1 pakje VéGé-thee Goudmerk van 50 gram i voor EEN GULDEN MEIKAAS AROMA 18 soep balletjes lOet VOORDELIGER 188 - 38 geldzegels 75 t - 30 geldzegels 70 ct - 28 geldzegels 11 geldzegels VéGé-tomatenpuree o 250 gram BESCHUIT voor 15 cent Wie goed kijkt, kiest VéGé! Nieuwe Amerikaanse vinding voor vele astmapatiënten een uitkomst Uitslag S.K.F. - S.K.V. (7-6) maakt beslissings wedstrijd noodzakelijk! Utrechts Provinciaal elftal liep 3-1 achterstand in (3-3) Circus speelt nog rol in Nederland GRATIS! bus VéGé-nootmuskaat Gevulde VéGé-Wieners W m m Geldlg van 7 t/m 13 junl 1961 Bij 250 gram KOFFIE begrafenis TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 7 JUNI 1961 Nr. 45 Jaarvergadering „Bond tegen het vloeken" Handig KORFBAL SCHERPENZEEL iON T(j SEIZOEN IN VOLLE GANG Zestien overlijdensberichten Belasting bij 1 busje VéGé-Claarkoffie o/ /o 50 gr. 120 - 48 geldzegels Verrassingspakket VéGé-pudding 2 blikjes Italiaanse KORTING 250 gr. Theeroosjes verrukkelijk koekje 64ct - 13 geldzegels EXTRA deze week 12 Penny-chocoladerepen 98,. Gr. pot gesneden zoetzuur 49,. EET SMAKELIJK of 50 gram Oploskoffie Bij 500 gram Bij vermicelli VOOR CENT Voetbehandeling MOOIE VILLA Voor een A. W. de Haas RHENEN Officiële bekendmaking Meerdere belangrijke ontdekkingen zijn, indien men de geschiedenis van de geneeskunde nagaat, voortgesproten uit het feit, dat de onderzoeker dagelijks geïnspireerd werd door een noodtoestand in zijn directe omgeving, ledereen kent de last, welke de jonge en volwassen astmapatiënt steeds weer onder vindt van zijn ziekte, doch indien een der naaste familieleden of kennissen daarmede tobt, dan is de mens toch wel zo egocentrisch, dat hij het lijden aan deze ziekte in zijn gedachtenwereld vooropstelt. Betreft dit een van de eigen kinderen, dan wordt dit gevoel zeker nog versterkt. Zo verging het de Amerikaanse far- macoloog dr. Maison, die dagelijks werd geconfronteerd met de ernstige astma tische aanvallen, welke zijn dochtertje had te verduren. Hij zocht net zolang tot hij een mogelijkheid gevonden had om bepaalde geneesmiddelen in een dusdanige vorm toe te dienen, dat het hinderlijke gemanoeuvreer met inge wikkelde en breekbare inhalatie-appa raten niet langer nodig zou zijn. Dr. Maison was in staat dit onderzoek te doen, omdat hij verbonden was aan de wetenschappelijke staf van een der grootste Amerikaanse farmaceutische industrieën en als farmacoloog beschik te hij over de nodige vindingrijkheid om zijn onderzoek te doen slagen. Dr. Maison heeft de oplossing gezocht in de zgn. „Zelf-verstuivende aerosols", zoals die in Nederland ook reeds voor insecticiden,, luchtverversers en verf spuitbussen e.d. gebruikt worden. De eisen die aan de verstuiving van medi camenten gesteld moeten worden zijn echter van dien aard, dat tussen de ont wikkeling van het idee en de uiteinde lijke verwezenlijking vele jaren van in tensief speurwerk liggen, om alle zich voordoende problemen op te lossen. Zo moest gezocht worden naar een vol komen onschadelijke ,propellent' (vloei baar gas), dat bovendien het aanwezige medicament in zwevende toestand moest houden, dit medicament moest zelf in zulke minuscule deeltjes in het vloeibare gas aanwezig zijn, dat het ventiel niet zou verstoppen, en tenslotte kon de „houder" niet van glas zijn. Glas is als regel de ideale verpakking voor vloeibare medicamenten, omdat het neutraal en bestendig is. Voor zijn aerosol-verstuiver moest dr. Maison zijn toevlucht nemen tot het evenzo bestendige, doch veel duurdere roest vrije staal. Sinds enkele maanden is dr. Maison's astma-aerosol onder de naam Medihaler in Amerika, Engeland