Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Toch enquête van B. en W. over aanschaffing Politie-auto Raad staat erop, dat verlangens vervuld worden Horloge deed de deuren dicht Défilé voor nieuwe burgemeester RENSWOUDE PRINS BERNHARD WORDT VIJFTIG ACHTERBERG hfULDER 35e jaargang WOENSDAG 28 JUNI 1961 No. 51 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Ovcrberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL: Voor de kantonrechter RECONSTRUCTIE VEENENDAALSESTRAATWEG MELIS OPTIEK ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W- F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Het ging de Veenendaalse niet om de knikkers, maar was in dit geval de vraag gemeenteraad gisterenavond om het spel. „De knikkers" van welk merk en type de nieuwe - tweede - politie-auto moet zijn en „het spel" de toezegging van b. en w„ bij de behandeling van de begroting 1961 gedaan, dat deze een enquête zouden hou den bü verschillende gemeenten over de voor- en nade len van verschillende politie-auto's, die zoal hier en daar in gebruik zijn. Gisterenavond kwamen b. en w. met een voorstel bij de raad om een politie-auto, merk Ford- Zephyr, compleet met alle toebehoren, van 8900,aan te schaffen. Datzelfde hadden b. en w. reeds in de be groting opgenomen. Toen gingen er verschillende stem men op of bijv. een Volkswagen niet doelmatiger zou zijn om verschillende redenen. De enquête hadden b. en w. achterwege gelaten, omdat zij uit inlichtingen van de korpschef van politie voldoende tot de conclusie waren gekomen, dat een Ford-Zephyr de aangewezen wagen is voor de politie. Daar ging het de raad en vooral mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch (VVD) niet om. Zij trok helemaal de juistheid en be trouwbaarheid van het rapport van de korpschef van politie niet in twijfel, maar zij vond deze manier van inlichten niet ob jectief. En bovendien: de verlangens van de raadsleden worden op deze wijze vol komen genegeerd. Dat was haar ook reeds overkomen met haar voorstel om te bekij ken of er een mogelijkheid bestond om in de benedenzaal van de nieuwe brandweer kazerne een sportzaal in te richten. Nooit had zij hierover iets meer gehoord. En nu dit weer. Weer een negeren van een verlangen van de raad. Ik leg me hier dit keer niet bij neer, aldus mevr. Bud- dingh. Geen haar anders, dacht de heer T. Ver- kuijl erover. Hij deed onmiddellijk maar een kras voorstel, nl. de post politie-auto uit het betreffende voorstel te lichten en alsnog een enquete door b en w te laten houden. Verschillende andere heren, onder wie de heren P. G. van Ojik (CH) en G. J. van Deelen (SGP) gingen achter mevr. Bud- dingh staan. Zo niet, de heer M. Bastmeijer (CH). Deze had inlichtingen ingewonnen bij de korpschef van politie, die hem had ver teld, dat het de bedoeling was, dat de nieu we personenauto de eerste plaats zou gaan innemen, terwijl dan de oude politie-auto naar de tweede rang zou schuiven. Ais deze versleten zou zijn, zou men daarvoor b.v. een Volkswagen voor in de plaats kunnen nemen. Als de zaak inderdaad zo was, dan ging de heer Bastmeijer met het voorstel ak koord. Niet knikkeren Ook Mr. J. F. van Leeuwen (AR) vond die Ford-Zephyr helemaal geen onver dienstelijke auto voor de Veenendaalse po litie. Hij vond het voorstel geen onover- komenlijke zaak en prachtig, dat de eigen politie de beschikking kreeg over eenzelf de wagen als waarmee de rijkspolitie het moet doen. Ik wil hier niet om gaan knik keren, zei spreker, maar ik had toch liever gezien, dat in deze het verlangen van de raad een enquete was gevolgd. olgens de voorzitter, loco-burgemeester Ant. de Ruiter, die de vergadering leidde, waren er wel degelijk onderzoeken inge steld. Maar hij had er in het geheel geen bezwaar tegen „de auto nog even aan te houden" en alsnog een enquete te doen. In feite is dat al gebeurd zei wethouder C. N. van