OP 'N ,OF N DE ^OP IN DE 'N Portable HOORT ER ALTIJD BIJ REUZi tafelryst 31 cent SARDINES RUITJES FROU-FROU 85 cent OPLOS CACAO KRUISWOORD-PUZZEL Strandcharme tussen 16 en 24 G. J. HÏENSCH DIEETKEUKEN I PP Altijd een kassabon voor 1 O korting. Oók bij de weekreclames VOOR DE VROUW Opgave no. 69 Vakantie-kost voor uit en thuis Prot. Chr. Streekziekenhuis te Bennekom Dag en nacht staan zij klaar: de mensen van PTT. Ook op de stations, waar zelfs in het holst van de nacht duizenden zakken post door hun handen gaan. Hun aanwezigheid, ieder uur, is de garantie dat op werkdagen alle brieven, van daag gepost, morgen bezorgd zullen worden: overal in Ne derland! Goed samenspel tussen PTT en u maakte de communicatie in Nederland tot een der best functionerende ter wereld. Goed samenspel tussen u en PTT zal maken dat-daaraan, ondanks het bestaande perso neelsgebrek en de werktijd verkorting, zo min mogelijk afbreuk wordt gedaan. Goed samenspel vraagt spor tiviteit en... spelregels. Wan neer u op sportieve wijze de nieuwe spelregels hanteert, helpt u PTT ook na 30juni a.s. zijn taak voor u op de beste wijze te vervullen. Elk 2e pak voor Elk blik SUPERIEURES voor 85 cent Rol en pak Elke bus samen voor EEN GULDEN ELK BLIK FRANKFORTER voor 89 cent HORIZONTAAL: 1 gem. in Gelderl., 5 plaatsje in Gelderl. onder Deil, 9 dorpje in Gelderl. onder Epe, 13 kasteel, 15 ontkenning (spreekt.), 16 meisjesnaam, 18 voegwoord* (Fr.), 20 rund, 21 Europeaan, 22 aanwijzend voornaamw., 23 voor- naamw,. 24 plomp, 26 aanwijzend voornaamw., 28 Zeeuwse hoeve, 30 mandje, 31 Europeaan, 33 scheikundig element (afk.), 35 bijwoord, 36 loods, 37 vlek, 39 rund, 42 lipharen, 44 gevangenis, 46 zwemvogel, 47 groente, 49 meisjesnaam, 52 bijwoord, 54 telwoord, 55 aardsoort, 58 soort van hert, 59 gem. in Gelderl., 60 plechtige gelofte, 61 zijtak Elbe, 63 emeritus (afk.), 64 in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 65 vrouw van Abraham, 66 vis, 68 turks bevelhebber, 70 boomloot, 72 deel van het rad, waardoor de as gaat, 74 vleugel van een vogel, 76 klank, 79 massa verdichte waterdamp, 80 inhoudsmaat (afk.), 81 rund, 83 wang, 85 gravure, 86 tweetal, 88 stad in België, 90 vermoeid, 91 uitroep, 92 kropgezwel, 93 telwoord (Eng.), 95 grond die bij een hoeve behoort, 97 eerwaarde heer (afk. Lat.) ,98 on ingewijde, 99 onbep. voornaamwoord, 100 jongensnaam, 102 dorp in Gelderl. onder Dodewaard, 103 gem. in GeldexT., 104 gem. in Gelderl. VERTICAAL: 2 vervoeging van een hulpwerkwoord, 3 ieder, 4 metaalsoort, 6 vereniging, 7 bijwoord, 8 soort tapijt, 9 vette vloeistof, 10 gem. in Gelderl., 11 voorzetsel, 12 dorp in Gelderl. onder Rheden, 14 twijg, 16 bloedhuis, 17 dorp in Gelderl. tegenover Nijmegen, 19 meisjesnaam, 23 natuurlijk waterbekken, 25 kleëfmiddel, 27 telwoord, 29 voorzetsel, 30 Javaanse huisvogel, 32 meisjesnaam, 34 gem. in Gelderl., 36 breuk, scheur, 38 meisjesnaam, 40 scheikundig element (afk.), 41 maanstand, 42 sus loco (afk.), 43 gem. in Gelderl., 45 wezenlijk, 47 glij- voertuig, 48 gem. in Gelderl., 50 landtong, 51 ontkenining (spreekt.), 53 geestrijke drank, 54 uitroep, 56 vrouw van Jacob, 57 achting,, 62 getroffen, 65 stuk hout, 67 bijwoord, 68 telwoord, 69 