en andere lan den verkrijgbaar, sinds kort ook in Ne derland. Dat de Medihaler zowel door de astmapatiënt als door de behande lende artsen gewaardeerd wordt, blijkt uit de enorme belangstelling voor deze eenvoudige en effectieve oplossing van de verstuivingsbehandeling. Dit zeer kleine apparaat wordt vooral door de onopvallendheid en de eenvoudige han teerbaarheid gekenmerkt, iets wat de astmapatiënt begrijpelijkerwijs op prijs stelt. DRIE BEKERS VOOR GVVV GVVV heeft kans gezien drie bekers te veroveren bij, het te Amersfoort ge speelde jeugdtoernooi van „Cobu Boys". De junioren eindigden op de tweede plaats, evenals de GVVV-pupillen. De aspiranten deden het nog beter door in hun afdeling als overwinnaar uit de strijd te komen. Tevens kreeg GVVV de prijs voor de sportiefste vereniging. Het toernooi was georganiseerd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Amersfoortse club. „De verwarde situatie in het leven van deze eeuw, kan de twijfel doen toenemen over de leiding in deze wereld. Het is de kracht van ons geloof dat wij weten dat God alles bestuurt. Maar de naam van God wordt zo weinig genoemd, dan alleen lasterlijk. Een ieder moet zijn naaste leren met eerbied over God te spreken. Het is een voor recht dat het streven van de „Bond tegen het vloeken" doorwerkt, want be kendheid is nodig voor ons bedoelen. Er is dankbaarheid voor de groeiende lijn in ons werk." Met deze woorden opende dr. J. H. Schreurer de jaarlijkse algemene ver gadering, die zaterdag in Utrecht werd gehouden. In zijn jaarverslag stelde de secre taris, de heer N. M. Laarman, de vraag hoeveel miljoenen mensen het getuige nis tot eerbiediging van Gods naam in de 44 jaar van het bestaan van deze bond, reeds zullen hebben gelezen. Het bestuur is erkentelijk voor alle steun en medewerking, die hij bij de propaganda mag ondervinden. Het aantal subsi diërende gemeenten steeg tot 635. De penningmeester, burgemeester G. Bra- mer, bracht met dankbaarheid het fi nanciële verslag uit van een goed jaar. De tering werd naar de nering gezet, er bleef een saldo over van 24, De aftredende bestuursleden, burge meester G. Bramer en commandant W. F. Palstra, werden bij acclamatie her kozen. Als nieuwe bestuursleden treden op de heren ds. K. van der Braak te Apeldoorn en J. de Haan te Heerenveen. Allerlei activiteiten werden verder nog besproken in deze huishoudelijke j aarvergadering. De Medihaler bestaat uit een kleine metalen patroon en een plastic mond stuk. Het meenemen in zak of tasje is zeer eenvoudig, daar de afmetingen die van een rol peprmunt niet overtreffen. De metalen patroon bevat een hoeveel heid vloeistof, voldoende voor 200 ver stuivingen. Door één lichte vingerdruli komt een afgepaste dosis in zeer fijw vernevelde vorm spontaan uit het appa raat. Inademing daarvan geeft prompt verlichting van de aanval. Dit gebeurt met Vio van de hoeveelheid welke bij de ouderwetse apparatuur noodzakelijk was om verlichting te geven, hetgeen de onschadelijkheid enorm ten goede komt. Dit maximale resultaat bij een mini male dosis vormt ongetwijfeld ook in Nederland voor vele astmapatiënten een uitkomst. De belangrijkheid van deze uitvinding komt nog duidelijker naar voren indien men het rapport be studeert dat in september 1960 werd uitgebracht door de Gezondheidsraad aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid. In dit rapport worden gegevens gepubliceerd over de frequen tie van astmatische ziekten in Neder land en in het buitenland. In Nederland blijkt volgens enquête gegevens, dat van kinderen van 6 tot 14 jaar gemid deld 6 op de 1000 kinderen aan typisch astma lijden. Indien