Kuijk (AR). En als dit nu nog eens moet gebeuren, dan zal de politie toch het aangewezen apparaat zijn om dit tot uitvoering te brengen. Verder geloofde de wethouder, dat een enquete weinig of niets zou uithalen. Veel hangt er van af van hetgeen met politie wagens in andere gemeente wordt gedaan en hoe men daar de zaak inziet. Dat wilde mevr. Buddingh nu juist niet. Geen enquete van b en w en uitgevoerd door de politie, maar door b en w zelf. De politie-auto werd uit het voorstel ge licht, zodat er nu alsnog een enquete zal komen. Wel besloot de raad tot aanschaf fing van de gatsometer en een nood-agre- gaat voor de politie. Rare dingen Bezwaren zaten er volgens het meren deel van de raadsleden ook voldoende aan het advies van de korpschef van politie en het daarop gebaseerde voorstel van b en w tot het aanleggen van een rijwiel- en voet pad vanaf de Kerkewijk naar de Rem- brandtlaan. Dit pad zou een versnelling van de ver keersafwikkeling betekenen op dit drukke punt bij de verkeerslichten. Het fietspad zou dan buiten de stoplichten om recht streeks fietsers moeten afvloeien naar de Rembrandtlaan. Kosten 7500,— en 46,95 huur per jaar voor de grond van de Spoor wegen. Een andere mogelijkheid zou zijn om een hulpbak met een groene pijl aan te bren gen op de bestaande verkeerslichtinstalla tie. Dit zou een vrij wat eenvoudiger op lossing zijn, maar.... dil duriae de korps chef b en w toch niet aan te bevelen we gens het gebrek aan verkeersinzicht en discipline van de Veenendaalse burgerij Tegen deze uitlating kwam Mr. J. F. van Leeuwen in het geweer. Spreker meende, dat verkeersinzicht en -discipline hier niet slechter waren dan in andere plaatsen. In Amsterdam gebeuren ook wel rare dingen op verkeersgebied, die hier niet voorval len, zei Mr. Van Leeuwen. Ontlasting De heer J. Scholten (CH) zag een groot gevaar in de kruising van het nieuwe rij wielpad met het bestaande trottoir langs de Kerkewijk, een gevaar uiteraard voor de voetgangers. Overigens had het voor stel zijn volle sympathie. Bezwaren waren er te over en verschil lende raadsleden opperden andere moge lijkheden. Mogelijkheden, die dan door een ander weer ondersteboven werden ge worpen, omdat hieraan ook weer bezwaar lijke kantjes kleefden. Mr. Van Leeuwen bleef gecharmeerd van de hulpbak met groene pijl. Ik vang, zei hij, deze functionaris van de politie op zijn eigen woorden. Loco-burgemeester De Ruiter maakte tenslotte een einde aan het verkeerspraat- je. Dit fietspad, zei de voorzitter, betekent alvast een ontlasting van het verkeer ter plaatse en heus, als er nu nog meer moge lijkheden zijn dan zullen b en w niet na laten om deze uit te voeren. In het belang van het verkeer is niets te veel. Bijna zestig minuten waren weggetikt op de horloges, toen de Veenendaalse gemeenteraad was uitgesproken over hèt horloge. Het chroomstalen klokje, dat de heer Tj. Jarings hij zijn afscheid als directeur van gemeente werken namens de gemeente Veenendaal werd geschonken. De heer Jarings gaf het uurwerk terug en schreef de raad een brief, waarin hij zei, dat hij verder geen prijs kon stellen op het cadeau, omdat hem gebleken was dat een ander hoofd van dienst naderhand bij zijn afscheid een gouden horloge van de gemeente had gekregen. „Het gaat me niet om het goud, dat kan ik zelf wel kopen, maar het gaat erom dat ik wist dat er iets achter stak. Het dagelijks bestuur komt nu met het argument dat ik gezegd zou hebben geen gouden horloge op prijs te stellen, maar dat is pertinent niet waar. Als er gezegd was we geven een receptie en geen cadeaus, dan was het mij ook goed geweest, maar om op deze wijze een moedwillig onderscheid te maken, apprecieer ik niet. Daarbij komt dat ik het dagelijks bestuur bijna veertien dagen de tijd heb gegeven om de zaak in het reine te brengen. Toen dit niet ge beurde heb ik het aan de grote klok gehangen", aldus in het kort de mening van de oud-directeur. Ondanks een uur gepraat in de raadsvergadering van gisteravond, is hier niets over te vertellen, want de raad trok alles in de geheime sfeer. De fractieleider van de PvdA, de heer T. Verkuijl, protesteerde hier scherp tegen. Wij, zei deze, zijn in 't openbaar aan de schandpaal geslagen en ik wens hierover ook in 't openbaar mijn mening te zeggen. Hij kreeg er geen kans voor. 