slede, 71 deel v. d. bijbel (afk.), 72 rekening, 73 voeg woord, 74 cirkelvormig baksel, 75 als 20 horiz., 77 familielid, 78 Europeaan, 79 gem. in Gelderl., 80 betuiging van erkentelijkheid, 82 vlug, 84 gem. in Gelderl., 86 wortel, 87 stad in Italië, 88 gindse, 89 stap, 92 flauw, 94 land in Europa (afk.), 96 tovergodin, 98 munt in China, 101 scheikundg element (afk.). Al jaren heeft de bikini het textiel- kleinood van de waterkant even vurige voorstanders als tegenstanders. Toch zijn de Nederlandse modellen veel minder ont hullend, dan bijvoorbeeld de Franse, •waarvan de twee delen minuscule afme tingen hebben. De Nederlandse modellen zijn aanmerkelijk minder zuinig gesneden, zij het dat de ene fabrikant het broekje kleiner maakt dan de ander. Meestal wordt bij de strijd over wel of geen bikini over het hoöfd gezien, dat een dergelijk twee delig badpakje alleen maar gedragen kan worden door vrouwen die er een geschikt figuur voor hebben Het zijn meestal de jeugdige, slanke types die er zich in kun nen vertonen zonder dat deze op zichzelf zeer aardige strandkleding stijlloos lijkt. Bij de keuze van een bad- of strandkos- tuum moet men eigenlijk nog kritischer te werk gaan dan bij het kiezen van een jurk. Ééndelige badpakken zijn ook luch tig en hebben het voordeel dat aangerim- pelde rokjes of poffende broekjes even tuele onvolkomenheden van een figuur aardig maskeren. Als u de huisdeur achter u dicht trekt om met vakantie te gaan of cm het er eens een luie dag of weekend van te nemen, is het heerlijk om zo min mogelijk te den ken over het huishouden en de kokerij. Wie kampeert kan de zorg helemaal van zich afslingercn, maar meestal kan men het toch een stuk gemakkelijker aan doen dan thuis. Neem maar eens de diverse blikjes en pakjes. U behoeft niet bang te zijn, dat u uw gezin te kort doet als u af en toe naar een blikje vlees, vis of groente en een soep of een toetje op tafel zet, dat u óók niet helemaal zelf hebt gekookt. Neem geen uitgebreide levensmiddelen- voorraad van huis mee, wanneer u in het vakantieoord even goed uw inkopen kunt doen. Zorg er wel voor, dat u altijd wat extra's bij de hand hebt. Bent u eens wat later „thuis" dan u verwaöht had, dan be hoeft u toch geen honger te lijden. In zulke gevallen is het helemaal niet erg om eens brood te eten inplaats van aardappelen. Eet u er dan wel bij voorkeur fruit of andere rauwkost bij. Gebakken kaasboterhammen zijn bijvoorbeeld erg lekker m. kropsla en dat gebakken lunch- vlees uit blik best smaakt met een flinke portie tomatensla behoeven we u vast niet te vertellen. Ook bij 'n rijst-, macaroni- of spaghetti- schotel is een sla smakelijk; u kunt zo'n schotel verder geven met doperwtjes, boontjes, spitskool of gemengde groenten. In een land waar de paprika's en de au bergines goedkoop zijn bakt u deze groen ten schoongemaakt en klein gesneden met wat tomaat een minuut of tien zach tjes in olie, boter of margarine en u hebt weer iets anders dan u thuis gewend bent. Als hartigheid kunt u vers vlees of vlees uit blik nemen. Kunt u ze dicht bij uw pleisterplaats kopen, geeft u dan eens ge mengde vleeswaren of kant-en-klaar vlees sla bij de aardappelen en groente: lekker en nog