Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Werkzaamheden aan sportpark Panhuis' zijn begonnen D e Wereld van WEEK-tot-WEEK Fa. F. Tak Wist u WAAR IS DE VALLEI-RIKS? AMERONGEN Kleuterschool „De Blokkendoos" werd officieel geopend Verkeersinzicht en -dicipline Veenendaalse burgerij niet hoog aangeslagen Kindervakantiewerk beperkt tot twee weken RENSWOUDE „De Zwervers" kregen nieuw troeplokaal aangeboden Fabriekselftal „Triangelboys" wordt geliquideerd Uitslag laatste ronde foto-wedstrijd EDERVEEN 35e jaargang VRIJDAG 23 JUNI 1961 No. 50 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Over twee jaar 12 ha sportterrein Dertig gulden waard! 2 NE 010811 A.S. DINSDAGAVOND RAADSVERGADERING; Extra rijwielpad Kerkewijk-Rcmbrandtlaan Oud-directeur kamp Overberg onderscheiden Dringende oproep om medewerkers(sters) Geen veld meer beschikbaar KT90 H00F05TR 91 VEENENDAAL HED ZONNEBRILLEN BADMUTSEN BADTASSEN ZONNEBRANDCREME Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Rcdaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprjjzcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent In de loop van deze week is de Ned. Heidemaatschappij begonnen met de werk zaamheden aan het gigantische project in Veenendaal-west; het toekomstige sport park ..Panhuis" met een totale oppervlakte van 12 ha. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal het sportpark over twee jaar gereed zyn, ongetwijfeld zeer lot genoegen van de Veenendaalse sportwereld. Loco-burgemeester Ant. de Ruiter en wethouder C. N. van Kuyk hebben in middels al een bezoek gebracht aan het werkterrein, waar momenteel een zwa re draglinie de eerste vormen aan het park begint te geven. De breedte van het sportpark strekt zich uit van het Omleidingskanaal tot aan de spoorlijn en het behoeft geen nadere uitleg dat er bergen werk verzet zullen moeten worden, alvorens de velden bespeelbaar zijn. De totale kosten belopen dan ook méér dan een half miljoen. In het nieuwe sportpark komen twee hoofdvelden en vier bij velden, terwijl GEMEENTE VEENENDAAL BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend: dat, in verband met de invoering van de 5-daagse werk week, alle gemeentelijke bureaus en dien sten met ingang van 1 juli 19G1 des zater dags zijn gesloten. De secretaris-afdeling bevolking en bur gerlijke stand zal op zaterdag, uitsluitend voor het doen van aangiften van geboor ten, overlijden, vestiging, vertrek en ver huizing binnen de gemeente, geopend zijn van 9.00 tot 10.30 uur. De vuilnisafhaaldienst wordt gewijzigd. Het tweede afhalen vindt met ingang van de komende week een halve dag eerder plaats; dus in plaats van op donderdag morgen op woensdagmiddag, in plaats van op donderdagmiddag op donderdagmorgen enz. Veenendaal, 22 juni 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd: Ant. de Ruiter, burgem. l.b., D. Blankenspoor, secretaris. GESLAAGD Voor het deze week te Amersfoort afge nomen examen voor het theoretische ge deelte Kinderverzorgster in koloniehuizen, slaagden de dames: A. v. Berkum te Veenendaal, T. Dekker te Ede, A. Meeuwig te Ede, G. Oskam te Veenendaal, C. Reinshagen te Rhenen, W. Slotboom te Ede en E. v. d. Straten te Ede. Allen leerlingen van de Chr. Huishoud school te Veenendaal. dat in de krant van jl. woensdag een verzoek tot opsporing van een zeug stond? dat het 225 kg wegende gevaarte dins dagnacht uit een hok aan het Panhuis was losgebroken? dat direct aan diefstal werd gedacht, vooral toen bleek dat niemand het varken kon vinden? dat het dier later op de dag toch werd teruggevonden? dat het blijkbaar haar oude liefde niet kon vergeten omdat zij op haar dooie eentje naar een manlijk varken was ge stapt bij boer Jansen aan de Dijkstraat? Veenendaal De Valleiriks, vorige week