't Gaat over personen, viel voorzitter/loco-burgemeester Ant. de Ruiter hem in de rede en hij had reeds toen mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch het woord vroeg, voorgesteld om in geheime zitting verder te gaan De heer Verkuijl kreeg de rest van de raad niet mee; de deuren gingen dicht voor de publiciteit en bij heropening van de openbare zitting bleek uitsluitend, dat de raad de brief van de heer Jarings voor kennisgeving had aangenomen. Misschien komt men er nog eens meer over te weten, want de heer Verkuijl zegde toe hierop terug te komen in een interpellatie. Of deze hem toegestaan wordt hangt vanzelfsprekend weer van zijn mede raadsleden af Eerst praten Het verschil in prijzen, die aan verschil lende mensen voor grond, die nodig was voor uitbreiding van het industrieterrein werden betaald, had de heer Jac. Slok (AR) bevreemd. Hij kon er niet inkomen, had vastgesteld vonden b en w vrij hoog, maar, hebben zij gezrgd, we hebben het experiment gewaagd en nu moeten we niet terugtrekken. En nu zijn er nóg maar elf mensen, die bereid zijn om de grond af te staan. Echter, b en w gaan zich nu niet met de prijzen inlaten. Daarvoor zijn tenslotte deskundigen door beide partijen benoemd. Wat de onteigening betrof waar de heer Van Deelen over sp^ak, zei spreker: de betrokkenen hebben de gelegenheid gehad om bezwaren in te d.enen bij de taxatie commissie tegen de door deze vastgestelde prijzen. Eventuele abuizen in prijzen kun nen dan nog hersteld worden, maar als er goed getaxeerd is moet er onteigend wor den. Nu moet men doortasten, in het ver- Alle Veenendaalse verenigingen en scholen zullen na de buitengewone raadsvergadering op zaterdagmiddag 8 juli a.s., waarin mr. dr. J. Hazenberg als burgemeester van Veenendaal zal worden geïnstalleerd, voor de nieuwe burgemeester kunnen defileren. Op verzoek van het gemeentebestuur heeft de Defilé- commissie, die ook de voorbereiding had van het défilé bij het afscheid van burgemeester Bakker, zich bereid verklaard dit défilé te organiseren. Deze commissie bestaat uit de heren Van Asselt, W. C. H. Dekker, B. v. d. Pol (secr.), G. M. Recter en C. G. L. Spanjerberg. Alle verenigingen en scholen worden hierbij opgeroepen aan het défilé deel te nemen en zich voor deelname te melden uiter lijk maandag 3 juli a.s. bij het secretariaat: lkofdstraat 98, telefoon 2763. Deze oproep geldt niet alleen voor de sportverenigingen, maar voor alle verenigingen en scholen. Het défilé zal worden afge nomen door burgemeester Hazenberg vanaf een podium voor het gemeentehuis in de Hoofdstraat. Als startplaats heeft de commissie weer gekozen de Koningin Julianaschool en de Hollandia Tricotagefabriek aan de Kerkewijk. Rondvraag De heer Stal (KVP) waren bezwaren van marktkooplieden ter ore gekomen tegen het verplaatsen van de zaterdagmiddag- markt van 8 juli a.s. naar de vrijdagmid dag en -avond daarvoor. Dit in verband met de installatie van burgemeester mr. dr. J. Hazenberg. Zou den de marktkooplieden hierdoor niet ge dupeerd worden? Het was tenslotte hun broodwinning. Misschien was het beter de markt toch op zaterdag te houden, maar dan ergens anders. De heer E. C. Diepeveen (AR), lid van de marktcommissie gaf opheldering. De vrijdagmiddag en -avond waren het meest gewenst geweest, temeer omdat op die middag en avond de kooplieden nergens anders behoeven te zijn. De vrijdagmark ten worden doorgaans 's morgens gehou den. Veel beloven, weinig gevenzei