GRATIS GLAZEN hengelo's bier hengelo's bier omdat 't zo vol van smaak is 2ePINKSTERDAG van 11-4 uur Ook hier hij KAAL? Horpanta Links en rechts bij het inhalen VOOR DE VROUW INHALEN RUSTIG EXAMEN VRAAG EN j IAANBOD ARAM De rode burcht van Iphanca G. van Soest Henny Jansen vrij toegang 3000 MEUBELFABRIEKSCOLLECTIES Mijnhardt's Zenuwtabletten (tot 10 juni 1961) GRATIS GLAZEN HEEL GEMAKKELIJK ■X- Ook Uw melkslijter heeft hengelo's bier. MOORKOPJES KANO'S van 18 voor 15 cent DIVERSEN KOOPT UW DRANKEN TELEFONISTE N.V. v/h Fa. Wed. A. W. de Haas Levering franco Bent U nog niet in de gelegenheid geweest het interessante en inspirerende bezoek aan onze te brengen? Wij nodigen U uit dit bezoek NU te brengen. 2e PINKSTERDAG houden wij speciaal voor U KIJKDAG van 11 tot 4 uur. 18000 m1 verkoopruimta „Wie bij van Reeuwijk niet vindt wat hij zoekt, zoekt meubelen die nog niet gemaakt worden." door geheel Nederland winkelcentrum „Oude" BINNENWEG /KAREL DOORMANSTRAAT TEL. 11.16.70 (14*) Bij het inhalen spelen „goed links" en „goed rechts" een belangrijke rol. Goed links moet de inhaler zich bevinden op het ogenblik dat hij een extra duwtje op het gaspedaal geeft om de voor hem rijdende auto, scooter, brommer of fiets te gaan inhalen. Góed links, zeiden we. Passeer een tweewieler precies zoals u een auto inhaalt. Houd nét zoveel tussenruimte, anders krijgt de motorrijder of scooterrijder, bromfietser of fietser een veel te harde lucht- zuiging te doorstaan. U bent dus tijdig góed naar links ge gaan (vanzelfsprekend hebt u er zich allereerst van overtuigd of het verkeer achter en voor u uw inhaalmanoeuvre toeliet), passeert en dan gaat u pre cies op tijd weer keurig naar rechts. Dat moment is gekomen als het door u ingehaalde voertuig in z'n geheel in uw achteruitkijkspiegel verschijnt. Blijf niet zonder noodzaak links rijden, nadat u ingehaald hebt. Even er langs en dan zo spoedig mogelijk weer naar rechts, zon der iemand te „snijden,, natuurlijk; Zo voert u een correcte manoeuvre uit. Tijdig links - zo vlot mogelijk pas seren - zonder iemand te hinderen weer naar rechts. Dat geldt voor de inhaler. Maar zijn goedbedoelde pogingen falen ten enenmale, als de ingehaalde niet be hoorlijk rechts rijdt. Als hij - een kwa lijke eigenschap van vele fietsers - een beetje over de weg slingert. Als hij - en dat is een zonderlinge eigenschap van nogal wat automobilisten - ineens een VERDELING VD OORZAKEN VAN 10.000"INHAAL-ONGELUKKEN' 40% Onvoldoende uitwijken naar links 27% Inhalen bij nadering van een tegenligger 12 Inhalen en daarna "snijden" 6 Inhalen op een nat wegdek Inhalen zonder eerstin ce spiegel te kijken WEET U DAT Ja, wist u eigenlijk? Dat het niet gewenst is om in één maal tijd zowel spinazie als raberber op tafel te brengen; beide zijn rijk aan oxaalzuur, een stof die de opening van kalk kan tegen gaan. Dat het kalkgehalte van de voeding niet van invloed is op het ontstaan en het ver loop van aderverkalking; ook volwassenen en bejaarden doen er goed aan degelijks kalkrijke levensmiddelen, zoals melk en kaas, te gebruiken. Dat de voedingswaarde van gerechten, die in een stapelpan of hogedrukpan zijn