men alle aandoe ningen, die gekenmerkt worden door een overgevoeligheid van de ademha lingswegen samenvat onder astmatische ziekten, komt men tot een voorkomen van ca. 6 op de 100 der totale bevolking. De problematiek van de behandeling van astma is dus zeer groot te noemen. Iedere bijdrage tot verlichting van het lot van deze zeer grote bevolkingsgroep kan men dan ook niet te gering achten. UITSLAG PUZZELRIT Voor de puzzelrif, die zaterdagavond voor de leden van de P. J. G. U., afd. Wou denberg en Scherpenzeel „Tot nut en ge noegen" en „De toekomst" was uitgeschre ven en waarvan de start en finish bij café Marktzicht was, lieten zich 21 deelnemers inschrijven. Het parcours was uitgezet door de heren M. van Velthuizen, A. Blau- wendraad en F. Bergsma. De uitslag was als volgt: Auto's: 1 G. Wolfswinkel, Maarsbergen, 96 str.p. 2 D. v. Dijk, Woudenberg, 100 str.p. 3 J. v. Wolfswinkel, Maarsbergen, 108 str.p. Poedelpr.: W. d. Vries, Renswoude, 231 str. Bromfietsen: 1 C. Dorrestein, Scherpezeel, 110 str.p. 2 W. v. Ginkel, Renswoude, 111 str.p. 3 J. v. Ginkel, Scherpenzeel, 141 str.p. Na een emotionele wedstryd is SKF er afgelopen zaterdagavond in geslaagd re vanche te nemen voor de 46 nederlaag in Utrecht. Nu bleken de Vecncndaalsc korfbullcrs(stcrs) de sterkste; André van Rossen was ondanks zyn geringe gestalte „de grote man". Ily scoorde liefst 4 van de 7 doelpunten en dat met een gemak alsof het een tiainingspartytje gold. TEGEN HOND GEREDEN Op medisch advies is zaterdagavond in het ziekenhuis Lichtenberg opgenomen, mevr. Van Loenen, wonende aan de Moor- sterweg. Mevr. Van L. begaf zich zaterdag avond omstreeks zeven uur op haar brom fiets huiswaarts toen zij in de bocht van Moorst tegen een plotseling de weg over stekende hond opreed, tengevolge waar van mevr. Van L. met bromfiets en al te gen het wegdek werd geslingerd. De hond moest deze aanrijdjng met de dood beko pen. S.D.V. behaalde zaterdag twee prijzen De wandelvereniging „Sterk Door Vriendschap" heeft zaterdag deelge nomen aan twee verschillende wandel tochten. De junioren namen deel aan de Grebbe-herdenkingstocht te Rhenen, die was uitgeschreven door wandel sportvereniging D.V.J. Hierbij legde SDV een prachtig bloemstuk aan de voet van het legermonument. Nadat de tocht volbracht was mochten de SDV- ers een derde prijs in ontvangst nemen. De senioren zijn in Tiel op bezoek ge weest bij de „De Betuwse Tippelaars" die een tocht uitgeschreven hadden ten bate van het revalidatie-centrum Aar denburg te Doorn. Na een prachtige tocht werden de groepen ingehaald met muziek, waarna de SDV-ers een eerste prijs in ontvangst konden nemen. STUDENTEN WILLEN TRACTOREN KOPEN. Anti-Castro-studeftten van de universiteit van St. Marcus in Lima (Peru) hebben geld opgehaald voor de aankoop van tractoren, waarmede zij het leven van krijgsgevangen leden van de invasietroepen op Cuba willen redden. By de universiteit hebben zij een stand opgezet, waar geld gestort kan worden. Enkele plakkaten verdui delijken hun bedoelingen. Het begin was al sensationeel, want SKF nam een verrassende 3—0 voorsprong door Van Rossen (2x) en de voor Diep- grond invallende Kaspers. Maar SKV kwam door een wat vreemd doelpunt terug op 31 en omdat de SKF-aanval daarna geen kans zag het zo belangrijke vierde doelpunt te scoren, maakte SKV nog voor de rust 32. Na de rust was het weer SKV, dat nu de mand beter kon vinden want het werd tegen Van Rossen gelijk (3—3). Er ontstond nu een boeiend gevecht om de leiding en het was opnieuw Van Ros sen die zijn uitstekende vorm onderstreep te met een derde doelpunt (43). SKV sloeg echter terug en