Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken B. en W. stellen voor, een geld lening van één miljoen gulden De Wereld van WEEK-tot-WEEK Eervol ontslag f WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Eerste steen gelegd bij nieuwe Hervormde U.L.0.-school Pijperkorps „Prins BernhanT viert dit jaar zijn zilveren jubileum RITMEESTER ZANGFESTIVAL 1961 DE MAN MET DE MAGISCHE HANDEN unüj AMERONG iN EDERYEEN 35e jaargang VRIJDAG 26 MEI 1961 Nr. 42 Uitgave: drukkerij „De Gelderse ¥01161" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede -*» Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Raad van Veenendaal komt vanavond bijeen f 20,— WAARD 6 PE 004446 Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Begin juni muziekweek met taptoe's en défilé RECTIFICATIE Marktberichten Zaterdagmiddag begint Officiële ontvangst in de Korenbeurs Vereniging „Achterbergs Belang*' ontplooit aktiviteiten GEVRAAGD OM BUSDIENSTEN Agenda Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lynen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Wanneer de gemeenteraad hedenavond komt, zal o.m. met voorstel van B. en Ter oriëntering van de leden verklaren den en de gemeente in verband met de werken over voldoende middelen moet keuring door de raad en gedeputeerde van de lening is bepaald op 4V2 °/o, de geschiedt. Verder komt een voorstel ter tafel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer A. Bakker als ambtenaar van de burgerlijke stand. Aangezien de heer Bakker na 1 februari van dit jaar geen handelingen als ambtenaar van de bur gerlijke stand heeft verricht, bestaat volgens b. en w. tegen het verlenen van dit ontslag geen enkel bezwaar. Zij stellen de raad dan ook voor de heer Bakker, te rekenen met 1 februari 1961, op de meest eervolle wijze ontslag te verlenen, een en ander met dankbetui ging voor de door hem in die betrek king aan de gemeenschap bewezen diensten. Onbewoonbaar Punt zes van de agenda vermeldt een voorstel van b. en w., om het pand Smidstraat nr. 1 onbewoonbaar te ver klaren. Op verzoek van de eigenaar heeft de afdeling Technische Zaken een onderzoek ingesteld, waarbij bleek „dat de woning Smidstraat nr. 1 een oude, in vervallen toestand verkerende wo ning is, gelegen in een nauwe straat", zo schrijven b. en w. Men stelt de raad dan ook voor de woning onbewoonbaar te verklaren en te gelasten dat de wo ning binnen een termijn van zes maan den door de bewoner moet zijn ont ruimd. Verklaringen De Chr. Huishoudschool heeft ge vraagd om zgn. noodzakelijkheidsver- klaringen voor het geven van onder wijs in de vakken leerling-verkoopster en vooropleiding verzorgden beroepen. B.enw. zijn hierover in contact geweest met de plaatselijke patroons- en werk liedenorganisaties, die zich uitgesproken hebben vóór invoering van deze cur sussen aan de huishoudschool. Het ge meentebestuur is mét genoemde organi saties van mening dat door het instel len van genoemde cursussen in een be hoefte zal worden voorzien en stellen derhalve voor de gevraagde verklarin gen af te geven. Achtertuin Figuurlijk gesproken zal de raad vanavond ook nog in de bloemetjes te recht komen. Patrimoniums Bouwver eniging heeft namelijk een voorschot gevraagd van ruim tweeduizend gulden voor de aanleg van een gemeenschap pelijke achtertuin bij het complex van 35 woningen aan de Jan Steenlaan. Volgens P.B. leent het perceel grond achter de huizen zich niet voor inge- bruikgeving aan de huurders indivi dueel, zodat de beste oplossing een ge meenschappelijke achtertuin is. Met deze zienswijze kunnen b. en w. zich verenigen. In het belang van de ver betering van de volkshuisvesting wordt de raad voorgesteld het gevraagde voor schot te verlenen, met dien verstande dat P.B., zolang het voorschot niet is afgelost, een vergoeding van 0,35 per week per huurder in rekening brengt. Toestelberging Teneinde in het gymnastieklokaal