zegt DE SPAR gratis zegels zijn guldens waard! Sparthee 158 Gratis dubbel zegels 15 ct goedkoper Sperziebonen kom k ij ken bij Radio Ballegoyen Oud-strijders herdachten op Grebbeberg Pinksterdagen van 1940 Heijboerverrassing Hartelmanteleurstelling Pietje Dirkx pechvogel SINASSTICKS i5o gram 72 en 28 zegels gratis ANANAS blik 400 gram 98 en 40 zegels gratis Raad van Rhenen bijeen Veenendaalse prestaties bij de Motorcross: CUSTARD HARING In tom.saus PETIT BEURRE CHOCORANGE snoepje a O SAKS.LEVERWORST 1A BOTERHAMWORST 00 Nieuwe recreatiemogelijklieid voor Grebbestreek Wedstrijdverloop Wielingsheuvel-cross: elk pakje At Slotboom Jan Jansen NS zomerdienst 1961 COMFORTABEL VAREN TUSSEN RHENEN EN ARNHEM Op do Grebbeberg waren tweede Pinksterdag weer talrijke oud-strijders van het achtste regiment infanterie samengekomen, om daar op de militaire be graafplaats hun omgekomen kameraden te herdenken, die tydens de Pinkster dagen van 1940 in de ongelijke stryd tegen de Duitsers sneuvelden. Op de be graafplaats hadden reeds honderden nabestaanden een plaats ingenomen rond het monument van 8 R.I., toen de lange stoet arriveerde met aan het hoofd de Nederlands Territoriaal Bevelhebber Generaal Valk, die werd geflankeerd door de burgemeester van Rhenen en de burgemeester van Arnhem, de heer Chr. Matser, in wiens gemeente het achtste regiment vóór het uitbreken van de tweede wereldoorlog was gekazerneerd. Tijdens de stille tocht luidde de klok op het nationaal monument. Op de begraafplaats sprak de secre-v, taris van de vereniging voormalig 8 R.I., de heer J. H. F. Kievit, een woord van begroeting. Hij noemde de nabestaan den van de gesneuvelden de belangrijk ste personen op deze herdenking. „Wij hopen", aldus de heer Kievit, „door onze aanwezigheid hier u tot troost en steun te zijn." Ook de invalide makkers wer den hartelijk welkom geheten. „Het is zo gemakkelijk te zeggen, dat zij die hier begraven liggen, hun groot ste offer brachten." Spreker vroeg zich echter af, of wij ooit zullen beseffen wat dat eigenlijk betekent. Hij eindigde met er op te wijzen, dat wij in de geest van de gevallenen zullen handelen, wanneer wij voortdurend op de bres zullen blijven staan voor de vrijheid en die vrijheid zullen trachten te bewaren. Burgemeester Matser van Arnhem voerde daarna het woord. Hij drukte de jongeren van Nederland op het hart slechts dan met succes aan het maat schappelijk leven te kunnen deelnemen, wanneer zij vóór alles goede vaderlan ders zijn. Hij stelde hen, de bloem van MARKTBERICHTEN Eiermarkt: aanvoer 96.000 stuks. Prijzen van 1313,50 per honderd stuks. Handel traag. Biggenmarkt: aanvoer 76 stuks. Prijzen van 5880 per stuk. Handel vlug. BEKENDMAKING De Burgemeester der gemeente Veenen- daal maakt bekend dat van zaterdag 27 mei 1961 af, elke werkdag gelegenheid be staat tot het afhalen van de aangevraagde vis- en hengelakten en hengelbewijzen voor het seizoen 1961-1962, aan het politie- bereau, Hoofdstraat 34. De Burgemeester van Veenendaal, Ant. de Ruiter, l.b. POSTDUIVENNIEUWS De EVPV de Luchtreizigers te Veenen daal nam afgelopen week deel aan de wedvlucht vanaf Friedberg afst. 293 km. De duiven werden maandag gelost om 9 uur, nadat ze zondag waren vastgehouden wegens slecht weer. De eerste duif meldde zich bij de heer J. v. Santen om 13.51 uur. De verdere uitslag: J. v. Santen 1 16; C. Heikamp 2; C. G. v. Dam 3 11 12; J. A. v. Eder 4 17; A. Slotboom 5 6; K. v. d. Heuvel 7; J. Heikamp 8; G. Tasse 9 15; H. v. Kooten 10 13; H. Beijk 14. Nederland, gesneuveld en begraven op de Grebbeberg, in dit verband ten voor beeld. De res. kap. b.d. A. Wiersinga legde «r nog eens de nadruk op, dat wij deze herdenkingen niet mogen verwaarlozen, hoewel