Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Hittegolf trok duizenden naar de waterkant Produktschap zuivel zoekt middelen voor goedkope aanschaf van koelkast MULDER EDERVEEN Nieuws uit de omgeving SCHERPENZEEL AMERONGEN Een vakantiereis door België (II) G. V. „Excelsior" Achterberg gaf een geslaagde uitvoering Wat nu weer 35e jaargang WOENSDAG 5 JULI 1961 No. 53 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel VEERTIENJARIGE JONGEN VERDRONKEN TRAGISCHE DOOD VAN VOETBALLER DERTIG POSTDUIVEN LEVEND VERBRAND AMERONGEN VEENENDAAL RHENEN ELST RENSWOUDE SCHERPENZEEL EDERVEEN Huishoudkoelkast geen luxe m< er! ?MI *pv;:~-3r- ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN NU KOELKASTEN VOOR 1,50 PER WEEK De toeristische provincie West-Vlaanderen Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De voor ons land ongekende zomerse temperaturen van het afgelopen weekeinde - op sommige plaatsen bereikte het kwik een stand van méér dan 32° C. - waren er ook in het Zuid-Oostelijk deel van de provincie oorzaak van, dat alles aan de waterkant was te vinden. Vooral vroeg in de ochtend van zondag trokken honderden stad en dorp uit om aan het water of in de bossen de aangekon digde hittegolf op een zo aangenaam mogelijke wyze door te brengen. Midden op de dag leken alle straten uitge storven en pas in de avond kreeg alles weer zyn normale aanzicht. Anderzijds hebben de zomerse dagen in onze omgeving enkele slachtoffers geëist: in SCHERPENZEEL verdronk een 14-jarige jongen uit Leusden en in VEE NENDAAL overleed tydens een voetbalwedstrijd een 36- jarige inwoner van Renswoude aan een hartverlamming. In RHENEN brak zaterdagmiddag een felle brand uit die aan dertig postduiven en enkele konijnen het leven kost te. De bosbrandweren die beide dagen uiterst waakzaam zyn geweest, behoefde geen enkele keer uit te rukken. Wél werd zondagmorgen een begin van brand gemeld bij het Egelenmeer maar dit werd door voorbijgangers in de kiem gesmoord. Vermoedelijk doordat de vele rui ten in de duiventil als brandglas hebben gewerkt, brak zaterdagmid dag brand uit in een hoog opge trokken houten schuur achter de woning van de heer O. aan de Rijnstraat. Het vuur greep zo snel om zich heen dat er geen gelegenheid meer was om de kostbare postduiven te redden. Der tig kwamen er in de vlammen om, als mede enkele konijnen. Met inzet van de nevelspuit kon de brandweer, o.l.v. waarnemend-commandant A. Baars, die zeer snel ter plaatse was, de brand blussen. Er bestond nog een ogenblik gevaar voor overslaan van het vuur op een aangrenzende stenen schuur, doch de schade daaraan bleef beperkt. Vermoedelijk heel Amerongen - al thans een zeer groot deel ervan - was het weekeinde aan de Rijn te vinden. Beide kanten van de rivier vormde één bonte rij van zonnende mensen die de warme zonnestralen óf onbelemmerd op zich lieten inwerken óf een beetje trachtten af te weren met kunstig ge- improviseerde tenten. Het zwembad dat zonder enig offi cieel vertoon en nog vrij onver wacht zijn poorten had geopend, was een complete mierenhoop. kant had gezeten, zakte hij in elkaar en overleed aan een hartverlamming. HetVeel bekijks trok ook het waterskieën slachtoffer was hartpatiënt. Direct na op de Rijn door een Amerongse dame, Het natuurbad „Het Bergbad" kon zaterdag de enorme stroom bezoekers bijna niet verwerken. In het water was het één krioelende massa, terwijl de mensen op het strand ook rug aan rug lagen. Alleen