uitge geven bij Lederwaren en Klom- penhandel Bosman, Rijksstraatw. Eist (Utr.) is ook nu weer niet gevonden. De waarde is hierdoor gestegen tot 30,De nieuw uit te geven riks heeft het num mer: By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 u. wordt de premie a contant uit betaald. er eveneens voor de atletieksport een sintelbaan is geprojecteerd. Het plan dat op de Vewibeto werd gelanceerd is inmiddels gewijzigd en met 3 ha. uitge breid. Verder spreekt het plan van kleedgebouwen met kantines, een grote parkeerruimte, een korfbalveld en een oefenstrook waar b.v. ook tennis ge speeld kan worden. Rondom het park en er doorheen worden bomen geplant. De hoofdingang is aan de zijde van de nieuwe Rondweg die aansluit op de Westersingel. Dwars door het park wordt een hoofdweg aangelegd van ca. zes meter breed welke de verbinding vormt tussen de Rondweg en de Haspel. VEENENDAAL KERKDIENST VEENEIND Op woensdag 28 juni a.s. zal ds. Middel koop van Zwolle voorgaan in een kerk dienst aan het Veeneind. Diefstal in Zelfbedieningswinkel Ter zake van diefstal in een plaatse lijke zelfbedieningswinkel is door de politie aangehouden mevr. Van der M. uit Veenendaal. Zij wilde juist de win kel verlaten met een tas vol bood schappen toen het winkelpersoneel arg waan kreeg en de politie waarschuwde. PASTOOR VREDENDAAL NAM AFSCHEID VAN AMERONGEN Zondagavond heeft pastoor Vredendaal, tot wiens omvangrijke parochie ook Ame rongen behoort, afscheid genomen van zijn gemeenteleden in Amerongen. Uit de tref fende toespraak bleek hoezeer pastoor Vre dendaal zich met de omgeving en mensen gebonden voelde. Namens de gemeente werd hij toegesproken door de heer Bur gers, en ontving hij een geschenk onder couvert. Na de bijeenkomst in 't Trefpunt be gaven alle geno digden zich naar „De Blokkendoos" waar de wethou der van onderwijs C. N. van Kuyk, de toegangsdeur ontsloot. Links de presidente, mevr. Bakker-Maatjes. In tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden, o.w. het gemeentebestuur, predikanten, hoofden van scholen, personeel en ouders is gistermiddag in gebouw 't Trefpunt een feestelijke openingshyeenkomst gehouden van de nieuwe kleuter school met de toepasseiykc naam „De Blokkendoos". Deze moderne huisvesting voor honderdtwintig kleuters is gebouwd op een terrein tussen de Mr. Heemskerk straat en de Dr. Colijnstraat, onder architectuur van dhr. H. Brouwer Jr. uit Veenendaal. De drie lokalen zyn volledig op de zon georiënteerd, terwyl er ook qua inrichting aan de hoogste eisen is voldaan. DANK EN BLIJDSCHAP Vanzelfsprekend bestond er grote blijdschap en dank om deze nieuwe school, die allereerst werd vertolkt door de presidente van de Stichting tot oprichting en instandhouding van Chr. kleuterscholen, mevr. Bakker-Maatjes. In haar toespraak bedankte zij allen die op enigerlei wijze aan de totstand koming van de nieuwe school in Vee- nendaal-zuid hadden meegewerkt, in het bijzonder het gemeentebestuur, de bouwers en kerkelijke instanties. Vervolgens gaf de presidente een te rugblik op het ontstaan van het chris- De gemeenteraad, die a.s. dinsdagavond byeenkomt, krygt dan o.m. een voorstel van b en w ter tafel tot het aanleggen van een rUwiel- en voetpad vanaf de Kcrke- wyk naar de Rembrandtlaan. Hierdoor zal het wachten voor de stoplichten van fitsers die de Rembrandtlaan in moeten niet meer nodig zyn en zal het verkeer vlotter verlopen op dit punt. B. en w. hebben dit alles gedaan op advies van de korpschef van politie, die het niet aandurfde om een eenvou dige wijziging aan te brengen in de ver keerslichtinstallatie door namelijk met een hulpbak een groene pijl te laten corresponderen met het rode hoofdlicht, omdat de Veenendaalse burgerij naar zijn mening lijdt aan gebrek aan ver