Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken W.P. geeft oudere ongeschool de arbeidskrachten vakopleiding Verkeers-ongevallen Wielingsheuvel klaar voor ontvangst van motorsportliefhebbers Evenementen op Pinkstermaandag in onze omgeving WAAR IS DE VALLEI-RIKS? AJV1EROJNGEJN PINKSTEREN 1961 Verheugende samenwerking tussen culturele verenigingen EDERVEEN Jubilerend „Euplionia" brengt „Die Jahreszeiten" in openlucht 35e jaargang VRIJDAG 19 MEI 1961 Nr. 40 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Middel om tekort aan vaklieden op te heffen In totaal 130 renners van start! 17,50 WAARD AS 384534 NATUURGEWELD IN BEIEREN A. H. Opgericht is Cultureel Convent Veenendaal Verbetering Hoofdweg wordt duurder door veenlaag Nationale primeur met hoge verwachtingen Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER HQ0FDSTR SI VEENENDAAL Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bö de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Nog niet zo heel lang geleden, d.w.z. tot medio 1945, kende men in ons land uitsluitend de vakopleiding voor jongeren. Een dergelijke opleiding voor volwas senen was nog onbekend en nergens was bewezen dat ook daarmee goede resul taten zouden kunnen worden bereikt. Het Nederlandse bedrijfsleven echter staat technisch op een hoog peil, mede omdat ons land zich voornamelijk toelegt op de vervaardiging van kwaliteitsprodukten, en de praktijk heeft geleerd daf hierbij de huïp en de medewerking van vele geschoolde werkkrachten onont beerlijk is. Vooral heden ten dage bestaat er in vrijwel alle bedrijfstakken een tekort aan vaklieden. SCHOLING VAN OUDEREN Na de bevrijding werden door het ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid zgn. Regionale Werkplaat sen voor Vakopleiding van Volwassenen (R.W.P.) opgericht. Hier werd de vak opleiding speciaal voor volwassenen ter hand genomen en het moet gezegd dat deze opleiding zich ook nog op heden in een groeiende belangstelling mag verheugen. De mening dat van de scholing van ouderen niet het gewenste resultaat kan worden verwacht, blijkt evenwel nog op ruime schaal te worden aangetroffen. Men gaat dan uit van de veronderstel ling dat een vakopleiding moet worden begonnen op jeugdige leeftijd en dat allen, die op latere leeftijd nog een vak opleiding gaan volgen, zich niet tot be kwame arbeidskrachten zullen ontwik kelen. Juist het hier aangeduide vooroor deel heeft in dit opzicht een belem merende werking. Immers het suc ces van de opleiding van volwas senen zou meer verzekerd zijn, wanneer de op latere leeftijd opge leide werknemers overal de mede werking zouden ondervinden, welke normaliter mag worden verwacht. Laatste kans De ouderen die de stap tot omscholing doen, zijn zich ervan bewust, dat hun door deze mogelijkheid een laatste kans wordt geboden om geschoold vakman te worden. Zij zullen zich daarom gees telijk en lichamelijk inspannen om het gestelde doel te bereiken. Uit de gunstige ervaring welke werk gevers met in dienst nemen van op late re leeftijd geschoolde arbeiders hebben opgedaan, is het te verklaren, dat ook bij een minder gunstige werkgelegen heid de werkgevers een toenemende be reidheid tonen tot het opnemen van deze personen. Men heeft namelijk in de praktijk ondervonden dat na een korte inloop periode van deze mensen goede pres taties kunnen worden verwacht, doch daarnaast is gebleken dat, wie op latere leeftijd nog het leren van een vak on derneemt en alle daaraan verbonden bezwaren weet te overwinnen, zowel verstandelijk als karakterologisch aan hoge eisen moet voldoen. Immers naast het geschiktheidsonderzoek, dat aan de toelating van de scholing voorafgaat, is er ook sprake van een zekere na tuurlijke selectie. 25.000 opgeleid Vanzelfsprekend zullen niet alle per sonen, die op latere leeftijd een vak opleiding voltooien, het gestelde doel bereiken. 