aan kaartjes al werden die dag meer dan tweeduizend verkocht en rekent men hierbij het aantal gel dige abonnementen, dan heeft het be zoekersaantal dicht bij de vierduizend gelegen. Omdat het Bergbad op zondag ge sloten is moesten de Veenendalers op die snikhete dag noodgedwongen verkoeling zoeken in andere plaat sen. Ook de vreemdelingen die zon dag in grote getale naar het bad kwamen om een verfrissende duik te nemen, kwamen met het water vlak voor hun neus, voor een ge sloten deur en moesten onverrich- terzake terugkeren. Omwonenden die op voorzichtige wijze de gasten van de sluiting in kennis trachtten te stellen, kregen de meest heftige verwijten naar het hoofd ge slingerd, hetgeen hier en daar aanlei ding gaf tot een woordenwisseling. Een tragisch ongeval gebeurde zater dagavond tijdens de veteranen wedstrijd Veenendaal-Renswoude. De 37-jarige Renswoudse voetballer J. N. voelde zich plotseling niet erg lekker en staakte de wedstrijd. Nadat hij enige tijd aan de het geval is de wedstrijd afgelast. Rhenen beleefde vooral zondagmor gen een grote trek naar het natuurbad Ouwehand op de Grebbeberg, waar op het 6 ha. grote terrein duizenden ver koeling zochten. De zonneweide was tot aan de laatste plaats bezet en velen hadden zelfs ten ten meegenomen en die daar opgezet. Ook aan de boorden van de Rijn kon men overal groepjes mensen vinden die daar óf in het gras óf in het Rijn- zand, veelal met de voetjes in het water, naar wat koelte zochten. Bij hotel „De Stichtse Oever" werd weer volop met race-bootjes gevaren, waarachter menig waterskieër zich liet voorttrekken. Ook in de kom in de Grift onderlangs de Grebbeberg kon men zwemmers aan treffen. die ten aanschouwe van haar dorps genoten en vele vreemdelingen, acro batische toeren uithaalde. Verschillen de andere mensen die het ook eens wil den proberen, kwamen al gauw van een „natte" kermis thuis. In de bossen was het overdag vrij rustig - alleen hier en daar een ver woed bosbessenplukker. Op de hoofd weg was het vrij druk. Eist was wat dit betreft het even beeld van Amerongen: stille straten - zelfs op Prattenburg was het zondag middag opmerkelijk rustig - en erg druk langs de Rijn. Ondanks de vervuiling van het ri vierwater zagen de meesten er niet tegenop in de rivier te gaan zwemmen en zich later door de zon te laten droog stoven. De grootste vraag was ook daar naar zonnebrandolie en ijs. Zondag avond laat zijn bij de boerderij H.V. aan de Rijksstraatweg honderdtwintig jonge hennen doodgebeten. Waarschijn lijk heeft een hond dit op zijn geweten. De politie stelt een onderzoek in. In het kasteeldorp ging veel jeugd naar de beek om in het vervuilde en stilstaande water te zwemmen. De 13- jarige Jan v. d. Bovenkamp kwam hier bij met zijn hoofd op de bodem van de beek terecht en beschadigde een nek- wervel. Aanvankelijk ondervond hij er geen nadelige gevolgen van, maar latei- is hij overgebracht naar het Juliana- ziekenhuis in Ede. Op de Rijksweg was het betrekkelijk rustig evenals in het dorp zelf, waar de meesten naar het zwembad in Scher penzeel waren gegaan. Een tragisch verdrinkingsgeval deed zich zaterdag in het Scherpenzeelse zwembad voor. In het eivolle bad is de 14-jarige J.S. uit Leusdeu verdronken, zon der dat iemand het gemerkt heeft. Naar de politie meedeelde was de jongen de zwemkunst niet machtig, maar heeft zich toch in het diepe bassin gewaagd. Het was zo enorm druk - er werd zelfs door negen mensen regel