gekookt, vrijwel niet verschilt van die van gerechten, in gewone pannen bereid. Dat het niet nadelig is voor de voedings waarde om doorrregen vlees lang te sto ven. Aangezien vlees-kooknat en jus toch niet weggegooid worden, gaan mineralen en vitamines, die er tijdens de verwarming in oplossen, niet verloren. Dat inmaakpompjes niet geschikt zijn voor het conserveren van vlees en de meeste groenten; voor het inmaken van vruchten en zure groenten zoals rabarber en postelein kunnen zij eventueel wel dienst doen. Dat een ruim gebruik van suiker als broodbeleging schadelijk is voor het gebit, vooral van kleuters en oudere kinderen. Dit geldt zowel voor witte als voor bruine (ook ruwe) suiker. Dat vooral in deze tijd van het jaar in het groenterijk veel frisse gezonde brood beleggingen te vinden zijn: radijs, kom kommer, tomaat, worteltjes. Dat het kweken van tomaten in ons land nog geen zestig jaar oud is en dat bananen hier vóór het begin van deze eeuw onbe kend waren. Dat aardappelen 's zomers ongeveer 5 maal zoveel vitamine C bevatten als in het voorjaar en 's zomers daardoor tot onze beste vitamine C-bronnen behoren. Dat een koelkast niet beter maar juist slecht koelt wanneer er een dikke laag ijs om het vrieslichaam is gevormd; het is no dig om de kast te ontdooien voordat zich veel rijp heeft afgezet. Dat ook in voorjaar en zomer peulvruch ten best smaken en op gezette tijden een plaats in het menu verdienen; een rauwe groentesla smaakt er prima bij. Van een rest bonen kan b.v. een slaatje worden ge maakt. Aardbeien en andere zachte vruchten zich goed lenen voor diepvriezen. Zij kun nen voor het invriezen bedekt worden met een suikerstroop. WAT Z'JN DE GEVAREN BV HET INGEHAALD WORDEN? onverwachte naar links komen onvoldoende rechhshouden snelheid opvoeren zelf gaan inhalen beetje naar links komt, als hij wordt ingehaald. Nooit doen! U dient om de 10 a 15 minuten een blik in uw achter uitkijkspiegel te werpen. Geef, als u ziet dat iemand u gaat inhalen, blijk van uw kijk op de zaak, door éven een tikkeltje naar rechts te gaan. Dan weet de ander tenminste dat u hem dóór hebt en hij hoeft niet door hinderlijke tekens te waarschuwen dat hij u wil passeren. Het is zonder meer duidelijk dat u nooit rechts inhaalt. Tenzij u daardoor een ernstig ongeval zoudt kunnen voor komen, uiteraard. Het is voorgekomen dat iemand op een ongeval inreed. Hij kon niet zo gauw stoppen en, zei hij later: „je mag toch niet rechts inhalen?" U mag een tram rechts inhalen, deel nemer aan het snelverkeer. Maar denk aan eventueel uit- of instappende pas sagiers! Ook voorgesorteerde „linksaf- fers" haalt men rechts in en op een verkeersplein (met molenbord: elkaar najagende pijlen) mag men rechts in halen. Maar dat zijn bijzondere situaties. In het algemeen geldt: tijdig goed naar links - vlot voorbij - zonder „snijden" vlug weer naar rechts. Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. Gegrond op 10-tallen jaren ervaring PAN „Zend zoveel braadpannen als je kunt", luidde een telegram dat enige weken geleden vanuit Amerika naar Frankrijk werd gezonden. Het ging om de Franse braadpan die door mevrouw Kennedy wordt gebruikt en nu door honderdduizenden Amerikanen wordt begeerd. De Fransen bleken in staat om er direct 11.520 per vliegtuig af te leveren. Het geheim van de pan? Men kan ermee bakken en braden zonder vet te gebruiken. De Amerikanen noemen hem daarom de „vermageringspan". HOE KINDEREN OP TELEVISIE REAGEREN Kinderen van 10 tot 13 jaar zijn gefilmd terwijl ze in een studio in Teddington, Middlesex, naar de televisie zaten te kij ken. Dit was een onderdeel van een expe riment dat de toneel afdeling van ABC televisie met professor Arnold Lloyd van de afdeling onderwijs van de universiteit van Cambridge en een groep opvoedkun digen is uitgevoerd. Wanneer de deskundi gen de film hebben bestudeerd zullen zij met de kinderen spreken om te zien wat hen belang inboezemt en wat hen verveelt. Aan de studio's verbonden technici zullen proberen te ontdekken welke technische effecten de kinderen leuk vinden. Het pro gramma dat de kinderen zagen toen zij gefilmd werden was een vervolgverhaal „Pathfinders to Venus". In dit deel zagen zij prehistorische vliegende reptielen en de deskundgen stellen er vooral belang in om vast te stellen of de kinderen deze angstaanjagend of alleen maar opwindend vonden. Een vertegenwoordiger van de te levisiemaatschappij zei: „Wij stellen er be lang in te ontdekken hoe kinderen op be paalde dingen op de televisie reageren. Bijvoorbeeld, of, wanneer er sprake is van een romance, deze hen verlegen maakt of dat zij deze accepteren. De resultaten van het experiment zullen naar een aantal lan den worden gezonden en bandopnemingen en films zullen ter bestudering verkrijg baar worden gesteld. uitgaven van de fotoamateurs is in de af gelopen twee jaar met meer dan 50 pro cent gestegen. In 1958 gaven zij namelijk 28 miljoen uit. Het grootste deel van de camera's die in Groot Brittannië worden verkocht zijn goedkope modellen. In 1961 zullen, wederom naar schatting, 25 miljoen foto's met flitslampen worden gemaakt te gen 23/4 miljoen in 1950. Nog meer specta culair is de groei van het filmen geweest. Dit jaar zullen een 90.000 filmcamera's voor amateurs worden gekocht, tegen slechts 3000 in 1948. Er zijn ongeveer 300.000 amateur filmers in Groot Brittan- Verkoop van foto-artikelen vliegt omhoog De Photographic Information Council heeft bekend gemaakt, dat de verkoop van fotografische artikelen in Groot Brittannië sterk stygt. De president-directeur van de Council, John E. Balmer, heeft verklaard dat er thans 12 miljoen camera-gebruikers in Groot Brittannië zyn en dat er jaarlyks Vit miljoen camera's worden verkocht. Men schat dat er op iedere 100 mensen in Groot Brittannië 90 zijn die een camera bezitten tegen 220 op de 300 in de Ver enigde Staten en met Duitsland en Japan respectievelijk op de derde en vierde plaats. Men raamt dat Britse foto-amateurs dit jaar meer dan 45 miljoen aan hun hobby zullen uitgeven; 15 miljoen hier van is voor ontwikkelen en afdrukken. De Vrachtauto ver voer naar Duitsland In verband met de heersende verwarring over de afmetingen en gewichten van naar Duitsland rydendc vrachtauto's heeft het Bestuur van de Nationale Organisatie voor het Beroepsgoederenvervoer