'Uit onderzoekingen is gebleken dat gemiddeld 15 tot 25% van het aantal personen dat de scholing voltooide, niet werd geplaatst in een werkkring welke met de opleiding overeenstemde. Sedert de bevrijding zijn er tot medio 1952 vijfentwintigduizend volwassenen met succes opgeleid en grotendeels te werkgesteld in overeenstemming met met het beroep waarvoor zij zijn op geleid. De opleiding is individueel, dus niet klassikaal, d.w.z. dat men direct kan worden ingeschakeld. De opleiding tot vakman brengt geen kosten met zich mede, terwijl de loondervingsvergoe- ding de cursist tijdens de opleiding be hoedt voor financiële zorgen. (Uit het gewest Veenendaal bezoeken momen teel 8 personen de R.W.P.) De opleidingsmogelijkheden te Utrecht zijn: steenhouwer, stukadoor, construc tiebankwerker, onderhoudsbankwerker, autogeenlasser, betontimmerman, ma- machinebankwerker, elektromonteur en gecomb. lasser. Enkele toelatingseisen zijn dat de werknemers uiterlijk 50 jaar zijn, en dat zij zich aan een geschiktheidsonderzoek moeten onderwerpen. Voor de zwaar dere beroepen kan ook nog een medische keuring volgen, welke voor rekening van het Rijk komt. Alle gewenste in lichtingen over de R.W.P. worden ver strekt door de Arbeidsbureaus. Dinsdagmorgen kwam de fietser B. op de Stationsstraat in botsing met de bromfietser S., beiden uit Vee nendaal. Er was alleen geringe ma teriële schade. Woensdagmiddag omstreeks half twee kwam een personenauto de uit rit van de VSW aan de Zandstraat uitrijden. Het uitzicht van de be stuurder werd belemmerd door een vrachtauto, waardoor hij een brom fietser aanreed. Oo khier alleen ma teriële schade. Woensdagmiddag omstreeks half vijf kwam de bromfietser v. E. uit de ge meente Amerongen op de Munniken- weg in botsing met een plotseling overstekende hond van de heer De L. De bromfietser kon het dier niet meer ontwijken, zodat hij lichte ont vellingen opliep. #De schade wordt geregeld. Gistermorgen om acht uur reed de bestuurder van een autobus V. op de Kerkewijk ter hoogte van de Rit- meesterfabriek na geparkeerd te hebben weg, zonder op het overige verkeer te letten. Het gevolg was een botsing met de automobilist H. uit Doorn, met enkel materiële schade. Het prachtige circuit Wielingsheuvel is gereed om op de tweede Pinksterdag duizenden motorsportliefhebbers te ontvangen. Het door de renners te rijden traject is zorgvuldig afgebakend, terwijl alle nodige voorzieningen zijn getrof fen om het de bezoeker op deze dag naar zijn zin te maken. Wat de spanning! in de wedstrijd betreft, behoeft de organiserende vereniging MAC Veenendaal' zich geen zorgen te maken. In totaal verschijnen er honderddertig renners aan de start, waaronder vrywel alle cracks in de Nederlandse motorsportwereld, zodat een verbeten gevecht om de zo belangrijke punten zeer zeker in het verschiet' ligt. Er zijn vijf starts en twee finales, welke om precies twee uur 's middags beginnen. Volgens de planning zal de cross om half zeven afgelopen zijn. Ruim een uur later vindt de prijsuitreiking plaats in hotel La Montagne. Tweede Pinksterdag 's morgens om half tien worden de verschillende kassa's geo pend. Om tien uur begint de training op Het circuut Wielings heuvel is al door enke le plaatselijke renners gebrobeerd. Hier is er een in actie die juist één van de vele onef fenheden heeft geno men en enkele meters verderop weer goed op z(jn „pootjes" terecht zal komen. VEENENDAAL VVV-Pinksterexcursie naar Leersumse Plassen: Deze excursie staat onder leiding van veldbioloog A. P. de Kleuver waaraan iedereen kan deelnemen. Vanuit de richting Rhenen vertrekt men per fiets of bromfiets om 7.30 uur via Eist en Amerongen waar deelnemers uit de Rijnstrook zich kunnen aansluiten naar Leersum. Uit Veenendaal wordt vertrokken om 8 uur vanaf het Davidsplein via Dwarsweg en Overberg naar Leersum. Auto's, motoren en scooters moeten verzamelen op de Maasbergseweg bij de uitrit met de witte stenen palen „Het Veld", uiterlijk om kwart voor negen. De rondleiding begint om 9 uur 's morgens en is om 