matig toezicht uitgeoefend - dat nie mand heeft gezien dat de jongen niet meer boven kwam. Pas nadat het bad gesloten was en het water tot stilstand was gekomen, ontdekte men op de bo dem het stoffelijk overschot. De taptoe welke zaterdagavond in Ederveen werd gehouden, heeft een minder prettige afloop gehad. Het muziekkorps was juist de weg overgestoken toen op de Hoofdweg even voorby de kerk een motor door de bocht kwam met een snel heid van minstens 85 km per uur. De bestuurder V. uit Renswoude die evenals zijn duopassagier onder invloed verkeerde, reed recht op het publiek in. Eerst nadat een vijftal mensen, o.w. een 18-jarig meisje, door de motor waren geraakt, kwam het voertuig tot stil stand. De motorrijder die klompen droeg en zich zodoende één van zijn tenen had afgereden, is naar het ziekenhuis over gebracht. Hitte speelde Sparta parten Het was j.l. zaterdagmiddag eigenlijk té heet voor een turndemonstratie, maar de Veenendaalse gymnastiekver eniging „Sparta" wilde het karige pu bliek en de weinige deelnemers, die naar het GVVV-terrein aan de Buurt- laan waren gekomen, niet teleurstellen. Daarom werd er nog een kort - uit drie nummers bestaand - program o.l.v. hoofdleider W. Vaartjes afgewerkt. Een groot programma zou onder deze omstandigheden niet verantwoord zijn geweest. Het bestuur van „Sparta" heeft be sloten de demonstratie nog een keer - en dan uitvoerig - te herhalen. Dit zal gebeuren in de maand augustus a.s. in de pauze van een voetbalwedstrijd van G.V.V.V. Wandelaars aangereden Zondagavond omstreeks half elf is een verloofd paar, P. en mej. v. S., dat op de Brinkersteeg liep te wandelen, door de bromfietsster mej. W. uit Rhe nen van achteren aangereden. De bromfietsster liep bij de valpartij een hersenschudding op en is naar het zie kenhuis overgebracht. Dr. Annot ver leende eerste hulp. „Irene" gaf taptoe op schoolplein De muziekvereniging „Irene" gaf za terdagavond nog ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard een taptoe op het plein van de Kon. Julianaschool. Deze taptoe, die uiteraard kort duurde, trok tamelijk veel publiek. De taptoe bestond uit enkele koralen, marsen en ook een en kel populair liedje. Vooral de drumband van „Irene" onder leiding van de heer De Kamper, trok de aandacht door een spectaculair uitgevoerde drumshow, waarbij het ac cent viel op het marcheren en het coun teren, waarbij de enthousiaste tamboer- maxtre opviel. De taptoe, die een uurtje duurde, werd besloten met het spelen van het Wilhelmus. Al geruime tijd is het Produktschap voor Zuivel, in same <u erking met andere instanties, bezig een geschikte oplossing te vinden voor hei '-bloom dat nog lang niet iedere huisvrouw in Nederland over een huishoudkoelkast beschikt. Allereerst moet dit streven gezien worden ter stimulering van de afzet van kwaliteitsmelk, de zgn. laag-gepasteuriseerde melk, terwyl in één adem de eventuele vrije zaterdag voor de slijters genoemd dient te worden. Inmiddels is er over dit chapiter al me nig woordje gesproken en geschreven, terwijl de Minister van Economische Zaken van de Vereniging van Huisvrouwen al een dringend verzoek gekregen heeft een verlaging van de omzetbelasting te bewerkstelligen. Binnenskamers wordt er hard aan gewerkt en het is zeker niet uitgesloten dat op korte termijn het gros van de huisvrouwen voor een redelijke prys een huishoudkoelkast kan aanschaffen. Zoals gezegd, het hoofddoel van het Produktschap voor