Wegtransport (NOB Wegtransport) zich via de Neder landse Ambassade te Bonn tot het Duitse Ministerie van Verkeer gewend. De Verkeersattaché bij genoemde Am bassade heeft thans aan de NOB Wegtran sport doen weten, dat het Duitse Ministerie van Verkeer zich inderdaad op het stand punt stelt, dat voor de Nederlandse vracht auto's, die op Duitsland rijden, uitsluitend van toepassing zijn de maten en gewichten, als bepaald in de Duitse Overgangsveror dening van 8 maart 1961, te weten: maximum lengte 18 meter; .totaalgewicht van een tweeassig voertuig 16 ton; van een voertuig met meer dan twee assen 24 ton. De Duitse uitzonderingsregeling ten aan zien van de drieassige aanhangwagens geldt uitsluitend voor Duitse vrachtauto's in het verkeer in Duitland zélf. De consequentie hiervan is, dat Neder landse, naar Duitsland rijdende vrachtau to's uitsluitend hebben te voldoen aan de Nederlandse bepalingen (18 meter lengte en een wieldruk van vier ton), met welke bepalingen de Duitse Overgangsverorde ning van 8 maart 1961 niet in strijd is, maar integendeel juist daarop is geba seerd. Tot 31 december 1965 kunnen Nederland se vrachtwagens dus, zoals voorheen, zelfs nog met 48 ton treingewicht naar Duits land rijden, mits de capaciteit van het be treffende materiëel dit gewicht mogelijk maakt en overigens voldaan wordt aan de Nederlandse voorschriften. VVV VERSTREKT NEDERLANDSE VERKEERSREGELS AAN DUITSE AUTOMOBILISTEN In de meeste Europese landen zyn de verkeersregels en -tekens voor het grootste deel geünificeerd. Nog steeds zyn er echter in de verschillende landen ook afwykingcn op deze geünificeerde regels en tekens. De ze afwijkingen leveren voor de buitenland se automobilist, motor- en scooterrijders dikwyls bijzondere moeilijkheden op. Het Verbond voor Veilig Verkeer heeft, bij wijze van proef en in een oplage van 300.000 exemplaren, een kleurige folder uit gegeven, waarin ten behoeve van de Duits talige bezoekers aan ons land de voor- naamste verkeersregels en -tekens die hier te landen gelden, worden beschreven en toegelicht. De folder is duidelijk geïllu streerd en legt de nadruk op de typisch- Nederlandse bepalingen, zoals de voor rangsregeling (onderscheid tussen lang zaam en snelverkeer!), verkeerspleinen (geen bijzondere voorrang op het circuut!). de status van de bromfiets (langzaam ver keer, moet in het algemeen op de rijwiel paden rijden), wacht- en stopverboden. De folder „Willkommen in Holland" zal aan gemotoriseerde weggebruikers worden uitgereikt o.m. door de Koninklijke Mare chaussee in Elten, de ambtenaren der In voerrechten en Accijnzen te Dinxperlo, de Grenswisselkantoren, het kantoor der ANVV in Keulen en de Duitse VVV-kan- toren in Rheinland en Westfalen. De slottekst van de folder luidt: „Het voor de verkeersveiligheid in Nederland mede-verantwoordelijke Verbond voor Veilig Verkeer heet u welkom en wenst u een prettig verblijf in Holland. Er naar strevend elk ongeval te voorkomen dat af breuk zou kunnen doen aan uw tocht over de Nederlandse wegen, nemen wij de vrij heid u in uw eigen belang en in het belang van de andere verkeersdeelnemers enkele in ons land geldende