de vraag „moeten wij blijven herdenken" soms wel erg actueel wordt. Brandend Rotterdam en het proces Eichmann noemde hij blijvende mis daden van het nationaal socialisme, waaraan wij telkens weer herinnerd dienen te worden. Spreker achtte het niet juist te doen alsof er niets gebeurd is in het verleden. Dat zou kunnen in houden dat wij zouden denken dat er ook in de toekomst niets zou kunnen gebeuren. Het fanfarekorps „Heijenoord" uit Arnhem speelde tijdens de plechtigheid gewijde muziek. Na de „Last Post" leg den twee oud-strijders een grote krans namens 8 R.I. aan de voet van het mo nument. Nadat alle aanwezigen twee minuten stilte in acht hadden genomen en het fanfarekorps het Wilhelmus ten gehore had gebracht, werd deze plech tigheid besloten met een défilé langs de graven. NIEUWE TECHNISCHE SCHOOL WORDT AANBESTEED Op donderdag 29 juni a.s. zal de bouw van een nieuwe lagere technische school aan de Industrielaan aanbesteed wor den. De nieuwe school krijgt zestien theo rielokalen, twaalf praktijklokalen, een kantine en een gymnastieklokaal. Met de bouw van deze school zal ongeveer twee jaar gemoeid zijn. De architecten Ir. H. F. Mertens en H. Brouwer han delen in opdracht van het bestuur van de vereniging tot stichting en instand houding van Chr. Nijverheidsscholen voor jongens en meisjes voor Veenen daal en omstreken. Dader joy-riding gepakt De rijkspolitie te Scherpenzeel is er in geslaagd de dader te pakken van de reeks autodiefstallen, welke zich de laatste vier weken o.a. in Scherpenzeel, Utrecht, Renswoude en Veenendaal voordeden. Het is de 17-jarige v. d. S. uit Vee nendaal die verpleegd wordt in een in richting in de buurt van Scherpenzeel. De jongeman bleek een grote voorliefde te hebben voor de Opeis Rekord. Hij is o.a. schuldig aan de diefstal van een' scooter, onlangs bij hotel het Raedhys te Veenendaal gepleegd. Door een toe vallige samenloop van omstandigheden kwam de politie de jongeman op het spoor. Hij is inmiddels weer in de in richting ondergebracht. De grootste verrassing in de Wielingsheuvel-cross was wel de overwinning van Heijboer (111) bij de intern, senioren 500 cc. Vrijwel niemand had aan het begin deze voorspelling durven doen, temeer daar Hartelman (H 22) de beste pa pieren had, hierbij nog niet eens denkend aan de befaamde Gebr. Dirkx. Dat het geheel anders uitpakte was ten dele toe te schrijven aan de pechvogel van deze middag: de onvergetelijke rijder Pietje Dirkx (H 5) die in de finale van de derde plaats opgeklommen was tot de eerste en toen door motorpech werd uitgeschakeld De eerste manche van de 500 cc ken merkte zich door een zeer mooie start, zonder een enkele valpartij, en een fraaie stijl van rijden. Het ging enorm hard en het was aan het publiek te ho ren dat de spanning er volop in zat. Na dat Pietje Dirkx de kop had genomen moest hij deze in de tweede ronde al weer afstaan aan zijn broer Jantje Dirkx, die elkaar geen centimeter van het circuit toegaven. Op de derde plaats lag Heijboer, die het in de zesde ronde zelfs presteerde om Jantje Dirkx te pas seren. De uitslag was: 1. P. Dirkx; 2. Heijboer; 3. J. Dirkx en 4. Verhoeven. In de tweede manche nam Pietje Dirkx de leiding welke hij gedurende alle acht ronden ook niet meer afstond. Opnieuw bewees Heijboer zijn capaci teiten door van de vijfde plaats op te geldig van 25 mei t/m 1 juni „alstublieft" j/ySttRC!H0N8l^ roodmerk, 100 gram en 10% korting! van 168 voor en 10% korting! groot pak 60 en 24 zegels gratis klimmen naar de tweede, hierbij Jan sen en J. Dirkx achter zich latend. Het was een fair doch verbeten gevecht, dat door het publiek op de voet werd ge volgd. De uitslag van de tweede manche was: 1. P. Dirkx; 2. Heijboer; 