keersinzicht en verkeersdicipline. Bovendien verwacht men dat fietsers, die de Patrimoniumlaan in moeten ook wel van dit nieuwe fietspad gebruik zullen gaan maken ter vermijding van de stoplichten. Het rijwielpad zal wor den afgesloten voor rij wiel verkeer van af de Rembrandtlaan. De Spoorwegen willen het terrein, waarover het rijwielpad komt verhuren aan de gemeente voor 46,95 per jaar. De overige kosten van een en ander zijn geraamd op 7500, Keurt de raad het voorstel goed, dan komt de Veenendaalse gemeentepolitie in het bezit van enkele nieuwe attri buten, om te beginnen een personen auto. Ten aanzien hiervan hadden b. en w. de raad toegezegd een enquête te doen houden in verschillende gemeen ten ter beantwoording van de vraag, welke wagen voor de politie het meest geschikt is. Zij hebben hiervan even wel afgezien, omdat hen uit nadere in lichtingen van de korpschef van politie is gebleken, dat een Ford-Zephyr de meest geschikte auto is. De auto komt op 8900,- mobilofooninstallatie, zwaai licht en sirene inbegrepen. Een noodagregaat gaat 1600,- kosten en de gatsometer met verkeersteller, die de raad onlangs bij een excursie in werking heeft gezien en waarover in ons blad ook reeds uitvoerig is geschre ven, 2030, Het laatste gedeelte van de Kerke- wijk kan - nu het voormalige bureau van gemeentewerken is gesloopt - ook worden aangelegd. Het betreft hier het gedeelte van de J. G. Sandbrinkstraat tot aan de Hoofdstraat. Dit gedeêNf zal aansluiten op- en van dezelfde con structie zijn als de Hoofdstraat en de Kerkewijk. Gerekend van de kant van hotel „De Korenbeurs" komt een breed trottoir, dan een fietspad, dat aansluit op het bestaande fietspad langs de Kerkewijk, een rijbaan van 8 meter breed, een parkeerstrook van 2 meter, aansluitend op de parkeerstrook van de Hoofdstraat en een trottoir met wis selende breedte. De totale kosten zullen 138.600,bedragen. Bruil Ede N.V. was bij de aanbesteding de laagste in schrijver B. en w. zijn omgezwaaid ten aanzien van de spaarregeling voor het gemeen- SALVATORSCIIOOL NAAR DE MAASSTAD De Nederlandse Spoorwegen en Het Ne derlands Zuivelbureau hebben gezamen lijk dit jaar een standaard-schoolreisje naar Rotterdam georganiseerd. Zo staat er een bezoek aan een aantal erkende be zienswaardigheden op het programma, als mede bezichtiging van een grote melkfa briek. Uit onze omgeving zal de Salvator- school aan de Patrimoniumlaan op don derdag 29 juni a.s. dit reisje maken. Tydcns een intieme plechtigheid is gis teren de oud-directenr van Kamp Over berg, de heer H. Sasburg, benoemd tot' Ridder in de Orde va i Oranje-Nassau. De onderscheiding wem ncm uitgereikt door Mr. J. II. J. Schouten, hoofd directie Kin derbescherming van liet Ministerie van Justitie. Zoals bekend is de heer Sasburg met ingang van 1 juni jl. met pensioen ge gaan. tepersoneel. Aanvankelijk waren zij te genstander en deelden dit de raad mee, die hier mee akkoord ging. Intussen hebben er weer besprekingen plaatsge vonden en op grond daarvan hebben b. en w. hun standpunt veranderd, ook al omdat politie en onderwijzend perso neel in dienst van de gemeente reeds in de gelegenheid waren gesteld om met premie te sparen. Uitsluitend om het personeel van Veenendaal niet achter te stellen bij het rijkspersoneel en per soneel van andere gemeenten hebben b. en w. hun standpunt gewijzigd. Het Veenendaals Dameskoor verzoekt een subsidie van 200,voor het hou den van een uitvoering ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Normaal zin gen de dames uitsluitend in sanatoria, ziekenhuizen en inrichtingen en treden dus niet tegen betaalde entree op. B. en w. achten voor deze ene keer een subsidie uit de gemeentekas ver antwoord, doch vinden 100,genoeg. Tot slot blijkt uit het voorstel