Kinderen hebben gemakkelijke vakantie pakjes nodig! VOOR DE VROUW Koop een zonnebril met overleg RHENEN VOOR BETER DRUKWERK DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 2 JUNI 1961 Nr. 44 Het is iedere keer weer een wikken en wegen als het gaat om de juiste keuze van de vakantiekleding voor de kinderen. Ze groeien snel. Wat het vorige jaar nog aan de ruime kant was, is nu al weer veel te klein geworden. Zolang de jonge mensen nog in hun groei zijn, tracht iedere huisvrouw het zo op te lossen, dat de garderobes voor school en vakantie samengevoegd kunnen worden. Dat lukt ook best, als maar gelet wordt op een goede kwaliteit stof, waarop de kinderen niet zuinig behoeven te zijn. Vooral de kinderen van onze tijd zijn zo levendig en be weeglijk, dat het geen zin meer heeft waarschuwingen te geven als „netjes op je nieuwe pakje zijn". Ze vinden het fijn er „stoer" en „rijk" uit te zien, maar voor alles willen ze gemakkelj&se kleren hebben. Jacks en blazers zijn er voor het jon ge volk ook al in gulden overvloed. Waar we nu eenmaal rekening te hou den hebben met wisselende weersge steldheden zijn deze meestal van water afstotende denim of popeline gemaakte „koude-beschermers zonder broeierig heid" heel praktisch. Hetzelfde geldt van de regenjasjes, die sportief en ge makkelijk zijn, zonder dat de kinderen er zich „opgeprikt" in voelen. En waar het de jongeren tijdens de vakantie natuurlijk net niet aan ont breken mag is een goed zittend badpak. De jongens zijn allang tevreden met een zwembroekje van stevige katoen, maar de meisjes hebben meer noten op hun zang. Vandaar een hele reeks van veel soortige, veelkleurige, al dan niet met aangezet rokje of pofbroekje uitgevoer de katoenen bad- en strandpakjes die, voor wat de Nederlandse merken be treft, bijna alle redelijk van prijs zijn. FOTO 106 Een kleurig meisjesbadpak met een ge rimpeld pasje, een schootje over het broekje en elastiek gerimpeld in het achterpand, zo werd een bedrukte ka toenen stof verwerkt tot een eenvoudig maar gestileerd model. (Model Leco) FOTO 104 Een jack van dubbele, waterafstotende popeline, met twee opgestikte zakken, waarop een ritssluiting, plus een vaste capuchon is links te zien op een katoe nen railcord pantalon. Het linker meis je draagt een denim jack, dat is uitge voerd met een pasje aan de voorkant met glimmende nageltjes, zoals die dik wijls op de spijkerbroeken voorkomen. Di^ „spijkertjes" zijn ook weer te vin den op de zakken van hetzelfde jack, dat een vaste capuchon heeft en elastiek in de mouwtjes. Een driekwart panta lon van gestreepte katoen met een grote opgestikte contrasterende zak heeft een leuk effect. Het meisje rechts draagt een ongevoerd jack van waterafstotende popeline. Ook hier weer een vaste capu chon en twee opgestikte zakjes. Er wordt een pantalon van tinneroy bij gedragen. Ook deze katoenen stof is waterafstotend gemaakt. De achterom kijkende jongen is gekleed in de klas sieke blazer in een twee-rij model. Het jasje is met serge gevoerd en heeft drie opgestikte zakken. (Modellen Sturka) Doe eens iets anders met de groente Een gwoon maizena-melksausje over de bloemkool, de andijvie, de stoofsla is lek ker en gezond, maar nu en dan willen wc er toch wel eens {if. Het hoeft maar een klein stapje te zijn: bü voorbeeld