden van de kleurenfotografie. Deze laatste avond van het seizoen is een zeer mooi en leerzaam besluit geworden van een in teressante serie avonden welke de ver eniging „Zuid-Oost-Utrecht" tijdens dit seizoen heeft belegd. (48) Toen de mdn geen enkel teken van leven meer gaf, legde Aram hem op het stro. Nu zijn handen eenmaal vrij waren, had hij in een ogenblik de koorden van zijn benen losgewikkeld. Hij trok haas tig zijn kleren uit en verwisselde die voor de lom pen van Alor. Vervolgens trok hij de bewusteloze bewaker zijn eigen plunje aan, bond hem stevig en legde hem op het stro. „Gelukkig, dat wij ongeveer dezelfde gestalte hebben", prevelde hij, terwijl hij zijn gezicht groezelig maakte met de aarde, die op de bodem van de hut lag. Als voorzorgsmaatregel stopte hij Alor nog een fikse prop in de mond. „Zie zo, die zal mij vooreerst niet verraden", mompelde hij, terwijl hij zich op de bank zette om na te den ken, over hetgeen hem nu te doen stond. Doch hij zat nauwelijks toen hij buiten voetstappen hoorde. Een ogenblik later ging de deur open en Falorso stond op de drempel. (Wordt vervolgd) 3 m 35 JAAR HAANTJE DE VOORSTE 1926-1961 Markt 4 - Veenendaal Koket, strak gelijnd pumpje met ideale pas vorm. Onmisbaar in uw zomergarderobe. In ge broken wit metallisé. 7 4 75 Dit wordt de zomermode 1961. 'n Schoen voor mo derne mannen, 'n Schoen met stijl! 17 75 Modieus wandelschoentj zeer charmant bij uw zo mers toiletje. In wit pe- cari-leder. <1 T 7( Flatteus wandelschoentje, de luchtige perforatie en soepele zool zorgen voor onvermoeibare voeten. Zomerse derby-molière met geheel geperforeerd voorblad. Heerlijk luch tig! In beige leder. 4 Q 'n Prachtschoen, degelijk en sportief, praktisch niet te verslijten! In bruin boomschors. 7 C 75 Filialen in het gehele land, wo. VEENENDAAL, Hoofdstraat 71-73, ARNHEM, Roggestraat 1 en EDE, Grotestraat 17. als jubileum-attractie met lange mouwen 3.75 ...en deze sterke jeans broek met prima pasvorm. Eveneens krimpvrij. Met- verstelbare band. In 4 was echte kleuren. Voor ca. 4 tot 13 jaar normaal v.a. 3.75 als jubileum-attractie Zo'n prachtig krimpvrij en kleurecht jongensshirt gekleed en sportief, open en gesloten te dragen, perfect van pasvorm, in bleu, turquoise, grijs, geel en groen, voor ca. 5 tot 13 jaar

De Vallei | 1961 | | pagina 2