van b. en w. tot wijziging van de gemeente begroting 1961, dat geld gevoteerd moet worden voor voorzieningen in verband met de nieuwe vuilnisstortplaats. Ver dere gegevens zijn hierover evenwel niet. telijke kleuteronderwijs in Veenendaal. Hierbij citeerden zij diverse artikelen uit statuten en notulen vanaf 1884, die op duidelijke wijze de christelijke doel stellingen van de school tot uiting brachten. Pas na de totstandkoming van de Kleuteronderwijswet werd het mo gelijk dat het bestuur zijn activi teiten kon gaan uitbreiden, hetgeen uiteindelijk resulteerde in deze nieuwe school. „Na veel moeite, veel confereren en vergaderèn, zijn we nü zover dat we vandaag met een dankbaar hart „De Blokkendoos" mogen openen", aldus de presidente. „Het bestuur gunt leidsters en kleuters alle goeds en wenst ze van harte geluk. Rest mij nog het belang rijkste: uiting te geven aan onze dank jegens God, uit wiens hand ons al die zegeningen toekomen en wien daarvoor onze lof en dank toekomt", zo besloot mevr. Bakker haar rede. Nadat 't hoofd der school, mej. Ypma, het bestuur dank had gebracht, ver richtte de wethouder van onderwijs, C. N. van Kuyk, de officiële opening. Deze wees er in zijn toespraak op dat er de laatste jaren in Veenendaal op het ter rein van onderwijs bijzonder veel tot stand is gekomen. „Dit kon alleen om dat er mensen waren die initiatieven namen en ook daarom wil ik vanaf deze plaats het bestuur dank zeggen voor de activiteiten, welke op het gebied van kleuteronderwijs zijn verricht." En met de historische uitspraak dat er deson danks nog wel het een en ander te wensen overgebleven was, verklaarde wethouder Van Kuyk de nieuwe school voor geopend. Alvorens de genodigden de nieuwe school gingen bezichtigen, bood mej. Wesselo een aantal kinderboekjes aan, terwijl één der aanwezige ouders als blijk van waardering een prachtig foto apparaat ten geschenke gaf. De bijeen komst werd door ds. Overduin met dankgebed gesloten. Nadat het Kindervakantiewerk enkele jaren vry goed georganiseerd kon worden mede doordat de schoolvakanties vrywel gelijktijdig begonnen en de fabrieks- vakantieweek een goede onderbreking vormde is dit alles vooral dit jaar in de knel gekomen. De organisatoren zien zich nu gesteld voor de uitbreiding van vakan tie voor de werknemers en de verschillende standpunten ten aanzien van lengte en aanvang van schoolvakanties. Aanvankelyk zag het er dan ook helemaal niet naar uit dat het Kindervakantiewerk dit jaar gehandhaafd zou worden, maar by nader inzi enheeft men toch besloten het werk te laten doorgaan. Het doel zal een ieder welbekend zyn: kinderen een goede vryetydsbesteding te bezorgen in de vaak voor moeders te lange zomervakantie .Sociaal wordt gdacht aan kinderen uit grotere gezinnen die niet zo gemakkelijk uit logeren kunnen en wier ouders hen ook geen dure vakantie bezorgen kunnen, om die te helpen toch veel plezier en genoegen te beleven aan hun zomervakantie. PROGRAMMA Het Kindervakantiewerk wordt gedaan in de weken van 17-22 juli en van 31 juli tot 5 augustus. (In de week van 7-12 au gustus wordt dan de derde Jeugdvierdaag- se gehouden). Er is een gevarieerd en uitgebreid pro gramma opgesteld dat de volgende onder delen omvat: tafeltenniswedstrijden, bad- mintonwedstrijden, volksspel-morgens, op- drachtenspelen, spel- en vertelmiddagen voor de jongere kinderen, speurtochten, tekenwedstrijden, zwemwedstrijden en in dien mogelijk weer een grote ballonop tocht voor alle kinderen van 6-14 jaar. Het systeem is weer net als vorige jaren. De kinderen kunnen zich 's morgens ko men melden en brengen per kind een dub- Muzikale avond van voetbalver. „Renswoude" De voetbalvereniging Renswoude heeft jl. zaterdagavond een muzikale avond ge geven. De medewerkende