bij de Dokter Heksterschool meer ruimte te verkrijgen, achtten b. en w. het wen selijk een toestelberging aan dit lokaal te bouwen. De diverse toestellen behoe ven dan niet meer, zoals tot nu toe ge bruikelijk, langs de wanden van het gymnastieklokaal te worden opgebor gen. De openbare aanbesteding heeft inmiddels plaats gevonden met slechts één inschrijver. De totale kosten he in de bovenzaal van hotel "De Korenbeurs" in openbare vergadering by een W. aan de orde komen tot het aangaan van een geldlening ad. 1.000.000, B. en W. dat de lening tegen bijzonder gunstige voorwaarden werd aangebo- onderhanden zijnde werken en de plannen tot uitvoering van diverse nieuwe kunnen beschikken. Om die reden heeft het gemeentebestuur, behoudens goed- staten, de lening geaccepteerd met als opneemdatum 1 augustus 1962. De rente looptijd bedraagt 30 jaar, terwijl de aflossing in gelijke jaarlijkse termijnen forige week is de Valleiriks uitge- ;even by Sig. Mag. Esbra, Heerenstr., Rhenen :n niet gevonden. De premie stygt hierdoor weer met twee gulden vijf tig, zodat de nieuw uit te geven riks met het nummer TWINTIG GULDEN waard is. By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 dragen 6600,De raad wordt ge vraagd een krediet tot dit bedrag te verlenen. Oliestook Nadat de raad in het verleden aan verschillende schoolbesturen medewer king heeft verleend tot het vervangen van de cokesverwarmingsinstallatie door een oliestook, heeft het bestuur van de Prinses Beatrixschool zich nu met een dergelijk verzoek tot het ge meentebestuur gewend. De kosten van de verandering zijn rond 8400,In het preadvies attenderen b. en w. op de reeds vroeger verleende medewerking aan andere scholen en zijn derhalve van mening dat de raad ook nu zijn medewerking behoort te verlenen. In het byzyn van het voltallige schoolbestuur, onderwijskrachten en kerkeiyke autoriteiten, heeft de plaatseiyke herv. predikant, ds. A. Wisgerhof, donderdag middag de eerste steenlegging verricht by de nieuwe Herv. ulo-school aan de Westersingcl in Veenendaal-Zuid. Deze school hoopt men eind dit jaar of begin volgend jaar te kunnen openen. 18 JULI: VEENENDAALSE BIJENMARKT De derde dinsdag van de maand juli - in dit geval de 18e - zal in Veenendaal de tot over de grenzen bekende bijen- markt worden gehouden. Als opvolger van de onlangs over leden marktmeester Van Kessel is zijn zoon A. van Kessel, in diens functie be noemd, waarmee een oude traditie is voortgezet. In tegenstelling tot andere jaren zal het bestuur zich ditmaal niet in een tent op het terrein aan de Nieu- weweg vestigen, maar in het café in de onmiddellijke nabijheid. Reeds nu al hebben zich verschillende bezoeken uit het buitenland aangekondigd. De bijen zullen het, naar men ons meedeelde, de handelaren niet gemakkelijk maken, omdat ze steeklustig zijn, vermoedelijk door de weersomstandigheden. Nadere bijzonderheden hieromtrent volgen binnenkort. Het Chr. Tamboers en Püperskorps „Prins Bernhard" herdenkt dit jaar het vijfentwintig jarig bestaan. Naar aanleiding van dit zilveren jubileum zal in de periode van 510 juni a.s. een muziekweek worden gehouden, terwyl voor de maand oktober een receptie op het programma staat. De evenementen, behorende tot de muziekweek spelen zich door de gehele gemeente af, zodat geheel Veenendaal min of meer by de viering van dit heuglyke feit betrokken zal worden. Tenslotte ligt het in de bedoeling in de maand november een jubileum-uitvoering te geven. Ds. Wisgerhoff met selt de eerste steen van de nieuwe Her vormde Ulo-school. In de kwart eeuw dat de „Pijpers", zoals ze in de volksmond worden ge noemd, bestaat, heeft men veelvuldig tegen de stroom in moeten roeien. En om bij deze beeldspraak te blijven - meer dan eens dreigde het scheepje lek te slaan op de vele klippen die in de loop der jaren in de vaarstroom op doemden. Het initiatief tot oprichting van een