Zuivel is de verhoging van de omzet van de laag gepasteuriseer- - ,v v.. aSMseii&F-'WÊ BARNEVELD: Barneveld heeft zijn zolang verwachte 25.000ste inwoner. Het is Johannes Fieret, aan wiens vader namens de gemeente Barneveld een spaarbankboekje met 100 gulden werd aangeboden. De komst van de kleine Fieret heeft tot gevolg dat de gemeen teraad niet meer uit 19 maar uit 21 raadsleden zal moeten bestaan. DOORN: De aannemer van de Wil lem de Zwijgerschool in Doorn heeft bij het gemeentebestuur een rekening ingediend van bijna 16.000,een be drag waarmee de toegestane gelden zijn overschreden en waarvoor de architect wél opdracht heeft verstrekt. B. en w. willen nu eerst eens nagaan of dat wel allemaal juist is en zodoende heeft de bewuste architect een vragenformulier met 102 vragen thuisgekregen... BENNEKOM: In Bennekom schijnen de plannen om tot de aanleg van een zwembad te komen, vastere vorm aan te nemen. Het stichtingsbestuur heeft inmiddels aan het gemeentebestuur medewerking gevraagd. Morgenavond wordt er een vergadering gehouden waartoe alle Bennekomse ingezetenen uitgenodigd zijn. SOEST: In een plaatselijk blad is de Soester bevolking gevraagd, indien een verpleegsters-insigne wordt gevonden, dit direct terug te bezorgen op het woonadres van een wijkverpleegster. Laatstgenoemde heeft nl. haar insigne verloren en het schijnt dat zo'n insigne heel moeilijk te vervangen is en als het wordt toegestaan, dan is dit maar één maal in het leven van een verpleegster mogelijk. Daar het ook niet te koop is, hoopt de wijkverpleegster dat het dier bare kleinood spoedig gevonden wordt. KEPKEWUK 167 - TEl.SOOO'VEENCNOAAL "Sevolmachtigde van de Insurance Company of North America Briten betrekken de wacht in Koeweit. In het waterleidingbedrijf van Koewiet richten Britse commando's zich in ter wijl een bewoner van de stad, gekleed in Burnous en met een tulband op het hoofd toekijkt. Na gepleegd overleg met het produkt schap Zuivel (zie artikel elders in dit blad) heeft de Algemene Middenstand Combina tie AMCO eind vorige week in Nederland een huursysteem ingevoerd, waarbU men een 100-liter koelkast kan huren zonder verplichting tot koop voor 1,50 per, week. De campagne van de AMCO, waarbij landelijk circa driehonderd elektronische vakhandelaren aangesloten zijn, is jl. za terdag gestart en wordt in de loop van deze week over het gehele land uitgebreid. Men kan kiezen tussen verschillende mo dellen koelkasten met een inhoud van 100 tot 300 liter. De huurprijzen varirëen van 1,50 tot 5,60 per week. De kasten blij ven het eigendom van de verhuurder, ter wijl service en onderhoud bij de huurprijs inbegrepen zijn. Als men een koelkast vijf jaar in huur heeft, krijgt men een geheel nieuwe. Men kan de koelkast ook kopen, maar dan moet de kosprijs betaald wor den, verminderd met 70°/t van de in totaal gestorte huur. de melk. Om te beginnen ligt deze melk het dichtst bij de natuurlijke smaak en is zelfs nog goedkoper als de losse melk. Met de tegenwoordige nieuw(hoog)bouw zijn de meeste huisvrouwen echter niet in staat deze melk te bewaren en zijn der halve verplicht steriele melk te kopen met de kleine stalen dop die acht cent per li ter duurder is. Een andere belangrijke reden is, lande lijk gezien, de verkorte werkweek voor de slijters. Immers ook een groot deel van de zuivelindustrie wordt door de krappe ar beidsmarkt gedwongen dezelfde sociale omstandigheden te scheppen, zoals b.v. het bedrijfsleven