grondregels van het verkeer te verstrekken." Wanneer de proef met de uitreiking van de folders slaagt, overweegt het Verbond in de toekomst ook folders samen te stellen ten behoeve van Franse en Engelse auto mobilisten. Geniet van Hengelo's bier, geniet er méér van. Hengelo's bier is heerlijk, omdat het niet gepasteuriseerd is. Hengelo's bier uit de beugelfles is pittig, is anders. Geniet er van met volle teugen Hengelo's bier omdat het zo vol van smaak is. Bij zes pullen Hengelo's bier een kristalhelder bierglas totaal gratis. U hebt dus in een wip een stel van zes glazen bij elkaar. Zonder één cent te betalen. Ga dus gauw Hengelo's bier halen. Hengelo's bier, heerlijk, edel gehopt, krachtig en zo vol van smaak. t f 1.— per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Kinderwagen te koop, half engels, kleur zwart. Wester singel 39 I, Veenendaal. Te koop Belgische herders, 8 weken oud. Bisschop David- weg 6, Rhenen. Te koop Taunus 12 M met open dak i.pr.st. Spitsbergerp. 5, Rhenen, tel. 548. Te koop een uitneembare Mutsaerts kinderwagen. Mei doornlaan 10, Rhenen. Te koop Stofzuiger, Holland Electro i.pr.st. Pr. Bernhard- straat 31, Rhenen. Hooigras te koop. Te bevr. Nieuweweg 224, Veenendaal. Sparta bromfiets te koop. Boslaan 46, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. kinderwagen. Te bevr. Rijksstraatweg 247, Eist. Utr. Te koop stel tuindeuren, 3 raamkozijnen met glas, in pr. staat. Sav. Lohmanstraat 138, Veenendaal. Te koop N.S.U. Max 1953 met Steib-zijspan met oliedrukr. in zeer goede staat. Wil ook goede bromfiets in ruilen. J. Wortman, Middellaan 69, Vee nendaal. Te koop prima noordelingen 3,- per half mud. Dronke- laar, Haarweg 57, Overberg, naast Postkantoor. Een brommerjasje en een in prima staat zijnde Sparta- brommer en divan te koop. Jan v. Goyenstraat 18, Vee nendaal. Te koop kinderfietsje 47 jr. Aart de Gelderstraat 62, Vee nendaal. Te koop pracht kinderwagen t.e.a.b. kleur zwart. J. Ver steeg, Dijkstraat 183, Veenen daal. 90 W.L. hennen te koop, 9 weken. Dijkstraat 155, Vee nendaal. Te koop meisjessportfiets, jongensfiets 1214 jr., 2 kin derfietsen 69 jr, herenfiets Boslaan 135, Veenendaal. Wegens verhuizing moet weg met spoed, Beckers haard 65, kinderwagen half engels, kin derbox met bodem, Siemens radio met deurtjes, radiotafel, TV antenne Lopik, Lange- berg, herenfiets, valhelm, bruine dameslaarsjes m. 40, duo, bagagerek, nieuwe Fam. stofzuiger met garantie, nw. 2-plaats kookstel, dompelaar, theeketel en 20 kunstmoeder- lampen, Geerseweg 30, Vee nendaal. Te koop aangeboden een aquarium 100 x 40 x 50 com pleet ingebouwd. Parallelweg 53, Veenendaal. Te koop witte kinderwagen, merk Mutsaerts, in prima st. Dr. Wallerstraat 23, RHenen. Te koop bestelwagen Opel- Olympia. G. Tallemaar, Kon. Elisabethplantsoen 4, Rhenen. Te koop enige jonge poedels met stamboom. J. Bosman t.o. de Kerk, Eist. Utr. tel. 280. Goed onderhouden „Koelstra" kinderwagen te koop 65,-, Gov. Flinckstraat 14, V'daal. Te koop bromfietsen N.S.U. '60 360,-. Batavus Combi Sport '60 435,-. Avaros scoo ter '60 450,-. DKW Sport '60 440,-. Allen verkeren in prima staat. Financiering mo gelijk. B. de