wat ker rie, mosterd of tomatenpuree door de saus. Hebt u een paar plakjes kaas of vlees waren over, dan kunnen die in veel ge vallen ook helpen om de groente pittiger te maken. Het hieronder beschreven ge recht van aardappelen en worteltjes kan als vleesloze maaltijd dienst doen, gevolgd door een fris melkgerecht, b.v. yoghurt of vla met fruit. Het is ook echt wel iets om klaar te maken op „gehakt-dag": het ge hakt kan dan losgeroerd of in de vorm van kleine balletjes met de aardappelen en groente meegebakken worden. Recepten voor 4 personen: Andijvie met tomatensaus l'/« kg andijvie, zout, 2 kleine uitjes, 40 gr (4 eetlepels) boter of margarine, 40 gr (7 eetlepels) bloem, ongeveer 2 eetlepels tomatenpuree, 3 dl (2 kopjes) melk, desgewenst peper en geraspte kaas. De andijvie schoonmaken, wassen, klein snijden en nogmaals wassen. De groente opzetten met aanhangend water en zout en gaarkoken in ongeveer 20 minuten. De andijvie laten uitlekken en warm houden. Onderwijl de uien schoonmaken en snip peren. De boter of margarine warm laten worden en de ui lichtbruin bakken. De bloem en de tomatenpuree erdoor roeren en geleidelijk, onder roeren, de melk toe voegen. De saus aan de kook brengen, de andijvie erdoor scheppen en het geheel nog even goed doorwarmen. Desgewenst het gerecht op smaak afma ken met peper en geraspte kaas. Aardappelen met worteltjes 1 a l'/ï kg kleine nieuwe aardappelen, 1 kg worteltjes, peterselie, bieslook, on geveer 35 gr (3Vs eetlepel) boter of margarine. De aardappelen en de worteltjes schrap pen, wassen en opzetten met weinig water met zout. De aardappelen en groente half gaar koken in 10 15 minuten en zo nodig afgieten. In een braadpan de boter of margarine smelten en de aardappelen en worteltjes samen gaarbakken in ongeveer 10 minuten onder af en toe omscheppen. De peterselie en bieslook wassen, fijn- snijden en op het laatst door de aardap pelen en groente mengen. Bloemkoolsla met tuinkruiden 1 grote bloemkool, een sjalotje of klein uitje, ongeveer 2 eetlepels olie en 4 eetlepels azijn, zout, peper, ongeveer 1 eetlepel peterselie- en 1 eetlepel ker- velgroen (desgewenst voor de garne ring radijsjes en/of hardgekookt eigeel of paprikapoeder). De bloemkool schoonmaken, in roosjes verdelen en net gaar koken in 8 10 mi nuten. De bloemkool vlug laten afkoelen. Dc sjalot of ui schoonmaken en fijn snip peren, het peterselie- en kervelgroen zeer fijn snijden. Van olie, azijn, peper, zout en kruiden een slasaus maken en deze over de bloem kool schenken. De saus enige tijd laten in trekken. De bloemkoolsla desgewenst garneren met plakjes radijs en/of door een zeef ge wreven hardgekookte eierdooier of papri kapoeder. FOTO 107 Voor vele meisjes zal dit strandpakje wel een bijzondere bekoring hebben. Door de losse overgooier met brede kraag en drie-knoopssluiting en het ge- plisseerde rokje kan dit vrolijke katoe nen vakantie-gevalletje vaker gebruikt worden dan alleen aan het strand. (Model Leco) FOTO 105 De regen kan dit viertal geen kwaad doen. De jassen zijn of van denim of van een sterke poplin gemaakt. De uit voeringen zijn met en zonder capuchon, met en zonder ceintuur, al dan niet ge voerd, maar in elk geval deugdelijk wa terafstotend, dank zij een zogenaamde silicone finish. (Modellen Sturka)* In