de heer Van Leeuwen, naar aanleiding van de belofte van b en w dat het ontwerp- politieverordening in mei jl. gereed zou zijn. Het ontwerp was gereed, aldus de voor zitter en reeds naar ged. staten. Woorden van dank Aan het slot der langdurige vergadering dankte loco-burgemeester Ant. de Ruiter raadsleden, wethouders en het personeel der gemeente hartelijk voor de hulp en de medewerking, die hij tijdens zijn loco burgemeesterschap had mogen ondervin den. Het had zijn waarlijk niet-gemakke- lijke taak belangrijk verlicht. Op zijn beurt dankte het oudste lid van de raad, de heer S. Kroesbergen, de heer De Ruiter voor devoortreffelijke leiding der vergaderingen. Een zeer welkome mededeling had ten allerlaatste ook nog wethouder Joh. van Hardeveld. Tot zyn grote vreugde kon de ze mededelen, dat het Patrimonium-bouw vereniging was gelukt om de toezegging \oor 48 premiewoningen te krygen. De wethouder prees zich en Veenendaal ge lukkig met zo'n actieve bouwvereniging. G. technicus te Zeist, zou op 20 april in de hoofdstraat te Veenendaal door een geel verkeerslicht gereden zijn met zijn auto en onlangs moest hij hiervoor voor het Wagenings kantongerecht terechtstaan. G. betoogde toen, dat hij pas op het aller laatste ogenblik de verkeerslichten had kunnen zien doordat deze door een voor hem rijdende grote vrachtauto aan zijn ook onttrokken waren. Het licht stond toen inderdaad op geel, doch met het oog op verkeer achter hem had hij niet meer voor de streep tot stilstand kunnen komen. Ik (Zie verder pag. 2) Raadsvergadering De raad der gemeente Renswoude komt bijeen op vrijdag 30 juni 1961 te 8.00 uur ten gemeentehuize. Op de agenda komen dertien punten voor. dat stukken grond, die naast elkaar liggen, verschillend worden getaxeerd. De heer Van Deelen vond het jammer dat voor uitbreiding van het industrieter rein weer zo'n 20 huizen moeten verdwij nen. Stelt men, zo vroeg spr. aan b en w, zich de vraag wel eens, dat deze men sen maar weer moeten zien hoe ze aan een ander huis en grond moeten komen. Stelt dat ze b.v. 18.000,ontvangen van de gemeente en voor 30.000,iets anders moeten kopen. Vraagt men zich dan wel eens af hoe deze mensen dat moeten be kostigen? Er moet niet te snel gedreigd worden met onteigenen, eerst nog maar eens praten. In andere zin uitten de heren Bastmeijer en Verkuijl zich. Zij dankten b en w voor de voortvarendheid bij deze industrieter reinuitbreiding. Er is wel eens meer lang gepraat, zei de heer Verkuijl, maar dat kost de gemeente geld. Dat mensen, die op een bepaalde plaats geboren en getogen zijn moeten ver dwijnen, dat is droevig. Maar wat preva leert hier? Het belang van een paar men sen of het algemeen belang? Willen wij de jeugd van vandaag in de toekomst werk kunnen bieden dan moeten wij nu al vooruitzien, meende de voorzit ter. Het bestaande industrieterrein is prak tisch uitverkocht. De algemene klacht, aldus wethouder v. Kuijk, van de betrokken mensen was in het verleden, dat de gemeente zelf een taxatiecommissie samenstelde. Doortasten De wethouder twijfelde niet aan de eer lijkheid van deze beëdigde taxateurs, maar om alle bedenkingen uit de wereld te hel pen en om psygologische redenen had men nu een taxatie-commisie die èn door grondeigenaren èn door b en w was sa mengesteld. De prijzen, die deze taxatiecommissie leden heeft het geaarzel de gemeente veel geld gekost. Wel begrip? Zeer teleurgesteld vond de heer Scholten het bericht van de minister, dat er nog geen kijk op was, dat Veenendaal dit jaar zou mogen beginnen met de raadhuisbouw. Nog erger is, dat er thans ook niet be oordeeld kon worden of dit in 1962 wel het geval zou zijn. De heer Scholten betwijfelde of de mi nister wel voldoende begrip voor de Vee nendaalse situatie had. Voorzitter De Ridder zag misschien nog wel perspectief in de brief van de mi nister. Eerlijkheidshalve dient gezegd te worden, dat