die kent. INBOUW BEZWAARLIJK Eind april is er in Den Haag een bespre king geweest waar van de zijde van de Nederlandse Huishoudraad naar voren werd gebracht, dat de stimulering van het gebruik van koelkasten de leden van de Raad na aan het hart ligt. Daarom had de Raad er bij de Minister al op aangedron gen de vrij hoge invoerrechten te drukken. Het standpunt van de raad is bovendien dat er geen weeldebelasting meer mag worden geheven, omdat de huishoudkoel kast geen luxe meer is in het dagelijks le ven. Er is toen ook gesproken over de in bouw van koelkasten in nieuw te bouwen woningen, maar dit heeft zowel zijn voor als zijn tegen. Veel belangrijker vond de Raad het, dat er in de keuken voldoende ruimte is om een koelkast te plaatsen. Men zal dan ook proberen in de woningwet woningen een minimale keukenopper vlakte te krijgen van 6 m2 waarvan dan enige ruimte moet worden uitge spaard voor de plaatsing van de koel kast. Over de vrije zaterdag voor de slijters werd gezegd, dat het niet bezorgen op za terdagen ongewenst wordt geacht. Uit gaande van een gezin met vijf personen met een gebruik van liter per persoon, zou in dit geval ca. 12 liter melk op vrij dag afgenomen moeten worden. Het goed- houden hiervan zal ongetwijfeld grote moeilijkheden opleveren en voor degenen die niet over een goede bewaarmogelijk- heid beschikken, aanleiding zijn het melk- verbruik te beperken. Samenvattend ver klaarde de raad dat, hoewel men de slij ters de vrije zaterdag niet misgunt, het zeer bezwaarlijk zal zijn deze te realise ren. AFBETALINGSREGELING Tijdens diezelfde bespreking kwam ook het Consumenten-contactorgaan met voor stellen om zo mogelijk iedere huisvrouw aan een koelkast te helpen. Behalve dat de Minister gevraagd is het weeldetarief te vervangen door de normale omzetbelas ting, is ook gedacht de koelkasten in het kader van de afbetalingsregeling, niet Militaire auto slipte Maandagmorgen is een militaire vrachtauto in een bocht van de Dorps straat te Scherpenzeel geslipt en tegen de voorpui van een aldaar langs de weg staande woning tot stilstand ge komen. Er was alleen materiële schade. Het onderzoek is in handen gegeven van de Kon. Marechaussee. Zaterdag geen markt Wellicht ten overvloede vestigen wij nog even aandacht op het feit dat a.s. zaterdag geen normale dagmarkt wordt gehouden in verband met de inhuldi ging van burgemeester Hazenberg. Al leen de groente- en fruithandelaren mogen op die dag tot uiterlijk half twee een standplaats innemen bij de Oude Kerk. De gewone markt wordt nu vrijdag a.s. gehouden van twee tot negen uur. Beide jeugdkoren van „Asaf" een eerste prijs Asaf's jeugdkoor en kinderkoor heb ben zaterdagmiddag met succes deel- EEN PARELSNOER VAN ACHTTIEN BADPLAATSEN Hoe komt het dat het 65 km lange strand, in tegenstelling met de volgende aansluitende kusten, geheel uit fijn zand bestaat? Het is een geheim van de natuur. Deze door de goden gewijde vorming gaf aanschijn aan de Belgische kust, die van Knokke-Het Zoute in het noorden tot De Panne in het zuiden, de toeristen de meest verscheiden ont spanning biedt. Wilt u de genoegens der badplaatsen mengen met deze van een mondaine en artistieke sfeer? Ga dan naar Oostende of Knokke-Het Zoute. In dit opzicht zult u ook uw gading vinden te Blan- kenberge en te De Panne, doch in een andere ménselijk sfeer, drukker, ge- mengder, meer onder-ons, kortom met meer toeloop van de massa. Zoekt u voor alles een vakantie voor het gezin, rustig en „ver van alles", bepaal dan uw keuze uit een van die bekoorlijke badplaatsen zoals Wenduine of Den Haan, Nieuwpoort of St.