12 uur s' middags afgelopen. Als het regent gaat de excursie niet door. Motorcross Wielingsheuvel: De motorcross waar 130 renners aan de start verschijnen begint 's middags om 2 uur. De training welke ook bijgewoond kan worden vangt 's morgens om 10 uur aan. Volgens de planning is de cross 's avonds om half zeven ten einde. Muizenstad: Op het terrein achter het postkantoor is een complete muizen- stad ingericht die geopend is van 's middags 2 uur tot 's avonds 10 uur. RHENEN Muziekconcours „Ons Genoegen": In het verenigingsgebouw „Irene" houdt de muziekvereniging „Ons Genoegen" een concours voor harmonie- en fan farecorpsen. Het begint 's morgens om 10 uur met een officiële ontvangst, terwijl om 11 uur het concert aanvangt. Om half vijf 's middags vindt op de Veerweg de mars- en tamboerswedstrijd plaats. Boottocht lang de Rijn: Met ingang van le Pinksterdag is de mogelijkheid opengesteld een boottocht te maken van Rhenen-Arnhem v.v. De vertrek tijden zijn uit Rhenen 11.30 en 16 uur. Herdenking 8 R.I.: Om precies 12 uur 's middags vindt op de militaire begraafplaats Grebbeberg de herdenking plaats van de gevallenen van 8 R.I. het circuit die door de bezoeker welke in het bezit is van een toegangsbewijs mag worden bijgewoond, echter met dien ver stande dat hij/zij het terrein dan niet meer mag verlaten vóór de officiële aanvangs tijd. Het circuit wordt rondom bewaakt door politiehonden en van de zijde van de MAC Veenendaal werd verklaard, dat een ieder die op illegale wijze het terrein probeert te betreden, dit voor eigen risico doet. De Veenendaler Ad Slotboom die ook van de party zal zyn, is deze week spe ciaal voor een reparatie aan zyn motor naar Engeland vertrokken. Naar ver luidt zou hy gisteren teruggekeerd zyn. Inmiddels hebben in de voorverkoop al meer dan tweeduizend kaarten hun weg gevonden. Uit de voorverkoop blijkt dat de belangstelling voor dit motorsporteve nement zich niet alleen beperkt tot de pro vinciale plaatsen, want uit diverse stre ken van ons land zijn aanvragen binnen gekomen. Wanneer de weersomstandighe den meewerken, beloofd het wederom een evenement te worden van hoog gehalte. BENOEMING ONDERWIJZERES Met ingang van 1 september a.s. is aan de Chr. B.L.O.-school „Wilhelminaschcol" tot onderwijzeres benoemd mej. M. J. J. Jansen uit Veenendaal. Mej. Jansen is op het ogenblik onderwijzeres in Lintelo- Aalten. WIJZIGING OPHAALDIENST HUISVUIL In verband met de tweede Pinksterdag zal het ophalen van huisvuil niet op maan dag, maar op dinsdag 23 mei a.s. geschie den. De overige diensten blijven ongewij zigd. Jaarvergadering DOVO Maandag 15 mei j.l. hield de voetbal vereniging „DOVO" haar jaarlijkse al gemene vergadering in hotel „De Ko renbeurs". In zijn openingswoord sprak de voor zitter, de heer P. Hiensch, er zijn vol doening over uit dat zovele leden ge hoor hadden gegeven aan de uitnodi ging de vergadering bij te wonen. Hij resumeerde de verrichtingen van de elftallen in de afgelopen competitie en feliciteerde de spelers van het vierde elftal met het j.l. zaterdag behaalde kampioenschap. Alhoewel de verrichtingen van het le elftal ver beneden de verwachtingen waren gebleven, constateerde hij dat de clubtrouw van de leden hieronder niet had geleden, hetgeen hem tot voldoe ning. stemde. De gebruikelijke verslagen van de secretaris en de penningmeester kon den de instemming van de vergadering wegdragen en daaruit bleek dat de ver eniging een gezonde financiële basis be zit. en het ledental weer was toegeno men. Als nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heren Borg, Van Hdrdeveld en Ouwerkerk, terwijl de heren Van den Berg Jr. en Van de Pol de elftalcom missie aanvullen. In zijn slotwoord liet de voorzitter uitkomen dat men nog steeds kampt met geschikte jeugdleiders en dat deze van harte welkom zouden zijn en deed spreker een beroep op alle leden, ook in de komende competitie weer zijn uiterste best te doen voor de groei en de bloei