schrille tegenstelling tot het overleg en de zorg, waarmede steeds meer Nederlanders hun bril kiezen, staat de nonchalance waarmede velen zich van een zonnebril voorzien. De meeste zonnebrillen worden alleen maar gekocht omdat het montuurtje er zo leuk uitziet. Maar waar het op aankomt, op de lenzen, déór let bijna niemand op. Als de zon gaat schijnen, als de hele wereld ineens vol licht is, als al die zonnestralen diep in uw ogen trachten te dringen, dan gaat u ineens een zonnebril kopen. Maar weet u wel, dat van de tien zon nebrillen, die u zo maar in een wille keurige winkel koopt, er minstens acht niet-optische lenzen hebben. Dat be tekent dat deze brillen het hinderlijke licht misschien wel enigszins absor beren, maar dat ze tevens het beeld vervormen. Met zo'n bril moet u dus scherp kijken, scherper dan normaal, om een goed beeld te krijgen en dat vereist een bijzondere inspanning. Een goede zonnebril echter geeft uw ogen een weldadige ontspanning. Er zijn vele goede merk-zonnebrillen. Eén type, de zonnebrillen die voorzien zijn van z.g. polaroïd-lenzen, willen wij nog even apart vermelden. Zij absorberen het schadelijke ultraviolette licht en bo vendien nemen zij de horizontale re flectie weg. „Horizontale reflectie", wat een mooi woord; maar het zegt u waarschijnlijk i niet veel. In de praktijk evenwel kunt u onmiddellijk vaststellen wat het be tekent: met deze lenzen hebt u bijv. in de auto geen last meer van de zon die soms hinderlijk weerkaatst wordt op andere auto's of op het door een buitje nat geworden wegdek. Het uitkammen van de horizontale reflecties wordt be reikt door het gebruik van polariseren de lenzen. En doet u aan de watersport, of gaat u veel naar zee, dan hebt u geen last meer van de spiegeling op het wateroppervlak. Gaat u maar eens met zo'n polariserende bril bij een visser staan, of nog beter, neemt u zelf de hengel eens in de hand en kijkt u dan eens naar het wateroppervlak. Juist, dat is goed opgemerktu kunt nu zelfs dwars door het water heenzien. Ver gelijkt u nu eens zo'n kwaliteitszonne bril, die bovendien vederlicht is, met die andere, waarin alleen maar een Kranten met een geurtje In een niet te verre toekomst zul len de kranten aangenaam geu ren. De bond van drukkerijen van Los Angeles heeft bekend ge maakt dat het thans mogelijk is levensmiddelenadvertenties te drukken die ruiken naar gebra den kip en huwelijksannonces met de geur van oranjebloesem. De organisatie deelde mede, dat thans meer dan 120 aroma's kun nen worden „afgedrukt". Drie klandestiene zenders het zwijgen opgelegd Op zaterdag 27 mei j.l. hebben opspo ringsambtenaren van PTT in samen werking met de gem.-politie te Zwolle de klandestiene zender „De arme Cow boy" ook „Zeehavik" en „Grote Beer" genaamd, opgespoord en in beslag ge nomen. Procesverbaal werd opgemaakt tegen de 28-jarige fabrieksarbeider J.G. te Zwolle. Op zondag 28 mei j.l. werd in samen werking met de rijkspolitie van Hattem de klandestiene zender, die uitzond on der de namen „Pionier", „Succes", „Schrik van de Veluwe", „Barcelona" en „Texas Billy" opgespoord en in be slag genomen. Procesverbaal werd op gemaakt tegen de 19-jarige timmerman C.K. te Hattem. Hetzelfde lot onderging de klande stiene zender „Gloria studio Duitsland". Hier werd procesverbaal