maakte ge lijk (4-4). Een beslissende wending leek de 2de aanval van SKF aan de strijd te gaan ge- Postduivennieuws De Eerste Veenendaalse Postduiven- Vereniging „De Luchtreizigers" te Vee- nendaal heeft afgelopen week weer deel genomen aan de wedvlucht vanaf Terg- nier Frankrijk, afstand 307 km. Door de slechte weersomstandigheden in Frankrijk en België werden ze eerst om 10.50 uur losgelaten, de duiven hebben onderweg daarom ook met slecht weer te kampen gehad. De eerste duif meldde zich bij de heer C. G. van Dam om 15.58 uur. De verdere uitslag is als volgt: C. G. van Dam 1, 4, 17; H. van Kooten 2, 6, 7, 14, 15; H. de Vos 3, 10, 11; G. Fasse 5, 8, 11, 17; D. v. d. Pest 9; A. Slotboom 16. A.s. vrijdag zal worden ingekorfd voor het Bondsconcours vanaf Orleans van 7-8 uur. Het Utrechts Provinciaal elftal, dat in de eerste helft tegen Oxford City maar moeilijk op toeren kon komen, kwam kort na de rust al op een teleurstellende 3-1 achterstand te staan. Het leek er toen op, dat de buitenlandse gasten een grote overwinning zouden gaan boeken. Juist op tijd kwamen de provincialen echter los. De zenuwen zakten wat af en er werd doortastender gecombineerd en beter geplaatst, zodat uiteindelijk na de rust een verdiend gelijk spel bereikt werd. Aanvankelijk ging het nog wel. De Engelsen waren over alle linies sterker, maar de Utrechtsen hielden moedig stand. Toen echter na ruim een half uur spelen doelman Veth van UW een schot van rechtsbuiten Brickmore totaal verkeerd beoordeelde was het 1-0 voor de gasten. Enkele minuten later was het echter Donar-speler De Graaf, die op keurige wijze de partijen weer op gelijke voet bracht (1-1). Kort voor de rust kon rechtsbinnen Thorm zijn En gelse club opnieuw de leiding geven (2-1). Ook bij dit doelpunt ging doel man Veth niet vrijuit. Na de rust begonnen de gasten met een groot overwicht, dat reeds na vijf minuten een goed doelpunt opleverde (3-1). Eerst toen zagen de Utrechtsen het gevaar en kwamen er beter in. Het was rechtsbuiten Kerkhof van Victoria die na 18 minuten met een fraai schot de stand op 3-2 bracht. Utrecht werd sterker maar de gelijk maker bleek nog een grote moeilijkheid te zijn. Eindelijk even voor het einde smaakte v. d. Heijden van BVC het ge noegen om de gelijkmaker in het net te plaatsen (3-3). ven want Hennie van Jaarsveld en de uit stekend spelende Wout van Dijk gaven SKF een schijnbaar veilige voorsprong (6-4). Opnieuw faalde echter SKF's zwakke derde aanval op dit beslissende moment en het was wéér SKV, dat vlak voor het einde naast de Veennedaalse ploeg kwam (6-6). De vreugde onder de Utrechtse spelers en speelsters was groot, want aan een gelijk spel hadden zij reeds voldoende om zich kampioen van de GUKB te mogen noemen. De bloemen moesten echter in papier blijven, want André van Rossen snelde nog éénmaal z'n tegenstander voorbij en dat betekende 76 en vlak daarna het einde van een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd! Waarschijnlijk wordt de beslissingswed strijd a.s. zaterdagavond in Zeist ver speeld. Het belooft weer een spannende strijd te worden. SPAARBANK Gedurende de maand mei werd bij de rijkspostspaarb. alhier ingelegd 23.605,63 en terugbetaald 26.517,22. Europese integratie Op uitnodiging van de ARJOS, afdeling Scherpenzeel, sprak woensdagavond in het verenigingsgebouw aan de Molenweg het tweede Kamerlid dr. G. J. Stapelkamp uit Utrecht, over „De Europese integratie op mars". Na te zijn ingeleid door de afde lingsvoorzitter, de heer C. Bakker, wees spreker er op dat de oorzaak van de eco nomische achterstand van het Europa, dat vroeger aan heel de wereld op