gemakkelijker dan het befaamde gekookte of gebakken eitje. Vergeet zeker de visconserven in blik, de gestoomde bok king of makreel en de maatjesharing niet: ook die kunnen als koude hap bij de hoofd schotel dienst doen. En dan natuurlijk de kaasgerechten: als u een gebakken kaasplak op zijn best wilt eten, dan is de kampkeuken dè gelegen heid kaas zo uit de pan op het bord, nog warm en zacht. Het voordeel van kaas js, dat u hem in voorraad kunt nemen mits u een geschik te bewaarplaats hebt en dat ook in de warmte de kans op bederf heel klein is. Neem kaas daarom zeker éénmaal in de week in uw kampmenu op, in een rijst-, aardappel- of pannekoekenmaaltijd. Menu's Hachee uit blik, aardappelen, spercie- bonen. Gebakken ei of omelet, aardappelpuree, kropsla met komkommer. Haring, aardappelen, bieten(sla). Macaroni met gehakt, snijbonen. Gemengd koud vlees of plakken lunch- vlees, stoofschotel van aardappelen en bloemkool. Aardappelpuree met kaas en ham(worst), spitskool. Sardines, risotto (gebakken rijst met to maten en uien), kropsla. Stevige soep uit blik of pakje, panne koekjes. De maaltijd kan besloten worden met fruit, een eenvoudig melktoetje, zoals yoghurt of vla, cornflakes of een soortge lijk produkt met vers fruit of gewoon maar een beschuit of cracker met kaas. Neem geen risico met het water: wan neer u niet weet of het betrouwbaar is, kook het dan 10 minuten door voordat u het drinkt of er groente en fruit in wast. Probeer zo weinig mogelijk resten over te houden: bewaar deze koel tot de volgen de maaltijd of begraaf ze, wanneer het te warm is, veiligheidshalve in een kuil. i 1 J rnlllrj Keus uit meer den 20 uitvoeringen Philips portable f 1 25.- (in etui) Philips portable (vijf kleuren) f 1 58 - Markt 17 - Telefoon 3486 Zandstraat 111 - Telefoon 2678 VEENENDAAL VRAAGT EEN Assistente voor de I.N.A.S. opleiding of diploma huishoudkundige strekt tot aanbeveling. Sollicitaties schriftelijk aan de Directrice. Bij vonnis der Arr. Rechtbank te Arnhem van 8 juni 1961 werd in staat van failissement verklaard de Wageningse Handelsonderneming „DE TOEKOMST" N.V. gevestigd te Wageningen, doch kantoor houdende te Veenendaal aan de Hoofdstraat 78, zulks onder be noeming van den E.A. Heer Mr. J. G. Beversluis tot Rechter-Commissaris en van ondergetekende -tot cu rator. Wageningen, 22 juni 1961 Gen. Foulkesweg 95. Mr. J. P. Tiddens Goed samenspel in de wereld van vandaag Een vlot, goed gecoupeerd badpak van een lichte ribkatoen met een gemodel leerde bustelijn en in het voorpand een contrasterende inzet. Het achterpand van dit geheel katoenen model is ge rimpeld op elastiek. (Model Marga van Leco). Een bedrukt katoenen badpak in vro lijke, sterke kleuren, waarvan het ach terpand op elastiek gerimpeld is. (Model Renate van Leco). WHISKY SHAMPOO VOOR MANNEN Whisky stijgt altijd naar het hoofd - maar nu gaat het ook op het haar! Een schotse firma brengt thans een naar whiskey geurende shampoo voor mannen op de markt, „Highland Bri gade" genaamd. De bestanddelen zijn de beroemde „Scotch", vethoudende al cohol, glyceriden en hexochorphine, dat roos vorming tegengaat. John Arm- strong-Payne, de directeur van Lapa- vine Limittd. die deze shampoo ver vaardigt, zegt dat de whiskey shampoo de hoofdhuid en de wortels stimuleert. Dit zijn de spelregels voor U... voor PTT 1 Belast PTT niet op zaterdagGa alleen in dringende gevallen naar het postkantoor: zorg zélf voor een kleine voorraad postzegels. 