3. Griek- spoor en 4. Selling. De puntentelling wees uit dat Heij boer en P. Dirkx gelijk stonden met 48 punten, zodat door deze twee de grote strijd gestreden zou worden. Het verloop van de finale is bekend. Pietje Dirkx ging als derde van start met op zijn hielen concurrent Heijboer. Met het ingaan van de vierde ronde zat Pietje voorop en Heijboer was nummer drie. De strijd tussen deze twee favorie ten was spectaculair, totdat Pietje Dirkx met motorpech kreeg te kampen en werd uitgeschakeld. Heijboer zag tenslotte kans op de tweede plaats te komen, waarmede hij het grootste aan tal punten behaalde en winnaar werd van deze klasse. De eindklassering was: 1. Heijboer; 2. Jantje Dirkx; 3. Griek- spoor; 4. Pietje Dirkx en 5. Verhoeven. DE 250 cc: In de eerste serie junioren 250 cc kwamen ook de twee Veenendaalse renners aan de start. Jan Jansen werd vijfde, terwijl At Slotboom zich nog juist voor de finale kon plaatsen. Na het verrijden van de tweede en derde serie kwamen dertig renners aan de start voor de finale. J. van Dijk uit Dodewaard lag vier ronden aan de kop met direct daarachter Van Dobben uit Zwammerdam. In de vijfde ronde nam Van Dobben de leiding over en stond die ook niet meer af. De tweede plaats in de finale was voor Smit uit Markelo, terwijl Verbrugge uit de Hoef als derde eindigde. At Slotboom en Jan Jansen eindigden resp. als 16e en 30e. De gemeenteraad van Rhenen komt dinsdag 30 mei 's avonds om 8 uur ten ge meentehuizen in openbare zitting bijeen. De agenda bevat 14 punten, luidende als volgt: 1. Notulen; 2. Beëdiging tweede waarnemend-secretaris; 3. Ingekomen stukken en mededelingen; 4. Verbetering openbare lagere school Nieuwe Vee- nendaalseweg; 5. Medewerking aanschaffing meubilair bijzondere school voor ulo; 6. Regeling honorarium schooltandarts; 7. Dading met D. ter Haar; 8. Ver koop grond aan H. de Roter en PUEM N.V.; 9. Verkoop grond P. Terschegget; 10. Kasgeldleningsbesluit 3e kwartaal 1961; 11. Machtiging uitbetaling salarissen in verband met komende wijziging salarisverordening; 12. Voorlopige vaststelling gemeenterekening 1959 met rekening woningbedrijf, grondbedrijf en bedrijf ge meentewerken en goedkeuring rekening bestuur voor sociale zorg over 1959; 13. Wijziging gemeentebegroting 1960; 14. Wijziging gemeentebegroting en be groting gemeentewerken 1961. ACIITERBERGS BELANG Onder de ingekomen stukken bevindt zich een schrijven van de onlangs opge richte vereniging „Achterbergs Belang", waarin de raad volledige aandacht wordt gevraagd voor deze buurtschap van Rhe nen. Het college van burgemeester en wet houders heeft aan dit schrijven een uit voerig preadvies gewijd. In de aanhef daarvan wordt erop gewezen, dat met gro te voldoening kennis is genomen van het initiatief van de ingezetenen van Achter berg door oprichting van deze vereniging te trachten deze buurtschap tot meerdere ontwikkeling te brengen. Het is volgens B en W zeer begrijpelijk, dat bepaalde sympthomen welke van invloed zijn op het onderwijs, het kerkelijk leven, het vereni gingsleven en de middenstand het bestuur van genoemde vereniging met zorg ver vullen. Het college wijst er verder op, dat hier niet slechts sprake is van een gemeen telijk, doch vooral ook van een landelijk probleem. In agrarische gemeenschappen valpartij geen risico Vanaf de natuurlijke tribunes had het publiek een schitterend uitzicht op de verrichtingen van de renners. Vior de Veenendaalse renner At. Slotboom heeft de Wielingsheuvel- cross een min of meer teleurstel lend einde gehad. Woensdag terug gekeerd uit Engeland om daar zijn motor grondig te laten inspecteren, had hij mét vele anderen hoge ver wachtingen. Temeer daar hij vorig jaar een bijzonder goed