christelijk muz'ekgezelschap werd vijf entwintig jaar gelecien geboren in de conversatieruimte van de Openbare Leeszaal aan de Markt te Veenendaal. In die dagen was dit een trefpunt van jongelui die hun vrije tijd doorbrachten met gezelschapsspelen, totdat er één het voorstel deed een mondaccordeonver- eniging op te richten. Er bleek veel animo voor te bestaan zodat een onderhoud volgde met de di rigent van het tamboer- en pijperkorps uit Amersfoort, de heer J. de Vries. Deze adviseerde echter een tamboer en pijperkorps op te richten, omdat de aanschaf van instrumentarium van een mondaccordeonvereniging vrij hoog was. Prijswinnaars motorcross Aan de pinkstermaandag op de Wie lingsheuvel gehouden motorcross was een prijsvraag verbonden, welke be stond uit het raden van de drie renners welke na de finale %et hpogst geklas seerd stonden. De eerste prijs bestaande uit 50,ging naar de heer Broek huizen, Oosteinde 29 te Scherpenzeel, terwijl de tweede 25,en derde 10,prijs resp. gewonnen werden door mej. L. Hulshof uit Eefde en C. Gaasbeek, Pr. Bernhardlaan 113 te Veenendaal. In het sportprogramma op pag. 2 staat ten dele een wedstrijd aangekon digd in het kader van het Veteranen- tournooi. Hedenmorgen bereikte ons het bericht dat deze wedstrijd verscho ven is naar volgende week vrijdag. Bij de in aanbouw zijnde schiol werd alleen het woord gevoerd door dominee Wisgerhof die eerst Ps. 147 voorlas. Hierna nam hij de troffel ter hand en metselde met behulp van specie uit een met bloe men versierde bak de steen op de daar voor bestemde plaats. In zijn toespraak verklaarde de pre dikant dat er aan deze daad heel wat vooraf gegaan was. Vijf jaar geleden is de hervormde ulo tot stand gekomen en reeds toen al werd gedacht aan een eigen onder komen. Het vinden van een geschikte plaats was aanvankelijk niet erg gelukt en na vele moeilijkheden was dan eindelijk een bouwterrein gevonden. „Dat we nu hier mogen zijn om de eer ste steen te leggen is een dankbaar en blij ogenblik, want God geeft ons immers het vorrecht de bouw voort te zetten", aldus de predikant. Hij besloot met de wens uit te spreken dat God het werk zal doen gelukken en dat straks het voltooide gebouw een goed on derdak zal zijn voor de leerlingen van de school. De werklieden, die evenals de ar chitect E. J. v. d. Hoef, bij de steenlegging tegenwoordig waren, kregen een enveloppe met inhoud uitgereikt. Voor de genodigden was er na afloop nog een samenzijn bij hotel La Montagne. 24 mei 1961 Aanvoer eieren: 900.000 stuks. Prijzen: Kippeëieren 13,5014,25. Henneëieren 9,5012,25. Alles per 100 stuks. Handel matig. Aanvoer biggen 196 stuks. Prijs 66—84. Handel vlug. Veenendaal staat morgenmiddag en -avond volop in het teken van de zang. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum heeft de plaatselyke mannenzangvereniging „Het Ritmeesterkoor" een zangfestival georganiseerd waaraan door elf koren en twee muziekkorpsen wordt deelgenomen. De buitenkoren o.m. afkomstig uit Utrecht, Amersfoort en Hilversum, worden 's middags om kwart over twee opgewacht by de Oranjestraat, waarna de zangers in optocht door het centrum naar het terrein aant de Sandbrinkstraat zullen gaan. Hier wordt o.l.v. Nic. Grandiek de samenzang gehouden met de nummers: Wilhelmus en Domine Salvam Fac. Na de samenzang begeven de koor leden, voorafgegaan door de harmonie „Caecilia", zich naar het verenigings gebouw aan de Eikenlaan, waar het verdere programma van het festival af gewerkt zal worden. In de tijd dat de koorleden de samen zang verzorgen, komen het dagelijks bestuur en alle dirigenten van de deel nemende koren in hotel „De Koren beurs" bijeen voor de officiële ont vangst door het gemeentebestuur van Veenendaal. Middagconcert Het middagconcert in het Vereni gingsgebouw begint om vier uur en wordt geopend door loco-burgemeester Ant. de Ruiter. Als eerste treedt op het „Stichts