van Dovo. Vorige week is de Valleiriks uitge geven bij Schcenhandel Weijers, Hoofdstraat, Veenendaal. en niet gevonden. De vinders-pre mie stygt hierdjor weer met twee gulden vyftig, :.odat de nieuw uit te geven riks met het rode num mer ZEVENTIEN C IJLDEN VIJFTIG waard is. By in cvering op ons bu reau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uit betaald. Bijzonder aangenaam concert in Sint Aiidrieskerk Een tweehonderd liefhebbers van zang en orgelmuziek hebben woensdagavond met genoegen geluisterd naar een concert dat in de Sint And ieskerk gegeven werd door de organist Feike Asma en de drie heren van Asaf. Het was een niet al te moeilijk program ma dat de organist had samengesteld. Hij opende met de gebruikelijke psalm-bewer king van Jan Zwart, nu over psalm 146. Verder speelde hij werken van Bach, Buxtehude, Mendehsohn en Handel. Deze werken werden geb.-acht op boeiende wij ze. Vooral de variat e over „Het gebed des Heren" kreeg een prachtige vertolking. Met eigen variaties over psalm 138 besloot de organist zijn aandeel in het program ma. De koren hebben zich woensdagavond eveneens van hun beste zijde laten zien. Onder leiding van de dirigent M. Netelen bos werden eenvoudige en toch aangename liederen gezongen. Twee hiervan werden door de koren (het grote koor en de beide jeugdkoren) gezamenlijk gezongen. Een biezonder goed concert dat geen ogenblik heeft verveeld. Jammer dat de Sint Andrieskerk niet geheel bezet was. Drie jubilarisser bij de brandweer De waarnemend lurgemeester jhr. mr. L. Bosch ridder an Rosenthal heeft woensdagavond aao drie leden van de vrijwillige brandweer het diploma met zil veren medalje uitgereikt. Dit ter gelegen heid van het feitzij dertig jaar lang trouwe dienst it n verricht. Het waren de heren T. H.xSLKi ó- K V van Veenen daal en K. v. d. Berg/die voor het voet licht werden gehaald. De commandant de heer T. Eyffius sprak zijn genoegen er over uit dat de burge meester bij deze viering van het 30-jarig bestaan aanwezig was. In zijn toespraak gaf de commandant een globaal overzicht van de werkzaamheden in de afgelopen 30 jaar. Met een gezellig samenzijn werd de viering van het zesde lustrum besloten. Orkaan-achtige stormen hebben danig huisgehouden in Beieren. In Eggenfelden was het wel het ergst: meer dan dertig huizen werden beschadigd of totaal ver nield; honderden bomen werden ontworteld of doormiddengebroken. De totale schade wordt geraamd op ongeveer twee miljoen DM. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. ,,Heer, schenk ons Uwe Heil'ge Geest!" Hoe vaak wordt dit gebeden, Maar ach, wij zijn geheel vervuld van al de heerlijkheden die ons het drukke leven biedt, van alles wat men hoort en ziet. Als heel ons hart is ingenomen, Hoe kan God's Geest dan binnen komen Hoe kunnen wij tot God geraken? Wij moeten eerst dan ruimte maken, Verjagen al het kwaad gespuis dat nestelt in ons hart en huis. Als wij een Ere-gast verlangen moet Hij met zorg en liefd' ontvangen. Pas als ons hart gezuiverd is, zal men ootmoedig mogen vragen: „Heer, kom, vervul ons met Uw Geest, Wil het nog eenmaal met ons wagen?" Op initiatief van de Volksunivedsiteit Veenendaal is deze week een Cultureel Convent Veenendaal opgericht dat zich ten doel stelt een duidelyk presentatie- van alle culturele verenigingen in Veenendaal en een coördinatie van de verschil lende programma's. Het voorlopig bestuur van het Convent bestaat uit voor zitter dr. J. G. Thoomes en secretaresse-penningmeestercsse mevr. J. W. v. d. Kuinder-IIamer. terse Beek de eis om naast de weg ten behoeve van een goede ontwatering bre dere en diepere bermsloten dienen te wor den gegraven. Ten laatste zal ook de aanleg van een riool vanaf de Buurtweg tot aan de Klomp in het project worden opgenomen. Om al deze redenen steeg de begroting van het totaalbedrag tot het genoemde 752.538,-. Wanneer met de uitvoering van dit gro te werkobject wordt begonnen staat nog niet vast, wel