opgemaakt tegen de 16-jarige J.G.I., veenarbeider te Weiteveen (Gem. Schoonebeek). paar stukjes gekleurd glas zitten. Na tuurlijk, er is wel enig verschil in prijs; maar u bewijst uw ogen een weldaad; en dat zijn ze toch ook wel waard! En gaat u op vakantiedan rust u dub bel uit. IN TIJD VAN NOOD is iedereen bereid te geven en nog eens te geven. Dat weet het Ned. Rode Kruis uit ervaring. Maar een gift, tijdig gegeven, stelt het Rode Kruis in staat zijn organisatie uit te breiden en te verstevigen tegen de dag van de kwade kansen. GESLAAGD Voor het praktijkdoploma Duitse steno grafie „Groote" slaagde dezer dagen mej. C. A. Bos, Veenendaal. Voor het praktijkdiploma Nederlandse stenografie „Groote", met een gemiddelde snelheid van 130 lettergrepen per minuut, dc dames C. J. Bolderman, Veenendaal; C. Robbertsen, Overberg; C. C. W. Oos terbeek en W. H. Weijers, Veenendaal. Voor het praktijkdiploma kantoortypist (e): mej. R. Fr. Bakkenes, mej. L. W. J. M. Ebbers, mej. J. G. van Eden, Veenendaal; mej. C. G. Hardeman, Overberg; mej. N. A. M. Kieviet, Eist; A. G. van Leur en mej. J. G. S. Nijman, Veenendaal; mej. J. C. H. Schoondorp, Eist; mej. A. Valkenburg. J. G. Veenhof, mej. B. Vos en mej. W. H. Wijers te Veenendaal. Van het Chr. Lyceum, rector dr. J. Bax, slaagden voor hetzelfde praktijkexamen machineschrijven de leerlingen: mej. K. W. J. Anbeek, G. J. van Asselt, B. A. van Baren, mej. E. J. Boers, W. G. C. van Bruggen, Veenendaal; D. Donkelaar, Eder- veen; G. van Gent, Overberg; mej. H. J. van Hardeveld, Veenendaal; M. Iprcnburg, Scherpenzeel, mej. A. B. F. van Kooten, mej. M. V. I. van Leeuwen, Veenendaal; P. Lourens, Wageningen, M. G. van Ma nen, Scherpenzeel; L. Mijnders, Veenen daal; mej. B. van Ommeren, Eist; mej. H. Sukkel, Veenendaal en G. Wijnen, De Klomp. Van de Chr. Ulo, Koningin Julianaschool directeur dr. J. G. Thoomes slaagden voor het praktijkdiploma machineschrijven de leerlingen: mej. J. Chr. van Leeuwen en P. H. Vink te Veenendaal en J. Wagens- veld te Scherpenzeel. Van de Herv. Ulo, dir. de heer G. J. H. de Vries, de leerlingen: mej. J. van En gelenhoven te Overberg. Van de Chr. Huishoudschool, directrice mej. F. M. Wagter, slaagden de leerlingen dames P. L. Heikamp, B. P. Schoemaker en J. Verwort te Veenendaal. Voor het examen Engels voor machinis ten voor de grote vaart verwierf de heer D. H. Griffioen te Veenendaal het erkende diploma. Alle geslaagden werden opgeleid door 't Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenen daal. R.A.V.-er Verkerk zegeviert over 10 km Tijdens Nationale avondwedstrUden, on langs door de athletiekvereniging „Phoe nix" te Utrecht georganiseerd, is de RAV- 'er D. Verkerk als eerste c-klasser gefi nisht. D. Verkerk, eens derde b(j de Ne derlandse kampioenschappen op de 10 km, kon hierdoor de vijftigste prijs in zijn athletiekloopbaan in ontvangst nemen. Bij de start wist hij prachtig naar voren te dringen en een goede positie te kiezen. Na vijf ronden maakte hij zich geheel los van zijn tegenstanders en nam hij een voorsprong, die ronde na ronde groter werd. Hij finishte zelfs zo sterk dat hij bijna 4 minuten voorsprong had op num mer twéé, De Jong (GAC). De tijd van Verkerk was 34.58.6. Andere uitslagen: A-klasse: 1 J. Boelens (GAC-Hilversum) 31.58.6. B-klasse: 1 R. Mol (AAV-Amersfoort) 32.56.0. D-klasse: 1 N. Sijbolts (PEC-Zwolle) 35.10.0. 