Mannenkoor" uit Driebergen met een vijftal liederen en voorts een koor uit Hilversum, Maarssen en Zeist. Op het repetoire staan vele bekende nummers zoals „My Old Kentucky ho me", „Die Zwölf Rauber", „Deep River" en „Old Black Joe". Omstreeks zes uur krijgen alle deel nemende koren en supporters een kof fietafel aangeboden in de beide kantines van de Ritmeester Sigarenfabrieken en in ,,'t Trefpunt". Avondconcert De opening van het avondconcert ge schiedt door de voorzitter van het Rit meesterkoor, de heer W. Lucas, waarna op verzoek van het gewestelijk bestuur het programma begint met „Choeur des Romains" door het Ritmeesterkoor. Hoogtepunten van het avondconcert zijn ongetwijfeld het gezamenlijk optreden van „De Veenzangers" en „Het Ritme est er koor" o.l.v. Gijsbert van Zanten en Nic. Grandiek, als mede het optreden van de vier Utrechtse koren met begeleiding van het Utrechts Poltie Muziek korps. De sluiting van het festival berust bij d§ heer L. de Leur, voorzitter van het Gewest Utrecht van het Kon. Ned. Zan gersverbond. EERSTE OPTREDEN Zo gezegd, zo gedaan. Z.K.H. Prins Bernhard verleende onder bepaalde voorwaarden toestemming tot het voe ren van zijn naam en, omdat er vrijwel geen geld was, werden links en rechts veelal van verenigingen die op de fles gingen, instrumenten gekocht. (Zie verder pagina 2) Heeft Hitier werkelijk het plan gehad om het Nederlandse volk in zijn geheel te deporteren. Uit het proces Eichmann blijkt dat de uitroeiing van het joodse deel van Nederland systematisch was opgezet. Hoe afschuwelijk dit plan ook was, nog duivelser was het om Nederland geheel te ontvolken en zijn bewoners over te brengen naar Polen. Zo mensonterend was dit plan, dat velen ook thans nog niet willen geloven dat dit werkelijk in het brein van de leidende nazi's is op gekomen. Uit feiten, onthuld door de befaamde Franse journalist en literator Joseph Kessel in zijn boek „Les Mains du Miracle", blijkt echter dat dit plan wel degelijk heeft bestaan, en zelfs in vergevorderde staat van voorbereiding. Er was zelfs al een datum bepaald, waar- te verzachten. op met de uitvoering een begin zou wor den gemaakt: 20 april 1941, de verjaardag van Hitier. De deportatie van het Neder landse volk moest een verjaardagsgeschenk zijn van de SS het elitekorps) aan de Führer. Kessel's boek vertelt de geschiedenis van dr. Felix Kersten, een Fins masseur, die tijdens de bloedige jaren van de Tweede Wereldoorlog de beruchte Heinrich Himm- ler (Duitsland's opperbeul) behandelde. Een uitvoerige samenvatting van dit boek, die in het juninummer van Het Beste uit Reader's Digest is gepubliceerd, laat zien hoe Kersten een verbluffende invloed op Himmler verwierf. Hij was de enige die de kwellende maagkrampen kon verlichten. Uit het materiaal dat Joseph Kessel ver zameld heeft blijkt duidelijk hie Kersten zijn vreemde invloed aanwendde om tot vernietiging gedoemde levens te redden en het lijden van het onderdrukte Nederland se volk, dat hij boven alle anderen liefhad, Zoals men inmiddeis uit de pers heeft kunnen vernemen begint de vereniging „Achterbergs Belang" haar aktiviteiten te ontplooien. Men heeft zich in een schryven gericht tot de Raad van de gemeente Rhenen, waarin zy haar bezorgdheid uit, omtrent de gang van zaken aangaande de woningbouw, straatverlichting enz. Ook is er een schryven gericht tot de Ned. Buurtspoorweg Maatschappy te Zeist om te bevorderen, dat er weer enkele diensten gereden worden door het centrum ^aa Achterberg, daar er velen gedupeerd zyn sinds, de bussen hun route hebben over1 de noord-zuid verbindingsweg. In de raadvergadering van a.s. dinsdag komt bovengenoemd schrijven, waarin gro te bezorgdheid geuit wordt over de gang van zaken met betrekking tot de buurt schap in behandeling. Er heerste in Ach terberg al geruime tijd ernstige ontevre denheid aangaande de woningbouw, straat verlichting enz. Dit