figuur had geslagen en in die tussentijd inten sief had getraind. Tot het uiterste geconcentreerd verscheen hij in de eerste serie 250 cc Junioren aan de start en het ongelooflijke gebeurde: vijf ronden lang zat 118 voor eigen publiek, in de kopgroep. Juist toen iedereen de gedurfde stijl van At met aanmoediging ging belonen, kwam hij ten val, sloeg over de kop, maar presteerde het toch om met een zeer pijnlijke schouder weer op zijn macb^e te klimmen en de race uit te rijden, dit tot grote opluchting van het duizendkoppige publiek dat hem nog meer aanvuurde. Dat deze jonge renner capaciteiten bezit, bleek wel aan de finish toen hij, on danks zijn blessure en zijn achter stand, toch nog uit een veld van 30 renners als tiende aankwam en hier mee een plaats in de finale behaal de. Even voordat de finale werd ver reden, verklaarde een lachende At (zie foto) dat hij er weinig van te recht zou brengen. „Mijn schouder doet veel te zeer om me helemaal te kunnen geven en ik denk ook niet dat ik hem helemaal uitrij". Dit laatste kwam echter niet uit want At reed alle zes rondes uit en klasseerde zich als 16e. Jammer van de valpartij, maar er komen nog meer crosses! De Jawa-rijder Jan Jansen met nummer 102 startte, evenals zijn collega Slotboom, in de eerste serie rijden kenmerkte zich door geen van de 250 cc Junioren. Zijn stijl van risico-nemen-als-het-niet-nodig-is en dit verstandig besluit leverde hem een vijfde plaats op na de eerste serie, zodat ook hij in de fi nale terecht kwam. Toen hij dade lijk na aankomst van de serie van de valpartij van At Slotboom hoor de, waren zijn eerste woorden: „Je moet, vooral bij een serie niet te veel risico nemen. Als je maar bij de eerste tien bent, dan is 't oké. Na dat hij in het rennerskwartier een beetje op verhaal was gekomen, ver scheen hij later op de middag aan de start voor de finale. Van alle kanten kreeg hij goedbedoelde raad gevingen, die echter maar half tot hem doordrongen. Tussen de wirwar van motoren en het enorme lawaai vroegen we hem of hij last van ze nuwen had. „Nerveus—? oh jé nee!" En wat dacht hijzelf van zijn kansen in de finale? „Tja, moeilijk te zeg gen hè. Het zijn geen kleine jongens die met je meegaan. D'r zijn er bij die al drie jaar rijden". Zijn uitla tingen waren wat dat betreft in overeenstemming met zijn rijden: voorzichtig zijn. Toch hadden wij het gevoel dat hij zijn concurrenten een beetje vreesde, wat later bewaarheid werd toen zijn rijden stukken minder was dan bij de serie. Als een van de laatsten kwam hij bij de finish aan. Met iets meer ri sico en wat meer durf in de finale zou hij ongetwijfeld hoger geklas seerd zijn. blik 74 en 30 zegels gratis pakje 52 en 20 zegels gratis Van deze nieuwe recreatiemogelijkheid zal ongetwijfeld zeer veel gebruik worden gemaakt. De trek naar het water wordt in deze tegenwoordige tijd van verkeers drukte langs stoffige wegen steeds groter. En de proefvaart van afgelopen donderdag heeft het bewezen, de echte rust kan men op het water genieten. JEUGDDIENST IN CUNERAKERK Komende zondag wordt in de Cunera- kerk een jeugddienst gehouden, aanvang 18,30 uur. De predikant drs. N. K. v. d. Akker komt uit 's Hertogenbosch. Hij zal spreken over het onderwerp: „Het diepste geheim". In de liturgie zal de nieuwe proef-psalmberijming gebruikt worden. is veelal sprake van een ontvolking in mindere of meerdere mate. De vraag is nu of, gezien uit een oogpunt van beleid, het verstandig en verantwoord is deze af vloeiing van het platteland naar grotere gemeenschappen tegen te gaan. Dit zou bij voorbeeld kunnen geschieden door op gro tere schaal in deze agrarische oorden ge meente-woningen te bouwen en deze ook toe te wijzen aan personen, die