-Idesbald, Kok- sijde of Bredene. Alle zijn voorzien van een casino, tennisvelden, miniatuurgolf, duinen, een strandboulevard en mooie wegen achter de duinen, bezoomd met aanlokkelijke villa's, Achttien bad plaatsen liggen verspreid aan de^e Noordzeekust, aan dit strand dat met zijn fijn zand een ideaal is voor sport en spel en voor het zalig nietsdoen, achttien badplaatsen onderling ver schillend, die van het gemoedelijke tot de luwe van Het Zoute gaan - de Ré serve is in dit opzicht befaamd - en tot het kosmopolitisme van Oostende genomen aan een nationaal zangcon cours in Hierden. Beide koren zagen hun zang beloond met een eerste prijs. Dit prachtige resultaat was voor de muziekvereniging „Ons Genoegen" een aanleiding om de jeugd aan de grens van het dorp, een muzikaal welkom te bereiden. Een verdiend beloning, die Achttien badplaatsen, alle gelegen nabij andere steden, dieper in de pro vincie: Brugge, leper, Veurne, Damme, Lissewege en eigenlijk ook niet ver van Brussel. ONDER DE HEMELEN VAN VLAANDEREN Langs de keten der duinen bakent de Koninklijke Autobaan over haar zeven tig km de „kustzone" af die ongeveer 5 km breed is. Tussen het binnenland en de zee vormt deze smalle strook een gebied van zand en water. U hoeft maar de Koninklijke Autobaan over te steken om een geheel ander gebied te vinden dat eveneens smal is en aan de duinen grenst. Naast het zand, een na genoeg schielijke overgang naar het eenvoudige leven op het land, glim mend, als in de was gezet: kleine wei den, omzoomd met kleine bomen, ne derige, lage hoeven, wit en groen, met smalle vensters, stille wegen en hier en daar, als het ware heersend over deze Lilliputters, een grote, bonkige, machtige, massale toren. U bent in de polders, d.w.z. in een land wiens niveau gelijk ligt met de zeespiegel en soms zelfs lager. Doch hun aangesliboa, vlakke gronden zijn beveiligd door het natuurlijke scherm der duinen. Het zijn oude vissersdorpen wier torens weleer ook tot vuurtorens dienden. Velden en dorpjes volgen el kander in de kustzone op over een strook van een vijftigtal km, die geen twintig km breed is. De lucht vol scha penwolkjes, afwisselend tot in het on eindige, met haar wijde flarden van blauw, is dezelfde welke u zo bewon derd heeft op de schilderijen der pri mitieven: het is de lucht van Vlaande ren over het blauw het lichte of felle groen en de vaalrode tinten die op ze kere uren een gloed doch ook een on navolgbare tederheid verwerven. ONTDEK DE „WESTHOEK" Het is in deze streek, iets achter bijzonder op prijs werd gesteld. Vrolijk Nieuwpoort, dat de „Westhoek" begint, zingend werd vanaf de Galak de mu- d.i. het land gelegen tussen de twee ziek gevolgd naar de Hof, waar de rivieren der provincie: de IJzer en de voorzitter van Asaf de muziekvereni- Leie. Die „Westhoek" is drievoudig: ging dank bracht voor de muzikale deze aan de kust, die zich uitstrekt van hulde. I Nieuwpoort tot de Panne, vervolgens Sinds de oprichting van de koren „Veurne-Ambacht" rond Veurne en werd twee maal aan een concours deel- leper en omgeving tot Kemmel en Po- genomen, beide keren met succes. Een peringe, bij de Westvlaamse Heuvelen, teken dat de dirigent, M. Netelenbos, Kortrijk, de stad die niet tot dit gebied wel wat met de jeugd weet te bereiken. De ging haar Achlerbergse