Kroon, Van Ree- de Ginckellaan 9, Ameron- gen, tel. 03434-514. Te koop een perceel hooigras Te bevr. Dijkstraat 169a, Vee nendaal. Te koop of event, te ruil, motorrijwiel 1955, 200 cc. voor bromfiets. H. Breeschoten, Zandstraat 41, Veenendaal. Te koop Lambretta scooter 150 cc. bj. 1959, i.z.g.st. Te be vr. tussen 17.30 en 19.30 uur, Sav. Lohmanstraat 136, Vee nendaal. Te koop een stortkar en paar- detuig bij G. v. d. Brink, Cuneraweg 274, Achterberg. Te koop een goed, groot hou ten bureau. Kleefsman, Zand straat 3, tel. 2274, Veenendaal. Te koop prima jonge hennen W R bij G. v. d. Brink, Cuneraweg 274, Achterberg, tel. 08385-3230. Te koop Berini Sport M, 31 1959 met 3 versn. 350,-, Groeneweg 17, Rhenen. Te koop een prima divan pl. dessokleed. P. H. v. Rijnstr. 30, Veenendaal. Te koop jongensfiets 1012 j. Solex 1959 z.g.a.n. Fluiters straat 59, Veenendaal. Te koop 350 roeden zwaar ge mest hooigras. Parallelweg 88, Veenendaal. Te koop een kinderwagen en een wandelwagentje. Rijks straatweg 65, Eist. Utr. Gevr. net meisje voor hulp in de huishouding, liefst boven 16 jaar. Nieuweweg 127, Vee nendaal. Te koop middenstandswoning in Veenendaal. Ook geschikt voor toonzaal e. d. Na overleg leeg te aanvaarden. Br. onder nr. 1023 a. h. bur. van dit bl. Mevr. Berendsen vraagt net meisje voor de huishouding v. d. of d. en n. B. v. d. Boschstr. 49, tel. 159, Ameron- gen. Te koop oude en jonge kriel kippen, fazant en kriel eieren ook ruilen. Van Duiven, Schot De Klomp. Opslagruimte te huur aangeb. Ook geschikt voor 3 luxe auto's. Schinkel, Valleistraat 52, Veenendaal. Aangeboden: vloerkleed, di van met kleed, 2 clubfau teuils, 2 armstoelen, 2 waske tels, 2 keukentafels, 4 keu kenstoelen, theekastje, keu kenkachel, 2 spiegels, 2 2-pers ledikanten, kapstok, 2 nacht kastjes. Gerard Doustraat 33, Veenendaal. Meisje gevr. bij van Laar's levensmiddelenbedrijf. (Zelf bediening) 16 jaar. Heren straat 23, Rhenen. Gevr. net meisje voor de dag, of d. en n. Aanm. tussen 1-2 uur. Juffr. H. G. v. Schuppen, Kerkewijk 32, Veenendaal. tel. 08385-2316. Net meisje gevr. v. de huis houding, 16 jaar en zo no dig in de winkel behulpzaam te zijn. Klein gezin. Br. onder nr. 1017 a. h. bur. v. d. blad. Gevraagd, een flink meisje v. de huishouding voor hele of halve dagen. Textielhuis H. Jonker, Adr. v. Ostadelaan 31 Te koop kinderwagen z.g.a.n. Tevens een elektr. jazz-gitaar Tolsestraat 34, Opheusden. Verloofd jaar wil graag trou wen. Wie helpt ons aan woon ruimte? Ook genegen bejaard echtpaar te helpen. Br. onder nr. 1018 a. h. bur. van dit bl. Gevraagd een kamertje voor één avond en/of middag per week of 14 dagen door pedi cure. Liefst omgeving Julia- nakerk. Br. onder nr. 1019 a. h. bur. van dit blad. Te koop of te huur een gr. en een kleine werkplaats. Br. onder nr. 1016 aan het bur. van dit blad. Te koop een scooter merk NSU in prima staat. Buurtl. Oost 40, Veenendaal. Te koop een Puch scooter bj. 1954. Te bevr. Cederlaan 13, Veenendaal. Te koop Sparta bromfiets bj. 1960 of te ruil voor scooter. Boslaan 29, Veenendaal. Meisjesfiets te koop, lft. 8 jr. Lems, KL Katerstraat 23, Veenendaal. Z.g.a.n. 2-pers. opklapbcd te