elders werkzaam zijn in bedrijven. Het college blijft van mening, dat dit niet juist zou zijn. Wel kan zij ermee instemmen dat op beperkte wijze woningen worden gebouwd voor het jonge geslacht hetwelk emplo*i vindt in de agrarische gemeenschap, doek. toepassing van deze stelregel zal, naar het college vreest, het teruglopen van het bevolkingstal toch niet kunnen voorkomen. Een omstandigheid welke ook in het na deel van de kleine agrarische gemeenschap uitvalt is, dat de bewoners van deze ge meenschappen zich steeds meer voorzien van snellere vervoermiddelen als auto's en bromfietsen, waarbij de afstand naar de grotere naburige gemeenschappen maar een kleine rol speelt. Dit zal de neiging vergroten tot inkopen en deelneming aan activiteiten buiten de eigen gemeenschap. Dit is een niet te keren ontwikkeling vol gens burgemeester en wethouders, waarbij men zich moet neerleggen. De conclusie naar aanleiding van het ingezonden adres is, dat het gemeentebe stuur erop bedacht moet zijn op verant woorde wijze woningbouw in Achterberg te bevorderen en overeenkomstig het uit breidingsplan, de buurtkern tot ontwikke ling te brengen. Te zijner tijd zal worden onderzocht of uitbreiding van de straat verlichting in Achterberg verantwoord is. Dit kan dan bij de nieuwe begroting na der worden bezien, aldus burgemeester en wethouders van Rhenen naar aanleiding van het adres van de vereniging „Achter- bergs Belang", dat komende dinsdagavond in de raad in behandeling komt. OPENBAAR ONDERWIJS Opnieuw zal er een voorstel ter tafel komen tot verbetering van de school aan de Nieuwe Veenendaalseweg. Het gaat bij deze openbare school om verbetering van het plein rond het gebouw, verbetering van een gedeelte van het dak, restauratie van de onderwijzerskamer en het aanbren gen van voorzieningen in de gangen van de school. Reeds eerder besloot de raad lokalen en toiletten te verbeteren. Volgens de begroting zal er met deze verbouwing 9700,zijn gemoeid. BIJZONDER ONDERWIJS Voorgesteld wordt verder in het kader van het onderwijs medewerking te verne- nen op een verzoek van het Christelijk Schoolbestuur tot aanschaffing van 50 leer lingensets, tafels en stoelen, en twee pa pierbakken ten behoeve van de christelij ke ulo-school. DADING Als gevolg van het verschil van mening tusen de heer D. ter Haar en het collgee van burgemeester en wethouders, waar over in de virge vergadering uitgebreid werd gedebateerd en waarbij tenslotte het raadslid mr. J. Deen zijn goede diensten aanbood om tot een vergelijk te komen, komt er dinsdagavond een voorstel ter ta fel om een dading te treffen. Beide par tijen zullen zich in hun eisen matigen, terwijl één van de bepalingen van het voorstel inhoudt, dat D. ter Haar ten aan zien van de inscharing van vee in de ge- meenteweide in geen enkel opzicht achter gesteld zal worden. Daarnaast zal ter Haar afstand moeten doen van al zijn aanspra ken en schadevergoedingen ten laste van de gemeente Rhenen wegens eindiging van de pacht van 1 ha land gelegen op de Lijs- terberg, waartegenover de gemeente stelt, dat zolang het land niet door de gemeente daadwerkelijk in gebruik wordt genomen voor aanleg van wegen of het stichten van gebouwen, Ter Haar dit terrein na afloop van de nu bestaande pacht gratis kan blij ven gebruiken. MUTATIES TEN GEMEENTEHUIZE Mej. C. Gerssen, werkzaam aan de afde ling sociale zaken ter gemeente-secretarie van Rhenen is ingaande 1 juli benoemd tot assistent maatschappelijk werkster der gemeente Zeist. De heer J. Nienhuis, werkzaam als klerk le klas bij de dienst van gemeentewerken, is ingaande 1 augustus benoemd tot ad junct-commies bij publieke werken in Em- meloord. VERKEER MET HET BUITENLAND Doorgaande treinen