alle ter reinen de toon aangaf, enerzijds gezocht moet worden in de nationalistische tradi ties en sentimenten, die er gehandhaafd werden. Ook in de industriële revolutie en de lopende-band productie, die in an dere werelddelen plotseling snel opkwa men en in Europa geen kans kregen is hiervan oorzaak. Hoe nu de economische toestand in Europa te verbeteren door in tegratie te bewerkstelligen, was het ver dere verloop van deze uiteenzettingen. Spreker achtte dit alleen mogelijk door een toenemende eenwording van de natiën in de vorm van een soort Benelux op grote schaal. Dat dit zeker niet eenvoudige on derwerp aller belangstelling had, bleek wel uit de vele vragen die deze sympa thieke spreker, ook al was hij dan geen „Orakel van Delphi" zoals hij van te vo ren zei, toch bevredigend wist te beant woorden. DEN HAAG (NNP) Waar dc wieg van het circus heeft gestaan is moeilijk na te gaan. Bekend is, dat in de Middeleeuwen (in Nederland mag men daaronder de jaren 12001300 rekenen narren en minstrelen, goochelaars en jongleurs langs de kastelen trokken om de jonkvrouw en ridder tijdens de lange, saaie winter avonden weer in een fleurige stemming te brengen. Vooral in Frankrijk en Italië moet de kunst van wat w(j tegenwoordig „entertainment" zouden noemen, zich sterk hebben ontwikkeld. Al gauw kwamen er mensen met een ingeworteld gevoel voor zakelijkheid, die er wel een aardige broodwinning in zagen om al wat rondtrok ten behage van de rid ders om zich heen te verzamelen. De rid der was dan wel zo goed om niet de spe lers maar hem te bedanken met een gulle beloning voor de gebrachte ontspanning. Het vermaak is al zo oud als de wereld zelf. Het instituut van het circus, inclusief directeur, ontstond in de Middeleeuwen. Zevenhonderd jaren later bestaat het circus nog steeds. Maar toch schijnt lang zamerhand het eind in zicht te komen van deze oude, romantische vorm van ver maak. In mei van dit jaar trok het inter nationale circus Belli Amsterdam binnen. Op 5 april was deze pas gevormde groep een Nederlandse toernee begonnen in Vee- nendaal. Voorstellingen volgden in Tiel, Amersfoort, Apeldoorn, Amstelveen en Hilversum. Voor de buitenwereld leek al les goed, ja, zelfs voortreffelijk te gaan. Tot plotseling 9 mei directeur Harry Bel li zijn artisten bij elkaar riep een half uur voor de avondvoorstelling zou begin nen en hun verkondigde, dat het circus was opgeheven. De oorzaak van de op heffing was, zo zei hij, een scheur in het tentdak, die niet meer was te repareren. Geld voor een nieuw onderkomen was er niet. Na een maand en enkele dagen te hebben bestaan, was het circus Belli ver leden tijd. Eind mei richtte de „Vereniging voor de Belangen van Nederlandse Circussen" een schrijven tot alle Nederlandse gemeenten. De inhoud daarvan kwam ongeveer op het volgende neer. „Wij achten de Neder landse gemeentebesturen verantwoordelijk voor het verder bestaan van het Neder landse circus. Wij doen een beroep op de gemeenten om mee te helpen de enorme lasten van de circusonderneming te ver lichten. Zestien circussen zijn in de afge lopen jaren in Nederland over de kop ge gaan. Dit is een laatste oproep tot behoud van het laatste Nederlandse circus." De man, die dit schrijven opstelde, weet waarover hij praat. Het is de „laatste der Mohicanen", de directeur van het laatste Nederlandse circus, Toni Boltini. In tach tig Nederlandse plaatsen brengt deze pio nier op circusgebied dit seizoen een keur van artiesten. Wie hem ontmoet, krijgt de indruk te doen te hebben met een indu- striëel, een fabrikant van televisietoestel len of boormachines. Hij praat met het stacato van de