het aantal toegewezen grote bouwwerken aan Veenendaal groot is ge weest. Spreker noemde o.a. het rusthuis en de technische school. Stelt men zich dan de vraag wat moet voorgaan dan moet men de laatste twee objecten noemen. Het Veenendaalse Dameskoor had de raad een subsidie gevraagd van 200, ter dekking van een gedeelte van de kosten van een openbare uitvoering, ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan. Normaal brengen deze dames hun zangkunst niet in het openbaar, doch zingen zij uitsluitend in ziekenhuizen, inrichtingen e.d. Op veelvul dig verzoek hadden zij besloten om ter gelegenheid van dit bijzondere feit eens voor het openbare voetlicht te komen. Verschillende raadsleden vonden het voorstel van b en w om de helft van het gevraagde subsidie te geven maar karig. Temeer, omdat deze zingende dames in hun hele 10-jarig bestaan uitsluitend aan liefdadigheid hebben gedaan. Zwaar namen b en w hun aanvankelijke voorstel ook niet op; zij wilden de dames wel terwille zijn en na onderling overleg werd het 150,waarmee de raad ak koord ging. en Hooibroei op vele plaatsen De brandweer is zondagmiddag maandag bijna de gehele dag druk ge weest met het assisteren bij het uit halen van broeiende hooibergen. Zon dagmiddag bij de heer Verbeek aan de Bekerweg en maandag bij de heren Bos aan de Hopseweg en Verdam aan de Ubbeschoterweg. Tevens zijn ettelijke meldingen gemaakt van hooibroei maar bij deze gevallen behoefde de brand weer niet te assisteren. Nieuwe ambtsketen kwam als geroepen Sprakeloos moet de heer F. P. Stal geweest zijn aan het eind oan de raadsvergadering van gis teravond. Hij stelde namelijk voor een nieuwe ambtsketen aan te schaffen voor de burgemeester. Een ambtsketen, Veenendaal waardig, ter vervanging van het huidige „kettinkje". Slechts enkele minuten later stelde loco-burgemeester Ant. de Ruiter de raad in kennis van een schenking aan de gemeente Vee nendaal, n.l. een ambtsketen voor de burgemeester. Het ge schenk was afkomstig van oud burgemeester van Veenendaal, Mr. J. J. P. C. van Kuyk, die destijds bij zijn installatie in Vee nendaal als persoonlijk geschenk namens de Veenendaalse bevol king een ambtsketen kreeg aan geboden. De voorzitter stelde de raad voor deze - prachtige - keten als geschenk te aanvaarden en de heer Van Kuyk hartelijk te dan ken voor deze buitengewone geste. Over circa drie maanden hoopt Pro vinciale Waterstaat gereed te zijn met de reconstructie van de Veenendaalse- straatweg tussen Eist en Veenendaal. Vooral de uitmonding op de Rijks straatweg in Eist (zie foto) ondergaat een belangrijke verbreding, terwijl ook de gevaarlijke bocht even voorbij de Jeugdherberg iets omgelegd wordt Het nieuwe wegdek bestaat uit grind-zand- asfalt, afgedekt met een laagje be- tum. Morgen, donderdag 29 juni, viert Z.K.H. Prins Bernhard zijn vijftigste verjaardag. (Foto: Max Koot) Velen onzer zullen zich nog de gebrilde, glimlachende, gebroken Hol lands sprekende jongeman herinneren, die zo maar in een open auto met zijn verloofde, onze toekomstige koningin, het land kwam binnenrijden, dat zyn vaderland zou worden. Die ongedwongen, conventies en protocollen doorbrekende handelwijze was reeds het symbool van de wijze, waarop prins Bernhard zijn taak in ons land zou volvoeren. En de toen gewekte verwachtingen zijn niet be schaamd. Het lijdt geen twijfelprins Bernhard is populair. Dat is niet altijd doorslaggevend. Het ga.at er maar om hoe die populariteit verkregen is. Prins Bernhard heeft haar niet cadeau gekregen. Hij heeft haar verdiend. Er is een prins-gemaal geweest, Albert, de echtgenoot van koningin Victoria van Engeland, die zeer grote verdiensten had en nooit populair is geworden. Het is de gelukkige vermenging van persoonlijkheid en prestatie ge weest, die aan prins Bernhard schonk wat aan prins Albert werd ont houden. Zeker niet te onderschatten is de