naar Duitsland Het doorvoeren van in de binnenlandse treinen lopende rijtuigen naar en van 3e nabijgelegen buitenlandse industriegebie den in België en Duitsland zal ook worden toegepast in treinen over Venlo. In deze trein is dus geen D-trein-toeslag verschul digd. Er zullen voor dit doel vijf treinen rij den, waarin de volgende doorgaande rij tuigen zullen lopen: Amsterdam - Utrecht - 's-Hertogenbosch - Venlo - Köln v.v. Amsterdam - Den Haag H.S. - Rotterdam - Breda - Venlo - Düsseldorf - Hagen v.v. Amsterdam - Den Haag - Rotterdam - Breda - Venlo - Köln - München v.v. Donderdag en vrijdag koopjes Prima Luiers van 1,15 nu 0,89 Prachtige Kinderledikant Lakentjes en sloopjes van 4,95 nu 3,95 Mooie Wieg- of wagenlakentjes en sloopjes van 4,25 nu 3,25 MANUFACTURE N BEDDENaLEDIK ANTEN vTCNtNOMi GORTSTR.39 Amsterdam - Den Haag - Rotterdam - Breda - Venlo - Köln v.v. Rotterdam - Breda - Venlo - Köln. Köln - Venlo - Breda - Rotterdam - Den Haag - Amsterdam. Auto-slaaptreinen Evenals in 1960 rijdt de autoslaaptrein Amsterdam-Avignon eenmaal per week doch thans gedurende de gehele zomer dienst. Van Amsterdam des woensdags, aankomst Avignon des donderdags. Amsterdam Amstel v. 16.18 Utrecht v. 16.48 's-Hertogenbosch v. 17.38 Avignon a. 11.40 Van Avignon des zondags, aankomst Amsterdam des maandags. Avignon v. 17.15 's-Hertogenbosch a. 11.35 Utrecht a. 12.17 Amsterdam Amstel a. 12.45 De treinen zijn samengesteld uit slaap- rijtuigen le en 2e kl., ligrijtuigen 2e kl., restauratierijtuig en auto-transportwagens. Laad-, resp. losmogelijkheid te Amsterdam Amstel en 's-Hertogenbosch. Een nieuwe autbslaaptrein gaat rijden naar Domodossola, eveneens eenmaal per week gedurende de gehele zomerdienst. Van Amsterdam des vrijdags, aankomst Domodossola des zaterdags. Amsterdam Amstel v. 16.18 Utrecht v. 16.46 Arnhem v. 17.37 Domodossola a. 7.40 Van Domodossola des woensdags, aan komst Amsterdam des donderdags. Domodossola v. 22.15 Arnhem a. 10.01 Utrecht a. 12.55 Amsterdam Amstel a. 13.21 De treinen zijn samengesteld uit slaap- rijtuigen le en 2e kl., ligrijtuigen 2e kl. en auto-transportwagens. Laad- resp. losmo gelijkheid te Amsterdam Amstel. Men kan in deze trein een eenvoudige maaltijd gebruiken, mits deze vóór het be gin van de reis wordt besteld. Deze maal tijd wordt evenals in het vliegtuig geserveerd ter plaatse waar de reiziger zit. Nord-West-Expres Het slaaprijtuig le kl. Hoek van Holland- Moskou dat thans slechts vier maal per week loopt, zal tijdens de zomerdienst da gelijks rijden en tevens slaapplaatsen 2e klasse voeren. Amsterdam krijgt geduren de de zomerdienst een eigen tak van de Nord-West-Expres met rijtuigen voor Grossenbrode, Amsterdam C.S. v. 20.02 en a. 10.37. Holland-Scandinavië-Expres De van Amsterdam komende rijtuigen zullen met een trein van de sneldienst Am sterdam (v. 7.32)-Enschede naar Hengelo worden vervoerd en dóór in de onmiddel lijk daarachter rijdende Scandinavië-ex- pres worden geplaatst. Het verwisselen van locomotief zal daardoor nu te Hengelo, inplaats van te Oldenzaal, plaatsvinden. Het oponthoud te Amersfoort en te Olden zaal kon daardoor aanmerkelijk worden bekort. De Harz-Expres zal rijden van 8 juli t.m. 2 september Hoek van Holland v. 7.16, Bad Harzburg a. 15.53 en in de tegenge stelde richting van 7 juli t.m. 1 september Bad Harzburg v. 13.57, Hoek van Holland a. 22.30. Groningen-Bretnen Het doorgaande rijtuig Amsterdam-Bre men v.v. in de sneltreindienst Amsterdam- Groningen v.v. moet worden beperkt tot Groningen-Bremen v.v. omdat deze snel treindienst met stroomlij nmateriaal zal worden gereden. Een goede overstapmo- gelijkheid te Groningen blijft echter be staan. Zomertreinen Gedurende de zomerdienst