man, die haast heeft. Za kenman is hij beslist. Dat kan ook niet anders, wil men een circus overeind hou den in een tijd, waarin de televisie iedere avond ontspanning biedt en waarin de kermis vervallen is tot een grote gokgele- genheid. De 39-jarige Toni Boltini heeft van zijn circus een manifestatie van vol harding en doorzettingsvermogen gemaakt. Hij heeft tevens geprobeerd zijn program ma aan te passen aan de eisen van de tijd. Zo verschijnt hij bijvoorbeeld plotseling met een aantal knetterende racemonsters in zijn tent. Skelters, die snelheden be halen van zo'n tachtig of honderd km per uur. Vrijwilligers uit het publiek mogen het opnemen tegen zijn personeel. In Den Haag riep Boltini een aantal journalisten bijeen en stopte hen, voorzien van valhelm en stofbril, in de lawaaierige apparaten. Het publiek juichte, terwijl de verslagge vers doodsangsten uitstonden, maar man moedig volhielden tot het bittere einde. Misschien is het een wat ruwe sensatie, maar het grijpt in ieder geval aan. Door een modern beleid slaagt Boltini er in volle tenten te trekken. In 1960 draaide hij met uitverkochte huizen, dit jaar hoopt hij hetzelfde te doen. In Den Haag, een stad die echt niet circusminded is, begon zijn toernee al veelbelovend. Maar daar ondervond Boltini al direct de eisen, die een maatschappij stelt aan het vermaak. Financiële eisen. De gemeente Den Haag vroeg voor de drie weken, dat Boltini op het Malieveld stond, 3.000, Aan vermakelijkheidsbelasting moest 12.000,worden betaald. „Dan kun je wel met een volle tent zitten", zegt Bol tini, „maar je beurs blijft leeg". Niet, dat hij rijk wil worden aan het circus. Daar voor is het teveel zijn levenswerk. Maar zijn bedrijf moet draaien. Een verlaging van de vermakelijkheidsbelasting tot vijf procent, zou al veel goed doen. Circusmensen zijn onverwoestbaar. De vergelijking is eens gemaakt met poliepen, die men immers ook nooit kan verdrijven. Maar dat is per slot van rekening een wat al te lelijk woord. Want wie zou het ro mantische wereldje van tent, clown en „hooggeëerd publiek"- willen missen? In het Zuiden van Nederland is inmiddels nog een tweede circus, van Duitse natio naliteit, aan een rondreis begonnen. Het staat onder leiding van een vrouw. „Tante Carola", oftewel mevrouw Carola Willi- ams-Althoff, een lid van een van de oud ste circusdynastieën ter wereld. Met dat rijke woord dynastie wordt een circusfami lie aangeduid, waarvan al generaties lang van vader op zoon het werkterrein de piste is geweest. Boltini komt ook uit zo'n ge slacht. Nederland heeft er meer. Denk aan de Strassburgers, de Althoffs. Moge zij nooit uitsterven. KORTING io% 200 gram betalen 250 gram halen Ct AANBESTEDING De restauratie van het pand Dorpsstr. 168 het bekende zgn. „Hoge huis", waar van de voorgevel op de voorlopige lijst van monumentenzorg staat, zal vrijdag 16. juni om 10 uur op bet gemeentehuis wor den aanbesteed. SCHAAKNIEUWS Woensdag 31 mei jl. werd het zomer- schaaktoernooi van de V'daalse Schaak vereniging voortgezet met het spelen van de 4e ronde. De uitslagen waren: A. Peursum-G. R. Kets 01 H. J. v. Aller-L. Ebskamp 01 C. v. Genderen-M. de Kleuver 10 H. Heikamp-J. B. Griffioen 01 J. de Vries-F. Luchsinger De 5e ronde wordt gespeeld op 7 juni, hoofdklassespeler van VAS uit Amster dam, komt spreken over veel voorkomende terwijl op 14 juni de heer Veerkamp, eindspelsituaties. WORTELS VAN 600 KM De wortels van een rogge-plant hebben doorgaans in totaal een lengte van 5 a 600 km. De dagelijkse groei van de wortels, waarbij dus ook de allerkleinste zijn ge rekend, bestaat een lengte van ongeveer 5 kilometer. Een