invloed van zijn opvoeding in een gezin, dat wel zeer ver verwijderd was van de toen algemeen geldende Pruisische opvattingen. Hij is niet opgesloten geweest in het kleine vorstendom van Lippe, hij kwam reeds jong met buitenlanders in aan raking, leerde al vroeg de wereld kennen, ging na zyn studie werken op het kantoor van de IG Farben te Parijs: Een jongeman, die, ook zonder de voorrechten van geboorte en afkomst, zijn weg in de wereld wel vin den zou. Hij heeft zijn weg in de wereld gevondenzyn weg, ook in het hart van onze vorstin en haar volk. Uit zijn keuze heeft hij de consequenties tot het uiterste durven trek ken. Dat is wel gebleken in de jaren 1940-1945. Wélke beslissing hij zou nemen, wélke zijn houding zou zijn, hij kon er zeker van zijn, dat de kritiek hem niet gespaard zou blijven. Maar bij hem geen hinken op twee gedachten. Aan zijn beslist partij kiezen in deze dagen dankte hij later het grote vertrouwen, dat op soms aandoenlijke wijze, bleek. Er is een tijd geweest, toen na de oorlog nog niet alles in kannen en kruiken was, dat voor velen de laatste toevlucht was, een brief aan prins Bernhard. Een ding wist men dan alvast met zekerheid, antwoord zou er komen en waar mogelijk hulp. De populariteit van prins Bernhard is stevig gegrondvest op waar dering. Mede dank zij een juiste visie van vorstin en regering op de positie van de Prins der Nederlanden heeft zijn taak zich niet beperkt tot het leggen van eerste stenen en het doorknippen van linten. Prins Bernhard was niet slechts prins, hij was ook zakenman. En voor het zaken- en bedrijfsleven toonde hij een levendige en daadwerkelijke interesse. Als reizend ambassadeur legde, vergemakkelijkte en verstevig de hij contacten. Zijn agenda is dichtbezet en niet alleen maar met officiële festiviteiten en de sportieve gebeurtenissen, waaraan hij zo graag als toeschouwer, maar liever nog actief deelneemt. Opmerkelijk is daarbij hoe weinig de prins in de openbaarheid treedt, dat wil zeggen officieel. Nochtans is ieder ervan overtuigd dat hij het druk heeft en dat hij zijn tijd goed besteedt. Zo'n goede opinie verwerft men niet gemakkelijk by ons Nederlandse volk, met z'n neiging een beetje de draak te steken met hen, die in hoogheid gezeten zijn en te vinden, dat zij het „maar makkelijk verdienen". Zelfs in kringen, waar de waardering voor het gezag niet bijster hoog is, zal men niet gauw een verkeerd woord over prins Bernhard horen. Dat dankt deze koninklijke hoogheid, die hier als vreemdeling, nauwe lijks onze taal sprekend, kwam, aan zijn wijs inzicht in de aard van het volk, dat zijn volk worden zou. Hij won genegenheid door respect. Respect, zowel door wat hij deed, als door de manier waarop hy het deed. Hij is zo volkomen onzer één geworden, dat zijn positie niets uitzon derlijks meer heeft. En hij is er zó jong bij gebleven, dat iedereen zegt: Prins Bernhard vijftig. Is dat alweer zó lang geleden, dat hij, met zijn prinses, in zijn Fordje binnenkwam? Heel Nederland hoopt, dat het prins Bernhard, onze prins, nog lang zo mag behouden. Want het is waarheid geworden wat Boutens dichtte bij het huwelijk van dit vorstelijk paar: Al wat van U is, lijven w' in met U, bij Hollands huisgezin! Openluchtuitvoering gym.ver. „Excelsior" Zaterdagavond a.s. geeft de gymna stiekvereniging „Excelsior" haar jaar lijkse openluchtuitvoering op het ter rein achter de openbare lagere school te Achterberg. Het programma bevat H00FD5TP.5I TEL 3184 VEENENDRP een achttiental nummers, welke wor den uitgevoerd onder leiding van de K.N.G.V.-leider(ster) mej. A. Jakobs en de heren P. J. van Ingen en W. Vaart jes, die tevens de algehele leiding heeft. Het beloofd voor de liefhebbers van deze sport een mooie avond te worden. ASSURANTIEKANTOOR KEBKCWI/K 167 ■TÉL.JOOO'VEENENDAAL levolmachtigde van de-Insurance Company oI North America

De Vallei | 1961 | | pagina 1