1500 m Jongens A: 1 F. Gerlach (Phoenix- Utrecht) 4.12.4. Op dit numer werd de RAV'er, W. v. d. Hatert 5e in 4.31.0. Flip's dood was vergissing In Ouwehands Dierenpark heerst grote vreugde. De gestorven Flip - hoe wonderlijk dat misschien ook moge klinken - is weer in het land der leven den. Of beter gezegd, hij is er nooit uit weg geweest. Vorige week werd in één van de dag rapporten op het park melding gemaakt van het overlijden van het oudste dier van de heer Ouwehand, tengevolge van een vechtpartij met een Maraboe. Peli kaan Flip was daarbij inderdaad be trokken, maar naar later bleek was niet hij aan de opgelopen verwondingen be zweken, maar één van zijn soortgenoten, die ook een knauw had gekregen. Toen de heer Ouwehand langs zijn vogelweide liep kwam tot zijn niet ge ringe verbazing „oude" Flippie - z°als de oppassers hem noemen - klapwiekend op hem af. En toen kwam de gemaakte vergissing aan het licht. Flip leeft nog en zal nu wel héél oud worderi. Zeldzame zwarte kreeft is er weer De zeer zeldzame zwarte kreeft, die enkele weken geleden in het aquarium van Ouwehands Dierenpark stierf ten gevolge van het feit, dat hij uit zijn huid was gekropen en deze gedaante verwisseling niet mocht overleven, heeft plotseling een opvolger. Het toeval speelt hier wel een zeer grote rol, maar weer was het de heer Arisse, die voor een nieuw exemplaar zorgde, eveneens gevonden in het stroomgebied van de Linge in de Neder- Betuwe. In Ouwehands geheel gemo derniseerde aquarium kan men dus op nieuw kennis maken met de astacus fluviatilis. Oplossing puzzel nr. 86 OPLOSSING HORIZONTAAL: 1 rabat, 5 les, 8 model, 13 odol, 14 Buren, 16 tree, 17 kar, 18 Eos, 19 moa 21 ent 22 cent 23 bleu 24 reu 26 ten 28 bes, 29 mus, 32 eelt, 34 rebel, 36 teil, 37 oor, 39 Gen, 40 val, 41 rede, 42 ever, 44 gek, 45 Ned. 47 rob, 50 loon, 52 adder, 54 kree, 56 kar, 57 ale, 58 nog, 60 uit, 61 sine, 62 duim, 63 hes, 65 ten, 67 del, 68 mas, 71 eden, 73 roman, 75 eelt, 76 teler, 77 gal, 78 menie. VERTICAAL: 1 rok, 2 Ada, 3 Borculo, 4 al, 5 lus, 6 er, 7 Sem, 9 Ot, 10 Dreumel, 11 een, 12 Let, 14 boter, 15 nobel, 18 ent, 20 als, 24 ren, 25 Ee, 27 negende, 28 bene den, 30 ui, 31 sla, 33 toren, 35 Be, 36 tarok. 38 rek. 40 ver, 43 alk, 44 Gorssel, 46 ed.. 48 Brummen. 49 net, 51 o.a., 52 aleer, 53 Ro den, 55 ei, 57 ant., 59 gul, 63 het, 64 Ede, 66 nog, 67 dal, 69 Ali, 70 sté, 72 Ne, 74 ma, 75 e. e. Bouwactiviteit in het eerste kwartaal 1961 Uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat in het eerste kwartaal 1961 aan woningen en andere gebouwen (zonder normaal onderhoud en werken van minder dan 2.000,voor een bedrag van 649 min werd geprodu ceerd. Dit is 7% meer dan in hetzelfde kwartaal van 1960. In de sector woning bouw bedroeg de produktie 334 min (stijging 6%). Voor enkele andere sectoren luiden de produktiebedragen als volgt: bedrijfsgebouwen voor de nijverheid 99 min (stijging 25#/o), bedrijfsgebou wen voor handel en verkeer 56 min (stijging 14*/o) en scholen 51 min (stij ging 4*/»). Het onderhanden-werk steeg van 3292 min op 1 april 1960 tot 3710 min op 1 april 1961. Een stijging van 13*/». Voor de woningbouw lag dit bedrag 11% hoger. Op de werken met een bouwsom van 10.000,en meer (woningen en andere gebouwen( waren op 1 april 1961 110.100 arbeiders werkzaam tegen 107.500 op 1 april 1960. In de sector woningen werden 60.700 arbeiders geteld tegen 58.800 op 1 april 1960. Gedurende het le kwartaal 1961 werden 23.359 woningen in uitvoering genomen eerste kwartaal 1960: 18.929 woningen). Hiervan was 59°/» opgedragen door parti culieren. Het aantal voltooide woningen bedroeg 16.910 (le kwartaal 1960: 16.923), waaronder 11.047 of 65% huurwoningen. Onder de 21.773 woningen waarvoor een gemeentelijke bouwvergunning werd af gegeven (le kwartaal 1960: 18.983) bevon den zich 8.514 woningen (39%) in de zgn. vrije sector. Aan weg- en waterbouwkundige kapi- taalswerken werd in de verslagperiode 146 min geproduceerd. Dit is 20*/» meer dan in het overeenkomstige kwartaal van 1960. Meer dan 40.000 studenten bij het wetenschappelijk onderwijs Uit een telling van het aantal studen ten op 1 april 1961, welke het Centraal Bureau voor de Statistiek zojuist heeft gepubliceerd, blijkt dat het totaal aan tal studenten aan de Ned. universiteiten en hogescholen is gestegen van 37.600 op 1 april 1960 tot 40.600 op 1 april 1961 (stijging 8 Het aantal eerstejaars studenten steeg in het genoemde tijdvak van 7060 tot 7480 (5 °/o). De belangstelling nam vooral toe voor de studie in godgeleerdheid, economische wetenschappen, Nederl., wis-, natuur- en scheikunde, technische wetenschappen en rechtsgeleerdheid. Een vrij sterke teruggang gaf vooral te zien de studie voor aardrijkskunde en geschiedenis. Een oliepijpleiding van Canada naar Engeland? In het noorden van Canada worden op grote schaal exploitatieboringen verricht, vooral langs de Mackenzie- rivier en de kust van de Beaufortzee. De structuur van de bodem gelijkt daar op die van de zeebodem langs de kusten van Louisiana en Texas en men acht het waarschijnlijk dat er zich olievoor raden bevinden, schrijft het maandblad PM in het juninummer. Wellicht is het mogelijk door de aan leg van een pijpleiding onder de Atlan tische Oceaan, Groot-Brittannië voor de olievoorziening op den duur onafhanke lijk te maken van andere gebieden zoals het Midden-Oosten. Exploitatie van olievoorraden in de uiterst noordelijke gebieden zal echter, gezien de hoge transportkosten, alleen rendabel zijn als de voorraden een ge weldig grote omvang hebben. Anjerfonds Gelderland ANJERACTIE 1961 ZKH. Prins Bernhard, Regent van het Prins Bernhard Fonds, waarbij de 15 An jerfondsen in Nederland zijn aangesloten, he^ft goedgevonden om de Anjeractie '61 gedurende de maanden mei en juni te voe ren tegen de achtergrond van ZKH.'s 50e verjaardag, welke in het gehele land zal plaatsvinden. ZKH. zou het toejuichen, in dien de opbrengst van deze actie ten goede zou komen aan het culturele werk, zoals dit door het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen wordt behartigd. In verband met het vorenstaande zal behoudens voldoende deelname op za terdagmiddag, 10 juni a.s. een oriëntatierit worden gereden in de provincie Gelder land, waarbij een grote opkomst van auto mobilisten, motor- en scooterrijders uit wijde omgeving wordt verwacht. Deze niet moeilijke rit is een idee van en uitgezet door leden van de MSAC „Gelre", te Arnhem en zal leiden door de schitterende omgeving van deze gemeente. De lengte is ca. 