waren „The Happy Players" uit Doorn. Die de aanwe zigen een onvergetelyke avond hebben be zorgd. De uitvoering was ten bate voor het Waterfonds. Om kwart voor acht opende de ere-voor- zitter J. K. Baron Taets van Amerongen, uit Zeist, de avond. In zijn openingsrede heette hij de aanwezigen van harte wel kom ,in het bijzonder „The Happy Play ers" uit Doorn. Ook de zusterverenigingen uit Renswoude waren uitgenodigd, maar alleen de afgevaardigden van de toneel vereniging „Tip" waren aanwezig. Hij wenste de aanwezigen een prettige avond toe en gaf hierna het woord aan „The Happy Players". Deze jonge muzikanten hebben de aan wezigen een prettige avond bezorgd. Ze kwamen met verschillende nummers voor het voetlicht. Men kon merken dat de aan wezigen het naar hun. zin hadden, want de muzikanten werden steeds met een da verend applaus begroet. Na afloop werden er bloemen uitgereikt aan de meisjes en de leidster van het ge zelschap. De jongens kregen een taart, die ze samen moesten delen. WIJZIGING SPREEKUUR Het spreekuur van de burgemeester van Renswoude is gewijzigd van woensdag 28 juni in donderdag 29 juni, 's middags van 2 tot 3 uur. Op het terrein van het Julianaziekenhuis aan de Veenendaalse Grindweg vond gisteravond in tegenwoordigheid van een groot aantal personen, de overdracht plaats van een nieuw troeplokaal voor de Zwerversgroep van de Veenendaalse padvinderij door de Groepscommissie onder voorzitterschap van de heer A. C. Harting. Dit nieuwe gebouwtje, tot stand gekomen met financiële hulp en des kundige leiding, van bedrijven en personen, biedt aan welpen, verkenners en voortrekkers meerdere mogelijkheden. Het veertien jaar oude fabriekselftal van drijf een gedeelte van het veld werd be- De jury, bestaande uit de heren G. Meyer, W. C. H. Dekker en Adr. P. de Kleuver, heeft gisteravond een bijzonder moeilijk werk gehad met het uit kiezen van de drie finalisten van de laatste ronde NATUUR van onze foto wedstrijd voor amateurs. Er waren een kleine honderd inzendingen, variërend in onderwerp, grootte en kwaliteit, zodat ook deze ronde een enorm succes is geworden. Na lang durig wikken en wegen kwamen de volgende drie finalisten uit de bus: 1. W. VAN BRAAK, Dr. Colijnstraat 37 II, Veenendaal. 2. Mevr. E. TOOMES-v. d. SCHOOT, Kerkewijk 53, Veenendaal. 3. L. H. BLOEME, KI. Katerstraat 90, Veenendaal. In totaal zyn er dus zeven finalisten uit de gehele wedstryd gekomen, waaruit volgende weck de drie hoofdpryswinnaars gekozen zullen worden. (Om tot een zo eerlijk mogelijke beoordeling te komen zullen alle finale-foto's tot hetzelfde formaat vergroot worden.) Een eervolle vermelding bij de ronde NATUUR hebben gekregen: F. ROKS, Houweg 28, Eist. J. HOOGERDIJK, Ferd. Bolstraat 18, Veenendaal. W. G. v. MANEN, Kostverloren 10, Veenendaal. ANK DE GRAAF, Spoorbaanweg 61, Rhenen. A. S. SPRUIT, Dwarsweg 41, Overberg. Alle overige deelnemers die geen prys of vermelding hebben ontvangen, zeggen wij hartelijk dank voor hun deelname. In ons blad van a.s. woensdag worden dus de drie hoofdprijswinnaars bekend gemaakt, alsmede de twee troostprijzen van de ronde NATUUR. Red. de VSW „Triangelboys" zal per 30 juni a.s. ophouden te bestaan. Het bestuur heeft dit besluit genomen naar aanleiding van het feit, dat de directie zich niet bereid getoond heeft het voetbalveld te laten herstellen, nadat tydens de viering van het 100-jarig bestaan hierop een circustent gestaan heeft. Morgenavond wordt de laat ste ledenvergadering gehouden, waar een lid van de ondernemingsraad van het be- dryf wellicht nog zal trachten een compro mis te bereiken. „Triangelboys" heeft jarenlang deelge nomen aan de competitie met twee elftal len. Het eerste elftal speelde het afgelopen seizoen in de 2e klasse afdeling Utrecht, terwijl