is zeker dat de gemeente de wegverbetering in Harskamp voorrang verleend bij die in Ederveen. MEDITATIE Hand. 1 4a: En zij werden allen vervuld met de Heilige Geest. Als God de machtige en heerlijke kosmos schept, dan is dat machtig groot. Dan openbaart God Zich in Zijn majes teit, almacht en wijsheid. Dat is God bóven deze wereld! Maar als diezelfde God, die grote Schepper van hemel en aarde, zich als een kind in doeken gewonden laat neer leggen in een kribbe, in een beestenstal - en als Hij als mens op deze wereld loopt, spreekt en wonderen doet, ja, dan is dat nog groter Want dat is God in Zijn liefde en genade! Maar op Pinksteren openbaart God Zich nog groter! God bóven deze wereld is groot. God óp deze wereld is nog groter, maar God in de wereld, dat is in het hart van de wereld, in het van nood en ellende berstende hart - zie dat is het allergrootste, ja dat is alles! Nu dat gebeurde daar in Jeruzalem. God bleef maar niet aan de buitenkant van het leven van die mensen, nee, Hij ging er in, middenin. Daarom was het daar ook feest in Je ruzalem. Een feest waar ze tien dagen om gebeden en geworsteld hadden. Dat lag hen zo na aan het hart, dat ze daar niet buiten konden. Dat was volle ernst en daarom hebben die 120 mensen zo lang gebeden en geroepen, dat ze ver horing van hun gebed kregen. Nee, dat waren geen mensen met klinkende namen, 't Waren maar een voudige, onbekende msen. Als ge in Je ruzalem zoudt vragen of ze Johannes of Petrus ook kenden, ze zouden u vreemd hebben aangekeken. En toch waren ze bij de Heere bekend, want hun Heere en Koning, Jezus Christus, was naar de hemel gevaren en Hij bad daar in de hemel voor hen en zij baden als gevolg daarvan ook. Maar tot goed verstaan moet ik u wel zeggen, dat Pinksterfeest geen feest is dóór de mens. Zeker, het gebed van al de mensen is wel de brug geweest, waarlangs de Heilige Geest is gekomen, maar dan ook niet meer. Pinksteren is geen beweging of be roering binnen onze menselijke geest, maar het is het feest van en door de Heilige Geest. Sommige mensen hebben het op dit feest zo druk met de bewe ging der geesten, d.i. wat door de mens gebeurt, dat ze niet eens toekomen aan het vol worden met de Heilige Geest. En dat is Pinksterfeest! Vol worden met de Heilige Geest! U en ik! Want laten we maar eerlijk bekennen: het is zo leeg in ons hart. Zo akelig leeg. U en ik proberen of pro beerden het wel op allerhande manieren vol te stoppen, maar het lukte niet. Wel voor een poosje, maar om tot de ont dekking te komen, dat het nog leger was dan ooit tevoren. Nu op Pinksterfeest kan uw hart weer vol worden! Overlopend vol. Zo vol, dat het dus overloopt van blijdschap, vrede en genade. Dat kan en wil die almachtige en1 ge nadige God ook in uw leven doen. Dan moet u met uw leegte naar God toe, en dan niets achterhouden. Eerlijk op biechten, dat uw leegte uw eigen schuld is en dat u begeert door God weer ge vuld te worden! Vol-worden, dat is: vol van God wor den.' Dat is eigenlijk gemeenschap met Hem hebben! Dat is dat God afdaalt naar dat van nood en ellende - berstende hart van ons - dat Hij ingaat in de on derste lagen en gronden en kelders van ons mens-zijn, om het daar vol te ma ken met vrede en blijdschap. Dat is Pinksterfeest! Ds. J. Keuning Ongeveer drie weken geleden is er een vergadering belegd waar afgevaar digden van vrijwel alle plaatselijke cul turele instellingen en verenigingen ver tegenwoordigd waren. Er is toen een comité gevormd dat de verdere reali sering van bestaande plannen op zich heeft genomen. Een van deze plannen is te komen tot een samenwerking in de vorm van de uitgifte van een ge zamenlijk programma, waarin alle data voor het komend seizoen zijn vermeld, alsmede de adressen van de diverse secretariaten. Vast staat reeds dat de volgende culturele instellingen zich bij het Convent hebben aangesloten: Ar beiderskunstkring, De Veenzangers, Chr. Openbare Leeszaal, Volksuniversi