45 km; de gemiddelde snel heid bedraagt 20 km. per uur en de bepa lingen van het KNMV-reglement 1960 zijn van toepassing. Er zijn 25 prijzen met een totaalwaarde van circa 1000,waaronder een le pr. van 250,een 2e pr. van 200,enz. Voor het winnende team is er tevens een fraaie wisselbeker. Het inschrijfgeld voor deze nationale culturele mobilisatie-rit bedraagt 10, per deelnemend voertuig. Convocaties voor deze rit worden op verzoek gaarne toegezonden door het se cretariaat van het Anjerfonds Gelderland, Huis der Provincie, Markt 11 te Arnhem, telefoon 08300—30041, toestel 284. Inschrijving tot uiterlijk 3 juni a.s. Bijzonderheden omtrent startplaats, starttijd (vanaf 14.00 uur) en prijsuitreiking ontvangt U na inschrjjving. Namens het Anjerfonds Gederl. Dr. W. Verkade, G. v. Otterloo. Steun aan de Duitse landbouw Behalve de 1600 miljoen mark, uitge trokken overeenkomstig het „Groene Plan", is van staatswege nog 300 mil joen voor de Duitse landbouw in 1961 beschikbaar gesteld. Hiervan zal 120 miljoen worden gebruikt voor een na betaling van een pfennig per kg voor de in 1960 voor de zuivelfabrieken ge leverde melk. Per bedrijf mag evenwel niet meer dan 150 mark worden uitbe taald. Volgens de minister van landbouw zijn de Duitse bedrijfsuitkomsten slech ter geworden. Vooral de ontvangsten voor melk zijn verminderd. Als gevolg van de invoer van boter zijn daarvan belangrijke voorraden ontstaan, hetgeen de melkprijs heeft gedrukt. Ongeveer 80% van de Duitse melk veestapel bevindt zich volgens de mi nister op bedrijven met minder dan 10 melkkoeien. DIVERSEN Wie wil met vakantie naar Schoorl van 5 t.m. 12 aug. a.s.? Wegens onvoorziene om standigheden kan onze va kantie niet doorgaan. Wij hebben 2 plaatsen besproken in Hotel 't Zeepaard, kosten 52,50 per week p.p. Wie wil dit overnemen? Er is plaats voor 2 jongens. Br. onder nr. 1041 aan het bur. van dit bl. Alle kopers van kaas ontvan gen 1 pakje verse roomboter voor 89 ct. Zie verder onze grote sortering corserven o.a. 2 blikjes soepballetjes voor 98 cent. 2 blikjes leverpastei 98 cent. 3 blikjes haring in tomatensaus voor 98 ct., gr. blik haring 68 cent, groot blik ananas 98 ct., le kwaliteit slagroom voor 68 cent, per blikje, kortom, te veel om op te noemen. Voor al Uw kaas soorten; jonge, belegen, oude, overjarige, leidse, Pan-Pan, kruidnagel, edammer, smeer kaas enz. enz. Van Beek's Kaashandel. Iedere zaterdag en dinsdag op de markt te Veenendaal. U kunt gratis proeven. Alleen bij Huize „Chic" lucht- gevulde badmutsen ƒ1,25, lin nen badtassen 1,50, alle soorten zonnebrandcremes. Huize „Chic", Patrimoniuml. 13, Veenendaal. Zojuist ontvangen: nieuwe en gebruikte gegalvaniseerde golfplaten. Tevens dakvilt. W. v. Harten, Nederwoud. Tel. 648, Lunteren. Wenst U een prettige vakan tie? Huur dan één van onze geheel geïnstalleerde 6-per- soons Caravans. Wij brengen deze zelf voor U naar ver schillende kampeerplaatsen in Nederl. en Duitsland. Voor- en naseizoen 20 tot 40°/o kor ting. Vraag vrijblijvend inl. G. Willemsen, Heerenstraat 72, Tel. 08376—380, Rhenen. Engelands voetbaltoernee op het vasteland Britse voetbaldeskundigen en -liefheb bers volgen iedere fase van de Europese toernee van het Engelse voetbalelftal met de grootste belangstelling, vooral omdat het een volmaakte