heeft geleid tot op richting van bovengenoemde vereniging, welke wordt gedragen door bijna alle be volkingsgroepen, naar maatschappelijke en godsdienstige overtuiging. Aangaande de woningbouw heerste er grote ontevreden heid, sinds 194'5 zijn er in Achterberg totaal 12 woningwetwoningen gebouwd, hetgeen tot gevolg had dat vele jonge mensen el ders woongelegenheid moesten zoeken. RAMP VOORKOMEN Op het (al weer tegengesproken) bericht dat de Engelse Rolls Royce-auto- fabrieken de produktie zouden staken ten gevolge van een nieu we belastingheffing op het bezit van dure auto's, heeft een direc tielid van de beroemde fabriek gezegd: „Het verdwijnen van de Rolls Royce zou even erg zijn als het verdwijnen van het hele Engelse koninkrijk." Inderdaad gelden Rolls Royce en Bentley (een merk van de zelfde fabriek) voor de koningten onder de auto's. Er worden er een paar honderd per jaar afge leverd aan ryke mensen over de gehele wereld (Waarvan de helft in Engeland). Op het bericht dat de fabriek zou sluiten heeft de directie tal van telegrammen ont vangen waarin zekerheid wordt gevraagd over de aflevering van in bestelling zynde wagens. JAPON Ramp op het souper met kaarslicht van het Filmfes tival te Cannes: Annabel de echt genote van de beroemde schilder Bernard Buffet, en Christine, echtgenote van de franse minis ter v. binnenlandse zaken, droe gen dezelfde japon. MARIA De. Italiaanse mevr. Maria Grimaldi heeft op haar 68e jaar leren lezen en schrijven, dankzij de door de Italiaanse t.v. gegeven lessen. De eerste brief die zij van haar leven schreef, was gericht aan de directie van de t.v. Daarin verzoekt zij drin gend om verbetering van de pro gramma's JOHANN De fantaisist André Vallon, die de rol van de wal- sencomponist Johann Strauss speelt in het programma van de Folies Bergères te Parys, krygt telkens walspartituren van jonge componisten toegezonden, waar- by zy hem om raad vragen be treffende technische details en om de gunst de wals aan hem op te dragen. ALAIN De Franse filmspeler Alain Delon (verloofd met Romy Schneider) zegt dat hij in zijn leven slechts één diploma heeft behaald: het slagersdiploma. (Zijn vader is slager te Bourg-la-Rei- ne.) BETTY De reeds meer dan vijftien jaren gezochte leider van een organisatie die zich te Los Angeles bezig hield met de han del in verdovende middelen blijkt te zijn mverouw Betty Taylor (61) sinds vijf jaar wedu we van een inspecteur van poli tie. Toen zij op heterdaad werd betrapt, zei zij: „Schaam je, jongeman, je zult toch een weerloze oude vrouw niet meenemen naar de gevange nis!" Volgens de politie-autoriteiten is het niet waarschijnlijk dat haar man toen hij nog leefde van de ongewone bezigheid van zijn vrouw heeft afgeweten. wijs ten goede. Ook de positie der Ned. Herv. Kerk wordt moeilijk, doordat het aantal leden afneemt. Sinds 1953 zijn 32 gezinnen, in totaal 86 personen, tot deze kerk behorend vertrokken. Dit betekent een vermindering van inkomsten, waaraan voor een deel, de moeilijkheden bij het be roepen van een predikant zijn toe te schrij ven. Ook het verenigingsleven en de mid denstand lijden ernstig door deze gang van zaken. Wanneer er woningen gebouwd zouden worden op gronden binnen het uitbrei dingsplan, zal er geen schade worden toe gebracht aan de agrarische belangen, ter wijl de vorming van een dorpskern aan het natuurschoon afbreuk kan doen. Zou deze ontwikkeling van veroudering en ver mindering van de bevolking zich voortzet ten, dan wordt de positie van de buurt schap als woongemeenschap onhoudbaar. Aldus in het hart de mening van „Achter- bergs Belang" dat alle hoop gevestigd heeft op het welslagen van de actie. Week na week, maand na aand ont rukte Kersten de slachtoffers v. Himmler (Zie verde igina 4) Daar het inwonertal van Achterberg een negende deel bedraagt van het inwo nertal der hele gemeente, zouden bij een evenredige verdeling