rijden als ge bruikelijk de volgende treinen: D 366 en D 365 Nijmegen-München v.v. met aansluiting te Mainz naar en van Ba sel op de treinen D 266 en D 265. De Hock-Basel-expres D 752 en D 751 Hoek van Holland-Basel v.v. met een rij tuig voor Ventimiglia, een slaaprijtuig voor Bern en een ligrijtuig voor Milaan. Op de weekeinde in juli en augustus zullen er evenals vorig jaar weer seizoen- treinen voor strandbezoek gaan rijden en wel: 2 treinen Keulen-Amsterdam v.v. 1 trein Keulen-Zandvoort v.v. 1 trein Dortmund-Amsterdam v.v. 1 trein Hagen-Den Helder v.v. 200 gram O4* en 4.O zegels gratis 100 gram O O en I Hr zegels gratis 200 gram O O en JL J* zegels gratis Kopen bij De Spar is sparen bij de koop "JSPAR WERKELIJK VOORDEEL - 10°/o KORTING - 100°/0 KWALITEIT De Grebbestreck en de Veluwezoom krijgen er met' ingang van eerste Pink sterdag een nieuwe, zeer aantrekkelijke recreatiemogelijklieid bij, namelijk een heerlijke boottocht tussen Rhenen en Arnhem v.v. Donderdagmiddag heeft een groot aantal genodigden, waaronder de loco-burgemeester van Arnhem, wethou der Bronkhorst en de loco-burgemeester van Rhenen, wethouder Klaassen, met dit nieuwtje op toerisisch gebied breeduit kunnen kennismaken. Met de 25 ton metende passagiersboot „Jaquelinc", die plaats biedt aan 125 personen, werd een proefvaart gemaakt vanuit Arnhem naar Rhenen. Begunstigd door fraai zomerweer konden de bevoorrechte opvarenden volop genieten van het fraaie landschap, dat aan hen voorbij ging. In de Wageningse haven werd een gezel schap VVV-directeuren aan boord geno men, waarna werd opgestoomd naar Rhe nen. Daar kreeg men de prachtigste verge zichten met op de achtergrond de steil omhoog gaande Grebbeberg. De gehele reis trouwens bood zeer veel afwisseling, doordat men een prachtige kijk kreeg op het schitterende natuuschoon van de Velu wezoom met zijn vele bezienswaardighe den. In Rhenen werd aangelegd aan het stei ger van hotel „Stichtse Oever", waar het gezelschap opvarenden werd onthaald op de terrassen van dit uniek aan het water gelegen hotel. Nadat men zich weer had ingescheept, werd de terugreis aanvaard. Onderweg legde de „Jaqueline" aan bij het steiger aan de voet van de Grebbeberg, dat daar speciaal is gemaakt voor Ouwehands Die renpark. Hier werd opnieuw gedebarkeerd en nadat een voor dit doel aangelegde trap van ongeveer honderd vijftig treden tegen de steile helling van de Grebbeberg was „genomen" en het gezelschap rijkelijk had genoten van de prachtige vergezichten op het Westeruitzicht van de berg, werd het Badrestaurant van Ouwehands Dierenpark bereikt, waar opnieuw de inwendige mens werd versterkt. De Rederij E. Heijmen en Zn. te Lobith heeft het initiatief genomen tot deze boot tochten tussen Arnhem en Rhenen, die met ingang van zondag 21 mei a.s. aan vangen. Men kan tweemaal per dag uit Arnhem en tweemaal per dag uit Rhenen vertrek ken. In samenwerking met de NBM kan men passagebiljetten kopen, die het moge lijk maken dat men per boot heen kan en per NBM-bus terug, of omgekeerd. Er is zelfs eey mogelijkheid om een bil jet te kopen, dat een drieledige be stemming heeft. Daarin is namelijk in opgenomen een bezoek aan Ouwehands Dierenpark. Dit alles is mogelijk geworden door een intensieve samenwerking tussen genoemde instellingen, met als overkoepelend orgaan de Streek. VVV-Zuid-Veluwezoom. TWEE BEELDEN VAN DE GROOTSCHEEPSE STAKING VAN VERVOERSPERSONEEL IN FRANKRIJK. Links: een enorme verkeerschaos op de Place de la Concorde in Parys. Doordat ook bussen en metro staken heeft ieder weer zyn toevlucht genomen tot de auto om zUn werk in het centrum van Parys te bereiken. Rechts: Liften in Parys, nu metro en bus staken.

De Vallei | 1961 | | pagina 2