plant met een dergelijke wortelgroei kan uit een zandgrond dage lijks bijna twee liter water en uit een kleigrond ongeveer drie liter water op nemen. Voor de liefhebbers van het to neel biedt Londen's nachtleven iets nieuws. Het Cafe Royal waar Oscar Wilde en andere literaire be roemdheden aan het begin van de ze eeuw geregeld plachten te verke ren heeft men een speciaal the atermenu voor schouwburgbezoe kers ingevoerd. Indien men dit wenst kan men zich zijn maaltijd in tweeën nuttigen de hors d'oeu- vre en het hoofdgerecht voor het begin van de voorstelling, waarna men na de schouwburg terugkomt voor dessert en de koffie. DE GRUYTER wee'crec'crme goudmerk koffie Op De Gruyter's beste koffie (en dot Wil wot zeggen!) verdient U deze week liefst 60 centl Goudmerkkoffie voor 't meest geurige, meest op monterende bokje van de dag. Echt buitenkansje I flesje van e meikaas proeft hef Heerlijk, romige ioqa De Gruyteri U. voorjaar. Trakteer nu'op oven- verse beschuit met 'n dikke plak meikaas - een traktatie! Uw lekkere eigengemaakte soep met De Gruyter's prachtige heel- kokende vermicelli I Bij ieder pak een flesje De Gruyter's aroma, (maakt alle soepen nóg lekker der) voor maar 18 cent. Feestelijk en lekker, balletjes in de soep! Die maken Uw soep pas écht af. Deze week op alle soorten De Gruyter's soepballetjes 10 cent extra voordeel 1 Kies uit blikje of potje. Laat uw LIKDOORNS, EELT, INGEGROEIDE EN KALKNAGELS geheel pijnloos behandelen KONINGS Kanaalweg 5 - Veenendaal Telefoon 2891 Te koop aangeboden: met veel tuin, te Veenen- daal-Zuid. Brieven onder nr. 1044 aan het bureau van dit blad. met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed Kerkewijk 91, Telef. 2845 Italië in Rhenen Het moet voor de eigenaar van hotel „Het Wapen van Hardenbroek" te Rhe nen, de heer C. A. van Erp, woensdag avond wel een bittere pil zijn geweest dat slechts tien mensen gehoor hadden gegeven aan zijn oproep, door middel van advertenties en persberichten ver spreid, om naar zijn hotel te komen ter bijwoning van de Italiaanse avond, door hem gegeven in de reeks van buiten landse avonden van deze zomer. Er was zelfs geen belangstelling van de zijde van de plaatselijke VW en van de zijde van de streek-VVV, terwijl juist voor de vreemdelingen dit initia tief was genomen. De heer Van Erp had de medewer king verkregen van twee dames van het Italiaanse verkeersbureau „Enit" en van een filmoperateur van de Gelderse VVV. In elk geval ging het programma door. De belangstellenden hebben genoten van hetgeen hier op het witte doek werd gebracht over al dat schoons wat er in Italië valt te beleven. Er werden kleurenfilms vertoond, w.o. „Lezione Dell' Asino" (De les van de ezel) en ook nog een film over de herfst aan de Italiaanse meren. Een pracht van een rolprent. Alle lof voor mej. T. J. van Voorts van het „Enit" voor de deskundige uit leg daarbij gegeven en voor de schit terende dia's in kleuren door haar ver toond en van commentaar voorzien en zelf gemaakt. Ondanks de slechte opkomst, gaat de heer Van Erp door. Van de midden stand, die speciaal via de organisatie was uitgenodigd, waarvoor keurig ver zorgde uitnodigingskaarten waren ge drukt en persoonlijk ter hand waren ge steld, was erniemand! GEMEENTE RHENEN VERGADERING KRINGCOMMISSIE De burgemeester van Rhenen maakt be kend, dat de kring-commissie van de vlees keuringskring „Veenendaal" op donderdag 8 juni 1961 des voormiddags te 10,30 uur ten gemeentehuize van Veenendaal in openbare vergadering bijeen zal komen. Rhenen, 2 juni 1961. De burgemeester van Rhenen, get. L. Bosch v. Rosenthal.

De Vallei | 1961 | | pagina 3