het tweede elftal in de reserve-af deling was ondergebracht. Vorig jaar reeds werd het bestaan van de voetbalclub be dreigd toen bij een uitbreiding van het be bouwd. De directie stond echter toe het veld te verleggen, hetgeen door de leden zelf werd gedaan. By de viering van het eeuwfeest is het veld gebruikt voor stand plaats van een circus, zodat er van de grasmat weinig over bleef. Geheel tegen de verwachting in, bleek de directie niet bereid het veld te herstellen, waarna het bestuur van Trangelboys het besluit nam het elftal te liquideren. ijC— ^etzcruulxile- WEKKERS VA. voor betere uurwerken De voorzitter van de Groepscommissie A. C. Harting sprak in de openlucht een welkomstwoord, in het bijzonder tot de directie van het Julianazieken huis, vertegenwoordigers van gemeen tebesturen uit Veenendaal (loco-burge meester Ant. de Ruiter en wethouder Van Kuyk) en Rhenen, alsmede de dis trictsleiding. Dr. Harting roemde de medewerking van tal van bedrijven die financiële steun hebben verleend of medewerking in natura toezegden. De bouw werd verzorgd door de Ritmeester Sigaren fabrieken o.l.v. de heer A. v. d. Kraats, die hiervoor veel lof werd toegezwaaid. Ook de padvinders zelf en hun ouders hebben daadwerkelijk meegeholpen, zo dat de voorzitter terecht kon opmer ken dat vele handen hier licht werk gemaakt hadden. Zeer op prijs stelde de voorzitter het feit dat de directie van het Julianaziekenhuis had toegestemd om op hun terrein te bouwen en dit te mogen gebruiken. Oübaas Welker aanvaardde vanzelf sprekend zeer gaarne de nieuwe uit breiding. Hij somde alle voordelen op, zoals licht en water, waarvan de pad vinders tot nog toe verstoken waren. De bouwer, de heer A. v. d. Kraats, kreeg als blijk van waardering een dankbaarheidsinsigne met diploma uit gereikt, dat hem door Akela de Ruiter op de borst werd gespeld. Aan het slot van de overdracht wer den alle aanwezigen in de gelegenheid gesteld het gebouwtje te bezichtigen. Na afloop van de opening kwamen de genodigden in het troeplokaal bijeen waar achtereenvolgens gesproken werd door wethouder Van Kuyk, dr. Kets namens de plaatselijke commissie, mevr. Harting namens de padvindsters, hopman W. Philips namens de VKJB en de districtscommissaris Schimmel. On der het genot van een kopje koffie wer den later op de avond dia's vertoond vanaf de eerste steenlegging tot de tot standkoming van het gebouw. beitje mee, vóór welk bedrag zij die mor- g enof middag mee kunnen doen. - Alhoewel de meeste spelen in of om Veenendaal worden gehouden, kunnen ook kinderen uit de omliggende plaatsen hier aan deelnemen. Aan de plaatselijke middenstand zal me dewerking gevraagd worden door het be schikbaar stellen van kleine prysjes die de wedstrijden zoveel aantrekkelijker maken. Over enkele weken wordt het totale programma in de bladen bekend gemaakt, zodat de ouders precies kunnen weten, wanneer en waaraan de kinderen kunnen deelnemen. MEDEWERKING De organisatie van het Kindervakantie werk zit nog met één groot probleem en wel een tekort aan medewerkers(sters). Vandaar dat aan jongeren vanaf de leef tijd van 14 jaar en vanzelfsprekend ook gaarne oudere mensen heel dringend ge vraagd wordt zich op te geven als mede- werker(ster) voor het Kindervakantie werk. Men kan zich opgeven aan het adres van de jeugdwerkleider A. H. v. Pijpen, Westersingel 23 te Veenendaal, tel. 3301. Tenslotte werd nog meegedeeld dat de straatvoetbalcompetitie voor jongens niet kan worden gehouden omdat de tijd waar in alle kinderen vakantie hebben te kort is geworden om nog een behoorlijke com| petitie te kunnen houden. Wél zal getracht worden om een aantal voetbalmiddagen te organiseren met zogenaamde afvalwed- strijden. Taptoe door