gymnastiekvereni- „Excelsior" gaf zaterdagavond jaarlijkse openluchtuitvoering waarvoor veel belangstelling was. Het terrein achter de o.l. school zag er keu rig verzorgd uit en er waren zitplaatsen voldoende voor het publiek. „Excelsior" had ervoor gezorgd dat ondanks het zeer warme weer, er een schaduwplekje was voor iedereen. Om precies kwart over zeven had de opmars plaats naar het demonstratie terrein, waar de gymnasten in keurig wit gestoken en keurig in de houding het bondslied beluisterden. Na dit officiële gedeelte sprak de voorzitter een welkomstwoord tot de aanwezigen, waaronder de wethouder van onderwijs, de heer G. van Gesink, afgevaardigden van het rayon de „Gel- dersche Vallei" en diverse zusterver enigingen. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur en het hoofd der school, de heer A. M. van de Waal, voor de spontane medewerking. Hierna volgde de afwerking van het 19 nummers bevattende programma onder leiding van mej. A. Jakobs en de heren W. Vaartjes en P. J. van Ingen. De algehele leiding was in handen van de heer W. Vaartjes. Het publiek had grote bewondering voor de verrichtingen der gymnasten. Het geheel getuigde van een zeer goede voorbereiding onder bekwame leiding. Zowel het dames- en meisjeswerk, als mede de heren- en jongensnummers brachten de aanwezigen in verrukking. Ook de nummers van de kleuters waren leuk om te zien. Omstreeks 10 uur was het gevarieerde programma afgelopen. Deze demonstratie heeft goede propa ganda gemaakt voor de atletieksport, dit niet alleen wat de voortreffelijke organisatie betreft, doch ook door het technisch op hoog peil staande werk. De voorzitter bracht alle medewer kers dank en overhandigde een stoffe lijke blijk van waardering aan de leid ster en leiders. behoort, vult nochtans de „Westhoek' aan door de nauwe verbondenheid met zijn historisch verleden. Begeef u thans van Nieuwpoort of De Panne recht naar Veurne. Zo sterk misschien als Brugge, doch op minder grote sdhaal, boeit Veurne de toerist (Zie verder 2e blad) Op 5 februari verleende de 65-jarige m m a komende auto. Doordat de ander bo- S. uit Woudenberg met zijn personen- y yé vendien ds. Van der V. op het kruis- auto geen voorrang aan een motor toen W I VI W punt in ging halen, ontstond een bot- hij van de afrit van rijksweg 12 de sing. Beiden kregen een proces-verbaal. Nieuwe Wageningseweg te Ede, een I# A LIT/\kl W I™ I I V P" M Ik reed in een geleende auto, zo voorrangsweg opreed. Er ontstond een MM |IV| I W JIVI IJ k f AnJ I k IJ vertelde verdachte en ik heb wel dege- botsing, waarbij de motorrijder een pols IV^^I^I I I IV k V* I Ilk IV lijk goed uitgekeken voor ik de rich- en een vinger brak. Vrijdag verscheen .tingaanwijzer uitzette en voor ik begon S. voor het Wagenings kantongerecht. af te siaan. jk heb eerst drie andere Ik ben altijd een zeer voorzichtig Als de motorrijder niet naar links 150,— of 30 dagen hechtenis. Nu ik auto's voorbij latengaan, maar deze rijder, beroemde verdachte zich. Ik rijd gezwenkt was, zou er niets gebeurd zijn, verdachtcs reacties op zijn fout gehoord heb ik niet gezien. De bestuurder daar- ook op de snelweg nooit harder dan betoogde S. heb, vraag ik bovendien een onvoor- van zei me later, dat de automatische 60 tot 70 km per uur. Die woorden bewijzen al, dat ver- waardelijke ontzegging van de rijbe- Dan bent u geen voorzichtig rijder dachte, de bepalingen op de weg niet voegdheid van een jaar. maar integendeel