koop met ombouw. Pr. 45,- Dorpsstraat 69, Renswoude. Te koop BMW een in prima staat verkerende motor, 250 cc., bj. 1958-1959. Dr. Waller straat 17, Rhenen, tel. 785. Te koop z.g.a.n. Gazelle sport- fiets, 3 versn. en trommelrem- men. Pr. Bernhardlaan 189, Veenendaal. Scooter te koop. Prijs 250,-, Zandstraat 71, Veenendaal. Aangeboden boxer met stam boom. Klaas Katerstraat 131, Veenendaal. Te koop Knitax breimachine i.z.g.st. 125,-. Julianastraat 49, Rhenen. Te koop een Pedigree kinder wagen 45,-. Verlaat 36, Vee nendaal. Z.g.a.n. Ponny melkwagen te koop. Te bevr. bij H. Hen- drikse, Melkhandel, Harnjes- weg 39, Wageningen. Te koop drachtige zeugen en prachtige jonge boxers met stamboom. A. Berendsen, B. v. d. Boschstraat 49, Ameron- gen, tel. 519. HAARUITVAL ROOS? Na een kuur met 's we relds nieuwste oestrogene haargroeimiddel bezit ook de heer v. Oir- schot, Dorpsstraat 91, Put te, N.B. weer een gezonde haardos, (zie foto). Horpanta Haargroeiprepa- raten (2,35 - 4,60 - 7,50 etc.). Horpanta Shampoo (1,10 - 1,95). Horpanta Haarcrême (ook tegen grij zend haar) (1,30 - 1,65) en Horpanta Massage-Olie (1,25 - 4,60) verkrijgbaar in Veenendaal bij D.A. Drog. H. Jansen, Zandstraat 7. in Rhenen bij: Drog. P. A. J. Udo-v. Drunick, Fred, v. d. Paltshof 44. (49) Zonder een enkele blik op de roerloze gestalte in het stro, wenkte Falorso de ander. „Kom mee!" beval hij. „Vannacht moet het gebeuren! Die daar" hij wees in de hoek naar het strohad bijna alles bedorven! Morgen kan hij voorgoed verdwijnen!" Aram's handen jeukten om Falorso aan te vallen, doch toen hij zag, dat de ander niet de minste arg waan koesterde en dat het buiten inmiddels donker dan waarin Aram hierheen gekomen was en even geworden was, zodat er weinig kans was, dat hij spoedig ontdekt zou worden, bedwong hij zich. Bo vendien was hier een prachtkans om te weten te komen, waar deze schurk eigenlijk op uit was. Aram gromde iets onverstaanbaars en volgde Falorso naar buiten. Op het strand lag een grotere boot gereed, later scheepten de man in het zwart en een stuk of twintig van zijn mannen zich in. Niemand schonk bijzondere aandacht aan Aram en even later zat hij tussen de anderen aan de riemen. (Wordt vervolgd) WEEKREKLAME 300 gram voor 1,00 ZANDMOPPEN van 75 cent voor 65 cent p. 250 gr. ALS EXTRA REKLAME Heeft U ons krentebrood al geproefd? Vrijdagsavonds na 7 uur vers verkrijgbaar HET GEVULDE KOEKJESHUIS Patrimoniumlaan 74 Veenendaal Telefoon 3233 Te koop 250 hennen W.L. 8 w. oud. Geenhuizen, Dacostaplein Veenendaal. Te koop een z.g.a.n. kinder wagen, kleur wit-zwart, Bea- trixstraat 3, Veenendaal. Te koop Sarolea motorrijwiel 1955 250,-. Holleweg 45, Vee nendaal. Wie wil een paar middagen per week boerenwerk doen bij A. Veldhuizen, Wagening- selaan 5, Veenendaal, tel. 3321. Huis te koop gevraagd voor zelfbewoning ev. ruil met Amsterdam. Br. Mevr. A. Schuller, Bram Streeflandweg 12, Renkum, tel. 806. Luchtgevulde badmutsen v. 1,25. Alleen bij Huize „Chic", Patrimoniumlaan 13, Veenendaal. Bijverdienste: Autogenisch laswerk buisconstructie, des morgens, 's middags of bij U thuis. Br. onder nr. 1021 aan het bur. van dit blad. Motor en bromfietskleding, leren dames- en herenjassen en vesten, regenkleding, laar zen, heren- en jongensschoe nen, bruin en zwart, motor- overall's, koppels, helmen, gordels, USA legerkleding. Vos, bij de boterfabriek, Renswoude, tel. 08387-307. Vliegenlint „Muscaron" in rollen van 100 meter, ook per meter verkrijgbaar. Drog. Rein Kok. Gelderland 35. h. Hoogstraat, tel. 2656, V'daal. „Ten Cate" nylons met en zonder naad nemen de eerste plaats in. „Tempo", Zandstr. 