muziekver. „Irene" Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard op 29 juni a.s. zal de muziekvereniging „Irene" te Ederveen een taptoe uitvoeren. Deze taptoe wordt gehouden op zaterdag 1 juli 's avonds om acht uur op het plein van de Kon. Julianaschool. Gok de drumband van Irene zal medewerking verlenen aan de taptoe. Geslaagd voor toelatingsexamen Voor de een dezer dagen gehouden toelatingsexamens voor het Chr. Ly ceum te Veenendaal slaagden de vol gende kandidaten uit Ederveen, allen leerlingen van de School met den Bijbel R. C. Robbertsen; J. Tapilaha; J. L. van Veldhuizen en D. A. Verbeek. Geslaagd voor verkeersexamen Op het jaarlijkse verkeersexamen be haalden 30 leerlingen van de School met den Bijbel aan de Schras te Ederveen het verkeersdiploma. Vijf leerlingen slaagden met lof. De namen van de geslaagden zijn: Jan van Beek, Ali van Beek. Teus Boer, Corrie Bouwheer, Dina v. d. Brink (met lof), Niesje Dirksen, Hans Donkelaar, Gerrie Donkelaar, Joh. Donkelaar, Jo- han Gerritsen (met lof), Corrie Hol, Bennie Huwae, Henk Klok, Henny Klok Louisje Mahulette; Geurt Meyer (met lof), Celia Methorst, Cornells Pattiasina, Willem Pattiasina, Karei Pattiasina, Dirk v. d. Pol, Eefje van Ravenhorst, Roelie Robbertsen (met lof), Joop Schoonhoven, Henny van Schoonhoven, Jopie Tapilaha (met lof), Hermina Tho massen, Dirk Verbeek, Coba van Veld huizen en Adrie Waghto. De nieuwe uitbreiding van het troep lokaal „het Zwervershonck" aan de Veenendaalse Grindweg dat gisteravond in gebruik werd genomen. EI - Het riviertje dat loopt door het Franse stadje Pithifiers, waar dezer dagen een congres van kaalhoofdigen wordt gehou den, heet „Het ei". KRANT President Kennedy heeft elke morgen slechts twin tig minuten nodig om zich door de inhoud van de vyf belang- rykste Amerikaanse kranten heen te werken. Iiy kan dit zo vlug omdat hy tien jaar gele den les heeft genomen in snel lezen. GEBOUW De uit tien leden bestaande gemeente-raad van het franse stadje Braine is in zijn geheel afgetreden omdat het geen gebouwtje met moderne toiletten op de markt mag bou- wen. Het ministerie van schone kunsten weigerde toestemming te geven omdat het gebouwtje niet zou harmoniëren met de ge bouwen uit de Middeleeuwen die het beeld van het marktplein bepalen. VADER De heer France Gos- selin is dit jaar beloond met dc medaille van verdienste en 8.000 als de meest verdienste- lyke vader van Frankryk. Met een inkomen van 800 gulden per maand voedt hy vyftien kinderen op (negen van zichzelf en zes ne ven die hy heeft geadopteerd). Dit kan, zegt hy, omdat zyn vrouw thuis als minister van financiën optreedt. VOORLAATSTE „Wanneer de heren Chroestsjef en Kenne dy om het hardst zouden lopen en Kennedy zou als eerste over de eindstreep gaan, hoe zou u dat dan in de krant zetten?" „Ik zou zetten: Eerste-minister Chroestsjef en president Kenne dy hebben om het hardst gelo pen; Nikita Sergevitch is als tweede aangekomen en de heer Kennedy als voorlaatste", ant woordde na lang denken de hoofdredakteur van het Russi sche blad Izvestia. NICHT By haar bezoek aan haar land van herkomst, Ierland, heeft prinses Grace Kelly van Monaco ontdekt dat er daar 50.000 mensen zyn die Kelly heten. De 25.000 Kelly-damcs onder hen be weren alle dat zy een nicht van de prinses zyn. KOE Na het zien van de film „De koe en ik", schreef een New- Yorkse criticus: „Fernandel is bijna even uitgeslapen als de koe." TREIN De nieuwste passie van Brigitte Bardot is treintje- spelen. Ze heeft zich daarvoor rails, wagons en dertig locomo tieven aangeschaft. VOOR (tubes, flesjes, spuitbusjes) Hoofdstraat 106 - Veenendaal Tel. 2576 - Ass. Apoth. drogist Allo verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Wonlngbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1961 | | pagina 1