een gevaar voor het sens kent, zo zei do officier, mr. Somer- Rechter Tiddens vonniste met een verkeer, riep mr. Tiddens uit. Als u op w*l» *n zlJn requisitoir. boete van 150,of 30 dagen en een de grote autowegen niet minstens 80 Als men een voorrangsweg zo op- voorwaardelijke intrekking van het rij- 90 km rijdt, veroorzaakt u een gewei- rijdt, dat men het op het nippertje wel bewijs voor de tijd van zes maanden Sinds de start van de/o ramr,„ar,a k a Km rijat, veroorzaakt u een gewei- njui, aai men nei op nei nippertje wet "cwijo vuui uc iiju vun ra u Staat er vonr-.i in d,. omio ct^aüf di8e filevorming, waardoor allerlei ge- of niet haalt, hoort men eigenlijk niet met een proeftijd van een jaar. belana«teUina v„t a™,' 7™ I vaarlljke situaties kunnen ontstaan. Ik eens in het bezit van een ïijbewijs te a ,a a H, Amsterdamse trekuituwverklaringdeconclusie.dat zijn. Dat de motorist uitweek is heel Ds. Van der V. uit Ochten werd vrij- °ordeelde d^ officier. Lis 30, of u toch niet zo'n bijzonder goed rijder natuurlijk. Als men plotseling een ver- dag voor het kantongerecht te Woige- da6en- Vonnis 25, oi o dagen. Amsterdamse handelaar verhuurde er op één middag meer dan driehonderd. De normale levens duur wordt gesteld op 15 jaar, terwijl de kasten die in Italië gefabriceerd worden in verband met deze actie in grote getale voorradig zijn. richtingaanwijzer op het laatste mo ment teruggevallen was. Hij heeft toen kennelijk gedacht, dat u toch door zou rijden, dacht rech ter Tiddens. Al hebt u dan in uw spiegel ge keken, u hebt 't in ieder geval niet vol doende of niet lang genoeg gedaan, 6 bent en dat u ook op dat bewuste kruis- keersonverlaat juist voor zich de weg ningen ten laste gelegd, dat hij bij het punt waarschijnlijk te traag gereageerd over ziet steken, probeert men toch linksafslaan van de 'Dorpestraat te hebt. U bent onverantwoordelijk lang- door naar links te sturen een aanrijding Renkum naar Onder de Bomen met Mevrouw B.-G. uit Arnhem stond zaam de voorrangsweg opgereden, ter- te voorkomen. Ik dacht aanvankelijk zijn personenauto de doorgang niet vrij vrijdag voor het Wagenings kantonge- wijl de motor reeds dicht genaderd was. te kunnen volstaan met een eis van gelaten had voor een hem achterop- (Zie verder 2e blad) Volgens een Russisch persbureau worden ieder jaar in Moskou ge middeld 100.000 woningen gebouwd. De Amerikaanse regering heeft een wetsontwerp aangenomen, waarbij bepaald is dat de Amerikanen in het vervolg op 62-jarige leeftijd met pensioen gaan. In een dierentuin in Zürich is een dame haar diamanten ring t.w.v. 16.000 gulden kwijtgeraakt toen een kameel haar deze van haar vinger rukte en inslikte. De kaak van een Engelse acteur die het kraaien van een haan moest nadoen, is bij deze krachttoer uit het lid geraakt. Bij Malmö wordt een hotel gebouwd met 350 kamers en waar elke kamer televisie krijgt. Een Parijs winkelmeisje heeft van de zaak waar ze werkte bijna 500 zakdoeken gestolen, omdat ze aan hooikoorts leed verklaarde ze. In Arizona heeft een man echtschei ding verkregen omdat zijn echtge note 36 kanaries en twee honden in de slaapkamer hield. Een Litouwse kunstschilder heeft zijn persoonlijke verzameling van kunstschatten aan zijn volk ten ge schenke gegeven. Een visser in Venetië heeft bij het legen van zijn net een klein visje in zijn keel gekregen dat in zijn ge opende mond sprong. H00FDSTP.5I TEL 3l8i-VEENCNDRfl

De Vallei | 1961 | | pagina 1