generale repe titie is voor de spanning en de eisen die het toernooi om de wereldbeker, dat volgend jaar in Chili wordt gehouden, aan het elftal zullen stellen. Men is in Engeland algemeen van oordeel dat En geland door in Lissabon met 1-1 tegen Portugal gelijk te spelen de weg naar Chili heeft vrijgemaakt, omdat de thuis wedstrijd tegen Portugal, die in oktober a.s. in Londen zal plaats vinden, onge twijfeld een Engelse overwinning zal worden, al was het alleen maar omdat Engeland de weersomstandigheden mee heeft. Engeland, Portugal en Luxem burg zijn ingedeeld in de poule van de voorronde voor het wereldkampioen schap en zowel Engeland als Portugal hebben hun wedstrijd tegen Luxemburg Glas voor schuren, kippen hokken in vaste maten van: 38 x 51,5; 38 x 59,5; 48,5 x 59,5 per stuk en per kist, steeds voorradig bij Handelsver. Zimmerman Zn. Sand- brinkstraat 1, tel. 2261 te Vee nendaal. Weekreclame: 250 gr. Toffee's 42 ct. 250 gr. losse kauwgom 69 ct. Koek-, Choc.- en Sui kerwerken Harkes. Weekreclame Chocolade. 200 gr. Zwitserse chocolade ƒ1,-, 200 gr. Koffie-cognac bon bons 89 ct. Koek-, Chocolade en Suikerwerken Harkes. Wascombinaties. Nu alles in één! Onze aller nieuwste Sunbeam' wascom- binatie met spoelcentrifuge, 2 aparte motoren, pomp, klok, tafelblad en zwenkwielen, slechts 395,Rechtstreeks van de fabriek. Ook betaal baar in 12 en 18 maanden. Wast gegarandeerd zonder slijtage. Volledige fabrieksga rantie en service. Vrijblijvend demonstratie bij U thuis. Wasmachineverkoopbureau. Park Arenberg 55, De Bilt, Tel. 030-60879. Weekreclame Koek. Heerlijke bakkerskoekjes, knappend vers 250 gr. 50 ct. Bokkepootjes en moorkopjes slechts 250 gr. 75 cent. Alleen zaterdag op de markt te Vee nendaal. Koek-, Chocolade en Suikerwerken Harkes. Voor schoenen verven in moderne kleur: Valkenburg. Gortstraat 38, Veenendaal. Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar. u koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch. Geerseweg 38. tel. 3041. Veenendaal. Schoenen te klein? Dan moet U bij Blankestyn Zn. zijn. Schoenreparatie-bedrijf D. Blankesteyn Zn.. Helling 14. Veenendaal. Hoortoestellen en batterijen. Melis Optiek. Hoofdstraat 51, Veenendaal. Tel 3184. Vraagt U even ons stalen- boek en U slaagt zeker vooi prachtig behang. Desgewenst electr. afranden en plaktafel ter beschikking. Drogisterij »De Helm", Dr. Slot. d. Brui- neplein 25, tel. 2390. Veenen daal. Sportrijwielen in kleur, ge heel compleet v.a. 125, kinderrijwielen in kleur, v.a. 55.wasmachines v.a. 150,centrifuges v.a. 145.Prima autoped op luchtbanden 23,50. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan Rijwielhandel, Veenendaal. Voor een pijp naar Van Wal- sem. Sigarenmagazijn. Ach terkerkstraat 26, Veenendaal. Tel. 3179. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D. 120. Tel. 2463. Alles puma materiaal en gratis thuisbe zorgd. GEKLEED tot in de „PUNTJES" BENT U ALLEEN MET MAATKLEDING Door de perfecte pasvorm zult U van Uw costuum ja renlang plezier hebben, en zeker wanneer Uw costuum werd vervaardigd door: ANNE van MANEN Prins Bernhardlaan 17. VEENENDAAL REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! A. VAN MANEN Rijksstraatweg 61a, Eist (Utr.) - Tel. 08377-288. naar drukkerij „De Gelderse Vallei"

De Vallei | 1961 | | pagina 5