teit, Cefa, USO, Chr. Reisver, Muziek instituut Van Zanten, C.O.V. en Ars Musica. De verwachting is dat de resterende verenigingen zich ook tot samenwer king bereid zullen tonen. Van de zijde van het Convent werd uitdrukkelijk In zyn vergadering van 21 dec. van vorig jaar bestemde de gemeenteraad van Ede een bedrag van 669,500 als onderdeel verklaard dat iedere vereniging, ook qua activiteiten, geheel zelfstandig blijft. Alleen beoogt het Convent de in het verleden voorkomende versnippe ring - b.v. twee culturele evenementen op één avond - te voorkomen en door een gezamenlijke samenstelling van het programma een juiste verdeling te be werkstelligen. van het urgentieplan 1961 voor de re constructie van de Hoofdweg te Ederveen. Dit raadsbesluit verkreeg nog geen goed- maar wel zegde dit college een provinci- keuring van Ged. Staten van Gelderland, ale bijdrage van 228.250,- toe een per centage van het totale bedrag van 34#/«. Thans heeft de gemeenteraad het cre- diet voor de verbetering van de Hoofd weg verhoogd tot 752.538,-. De verwach ting is dat nu de provincie 272.250,- zal bijdragen. Deze hogere uitgaven voor de verbete ring van de Hoofdweg komen door het feit dat er bij de aanleg van een nieuwe weg grondverbetering nodig is, omdat een goe de verkeersweg een goede ondergrond be hoeft en proefboringen wezen uit dat de onderlaag een veenlaag is en dus ongé- schikt, zodat de grond moet worden ver beterd. Bovendien stelde het wterschap de Lun- In het badrestaurant op de Grebbeberg te Rhenen is woensdagmiddag een persconferentie gehouden door de Rhenense C.O.V. Euphoniadie dit jaar het 30-jarig bestaan herdenkt. De meest belangrijke mededeling was wel dat de jubi lerende vereniging het heeft aangedurfd om het bekende werk van Joseph Haydn in de openlucht te gaan uitvoeren, waarvoor men de volledige medewerking heeft gekregen van de directie van Ouwehands Dierenpark. Als solisten treden op An nette'de la Bije, David Hollestelle en Jan Waayer met medewerking van het Utrechts Stedelijk Orkest. Het geheel staat onder leiding van de dirigent van Euphonia, Gijsbert van Zanten uit Veenendaal. De C.O.V. „Euphonia" werd in 1931 Gezien dit succes, ging het koor over tot d einstudering van de Johannis Passion, waarvoor men de beschikking kreeg over de Cunerakerk. De belangstelling voor de ze uitvoering was zo enorme dat er meer dan 1200 mensen een plaats in het bede huis hadden gezocht. Vandaar ook dat er plannen zijn gemaakt om van de Johannis Passion in de Cunerakerk een tweede Naarden te maken. PRIMEUR Getuigt deze terugblik in het verleden al van een actieve en vooruitstrevende werkwijze van Euphonia, ditmaal heeft men een initiatief genomen dat een pri meur betekent voor ons land. Er is namelijk besloten Die Jahreszeiten gecostumeerd op 8 juni a.s. in de open lucht in Ouwehans Dierenpark op te voe ren. opgericht op initiatief van de organist van de Cunerakerk, de heer Van Eek, die jarenlang dirigent is geweest en in 1947 naar Zuid-Afrika emigreerde. In de loop der jaren is het ledental uitge groeid van 35 tot 74. Men begon met de uitvoering van kleine werken, doch al spoedig werden de grotere werken, zoals die Schöpfung, de Johannis Passion enz. ter hand ge nomen. Nadat Jaap Hillen, Willem Ver- weij en de heer Kettelarij de dirigeer stok hadden gehanteerd, nam Gijsbert van Zanten deze taak over. Ook hij was een voorstander van grote werken en begon direct aan het machtige werk „Die Jahreszeiten" van Haydn. Bij gebrek aan een grotere gelegenheid, werd dit werk in gebouw Irene uitgevoerd. De prijswinnaars van de amateur-mode show fa. C. Diepeveen 1. mevr. Knopff nr.47, 2. mevr. Pach nr. 45, 3. mevr. Capelleveen nr. 46, 4. mej. Schoe- man nr. 29, 5. mej. v. d. Klift nr. 30, 6. mej. Meyer nr. 34, 7. mej. Hardeveld nr. 50, 8. mej. Vink nr. 44. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaal weg 2 - Tel. 2918 föettcruttiale WEKKERS VA. voor betere uurwerken

De Vallei | 1961 | | pagina 1