84. Veenendaal. Te koop aangeboden 2 fau teuils i.pr.st. Valleistraat 150, Veenendaal. Z.g.a.n. Vespa G.L. 150 cc. te koop met alle accessoires, nw. 2100,-, nu 1400,-. Te bevr. Rijksweg 41, Ede, tel. 08387-208. Woningruil V'daal-V'daal. Aangeb. eensgezinswoning m. kamer, keuken, 3 slaapk. en douche voor dito huis, geen flat. Met tuin. Br. onder nr. 1021 a. h. bur. van dit blad. Pension (betalend) gevr. voor 2 maanden, juni-juli. Over berg of omgeving, bij vrien delijke mensen. Jonge vrouw genegen met de kinderen te helpen. (geen ander werk). Br. onder nr. 1022 a. h. bur. van dit blad. r- PANKZy Drogisterij Fotohandel Zandstraat 7 - Telef. 2472 WATERSCHAP GREBBE Het bestuur maakt bekend, dat de voorjaarsschouw in district II (gebied Veenendaal) zal worden gehouden op don derdag 8 juni aanstaande. Speciale aanbieding „Arton" sokjes, gegarandeerd krimpvr. Ter kennismaking 50 t.m.100 ct. korting. Kousenhuis „Tem po", Zandstraat 84, V'daal. Op reis dan vooral onder vindt U het gemak van „Pa ge", de ideale celstofluier. „Tempo", Zandstraat 84, Vee nendaal. Vitamine-stoten Dr. de Zeeuw, voor kuikens en kal veren. Drog. Rein Kok, Gel derland 3—5, hoek Hoogstraat tel. 2656, Veenendaal. Voor Gazelle rijwielen E. J. v. Engelenhoven, Overberg, Tel. 03431-333. Sportrijwielen in kleur, ge heel compleet v.a. 125, kinderrijwielen in kleur, v.a. 55,wasmachines v.a. 150,—; centrifuges v.a. 145,—. Prima autoped op luchtbanden 23,50. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan Rijwielhandel, Veenendaal. Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar, u koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3041. Veenendaal. Voor schoenen verven in moderne kleur: Valkenburg. Gortstraat 38. Veenendaal. Hoortoestellen en batterijen. Melis Optiek. Hoofdstraat 51, Veenendaal. Tel 3184. Vraagt U even ons stalen- boek'en U slaagt zeker vooi prachtig behang. Desgewenst electr. afranden en plaktafel ter beschikking. Drogisterij vDe Helm", Dr. Slot. d. Brui- neplein 25. tel. 2390. Veenen daal. Schoenen te klein? Dan moet U bij Blankestyn Zn. zijn. Schoenreparatie-bedrijf D- Blankesteyn Zn.. Helling 14. Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, iissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool. Holleweg D. 120. Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuisbe zorgd. Voor een pijp naar Van Wal- sem. Sigarenmagazijn. Ach terkerkstraat 26, Veenendaal. Tel. 3179. bij de Speciaalzaak met de grootste sortering Slijterij en Wijnhandel ,,DE ZWAAI" Verlaat 2 - telefoon 3610 - Veenendaal GEVRAAGD: Enige kantoorervaring en kunnende typen is gewenst. Kerkewijk 91 - Veenendaal - Telefoon 2845.

De Vallei | 1961 | | pagina 5