2 Denk op vrijdag al aan zaterdag! Post uw brieven vrijdag bij voor keur vóór 12 uur. Ver zend altijd uw brieven zodra zij klaar zijn en wacht niet tot het laat ste moment: dan voor komt u overbelasting. Let ook vooral op de ge wijzigde buslichtings- tijden op zaterdag. 3 Telegrafeer op zater dag alléén in dringende gevallen en dan zo vroeg mogelijk! Geef gelukstelegrammen, die op zaterdag bezorgd moeten worden, reeds vrijdag of eerder op. Bedenk dat u overal - dag en nacht - tele grammen per telefoon kunt aanbieden op 009. 4 Vraag niet aan de telefoniste wat u zelf in uw telefoongids kunt vinden! De telefoon gids vertelt u alles over tarieven, netnummers en abonneenummers. 5 Vraag geen telefoon gesprekken aan die u zélf tot stand kunt brengen! Bijna heel Nederland is automa tisch bereikbaar. Be paal zélf de gesprek- kosten met behulp van de tarieven in uw tele foongids. Post Op zaterdag zullen - alleen voor spoedgevallen - de hoofdpostkantoren en een be perkt aantal bijkantoren en postagentschappen tot 12.00 uur geopend blijvende hulpkanto ren en poststations tot 10.30 uur. Daartegenover zal men thans iedere vrijdag ook na 15.00 uur op elk postkantoor en post agentschap geldzaken kunnen afdoen. De post zal op zaterdag in één keer worden bezorgd. Telegraaf De telegraafkan toren in AmsterdamRotterdam en s-Gravenhage blijven dag en nacht voor de aanbieding en aflevering van telegrammen ge opend. Voorts nemen alle op zaterdag opengestelde postin- richtingen telegrammen aan zo lang de loketten voor de post dienst geopend zijn. In een aan tal grote plaatsen worden de telegrammen tot 21.00 uur be steld; in de overige plaatsen slechts gedurende de openstel lingen tussen 17.30 en 18.30 uur. Telefoon De telefoniste kan in het algemeen slechts worden ingeschakeld voor: gesprekken met het buitenlandgesprekken vanuit telefooncellen, gesprek ken met nog niet geautomati seerde netten. De inlichtingen dienst zal alleen in bijzondere gevallen informaties verstrek ken betreffende tarieven, net nummers en abonneenummers. no; van 62 cent De Gruyter's bovenste beste importrijst. Prachtig droogkoken de reuze korrels voor hachee of rijsttafel, 'n Fikse besparing van 31 cent op elk 2e pak! Superieure Portugese Sardines, zonder huid of graten, in de fijnste olijfolie, 'n Traktatie, echt 't neusje van de sardine! Profi teer nu zoveel keren als U wilt. /flgSE v-N i NSSI I bvS rpy' „Wie nog 'n extra koekje bij de thee?" Dat kunt U nu gulweg zeggen! Deze week 'n rol fijn gesuikerde Ruitjes plus een pak brosse Frou-frou-wafels samen voor maar 85 cent! van 135 cent 'n Lepel De Gruyter's Oploscacao in het glas, koude melk erbij - roeren - klaar! 'n Verrukkelijke koude choco-drank. Deze week 35 cent voordeel. worstjes Frankforters, heerlijk sappige worstjes in handig hoog opwarm- blik. Smakelijk, zowel bij warme als koude schotels of als hartige hap! Nu 10 ct. extra voordeel! 610628 O T©

De Vallei | 1961 | | pagina 4