een 60 70 woningen moeten zijn gebouwd in deze periode van 16 jaar. Door het ontbreken van woongelegen heid vertrekken juist de jonge gezinnen. De gevolgen daarvan zijn dan ook niet uit gebleven en zullen zich in de toekomst nog sterker doen gevoelen. De gevolgen zijn: dat het aantal leerlingen van de school gestadig achteruit loopt. Hierdoor zal het niet mogelijk zijn, dat de school een volledig 6-man school wordt, ook niet na de hezriening van de leerlingenschaal. Dit komt ook de kwaliteit van het onder- Zilveren jubileum Zend :gs- Diaconessenhuis Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Stichting Zendings-Diaco- nessenhuis te Amerongen, zal morgen middag in de Sint Andrieskerk een ju bileum-bijeenkomst worden gehouden. Na afloop is er een receptie in het Moederhuis aan de Jan van Zutphen- weg. Op dit jubileum hopen wij in ons blad van a.s. woensdag uitvoerig terug te komen. Chr. Plattelandsvrouwen naar bakdemonstratie De afdeling Ederveen van de Chr. Plattelandsvrouwenbond maakte woens dagmiddag een reisje naar Arnhem, waar men in het gebouw van de PGEM een kook- en bakdemonstratie bijwoon de, gegeven door mej. Van Eden, een employe van de PGEM. De 38 Ederveense dames genoten zeer van de reis en vonden het gebodene in Arnhem zeer leerzaam. Men besloot om eventueel volgend jaar het nog eens over te doen, maar dan een ander aspect te behandelen. Uiteraard werd ook voorlichting gegeven hoe men het meest economisch met electra kan omgaan, een onderwerp dat de dames eveneens interesseerde. Aan het einde van de demonstratie werden de gebakken produkten onder de dames verloot. Deelnemers aan protestmars waren luidruchtig Eerste pinksterdag passeerde een zeer groot aantal personen in auto's en op bromfietsen nabij De Klomp, komende uit de richting Ede, die spandoeken met zich voerden om tegen de atoombewa pening te protesteren. Deze groep van meer dan 600 per sonen vleide zich neer in de omgeving van het Spinnemeer om wat te rusten, maar lieten vrij luidruchtig pick-ups volop draaien en maakten wel wat her rie op deze rustige zondagmiddag. Zij waren op weg naar Soesterberg om daar mee te lopen in een protestoptocht tegen de atoombewapening. De span doeken droegen opschriften als o.a.: „Geen opslagplaatsen van atoombom men in ons land." Daar het rumoer van hun muziek wel wat groot werd, kwam de politie om hen met zachte dwang tot verder gaan te manen. DRIEJARIG JONGETJE BIJ FRANK FORT UIT PUT GERED. Woensdag avond is in de omgeving van de Duit se stad Frankfort aan de Main een grootscheepse reddingsactie begonnen, nadat de driejarige Wolfgang Muth, het zoontje van de 44-jarige trambe stuurder Konrad Muth, tijdens het spel in een zes meter diepe put was geval len en gedeeltelijk was bedolven. Meer dan 2000 belangstellenden volgden de pogingen van politie, brandweer en ge nie van het Amerikaanse leger om het kind te redden, hetgeen uiteindelijk in de vroege ochtenduren van donderdag mocht gelukken. Foto: Een van de red ders brengt het kind, dat voortdurend bij kennis is gebleven, uit de benauw de diepte naar boven. De angstige spanning is geweken. VEENENDAAL Vrijdag 26 mei: Openbare raadsvergadering in De Korenbeurs, 8 uur. Zaterdag 27 mei: 3 uur, Samenzang van koren van Zangfestival op terrein Sand brinkstraat. Luxor Theater: Vrijdag t.m. bloed kookt' „Als het g= zondag: 14 jaar. Maandag t.m. woensdag: „De on dergang van de Mary Deare" 14 jaar. Donderdag: „Ongewenst huwe lijk" 14 jaar. RIIENEN Dinsdag 30 mei: Openbare raadsvergadering, 8 u. I Bio Rhenen: Zaterdag en zondag: „De ratten §j van Tobruk" 14 jaar. Zondag: „The great generation" 18 jaar. AMERONGEN Zaterdag 27 mei: 3 uur Herdenkingsdienst zilveren jubileum Zendings-Diaconessen- g huis in de St. Andrieskerk. 1 f - WANDKLOKKEN tfJÊTBOg-ifr voor betere uurwerken H00FDSTR 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1961 | | pagina 1